Minder deelnemers bij zwemvierdaagse Warmwaterdag viel in de smaak bij zwemmers Nieuw bestuur bereid kar te willen trekken Triatlon Nijverdal was zeer zwaar Kwart-triatlon bijna volgeboekt Derde plaats voor handbalwelpen Rabobank sponsort wielervereniging Stichting Fiets brengt nieuwe serie fietsroutes t ?r\ HOLTENS NIEUWSBLAD Ten Velde wint Noylon Meer service carpoolers KOUDE HOUDT ZWEMMERS THUIS Sportkeuring Goede tijd E. Veneklaas HOLTEN H. Paalman wint orlënteringsrit Bergruitertjes in de prijzen -- WARMWATERWEEKEND OP 13 EN JULI SV HOLTEN NU IN RUSTIG VAARWATER ZWEMBAD DONDERDAG 20 JUNI 1985 De kwart triatlon die zaterdag 15 juni door de Sportvereniging Nijverdal werd georganiseerd was door de bar- Wierdenaar Henk Paalman heeft zondagmiddag de 3e oriënterings- rit van de MAC „De Holterberg" ge wonnen. De rit over plm. 46 km was binnen de gemeente Bathmen uit gezet door de clubleden Lensink, Mooiweer, Bijma en Oolbekkink. De deelnemers waren over het uit gezette parcours zeer tevreden. De prijsuitreiking had plaats in cafe- restaurant „Jachtlust" in Loo- Bathmen. De volgende rit, in 't bij zonder voor de vakantiegasten, is gepland op woensdag 17 juli. De uitslag: A. Klasse: 1. Henk Paalman Wier den (90), 2. J. Paalman, Haarie (120), 3. G. J. te Veldhuis, Ruurlo (120). C klasse: 1. J. G. Timmers, Almelo (5), 2. J. Hannink, Raalte (12), 3. W. Oude Wolbers, Almelo (36), 4. W. Pongers, Rijssen (36), 5. G. Maalde- rink, Toldijk (47). 6. W. A. Haandrik- man, Bathmen (60). D klasse: 1. M. Deten Holten (62), 2. H. W. Vincent, Holten (201). (Achter de plaatsnaam het aantal strafpunten). In Noyon werden zaterdag 8 juni om 7.50 uur 263 duiven van de PV „De Bergvliegers" gelost voor een wedvlucht over plm. 385 km. De' weersomstandigheden waren ook nu weer niet ideaal maar de eerste duif kon door H. J. ten Velde toch reeds om 13.08 uur worden geklokt en dat betekende een gemiddelde snelheid van plm. 70 km. De uitslag was als volgt: 1-7-21-27-32 H. J. ten Velde, 20 24 G. Egberts, 3-8-25-26-49 Teun Schup- pert, 3-35-53 H. J. Aaftink, 5-29-36- 39-48 Comb. Oolbèkkink-Tijhof, 6-1 G. I. Koetsier, 9-12-30-32-34 M. Lo- deweges, 11-2-50 Wim Aaftink, 13- 17-38-54 A. ten Dam (2), 15-16 H. Wansink en Zn, 19-47-52 Frits Mees ter. 23 E. Veneklaas, 28-40-43 Comb. Kolkman, 61 Comb. Kwintenberg, 63 Joh. Veldhuis. re weersomstandigheden een evene ment van extra zwaar kaliber. Tal van deelnemers hadden het buitenge woon moeilijk en haalden de finish niet. De duizend meter zwemmen in het koude water van het natuurbad de Tolplas was meteen al een ge duchte aanslag op de spieren even als de hagelbui tijdens het fietsen over een afstand van 45 kilometer en als je dan nog 10 kilometer hard moet lopen rond de voetbalvelden op het sportpark Hagelman moetje wel van wanten weten. Onder de deelnemers waren 2 Holtense atleten. Dinant Mark voort die op de 10 kilometer (z'n sterkste onderdeel) tientallen deel nemers voorbij ging en finishte als 37ste in de tijd van 2.35.09 u. Minder goed ging het met Gerard Beldman (39e in 2.50.50 u.) die juist op de 10 kilometer totaal stuk kwam te zit ten. Komende zaterdag 22 juni na tuurlijk naar de marathon in En schede waar de hele Nederlandse top, behalve Gerard Nijboer, zal starten. Ook onze plaatsgenoot Henk Reitsema de lange atleet uit de Verzetstraat (13 keer trainen in de week en minstens 200 km lopen) zal in Enschede van de partij zijn. Niet om te winnen maar wel om het zwarte karwei af te maken. Zater dag zijn er tevens nog prestatie lo pen in Lochem en Harfsen. MARKELO - Dat de triathlon- sport ook in deze regio een snel groeiende belangstelling heeft ge kregen, heeft de Stichting Wieler sport Markelo ondervonden. Direct na de opening van de inschrijving van de op zaterdag 10 augustus a.s. Tijdens een concours op zaterdag 15 juni te Olst hebben Marie-Elise Dollekamp en Henri Stegeman de volgende successen behaald. Ring 9 klasse M dressuur: 2e prijs Marie-, Elise Dollekamp met prinses Sonja 130 p., 4e prijs Henri Stegeman met prinses Dunja 120 p. te houden kwart-triathlon stroom den de aanmeldingen - vooral uit Twente, Salland en de Gelderse Achterhoek - bij het organisatie comité binnen. In het oog is vooral de grote deelname uit buurge meente Lochem (Laren), waar na de aldaar in juni gehouden wed strijd kennelijk een ware triathlon- koorts heerst. Enigszins teleurstel lend is nog het zeer gering aantal dames dat deze kracht- en uithou- dingsproef aandurft. Tenzij het maximum aantal deelnemers eer der is bereikt, staat de inschrijving nog tot 29 juni a.s. open. Dit kan uitstekend schriftelijk met ge bruikmaking van een aanmel dingsformulier, dat op verzoek (tel. 05476-23 93 of b.g.g. 25 24) wordt toegezonden. Een van de stunters van het stunt-team uit Losser. Iedereen die met anderen in één auto van en naar het werk wil rij den, kan zich vanaf september 1985 via de ANWB laten inschrijven in een carpool-register. Dit is een ini tiatief van het ministerie van Ver keer en Waterstaat, ANWB en SVEN (Stichting Voorlichting energiebesparing Nederland) om het carpoolen in Nederland te be vorderen. De toekomstige carpool er wordt in de lijst opgenomen met naam, woonplaats, telefoonnum mer en werkbestemming. Aan de hand hiervan kan men kontakt met elkaar opnemen en verdere afspra ken maken. Het register komt vier keer per jaar uit. De nummers zijn ook los verkrijgbaar bij de ANWB- kantoren. De belangstelling voor de zwem vierdaagse in Holten is dit jaar bedui dend beneden de prognose gebleven. Vorig jaar werden nog zo'n zevenhon derd deelnemers geteld, nu passeer den op de eerste zwemdag, afgelopen maandag, 555 deelnemers de kassa. Dinsdagavond kwamen daar nog zo'n dertig zwemmers bij. Oorzaak moet volgens het zwem badpersoneel gezocht worden in het koude weer en de algemene ten dens dat georganiseerde sporteve nementen in belangstelling terug gaan. Aan het badpersöneel heeft het in elk geval niet gelegen. Elke avond was er een aantrekkelijk programma samengesteld in sa menwerking met de zwemvereni ging Twenhaarsveld. Hooguit kan het rommelige zwemmen van de jeugd een bron van ergenis geweest ziin voor de wat oudere zwemmers die niet. of nauwelijks gebruik kon den maken van de speciaal voor hen gereserveerde baan. Herhaal delijk doken de kinderen onder de touwen door om via de aparte baan in het vrije zwemgedeelte te ko men. De eerste avond werd opgeluis terd met een duikshow van de zwemclub uit Losser die met ge waagde sprongen, tot vlak langs de waterkant fonteinen met water over de samengedromde toeschou wers lieten neerkomen. Vanavond treed, in tegenstelling tot de plan ning, de groep Flash Back uit Hol ten op in plaats van s.v. Bato. Mor genavond is de prijsuitreiking, evenals de prijsuitreiking van het waterpolotoemooi dat deze week in het polobassin werd gespeeld. Reeds bij de eerste wedstrijden bleek dat de winnaar van vorig jaar, het team van de s.v. Holten weer hoge ogen gooit voor de wis selbeker. De waterpolowedstrijden beginnen om half acht. De finale wordt morgenavond gespeeld om kwart voor acht. De toegang voor toeschouwers is gratis. De B-adspiranten jongens en de meisjes welpen van de handbal af deling van de SV Holten namen deel aan het jaarlijkse toernooi van Achilles. De jongste telgen van Hol ten startten met een overtuigende 12-1 winst op V en K. In de tweede en derde wedstrijd werd kansloos met 1-5 en 1-7 verloren van Actief en WSV. In de laatste wedstrijd werd met 2-0 van Achilles gewon nen. Daarmee bereikten de welpen een 3e plaats. De jongens speelden overtuigend en wonnen de wed strijden tegen Apeldoorn '80 en Achilles 2 met ruime cijfers (12-5 en 11-3). Aangezien Achilles 1 ook bei de wedstrijden had gewonnen, moest de laatste wedstrijd de be slissing brengen. Voor de rust had Holten te veel ontzag voor dit team en kwam het onnodig met 3-7 ach ter. Na de rust kwam Holten sterk terug. Binnen enkele minuten stond het 6-7, maar zoals het vaak gaat vielen toen de doelpunten aan de andere kant en ging de winst met 7-12 naar Achilles. Toch kon den de jongens met hun verdiende 2e plaats him prijs - een houten klompje - in ontvangst nemen. Gerda Schuitert tournooi Komend weekend neemt de Hol tense jeugd ter afsluiting van het seizoen wederom deel aan het jaar lijkse Gerda Schuitert tournooi. Met 5 teams gaat men zondag naar Zwolle, waar vanwege het 20-jarig bestaan van Tyfoon het tournooi dit jaar wordt gespeeld. Alle teams vertrekken tegelijk om 8.30 uur. De laatste wedstrijd is voor de meeste teams om 15.10, zodat men om on geveer 16.30 weer terug kan zijn. Vertrek vanaf Meermanskamp!! De gemeente Holten zal nog een jaar een gedeelte van de kosten van de Medische Sportkeuring voor haar rekening nemen. Aanvanke lijk was het de bedoeling om dit jaar de subsidie stop te zetten. Na overleg is het college van b en w tot de slotsom gekomen dat de afbouw van de subsidie te overhaast is ge schied. Nog tot volgend jaar zal f4.50 worden bijgedragen. Daarna komen de kosten geheel voor reke ning van de sporter. Op de zondag 16 juni gehouden wegwedstrijd over 9600 meter in Ei bergen behaalde Egbert Veneklaas een tweede plaats in 28.45 min. Ber- tus Stevens werd vijfde met een tijd van 29.54. Ab Koetsier eindigde als 26 in 37.02. Opnieuw heeft een Holtense sportvereniging zich weten te ver zekeren van geldelijke steun. De Holtense Rabobank zorgt met de sponsoring dat de nog steeds groei ende wielervereniging ook in de toekomst een goede kwaliteit van |g| de diverse evenementen, zoals on langs weer de Fiets-vierdaagse, te garanderen. Voor alle ruim dertig leden over handigde directeur H, van Winger den een wielershirt. Daarnaast krij gen de wielrenners nog de beschik king over een wielerjack (met op schrift) voor wanneer de weers omstandigheden iets minder goed zijn. Na een interim-periode van ruim een half jaar is afgelopen maandag avond onder luid applaus het nieuwe bestuur van de afd. voetbal gekozen door de leden, die in groten getale aanwezig waren in het clubhuis de Meermanskamp. Interim-voorzitter J. Luesink opende de vergadering door te stel len dat de steun die nodig was voor het interim-bestuur bijzonder groot was. De basis voor het nieuwe bestuur is daarmee gelegd en hij was zeer verheugd een voltallig be stuur van 9 mensen voor te stellen. De negen nieuwe bestuursleden werden unaniem door de leden be noemd. Waarna J. Luesink de voor zittershamer overhandigde aan de komende voorzitter J. Kurz. Sa men met W. A. J. ter Schure (secre taris), J. ten Velde (penningmees ter) en de kwaliteitszetels die be mand worden door H. Jalving, F. Paule, G. Soer, H. Rietberg, R. van der Molen en M. L. van Asselt werd het nieuwe bestuur gecompleteerd. De nieuwe voorzitter gaf in zijn openingstoespraak aan dat de pro blematiek rond het voorzitter schap hem zeer bezig had gehou den. Maar met een club bestuur ders die bereid is voor de volle 100% de kar te trekken was de beslissing niet zo moeilijk. Daarna nam J. Kurz afscheid van de scheidende interim-bestuursleden en bedank te hen voor de inzet. Als eerste van de aanwezigen wenste het oudste lid, de heer Beyers, het nieuwe be stuur veel succes. Hij dacht dit wel naméns alle leden te mogen doen. De verkiezing van afgevaardigden naar de ledenraad verliep zonder enig probleem wat inhield dat 29 leden daarin benoemd werden. Tot slot werd een 8-tal erespelden van de s.v. Holten uitgereikt. Deze zijn verbonden aan het 25-jarig lid maatschap en de volgende leden kregen deze opgespeld: H. Jalving sr., J. Wolters, A. B. Jansen (Anne), J. A. van de Maat, H. J. Brands, R. den Heyer, T. Deyk (opa) en M. Bos- schers. De voorzitter zegde in zijn slotwoord toe dat bij aanvang van het nieuwe seizoen het bestuur bij de leden terug zal komen. In deze bijeenkomst wordt een groot aan tal zaken belicht en de visie van het nieuwe bestuur neergelegd. Vooral de wat oudere zwembaden hebben afgelopen vrijdag gebruik ge maakt van de eerste van een reeks warmwaterdagen in het zwembad Twenhaarsveld. Ondanks de bijna winterse buitentemperaturen was het warme water zo'n 26 graden, heerlijk toeven in het bad. Ondanks het slechte weer werden aanmerke lijk meer bezoekers geteld dan anders in soortgelijke omstandigheden. 's Middags werden de eerste kaarten van het Swimm Jogging verkocht en velen hebben al etter- lijke stempels verzameld. Per 500 meter (twintig baantjes) wordt een strip van de strippenkaart afge stempeld. De eerste kaart loopt van 0-10 km en de tweede van 10-15 km. Bij een volle kaart en f 2,50 in- leggeld kunnen de deelneem(st)ers een medaille ontvangen. Wie geen prijs stelt op een medaille, maar toch met de strippenkaart in de ga ten wil houden hoeveel men zwemt in een week, kan de kaart bij de to ren krijgen voor slechts f 1.-. Ter gelegenheid van de eerste warmwaterdag werd door het zwembadpersoneel een groot aan tal nevenactiviteiten georgani seerd, zoals een poffertjeskraam, waar men voor slechts twee kwar tjes een portie heerlijke poffertjes kon krijgen. De animo hiervoor was zo groot, dat het beslag aan het eind van de avond schoon op was. Gezien het succes zal tot en met au gustus elke vrijdagavond, als het zwembad tot 21.00 uur open is, iets warms te krijgen zijn in een „Koek en zopie". De driekamp, waarin de deelne mers achtereenvolgens moesten steltlopen, skippyballen en zwem men was voor veel van de deelne mers een lastige klus, met name de race met de skippybal. Voor het pu bliek viel er veel te lachen. De win naars waren Ans Kolkman bij de meisjes en de twee snelste jongens waren Ronald Klein Teeselink en Robert Kruimelaar. Het koppel Bart Bos en Robert Kruimelaar wisten het eiergooi-re- cord van vorig jaar (30 meter) niet te verbeteren. Hun ei ging stuk na 25 meter. Bij de overige koppels sneuvelden de eieren - tot groot ge noegen van het publiek - al eerder. Vooral het vangen van het ei boven gen zijn op zaterdag 13 en zondag het hoofd zorgde voor een gratis ei- 14 juli. Ook dan heeft het zwembad shampoo. personeel weer een activiteitenpro- De eerstvolgende warmwaterda- gramma klaar. Er wordt in Nederland steeds meer gefietst. Vrijwielen in eigen land werd een begrip. Fietstochten maken is „in". Om aan de nog steeds groeiende vraag naar infor matie en voorlichting over fietstoe- risme te voldoen, is door de ANWB en stichting: fiets! onder de titel Fietsen in... een nieuwe serie met boekjes met fietsroutebeschrijvin gen opgezet. De serie zal in totaal zeventien deeltjes bevatten. Elk deeltje geeft twintig verschillende fietsrondritten met nauwkeurige routebeschrijvingen, gedetailleer de routekaartjes in kleuren en in formatie over bezienswaardighe den. Ook wordt het nodige verteld over typerende landschapsvor- men. De rondritten hebben een ge middelde lengte van ongeveer der tig kilometer, waarbij de mogelijk heid de route met een andere tocht uit te breiden. De routes zijn uitge zet over fietspaden en andere voor fietsers geschikte wegen. Een deel van de in deze boekjes opgenomen routes is door de ANWB bewegwij- zerd. Ieder deeltje heeft betrekking op een bepaald deel van Nederland. Ongekend veel aantrekkelijke mo gelijkheden om het eigen land op de fiets te gaan verkennen. Als eer ste deeltjes in deze serie versche nen: Fietsen in Drenthe Fietsen in Twente/Salland Fietsen in het Gelders Rivieren Gebied Fietsen in Oost Noord-Bra bant. De boekjes hebben een lang werpig formaat en passen in een kaartklem, die op het stuur van de fiets kan worden gemonteerd. De deeltjes uit de serie Fietsen in... zijn voor f 9.95 per stuk verkrijgbaar bij de ANWB-kantoren of kunnen door overmaking van dit bedrag op postgiro 234567 worden besteld bij stichting: fiets! te Amsterdam.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 7