Doorzetters beloond met Mavo-dipoloma Ouderen willen meer zeggenschap in Holten Alvast noteren nW Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag HOLTENS NIEUWSBLAD BEJAARDENBELEID KAN BETER Gezinsdienst Bethanië Geslaagd Verkiezing ambtsdragers geref. kerk Cursus voor boerinnen Steile Trap wordt nu Raedtskelder Gevonden voorwerpen HAVO OPLEIDING VOLWASSENEN MOGELIJK BOLSENBROEK GARAGE SCHUPPERT BV IsmBRSSB \M. DONDERDAG 20 JUNI 1985 ftabel,20c Indien er voldoende be langstelling voor is, zal er een Ha vo-afdeling gestart worden voor En gels, Nederlands en Textiele werk vormen van de Scholengemeen schap Midden IJssel, de dagschool voor volwassenen in Holten. Dit deel de rector J. Westhof mee tijdens de feestelijke diploma uitreiking, die vo rige week dinsdagavond plaats vond in de aula van de Scholengemeen schap Holten. „Ik moet constateren dat ook dit jaar in de afdeling Holten gewel dige resultaten zijn behaald, waar onder twee volledige Mavodi ploma's. Holten blijft in het vol- wassenen onderwijs een voortrek kersrol vervullen", aldusde de rec tor. De twee volledige gediplo meerde Mavo leerlingen waren me vrouw Arfman-Harbers uit Holten en Schorfhaar-Oonk uit Markelo. Mevrouw Arfinan behaalde dit jaar het certificaat Frans en mevrouw Schorfhaar maakte met het certifi caat Biologie het Mavodiploma vol. Martien Sarink, ambtenaar Welzijnszaken van de gemeente Holten reikte op persoonlijke titel de diploma's uit. „Het is niet zomaar wat", aldus Martien Sarink. „Beginnen is mak kelijk genoeg, maar het doorzetten is een tweede punt. Je moet ook doorgaan als je eens geen zin of geen tijd hebt, als de kinderen ziek zijn. Het is een geweldige presta tie". Plaatsvervangend rector H. H. Ekkel memoreerde in zijn ope ningswoord dat volwassenenon derwijs een goede zaak is die be slist moet blijven. Ook hij dacht aan uitbreiding van het vakken pakket in Holten, bijvoorbeeld met het vak Spaans. Hij roemde de afdeling Holten van de scholenge meenschap Midden IJssel als een bloeiende nevenvestiging met „al jaren" zo'n honderd cursisten. De feestelijke uitreiking van de di- Martien Sarink en de beide geslaagden voor het volledige Mavodiploma. ploma's werd opgeluisterd met een Tevens toonden een groep Goor. Het grote doek krijgt een aantal sketsjes van cursisten, oud-cursisten van de cursus Tex- plaatsje in de fabriek in Halle waaronder een oud-cursiste die tiele werkvormen een groot wand- (W.Dld). Reeds eerder had de met een one-womenshow al sok- kleed dat zij maakten in opdracht groep een wandkleed vervaardigd kenstoppend veel succes oogstte, van de textielfabriek Lakatex in voor de Goorse vestiging. In 1986 worden in ons land twee verkiezingen gehouden. Voor de Gemeente raad op 19 maart en voor de Tweede Kamer op 21 mei. De politieke partijen in het land en hun afdelingen cq kiesverenigingen in de gemeenten zijn al druk bezig met de opstelling van hun verkiezingsprogram. De afdeling Holten van de ANBO heeft in verband hiermee de vier politieke partijen die momenteel in de gemeenteraad vertegenwoordigd zijn brieven geschreven waarin zij haar wen sen en verlangens over het wonen, het welzijn en het verkeer heeft vastgelegd. Holten telt ruim 1200 ouderen van boven de 65 jaar, tezamen bijna 20% van het totaal aantal kiesgerechtigen en goed voor tenminste twee zetels in de ge meenteraad. In zijn uitvoerig schrijven vraagt het bestuur van de ouderenbond, de gemeente, er naar te streven het Zondag 23 juni is er weer gezins dienst in Bethanië. In deze dienst, die om half tien begint, wordt af scheid genomen van drie kinderen. De leiding van deze dienst is in han den van ds. R. Visser en hetzondag- schoolpersoneel. Er werken ook verschillende kinderen en enkele ouders mee. Iedereen, ook zij die geen kinderen opzondagschool hebben, is van harte welkom. MARKELO-TEL. 19 07 De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30, Tel. 05483-6 13 63 tekort aan bejaardenwoningen op zo kort mogelijke termijn op te hef fen. Bejaardenwoningen - beter is ouderenwoning - worden zoveel mogelijk gebouwd in de nabijheid van winkels en andere instellingen van sociaal verkeer. Ouderen zul len betrokken moeten worden bij de planning en voorbereiding daar van. Het huisvestingsbeleid in het algemeen worden meer op ouderen afgestemd en verbeterd vindt de ANBO. Welzijn Met betrekking tot het welzijn van ouderen wordt gevraagd om het in het leven roepen van een Stichting Welzijn Ouderen (SWO) resp. vormen van Gecoördineerd Ouderenbeleid (GOB), zoals dat b.v. in het naburige Markelo al een aantal jaren uitstekend functio neert. Ouderen, zo wil men, moeten worden betrokken bij de vorming van het ouderenbeleid, waarover jaarlijks een verslag wordt gepubli ceerd. De gemeente moet zo spoe dig mogelijk over gaan tot instel ling van een seniorenraad ex arti kel 61 van de gemeentewet, die haar bij dit beleid van advies kan dienen. Bij de samenstelling van zo'n raad wordt gedacht aan verte genwoordigers van de kruisvereni ging, de gezinsverzorging, een arts, de plaatselijke ouderenbond (en) een raadslid of wethouder, de direc teur van het bejaardencentrum, de bejaardensociëteit, enz. Een uit drukkelijke wens cq eis is, dat leef tijdsgrenzen, ook binnen verenigin gen en politieke partijen, van ge meentelijke commissies en bij openbare functies, zoals het lid maatschap van de gemeenteraad, worden afgeschaft. Zorg Gezondheidsinstanties dienen aandacht te besteden aan de ge zondheidssituatie van ouderen. Hiertoe zetten zij een voorlich tingscampagne op over het medi cijngebruik van ouderen, de be wustwording daarvan en de risico's die gelopen kunnen worden. Verder Aan de Scholengemeenschap de Marke zijn geslaagd: Maurits Rij- link, Nieuw-Heeten; Freddy Riet man, Bathmen; Wim Schuiterd, Holten; Jan Willem Sloof, Rijssen; Dinant Wesselink, Rijssen en Jo- han van Zon, Holten. In de vacatures mevr. G. J. Stam, J. H. Abbink en A. Meijer- ink zijn als ouderlingen van de geref. kerk gekozen mevr. H. A. Aanstoot-Meijerink, Schreurs- weg 10, (Look), H. Beltman, Bergmanstraat 10 en A. J. Nij- kamp, Boschkampsstraat 28. Als diakenen werden in vaca tures mevr. T. M. Span-v.d. Berg en H. W. Verveda gekozen mevr. G. Assink-Middelesch, Markelo en G. H. Heusinkveld, Ab Jan- senstraat31. Als jeugdouderling werd in de plaats van mevr. G. J. H. Meijerink-Stam door de kerkeraad benoemd mevr. H. Kruk-Aanstoot, Canadastraat 75. Evenals vorig jaar zal door de afde ling Agrarisch Onderwijs van De Mar ke in Holten een landbouwcursus voor boerinnen worden georgani seerd. De cursus geeft vooral theore tische kennis op het gebied van: - Bodem en plant, - veevoeding en fokkerij, - gezondheids- en ziekteleer. Bij voldoende deelname zal de land bouwcursus voor boerinnen me dio augustus beginnen. Opgave zo spoedig mogelijk aan J. Groe- newegen, tel. school 05483- 6 20 64. Tel. privé 05483-6 38 59. Met ingang van aanstaande woens dag zal in het horecapand Kerk straat 28, waarin voorheen De Steile Trap was gevestigd een nieuw cafe annex bistro worden geopend. Juist deze week werd het contract geslo ten met de nieuwe exploitant, Anton Berendsen uit Haaksbergen. Berendsen is op en top een hore- caman die zijn sporen in het vak ruimschoots heeft verdiend. Hij be zit in Haaksbergen een goed lopend horecabedrijf De Pannen, dat hij heeft verhuurd om zich volledig op zijn nieuwe zaak in Holten te kun nen wijden. Naast het cafégebeu- ren zal Berendsen een kwalitatief goede bistro kaart brengen die ze ker in Holten gewaardeerd zal wor den. De nieuwe naam, de Raedts kelder heeft hij gekozen met het oog op het nieuwe gemeentehuis dat in de nabijheid zal worden ge bouwd. Het bankje van Marietje, een van de weinige concrete maatregelen die genomen werden door de raad ten behoeve van de bejaarden in het vorige begrotingsjaar. wordt gewezen op betere informa tie aan huisartsen over de (on)ge- zondheidssituatie van ouderen en de daarmee verbonden geriatrie (geneeskunde van ouderen) en de gerontologie wetenschap die zich bezighoudt met de problemen van de veroudering en ouderdom). Initatieven hiertoe worden ge steund. Voorts wordt van de ge meente gevraagd het brengen van onderlinge samenhang in de activi teiten van de instellingen voor maatschappelijke dienstverlening, huisvesting en indicatiecommissie (voor toelating tot bejaardencen trum). Verkeer Wat het verkeer betreft wordt ge vraagd om toezicht van de gemeen te, dat het Openbaar Vervoer blijft afgestemd op de oudere gebruikers cq deelnemers, zoals dat momen teel bestaat langs het bejaarden centrum en de plaatsen waar veel ouderen wonen, opdat zij er opti maal gebruik van kunnen maken. Bij sneeuwval en gladheid worden bushaltes en straten (trottoirs) in de omgeving daarvan vroegtijdig schoongemaakt en schoongehou- den zolang de omstandigheden dit noodzakelijk maken. Vrijwilligers worden opgeroepen om ouderen hulp te bieden. Het zijn wensen en verlangens die in het adres aan de plaatselijke politiek worden opge somd. - Vrijdag 20 september is een da tum om nu alvast in de agenda te schrijven. Dan komen op uitnodi ging van de Holtense Muziekvere niging en de Supportersvereniging van HMV de Glanerbrugger Muzi kanten naar Holten. Samen met „Toon uut Oldenzaal" zullen zij in de sporthal een avondvullend pro gramma verzorgen. De Glaner brugger muzikanten zijn al twaalf jaar bezig in de muziek. Zonder overdrijving kan gezegd worden dat in een tijdperk van „modes" en „trends" Geert Sprick en zijn Gla- I*. p§ De Glanerbrugger Muzikanten nerbruggers er in geslaagd zijn met blaasmuziek uit te groeien tot het beste en meest gevraagde blaas- muziekensemble van Nederland, dat tot het welslagen van talloze evenementen in binnen en buiten land heeft bijgedragen. De ver koopcijfers van hun grammofoon platen (inmiddels al twaalf) en het gestaag stijgend aantal fans beves tigen dat nog eens duidelijk. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. W. Vons. 19.00 uur ds. H. J. Ekker (Bed. Heilig Avondmaal). Uit gangscollecte: Algemeen Ker- kewerk. Kindernevendienst: Jaap Bo gaard. Oppasdienst: Mevr. Schoolen- Ebrecht en Astrid v.d. Wiel. Diessenplas: Woensdag 26 juni: ds. R. Visser. Geref. kerk: 9.30 uur ds. E. de Vries van Kam pen. 19.15 uur ds. H. J. Bouw huis van Rijssen. In beide diens ten is de le coll. voor de kerk en de 2de voor rente en aflossing. Kindernevendienst: (klas 5 en 6) mevr. G. H. van Zeijts-Kruis- sink. Oppasdienst: Mevr. Tromop- v.d. Meulen, mevr. Prins-Nij- kamp, mevr. Smit-Paalman, (res). Marion Dul, mevr. Dul-de Fockert, mevr. Paalman-Zwiers (res). R.K. Kerk; 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". Dijkerhoek: 9.30 uur ds. R. Visser (Gezins dienst) Afscheid van Zondags schoolkinderen. Uitgangscoll. Algemeen Kerkewerk. Espelo (Trefpunt): 10.30 uur Ds. R. Visser (Gezins dienst) Afscheid van Zondag schoolkinderen. Uitgangscoll. Algemeen Kerkewerk. Okkenbroek: 9.30 uur Ds. G. Bouman m.m.v. zangkoor „Oktava" uit Doetin- chem. Afscheid van Zondags schoolkinderen. Uitgangscol lecte: Algemeen Kerkewerk. Nieuw Heeten: Zaterdag: 19.00 uur Zondag: 8.00 u. en 10.00 uur. Arts: J. H. A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreek uren: 11.00 u. en 16.00 uur. Dokter van Couwelaar is af wezig tot maandag 24 juni. Dokter Bruins is afwezig van 1 tot 15 juli. Wijkverpleging: Dienst 20 t.m. 27 juni: Zr. W. Marcus, tel. 05700-124 25. Spreekuur wijkverpleegkundi gen alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur, Gaardenstraat 29, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazij nartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts: E. R. M. Bijlsma, Grotestraat 19, Diepenheim, tel. 05475- 2010. Spreekuur voor spoed gevallen: 17 00-17.30 uur. Dierenarts (ook voor kleine huisdieren) W. C. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-6 20 04. P. E. Helthuis, Dorpsstr. 63a (Ook voor paarden) tel. 6 33 77 b.g.g. 05759-22 22. S. Min- nema, Oude Dev. weg 7, tel. spreekuur 8.00-9.00 uur, 05483- 6 28 35. Stichting Maatsch. Dienst- verl. Midden-Overijssel: Gaardenstraat 39, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, gezins en bejaardenverzor ging. Spreekuur maandag t.m. vrijdag 8.30-9.30 u, en volgens afspraak. Open bejaardenwerk: Inlich tingen tel. 05483-12 01 en 6 13 38. Ziekenvervoer: 0011 of dienstdoende arts, tel. 05483- 6 35 53. Kleuter- en zuigelingenbu reau: Gaardenstraat 29, op af spraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 u. in het Groene Kruisgebouw. Gaar denstraat en volgens af spraak. Fysiotherapie Alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaar denstraat 29. Energiebedrijf: Storing elek- triciteits- en gasvoorziening melden bij gem. Energiebe drijf, tel. 05483-6 18 14. Politie: Tel. 05483-6 13 52 of 6 26 55 na 18 uur. Bellen 038- 97 12 34. Brandweer: Telefoon: 0011 (dag en nacht). Donderdag 20 en vrijdag 21 juni: 17.30-20.30 uur Zwemvier- daagse in zwembad „Twen- haarsveld" finale buurtwater- polotoernooi. Vrijdag 21 juni: 19.00 uur: Start le deelnemer auto-puzzelrit Eethuis „Klavier". Zaterdag 22 juni: 10.00-16.00 uur Grote Boeldag Holtense Muziekvereniging in garage en op parkeerplaats Exportslach terij Udema BV, Pannenbak kersstraat (Kolcomplex). 20.00 uur Aanvang Vogelschie ten. Terrein „Het Bonte Paard". 20.00 uur Afhalen kaarten feest avond en opgave deelname aan Volksspelen Dijkerhoek in „Het Bonte paard". 20 00 uur Cabaret in „de Schu- re". Maandag 24 juni: 19.30 uur Openbare raadsvergadering ten gemeentehuize. Dinsdag 25 juni: 19.30 uur: Feestavond i.v.m. School- en Volksfeest Dijkerhoek in zaal „Het Bonte Paard". Revue „D.A.T. knalt d'r uut" door Dijk- erhoeks Amateur Toneel. Woensdag 26 juni: Zwemwed strijden Lagere Scholen zwem bad „Twenhaarsveld". 9.30-13.00 uur Feest voor de Dijkerhoekse schooljeugd. Ver trek optocht vanaf de school om plm. 8.30 uur. 13.00 uur. Aanvang volksspelen. 19.00 uur Grote play-back show. Feestterrein Dijkerhoek. Gevonden: een rood/beige shawl; een bruin lederen vingerhand schoen; een jongenshorloge Timex met blauwe wijzerplaat; een doublé dameshorloge; een voetbalsok van SV Holten; Ford sleutels met huis sleutels. Verloren: een zilveren schakelarm band; een sleutelhanger met onge veer 4 sleutels (hanger uit Boeda pest); drie sleutels waarvan één van een Zundapp; wifrose kindertasje; blauw regenpak in plastic tas van de „Buurtsuper"; een grijs poesje; een groene parkiet; een zwarte ka ter met witte vlekken; een donker bruine poes (Birmees). Ondertrouwd: A. L. Schut, oud 27 Meijer, oud 25 jaar, Holten, jaar, Holten en M. van Markwijk, Overleden: G. W. Nijland, oud 46 oud 24 jaar, Holten; J. H. D. Vene- jaar. man, oud 27 jaar, Holten en W. M.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3