„Altijd weer verbaasd dat Holten nog niet leeg is" V olksfeest Dijkerhoek ,D. A.T. knalt d'r uut' van dag tot dag Kerkdiensten Medische diensten Boeldag Supportersvereniging HMV: Flash Back in 't Klavier WÉMÊ GARAGE SCHUPPERT BV DONDERDAG 13 JUNI 1985 HOLTENS NIEUWSBLAD Aanstaande woensdag 19 juni zal de rockgroep Flash Back, na een stilstand van twee maanden weer een optreden verzorgen in 't Kla vier. Flash Back zal hoofdzakelijk eigen repertoire verzorgen deze avond. Ze spelen ook enkele covers van o.a. Herman Brood, Dire Straits en Golden Earring. De viermansformatie bestaat uit: A. Beumer, bas; A. Keestrat gitars en vocals; E. van Hoevelaak (Buut), drums en R. Hulleman vocals. Het optreden begint om half negen. De toegang is gratis. Aan het eind van ons gesprek nemen we nog even een kijkje in de opsla gloods aan de Jeurlinksweg. Daar ligt het resultaat van een jaar hard werken opgestapeld. Je kunt het zo gek niet bedenken of het zit bij de ruim driehonderd kubieke meter goederen die de supportersvereniging van HMV weer bij elkaar heeft gehaald voor de boeldag op zaterdag 22 juni. „Na die eerste boeldag in 1978 dacht ik al dat Holten wel helemaal leeg zou zijn" vertelt penningmeester J. W. W. Bluemink. „Maar het is elk jaar weer barstensvol." Tafels, stoelen, kasten, fornuizen, koelkasten, radio's televisies, kle ding, lectuur, fietsen, dekens.ja zelfs een heuse invalidenwagen. Het is allemaal te vinden op de jaar lijkse boeldag die dit jaar in een van de ruimtes van Udema aan de Waagweg of de Pannenbakker straat wordt gehouden. En dan te bedenken dat een betrekkelijk klei ne groep supporters van de Holten- se Muziek Vereniging dat allemaal bij elkaar heeft gesleept. Daar moet wel enorm veel tijd in gaan zitten vragen we aan penningmeester Bluemink. „Ach" is zijn bescheiden ant woord. „Een paar uur. Maar dan wel bijna elke week. We werken er bijna elke zaterdagmorgen aan. Meestal met vier dezelfde mensen. Echt vrijwilligerswerk ja. Alleen de benzinekosten worden vergoed. In totaal heeft de supportervereni ging zo'n twintig leden. We werven ook niet echt nieuwe leden. We wer ken het liefst met een vaste groep. Er is ook heel weinig verloop. Bin nen het bestuur heeft iedereen zijn eigen specialiteit. Ik bemoei me vooral met die boeldag". Eigen loods Hoe komt een geboren „Bathe- mer" die bovendien niet erg muzi kaal is in de supportersvereniging van HMV? Bluemink: „Ik ben dan wel in Bathmen geboren, maar ik woon hier toch ook alweer zo'n 35 jaar. Voor 1978 reed ik al altijd met een auto van de gemeente voor de lom penactie van HMV. Maar het idee voor de boeldag in deze vorm en het oprichten van een echte suppor tersvereniging is pas gekomen toen er ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum nieuwe uniformen moes ten komen. Dat kostte toch al gauw een halve ton Jan er moest dus iets extra's gebeuren. Het grote verschil met die eerste jaren is dat we toen nog geen eigen loods hadden. Dat beperkte je toch wel in je mogelijkheden. Toen we dan ook hoorden dat er bij de Uren- co in Almelo enkele loodsen over bodig waren geworden, zijn we er meteen op af gegaan. Via loting hebben we er een gekregen. Zes bij 24 meter. Een heel gevaarte, dat we zelf uit elkaar moesten halen en met een dieplader naar Holten brengen. Toen kwam het probleem waar we hem moesten neerzetten. Aanvankelijk hadden we een plek je op het industrieterrein De Haar op het oog, maar dat kon om plano logische redenen niet doorgan. De loods heeft toen een jaar opgesla gen gelegen op een stuk grond van Krekel bij het kleine viaduct tot we het aanbod van Reilink kregen om hem achter zijn boerderij aan de Jeurlinksweg op te bouwen. Al met al waren we toen voor vierduizend gulden klaar terwijl je normaal toch al gauw zestig duizend gulden betaalt voor zoiets. De naam Wat 'n Wille komt door onze voorzitter jan Schuppert die dat altijd placht te zeggen. Het gaat er inderdaad al tijd genoeglijk aan toe op de zater dagmorgens. Ophalen Het grote voordeel van die loods is dat we nu het hele jaar door goe deren kunnen ophalen. Alleen de eerste weken na de boeldag is het even rustig. Maar daarna komt het alweer snel op gang. Vooral nu in die laatste weken bellen de mensen ons regelmatig dat ze nog wat heb ben. Je zat ook met de grote schoonmaak hè. Dat scheelt wel. Ik heb hier nog een lijst met twaalf adressen liggen, die we allemaal nog af moeten werken. De mensen vinden het vaak zonde om spullen die niet kapot zijn weg te gooien. We krijgen ook veel via de meubel zaken die ergens wat nieuws bren gen en het oude meubilair dan bij ons afleveren. Ook uit Bathmen, Rijssen, Markelo en Laren komen er spullen. We moeten nu zelfs uit wijken naar een leegstaande vees tal aan de Larenseweg omdat ook de loods al vol zit." Eigen kas Hoe wordt dat geld van de sup portersvereniging nu bestemd. Kan HMV automatisch aan de bel trekken wanneer ze weer iets nodig hebben? „Nee, zo werkt'dat niet" lacht Bluemink. „We hebben bewust de zaken ook gescheiden. Een eigen kas en een eigen bestuur. Onze doelstelling is het dat HMV kan blijven draaien. En daar is natuur lijk veel geld voor nodig. Maar het is niet zo dat ons geld automatisch in de kas van HMV vloeit. Zij kun nen voor een bepaald doel een be roep op ons doen waarna wij over dat verzoek vergaderen. Uiteinde lijk bestemmen we het geld natuur lijk zelf. Wel is het zo dat wanneer, om welke reden dan ook, de sup portersvereniging ter ziele zou gaan het resterende geld voor HMV is. Dat is in de statuten opgeno men. Na het vijfigjarig jubileum van HMV is onze kas nu leeg. De trom mels die we hebben gegeven waren een hele investering. Vandaar dat de komende boeldag erg belangrijk is. We hebben dit jaar ook geen in komsten uit de stoelenverhuur bij de Openluchtspelen. Die gaan niet door. Verder hebben we geen vaste bron van inkomsten. Af en toe ver zorgen we op fifty-fifty basis het randgebeuren bij activiteiten in het dorp. Patat verkopen en dat soort dingen. Het is altijd weer een verrassing wat zo'n boeldag opbrengt. Vorig jaar hadden we een uitschieter om dat we toen de overbodige keuken aanrechten van De Diessenplas mochten verkopen. Ik reken nu toch wel op zesduizend gulden. Dat moet er in zitten. Voor het eerst werken we ook met gebruikte kle ding, maar de nadruk ligt toch al tijd op de meubelen. Vooral jonge ren die eindexamen hebben ge daan en nu gaan studeren zijn dankbare klanten. Maar ik kan me ook herinneren dat een paar jaar geleden een echtpaar uit Laren zich bij ons compleet kwamen inrichten omdat ze een nieuw huis lieten bou wen en tijdelijk een noodwoning betrokken. Die waren voor 450 gul den klaar en die spullen kregen we later allemaal terug toen het huis klaar was. Ze hadden zich er goed mee gered. Je blijft trouwens lachen op zo'n dag. Een mevrouw die een klokje kocht dat haar inwonende tante een week eerder aan ons had gege ven, bijvoorbeeld. Het kwam haar niet bekend voor. Er komen toch al gauw duizend mensen die allemaal iets anders zoeken. Ook veel verzamelaars en opkopers. Sommige ken ik al van gezicht. En dan zie je al die mensen in die spullen trekken. Weetje wat het beste loopt? We hebben al arti kelen voor een kwartje. Dat loopt op tot drie-, vierhonderd gulden. Nee, vaste prijzen kennen we niet. Het is maar wat men ervoor wil ge ven. Handjeklap dus. Soms ver koop je iets te goedkoop, een ande re keer te duur. Dat hoort erbij. Als het niet kan zoals het moet, dan moet het maar zoals het kan. Archiefkast Maar het is heel vreemd hoor. Ik loop nou alweer een aantal jaar mee, maar het is nog steeds zo dat dingen waarin jij niets ziet toch worden verkocht. En andersom, We hadden bijvoorbeeld vorig jaar een oude archiefkast op wieltjes waar van ik dacht: wat moetje daar nou mee? Nu doet die dienst op de boer derij bij het voederen van de var kens. Van mijn vrouw hoorde ik dat een oude naaimachine die hele maal kapot was weer is opgeknapt en prima werk aflevert. Het zal mij benieuwen wat er met de boek houdmachine gebeurt die we nu hebben staan. Nee, van tevoren verkopen doen we niet meer. Wat dat betreft is de organisatie veel strakker gewor den. Je werd soms helemaal suf ge beld door mensen die iets achteruit wilden laten zetten. Ze moeten nu maar komen. De deuren gaan om half tien open en om vier uur 's mid dags dicht. Dan is het ook wel mooi geweest en zijn we allemaal behoor lijk aan de latten. Gelukkig hebben we altijd de hulp van de HMV-men- sen, anders werd het veel te veel. En we kunnen natuurlijk ook niet zon der de steun van de Holtense za kenwereld. Die medewerking is al tijd grandioos. We kunnen altijd een beroep op ze doen, of het nu gaat om het beschikbaar stellen vaneenautoof om de j aarlij kse ver koopruimte." Wie nog spullen voor de boeldag op 22 juni heeft kan contact opne men met voorzitter Schuppert (614 39), secretaris Calkhoven (6 33 51) of penningmeester Blue mink (6 16 93). De Dijkerhoekse bevolking, en ve len met hen van buiten deze hechte en bloeiende buurtschap, zet op woensdag 26 juni de bloemetjes bui ten ter gelegenheid van het jaarlijkse School- en Volksfeest. Het feest wordt dinsdagavond 25 juni ingezet met een feestavond in zaal „Het Bon te Paard" met medewerking van het Dijkerhoekse Amateur Toneel D.A.T, met de revue „D.A.T. knalt d'r uut". Dat betekent een paar uurtjes plezier met praatjes, plaatjes, lied jes en schetsjes die voor een groot deel zijn geënt op het dagelijkse le ven in de buurtschap, op buurtbe woners die om wat voor reden de aandacht op zich vestigden. Moge lijk krijgen ook nog een paar „dor pelingen" op een nette manier een beurt. De feestavond begint om half acht. Zaal open: 7.00 uur. Woensdagmorgen 26 juni is het feest voor de schooljeugd die om plm. half negen in een versierde op tocht vanaf de school vertrekt naar de feestweide bij „Het Bonte Paard". De jeugd besteedt ook dit jaar weer zeer veel zorg aan het ver sieren van wagens, karretjes, fiet sen enz. en alleen het bekijken van deze optocht (met de Holtense Mu ziekvereniging "H.M.V." voorop) is een bezoek aan Dijkerhoek ten vol le waard. resp. op muziek van „The Cherry's" en „Vulcano's". Vogelschieten In het kader van de Diekerhoek- se feest wordt op zaterdag 22 juni door de Volksfeestcommissie in sa menwerking met de Dijkerhoekse Schietvereniging „De Zaagmolen" een groot vogelschietevenement georganiseerd op het terrein van „Het Bonte Paard" met als inzet de titel Schutterskoning 1985. Kaart verkoop vanaf 19.00 uur. Het eerste schot zal om exact 20.00 uur wor den gelost door de regerende ko ning Gerrit Jan Beldman van het erve „Scholman's Dieks" aan de Oude Stationsweg. De nieuwe ko ning of koningin, zal direct na af loop van het schieten door de Dijk erhoekse schutterij in de feestzaal worden gehuldigd. Ned. Herv. kerk: 9.30 uur ds. H. J. Ekker (bed. Heilige Doop), 19.00 uur ds. R. Visser. Uit gangscollecte: Zuiderzee fonds. Kindernevendienst: Riet van Iperen. Oppasdienst: mevr. Boode-Ve- neklaas Slots en Rita Meilink. Diessenplas: woensdag 19 juni 19.00 uur ds. W. Vons. Geref. kerk: 9.30 u en 19.15 uur ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2de voor rente en aflossing. Kindernevendienst: Klas 1 o.l.v. mevr. G. Wolters, klas 2 o.l.v. de heer Chr. Offringa. Oppasdienst: mevr. Harbers- Potman, mevr. Jansen-Stam, mevr. Lubberdink-Oldenhuis (res.). Mevr. Baerends-Norder, Anja Veldhuis, mevr. Withaar- Kruithof (res.). R.K. kerk: 10.00 uur Heiligé'Mis in gebouw „Irene" (Kinderva- kantiedienst). Dijkerhoek: 9.30 uur ds. R. Vis ser. Uitgangscoll. Zuiderzee fonds. Okkenbroek: 9.30 uur ds. G. Bouman. Zendingsbussen bij de uitgang. Nieuw Heeten: zaterdag; 19.00 uur. Zondag: 8.00 en 10.00 uur. Arts: J. F. Sijtsema, Keizers- weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 en 16.00 uur. Dokter van Couwelaar is afwe zig tot maandag 24 juni. Wijkverpleging: dienst 13 t.m. 20 juni: zr. J. Roelvink, tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijk verpleegkundigen alle werkda gen van 13.30-14.30 uur, Gaar- denstraat 29, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts: J. A. Groot, Aaltinks- weg 6, tel. 05483-6 28 84. Spreek uur voor spoedgevallen: 17.00- 17.30 uur. Ziekenvervoer: 00 11 of dienst doende arts, tel. 9 54 83 - 6 35 53. Open bejaardenwerk: Inl. tel. 05483-6 12 01 en 6 13 28. Dierenarts: (ook voor kleine huisdieren). Th. A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 5, tel. 05483- 6 15 15. P. E. Helthuis, Dorps- str. 63a tel. 6 33 77 b.g.g. 05759- 22 22, S. Minnema, Oude Dev- .weg 7, spreekuur 8.00-9.00 uur, tel. 05483-6 28 35. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 29, op afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 u. in het Groene Kruisgebouw. Gaar denstraat en volgens afspraak. Fysiotherapie: Alle werkdagen Stichting kruiswerk, Gaarden straat 29. Stichting Maatsch. Dienstverl. Midden-Overijssel: Gaarden straat 39, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, gezins en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 u. en volgens af spraak. Energiebedrijf: Storing elektri- citeits- en gasvoorziening mel den bij gem. Energiebedrijf, tel. 05483-6 18 14. Politie: Tel. 05483-6 13 52 of 6 26 55 na 18 uur bellen 038- 97 12 34. Brandweer: Telefoon: 00 11 (dag en nacht). Vrijdag 14 juni: 7.00-21.00 uur: Warmwa terbad Zwembad „Twenhaars- veld". Zaterdag 15 juni: 5.00 uur: Vertrek HSV „De Riet voorn" wedstrijd IJsselmeer. Zondag 16 juni: 14.00 uur: Start le deelnemer 3e Oriënteringsrit M.A.C. „De Hol- terberg" bij clubhuis „De Bies- ter'\ Maandag 17 juni 20.00 u.: Ledenvergadering SV Holten (afd. Voetbal) in club huis. Maandag 17 t/m vrijdag 21 juni: 17.30-20.00 uur: Zwemvierdaag- se in zwembad „Twenhaars- veld". Woensdag 19 juni: 19.30-21.00 uur: Uitvoering leer lingen Holtense Muziekschool in aula Scholengemeenschap. Zaterdag 22 juni: 10.00-16.00 uur: Grote Boeldag Holtense Muziekvereniging in garage en op parkeerplaats Ex portslachterij Udema BV, Pan nenbakkersstraat (Kolcom- plex). 20.00 uur: Aanvang Vogel schieten. Terrein „Bonte Paard", Dijkerhoek. 20.00 uur. Cabaret-avond in „de Schure". 20.00 uur: Afhalen kaarten feest avond en opgave deelname aan Volksspelen Dijkerhoek in „Het Bonte Paard". Maandag 24 juni: 19.30 uur: Openbare raadsver gadering ten gemeentehuize. Dinsdag 25 juni: 19.30 uur: Feestavond i.v.m. School- en Volksfeest Dijker hoek in zaal „Het Bonte Paard' Revue „D.A.T. knalt d'r uut" door Dijkerhoeks, Amateur To neel. Woensdag 26 juni: 9.00-13.00 uur: Feest voor de Dijkerhoekse schooljeugd. Ver trek van de optocht vanaf school naar feestterrein om plm. 8.30 uur. 13.00 uur: Aanvang Volksspelen in Dijkerhoek. 19.00 uur: Grote play back show. Feestterrein Dijkerhoek. Gevonden: bankbiljet f 100,-; bruin schooletui inhoudende een aantal pennen, groene PTT brievenbus; blauwe bromfiets helm met zwarte klep Cross de Luxe. Verloren: Casio horloge met di gitale wijzerplaat; groen zwarte kinderportemonnee inhouden de een zwemkaart; kinder schoentje, roze/wit gestreept; donkerrood damesjack; zilver en armband met twee slange kopjes aan het uiteinde; blauwe motorbril; blauwe meisjespor temonnee met naam Nicolette; zwarte herenportemonnee in houdende geld, postzegels en gi ropasje; bruine herenportemon nee inhoudende giropasje, ver blijfsvergunning en los geld; Zoekgeraakt huisdier: rood- /witte gecastreerde kater. In de feestzaal kunnen de jongelui genieten van een optreden van een goochelaar, heerlijke feest broodjes en er zijn leuke prijsjes te winnen met allerlei spelletjes. Ein de van het feest plm. 13.UU uur. 's Middags worden vanaf plm. 13.00 uur op het feestterrein volksspelen gehouden o.a. ringsteken met fiets voor dames, stoelendans, hinder- nisbaan paren, hindemisbaan indi- vidueel/varkensvangen. Als „af sluiter" van de spelen is om 15.15 uur gepland een „Spel voor jong en oud". Het School- en Volksfeest wordt 's avonds om 19.00 uur beslo ten met een grandioze „Play Back Show" op het feestterrein. Beide avonden kan er gedanst worden De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30, Tel. 05483-6 13 63 Het kippenvangen was vorig jaar een van de spectaculaire onderdeien van het school- en volksfeest in Dijkerhoek. man, oud 28 jaar, Lochem en: M. C. Aaltink, oud 22jaar, Holterr;.E. J. H. Wissink, oud 28 jaar. Holten en G. J. van Zon, oud 25 jaar. Holten; J. Eshuis, oud 31 jaar, Rijssen en: B. T. Heusinkveld, oud 21 jaar. Hol ten. Overleden: M. L. Reinhard-Slager, oud 36 jaar. Seboren: Pim zv H. G. ten Brinke an H. M. Ramaker; Johan Henri zv H. J. Stoeyenbelt en D. J. Schreurs. Ondertrouwd: H. Heijda, oud 24 jaar. Holten en: E. H. Bijsterveld, oud 25 jaar. Diepenveen. Gehuwd: A. W. Wechstapel, oud 27 jaar. Holten en: W. H. Slijkhuis, oud 25 jaar. Holten; J. H. Schek-

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3