Trouwe viervoeters I slaagden voor examen OKIA had al aan één trekbeurt genoeg Muller/V anHeek Piet Brands in Sidecarserie w iluk lil J t! Snelste waterratten op de Kolschool Weekendrecept Wim Steegink wint wisselbeker niet op niveau opvolger krijgt geen ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN IN DE REGEN M. Lodewege wint troyes TTV Holten moet wachten Uitleen sport- attributen HOLTENS NIEUWSBLAD TOUWTREKKERS NAAR A KLASSE VEEBEOORDELINGSWEDSTRIJD e^ect^,ters- Vraa9 er 's 'n/whtT\\ naar k'ï uw Bergruitertjes in de prijzen DONDERDAG 4 JULI 1985 Een groep B-klassers wacht opz'n beurt. Zondag 30 juni werd het laatste competitietoernooi gehouden in Eri- chem, in de buurt van Tiel. Het eerste team van OKIA had maar 5 pnt nodig om kampioen te worden. Door de eer ste partij tegen de naaste concurrent Or <erwijk te winnen had men het kampioenschap al binnen, want ttv Vorden had zich afgemeld. Door dagkampioen te worden liet OKIA 1 zien dat ze de ware kampioen waren in de B klasse. Door het behalen van het kampi oenschap promoveert OKIA 1 naar de A klasse (hoofd klasse van Ge west Oost). OKIA 2 kon het ritme niet vin den, ze wonnen maar 1 beurt, de resterende partijen werden verlo ren. OKIA 3 behaalde in de D klas se in totaal 2 pnt. Na afloop van de competitie waren de kampioenen bekend. De teams in de A, B, C en D klasse konden ieders een beker in bezit nemen, terwijl de kampioe nen van iedere klasse gehuldigd werden en bloemen en een herrin- nering aangeboden kregen. Daarna werden de kampioenen gefelici teerd en nogmaals in de bloemen gezet door de andere deelnemende ploegen. Eindstand B Klasse: 1. OKIA 1 96 pnt.; 2. Oosterwijk 82 pnt.; 3. Bek veld 74 pnt.; 4. Bathmen 70 pnt.; 5. Heure 50 pnt.; 6. OKIA 2 37 pnt.; 7. Hofboys 23 pnt.; 8. Vorden 17 pnt. Stand D klasse: 1. Hofboys 71 pnt.; 2. Noordijk 62 pnt.; 3. Olden Eiber gen 44 pnt.; 4. Oosterwijk 31 pnt.; 5. DES 20 pnt.; 6. OKIA 3 12 pnt. Gezien de eindstand voor OKIA 2 komen zij in aanmerking voor promotie degradatie B, C hierin moeten zij zich proberen waar te maken om de B klasse te blijven handhaven. De Kampioenen in willekeurige unk, Bert Munsterberends, Martin Coach van het vnnnende team is volgorde: Herman Pasman, Johan Jansen, Jan Bronninkreef, Egbert Johan Marsman, trainer Henk Meilink, Teun Stevens, Henk Mei- Jansen. Klaases. Zaterdag 22 juni hield de MRY Fokstudieclub voor de vierde keer in haar bestaan een veebeoorde- lingswedstrijd die gehouden werd op het bedrijf van Jan Meilink aan de Vijfhuizenweg in het Neerdorp. Clubvoorzitter Henk Sclieper- boer opende deze middag met een welkomstwoord. Hij wenste de deelnemers veel succes en stelde als juryleden aan de belangstellen den voor de h.h. G. Kolkman te Markelo en B. Meutstege uit Die- penheim. De wedstrijd opende met het schriftelijk gedeelte waarbij van 4 MRY vaarzen een keurings- balk moest worden gemaakt. Voor velen geen gemakkelijke klus om dat ook de rangorde bekend moest worden gemaakt. Na inlevering van de wedstrijd formulieren werd door een van ju ryleden hun volgorde verdedigd waaruit duidelijk bleek dat ook bij hen hoogtemaat en uier favoriet waren. Wim Steegink, Teun Ste vens en Henk Bronsvoort waren op dit onderdeel het beste. Na de pau ze volgde de mondelinge ronde waarbij de kandidaten vijf oudere roodbonten moesten „plaatsen" en vervolgens moest elke koe worden besproken. De vaardigheid op dit onderdeel blijkt in Holten ieder j aar weer groeiende en de jury prees dan ook de deelnemers voor hun goede toelichting. Beste op dit on derdeel was weer Wim Steegink die op de voet werd gevolgd door Teun Stevens (winnaar '83 en '84) terwijl Gerrit Veneklaas derde werd. Als totaal winnaar kwam uit de bus Wim Stegink met 154 punten, Teun Stevens scoorde 149 punten en der de werd Gerrit Veneklaas met 127 punten. Voorzitter Henk Scheper- boer sprak een woord van dank tot veehouder Jan Meilink voor de pri ma presentatie van de koeien en hij bood de jury-leden onder dank voor de verrichte werkzaamheden een attentie aan. Tijdens de derde wedstrijd voor de internationale Sidecar-serie hebben August Muller en Henk van Heek niet zo goed gepresteerd. Op de zeer slecht geprepareerde baan van Lan- busch-Esbach WDId) was het voor de meeste renners moeilijk de combina tie in het juiste spoor te houden. In de eerste manche had het Hol- tense/Rijssense duo de kopstart, maar na enkele ronden op kop te hebben gelegen gingen zijzelf op de kop staan en wisten toen nog van een 24e plaats op te rukken naar een achtste plaats. De tweede man che gaf het zelfde beeld te zien, weer kopje duikelen en toch nog vijfde worden. August en Henk waren niet de enige met problemen. „Het was zo slecht", aldus August, „dat tijdens de wedstrijd in de 125 cc klasse maar liefst acht rijders per ziekenauto werden afgevoerd, dat zegt genoeg. Achteraf ben ik tocb nog blij met een achtste en een vijf de plaats en tevens ben ik blij dat we deze wedstrijd hebben uitgere den zonder blessures op te lopen". De eerst volgende belangrijke wed strijd is op 14 juli a.s. te Lierop, de derde voor het Nederlands Kampi oenschap. Er zijn veel mooie, bijzon dere, grappige of gekke foto's te maken met (Mf p))jj fotohan- delaar. j Tenzij op korte termijn een groep of vereniging alsnog het initiatief neemt tot het organiseren van het jaarlijkse schuttersfestijn, zal schutterskoning 1984 Piet Brands dit jaar geen opvolger krijgen. Oor zaak is de geringe animo die in Hol ten bestaat voor de schuttersfees ten. Vorig jaar was er slechts een handje vol deelnemers naar de schutterwei gekomen, waarvan sla ger Brands uiteindelijk de beste was. Voor organisatoren, het dorps feestcomité reden om dit jaar van de organisatie af te zien. „Jammer, maar de hoge kosten (zo'n duizend gulden) zijn niet meer op te bren gen als er zo weinig deelnemers zijn", aldus schutterkoning Brands. „Wat mij betreft wil ik dol graag mijn titel verdedigen en ik hoop dan ook dat er alsnog beslo ten wordt om de schuttersfeesten te organiseren, tenslotte trekt het in Dijkerhoek wèl voldoende deel nemers, dus moet het in Holten ook lukken denk ik zomaar". De omstandigheden waren niet ide aal toen woensdagavond (26/6) tus sen 7 en 8 uur op het hoofdveld van Blauw Wit op sportpark Vletgoor 31 honden examen moesten doen. Met dit examen werd de door de Kynolo- genclub „Deventer en Omstreken" georganiseerde cursus "Gedrag en gehoorzaamheid voor honden" afge sloten. Deze steeds populairder worden de cursus, die tot doel heeft de eige naar behulpzaam te zijn bij de op voeding van zijn hond, duurt 15 we ken. Menigeen vindt het werken met z'n viervoeter zo leuk, dat hij er mee doorgaat door deel te nemen aan vervolgcursussen. Aan het exa men namen 22 honden deel in de A- klas (beginners) en 9 in de B-klas (gevorderden). Van de A-klassers slaagden er 17 en van de B-klasse slaagden alle 9 „kandidaten". He laas kan de Deventer Kynologen- club deze cursus alleen maar in het voorjaar geven omdat van medio augustus tot april op het terrein ge voetbald wordt. Mocht iemand m j voor de Holtense kynologen een dat even laten weten aan de secre- kenberg van Mierop. Canada terrein beschikbaar hebben laat hij taris van de vereniging: P. Schen- straat 15, tel. 05483-6 25 49 Ondanks de regen werd de optocht van het school- en volksfeest in Dijkerhoek weer een groot succes. Nat was het in en buiten het zwem bad tijdens de schoolwedstrijden. Onder troosteloze weersomstan digheden heeft ZPC Twenhaarsveld vorige week woensdag de jaarlijkse zwemwedstrijden voor de lagere scholen afgewerkt. De leerlingen van de Kolschool trokken zich het minst aan van de neerplenzende regen en veroverden met grote voorsprong op de Dorpsschool de wisselbeker. Tijdens een van de weinige op klaringen kon voorzitter Tulier van ZPC Twenhaarsveld snel de prijzen uitreiken. Over de hele linie van de klassen 1 tot en met 6 bleek de Kol school oppermachtig. De leerlin gen van schoolhoofd Wilpshaar be haalden 123 punten. De Dorps school kwam tot een totaal van 96 punten, goed voor een tweede plaats. Daarna volgden de Haar- school (93 punten), de Schakel (83 punten) en als hekkesluiter het Kompas (56 punten). Ook bij de verdeling van de eer ste plaatsen stak de Kolschool met kop en schouders boven de rest uit. Voor de vijftien eerste plaatsen in totaal zorgden Edwin Knapen, Jea- net Wansink, Annerieke ten Velde, Remco Wissink, Kristel Meerman, Bertien Stukker, Wilfred van de Piuvm, José Meuleman, Geert Soer, Wendy Wissink, Arno Kna pen, Huub Brands, Erik Veneklaas, Harold Hovenkamp en de estafet teploeg bestaande uit Bertien Stukker, Annemarie Klein Velder- man, Ingrid Steenbergen, Wilfred van de Pluym, Erik Veneklaas en Harold Hovenkamp. m De Dorpsschool haalde zeven eerste plaatsen door toedoen van: Yvonne Plantinga, Berry Meer man, Marieke Kevelham, Jeanet Nijkamp, Gerald te Wierik, Bart Brinkman en Jolanda Paalman. Met drie eerste plaatsen voor de Haarschool (Martine Damink, Eel- co Jager en Simone Veldwijk) en drie eerste plaatsen voor De Scha kel (Doeko Berghuis, Pim Beuken kamp en Rita van Meurs) bleef er voor Het Kompas geen plek mee vrij op de hoogste trede van het ere schavot. Daar waren ze met tweede plaatsen van Martijn Jar sen en Rudie Vrugteveen echte: ook dik tevreden. Veiliq en lekker barbecuenvanroosterenvleessebnüktuwat olijf- of slaolie. Laat het vlees niet Gebruik geen vloeibare brand stoffen, maar liever z.g. aanmaak blokjes en volg de instructies daar bij. Laat een barbecue nooit onbe waakt achter. Denk aan de kinde ren! Doof direct na gebruik het vuur met een laagje zand. Koop niet „zomaar" een barbecueset. Let op kwaliteit en stabiliteit. Kies met aandacht een geschikte plaats, zo als een vlakke en stevige onder grond. Let op de windrichting en - snelheid. Zorg dat u direct kunt blussen. Doof het vuur met zand. Houd een emmer water met natte handdoek of een schep zand bij de hand voor brandplekken. Het principe Op de barbecue wordt vlees ge roosterd boven een vuur van gloei end houtskool. Voor het insmeren aanbranden. Wanneer er toch een zwart randje aankomt, snij het er dan af. Vleessoorten Per persoon ca. 250 gram vlees. Dit kan zijn: ossehaas, biefstuk, en- trecóte, hamburgers, saucijsjes, lamskoteletten, hamlappen, sla vinken, varkenshaasjes, lamsvlees, T-bone steak, krabbetjes, lever, rookworst enz. Bepaalde vleessoor ten kunt u een paar uur voor het roosteren in een marinade zetten. Eenvoudige marinade 2 kopjes wijn of azijn, 2 eetlepels olie, diverse kruiden, zoals ge kneusde peperkorrels, peterselie, laurier, tijm, marjolein, ui en knof look, eventueel aromapoeder. Bel de dagelijkse receptendienst, voor iedere dag een ander recept: 070-26 23 11. De 217 door de Bergvliegers voor de wedvlucht Troyes (473 km) inge- korfde duiven werden om 7.15 uur gelost. De snelste duif, van Marinus Lodeweges, deed er 5 uur en 49 mi nuten over en dat betekende een gemiddelde snelheid van ruim 80 km.p.u. Ondanks de dreigende wol ken werd het toch nog een goede vlucht. De uitslag: 1. M. Lodeweges. 2-10- 15-25-37 A. ten Dam (2). 3-30 Gert Steunenberg. 4-5 Joh. Veldhuis. 6- 20-33-34 E. Veneklaas. 7-22-47-50 Wim Aaftink. 8-13-17-36-43 G. Eg- berts. 9-19 Comb. Oolbekkink-Ti hof. 11-18-24-35-41 H. J. ten Veld< 12 Comb. Kwintenberg. 14-39 Frit.- Meester. 16-23-28-Comb, Kolkman 21-26-27 Teun Schuppert. 29 Jar, Aaftink. 31-48-53 G. J. Koetsier. 4' A. ten Dam (1). 42 J. G. Jansen. 44 H. Wansink en Zn. Op een „Uitnodigingsconcours" in Schalkhaar, met een zeer grote deelname en zware concurrentie, hebben de Bergruitertjes de vol gende resultaten behaald: Dressuur L ring 8: 4. Jan Janssen met „Noran" 129 p.; Ring 9:4. Hieke v.d. Ploeg met „Ronnie. Dressuur Z: 1. Sandra Dieperink met „Amber" 131 p. Dressuur M: 3. Marie Elise Dolle- kamp met pr. „Sopja" 130 p. Springen B: cat. C: 2. Jan Janssen met „Noran", 6, Liesbeth Müller met „Polly". Springen L: cat. B: 1. Huub Brands met „Coy". Cat. D: 5. Lianne Venek laas met „Akimbo", 10. Sandra Die perink met „Amber". Springen M: cat. A: 1. Petra Smale met „Lea". Pas wanneer alle subsidieverzoe ken voor kadervorming in de ge meente Holten zijn verzameld, krijgt de Tafeltennisvereniging Holten te horen of ze daarvoor in aanmerking komt. Dat vindt al thans de Holtense sportcommissie die het college van B en W adviseer de een voorstel tot verlenen van een subsidie van 265 gulden terug te nemen. Met name mevrouw M. Eggink-ten Velfle herinnerde het college eraan dat de sportcommis sie onlangs heeft besloten eerst alle subsidieverzoeken te verzamelen en dan pas over te gaan tot het vaststellen van financiële bijdra gen in de kadervorming. NIJVERDAL - In de Nijver- I dalse Sporthal is de Sport- en i speluitleen gevestigd. Daarvan zijn nog niet zoveel mensen op de hoogte. Voor een relatief klei ne vergoeding kan men in de Sporthal terecht voor allerlei sport- en spelmateriaal dat zo wel door verenigingen voor een avond sport geleend kan wor den als door iedere particulier die met vrienden of buren sa men wil spelen. Al voor 5 gulden kan bij deze Sport- en Speluit leen een complete volleybaluit rusting (bal en net) worden ge huurd.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 5