Team Mooiweer neemt wisselbeker over TC Holten in toernooisfeer Zwemvierdaagse toch een succes OKIA bijna kampioen Interkerkelijk recreatiewerk Snorrewind-trofee Ellen van der Paauw Muller en Van Heek rukken op in WK Holten krijgt mini-triathlon BUURTWATERPOLO Gerrit Jansen wint Houding HOLTENS NIEUWSBLAD Egbert Veneklaas succesvol loper Bergruiternieuws Meer bekeuringen voor landbouwers TENNISCLUB HOLTEN DONDERDAG 27 JUNI 1985 Ondanks de minder goede weersomstandigheden is de tiende Holtense Zwemvierdaagse een geslaagd evenement geworden. Bijna zeshonderd zwemlief hebbers lieten zich door het koude weer in de voorafgaande week niet ontmoedigen en namen elke avond trouw een duik in het verwarmde water van Twenhaarsveld. Hoewel niet ideaal liet het weer zich af en toe nog van een redelijke kant zien zodat er nauwelijks uitvallers werden genoteerd. Er waren zelfs 29 deelnemers die hun tiende Zwemvierdaagse vol maakten. Zij ontvingen naast hun herinneringsmedaille een roos als aandenken. Voor de oudste deel nemer, de 70-jarige mevrouw Oude Wolbers (die voor de tiende keer mee deed) was er een bloemetje. Eigenlijk hoefden de organisato ren alleen vorige week woensdag maar te impoviseren. Toen regende het zo hard dat het rommelmarkt programma geheel in overdekte marktkramen moest worden afge werkt. Talloze kinderen lieten zich daardoor niet ontmoedigen. Ook de schiettent en de barbecue kon den, zij het overdekt, gewoon door gaan. Dinsdagavond was het ge lukkig droog toen er een show van modelboten werd gehouden. Ook het openluchtconcert van de Hol tense groep Flash Back verliep vlekkeloos. Met name de jeugdige zwemmers en zwemsters vermaak ten zich er kostelijk mee. Op de af sluitende avond was er een spring kussen opgesteld waar gretig ge bruik van werd gemaakt. Gelukkig liet de regen tot het laatste mo ment op zich wachten zodat alle spullen droog naar binnen kwa men. Reden voor de organisatoren, die er veel werk in hadden gesto ken, toch nog tevreden terug te blikken. De uitslagen van het randgebeuren tijdens de zwem vierdaagse waren: Verloting: 182 rood, 24 rood, 360 rood, 59 rood, 183 rood, 145 rood, 102 rood, 251 rood, 13 rood, 49 rood, 325 rood. 441 geel, 488 geel, 489 geel, 495 geel. 566 blauw, 561 blauw. Doelschietenz.w. televisie gewonnen door René Bannink. Naam van de pop raden: gewonnen door Anita Podt met de naam Saskia. Voor de twintigste maal heeft de Interkerkelijke organisatie in Holten haar tent opgeslagen op de Borkeld en vanaf zaterdag 29 juni worden er weer bijna dagelijks gedurende zeven weken activiteiten voor zowel de jeugd als ouderen georganiseerd. Steeds zal er na twee weken een nieuw team vrijwilligers en een pastoraal medewerkster voor de vakantiegasten klaar staan. De eerste veertien dagen zijn dat Anneke, Ariëtte, Jolanda, Rita en als pastoraal mede werkster Bea. Zij zullen beide weken 's morgens de Kindermorgen en 's middags en 's avonds het programma verzor gen. Elke week wordt afgesloten met een kampdienst over het the ma van de voorgaande week. De eerste week is het thema „Maken en scheppen". Het programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 29 juni: 20.00 u. Kennismakingsa vond (gratis). Zondag 30 juni: 10.45 u. Kampdienst. The ma „Genieten". Voorganger de heer Schip per. Maandag 1 juli: 19.30 uur Volleybal (kosten f 1.00). Dinsdag 2 juli: 14.30 u. Knutselmiddag (kos ten f 1.00). Woensdag 3 juli: 20.00 u. Landenavond (kosten f 1.50). Donderdag 4 juli: 14.30 u. Playbackshow- /Taientenjacht. (kosten f 1,00). Vrijdag 5 juli: 21.30 uur Kampvuur (kosten f 1.00). Mocht het kampvuur i.v.m. de weersom standigheden niet doorgaan, kom dan toch gerust even langs. We zullen zorgen dat er een vervangend programma draait. Van maandag tot vrijdag is er elke morgen „Kin dermorgen" van 10.00-12.00 uur (kosten f 0.50). Naast de programma's bent u al tijd heel hartelijk welkom om een boek of Donald Duck te komen le zen/lenen, een partijtje tafeltennis of gewoon voor een gezellig babbel tje. Tot ziens in de tent! In manege Snorrewind aan de Mar- kelose Borkeldweg werden het afge lopen weekend voor de vijftiende keer onderlinge wedstrijden georga niseerd om de fraaie Snorrewind-tro fee. Aan het evenement werd deelge nomen door jongelui, dames en heren die hier komen „lessen" of hun paard of pony in „pension" hebben. Alge heel winnares Snorrewind-kampioe- ne '85 werd Ellen van der Paauw uit Schoonhoven met Zephyr die eerste werd in de dressuur klasse L. en 3de bij het springen klasse B. De prestaties werden beoordeeld door de juryleden W. Aaltink en H.W.G. Vixseboxse die eenstem mig van oordeel waren dat er door de deelnemers goede ruitersport was geboden. Er werd goed ge sprongen en ook de dressuur haal de een ruime voldoende. De jury werd geassisteerd door Ria Dij kink en Aline Valster. Zaterdagavond gaven de jongste acht „Snorre- wind-ruitertjes" een demonstratie en ook zij kregen van de bezoekers vele malen een spontaan applaus. Manegehouder Johan Brons- voort dankte allen die medewer king verleenden aan het welslagen van de ruiterdagen 1985 en reikte de trofee en bekers en medailles uit. Uitslagen dressuur B jeugd: 1Joyce Kraay- enzank (Deventer) met Pino, 2. Jelle Vos (Markelo) met Polly, 3. Karis Spanjersberg (Rijssen) met Pino, 4. Tanja Boerman (Bath- men) met Pino, 5. Gerdien Lichtenberg (Rijssen) met Aprice. Dressuur L jeugd: 1. Anneke Rietdijk (Rijs sen) met Sabine, 2. Hermien Bronsvoort (Markelo) met Sabina, 3. Minke Murre (Rijs sen) met Sabina, 4. Linda Wessels (Rijssen) met Katinka, 5. Nicolé Bazuin (Holten) met Sabina, 6. Sandra Holl (Holten) met Snorre wind. Dressuur klasse B: 1. Gerrit Morsink (Bath- men) met Mark, 2. Jacqueline Klavers (Bathmen) met Aprice, 3. Arend Lichten berg (Rijssen) met Liebherr, 4. Bertus Wi- chers (Bathmen) met Dirigent. Dressuur klasse L: 1. Ellen van der Paauw met Zephyr, 2. Erna Beker (Holten) met Diri gent, 3. Arjen Kraayenzank (Deventer) met Dirigent, 4. Anke Janse (Maasdam) met Kit ty, 5. Henk Lammers (Holten) met Wemona. Springen jeugd B: 1. Marjolein Dasselaar met Aprice, 2. Minke Murre met Sabine, 3. Rineke Bronsvoort met Aprice, 4. Evelien Rosman met Aprice. Springen klasse L: 1. Hermien Bronsvoort met Sabine, 2. Henk ter Averesch met Mark, 3. Ellen v.d. Paauw met Zephyr, 4. Annemie- ke ten Brinke met „Liebherr", 5. Anke Janse met Kitty, 6. Sandra Holl met Snorrewind Springen klasse L: 1. Arjen Kraayenzank met Dirigent, 2. Joop v.d. Embden met Vriendin, 3. Erna Beker met Dirigent. In de derde „Tusselerloop" die za terdag in Lochem plaats vond heeft Egbert Veneklaas met een derde plaats op de 10 kilometer in de tijd van 32.45 min. z'n goede vorm van de laatste tijd onderstreept. Dick Zweers startte zaterdag 22 juni op de 5 km in Harfsen. Een der tiende plaats in 20.12 min was voor hem acceptabel. Woensdag 3 juli „Baantrimloop" over 3 en 5 km te Hengelo. Op het terrein aan de Borkeld weg werd in het kader van de club kampioenschappen 1985 het derde onderdeel dressuur afgewerkt. On danks de stromende regen kwa men alle 20 combinaties „opdra ven". De uitslag: 1Sandra Dieperink met Amber 133 p.; 2. Erna Willemink met Spirit 131 p.; 3. Wilma Kreeft met Raldi 126 p.; 4. Peter Helthuis met Quick 125 p.; 5. T. Volkers met Karan 124 p.; 6. Pascal Betten met Princess 122 p.; 7. Rikus Bronsvoort met Zephir 121 Stand na 3 onderdelen: 1. Ingrid van Dijk met Sander 73 p.; 2. Pascal Betten met Prin cess 72'/2 p.; 3. e.e. Ineke ter Maat met Twe- light en Erna Willemink met Spirit 68 p.; 5. Simone Bruggeman met Birgit 64'/2 p. Op de Almelose ruiterdagen won Ingrid van Dijk met Orange de France de tweede prijs in dressuur klasse LI, Erna Willemink werd met Raldi vierde en in dressuur L2 was de vierde prijs voor Ingrid. Eric Vincent presteerde in Schalk haar prima met Chef door in het springen Klasse M de eerste prijs te behalen. Op het politiebureau in Holten is gratis een boekje af te halen waarin staat waaraan landbouwwerktui gen zoal moeten voldoen. Met name de laatste tijd signaleert de politie een toenemend aantal over tredingen. Vooral spiegels, remin- richtingen, aanhangwagens en richtingaanwijzers laten vaak te wensen over. De controle daarop zal verscherpt worden. Ook Holten krijgt eigen mini-triathlon. Op zaterdag 17 augustus wordt op en rond de Borkeld voor het eerst een dergelijke sportieve krachtmeting gehouden voor all-round sportlieden. Initiatiefnemer is Peter Corstanje, die verschillende Holtense verenigingen warm heeft weten te krijgen voor dit idee. Zoals wellicht bekend betaat een triathlon achtereenvolgens uit zwemmen, wielrennen en hardlo pen. Aangezien de officiële afstan den wat hoog gegrepen zijn (4 kilo meter zwemmen, 200 kilometer fietsen en nog eens een marathon van 41 kilometer lopen) staat er ook in Holten een zogenaamde mini-tri athlon op het programma. Of ei genlijk twee, want de keuze bestaat tuen een kwart-triathlon en een achtste triathlon. Triathlon Holten t.n.v. J. H. M. van Oijen of via gironummer 875587 met vermelding van bankrekening nummer 32 85 65 911 van de RABO-bank o.v.v. Triathlon Hol ten ten name van J. H. M. van Oij en. De minimum leeftijd voor deel name is zestien jaar. Het winnende team vereeuwigd Onder grote belangstelling werd afgelopen vrijdag de finale gespeeld van het tweede buurtwaterpolotoernooi in zwembad Twenhaarsveld. Hoewel de ver dediger van de wisselbeker SV Holten ook nu weer tot de eindstrijd doordrong was het de ploeg Mooiweer die met de eer en de Beltman-wisseltrofee ging strijken. Niet alleen het publiek kwam in grote getale op, ook waren er meer deelnemers dan vorig jaar. Liefst vijftien teams streden in vier pou les van maandag tot en met don derdag in de voorrondes. Daaruit kwalificeerden SV Holten, Klavier, Köllingserf en team Mooiweer zich voor de halve finales. Köllingserf en 't Klavier moesten daarin het on derspit delven en eindigden respec tievelijk als derde en vierde. In de finale ging het er spannend aan toe. De winnaar van vorig jaar, SV Hol ten, keek al snel tegen een 3-0 ach terstand aan maar vocht zich terug naar 3-2. Pas vlak voor tijd viel de beslissende vierde treffer van het team Mooiweer, dat aankondigde volgend jaar onder de naam De Holtense Dolfino's weer van de par tij te zijn. Organisator Veldwijk van ZPC Twenhaarsveld deelde de prij zen uit, afgezien van de wisselbeker die door de heer Beltman zelf werd overhandigd. De uitslagen waren: Maandag, poule 1: SV Holten-Kozakkenstr. 4-3, Kozakkenstr.-de Schure 1 2-3, de Schu- re 1-SV Holten 1-4. Dinsdag, poule 2: 't Klavertje-Schuttersweg 1 6-0, M.A.C. 1-Churchillstr. 0-3, Schutters- weg 1-M.A.C. 1 4-0, Churchillstr.-'t Klavertje 0-8, 't Klavertje-M.A.C. 7-0, Schuttersweg 1- Churchillstr. 2-4. Woensdag, poule 3: M.A.C. 2-Köllingserf 0- 6, Waardenborg-Deventerweg 0-5, Köl- lingserf-Waardenborg 5-1, Deventerweg- M.A.C. 2 2-2, M.A.C. 2-Waardenborg 1-2, Köllingserf-Deventerweg 4-2. Donderdag, poule 4: de Schure 2-Beuse- berg 6-0, Schuttersweg 2-team Mooiweer 0-6, Beuseberg-Schuttcrsweg 2 2-5, team Mooiweer-de Schure 2 3-1, de Schure 2- Schuttersweg 2 2-3, Beuseberg-team Mooi weer 0-11. Met die laatste afstand (waarbij 500 meter wordt gezwommen, 23 ki lometer gefietst en 5 kilometer ge lopen) wil Constanje vooral de re creatieve deelnemers bereiken. „Dat kan iedereen" is zijn stellige overtuiging. „Vooral leuk voor de mensen die het eens willen probe ren, die de sfeer van zo'n triathlon willen proeven. Ik heb geen idee hoeveel mensen hierop af komen. In ieder geval verwacht ik wel veel publiek langs het parcours. De deelnemers leggen ronden af, dus dat is leuk voor de mensen langs de kant. We beginnen in het zwembad Twenhaarsveld waar in tenten ook kleedruimte beschikbaar is. Ook voor het fietsen en het lopen blijven we op de Borkeld. In overleg met de gemeente Holten en Rijssen heb ik een parcours uitgestippeld. Wij hoeven nergens over grote wegen". Peter Corstanje, die overdag op het zwembad Twenhaarsveld werkt, heeft zijn zaakjes goed voor elkaar. Op 17 augustus heeft hij EHBO'ers en sportmasseurs ach ter de hand voor eventuele uitval lers. Bovendien zijn er langs de rou te verversingsposten van diverse Holtense verenigingen. Zo hebben de Wielersvereniging Holten, MAC De Holterberg, de afdeling Atletiek van de SV Holten, PV De Bergvlie- gers en ZPC Twenhaarsveld hun medewerking toegezegd. De triathlon staat op beide af standen open voor zowel wedstrijd deelnemers als recreanten. Men kan zich tot 7 augustus laten inschrijven bij zwembad Twen haarsveld (tel. 05483-6 16 55). Het inschrijfgeld bedraagt 15 gulden. Dit kan contant worden betaald aan de kassa van het zwembad (Landuwerweg 2) of worden o verge maakt op de volgende nummers: bankrekening 32 85 65 911 van de RABO-bank onder vermelding van In de achtste Grand Prix voor zij spannen in het Belgische Betekom hebben August Muller en Henk van Heek een goede prestatie geleverd met een tweede en een derde plaats in de twee manches. Daardoor is de Holtens-Rijssense zijspancombinatie in" het WK-klassement opgerukt naar de tweede plaats. In de eerste manche zat er net geen kopstart in, maar een tweede plaats gevolgd door wereldkam pioen Bachtold mocht er ook we zen. Omdat Van Heugten uitviel met een kapotte versnellingsbak spitste de strijd zich toe op deze twee combinaties. August Muller ging daarbij risico's uit de weg en reed naar een zekere tweede plaats achter Bachtold, die ondertussen de nieuwe wereldtitel nauwelijks meer kan ontgaan. (Vooral niet na de overwinning in de tweede man che. Daarin werd Muller bij de start ingesloten en kwam pas als zeven tiende door. In een hoog tempo knokte hij zich met Henk van Heek echter door de hele meute op jacht naar Bachtold en Van Heugten die er vandoor waren gegaan. Het gat naar de twee koplopers was, on danks een formidabele inhaalrace te groot maar de derde plaats bleek voldoende om Ton van Heugten en Frits Kiggen in het algemeen klas sement te passeren. De voorsprong van Muller-Van Heek is tien punten met nog twee wedstrijden te rijden. Op 18 augustus in Oostenrijk en op 15 september in Italië. De stand na acht GP's: 1. Bachtold 239, 2. Mul ler 196, 3. Van Heugten 186, 4. Fox 154, 5. Millard 126. In Zwolle is voor het diploma A Assurantie-bezorger geslaagd de heer J. Tromop, Oranjestraat 7. Karin Schintz, Goldsteinstraat 17 behaalde aan de Agrarische School in Twello het diploma Bloembinder-verkoper. Aan de Twentse academie voor chiropedie is voor het examen pedi cure geslaagd mej. Hennie Oolbek- kink, Geskesdijk (praktijk Oranje straat 2). Aan de Chr. Middelbare Techni sche School te Almelo slaagden H. J) W. Nijenhuis, Vijfhuizenweg 16 en H. J. Vasters, Fliermatenweg 9 voor het diploma Bouwkunde; Jo han Abbink, Lichtenbergerweg 2a en G. J. Nijland, Gaardenstraat 15 voor het diploma Elektrotechniek; J. W. G. Aaftink, H. J. Wansink- straat 18 voor het diploma Elektro nica; H. Klein Velderman, Rijssen- seweg 14 voor het diploma Proces- en Milieutechniek; A. Hoek, Fazan- tenweg 34, J. Paalman, Patrijzen- weg 4, J. Stam, Valkenweg 8 en G. W. Hulsman, Langstraat 18 voor het diploma Werktuigbouwkunde enT. Harting, Weversstraat 21 voor het diploma Studierichting Pro- duktie technieken. De jeugdkampioenen. August Muller en Henk van Heek in actie bij de Grand Prix van Lintfort 1985. Op de tennisbanen van de ten nisclub Holten is de afgelopen week van 17 t/m 23 juni een „open" D-toernooi gehouden. Slechts de inschrijving bij de da mes-enkel was te gering om voor deze spelsoort wedstrijden te or ganiseren. De regen als gevreesde spelbreker, heeft het spelschema niet of nauwelijks verstoord; alle finales konden aan het begin van de laatste zondagmiddag worden afgerond. In het heren-enkelspel ging de ti tel naar M. v.d. Riet uit Wierden. Hij was overduidelijk de sterkste in het deelnemersveld. Met verwoes tende klappen versloeg hij P. Plate uit Dalfsen in de finale met 6-1 en 6- 3. De overwinning in de herendub- bel ging tegen elke verwachting in naar de „oudjes" G. Veenstra en K. Snijders uit Markelo. Zij wisten zich met de cijfers 6-3, 0-6 en 7-6 de aanstormende jeugd in de perso nen van P. Plate en K. de Lange van het lijf te houden. L. Kienhuis en D. Kramer waren in de damesdubbel de meerderen van D. v.d. Assem en A. Hekkert. Jeugdtitels Van maandag 3 juni t/m zaterdag 15 juni zyn de jeugdclubkampioen schappen gehouden. Van de 129 jeugdleden deden er 49 mee. De twee dames van de jeugdcom missie, mevr. Rustebiel en mevr. v.d. Werf hebben het er druk mee gehad om alles goed te doen verlo pen. De langste partij is dit jaar ge- Afgelopen zondag werd het ze vende NTB-competitietournooi gehouden in Bussloo. 1 OKIA was ook deze keer goed op dreef en haalde weer 11 punten. Dit was ruim voldoende om de koppositie te behouden. Naaste concurrent Oosterwijk moest genoegen ne men met 9 punten. OKIA 2 had weer een betere dag en haalde 5 punten. De eerste wedstrijd tegen Hof- boys werd gewonnen. Dit maakte de ploeg mentaal sterker om de slechte prestatie van twee weken terug weer goed te maken. OKIA 3 wist deze keer geen punten te ha len. Door diverse afmeldingen en ziekte van enkele spelers moest dit team met zeven man trekken. Stand B-klasse: 1. OKIA 1 83 pnt, 2. Ooster wijk 73 pnt, 3. Bekveld 62 pnt, 4. Bathmen b1 pnt, 5. Heure 43 pnt, 6. OKIA 2 34 pnt, 7. Hof- boys 19 pnt, 8. Vorden 17 pnt. Stand D-klasse: 1. Halfwegboys 61 pnt, 2. Noordijk 58 pnt, 3. Olden Eibergen 37 pnt, 4. Oosterwijk 30 pnt, 5. Des 16 pnt, 6. OKIA 10 pnt. Zondag 30 juni gaat OKIA voor het laat ste competitietournooi met de bus naar Eri- chem. Het vertrek is om 10 uur. (bij „Tonnie en Betsie"). ledereen kan mee, maar kom op tijd want vol is vol. Met twee vluchten op één dag was het voor de leden van De Berg- vliegers uitkijken geblazen. Eerst moesten de 207 voor Houding (af stand 254 km.) ingekorfde duiven worden afgewerkt die om 7.15 uur werden gelost. Het was Gerrit Jan sen die om 10.27 uur de eerste duif kon klokken (wie gunde hem dat niet?). Om 6.30 uur begonnen in Orleans 112 duiven aan de vlucht over een afstand van 582 km. Ook deze vlucht verliep buitengewoon goed. In het bijzonder voor de comb. Kolkman die om 14.42 uur de eerste duif klokte. Gemiddelde snelheid Houding 78 km. De „monster- vlucht" vanaf Orleans werd afge legd met een gemiddelde van 70 km/u. De uitslagen: Houding: 1-2 J.G.Jansen; 2-23-37-11 A. ten Dam (2); 3-8-12-30 G. J. Koetsier; 4- 40 Comb. Kolkman; 5-13-26-46 M. Lodewe- ges; 6-11-17-24-25 G. Egberts; 7-9 51 Frits Meester; 10-42-47 Geert Steunenberg; 14- 15-34-45 Comb. Kwintenberg; 16-19-22-32 Comb. Oolbekkink-Tijhof; 18 Joh. Veldhuis; 20. Wim Aaftink; 21-39 H. Wansink en Zn.; 28. E. Veneklaas; 29. H. van Beek; 31-50 Jan Aaftink; 36. Teun Schuppert; 43. H. J. ten Velde. Orleans: 1. Comb. Kolkman; 2-14-18-19-23 Teun Schuppert; 3-16-27 Frits Meester; 4- 17 comb. Oolbekkink-Tijhof; 5-6-9-10-11-12 M. Lodeweges; 7-22 E. Veneklaas; 8-24-25- 28 G. Egberts; 13 H. J. ten Velde; 15-20-26 Gert Steunenberg; 21. G. J. Koetsier. Na een moeizame start (6-4 setver- lies), trokken beide Holtense da mes de partij duidelijk naar zich toe, 6-1 en 6-0. D. Kramer trad ook op in de fina le van het gemengd dubbel, samen met echtgenoot J. Kramer. Zij moesten echter het onderspit del ven tegen C. Veenstra en H. de Jon ge, met de cijfers 6-4 en 6-3. weest de jongens-enkel Anders Meyer tegen Herman Kienhuis. Deze partij duurde ruim uur! De finale-uitslagen zijn: jongens enkel A: Jac Speelman won van Barend Jan Klijnsma (7-6, 6-Q). jongens enkel B: Han Berghuis won van Pim Beukenkamp (6-0, 6-2). meisjes enkel: Maud v. Geel won van Cori- ne v. Iperen (7-5, 6-2). gemengd dubbel: Rob Jaap Martens, Betin- na Kramer tegen Barend J. Klijnsma, Marie ke Thiele (6-1/4-6/6-2). meisjesdubbel: Maud v. Geel, Fenneke v. Doorninck tegen Marieke Thiele, Corine v. Iperen (5-7/6-4.6-4). jongensdubbel: Barend J. Klijnsma, Rob Jaap Martens tegen Barend Jongman, Nor men Visser (6-1/6-3). Clubkampioen bij de meisjes is Maud van Geel en bij de jongens Jac Speelman. Zij volgen Daniëlle Scheltens en Edwin Brouwer op.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 7