Kom met uw hele gezin naar Voortman! nm n\ Beheersplan Bathmen door provincie vastgesteld Weekendrecept OLM wil duidelijkheid Spannende strijd kampioenschap tafeltennisclub DAGEN OPEN HUIS Het is feest bij Voortman! jij bouwstoffen Rijssen 5-6-7-8 juni miiuiuiy Open-huisprijs 4250.- F"; - J 'OH snelder-zijlstra GEEN GESJOEMEL ROND SUPERHEFFING Neem gerust uw kinderen mee. Zij worden extra verwend met leuke verrassingen» Voortman heeft een showroom met meer dan 40 soorten keukens, de nieuwste modellen van 1985 Ter gelegenheid van de opening van onze 3e vestiging in Steenwijk, houden wij in Rijssen 4 dagen open huis met extra aanbiedingen! Wij willen dit feestelijk gebeuren vieren met een gratis hapje en drankje. GROTE PARTIJ VLOERTEGELS 20 x 20 diverse moderne kleuren le soort. Deze week bij aankoop lijm GRATIS.* UPER VOORDELIGE AANBIEDINGEN EXTRA Bij aankoop keuken ontvang, ueen mixer, toootoos.er SSSfc 27S0 of koffiezetapparaat KADO* massief eiken rustiek landhüisstij] kompleet met kunststofblad met ronde oplopende randen vlakke spoelbak, lichtlijst Philips koelkast geïntegreerd wasemkap geïntegreerd gas-elektrokombinatie Dezelfde opstelling in Enkele showroommodellen hebben wij nog eens extra laag geprijsd. kortingen. M Sanitair in vele moderne kleuren nu met EXTRA hoge TE HUUR IN RIJSSEN DONDERDAG 6 JUNI 1985 HOLTENS NIEUWSBLAD 9 >1 Vele bekende merken o.a. Bruynzeeï, Rational, Habemat, Hacker en Pro-norm. Tientallen kachels en haarden, de nieuwste modellen badkamers, honderden soorten wand- en vloertegels en veel binnen- en buitendeuren. Verschillende modellen tegen EXTRA HOGE KORTING. Wij tonen het komplete Westminster programma Geheel vrijblijvende offerte. Bovendien ontvangt u tevens bij aankoop keuken tegels achterwand GRATIS •k of de helft contant M\ Keukens/plavuizen/hout/beton'bouwmateriafen jSÊlÈ Nijverheidsstraat 40. Tel. 05480 15055 Geopend: ma. t/mvr. 7.30-18.00 do.koopavond tot 21.00 za. van 8 30-16.00 Nieuwbouw EENGEZINSWONINGEN aan de BRAAKMANSDIJK. Energiearme woningen en luxe afgewerkt. Indeling: hal met aangrenzende berging, ruime woonkamer en half open keuken (merk Keiler) en grote provisiekast. 1e verd.: 3 slaapkamers en ruime badkamer met ligbad, aparte douche en 2e toilet. Vaste trap naar grote zolderverdieping waarop de mogelijkheid van extra slaapkamer of hobbyruimte voorhanden is. Technische bijzonderheden: Optimale spouw, vloer- en dakisolatie. Het gehele pand is voorzien van thermopane. Combiketel (C.V. installatie en geyser). Mechanische ventilatie voor keuken, toilet en badkamer. Huurprijzen vanaf f 570,- per maand. Huursubsidie mogelijk. De eerste woningen worden op 1 juni 1985 opgeleverd. Om een juiste indruk van deze woningen te krijgen zouden wij u gaarne de gelegenheid geven het pand geheel vrijblijvend te gaan bezichtigen. Voor bezichtiging en eventuele nadere inlichtingen kunt u zich ten allen tijde wenden tot ons kantoor. 7607 AB ALMELO, HOFSTRAAT 1, TEL. 05490-14336/17077. De Commissie Beheer Land bouwgronden (CBL) heeft op 9 mei 1985 het beheersplan voor de rela- tienotagebieden in de ruilverkave ling Bathmen (provincie Overijs sel) vastgesteld. Het beheersplan heeft betrek king op 46 ha cultuurgrond, die zijn aangewezen als reservaatsgebied. Een aanwijzing tot reservaatsge bied houdt in dat het Bureau Be heer Landbouwgronden (BBL) zal trachten op vrijwillige basis de cul tuurgronden te verwerven. Na ver werving worden de gronden over gedragen aan terreinbeherende na tuurbeschermingsinstanties. Vooruitlopend op de verwerving kunnen de agrarische ondernemers met ingang van 1 juli 1985 beheer sovereenkomsten sluiten met het BBL. Dit betekent dat een vergoe ding wordt toegekend aan onder nemers die de bedrijfsvoering mede afstemmen op doeleinden van na tuur- en landschapsbehèer. De gronden zijn voornamelijk in gebruik als grasland; op de akkers wordt veelal mais verbouwd. Er is sprake van een intensief grondge bruik. De reservaatsgebieden zijn land schappelijk en natuurwetenschap pelijk waardevol door de aanwezig heid van bos- en houtwalcom plexen met vooral in de randzones een gevarieerde vegetatie. De beheersbepalingen zijn ge richt op een aangepast gebruik van de perceelsranden. Het accent ligt hierbij op de overgangen tussen cultuurgronden, bossen en hout wallen. De bepalingen reguleren met name de toepassing van che mische onkruidbestrijdingsmidde len, het uitrijden van drijfinest en gier <niet op de perceelsranden en niet in de winter) en het moment van toediening van de eerste kunst- mestgift. De beheersvergoeding bedraagt maximaal circa f 950.- per ha. Daar naast kan in veel gevallen nog een aanpassingsvergoeding worden verstrekt. Aanvragen om een beheersove reenkomst af te sluiten kunnen worden ingediend bij het hoofd be heer landbouwgronden in de pro vincie Overijssel, Asserdorper- dijk 2, Postbus 604,8000 AP Zwolle. Macaroni met spinazie Een zeer smakelijk gerecht, maar zo makkelijk dat echt iedereen het maken kan en het is zo klaar. Een gezellig en compleet maal. U heeft nodig: 500 g. gehakt, 1 ui, zout, peper, snuf je paprikapoeder, 400 g. eleboog- macaroni, 1 groot pak diepvriesspi nazie, beschuitkruim, geraspte kaas, boter. Haal met twee vorken het gehakt goed uit elkaar, strooi er wat zout, peper en paprikapoeder op. Snip per de ui. Smelt een flinke lepel bo ter, leg de ui en het gehakt erin en laat dit, steeds met een houten le pel omscheppend, zachtjes kleu ren. Leg het blok diepvriesspinazie in een pan en laat het boven laag vuur ontdooien. Kook de elleboog- macaroni volgens de aanwijzingen op het pak. Bestrijk een vuurvaste schaal met boter, leg er een laagje macaroni in, daarop het gehakt, weer een laagje spinazie en dan de rest van de macaroni, Strooi er be schuitkruim en geraspte kaas op, leg er klontjes boter op en zet de schaal in een voorverwarmde oven tot er een korstje op is. Bel de dagelijkse receptendienst, voor iedere dag een ander recept: 070-26 23 11. Het moet afgelopen zijn met het ge sjoemel rond de superheffing op melk. Dat standpunt nam het hoofd bestuur van de Overijsselsche Land bouw Maatschappij maandag 3 juni in tijdens de vergadering, die dit keer in Slagharen werd gehouden. De be stuursleden hadden er meer dan ge noeg van, dat er steeds rond die su perheffing van alles veranderd wordt. „We willen nu eens eindelijk duide lijkheid", gaf de heer H. Doze uit Giet hoorn de opvatting van de Land bouworganisatie weer. De kritiek spitste zich toe op twee zaken, die momenteel rond de superheffing in diskussie zijn. Op de eerste plaats is dat de korting, die de melkveehouders in de perio de van 1 april tot 31 maart volgend jaar op hun melkproduktie opge legd krijgen. In het afgelopen jaar moesten de veehouders hun melk produktie met 8.65 procent beteu gelen. Hoeveel het percentage nu wordt is nog steeds niet duidelijk. Landbouw en minister Braks lig gen hierover in de clinch. Een ander punt, waarop de nodi ge kritiek werd geuit, was het voor nemen van de minister om een aan tal veehouders minder te beboeten voor teveel geleverde melk. On langs heeft hij aangekondigd, dat boeren, die minder dan 200.000 liter melk per jaar afleveren minder su perheffing hoeven te betalen. Het OLM-hoofdbestuur was het daar beslist niet mee eens. „Afspraak is afspraak" vertolkte voorzitter D. J. Jonkhans de opvatting, die binnen de oostelijke landbouworganisatie heerst. „Over de superheffing zijn toendertijd regels opgesteld. Wie desondanks raak geproduceerd heeft, moet nu ook de boete beta len. Het is onbillijk om nu ineens bepaalde categorien uit te zonde ren", oordeelden verschillende hoofdbestuursleden. Voorzitter Jonkhans wees op het gevaar, dat ontstaat, wanneer de overheid die weg op gaat om achteraf op de af spraken terug te komen. Menige veehouder zal het er dan volgens hem op wagen om toch maar een paar koeien meer te melken, want er is dan een kans, dat het toch ge honoreerd wordt. Een en ander ho- pudt in, dat de melkproduktie om hoog vliegt. De superheffing, waar bij de veehouders aan een maxi mum hoeveelheid melk zijn gebonden, is er juist voor bedoeld om die melkplas te beteugelen. Boeren, die meer melk afleveren dan de hoeveelheid, die hen is toe gemeten, moeten een boete betalen van 56 cent per liter. Hoewel het eerste „superheffingsjaar" op 1 april is afgelopen, heeft nog geen enkele veehouder één cent boete betaald. In het OLM-hoofdbestuur werd er op aangedrongen om deze zaak nu eens snel af te handelen. Dat hoofdbestuur wilde nu ook wel eens weten, waar de boeren aan toe zijn bij het tweede superhef fingsjaar, dat op 1 april is begon nen. Nog steeds is niet bekend hoe veel melk per bedrijf er precies af geleverd mag worden. Minister Braks vindt, dat de veehouders nog eens een procent (om precies te zijn 0.9 procent) achteruit moeten. De landbouworganisaties vinden, dat het oude kortingspercentage van 8.65 procent wel toereikend is. Al maanden zijn de diskussies hier over volop aan de gang. Het OLM- hoofdbestuurslid E. Meilink hing dat behoorlijk de keel uit. „Als we de onrust in landbouwkring willen vergroten, moeten we op deze ma nier doorgaan. Eerst wilde de mi nister naar een kortingspercentage van 11 procent. Toen werd het 9.85 procent en vervolgens wilde hij naar 9.55 procent. De laatste stap is, dat hij halverwege nog eens wil bekijken of het nu 9.55 of 8 65 pro cent moet worden. Het is onaan vaardbaar, dat op een dergelijke manier met een bedrijfstak gerom meld wordt", oordeelde de veehou der uit Gramsbergen. Hij was van mening, dat de overheid alles bij het oude moet laten en gewoon op die 8.65 procent moet gaan zitten. Het OLM-hoofdbestuur was het met hem eens. De clubkampioenschappen van de tafeltennisvereniging Holten zijn dit jaar gewonnen door Gerard Overvel- de bij de heren en Ellen Helmer bij de dames. De kampioenschappen werden dit jaar=weer op twee avonden afge? werkt. De senioren heren speelden in twee poules. In poule A werd Jan van Hun eerste en Gerard Overvel- de tweede. In poule B eindigde Rien Lammertink, Martin Kerk dijk en Ron Hulleman allen op drie punten. Door betere gamestanden werd Martin Kerkdijk eerste en Rien Lammertink tweede. De kruisfinales leverden spannende partijen op. Gerard Overvelde won moeizaam van Kerkdijk en Rien Lammertink versloeg Jan van Heun. De finale werd gewonnen door Gerard Overvelde, terwijl de kleine finale gewonnen werd door Martin Kerkdijk. Bij de dames werd gespeeld in eèn zeskamp. El len Helmer werd ongeslagen kam pioen, gevolgd door Erica Valk die één partij verloor. Willy Schuppers werd derde met twee verliespartij- en. Op de vierde plaats eindigde Tiny Hendriks met twee overwin ningen, Henriëtte Vorkink werd vijfde met één overwinning en Hen- ny Paalman eindigde als zesde.. De jeugd werd ook dit jaar weer in twee leeftijdsgroepen verdeeld. Eerste bij de A-jeugd werd Dennis Damen, gevolgd door Teunis Ren- sen en Stephan Vos. Jeroen Hen driks werd net als vorig jaar kam pioen bij de B-jeugd; tweede en der de werden Jeroen Kalisvaart en Martij n Fransen.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 9