Boeldag weer als vanouds Muzikaal spektakel op HMV Taptoe Kerkdiensten van dag tot dag Medische diensten RUIM F 6000 VOOR HMV Betaalbaar eten bij De Witte HOLTENS NIEUWSBLAD Nog geen uitspraak OAD-zaak Gevonden voorwerpen Winsemius spreekt in Markelo IAN MEIIER BOUWKUNDIGE ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1. Verleende bouwvergunningen: Commissie voor woonruimtezaken V GARAGE SCHUPPERT BV 't „Helders Fees" trekt 't meest! Wat hebben een boerenbruiloft en een boerenbingo nu met indianen te maken? DONDERDAG 27 JUNI 1985 :ndoo^ Arts: W. R. van Couwelaar, Kei- zersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 en 16.00 uur. Dokter Bruins is afwezig van 1 tot 15 juli. Wijkverpleging: Dienst: 27 juni t/m 4 juli: Zr. J. Koerse, tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijk verpleegkundigen alle werkda gen van 13.30-14.30 uur, Gaar- denstraat 29, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terugbezorgen van magazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts: A. J. Boerman, Zui- derstr. 27a, Rijssen, tel. 05480- 1 25 35. Spreekuur voor spoed gevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: (Ook voor kleine huisdieren). Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstr. 5, tel. 05483- 6 15 15. P. E. Helthuis, Dorps- str. 63a (ook voor paarden) tel. 6 33 77 b.g.g. 05759-22 22. S. Min- nema, Oude Dev.weg 7, tel. spreekuur 8.00-9.00 uur, 05483- 6 28 35. Stichting Maatsch. Dienstverl. Midden-Overijssel: Gaarden- straat 39, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 u. en volgens af spraak. Open bejaardenwerk: Inlich tingen tel. 05483-12 01 en 6 13 38. Zieken vervoer: 00 11 of dienst doende arts, tel. 05483-6 35 53. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 29, op afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 u. in het Groene Kruisgebouw. Gaar denstraat en volgens afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. Energiebedrijf: Storing elektri- citeits- en gasvoorziening mel den bij gem. Energiebedrijf, tel. 05483-6 18 14. Politie: tel. 05483-6 13 52 of 6 26 55 na 18 uur. Bellen 038- 97 12 34. Brandweer: Telefoon 00 11 (dag en nacht). Door burgemeester en wethouders op 18 juni 1985 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. - aan de heer K. Bos voor de bouw van een overdekt terras bij de woning Holterbergweg 5; - aan de heer A. Roffel voor de bouw van een aanbouw aan de woning Enkweg 15; - aan de heer G. J. Nikkels voor de bouw van een wagenberging bij het perceel Boerendanssteeg 27; - aan de heer H. J. Overmeen voor de bouw van een wagenloods bij het perceel Kwintenweg 9; - aan het bestuur van de Ver. tot instandhouding v.d. school met de Bij bel voor de verbouw van het schoolgebouw Schoolstraat 1; - aan het bestuur van de Ver. tot instandhouding v.d. school met de Bij bel voor de bouw van een spelmateriaalberging bij het schoolgebouw Schoolstraat 1; - aan de heer B. Ophof voor de bouw van een woning met garage Pastoriestraat 39; - aan de heer A. Klein Velderman voor de bouw van een berging bij de woning Drostenstraat 1 - aan de heer H. Oonk voor de bouw van een garage/berging bij de wo ning Borkeldsweg 5; - aan de heer J. G. van Lindenberg toestemming verleend voor het plaatsen van een antennemast aan de Pannenweg; - aan de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs Holten vergunning verleend voor de verbouw van het schoolgebouw en het plaatsen van een speelgoedberging Hoffesstraat 41 - aan het Anjerfonds Overijssel vergunning verleend voor het houden van een collecte in de periode 24 juni t.m. 7 juli 1985. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventue le mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecreta rie. De eerstvolgende zitting van de commissie vindt plaats op dinsdag 2 juli 1985 en wel van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis. Minister dr. P. Winsemius, minis ter van Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ordening en Milieu zal op dinsdag 2 juli a.s. spreken op de al gemene ledenvergadering van de coöperatieve landbouwvereniging West Twente te Markelo. De verga- lering wordt gehouden in café-res- aurant Dika van de Kruusweg, >ude Rijssenseweg 11 te Markelo. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30, Tel. 05483-6 13 63 Gevonden: Trui, maat 50 kleur beige type Shetland in plastic tas, blauw kinderjack corduroy maat 128, pijpenbuiger. Verloren: Witte korte jas maat 38, rode tas met twee thermos- kannen, sleutelbos met label Mazda, rode portemonnee in houdende een geldsbedrag, bruine beurs met metalen hand vat inhoudende geld en een gi ropas, bruine herenportemon nee met geld en Fordsleutels, suède vest met gebreide mou wen kleur bruin, huissleutels (3) in etui. Dat en nog veel meer staat er de komende weken in Hellendoorn te gebeuren. Pas morgen, vrijdag 28 juni zal de president van de Almelosé rechtbank, mr. H. J. J. van den Biesen een uitspraak doen in het kort geding dat de Holtena ren Hofs en Reisiger hebben aangespannen tegen de buson derneming OAD. Nadat hij op vrijdag 14 juni hoogst persoon lijk een kijkje was komen ne men op het terrein achter het OAD-hoofdkantoor, dat grenst aan de tuinen van de klagers, liet hij vorige week doorsche meren dat de OAD eerst maar eens moet proberen het met de buren op een akkoordje te gooi en. Van den Biesen opperde een geldelijke vergoeding voor de overlast of zelfs aankoop van de huizen door de OAD. Zoals bekend maken Hofs en Reisiger bezwaar tegen de overlast door de benzinepomp op het OAD- terrein. Voor deze pomp heeft de busonderneming geen hin derwetvergunning. Volgens de Almelose rechter hoeft OAD de uitbreiding van het parkeerter rein niet in de oorspronkelijke, agarische staat terug te bren gén. Er mogen echter geen au to's meer op geparkeerd wor den. ook de afrastering tussen het OAD-terrein en de tuinen van de klagers kan blijven staan, ondanks de bezwaren daartegen van de laatsten. Pas wanneer beidé partijen de rechter op de hoogte hebben ge steld van hun onderling over leg zal Van den Biesen een defi nitieve uitspraak doen. ar-ssa» DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND Evenals in 1984 biedt HMV weer De derde Holtense Taptoe, die gehou den wordt op zaterdag 17 augustus a.s., belooft een muzikaal spektakel te worden van de bovenste plank. Hoe wel het aantal deelnemende groepen minder is dan vorig jaar is de kwaliteit van de shows van de bovenste klasse. Daarvoor zorgen de Christelijke Mu ziekvereniging Crescendo uit Opende (Groningen), het Arnhems Trompet- tercorps, de Drumband Velp Zuid en de eigen HMV. De wielrijdersgroep heeft een hoge graad van perfectie bereikt in hun musiceren op de fiets, zoals voor de Tweede Wereldoorlog het corps van de Gele Rijders. Zij verzorgen op de Holtense Taptoe twee shows, een fietsende en een lopende. Al een goede bekende is het Arnhems Trompetterscorps dat vorig jaar reeds veel indruk makte op de Tap toe met hun tot in de perfectie ver zorgde show. Ditj aar zullen zij twee keer te horen en te zien zijn. Een maal gekleed in de uniformen van de paratroupers zoals zij geland zijn in 1945 bij Arnhem. Het Trom petterscorps speelt een medley van liedjes uit de jaren '50 en '60. De drumband Velp Zuid behoort tot het neusje van de zalm in drum merswereld. Zij hebben de vereren de uitnodiging ontvangen mee te doen aan het Wereld Muziekcon cours in Heerlen. Hoewel HMV geen showorkest is, dat regelmatig deelneemt aan Taptoe's zullen zij dit jaar met een prima show voor de dag komen, die maar weinig onder zal doen van de overige deelnemers aan de Taptoe. Speciaal voor het veertigjarig bestaan van HMV, dat dit jaar gevierd wordt, is een ver- spektakel. jaardagsfinale ingestudeerd waar in veertig jaar Holtense Muziekver eniging muzikaal wordt uitge beeld. De Taptoe begint 's avonds om 20.30 uur en de finale is omstreeks 22.45 uur. De kosten bedragen f 6.-; kinderen tot twaalf jaar en 65-plus- sers betalen f 3.-. „Betaalbaar en veel". Dat zijn de twee peilers waarop eigenaar J. K. W. Vos zijn restaurant De Witte gaat bou wen. In het voormalig hotel Muller aan de Deventerweg 61 is hij samen met zijn vrouw en kinderen en de mensen van aannemersbedrijf Tem pelman en Paalman druk bezig met de laatste voorbereidingen voor de ope ning op maandag 1 juli. „Wij mikken op het grote pu bliek" verklaart Vos zijn Holtens avontuur nader. „Dat wil overigens niet zeggen dat we geen specialitei ten in huis hebben. Met name op visgebied, paling en zeetong. Dat heb ik altijd al gehad. In Giethoorn waar we de afgelopen jaren een eet huisje hadden en daarvoor in Zeist ook al". Overigens is de dagelijkse gang van zaken in de fonkelnieuwe keuken in handen van zijn vrouw. „Daar voel ik me meer thuis dan voorin de bediening" legt ze uit. Ook de zoon des huizen is actief in het familiebedrijf terwijl doch terlief tijdens de vakanties helpt. „Voorlopig zijn wc vanaf 1 juli elke dag geopend" deelt Vos mee. „Eens kijken hóe dat uitpakt. In Holten moet plaats zijn voor een betaal baarrestaurant. Als extra attractie kunnen de mensen bij ons voor een bepaald bedrag zoveel kip, forel of schnitzel eten als ze op kunnen. Ook willen we ons gaan bezig hou den met recepties en diners voor grotere groepen". Voor degenen die het bruin-roze interieur van café-restaurant De Witte willen bewonderen wordt er maandag 1 juli van 19.00 tot 21.00 uur onder het genot van een hapje en 'een drankje open huis gehou den. bouwkundige tekeningen, ontwerpen, beton- en staal tekeningen en berekeningen, begrotingen, toezicht en voorbereidende werkzaamheden. Stokkumerweg 2, 7475 MT Markelo. Tel.: 05476-1430. Lees erover in de feestkrant van pag 11 t/m pag 13 Het was weer zoals vanouds vorige week zaterdag bij de boeldag van de supportersvereniging van HMV. Veel mensen waren extra vroeg uit de ve ren gekomen om in de oude WAVIN- fabriek aan de Waagweg iets van hun gading te vinden. En dat dit over het algemeen goed lukte bewijst wel de totaalopbrengst die het streefbedrag van f 6000 overtrof. „De man van de centen" penningmeester Bluemink is aan het eind van de dag dan ook een tevreden man. NED. HERV. KERK 9.30 uur: Mej. B. van de Brink theol. student te Groningen. Oppasdienst: Mevr. Koopman- Kotterink, mevr. Markvoort- Schoenaker. Kindernevendienst: Annie Rensen. Uitgangscoll.: Diaconaal pro ject. 19.00 uur ds. H. J. Ekker. Diessenplas Woensdag 3 juli: 19.30 u. ds. H. J. Ekker. GEREF. KERK 8.30 u. en 10.30 u. Viering Heilig Avondmaal en 19.15 u. ds. M. Berg. In alle diensten is de le collecte voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. De avondmaalscollecte is voor de diaconie. Oppasdienst: Annemie Tromop en Petra Koning. Jolanda Stam, Tiny Stroeve en Robert Tro mop. R.K. KERK 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". DIJKERHOEK 9.30 u. ds. H. J. Ekker. Uitgangs collecte: Diaconaal project. OKKENBROEK NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 u. Zondag: 8.00 en 10.00 uur. „Het duurt nog wel even voordat we precies weten wat het heeft op gebracht, maar die zesduizend gul den halen we. Dat is een ding dat zeker is", rekent Bluemink uit ter wijl hij vlak voor het scheiden van de markt nog even wat flappen in de knip kan steken voor een fraai ogend bankstel. „Natuurlijk gingen de mooiste spullen het eerste weg en daar hebben we ook goed geld voor gebeurd. We gingen pas om tien uur open vanmorgen, maar om kwart over acht moesten de hek ken al dicht om belangstellenden buiten te houden". Geboren: Jan Willem z.v. G. H. te Deventer): Klarieke d.v. B. Stevens en H. Markvoort (geb. Oenema en J. Kragt. En dat het druk was hebben de 55 verkopers van de supportersvere niging en van HMV zelf geweten. Vooral in de ochtenduren kwamen ze handen tekort om alles af te han delen. „Het was maar goed dat er op elk verkocht artikel een plak- kertje zat want anders waren er nog wel dingen twee keer verkocht", vertelt supporters-voorzitter Jan Schuppert. „Zo'n dag is toch wel een bekroning van een jaar lang hard werken. Waarbij we overigens zelf ook best veel lol hebben hoor. Vooral de dag zelf is altijd een hele belevenis". Tegenaan Gelukkig voor de organisatoren wordt de inwendige mens zeker niet vergeten. Koffie, broodjes, bier en limonade zorgen ervoor dat ie dereen er de hele dag tegenaan kan. „We hadden dit jaar het voordeel dat we woensdagavond al konden beginnen", vertelt penningmeester Bluemink. „Anders hadden we van morgen wel heel vroeg moeten op staan. Vooral de laatste weken is er nog enorm veel opgehaald. Toen re den we ook constant met twee wa gens. Zelfs op vrijdagavond werd er nog gebeld. Wat dat betreft kan er ook zeker een complimentje voor de dames van de supporters af. Zij hebben net zo hard meegewerkt. Niet alleen vandaag in de verkoop, maar ook thuis aan de telefoon en bij het in ontvangst nemen van goe deren". Iets wat dit jaar voor het eerst werd verkocht, maar waarvan aan het eind van de dag de rekken nog vrijwel vol hingen was de gebruikte kleding. Hoewel ook daarvoor af spraken zijn gemaakt met een op koper is het maar de vraag of de supportersvereniging daarmee vol gend jaar doorgaat. „Alles wat er nu overblijft wordt verkocht aan opkopers" deelt Bluemink mee ter wijl hij de eerste geïnteresseerde handelaar van zich afschudt met de mededeling dat er om vier uur pas kan worden onderhandeld. Wat dat betreft toont de penningmeester zich een keiharde zakenman. Het is tenslotte voor een goed doel. Vrijdag 28 juni: 18.30 uur Fiets- cross clubwedstrijd „Hoolter Trappers" Terrein: Sportpark Vletgoor. Maandag 1 juli: 10.30 u. VVV- informatie ochtend in Kegel centrum „Barbarossa" 15.00 uur: Opening café rest. „de Wit te" Deventerweg. Dinsdag 2 juli: VW-huifkar- tochten. Vertrek 14.00 uur vanaf Smidsbelt. Opgave tot maan dag 1 juli 17.00 u. Tel. 6 15 33. 18.30-21.30 uur: Eerste Holter- dag op „Smidsbelt" met o.a. „Houthakkersfeest". Zaterdag 6 juli: 20.00 u. Dansa vond in zaal „Vosman" m.m.v. „Day break". Dinsdag 9 juli: 18.30-21.30 uur: Tweede Holterdag op „Smids belt" met o.a. „Houthakkers- feest".

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3