„Diekerhookse fees nat maar gezellig Country-avond in zaal Vosman Holtense apotheek is al ingeburgerd Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Holterberg- camping mag uitbreiden Attraktie erbij in Hellendoorn Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen Kort geding aangehouden Geslaagd HOLTENS NIEUWSBLAD I GARAGE SCHUPPERT BV DONDERDAG 4 JULI 1985 Meester Kroon had het enkele da gen voor het feest al gezegd de op tocht wordt dit jaar mooier en groter als ooit te voren. Mogelijk had hij zo hier en daar al achter de schermen gekeken of zo links en rechts er wat over gehoord maar dat hij geen woord teveel had gezegd bleek woensdagmorgen (24 juni) toen de plm. 20 grote en kleine wagens en de kinderen met kleine versieringen (fietsen, boogjes etc.) stonden opge steld in de Maatmansweg. De bou wers en versierders hadden met ken nis van zaken de wagens opgebouwd en ook zeer veel zorg besteed aan de versieringen. Dit was Diekerhook op z'n best! We zagen een prachtige wagen met vader en moeder Bartels met Bartje en z'n broertjes en zusjes aan het middagmaal met „brune bonen" een wagen met een bood schap aan het gemeentebestuur: „geen gemeentehuis van 5 miljoen, eerst plan Diekerhook in 't fat soen". Een wagen met een bruids paar in vol ornaat op zoek naar een bouwterrein in het toekomstige uitbreidingsplan „De Hakkert", een mooie wagen „Vakantie op de boerderij" en een fiets (drie-wieter) van een paar meter hoog waarop 8 mannen. Aan de fiets een bord met opschrift „de ezels bint d'r ok" en dat waren dan witte ezels met rode vlekken. Een zeldzaamheid in het dierenrijk maar ook dat kan in Die kerhook. Ook minister Winsemius kwam in de kijker op een wagen met closetpotten en de slogan „Varkensmest: nee, koemest: nee. Hoelang mogen wij nog naar de plee?" Nadat een rondje was ge maakt door de dorpskern (Dijker- hoekseweg- Boerendanssteeg- Maatmansweg) ging de optocht met de Holtense Muziekvereniging „H.M.V." met tamboerkorps en ma- jorettenpeleton voorop naar „Het Bonte Paard". Kinderspelen De kinderspeleivhadden i.v.m. de slechte weersomstandigheden in de grote zaal van „Het Bonte Paard". De jongelui leverden o.l.v. hetschoolpersoneel de verschillen de spelletjes een sportieve strijd en werden getrakteerd op een glas ranja, koek en feestbroodjes. Ver der mochten ze de hele dag gratis gebruik maken van de draaimolen en genoten ze (met vader en moe- der) van de goochelaar „Mister X" die z'n programma presenteerde met assistentie van Michiel de Lan ge, Ivonne Veneklaas, Rianne Eg- gink, Martin Podt en Janette Oos- terveld. De kwis die „Mister X" deed met Jan Janssen en Carlijn Berendsen werd door Jan gewon nen. Beide kregen ze van de goo chelaar een leuk prijsje. Uitslagen kinderspelen: Kleuters (hoepelrace): Eerste prijzen: Nanci Hol- mer. Dirk Veneklaas, Erica Markvoort, Gerjanne Meijerman, Ronald Noteboom, Matthijs Toorne- man, Roy Reilink en Hermien Bannink. Tweede prijzen: Geert Stevens, Arjan ter Stal, Ani ta Podt, Hanneke Aaftink, Herman Lubbersen, Mo nique Podt, Erwin Veneklaas en Hendri Meesterbe- Derde prijzen: Erwin Stevens, Alicia Heck, Irma ten Dam, Anita Bronsvoort en Bennie Reijlink. Klas 1, 2 en 3: Vlaggenroof: 1o prijzen: Menno Boer, Marco Oosterveld, Marcel Groteboer, Remko Stevens, Michiel de Lange, Rob Rensen en Rianne Eggink. Tweede prijzen: Tim v.d. Meer, Joost Boer. Dianne Stevens, Rianne Markvoort. Yvonne Veneklaas, Martijn ten Wolthuis en Rob Wechstapel. Derde prijzen: Wendy Bronsvoort, Berticn Meijer man, Marcel Kuiper, Wilfred Noteboom. Mark ten Wolthuis, Betsie Pinkert en Martijn ten Wolthuis. Hindernisbaan (klas 4 en 5). Eerste prijzen: Wilco Paalman, Gerrit. Prins, Karlijn v.d. Meer. 2e Prijzen: Erwin Noteboom, Hans Pinkert, Bennert Rensen, Rianne Bieleman en Laurien Ulfman. 3e Prijzen: Geert Roeterdink, Martin Podt, Erik Blu- mink. Hens Janssen. Geert Weijers, Janet Ooster veld, Ellen Kuiper en Carlijn Berendsen. Hindernisbaan (Klas 6) Ie prijs: Karin Ulfman en Dinand Reijlink. 2e prijs: Gea Pinkert en René Groteboer. 3e Prijs: Erna Nikkels. Jan Janssen, Herman Brink man en Riny Paalman. Volksspelen Door de aanhoudende regen gin gen de schietwedstrijden niet door, terwijl buiten alleen doorgingen ringsteken per fiets voor dames en het spel voor jong en oud, waarbij telkens dames en heren de hoge fiets (van de ezels) beklommen voor het maken van een kort ritje voor- en achteruit met als handicap het doorprikken van een plastic zak met water. Dc andere volksspelen hadden plaats in de grote zaal met muzikale medewerking van een aantal jeugdige muzikanten van „H.M.V." De uitslagen: Ringsteken per fiets (dames): I. Zwaantje Roeter dink; 2. Marietje Stevens; 3. Jenny Koopman; 4. Jannie Paalman; 5. Miny Ulfman; 6. Liesbeth Ve neklaas. Stoelendans: 1. Joke Jansen Maneschijn; 2. Janny Paalman; 3. Gerry Holmer; 4. Yvonne Vlogtman; 5. Fenny Ren- sen; 6. Joke Tempelman; 7. Liesbeth Veneklaas. Hindernisbaan voor paren: 1Gert Hendrik en Ger ry Rensen; 2. Dina en Bets Rensen; 3. Apen Zwaan tje Roeterdink; 4, Geke en Henk Markvoort; 5. An ton en Jenny Koopman; 6. Wim Rensen en Diana Markvoort. Hindernisbaan voor jongens en meisjes t/m 15 jaar: 1. Marcel Vlogtman; 2. Jan Bieleman: 3. Mar jan Hoekman; 4. Harold Tuitert; 5. Willy Markvoort. Hindernisbaan dames 16 jaar en ouder: 1. Fenny Rensen; 2. Gerry Holmer; 3. Joke Tempelman. Hindernisbaan heren 16 jaar en ouder: 1. Erik Rensen; 2. Bert Wissink; 3. Allard Mark voort; 4. Albert Wegstapel; 5. Gerrit Veneklaas; 6. Wilco Vlotman. De eerste prijs bij het „Spel voor jong en oud" was voor de groep die bestond uit Anja Beldman, Gerrit Klaasses, Gerrit Nikkels, Her man Sluiter, Marines Haverslag, Herman Nikkels en Gerrit Stevens. Play Back Show Voor de playbackshow die woensdagavond ter afsluiting van het „Diekerhookse fees" op een groot podium onder goede weers omstandigheden werd gepresen teerd bestond een zeer grote be langstelling. Het publiek was dol enthousiast en gul met applaus. De jury, die bestond uit Willy Stevens, Jan Meijerman en Johan Nikkels, kende de vijf prijzen als volgt toe: 1. André van Duin (Erik Rensen) van de Schietvereniging „De Zaagmo len"; 2. Ierse Folkgroup „De Du- blinners" met „The Wild Rover" v.d. Buurtvereniging Diekerhook; 3. „De Star Sisters" afd. Dijkerhoek Plattelandsvrouwen; 4. „Dorus" (Figaro Barbier de Seville) Elly Bannink (Herv. Vrouwengroep); 5. Tineke Schouten (Dika Rensen- Podt) met het „Papegaaienlied" (Plattelandsvrouwen D'hook). Wim Wechstapel en Willemien Slijkhuis die op hun trouwdag aan vriend beloofden dat ze als bruids paar gekleed aan de show zouden deelnemen kwamen hun belofte na en kregen als Jane Birkin en Serge Gainbourg (Je t'aime moi non plus) een stevig applaus. Voorzitter Jan Wegstapel reikte de prijzen uit en dankte de 14 teams die aan de eer ste Dijkerhoekse playbackshow spontaan hebben meegewerkt. Alhoewel de officiële openingsda tum van c e Holtense apotheek voor maandag 1 juli was vastge steld konden apotheker Vroom en zijn assistentes op vrijdagmiddag al hun eerste „klanten" begroeten. In goed overleg met de huisartsen, die tot die tijd in Holten dienst de den als apotheekhouders werd de apotheek voor het publiek openge steld toen de voorraad geneesmid delen van de huisartsen was opge bruikt. Om het heugelijke feit te vieren werden de eerste klanten door de apotheker in de bloemetjes gezet. „Ik kan niet anders zeggen, dan dat de overgang van de oude naar de nieuwe situatie zonder pro blemen is verlopen", aldus apothe ker Vroom. „De huisartsen spelen hier heel goed op in door de patiënt met het recept direct naar „achte ren" te verwijzen, naar de nieuwe apotheek". Alleen telefonisch krij gen de assistentes nog wel eens vra gen hoe een en ander nu geregeld is, maar is volgens hen een kwestie van gewenning. De nieuwe apo theek: wit van binnen en - op last van de schoonheidscommissie - steenkleurig van buiten, is nog niet geheel afgewerkt. Zo is de aparte spreekkamer, waar de patiënten hun speciale problemen kunnen voorleggen aan de apotheker nog niet geheel afgewerkt. Ook de voor lichtingsfolders liggen nog in dozen opgestapeld maar krijgen straks een plaatsje op de schappen. Op vrijdag 6 september van 19.00 tot 21.00 uur is er open huis, waar voor de bevolking van Holten is uit genodigd. Dan zal naar verwach ting ook de verwijsborden vanui het dorp naar de apotheek op de gemeentelijke palen geregeld zijn. De Kroon gaat accoord met de uit breiding van de camping Holterberg. Dat blijkt uit de uitspraak op het be roep van de beide eigenaren, W. H. en L. Veneklaas tegen de gedeeltelijke goedkeuring van het bestemmings plan door het provinciaal bestuur voor het kampeerterrein in Holten. De Kroon kwam tot de conclusie dat er geen bezwaar bestaat tegen de recreatieve bestemming van de gronden die oorspronkelijk in het uitbreidingsplan van de camping waren opgenomen maar door een besluit van gedeputeerde staten van Overijssel in 1980 slechts ge deeltelijk waren goedgekeurd. De Kroon gaat in haar oordeel af op de adviezen die destijds aan de ge- schillenafdeling van de Raad van State zijn uitgebracht. De gronden waar het om gaat zijn in pacht bij een agrarisch bedrijf, maar er kan Volgens de Kroon geen bezwaar tegen bestaan om de gron den voor recreatieve doeleinden te gebruiken. Van belang wordt in dit verband geacht het feit dat de ter reinen niet het hoofdbestandeel van het agrarisch bedrijf van de pachter vormen. HELLENDOORN - Het Avontu- renpark Hellendoorn heeft dit jaar een nieuwe attraktie: de zogeheten Trampoline Juggling Comedy of - vrij vertaald - de jonglerende tram poline-clowns. Dit Chaplin-achtige komische duo verschijnt van 29 juni tot en met 25 augustus - samen met het al enige jaren in het park opduikende High-Dive Team - om dagelijks een aantal shows te ver zorgen. De Trampoline Juggling Comedy heeft de afgelopen acht jaar voornamelijk opgetreden in Amerikaanse amusementsparken. De duikers van de Acapulco-show zullen met hun show van een half uur weer voor een half uur (ont spanning zorgen. De duik van de brandende man en de vele Olympi sche sprongen staan nu ook op het programma. DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND Zaterdagavond 6 juli kunnen in zaal Vosman de beentjes van de vloer. De country-formatie Daybreak verzorgt dan een dansavond voor jong en oud. Daybreak speelt voornamelijk country-muziek in de Nashville- sound. Zo staan er nummers van o.a. Don Williams, Emmylou Harris en Tammy Wynette op het pro gramma. De groep bestaat uit Sha ron Vorst (zang), Arno Stukker (zang/leadguitar), Erwin Stukker (pedalsteelguitar), Nico Vorst (zang/sologuitar), Anton Stukker (bass) en Teunis Jansen (zang- /drums). De toegangsprijs is f5.00. Spe ciaal voor zomergasten die hun kin deren willen meenemen hebben kinderen tot 12 jaar gratis toegang. Kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij de Holtense VW en voor zover voorradig 's avonds aan NED. HERV. KERK: 9.30 u. en 19.00 u. ds. W. Vons. Uitgangscollecte: Inwendige zending. Na de morgendienst koffie drinken met de zomergas ten in „Irene". Kinderneven- dienst (9.30 u.) o.l.v. Kees van Bruggen. Diessenplas: Woensdag 3 juli 19.30 u. ds. H. J. Ekker. GEREF. KERK: 9.30 u. en 9.15 u. ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en af lossing. Na de morgendienst „Koffie-uurtje" met de gasten in „Het Voorhuis". Koffieschen- ken: mevr. Beldman-Staman en mevr. Hulsman-Veldhuis. Oppasdienst: Mevr. Van Dijk- Aanstoot, mevr. Manenschijn- Roelofs en mevr. Offringa-Werk- man. Anita Aanstoot, mevr. Welink-Stam en mevr. Ooster- veld-Potman. R.K. KERK: 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". DIJKERHOEK: 9.30 uur ds. H. Lindeboom, em- .pred. Holten. Uitgangscollecte: Inwendige zending. OKKENBROEK: 9.30 uur ds. G. Bouman en pas toor Rademaker. Oecumeni sche openluchtdienst op cam ping Salland bij Nieuw Heeten. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur. Zondag 8.00 en 10.00 uur. Arts: J. F. Sijtsema, Keizers- weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 u. en 16.00 u. Dokter J. H. A. Bruins is afwe zig tot maandag 15 juli. Wijkverpleging: Dienst 4 t/m 11 juli: zr. J. Roelvink, tel. 05700- 1 24 25. Spreekuur wijkverpleegkundi gen alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur, Gaardenstraat 29, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartike len. Diëtiste spreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts: T. van Noort, Scher- penzeelseweg 13, Goor, tel. 05470-53 17. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: (ook voor kleine huisdieren): Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstr. 5, tel. 05483- 6 15 15. P. E. Helthuis, Dorpsstr. 63a, tel. 6 33 77 b.g.g. 05759-22 22. S. Minnema, Oude Dev.weg 7, tel. spreekuur 8-9 u. 6 28 35. Stichting Maatsch. Dienstverl. Midden-Overijssel: Gaarden straat 39, tel. 6 27 84. Voor maat schappelijk werk, gezins- en be jaardenverzorging. Spreekuur maandag t.m. vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Open bejaardenwerk: Inlich tingen tel. 05483-12 01 en6.13 38. Ziekenvervoer: 00 11 of dienst doende arts, tel. 05483-6 35 53. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 29, op afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 u. in het Groene Kruisgebouw. Gaar denstraat en volgens afspraak. Fysiotherapie: Alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. Energiebedrijf: Storing elektri- citeits- en gasvoorziening mel den bij gem. Energiebedrijf, tel. 05483-6 18 14. Politie: Tel. 05483-6 13 52 of 6 26 55 na 18 uur. Bellen 038- 97 12 34. Brandweer: Telefoon: 0011 (dag en nacht). Ondertrouwd: H. Roelofs, oud 32 Overleden: G. J Bosman, oud 83 jaar, Raalte en: J. Holl, oud 22 jaar, jaar (overl te Deventer): K. Pardon, Holten; H. J. Podt, oud 25 jaar, Hol- oud 66 jaar. 's-Gravenhase. ten en: A. J. Baltus, oud 23 jaar, Holten. Vrijdag 5 juli 13.30-17.30 u. Warenmarkt op „Smidsbelt". Zaterdag 6 juli 20.00 uur Dansavond in zaal „Vosman" Live-muziek „Day Break". Maandag 8 juli: 10.30 u. VW-Informatieoch- tend in Kegelcentrum „Barba- rossa", kopje koffie gratis. Dinsdag 9 juli 14.00 uur: Vertrek Huifkartocht vanaf Smidsbelt. Opgave tot maandag 8 juli kantoor VW, tel. 6 15 33. 19.00 uur Tweede Holterdag op „Smidsbelt" met o.a. Houthak- kersfeest. Zaterdag 13 en zondag 14 juli Warmwater weekend in zwem- I bad „Twenhaarsveld" Maandag 15-vrijdag 17 juli j Kindervakantieweek bij 't. Paal- huus in de Beuseberg. Gevonden voorpen/dieren grijs/groene kaki kinderjas, wieldop voor een Opel Monza (verm.) gouden broche. Verloren voorwerpen/dieren: 2 duiven en 3 valkparkieten, rode benzinedop van een Polo, donker blauwe trainingsbroek, j gele sweater met lange mouw, j mapje met 26 pasfoto's, plastic tas met nieuwe broek, blauw re- genpak, bril met blank mon- tuur, rood/witte poes met vlooi- I enband, zwarfwitte poes. de zaal van café-restaurant Vos man aan de Dorpsstraat. Het kort geding tussen de buson derneming O AD en twee van haar buren is voor onbepaalde tijd uitge steld. Afgelopen vrijdag liet de OAD weten de zaak voorlopig te willen aanhouden daar zij goede hoop heeft met de buren tot een vergelijk te komen over de benzine pomp en de illegale uitbreiding van het parkeerterrein. De beide indie ners van het kort geding zijn hier mee accoord gegaan. De heer A. L. M. van Well heeft afgelopen zaterdag het diploma Shiatsutherapeut behaald. De op leiding voor Shiatsutherapeut gaat uit van de Nippon Shiatsuschool Nederland. Reeds vorig jaar be haalde onze plaatsgenoot het vak diploma Saunabedrijf, uitgaande van de Nederlandse Sauna Vereni ging. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30, Tel. 05483-6 13 63

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3