Totaal dag Blauw Wit uitstekend geslaagd Recreantentoernooi Warm maar gezellig Meindert Koopman sterk in Cityloop De vlag ging uit voor het D3 team Muller/Van Heek op jacht naar de tweede plaats Handballers winnen laatste wedstrijd Oolbekkink- Tijhof wint St. Quentin Sponsor voor Mac-crossers Touwtrekken op 't Vletgoor SV Holten naar Dalen HOLTENS NIEUWSBLAD - - Successen Bergruitertjes DONDERDAG 6 JUNI 1985 De prijswinnaars van Sport-totaal- dag Blauw Wit: staande vierde van links Ben IJspeert, daarnaast Jan Woensdagavond 29 mei werd in Zwolle voor de tiende keer de City loop (10.2 km.) door het centrum van de stad gehouden. Onze plaatsge noot Meindert Koopman (die traint bij Daventria in Deventer) leverde in het zeer sterk bezette deelnemersveld een prima prestatie door als vierde te finishen. Egbert Veneklaas was met een 17de plaats de beste S.V. Holten at leet. De rest van de Holtenaren deed het rustig aan behalve Gerard Beldman die zich bij de veteranen als 13e klasseerde. Zaterdag 1 juni maakte Wim Klein Baiting een bes te beurt met het behalen van de 2e plaats (8.5 km in 28.08 min.) tijdens de Metray-loop in Eefde. Hans ten Dam liep de 3 km. in exact 16 minu ten en Annemarie Ophof deed èr 19 min. over. Ap Koetsier maakte de 15 km. af in 1 u. en 5 min. en Benny Ophof, die er een trainingsloopje van maakte, kwam na een 1 u. en 13 min. over de meet. Programma: Hedenavond loopnummers in het Fanny Blankers stadion te Henge lo. Zaterdag 8 juni: Morsloop in Rijssen en Cityloop in Zevenaar. Woensdag 22 mei kon de s.v. Hol ten de vlag uitsteken voor het D3 team. Door een overwinning op S.O.S. D1 werd het Holtense team in een klasse waar het merendeel van de tegenstanders een jaar ouder waren. Een extra compliment dus. Het elftal behaalde tien overwin ningen en slechts één nederlaag. Holten D3 behaalde het kampioen schap op basis van de grote inzet die de jongens in de wedstrijd en op de training hebben getoond. Trai ner Wim Tuller heeft dit team op technisch en tactisch gebied naar grote hoogte gestuwd. Voor de lei ders was het een erg eenvoudige taak wekelijks het elftal samen te stellen, want er waren slechts elf spelers beschikbaar. Zonder de overige spelers te kort te doen, moet één speler bijzonder genoemd worden: Erik van Beek, die een voorbeeld is voor junioren en senioren, qua prestaties. Vol gend seizoen zullen de meeste jon gens van het kampioensteam gaan voetballen in Dl, met de verwach ting dat zij met dezelfde inzet zul len blijven voetballen. Het Holten D3-team v.l.n.rW. Tul ler en J. Wissink en T. Deijk. Spe lers: J. Hendrix, M. Nijland, H. Hu- zen, E. Venklaas, R. Wissink. Op de voorgrond: R. Avezaath, R. Gazan, R. Janssen, G. Soer, E. van Beek, H. Beldman, H. J. Nijenhuis. Lorkeers, Gerrit Welink en Ton Scholten. Zittend vijfde van rechts kampioen sportdag Erwin Piek. Tijdens de afgelopen zondag ge reden Grand Prix van Zwitserland hebben August Muller en Henk van Heek de eerste manche kunnen af sluiten met een achtste plaats. Tij dens de tijdtraining 's morgens wis ten zij zich als negende te classifice ren. Dat was voldoende voor een plaats op de eerste startrij. De wedstrijd werd verreden on der prachtige weersomstandighe den op een bikkelharde stoffige baan. De start van de eerste man che was niet denderend en August moest zich dan ook uit de midden moot naar voren werken. Dat lukte goed en geruime tijd werd dan ook op een vijfde plaats gereden. Via twee foutjes op deze zeer moeilijke baan vielen ze terug naar een tien de plek. Door een paar snelle ron den wisten zij toch nog weer de achtste plaats te bereiken en dat leverde acht punten op. Bachtold werd uiteraard winnaar van deze manche op zijn favoriete circuit. Van Heugten werd tiende vanwege een lekke band. In de tweede man che verliep de start beter, maar Au gust moest in specialist Fox zijn meerdere erkennen en werd uitein delijk vierde. Dat betekende der tien punten. In totaal dus 21 pun ten mee naar Holten. Bachtold won weer de tweede manche, met Jan sen op een vijfde en Van Heugten op een zesde plaats. De* totaalstand is nu na zeven GP's: 1. Bachtold 199 pnt., 2. Van Heugten 169 pnt., 3. August 164 pnt. De volgende GP is op 23 juni a.s. te Belekom in België. De 339 duiven die door de P.V. „De Bergvliegers" waren ingekorfd voor de wedvlucht St. Quentin wer den eindelijk eens met goed vlieg weer begunstigd. Dit had tot ge volg dat de 350 km met een gemid delde van bijna 90 km per uur ge vlogen werd. Om 7.45 uur konden de duiven worden gelost en het was de comb. Oolbekkink-Tijhof die om 11.42 uur de eerste duif klokte. De uitslag: Comb. Oolbekkink-Tij hof 1-4-12-33-36; Henk van Beek 2 - 46 - 69; M. Lodeweges 3 -10 - 20 - 28 -47Teun Schuppert 5 -14 - 37 - 40 - 50; G. J. Koetsier 6 -19 - 41 - 53 - 64: G. Egberts 7 - 8 - 9 - 11 - 13; A. ten Dam (2) 15 - 21 - 57 - 58 - 60; Joh. Veldhuis 18 -62; H. J. ten Velde 22 - 81; E. Veneklaas 24 - 26 - 38 - 51 80: Comb. Kwintenberg 27 - 54 - 66: Comb. Kolkman 31 - 45 63 - 65; H. Wansink en Zn. 32-71; Gert Steu nenberg 34 - 49; Wim Aaftink 39 - 59; H. J. Aaftink 55 - 61 - 73; Frits Mees ter en Zn. 76 - 84; J. G. Jansen 82. Vier jeugdige Holtense crossers hebben zich verzekerd van een sponsor. De vaste bezoekers van 't Klavertje hadden zich meermalen beklaagd dat een sponsor slechts weggelegd is voor de „top"rijders, terwijl de overige geldschieters kennelijk meer belangstelling had den voor voetbal en andere team sporten. Een en ander was niet te gen dovemansorengezegd, zodat de vier aanstormende MAC-cros- sers zich op kosten van Jos Kamp huis van 't Klavier zich in het nieuw mochten steken. Zondag 9 juni wordt voor het eerst een touwtrektoemooi ge houden op 't Vletgoor, georgani seerd door de plaatselijke touw trekvereniging OKIA. 's Mor gens wordt er getrokken in de 720 kg, 600 kg en jeugdklasse. 's Middags in de 640 kg klasse en de vrije klasse. Aanvang 's mor gens 10.30 uur, 's-middag 13.00 uur, toegang is gratis. Aan de vrije klasse kan iedereen mee doen, een team bestaande uit 6 personen en eventueel 2 wissel spelers en een coach, opgave bij M. jansen, tel. 05725-384. Afgelopen zondag vertrok OKIA naar Harbrinkhoek waat TTV Hofboys het 5de competi tie-toernooi organiseerde. On danks dat OKIA 1 geen dag kampioen werd, werd de voor sprong op de naaste concurrent Oosterwijk met 6 pnt. vergroot. Bekveld werd met 14 punten dagkampioen gevolgd door IKIA met 12 punten. OKIA 2 be haalde in dezelfde klasse 5 pun ten en hield zich staande in de middenmoot. OKIA 3 welke in de D-klasse trekt behaalde slechts 1 punt, waardoor, men onderaan blijft staan. Stand B-klasse: 1. OKIA 61 pnt., 2. Oosterwijk 52, 3. Bath- men 45, 4. Bekveld 37, 5. Heure 30,6. OKIA 2 28, 7. Vorden 15, 8. Hofboys 12. Stand D-klasse: 1. Halfwegboys 42, 2. Noordijk 41, 3. Olden Ei bergen 26, 4. Oosterwijk 22, 5 Des 10, 6. OKIA 3 9. De verrichtingen van de crossers zijn te bewonderen in de clubcross van de MAC. Verder rijdens zij op crossterreinen in Lochem, Rijssen en Holten. Samen met Jos Kamphuis po seerden zij voor de fotograaf: v.l.n.r. Hans Paalman, 20 jr, 250 cc Honda, open klasse; Martin Kampman, 19 jr, 250 cc Honda, open klasse; An dre Broekman, 20 jr, 125 cc Honda, 125 cc klasse; Bert Rietman, 17 jr. 50 cc Jaka, 50 cc klasse. Op het zaterdag 1 juni in Alber- gen gehouden „Uitnodigingscon cours" hebben Bergruitertjes de volgende successen behaald: B-dressuur ring I: 1. Frederique Oolbekkink met Kenneth 125 p.; 2. Alieke Aaltink met Chelly 124 p. L-dressuur ring 3:6. Lianne Venek laas met Akimbo 120 p. Ring 4:1. Willy van Coeverden met Strawinsky 126 p.; 3. Hieke v.d. Ploeg met Ronnie 124 p. L-dressuur ring 5: Henry Stege- man met Pr. Dunja 130 p. Springen: L cat. D: 3. Lianne Veneklaas met Akimbo. B. cat. B. 2. Sandra Holl met Snor- rewind. B. cat. C.: 1. Jan Janssen met No- ran. Zondag 2 juni won in Bathmen Henry Stegcman met Pr. Dunja een eerste prijs met 126 p. in de L2 dres suur. Marie Elise Dollekamp werd met Pr. Sonja in de M-dressuur der de (123 p.) en won de zesde prijs In springen. programma sporthal 't Mossink voor de week van 8 juni 1985 tot en met 14 juni 1985 Zaterdag 09.00-18.00 badminton club Holten 20.00-21.00 Klein Horstman. Maandag 08.10-15.30 scholenge meenschap 18.00-22.30 badmintonclub Holten Dinsdag 08.10-15.30 scholenge meenschap Woensdag 08.10-15.30 scholenge meenschap 18.30-22.30 badmintonclub Holten Donderdag 08.10-16.30 scholenge meenschap 20.00-21.00 s.v. Holten, All Stars Vrijdag 08.10-15.30 scholenge meenschap. In de laatste wedstrijd van de veldcompetitie '84-'85 heeft Holten met 11-16 gewonnen van degrada tiekandidaat D.S.C. Na een zwakke start waarin D.S.C. met 4-1 voor kwam, slaagde Holten er toch in het spel naar zich toe te trekken. Daardoor werd de achterstand nog voor rust omgezet in een minimale 5-6 voorsprong. Na rust was Holten duidelijk de betere ploeg. In vlot tempo werd de voorsprong uitge breid tot 5-9. Daarna was het voor Holten redelijk eenvoudig om de voorsprong vast te houden, omdat D.S.C. geen kans meer zag om het Holten erg moeilijk te maken. Bei de teams kwamen nog ertkele keren tot scoren maar Holten kon simpel de winst met 11-16 mee naar huis nemen. Scores: John Lamping 9; Johan Plantinga 4; Nico Vorst 3. Adspiranten Al speelde de laat ste wedstrijd uit tegen kampioen L.H.C. Holten leverde goed partij, maar moest de eer na een 3-0 rust stand met 8-3 aan L.H.C. laten. Met deze wedstrijden is het com petitieseizoen ten einde. Toernooi en op 8 en 23 juni besluiten dit lan ge seizoen. De jongens aspiranten en welpen spelen op zaterdag 8 juni een toernooi bij Achilles in Apel doorn. Op 23 juni wordt deelgeno- De senioren, junioren en pupillen (9 teams) van de SV Holten gaan zondag 9 juni naar Dalen Dr.) waar in een z.g.n. „Uitwisselings-tour- nooi" zal worden gespeeld tegen de V.V. „Dalen". Aan het toernooi zul len deelnemen de pupillen D 1 en E 1, de junioren C 1. B 1 en B 2 en de senioren Holten 1.2.4 en 8. Het eer ste van Dalen speelt evenals Hol ten in 4e klas van de KNVB en heeft in de comp. '84/'85 een felle strijd geleverd om promotic naar de der de klas met „EMMS" uit Slagharen dat promoveerde. De reis naar het land van Bartje zal worden ge maakt per bus. Vertrek vanaf „Meermanskamp" 9.00 uur. De pu pillen F 1, D 2 en D 3 spelen zater dag 8 juni thuis tegen de pups van de W „Wesepe". Aanvang F 1 en D 2 16.15 u. en D 3 17.00 uur. men door de Holtense jeugd aan het jaarlijkse Gerda Schuiterttoer- nooi, dat dit jaar in Zwolle wordt gespeeld. Op donderdag 13 juni is de ledenvergadering van de S.V. Holten afd. handbal. Vanaf die dag zijn ook de trainingen afgelopen, de trainingen beginnen weer op don derdag 15 augustus. Ter afsluiting van het seizoen 1984/85 hield de ZW „Blauw Wit'66" op het sportpark Vletgoor zaterdag onder ideale weersomstandigheden de jaarlijkse sport en speldag waar aan door alle pupillen, junioren en se nioren werd deelgenomen. Het doel van deze „totaaldag" is om tenminste een zaterdag per jaar met alle leden van de vereniging - die in het voorjaar van 1965 werd opgericht - als een grote familie ge zellig recreatief bijeen te zijn en de onderlinge band tussen spelers, le den, supporters en donateurs zo mogelijk nog te versterken, 't Was reeds voor de 14e keer dat de sport en speldag werd gehouden en even als voorgaande jaren bestond er ook deze keer weer van de zijde van de ouders een goede belangstelling een feit waarover clubvoorzitter Gerrit Welink in z'n welkomst woord zijn vreugde uitsprak. Algeheel winnaar en kampioen van de sportdag 1985 werd de 7 jari ge Erwin Piek uit de Churchill- straat en aan hem werd de fraaie „Wiersma-beker" door Hotze Wiersma te Dokkum oud-voorzit ter/speler van Blauw Wit uitge reikt. Erwin scoorde op het voet balcircuit, met maar liefst 13 op drachten, 76 punten. Groepswinnaars voetbalcircuit: F-pupillen: 1. Erwin Piek 76 p.; 2. Ivo Dijkerman 69 p. E-pupillen: 1. Coen Beukenkamp 88 p.; 2. Ton Veldhuis 79 p. D-pupillen: 1. Egbert Rietberg 97 p.; 2. Erik Jan Stam 94 p. C-junioren: 1. Johan Bosscher 100 p.; 2. Mark Duteweerd 89 p. B-junioren: 1. Oedse Blok 96 p.; 2. Jacco Schuppert 94 p. A-junioren: 1. Andries van Iperen 105 p.; 2. Gerben Meijerink 97 p. Vnethalcircuit senioren (heren): 1, Albert Kolkman 118 p.; 2. Henk Veldhuis 109 p. Voetbalcircuit (dames): 1. Netty van Dijk-Meijerink 75 p.; 2. Juliette Meijerink 70 p. Spelcircuit supporters/recreanten (t.m. 15 j.): 1. Maijon Dul 77 p. 16 jaar en ouder: 1. Joke Paalman 83 p. Jeugd-penalty schieten om de Ben IJspeerd-bokaal: De doelman van het eerste Eddy van Dijk toonde bij het penalty schieten z'n grote klas se maar was toch ook een aantal keren kansloos bij „loeiers" vanaf de bekende stip. Eddy: M'n vingers tintelden! Winnaar van de beker werd Henk Potman uit de Waar- denborchstraat. Voetbaltoumooi: Juniorengroep: 1. A1; 2. B 1; 3. A 2; 4. B 2; 5. B 3. Op 1 juni j.l. werd weer het recre- anten-buitentoemooi gehouden op de velden bij de Scholengemeen schap. Het werd een warm toernooi met veel hoge services tegen de zon in en een grillige wind die de rest deed. Er hadden zich 20 teams inge schreven die verdeeld waren in 5 poules. Daarna werden dan weer andere poules gemaakt zodat ie dereen 7 keer in het veld kwam. Er waren 4 taarten, respectievelijk voor de nummers 1, 6,11 en 16. De beste balgoochelaars van deze dag waren de „Limburge Stieren" uit Nijverdal. Het was een gezellige en warme dag met aan het eind van het tour- nooi alleen maar tevreden en rood verbrande mensen. Een pluim aan Ondanks de hitte werd er fel gestre den om de puntjes. de organisatie en de drank- en eet- ploeg is op zijn plaats. Het was weer prima voor elkaar. En voor de men sen die er dit keer niet bij waren- volgend jaar is er weer een nieuwe kans om mee te doen. Pupillengroep poule 1: l.Cl;2.D2; 3. C 2; 4. D 1. Pupillengroep 2:1. E 2; 2. F13. F 2; 4. E 1 Finale senioren: De wedstrijd om de hoofdprijs, een fraaie wisselbeker, ging tussen Blauw Wit 2-Blauw Wit 7. Het ze vende begon aan het kwartiertje met een voorsprong van 1-0 door dat Johan Bolink de „vooraf-penal- ty" snoeihard in de touwen joeg. Blauw Wit 2 was technisch en tac tisch de betere ploeg maar een stug verdedigend zevende liet slechts 1 doelpunt toe dat terecht wegens buitenspel werd afgekeurd en dus het zevende in hoera-stemming. De prijzen bestonden uit fraaie pla quettes met embleem (voetballer) en inscriptie. Alle medewerkers en deelnemers aan de sportdag ont ving een keurig vaantje in de blauw witte kleuren met opdruk „Blauw Wit'66 - Totaaldag 1 juni 1985". Voorzitter Welink sprak een woord van dank tot allen die mee werkten aan het welslagen van de sporf speldag en hij richtte zich in 't bijzonder tot „hoofdman" Ben IJ- speerd, en z'n assistenten, de scheidsrechters Ben van Doom, Jannes Hovenkamp, Henk Wester- ik, Ben Pleizier, Tonny Haan, Dick Beldman, Jan Beldman en Eddy de Jong en de dames en heren van de clubhuiscommissie die er voor zorgden dat ook wat het „binnenge- beuren" betreft alles op rolletjes liep. Afscheid: Tijdens de prijsuitrei king, door Welink met „assistentie" van jeugdsecretaris Henk Stam, werd afscheid genomen van trainer Ton Scholten uit Zutphen die de senioren-selectie 4 seizoenen train de en jeugdtrainer Jan Lorkeers uit Mariënheem die de junioren A en B trainde in de seizoenen '78/'79, '80/'81, '83/'84 en '84/'85. Welink die zijn woorden van dank vergezeld deed gaan van een getuigschrift- /rapport bood Schol ten als blijk van waardering en herinnering een horloge aan en verraste Lorkeers met een boormachine. Hij wenste de beide trainers veel succes resp. bij sportclub Eefde en Lemerle- verld. Scholten en Lorkeers dankten hierna met enkele woorden voor de geschenken en de medewerking die van bestuur en spelers werd onder vonden". De „Blauw-Witjaren" wa ren goede jaren waaraan men met veel genoegen zal blijven terugden ken. Het was altijd prettig werken met de jongens en dat is voor de trainer van het allergrootste be lang". Beide heren wensten Blauw Wit een succesvolle toekomst. Een kampioenschap in het seizoen '85/'86 en promotie naar de vierde klasse K.N.V.B. zou een grandioos jubileumcadeau zijn. Ook werd deze middag afscheid genomen van de Jeugdleiders Jan ter Brake, Henk Meijerink, Wim Bosschers, Johan Stam, Henk rietman, Riet man, Paalman, Rudy Drent en Ge rald Meijerink. Voorzitter Welink dankte hen voor bewezen diensten en offreerde een boeket bloemen. Clubhuistrofee: Door de voorzitter van de clubhuisgroep Rikus Kre- mer werd aan het negende van Blauw Wit, als winnaar van het clubhuistoumooi '85 de prachtige bokaal uitgereikt.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 7