Voetbaltoernooi PJGO in Bentelo mi Kampioenskansen Okia weer verder gestegen Haarschool won schoolsportdag ft Shirtreclame voor dames Mintonette i Mix- en damesteam overtuigd kampioen Snelle tijden voor Holtense atleten Redelijk resultaat Muller/Van Heek Kampioenscross Fietscross 1986 komt naar Holten gfejjgiaii K s.v. Holten kiest nieuw bestuur Schuppert winnaar Compiegne HOLTENS NIEUWSBLAD Successen Bergruitertjes TENNISCLUB HOLTEN \«T DONDERDAG 13 JUNI 1985 Zaterdag 15 juni a.s vindt bij café „De Rustende Jager" te Bentelo, het traditionele PJGO voetbaltoer nooi plaats, De wedstrijden begin nen om 10.00 uur, en er zal gestre den worden voor de provinciale ti tel, wat betekent dat de winnaar volgend jaar naar de landelijke wedstrijd mag om daar de PJGO kleuren te verdedigen. Een nieuwe lokatie voor een oud toernooi. Re den dat voor deze plaats is gekozen is het feit dat er een sterke voorkeur was voor een speeldag in midden juni. Het kuilvoer is dan geweest en iedereen kan met een gerust hart gaan voetballen. De opgaven zijn dan ook in grote getallen binnen gekomen. Bovendien is er een aan tal sterke teams aanwezig. Natuur lijk is Markelo aanwezig, de kam pioen van de laatste jaren, maar ook afdeling Wierden, Nieuwleu- sen, Raalte en Heino moeten in staat worden geacht om een serieu- se gooi naar de prijzen te doen. Bij het dames voetbal loopt het met de opgave helaas niet zo hard. Men wil graag dat zich nog wat dames teams opgeven. Wel zijn er opgaven binnen van de afdelingen Bathmen, Vriezen- veen en Markelo, de teams die vorig jaar ook de prijzen in de wacht wis ten te slepen. Rond vier uur hoopt men de prijzen bekend te kunnen maken. De prijzen zullen uitgereikt worden door Jan van de Riet. Sportdag Een week later wordt in het Drent se Ruinen, de landelijke sportdag gehouden. Vanzelfsprekend doet ook de PJGO hieraan mee. Afde ling Markelo en Wierden doen mee aan het voetbaltoernooi. Afdeling Hardenberg en Goor gaan mee doen aan het volleybaltoernooi, terwijl afdeling Diepenheim en Bathmen voor het handballen zijn afgevaardigd. De touwtrekkers van afdleing Wesepe gaan de PJGO- kleuren verdedigen bij het touw trekken. Tijdens het concours dat de L.R. „De Oosterhofruiters" in Rijssen organiseerden werden door „Berg ruitertjes" de volgende successen behaald: B-dressuur ring 2:3. Karin Wevers met Angin 123 p. L-dressuur ring 4: 1. Zwennie Vin cent met Robby 126 p., 5. Jan Jans sen met Noran 121 p., 6. Vioala v.d. Akker met Kenchi 120 p., 7. Antoi- net Smale met Sirocco 120 p. M-dressuur ring 6: Marie Elise Dol- lekamp met Pr. Sonja 137 p. Z-dressuur: 4. Sandra Dieperink met Amber 131 p. Springen L: Cat. B. 1. Huub Brands met Coy. Cat. D.: 3. Lianne Venek laas met Akimbo. 5. Karin Wevers met Angin. Springen: Cat. C.: 3. Ineke Bolink met Romy. Cat. D.: 3. Henri Stege- man met Pr. Dunja. De vereni- gingsprijs was ook deze keer weer voor De Bergruitertjes. Donderdag 6 juni vond in Hotel Vosman een buitengewone algeme ne ledenvergadering van de volley balvereniging Mintonette plaats. Deze vergadering was belegd om de leden van de volleybalvereniging op de hoogte te brengen van de sponsorplannen voor de vereni ging. Aan het einde van de bijeen komst werd door de leden besloten om voor drie jaar met sponsor Borghuis-Rottink in zee te gaan, waarna het contract door de heer A. Borghuis namens de sponsor en B. van Harmeien, voorzitter van Mintonette getekend werd. Borghuis-Rottink b.v., een verze keringsbedrijf uit Hengelo (o) hoopt door de sponsoring het vol leybal in en rond Holten een stimu lans te geven. De dames-selectie van Mintonette, uitkomend in de tweede districtklasse van de afde ling Twente, gaat de aankomende jaren met shirtreclame van het ver zekeringsbedrijf spelen. Bovendien is contractueel vastgelegd dat Borghuis-Rottink b.v. de komende drie jaar, in ruil voor de door haar mogelijk gemaakte extra facilitei ten voor trainingen en materiaal re clamevoorzieningen krijgt op pu blicaties van de Holtense volley balvereniging. Dit contract, dat voor Mintonet te een grote financiële injectie met zich meebrengt, is pas rechtsgeldig Sponsor A. Borghuis tekent het contract. als de NeVoBo haar goedkeuring heeft gegeven. Aangezien het con tract is opgesteld volgens de nor men van de bond verwacht Minto nette geen problemen. trok sterk op eigen toernooi. Op maandag 17 juni zal de afdeling voetbal van s.v. Holten een nieuw be stuur kiezen. Het gehele (tijdelijke) bestuur is aftredend. Als nieuw bestuur wordt voorge steld: B.J. Kurz, voorzitter, W.A.J. ter Schure, secretaris en J. ten Vel de penningmeester. Het bestuur wordt gecompletteerd met zes kwaliteitzetels waarvoor kandi daat zijn: H. Jalving, F. Paule, G. Soer, H. Rietberg, R. van der Molen en M.L. van Asselt. Tevens zullen tijdens de jaarlijkse ledenvergade ring erespelden worden uitgereikt, verbonden aan het 25-jarig lid maatschap aan H. Jalving sr., J. Wolters, A.B. Jansen, J. a. A. v.d. en J. J. Brands. Het eerste touwtrektoernooi dat Okia op eigen terrein op het Vietgoor afgelopen zondag had georganiseerd had werd ondanks de erbarmelijke weersomstandigheden toch een suc ces. Niet in de laatste plaats door de uitstekende conditie van het veld en de prima organisatie. Door de enorme droogte van de afgelopen weken bleek de regen een uitkomst te zijn voor het kei harde veld, zodat er zondag onder prima veldomstandigheden ge trokken kon worden. Een groot aantal tenten rond het veld zorg den er voor dat toeschouwers en deelnemers tussen de bedrijven door even een droog plekje konden opzoeken. De organiserende vere niging Okia behoort in de B-klas sen nog steeds tot de huizenhoge favorieten voor de kampioenstitel. In het zesde N.T.B. touwtrektoer nooi op 't Vietgoor moest Okia 1 de spits afbijten tegen Oosterwijk. Dit werd een gelijk spél, evenals de vol gende trekbeurt tegen Bekveld. De overige wedstrijden werden door Okia 1 gewonnen. Tegen Bathmen werd na een „no-play" gelijk ge speeld. Okia 2 heeft nog steeds niet de juiste vorm te pakken en „mod derde" letterlijk en figuurlijk in het eigen toernooi. Alleen in de eerste wedstrijd tegen Vorden werd één punt binnengehaald. De overige wedstrijden gingen verloren. Okia 3, dat in de D-klasse uitkomt haal de ook maar één punt tegen Noord- ijk en verloor eveneens de overige partijen. De stand in klasse B: 1. Okia 1,72 pnt. 2. Oosterwijk 64 pnt. 3. Bathmen 51 pnt. 4. Bekveld 49 pnt. 5. Heure 38 pnt. 6. Okia 2, 29 pnt. 7. Vorden 17 pnt. 8. Hofboys 14 pnt. Klasse D: 1. Halfwegboys 52 pnt. 2. Noordijk 47 pnt. 3. Olden Ei bergen 32 pnt. 4. Oosterwijk 25 pnt. 5. Des 14 pnt. 6. Okia 3 10 pnt. Dinsdag 4 juni werd op sportpark Meermanskamp de jaarlijkse sportdag gehouden voor de leerlin gen van de klassen 3, 4, 5 en 6 van alle lagere scholen uit de gemeente Holten. Het ochtendprogramma stond in het teken van de indivi duele prestatie, bestaande uit een prestatief en een rekreatief gedeel te. Bij het prestatief gedeelte ging het erom een zo hoog mogelijke prestatie te leveren op de volgende onderdelen: 60 m. hardlopen, ver springen, balwerpen en een hinder- nisbaan. Al naar gelang de presta tie kregen de leerlingen een diplo ma toegekend. 6 Leerlingen wisten het hoogste diploma (E) te halen, te weten: Judith Hobert, Marit Teu- sink, Caroline Tromop, Terry Kort lever en Jan Bert Heemstra. Bij het rekreatieve gedeelte ging het om de onderdelen: hockeycroquet, slag- wip, balvakwerpen en een steprace. Het ochtendprogramma werd af gesloten met een hardloopestafette tussen teams van de 7 scholen. Elk team bestond uit de 4 snelste jon gens en de 4 snelste meisjes van ie dere school. Onder oorverdovende aanmoedigingen van alle mede leerlingen ging het team van de Haarschool als eerste door de fi nish. De uitslag: 1. Haarschool, 2. Kolschool, 3. Dorpsschool, 4. Kom pas, 5. Dijkerhoek, 6. Schakel, 7. Es- pelo. Na de middagpauze stonden er teamsporten op het programma. De klassen 3 en 4 speelden lijnbal. De 5e klassen slagbal en de 6e klas sen peanutbal. Bij dit middagpro gramma stond niet de prestatie centraal, maar ging het om het ple zierig samen bezig zijn. Er waren dan ook geen prijzen te winnen. On danks dat werd er met groot ent housiasme en inzet gespeeld. Aan het einde van de middag werd ie dereen die aan het slagen van de sportdag zijn medewerking had verleend hartelijk bedankt. Daar na werden de prijzen uitgedeeld. Alle leerlingen ontvingen als herin nering een button. In de weken voorafgaande aan de sportdag werd het hand- en voet baltoernooi gespeeld. Iedere school had een team afgevaardigd, terwijl de scholen Espelo en Dijkerhoek samen een team leverden. De eind standen hiervan waren: Handbal: 1. Haarschool, 2. Kolschool, 3. Schakel, 4. Dorpsschool, 5. Kom pas, 6. Dijkerlo. Voetbal: 1. Haarschool, 2. Kol school, 3. Schakel, 4. Dorpsschool, 5. Dijkerlo, 6. Kompas. Aan de zaterdag-competitie van de K.N.L.T.B. hebben het afgelo pen tennisseizoen liefst negen teams (senioren) van de Tennisclub Holten meegedaan. Gedurende de competitieperiode van zeven we ken waren de banen van deze club dan ook druk bezet. Een aantal za terdagen waren er spannende par tijen te zien. waar veel publiek op afkwam. In de damescompetitie, welke werd gespeeld op de dinsda gen speelden drie teams van de ten nisclub Holten mee. Nu de compe titie weer voorbij is, zullen er op de banen weer andere activiteiten ge beuren, zoals „ladderwedstrijden", toernooien binnen clubverband en de jaarlijkse strijd om het clubkam pioenschap. Tevens zal er in de week van 17 t/m 23 juni een groot tennistoer nooi in Holten worden georgani seerd in K.N.L.T.B.-verband. Dal betekent, dat het een toernooi zal worden met een z.g. „open inschrij ving", zodat ook leden van andere tennisclubs aan dit toernooi kun nen deelnemen. Het einde van de competitie: vreugde bij die teams die kampioen zijn geworden en wat minder uit bundigheid bij hen die degradeer den naar een lagere klasse. Het le mixed-team met aanvoerder G. Heeres en spelend in de 2e klasse, eindigde dit seizoen op een zeer goede 3e plaats. Kampioen in deze poule werd de T.C. Schapekolk uit Diepenveen. Het 2e mixed:team, eveneens spelend in de 2e klasse speelde dit seizoen onder aanvoe ring van R. Bogers een aantal uit stekende en vaak spannende par tijen. Ook dit team eindigde op een 3e plaats. Kampioen in deze poule werd de tennisclub K.J.C.T.L. uit Kampen. Van het 4e mixed-team bewees aanvoerster J. v.d. Meulen dat zij haar teamgenoten S. Dik kers, J. Looms en P. Gruyters uit stekend kon inspireren. Ondanks het feit dat dit team nog slechts 1 punt nodig had om zich kampioen te kunnen noemen, werd ook de laatste thuiswedstrijd een overtui gende overwinning. Daar dit team het afgelopen tennis-seizoen alle wedstrijden heeft gewonnen, wer den ze in hun poule onbetwist kam pioen en promoveren daardoor naar de 4e klasse. Wat de overige teams betreft: het 3e mixed-team degradeerde naar de 6e klasse. Eveneens degradatie van het le he ren-team, dat het volgende seizoen in de 5e klasse zal moeten spelen. In de dinsdagcompetitie één kam pioen, namelijk het 2e damesteam. De dames G. Klein Velderman, S. de Roos, M. Rustebiel, E. Verburg en B. v.d. Werf behaalden in de laat ste wedstrijd voor eigen publiek een zeer duidelijke overwinning (5- 0) op de tegenstander Rijssen. Het team promoveert daarmee naar de 5e klasse. Enkele leden van de afd. Atletiek van de S.V. Holten hebben zater dag onder ideale loopomstandighe den deelgenomen aan de Morsloop in Rijssen. Dat de omstandigheden gunstig waren bleek uit de super snelle tijden die op de klokken kwa men. Dick Zweers werd met een tijd van 18.40 min. 34ste op de 5000 me ter en Ronald Brinks finishte op deze afstand 40e in 20.06 m. Chris Offringa liep het hoofd nummer de 15 kilometer in 52.04 min. Een goede prestatie die zeker ook mag gelden voor Gerard Bel- dman die binnenkwam in 53.44 min. De geblesseerde Dinant Mark- voort kwam toch nog ruim binnen een uur (57.47 min.) over de meet. De oudjes streden onderling weer een verwoede strijd met Ap Koet sier in 59.38 min. als de grote over winnaar. Ook de tijden van Wim Brinks (1.02.25 m.) en Benny Ophof (1.04.05 m.) waren alleszins respec tabel. Op de Triathlon te Laren (G.) op zondag 9 juni waar de top van Nederland aanwezig was moesten worden afgewerkt 1 km. zwemmen, 45 km. fietsen en 10 km. hardlopen. Dirk Hoekman leverde met het be halen van de 13e plaats in 2 u. 44.46 m. een uitstekende prestatie! Min der goed verging het Henk Stevens die als 29ste eindigde in 3 uur 50.13 min. Zaterdag 15 juni de triathlon in Nijverdal. Tijdens de tweede wedstrijd voor het Nederlands kampioenschap heb ben August Muller en Henk van Heek een redelijk resultaat kunnen behalen in Eersel (Brabant). De weersomstan digheden waren slecht en de baan was een modderpoel. De tweede manche moest zelfs drie kwartier worden uitgesteld omdat een helling na de start zo glad geworden was, waardoor het hele veld bleef steken en er opnieuw gestart moest worden, nadat eerst de blubber was wegge schoven. De eerste manche verliep aan vankelijk goed, maar enkele ron den voor het eind, op een vierde plaats liggend, begaf de versnel lingsbak van de Honda van August het en moest de strijd worden ge staakt. De tweede manche werd af gesloten met een tweede plaats. Er had een eerste plaats ingezeten, maar door een achterblijver ging er iets mis en Jan Bakens maakte daar dankbaar gebruik van en won. De derde manche leverde geen pro bleem op en werd dan ook door het Holtens duo winnend beëindigd. Door de zware modderige baan hadden nogal wat rijders te kam pen met oververhitting en vastlo pen. Door de vele modder sloegen de koelers van de watergekoelde motoren dicht en dan is het gauw bekeken. Jan Bakens wist met twee eerste plaatsen en een tweede de plaats dagoverwinning mee naar huis te nemen. De tussen stand na twee wedstrijden is: 1. Van Goch, 156 pnt; 2. Bakens, 150 pnt; 3. Van Gastel, 127 pnt; 4. Jansen, 100 pnt; 5. V.d. Laan, 92 pnt; 6. De Vries, 91 pnt; 7. Muller, 82 pnt. Volgend weekend is een rust dag, daama volgt op 23 juni de Grand Prix van België te Betekom. De 280 door de P.V. „De Bergvlie- gers" voor de wedvlucht vanaf Compiegne (plm. 408 km.) ingekorf- de duiven hadden met tegenwind te kampen en hierdoor werd het een trage vlucht. De lossing had plaats om 6.45 u. een de eerst aankomende duif werd door Teun Schuppert geklokt om 13.17 uur. Ook de 2e duif, die een minuut later arriveerde, was van Teun. De uitslag: 1-2-4-30-34 Teun Schuppert; 3-8-9-10-28 M. Lodewe- ges; 5-58-68 Comb. Kwintenberg; 6- 55 Comb. Kolkman; 7-12-14-17-30 G. Egberts; 11-19-31-32-43 Comb. Oolbekkink-Tijhof; 13-23-37-57 G. J. Koetsier; 15 Joh. Veldhuis; 16-53- 61 Jan Aaftink; 18-40 Frits Meester; 21 Gert Steunenberg; 22-70 A. ten Dam (2); 33 J. G. Jansen; 44 Wim Aaftink; 47-48-66 E. Veneklaas; 52 H. Wansink en Zn.; 56-60 H. J. ten Velde. Voor het begin van de clubcross van de Fietscrossclub De Holtert- rappers op 7 juni j.l. werden de le den in het zonnetje gezet die tijdens de Nederlandse kampioenschapen voor niet licentiehouders zulke prestaties hadden geleverd. Twee van hen wisten zich bij de finale van de zevenjarigen uitstekend te we ren, Berry Meerman en Bart Wil- lems. Berry Meerman zag zijn kan sen op een van de ereprijzen voor bijgaan toen hij tijdens een massa le valpartij ook ten val kwam. Bart Willems was toen de concurrentie al vooruit en won onbedreigd. Niet alleen voor de beide finalis ten waren er lovende woorden, ook voor de overige deelnemers die door pech of valpartijen dit keer buiten de prijzen vielen, maar in elk geval een schat aan ervaring heb ben opgedaan. Tijdens deze wedstrijden die ge houden werden ïn het Pinkster- Op de foto de deelnemers aan de kampioenschappen in Bergen op Zoom: 302 Dennis van de Keuken; 310 Berry Meerman; 311 Bart Wil lems (kampioen); 313 Roy van de Linde; 343 Roel Wessels: 358 San- dor Kruiswijk; 304 Harry Aan stoot; 305 Peter Aanstoot. weekend in Bergen op Zoom is door het bestuur van De Holtert- rappers contact gelegd met andere verenigingen en de organisatie. Gevolg van dit overleg is, dat het kampioenschap 1986 tijdens het Pinkterweekend van 1986 gehou den zal worden op de baan van de FCC De Holtertrappers. Indien er rijders zijn die in ver band met de komende kampioen-, schappen al kennis willen maken met de baan, dan kan dat op 22 juli a.s. tijdens een open wedstrijd. Op gave op de wedstrijddag van 10.00 tot 11.30 uur. De aanvang van de wedstrijd is 13.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 7