Zwem vierdaagse voor ongetrainden Openluchtspel dit jaar van de baan Docentenconcert toont afwisseling Politie-weekjournaal Geslaagd „Off limits" in de Schure Harm Lasker exposeert in bibliotheek HOLTENS NIEUWSBLAD REKREATIE-BAD TWENHAARSVELD kroon op studie DONDERDAG 6 JUNI 1985 Na de successen van de vorige ja ren, zal binnenkort voor de 10e maal in rekréatiebad Twenhaarsveld de avondzwemvierdaagse worden geor ganiseerd. ledereen, die redelijk kan zwemmen, kan aan deze zwemvier- daagse meedoen. De zwemvierdaag- se is een evenement voor alle leeftij den: in vorige jaren varieerden de deelnemers in leeftijd van 5 jaar tot ruim 70 jaar. Dit jaar wordt de zwem- vierdaagse gehouden van maandag 17 t/m vrijdag 21 juni, dagelijks van 17.30 tot 20.30 uur. De bedoeling van de zwemvier- daagse is, dat men op 4 van de 5 beschikbare dagen steeds een af stand zwemt van 500 meter; dat zijn 20 „baantjes". Deelnemers van 10 jaar en jonger en van 60 jaar en ouder mogen volstaan met de helft, dus met 250 meter per dag. Voor de oudere deelnemers is tenminste één aparte baan gereserveerd. Op de laatste avond (vrijdag) ontvangt men een medaille. Dit kan zijn „brons", „zilver", „goud" of „goud" met één van de cijfers 4 t/m 10, al naar gelang het aantal malen dat men in Holten aan de zwemvier- daagse heeft meegedaan. Voor de ongetrainden onder de lezers merkt de organisatie op, dat een avondzwemvierdaagse beslist niet vergeleken kan worden met een avondwandel- of avondfiets- vierdaagse. Men behoeft beslist geen „waterrat" te zijn om de ver eiste 250 of 500 meter per avond ruimschoots binnen het uur te vol brengen. Overigens is het helemaal niet belangrijk hoe lang men over die afstand doet. De zwemvier- daagse is geen wedstrijd tegen de klok of tegen andere deelnemers. Iedereen bepaalt zijn eigen tempo. Bovendien is tussentijds rusten toegestaan, mits men het water niet verlaat. Ook het starttijdstip kan men zelf bepalen: tussen 17.30 en 20.00 uur. De organisatie is er trots op dat voor het 10e achtereenvolgende jaar het inschrijfgeld niet verhoogd behoefde te worden. Ook dit jaar kost de deelname weer f 4,- per per soon bij vóórinschrijving. Het en treegeld vooralle avonden, de me daille en de originele zwemvier- daagse-sticker zijn begrepen in het inschrijfgeld. Informatiefolders met aanmel- dingsstrook zijn deze week huis- aan-huis in de gemeente Holten verspreid. Deze formulieren zijn ook verkrijgbaar bij de V.V.V., de meeste vakantiebedrijven in en rond Holten, het gemeentehuis af deling welzijnszaken en bij de kas sa van het zwembad. Aanmelden is mogelijk bij de kassa van het zwembad of op het gemeentehuis, onder gelijktijdige betaling van het inschrijfgeld. Evenals vorige jaren wordt de zwemvierdaagse omlijst door een randgebeuren. Vanwege het 2e lus trum is aan het randgebeuren dit jaar extra aandacht besteed. Het randgebeuren wordt dit jaar weer verzorgd door zwemclub Twen haarsveld en door het zwembad personeel. Op het programma staat o.a.: spel-21, schiettent, sjoe len, elektrisch spiraal, doelschie- ten, grabbelton, verloting, rommel markt voor de schooljeugd, buurt- waterpolotoernooi, springkussen, stuntteam, modelbotenshouw, een optreden van B.A.T.O. en wegens succes geprolongeerd: rolski. Vol gende week meer informatie over het randgebeuren. Wellicht zullen er deze zomer toch nog Openluchtspelen worden gehou den, in de vorm van muziekoptre- dens, afgewisseld door cabaret. Met dit voorstel heeft regisseur Erik Zand vliet zaterdag tijdens de receptie van de Holtense Muziekvereniging het be stuur van HMV benaderd, nu defini tief vast staat dat het Openluchtspel geen doorgang kan vinden. Jammer, maar waar" verzuchtte Erik Zandvliet. „Na het succes van vorig jaar hadden we er echt zin in. Helaas bleek het niet mogelijk om voldoende mensen te krijgen die de gehele zomer op alle zes of zeven speelavonden beschikbaar zijn. Toen ook nog onze hoofdrolspeler door ziekte het af moest laten we ten hebben we definitief besloten om het dit jaar over te laten gaan. In zo'n korte tijd was het niet moge lijk om een juiste vervanger te vin den terwijl we met de andere rollen al „kiele kiele" zaten. Je kunt de mensen tenslotte niet verbieden om met vakantie te gaan". Als toneelstuk was voor dit jaar uitgekozen: ,?Groeten uit Nice", dat door de regisseur was aangepast en bijgeschreven zodat het als „Groe ten uit Adelboden" of een andere bekende plaats in de Alpen ge schikt zou zijn voor het Holtense decor. Ook de verschillende rollen waren toegeschreven naar de to neelspelers, afkomstig van de to neelverenigingen OCH en COC. Toch zien de Holtense Muziekvere niging en de beide toneelverenigin- 27 mei: Een elfjarige jongen uit Colmschate kwam met zijn cross- fiets te vallen op de Toeristenweg nabij „De Diepe Hel". Door de steile helling kreeg hij te veel vaart en sloeg over de kop. Hij jiep hierbij enkele schaafwonden op en een ge broken sleutelbeen. 28raei: Een bank nabij de Cana dese begraafplaats werd op grove wijze vernield. De dikke planken waren doorgezaagd en de betonnen dragers werden kapotgeslagen. De politie heeft niet de indruk dat dit kinderwerk geweest is. Het motief van deze vernieling ig niet bekend. Mochten er mensen zijn die tussen 27 meien 28 mei (13.00 uur) iets ver dachts hebben gezien, dan worden ze verzocht contact op te nemen met de politie. 29 mei: In de buurt van de Sprok- kelweg werden twee jongetjes van 8 jaar aangesproken door een man die zich uitgaf voor boswachter. Hij fouilleerde op een gegeven moment de twee knaapjes, waarbij hij ze on zedelijk betastte. Hiervan werd aangifte gedaan. De man had ver moedelijk rossig haar en was voor zien van een zilverkleurige auto, c.q. witte. 29 mei: Een inwoner uit Holten deed aangifte van diefstal, c.q. ver missing van zijn portefeuille inhou dende vele duizenden guldens. Hij had de portefuille bevestigd aan een ketting. De vermissing moet hebben plaatsgevonden binnen de bebouwde kom van Holten. 30 mei: Kwamen er diverse mel dingen vlak achter elkaar binnen dat in de nabijheid van de ijsbaan de Noordpool een man naakt zou vertoeven. Hij zou in het bezit zijn van een witte auto Ford Sierra. De politie heeft de man echter niet aangetroffen. Op de afrit Al-Markeloseweg ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's. De voorste auto trok op doch werd gelijk weer afgeremd omdat er verkeer nader de. De achterste auto botste daar door tegen de voorligger-. Er ont stond alleen materiële schade. 31 mei: In de nacht van 30 en 31 mei werd bij een bewoner aan de Fazantenwegeen „rikkepaal" dóór de ruit van de woning gegooid.'Wie de dader hiervan is heeft de politie niet kunnen achterhalen. Omdat een knaap op de Scholen gemeenschap geen strippenkaart en ook geen geld meer had, door zocht hij diverse jaszakken in de school op zoek naar een strippen kaart. Hij werd hierbij op heter daad betrapt en overgedragen aan de politie. 1 juni: Een inwoner uit Markelo werd bekeurd, omdat hij te diep in het glaasje had gekeken. Van hem werd een bloedproef genomen. Enkele jongelui vonden het weer nodig om in de nacht van 31 mei op 1 juni weer diverse bloembakken leeg te roven in het centrum van het dorp. Een andere bloembak werd op straat gegooid. Bij de spoorwegovergang in de Oude Stationsweg kwamen twee automobilisten in moeilijkheden. Beiden willen kennelijk gelijktijdig de spoorwegovergang over en dat gaat nu eenmaal niet. Een flinke klap was het gevolg, waarbij beide auto's ernstig werden beschadigd. Er waren geen persoonlijke onge lukken. 2 juni: Het hockeyfeest in_het sportdal verliep op het laatst nogal luidruchtig. Toen men ook nog be gon met het gooien van vuurwerk, trad de politie op en nam het vuur werk inbeslag. Daarna werd het spoedig rustiger. Bij het zwembad kennelijk een herenfiet omgeruild. Verdwenen was er een zware herenfiets, merk Gazelle postcode 7451 GG 12. Een soortgelijke fiets bleef achter. De gene die hier meer van weet kan zich in verbinding stellen met de politie. gen in het uitstel geen afstel. „Ik zie niet in waarom we volgend jaar niet opnieuw het plan ter hand zullen nemen. Het stuk ligt er. De muziek is er klaar voor en als we vroegtijdig het met elkaar bespreken lukt het beslist", aldus Zandvliet. „Aan ons zal het niet liggen" was het com mentaar van secretaris Gerard Voordes van HMV. „Vooral voor de supportersvereniging die verant woordelijk is voor de stoelenver- huur is het een strop, maar ook voor de vakantiegasten die we graag een gezellige avond willen bezorgen". Op vrijdag 31 mei jl. verscheen een aantal docenten van de Holtense Mu ziekschool in de Ned. herv. kerk voor een vrij talrijk publiek om daarmee te tonen met hoeveel plezier en vak manschap zij musiceren. Tijdens dit concert werd een aantal diploma's uitgereikt aan leerlingen van de Mu ziekschool. Door verhindering van de accor deondocente speelde voor haar in de plaats haar leerling Wouter Cents. Hij deed dat zeer verdienste lijk. Als eerste in de rij opende An neke Huitink op blokfluit en Henk Swart op piano als begeleiding met de Sonatine II van Hans Poser. De pianoklanken in deze vrij grote ruimte gingen „zwemmen", waar door vooral technische passages niet goed te volgen waren. Anneke Huitink speelde mooi van toon het eerste deel en kwam helemaal op dreef in het rondo. De orgeldocente Alice Teunis kwam op het mooie instrument daarna aan de beurt. Zij speelde heel oude muziek van Georg Muffat. Sfeervol in de mi- neurleiding door een doeltreffende registratie kwam deze muziek goed tot zijn recht. Ook de Preludium en Fuga in a klein van Carl Zcerny kre gen een geladen vertolking. Met het volgende piano optreden liet Henk Swart horen op zijn instru ment heel wat mans te zijn. Van Rachmaninoff speelde hij eerst de prelude in gis klein en daarna de nummers 9, 8 en 7 uit de Etudes Tablaux. Het hierboven weergege ven bezwaar ten aanzien van de pi anoklanken was hier nog duidelijk aanwezig. Toch was het optreden in vele opzichten boeiend. Met be geleiding van Alice Teunis speelde Anneke Huitink nu de sonate in g klein van G. F. Handel. Het was jammer dat in de zachte begelei ding de bijgeluien van het mecha niek van het orgel hinderlijk waren. De beide dames kwamen niettemin tot een optimale vertolking. De or geldocent Peter Eilander liet aan het slot van dit concert een speels Handel Concert horen. Als uitsmij ter fungeerde een Toccata in b klein van Gigout. Dit werk liet hij virtuoos klinken. Een docentenconcert dat er zijn mag en om herhaling vraagt. Een volgende keer zou een nog wat bre dere opzet wenselijk zijn. H.F. Aan de Rijks scholengemeen schap Erasmus te Almelo slaagde Tom-Julian Braunius voor het Havo-diploma. Naar aanleiding van het daverende succes van cabaretier Herman Finkers hebben de organisatoren van dit op treden besloten om wederom een ca baret te organiseren. Op 22 juni zal optreden het duo Limited Company, met hun show „Off limits". Limited Company dat als simpel straattheater is begonnen, maar al zeer snel uitgroeide tot een profes sioneel programma betrekt het pu bliek bij de voorstelling én speelt flexibel in op onverwachte situa ties. Dat de heren beschikken over een ruime ervaring is wel duidelijk uit het feit dat ze in zeer uiteenlo pende accomodaties hun program ma hebben gespeeld, zoals kunst markten in Duitsland, festivals en theatercafé's, toeristencentra in Oostenrijk en allerlei manifestaties en popfestivals in Nederland. Om een idee te geven wat de he ren presteren is er zaterdag 15 juni een video film te zien van het duo met hun vorige shów „Satisfaction unlimited". De zaal is 22 juni geo pend vanaf 8.00 uur. De entree is f5,- in de voorverkoop f7,- aan de kassa. Tot en met 5 juli aanstaande ex poseert in de Bibliotheek in Holten de kunstschilder Harm Lasker. Laskerwerd op 2 oktober 1922 ge boren in Emmer Erfscheiderveen. Als zoon van een veenarbeider werd hij meteen na zijn lagere schooltijd ingezet in het veenbe- drijf. Hij werkte in het veen tot na de tweede wereldoorlog. Daarna volgde hij een stukadoorsoplei ding. Het beroep van stukadoor oe fende hij tot voor enige jaren met veel voldoening uit. Na zijn arbeid zame leven wijdde hij zich aan zijn hobby; het schilderen van voorna melijk landschappen en stillevens. Aan de Scholengemeenschap Holten slaagden de vol gende kandidaten: Atheneum: Jan Albarda Goor, Richt Alting Markelo, Robert Bakker Rijssen, Erwin Beltman Bathmen, Henk Berends Goor, Chris van den Berg, Bathmen, Joke van den Berg Goor, Lodewijk Bergmans Holten, Berta Bicleman Holten, Sandra Bobbink Goor, Jan-Henk Bnnks Holten, Paul Brok Markelo, Kees-Jan Buurman Bathmen, Livia David Bathmen, Arend-Jan Derking Goor, Piet ter Docst Holten, Johan Dommerholt Rijs sen, Bram Donkers Bathmen, Monique Eggink Holten, Jurgen Eijgendaal Holten, Theo Eysink Bathmen, Roe lof-Jan Gores Goor, Milo Groot Obbink Holten, André Hagreis Goor, Yvonne de Ham Holten, Hetty Hart kamp Holten, Carla Heemstra Holten, Jan Hendriks Markelo, Jan Hidders Markelo, Maarten Hondehnk Goor, Brigitte Jacobs Holten. Marieke de Klerk Goor, Anja Knol Goor, Hetty Knol Goor, Dick Konings Rijssen, Jan-Jaap Koppert Markelo, Bcrthil Koster Markelo, Jurjen Kranenborg Rijssen, Wendy Kugel Markelo, Harry Lassche Goor, Erik Leensen Markelo, Gcrrit Lensink Bathmen, Hans-Erik Lukkien Holten, Sonja Markink Bathmen, Steven Meijerhof Bathmen, Piet MeinderLsma Holten, Manon Middelink Holten, Hans Nieuwendijk Goor, Ingrid Nikkels Holten, Erick Oberink Holten, Marcel Oosterbaan Markelo, Her- mien Pongers Markelo, Sander Pool Bathmen, Eric Rcinders Bathmen, Eric van de Riet Hengevelde, Annette Rijkeboer Holten, Janicke Roessink Markelo, Franklin Schoot Rijssen, Clemens Sengers Bathmen, Petra van Setten Holten, Ypc Sijtsema Holten, Jaap- Maarten Sikkema Bathmen, Hennie Tempelman Mar kelo, Ronnie Tempelman Markelo, Wendy ten Thije Goor, Rcné Tuitcrt Bathmen, Diana Vincent Holten, Freddy Volker Bathmen, Jolien de Vos Holten, Jannie Wanink Markelo, Maud Wienbelt Bathmen. Erna Wil- lcmink Holten, Petra van Wingerden Holten, Sigrid- Wissink Goor. Rob de Zeeuw Goor. Mavo: Hans Aalderink Rijssen, Richard Aaltink Hol ten, Pascal-Jorkc Beijer Bathmen, Liesbeth van den Berg Holten, Margriet van den Berg Rijssen, Pascal Betten Holten. Linda van der Bijl Rijssen, Arjan Bolink Bathmen, Enk Bouwhuis Nieuw-Hecten, heeten, Con- ny Bouwmeesters Markelo, Erik Brilman Bathmen, Ronald Bronkhorst Holten, Marcel Bruil Bathmen, Han Bniyn Markelo, Marline van öurkum Bathmen, Minetta Catsburg Holten, Mileen Claassen Bathmen, Amoud Damen Goor, Eugene Derksen Wierden, Dirk- Jan Ditzel Rijssen, Genie Eertink Holten, Freddy Efftink Holten, Johan Felix Nijverdal, Sietske Felix Nijverdal, Patrick Geelen Goor, Fatma Güven Rijssen, Jeroen ter Haar Hellendoom, Jeanet Hardeman Mar kelo, Rob van Harten Goor. Eelco Van Heerde Bath men, Renate Hobert Holten, Sonja van 't Holt Holten, Rcné Hondevcld Markelo, Edwin IJspeerd Holten, Jan Kalfsterman Holten, Marian Kemper Holten,Tommy Kleine Staarman Enschede, Dick van der Knaap Hol ten, Carla Koebrugge Goor, Roderik de Kort Wierden, Paula Korte Rijssen, Dorothe Kraan Holten, Arjan Krijgsman Holten, Ragnhild Lammers Rijssen, Otto Lutgerink Goor, Rob-Jaap Martens Holtcns. Mieke Meijcrink Rijssen, Joke Muller Laren (G), René Nijhuis Markelo, Hendrika Nijland Holten, Erik Oostvogel Markelo, Martin Paalman Holten, Henk Pieffers Hol ten, Miranda Pijpers Rijssen, Johan van Riet Rijssen, Eric-Jan Schemicrhorn Holten, Paul Schiphorst Nicuw-Heeten, Jolanda Schippers Holten, Hans Schoenmaker Holten, Henny Schooien Bathmen, Han Schreurs Markelo, Rcgina Schutte Ambt-Delden, Anke Sikkema Bathmen, Uüko Spijker Holten. Janine Stam Goor, Inge Stegeman Markelo, Hans Steunenberg' Markelo, Rob Steur Bathmen, Irma Stokkers Markelo, Velde Harsenhoret Holten, Rudv Veldmaat Laren (G), Wouter Velthuis Bathmen, Gerdien Vincent Holten, Mieke Visser Okkenbroek, Anita Volker Bathmen, Sophia de Vries Holten, Margreet ter Wencel Goor, Annet Willemink Bathmen, Wilma Wiltink Bathmen, Marjon van Winsen Bathmen, Petra Wols Nijverdal, Huub de Zeeuw Goor, Jan Zwiers Lettólc. Havo: Anton Aarsen Holten, Pieter Aareen Holten, Pieter Adelaar Hilversum, Jan Alberts Rijssen, Ernst van Apeldoorn Goor," Irma Arfman Holten, Gertjan Baan Rijssen, Rene Bannink Holten, Dob Beens Bath men, Betsie ter Beest Holten, Robert Beltman Rijssen, Dimitri Bennema-Geerhngs Rijssen, Tanja Bcunk Bathmen, Micha Boering Holten, Adriana Bouwhuis Holten, Ölda ter Braak Delden, Henk Bronsvoort Holten, Sander Brummelkamp Bathmen, Dianne Der king Goor, Remco Diebeis Bathmen, Gerard Dietvoret Markelo, Annelies Dollekamp Holten, Heidy van den Dungen Bathmen, Bert Eeftink Goor, Chris Gemaat Holten, Paul Hamers Goor, Paul Hendriks Nijverdal, Bert Heuten Goor, Fernande Hofhuis Holten, Anne- marievan Hoof Nijverdal, Enk Hovingh Holten, Jolan da Ilbnnk Okkenbroek, Hennie Jalving Holten. Ronnie de Jong Goor, Carlien Kemper Holten, Ronald Klaas- sen Rijssen, Niclas Koelemay Holten. Hans Koning Holten, Dick Kortland Markelo, Marko Kramer Goor, Manette Kromdijk Holten, Sven Kurz Holten, Andre Leushuis Goor, Hens Meengs Markelo, Rene Meerman Holten, Peter Merle Goor. Saskia van Mourik Goor,'Je anet Nijland Holten, Annet Oolbekkink Bathmen, Maura Paganétli Rijssen, Lidi Pijfers Bathmen, Robert van der Reest Goor, Fenny Rietman Holten, Hcnnëtte Scholman Markelo, Annelies Schrieken Goor, Jinny Slag Holten, Truus Stoelhorst Markelo, Teun Stukker Hotten, Eugenie Thiele Holten, Jan ten Tije Markelo, Helcen Traas Goor, Erhan Türcgun Rijssen, Esther Uwland Goor, Ger-Jan de Velde Harssenhoret Holten, Ema Veldwijk Holten, Wilco Vlogtman Holten, Heieen Vrijman Goor, Anneke Wanschers Rijssen, Knk Wan schers Bathmen, Ema Weijers Holten, Marco van der Werff Bathmen, Rita Wevers Bathmen, Caro Weysen- feld Rijssen, Rob Wolbrink Markelo, Jos Zegers Goor, Lisbeth Ziel Diepenheim, Birgit van Zon Holten. Dagmavo voor volwas senen De volgende cursisten van de Dagmavo voor Volwassenen te Holten behaalden een of meer certificaten. 'Voor Nederlands slaagden: H. W. Brands- Veeneklaas, G. A, M. Bunt-Tuitert, W. Deur- loo-van Holland (Nijverdal), G A. Dijker- man-Wessels (Laren), G. J. Neurink-ten Dam eri C. J. Schölten-Maalsté (Bathmen). Voor Frans: J. H. Arfman-Harbers, H. H. de Hey-Bosch, H. W. Post-Lankwerden, B. A. Vincent-Westerik- en G. Vuuregge-Hesse- ling. Voor Engels: H. A. M. Borninkhof- Hiddink (Bathmen), G. Braunius-Klein Vel- derman, E. van Laer-Mekking (Laren), G. H. Meyers-Hegeman (Goor), M. W. v.d. Sluis (Goor), J. Stam-Hasewinkel, G. H. H. Wes- seldijk, W. H. Witzenburg-Paantjes (Bath men). Voor biologie: A. J. Bouwhuis-Ste vens, J. M. Faber-van Haarst (Bathmen), T. in 't Hof-Bronsvoort (Bathmen), J. Koops- Strijker (Bathmen), G. C. van Loenen-Heere (Bathmen), B. H. Schorfhaar-Oonk (Marke lo), W. J. Verbree-van Tuyl (Goor). Laatstge noemde haalde tevens een certificaat voor textiele vyerkvormen, evenals de volgende dames: E. Backer-van der Veen (Markelo), R, Eykhoudt-Beukenkamp (Bathmen), M. Fransen-Kers, M. H. Hulshof-Calkhoven (Markelo), C. H. v. Iperen-Esseboom, H. Jansen Mcnsink, N. v.d. Most-v.d. Net (Markelo). Mevrouw J. Doornebos-Becks uit Bathmen behaaldé haar certificaat voor dit vak op HAVO-niveau. Voor de dames Arfman-Harbers uit Holten een Schorfhaar- Oonk was het hun zesde certificaat, zodat zij thans in het bezit zijn van een Mavodiplo- De Marke Bea van den Berg Holten, Karin Cents Hol ten, Annet Haan Holten, Ronnie Hofstede Holten, Gerdien Kreykes Holten, Renate Leppink Holten, Henriet Leunk Markelo, Jan Linker Bathmen, Gerrit Nikkels Holten, Elien Roosenburg Markelo, Truus Sluiter Holten, Marie-Louise Smit-Bathmen, Dick Spenke- link Holten, Ida Tujtert Bathmen, Anja Ulf- man Holten, Remco Veldhuis Rijssen, Pau- lien Veldwachter Bathmen, Marja Witten berg Bathmen, Joke van Ark Lettele, Arian- ne Bannink Holten, Erna Bolink Bathmen, Monique Bathmen, Karin Brand Bathmen, Hettie Elbersen Holten, Gabi Engel Holten, Jannie Hovenkamp Holten, Sandra Krause Holten, Anita Lodeweges Markelo, Alie Nij land Okkenbroek, Marieke Nijland Holten, Sylvia Oplaat Holten, Judith Roosenburg Markelo, Ans Schooien Holten, Fennie Stoevenbelt Bathmen, Wilma Veltkamp Holten, Wilma Aaltink Holten, Miranda Bon- gertman Bathmen, Annemarie Brinkman Bathmen, Erna Jonker Okkenbroek, Ria Kemper Holten, Dianne Krikkink Holten, Alie Krol Holten, Evelyn Lensink Nw.-Hee- ten, Marjolein Maats, Holten, Desirée Op laat Bathmen, Ingrid Smeenk, Ria Stegink Bathmen, Els van Waveren Bathmen, Al fred Beverdam Markelo, Willemien Lode weges Markelo, Harm ren Manenschijn, Hol ten, Heidi Meilink Bathmen, Anja Nijenhuis Holten, Jolanda Nijland Holten, Jannie Ool bekkink Holten, Hermien Paalman Holten, Hermanda Pasop Holten, Anita Roelvink Markelo, Diana Rouwenhorst Markelo, Astrid van der Wiel Holten, Inge van Zon Holten, Anita Aanstoot Holten, Inez Alten Bathmen, Diana ten Dam Markelo, Caroline Fiesler Wierden, Hëleen de Jong Holten, Aline Klumpers Markelo, Ageeth Koetsiet Holten, Anita Koning Holten, Jeanette Mor- sink Bathmen, Karin Nijland Rijssen, Hen rietta Oplaat Holten, Angela Pleizier Nieuw- Heeten, Hélène; Pluygers Holten, Ginette Varwijk Goor, José Vros Holten, Ina Wan- si.rtk Holten, Hendrik Jan ten Brummelaat Markelo, Artdré Deijk Holten, Tonnie Geer- ling Holten, Ingrid Gort. Goor, André Grote- boer Hólten, Henry Kërvelham MarkefovErik- Kloots Markelo, Adri Krukkeland Bathmen, Arjan Landeweerd Holten, Gertie Niemeijet Lettele, Henri Reef Markelo, Eric Roessink Markelo, Wim Smale Holten, Erik Veneman Markelo, Johan Wesseldijk Rijssen, Jan Weijers Holten, Herman Harmelink Bath men, Freddie Beltman Bathmen, Gerril Bomans Markelo, Jan Willem Dekker Goor, Ronald Dekker Goor, Erik Jan Grootewal Holten, Bert Grotentraas Lettele, Teunjan Hargeerds Markelo, Wim Hargeerds Marke lo, Wilma ter Harmsel Holten, Rein Hofman Holten, Gerrit Holmer Bathmen, Mark Kampman Holten, Leo Muilekens Goor, An neke Olydam Ambt-Delden, Anja van Om men Markelo, Harm Renes Markelo. Door burgemeester en wethouders op 28 mei 1985 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende bouwvergunningen; - aan de heer J. ten Velde voor de verbouw Van de winkel-woning Dorpsstraat39; - - - aan Rietman Motoren voor de bouw van jseffiafitoorbij het perceel Broérisweg 1-3; - aan de heer I. M. P. van"Wieringen voor de bouw van een garage/berging bij het perceel Larenseweg 24; - aan de heer A. J. Lichtenberg voor de bouw van een keuken aan dé woning Köllingserf 49; - aan de heer J. Haverslag voor de bouw van een werktuigenberging bij het perceel Valeweg 6; - aan de heer J. Bax voor de bouw van een woning op het pérceel Raajterweg 33; - aan de heer M. Haverslag voor de-verbouw van dé woning Pasmansweg 12; - aan mevr. J. Kelder-van Luttikhuizen toestemming verleend Voor het plaatseri en geplaatst hebben van een schutting bij^de - woriing Nagelhoutstraat 26; 2. aan de heer J. G. Prins vergunning verleend voor het kappen van bomen op het perceel sectie G nr. 460; 3^aan Firma Nijkamp vergunning verleend voor het aanbrengen yan eer) reclamebord aan het pand Smidsbelt 2; 4. aan Veteraan Motoren Club te Goor toestemming verleend voor het gebruik van gemeentewegen t.b.v. een veteraan motoren rit op 9juni1985; 5. aan de Almelose Wandel Kring vergunning verleend .voor een heidewandeltocht op 7 september 1985; 6. aan de Taptoecommissie H.M.V. vergunning verleend voor het houden van een taptoe op 17 augustus 1985; 7. aan de Stichting Vluchtelingen vergunning 'verleend voor het houden van een collecte. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wei over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Spreekuur burgemeester De burgemeester is verhinderd op maandag 10 juni a.s. spreekuur te houden. Hinderwet Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden welke ertoe diénen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen op respectievelijk 14 en 28 mei 1985 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1. Waterloo B.V., Industrieslraat 3 te Holten tot het'oprichten én in werking hebben van éen bedrijf voor de vervaardiging van luchtverdeel apparatuur voor de ventilatie- en aifcoriditionirigbranche; 2. de Schietvereniging „de Eendracht" te Holten voor hef uitbreiden en wijzrgen van een schiétiririchting voor het schieten met .luchtdrukbuksen en -pistolen in het perceel Oranjestraat 38; 3. C. A. Müller en Zn. B.V., R'tjssënseweg 20 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (graan- en meelhandelbedrijf met opslag van aardolieprodukten met afleveringspunt en opslag van flessengas) omvattende.vergunning 4. de heer G. Stam, Landuwerweg 12 te Holten tot het oprichten eri in werking hebben van een rundvee-, mestvarkens- en pluimveebedrijf, annex opslag van mest en opslag van dieselolie (2 stuks tanks van elk 1000 liter-bovéngfonds); 5. de heer J. Oolbekkink, Geskesdijk 34 te Holten tgt-het uitbreiden en wijzigen van het melkrundvee-, mestvarkens- en kippenbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest en opslag van dieselolie (bovengrondse tank, inhoud 1200 liter) 6. Edah B.V., Kanaaldijk N.O. 82 te Helmond tot het oprichten en in werking hebben van een supermarkt in het perceel Smidsbelt 7-19 te Holten. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 10 juni 1985) op dé gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00.uur, ter inzage.. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door: 1. dé aanvrager; b. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig, bezwaren hebben ingediend; .e, enig andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden.gericht aan Hare Majesteit de - Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennisgeving van terinzagelegging, derhalve vóór 10 juli-1985,- bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhagc. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Openingstijden Rekreatiebad Twenhaarsveld Gedurende de maanden juni, juli en augustus, zijn de openinstijden van rekreatiebad Twenhaarsveld als volgt: maandag t/m donderdag7.00 tot 19.30 uur vrijdag7.00 tot 21.00 uur zaterdag10.00 tot 18.00 uur zondag12.00 tot 18.00 uur Toegang tot hét terrein en gelegenheid om te zwemmen tot 15 minuten voor sluitingstijd. Tijdens de zwemvierdaagse (van 17 t/m 21 juni) is het bad voor rekreatief zwemmen geopend tot 17.00 uur. Voor de zwemvierdaagse- deelnemers en toeschouwers is het bad daarna weer geopend van 17.30 tot 20.30 uur. molten, 4 juni 1985. Helpt u mee Mocht-u irr de drukte rohd de bevrijdings feesten jkheden nog geen gelegenheid hebben gehad om de herdenkingspenning ter gelegenheid van de 40-jarige bevrijding aan te schaffen, dan kan dat nog steeds. - ...Er. zijJi nog-penningen te.koop .en-wij:.dénken-dat deze penning eigenlijk in ieder Holtens gezin —behcorf, tei_-zi-jn. Hebt u er- wel -birj -stilgestaan dat het bijv. een aardig cadeau kan zijn voor familieleden die niet meer in Holten wonen? Ook weten wij dat er mensen zijn geweest die voor hun kinderen zo'n penning hebben gekoeht, herinnering aan 40 jaar vrijheids- Hoe meer er verkocht worden, hoé'be tér Tiet isv Helpt u -mee.- Be penning is te koop bij de Rabo-bank éri ook -bij het V.V.V.-kantoor voor f. 24,50 per stok. Het Bestuur v.d. Stichting Viering Nat," Feestdagen." y.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 5