Outsider Lageweg wint straten voetbaltoernooi L.T.S. Rijssen breidt nieuwe opleiding uit Twenhaarsveld warmt Kt, zwemwater extra op College haalt streep door bouwplan voor tandartsenpraktij k Verrassend slot volksdansavonden Kol-kleuters genoten bij Ome Willem NIEUWE ACTIVITEITEN ZWEMBAD Ingezonden Bergruiters Aardbevingen HOLTENS NIEUWSBLAD w 13£5B FAIR PLAY CUP VOOR A. JANSENSTRAAT Kleiboer wint Zanting trofee Orienteringrit w DONDERDAG 13 JUNI 1985 katfste ranker. kéÊmÈÊailf Een spelmoment uit het Stratenvoetbaltoemooi: de wedstrijd Espelo tegen Dorpsstraat. De organisatie van het Stratenvoet baltoemooi kan weer terugkijken op een uitstekend geslaagde negende af levering van dit evenement. In totaal namen 22 straten deel. Twee straten moesten jammer genoeg afhaken we gens een te late inschrijving. in een aantal prominente Blauw Wit en s.v. Holten spelers. Zij wis ten zich dan ook te plaatsen voor de kruisfinale door als eerste te eindi gen in poule 3. De overige poule winnaars waren: poule 1, Industrie straat, poule 2, Lageweg en poule 4 schoppen bleek Lageweg de geluk kigste, al was het uitstekende keep- werk van ,,'t Vöske" in het Lagewegdoel niet weg te denken bij deze verdiende overwinning. De Lageweg mocht dit jaar de Sport- huis Beldman trofee mee naar huis Even zag het er zaterdag op de velden van Meermanskamp naar uit dat het toernooi op het aller laatste moment afgeblazen moest worden toen direct bij de eerste wedstrijd het hemelwater met bak ken uit de lucht viel. Tot overmaat van ramp werd een van de spelers onwel; achteraf viel het toch nog mee, zodat het stratentoemooi als nog doorgang kon vinden. Als win naars waren ook dit keer weer ge tipt het elftal uit 't Look, met daar- Noorderbergstraat. De eerste ver rassing diende zich aan toen het team van de Lageweg met 1-2 wist te winnen van de jongens uit de In dustriestraat. De andere halve fina le tussen Look en Noorderberg straat werd zoals te verwachten viel, gewonnen door Look (2-0). In de finale kwam outsider Lageweg in het veld tegen de gedoodverfde kampioenen uit 't Look. De wed strijd eindigde zoals hij was begon nen, 0-0. Met het nemen van straf- nemen. Het toernooi, dat volgens de scheidsrechters op uiterst spor tieve manier werd gespeeld (en dat mag wel eens gezegd worden in deze tijd) kende ook een fair-play cup die beschikbaar was gesteld door het AC restaurant. Winnaar werd de ploeg van de Ab Jansen- straat. Volgend jaar zal het tweede lustrum worden gevierd met een aantal speciale attracties, waaro ver „de directie" van het Straten voetbaltoemooi al druk in onder handeling is. In het dagen verschenen jaarver slag 1984 zegt het bestuur van de Rijs- sense Lagere Technische School in een Ten geleide dat er dank zij de goe de samenwerking tussen ouders per soneel en leerlingen weer goed on derwijs aan de leerlingen gegeven kon worden. Dit blijkt o.a. uit het grote aantal gediplomeerden dat werk heeft ge vonden of de studie heeft voortge zet aan een vervolgschool. Tijens een Open Huis en op voorlichtings- en ouderavonden, vonden er vee41 gesprekken plaats tussen ouders en leraren. De kontakten met het bedrijfsleven zijn bijzonder goed en naast financiële hulp, werden ook goede adviezen ontvangen. Het be stuur is heel dankbaar voor het feit dat de L.T.S. een goede naam heeft in Rijssen en verre omgeving en hoopt dan ook dat de school veel mag blijven betekenen voor alle jongelui, zowel jongens als meisjes, die aan haar zorgen zijn toever trouwd. Uitbreiding De verbouwing van de afd. con- sumptievetechnieken en het inrichten van de lokalen was bij de aanvang van het schooljaar 1984/'85 gerealiseerd zodat gestart kon worden met 2 volle- dig bezette klassen. De verwachting is, dat in het nieuwe cursusjaar deze 1 afdeling bezocht zal worden door ruim 100 leerlingen. Er worden nu reeds plannen gemaakt voor een noodzakelijke uitbreiding van deze af- •j deling. De informatica heeft ook zijn intrede gedaan; 27 personeelsleden r volgen een computercursus en in de 1 2e klassen worden de leerlingen de grondbeginselen van de computer bij- gebracht. I Het aantal leerlingen in de afdeling beroepsbegeleidend onderwijs is dit (jaar gelijk gebleven aan het vorig jaar en de werkgelegenheid voor deze I leerlingen is toegenomen. Met de Re- L gipnale Opleidingscommissie Rijssen e.o. en de consulenten van de Stich ting Vakopleiding Bouwbedrijf waren er goede kontakten zijn en er m.m.v. de plaatsingscommissie veel leerlin gen in bedrijven geplaatst, alsmede in groepsverband op leerlingenbouw plaatsen in Rijssen, Nijverdal en Hol ten (Clubhuis Blauw Wit en kleedgele genheden op sportpark 't Vletgoor). Aantal leerlingen: Het totaal aan tal leerlingen op 31 december 1984 bedroeg 1106. Volledig dagonder wijs L.T.O. 626, (71 uit Holten); vol-, ledig dagonderwijs I.T.O 144, (7 uit Holten); onvolledig dagonderwijs V.B.O. 48; parttime onderwijs pri maire opleiding 172; parttime on derwijs voortgezette opleiding 81; laskursussen autogeen 10, laskur- sussen elektrisch 25. Op vrijdag 7 juni reisden de kleu ters van de Kolschool naar de NOS studio's in Hilversum voor een op name van het t.v.-programma „De film van Ome Willem". In de studio werd iedereen eerste getracteerd op een flesje limonade. Hierna werden de kleuters naar ei gen keuze geschminkt als clown, agent, prinses etc. Na een prachti ge, bijpassende hoed uitgezocht te hebben bekeek iedereen zich eens uitgebreid in de grote spiegels. De plasgeitenbreiers brachten daama de kinderen naar de opname-stu dio. Het onderwerp van het program ma was dit keer „lucifers". Een spannend onderwerp waar de kleu ters met volle teugen van genoten. Ze hielpen Ome Willem zelfs bij het voorkomen van een brand door een gestolen doosje lucifers te vinden en wat een pret toen hun idool nat werd gespoten door Teun, Toon en August. Op woensdag 31 juli kun nen alle kleuters nog een genieten van dit avontuur, want dan wordt dit programma uitgezonden. er in het Woensdag 5 juni werd Twentekanaal zeer verwoed strijd geleverd door hengelaars uit Mar- kelo, Holten en Bathmen om de Dick Zanting trofee. De hengel sportwinkelier uit Holten laat ieder jaar zijn klanten strijden om een aantal prachtige prijzen. De weers omstandigheden waren lang niet ideaal, er stond een harde wind over het parcours. Hoewel de vori ge winnaar nog uit Holten kwam, werd er ditmaal door de Bathme- ners vernietigend uitgehaald. Van de eerste 15 kwamen er 13 uit Bathmen. Er waren 69 deelnemers, waarvan er 34 vis vingen. Toch was de totale vangst matig 21.07 mtr. Uitslag: 2. Kleiboer Bathmen, 2. Wiggers Bathmen, 3. Bronsvoort Bathmen, 4. Koeslag Bathmen, 5. Scholten Markelo. De Motor- en Automobielclub,, De Holterberg" houdt op zondag 16 juni de 3e oriënteringsrit seizoen 1985. De deelnemers kunnen star ten in de A-klasse (Sport) en B-klas se (tour) voor een ritje van plm. 40 kilometer dat binnen de gemeente Bathmen door de clubleden H. Ool- bekkink, M. Bijma, H. Lensink en H. Mooiweer uitgezet. De eerste deelnemer start om 14.00 uur bij clubhuis café „De Biester" in de Stationsstraat waar inschrijven mogelijk is vanaf 13.30 uur. Er zijn door het clubbestuur weer een aan tal mooie prijzen beschikbaar ge steld. ;%C 0-500 §00-1000: 1000 -500 t 500 -2000 Een volle zwem-strippenkaart geeft recht op een fraaie Sivim-jog- ging medaille. Zoals reeds eerder aangekondigd heeft het zwembadpersoneel van Twenhaarsveld tal van activiteiten op het programma staan om het bezoek aan het zwembad aantrekkelijker te maken. Een van de activiteiten zijn de zogenoemde „warmwaterdagen" waarvan de eerste op vrijdag 13 juni plaats zal vinden. Het bad wordt de gehele dag van 's ochtends uur 7.00 tot 's avonds 21.00 uur op een temperatuur van maar liefst 28 graden gehouden. Dus het is dan heerlijk zwemmen, ongeacht de weersomstandighe den. Voor 's avonds heeft het zwem badpersoneel weer de nodige acti viteiten gepland, zoals estafettes met stelten, met skippyballen en zwemestafettes. Voor deze wed strijden kan men zich per groep van vier personen in uniforme kleding en onder een originele naam opge ven op de toren van het zwembad of telefonisch onder nummer 05483- 6 16 55. Ook worden er wedstrijden eierenwerpen gehouden, waarvoor men zich eveneens bij het zwem badpersoneel kan aanmelden. Er is gezellige muziek te horen en de kantine is geopend voor een drank je en een hapje. Bovendien zal er een poffertjeskraam zijn bij het ter ras. De kinderen mogen gecostu- meerd zwemmen. jogging Nieuw is ook het Swimm-Jog- ging, dat op maandag 10 juni is ge start. Op een strippenkaart wordt elke 500 meter die men zwemt afge stempeld, zodat men zelf bij kan houden hoeveel men per week zwemt en hoeveel kilometer men in een seizoen al zwemmend heeft af gelegd. Bij een volle kaart (tien ki lometer) kan men verder gaan met een volgende kaart. Bij elke volle kaart komt men in aanmerking voor een medaille met het aantal kilometer men in een seizoen al zwemmend heeft afgelegd. Bij een volle kaart (tien kilometer) kan men verder gaan met een volgende kaart. Bij elke volle kaart komt men in aanmerking voor een me daille met het aantal kilometers als opdruk. Deelname aan het Swimm- Jogging kost met herinnering f 2,50, zonder herinnering f 1,-. Aan het eind van het seizoen zijn er ex tra prijzen beschikbaar voor de zwemmers met de meeste volle kaarten en de verste afstand. De Swimm-jogging is ingedeeld in de leeftijdsgroepen: tot en met twaalf jaar; 13 t/m 49 jaar; 50 plus. De Strippenkaarten zijn op de toren af te halen. Lessen Sinds de opening van dit seizoen zijn alweer diverse cursussen van start gegaan. Voor een aantal cur sussen is nog plaatsing mogelijk, zoals zwemles voor volwassenen; de lestijden worden in overleg met de deelneem(st)ers vastgesteld. Ook individueel les is mogelijk. Daarnaast bestaat de mogelijkheid voor snorkelles. De deelnemers worden opgeleid voor het snorkel diploma A, B, of C die erkend zijn door de Nederlandse Onderwater sport Bond, die ook het examen (in september) afneemt. De lessen staan onder leiding van speciaal hiervoor opgeleidde instructeurs. De snorkelles wordt gegeven op za terdag van 11.00-12.00 uur. Opgave via het badpersoneel. Ook voor de peuter- en kleuter zwemles, waarbij de ouders ook aanwezig zijn, zijn nog enkele plaatsen open. De lestij den zijn in overleg vast te stellen. Er wordt gewerkt in groepjes van maximaal vier kleuters. Informatie ook weer via het badpersoneel. In uw weekblad „Het Holtens Nieuwsblad" van 6 juni 1985 stond een verslag van de gehouden mas sale oefening „Holtense Brand weer", die gehouden was op 3 juni. Tevens deed de plaatselijke EHBO hier aan mee en volgens uw verslag geving behandelden wij 16 Lotus patiënten. Dit laatste is niet juist. Ook al acteerden de slachtoffers die aan deze oefening meededen net of het echt was, hadden zij allen niets met Lotus te maken. Het is in Holten (jammer genoeg) een vaste gewoonte om bij oefeningen als deze slachtoffers te vragen aan hen die dit willen van de plaatselijke EHBO en zelfs aan mensen die niets met de EHBO-wereld te maken hebben. Dit geschied om de onkosten te drukken. Daar ik meer dere reacties ontving van Lotusle den c.q. EHBO-ers die een dergelij ke opleiding volgen en dit opvatten als een klap in hun gezicht meld ik onderstaande. Lotus betekent: Landelijke Opleiding Tot Uitbeel ding Slachtoffers. Om zich Lotuslid of Lotuspatiënt te mogen noemen moet men in het bezit zijn van een geldige Lotu saantekening. Dit kan men ontvan gen na een opleiding van plm. twee jaren studie met een daaraan ver bonden zwaar examen. Indien men slaagt - meestal helaas 30% van. die kandidaten - ontvangt men van het Oranje Kruis te Den Haag een aan tekening. Geen van de slachtoffers die meededen aan de oefening zoals hierboven omschreven alsmede de heer die hun instrueerde en schminkte zijn in het bezit van een geldige Lotusaantekening. Zij kun nen dus geen Lotuspatiënten ge noemd worden. Wat mij aangaat hoe meer oefeningen hoe beter. In dien men echter geen gebruik maakt van erkende Lotuspatiën ten, gebruik dan in uw verslagge ving het woord Lotus niet. Wel respect hebbende voor hen die een dergelijke oefening organi seren, zou mijns inziens een van een plaats (commandopost) telefoon- doorgeefsysteem voor EHBO-hulp- verlening beter en realistischer worden. De EHBO-leden warén reeds enige weken op de hoogte ge steld van een dergelijke oefening. De plaats van samenkomst c.q. da tum en uur waren bekend. Tevens was er vermeld dat er veel slachtof fers zouden zijn. Men praat tegen woordig veel over rampenplannen. Dan moet het echter niet gaan op deze manier, alhoewel ik weet dat dit niet op mijn weg ligt. Maar wie weet komt het eens. Joop Schintz, Lotusstudiegroep en studiekrin gleider secr. Lotusstudiekring 38 De IJsselstreek Op het concours in Lemelerveld werd Ingrid van Dijk met „Raldi" tweede in de dressuur klasse L2. In de dressuurklasse won Alna Mul der met „Punette" de vijfde prijs en het ene puntje dat dit succes ople verde was voldoende voor promo tie naar de klasse L2. Het college van b. en w. heeft een streep gehaald door de plannen van tandarts Groot uit Holten om in het bouwplan Keizersweg een tandart senpraktijk te vestigen. Tandarts Groot wilde de praktijk vestigen in een bijgebouw, dat ach ter een nieuw te bouwen woning ge bouwd zou worden, die onderdeel uitmaakt van een complex van acht woningen die ontworpen en gerealiseerd zouden worden door het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten. Het plan is in de ogen van het college, na ruggespraak met de Welstandscommissie afgewezen. Wel zullen de woningen gebouwd worden, al had het college daar ook de nodige bezwaren tegen. „Toen de tekeningen bij ons op tafel kwamen waren wij in eerste instantie reuze enthousiast. Het betrof een achttal woningen die uit stekend pasten in het straatbeeld; leuke woningen die het nodige ca chet aan dat punt van de Keizers weg meegaven. In dat plan zou één woning ingericht worden als tan dartspraktijkruimte, ook al moest daarvoor een aparte ontheffing voor verleend worden. Toen wij de uiteindelijke tekening te zien kre gen, bleek dat er een totaal ander woningtype gerealiseerd zal wor den en bovendien bleek de praktij kruimte gefrommeld te zijn in de achtertuin van het hoekhuis pal te gen de garage van de buren aan. Dat was voor ons onaanvaard baar". Het Bouwfonds verklaarde des gevraagd dat zij de bezwaren van het college niet goed konden plaat sen. „Wij hebben in alle voorstellen contact gehad met de gemeente Holten. Nooit is er toen gesproken over de bezwaren die nu ter tafel zijn gekomen. Inderdaad hebben wij bij het woningtype moeten ver anderen omdat de markt voor duurdere woningen momenteel in Holten niet gunstig meer is. Wij denken dat hier meer sprake is van persoonlijk hobbyisme van het col lege die zich beroepen op hun vormgevende kwaliteiten". Volgens burgemeester Van Rap- pard is daar geen sprake van. „Wat nu gebouwd gaat worden zijn in fei te saaie woningen zoals er al zoveel zijn gebouwd. Daar hadden wat meer toeters en bellen aan gemo gen. Feit blijft echter dat het Bouw fonds zich niet aan de afspraken heeft gehouden. Op 18 juni a.s. kun nen de omwonenden vanaf 20.00 uur in de sporthal zelf een oordeel vellen over het bouwplan, dat naast de acht woningen een tiental bejaarden (huur)woningen bevat. Tandarts Groot was nog onkundig van de afwijzing van zijn bouwplan. „Daar hoor ik van op". Het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten denkt het type woningen dat nu ontworpen is wel goed te kunnen verkopen. De koopprijs ligt rond de 155.000 gulden terwijl de Loon-Vast Hypotheek die zij in sa menwerking met het PGGM kun nen aanbieden bijzondere voorde len biedt zoals een rente van 4,1 procent en een verzekering tegen werkloosheid en arbeidsonge schiktheid. Met dank aan de redactie voor het aardig stukje over mijn weer- natuurambities, wil ik nog graag het volgende opmerken: Ik was in de kost bij de familie Mensink, café „De Waag", toen zich op zondaga vond, 20 november 1932, een bijzon der verschijnsel voordeed. Ik wilde juist in bed stappen toen door een ondergronds gerommel - net of er een zwaar beladen goederentrein voorbij ging - het hele huis begon te trillen. Een trein om 23.37 uur kon het niet zijn, want er reden toen 's nachts op ons baanvak geen trei nen. De andere dag meldde de krant een tectonische aardschok in Uden (N-B). Later noemde het KNMI het een aardbeving. Een soortgelijke aardbeving heeft zich in juni 1980 ook in Roermond voor gedaan. De aarde is volgens het KNMI voortdurend in beweging, maar daar merken wij als gewone burgers bijna nooit iets van. W. Beijers Afgelopen woensdagavond 29 mei, werd er in de Tuinstraat de laatste volksdansavond georganiseerd. Deze heeft het hele seizoen onder leiding gestaan van Harrie Bakhuis. Wekelijks wordt er enthousiast gedanst pp internationale num mers als Roemeense, Amerikaan se, Israëlische enz. muziek. Deze avond kwam echter H. Bakhuis voor een grote verrassing te staan. De dames hadden hun mannen, verloofdes, vrienden meegenomen om ook een dansje te wagen... Voor de leider was dit geen pro bleem, onder zijn zeer deskundige leiding heeft hij binnen een korte tijd iedereen enkele dansen aange leerd. De heren dansten er dan ook De heren dansten mee op de laatste volksdansavond. op los alsof ze al jaren ervaring had den. Het sloeg dus erg goed aan bij zowel de mannen als de leider, dus zeker voor herhaling vatbaar. De dames zijn dan ook van plan om volgend seizoen in septemer een „open les" te houden waaraan iede re Holtenaar vanaf 16 jaar mee kan doen. Deze avond zal dan geheel vrijblijvend zijn en voor de deelne mers geen kosten met zich mee brengen. Mensen die nu al geïnteresseerd zijn kunnen zich altijd richten tot 't Paalhuus, tel. 6 27 55.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 9