rieuws! OPEN HUIS „Gefascineerd door de natuur" Jeugd stal de show Winkelen Zakendoen van dag tot dag Kerkdiensten Medische diensten Zomerfeesten BEZOEK BIJ... o *rersop w Gevonden voorwerpen JAN MEIIER BOUWKUNDIGE" Rijssen 4 dagen op 5-6-7-8 juni a.s. H0LTENS NIEUWSBLAD BALLETGALA '85 S.V. BATO: Voortman keukenshowroom- GARAGE SCHUPPERT BV Let op de speciale feestkrant die a.s. vrijdag in uw brievenbus ligt! "^nT" *ob*"° stoomöag A f ,0 0 "Bi» openin? IA r,The OK»»""0'*"" |UNI kinderfeesttn ■II- folkloristisch -u^eK fe^va» travestie-show bouwkundige tekeningen, ontwerpen, beton- en staal tekeningen en berekeningen, begrotingen, toezicht en voorbereidende werkzaamheden. Stokkumerweg 2,7475 MT Markelo. Tel.: 05476-1430. Ter gelegenheid van de opening van onze 3e vestiging in Steenwijk houden wij in met een aantal 1XTRA aanbiedingen! Belangrijk geneeg ent de» dagen even te neteren! voortman Keukens/plavuizen/houfbetonibouwmaldriilen RUSSEN lijTMtwitatraat 40. Tsl. 05480 150S5 Geopend: ma. t/m vr. 7.30-18.30, do. tot 21.00 8.30-16.00 bouwstoffen//Rijssen-Steenwijk-Apeldoom/ De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30, Tel. 05483-6 13 63 DONDERDAG 6 JUNI 1985 Geboren: Nieske d.v. A. D. Ny- land en J. G. Markyoort; Bror z.v. J. N. van Zon en C. J. de Bruin; Gerda Roelien d.v. G. Kolkman en G. H. Jansen (geb. te Almelo). Overleden: D. J. R. Bulten, oud 71 jaar, Enschede; A. West- rik. oud 78 jaar (overl. te Deven ter); C. Sligcher, oud 81 jaar. Gehuwd: J. Dükink, oud 21 jaar, Holten en F. Rietman, oud 18 jaar, Holten. Ned. herv. kerk: 9.30 u. ds. H. J. Ekker 19.00 uur ds. R. Visser. XJitgangscoll. Jeugdwelzijn en Kinderbe scherming. Oppasdienst: Mevr Ymker- Blokzijl en Margreet Veldman. Diessenplas: woensdag 5 juni 19.30 u. ds. J. H. Israël. Geref. kerk: 9.30 uur ds. E. Wamink van Nij- verdal. 19.15 uur ds. Th. J. van Loo van Vroomshoop. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflos sing. Kindernevendienst (klas 3 en 4) oJ.v. de heer J. Stam. Donderdag 6 en vrijdag 7 juni: Zesde Avondfietsvierdaagse. Start tussen 19.00 en 20.00 uur vanaf sporthal, Keizersweg. Vrijdag 7 juni Fietscross (clubcross) Circuit Sportpark Vletgoor. Zaterdag 8 juni 8.30 uur: aanvang stratenvoet- baltournooi '85 op sportpark „Meermanskamp". Zondag 9 juni 10.00 uur: Vertrek Koetsenrit vanaf erve Volkerink, Raalter- weg/S 14. Org. „De Bergrijders". Maandag 10 en dinsdag 11 juni: 15.45 uur Openbare les Holtense Muziekschool in „De Schakel". Dinsdag 11 juni: 9.00-10.00 uur: Inschrijving Dag mavo voor volwassenen in de Dorpsschool (Tuinstraat). Vrijdag 14 juni: 19.00 uur: Start le deelnemer auto-puzzelrit Eethuis „Kla vier". Zaterdag 15 juni: 5.00 u. Vertrek HSV „De Riet voorn" wedstrijd IJssehneer. Zondag 16 juni: 14.00 uur Start le deelnemer 3e Oriënteringsrit M.A.C. „De Hol- terberg" b ij clubhuis „De Bles ter". Maandag 17 t.m. vrijdag 21 juni: 17.30-20.30 uur Zwemvierdaag- se in zwembad „Twenhaars- veld". Woensdag 19 juni: 19.30-21.00 uur Uitvoering leer lingen Holtense Muziekschool in aula Scholengemeenschap. Zaterdag 22 juni: 10.00-16.00 uur Grote Boeldag Holtense Muziekvereniging in garage en op parkeerplaats Ex portslachterij Udema B.V., Pan nenbakkersstraat (Kolcom- plex). 20.00 uur: Cabaret-avond in „de Schure". Gevonden: een rood leren map je met zonnebril, een zilveren- /verzilverde armband ongeveer een half cm. breed; een trai ningsjack met capuchon don ker blauw/wit en lichtblauw; een blauwe rok; twee sweaters rood en wit; een gouden ringetje met rode steen; een gouden ring met inscriptie „FH", een bank biljet. Verloren: een lange ouderwetse sleutel; een bruine portemon- naie inhoudende giropasje en batterijtjes; een rode capuchon, -een herenhorloge merk Casio met metalen band (verloren in Op zaterdagavond 1 juni j.l. vond in gebouw Irene het Balletgala '85 plaats. De ruim honderd leden van de s.v. Bato, afd. klassiek- en jazzballet voerden met veel enthousiasme een programma op waarvan de volle zaal zichtbaar en hoorbaar genoot. letgala bereikte het hoogtepunt met het optreden van de Seven Girls met de kan-kan en de ballet groep White Birds. Tijdens de fina le, waarbij de leden een ovantioneel applaus kregen, werd ook balletle rares Ine v.d. Wal door bestuur, pu- de „biggetjes" oogstten veel succes. bliek en leden bedankt voor dit Balletgala, evenals alle vrijwilli gers die gezorgd hadden voor de perfecte kleding, het schminken en de aankleding van het toneel. De familie ten Dam, Verzetstraat 38 in Holten was de gelukkige winnaar van de prijsvraag die door de Handelsvereniging was uitgeschreven ter gelegen heid van het Schaapscheerdersfeest, vorige week zaterdag. Als beloning moch ten zij vorige week, samen met de heer Reinardus namens de organisatoren een rondvlucht maken boven Holten. Ruim vijftig minuten duurde de vlieg tocht, die startte op het vliegveld Teuge. Gevlogen werd in een Cesna. Niet alleen werd er gevlogen boven Holten, waar boven de Verzetstraat natuurlijk een extra rondje werd gemaakt, maar ook over de buurtschappen om tenslotte een rondvlucht te maken over de tuinen van paleis het Loo. „Een hele beleve nis", aldus de prijswinnaars. Eenzelfde tocht werd de dag daarvoor reeds gemaakt met de winnaar van de melkwedstrijd Stan van de Salm uit Leidsendam. Stan kreeg deze extra vlucht aangeboden, daar hij op tweede pinksterdag weer vertrok van de camping waar hij samen met zijn familie de pinksterdagen had doorgebracht. Het uitzicht vanuit zijn wo ning aan de Enkweg, halverwe ge de Holterberg heeft voor de* heer W. Beijers (82) niets opzien barends meer. Voor de nietsver moedende journalist is het een bijna buitenlands plaatje: zover het oog reikt spelen wolken aan de horizon terwijl beneden, ach ter de vers omgeploegde akkers Holten ligt, af en toe beschenen door het voorjaarszonnetje. Niet verwonderlijk dat „het weer" een bijzondere aantrek kingskracht heeft voor de oud gemeenteambtenaar. „Dit uit zicht heeft er wel toe bijgedra gen dat ik me wat intensiever bezig hou met het weer, maar eigenlijk ben ik al van jongs af aan gefascineerd door de ver schijnselen in de natuur". Zo herinnert de heer Beijers zich nog als de dag van gisteren de aardbeving die hij meemaakte op 20 november 1932 in Roer mond. Ik woonde toentertijd daar in een kosthuis, 's Avonds hoorde ik een vreemd gerom- mei, alsnog er een trein langs denderde, maar dat was niet mogelijk omdat er geen spoor rails in de buurt. was. Achteraf begreep ik dat het een kleine aardbeving was geweest. Zoiets blijft je altijd bij". Dat was ook een van de eerste keren dat de heer Beijers contact zocht met het KNMI in de Bilt. Later zou hij nog vele malen corresponde ren met de meteorologen. Ge zien de uitgebreide antwoorden die hij mocht ontvangen blijkt de belangstelling van de Holte- naar voor „het weer" in goede aarde te vallen. „Dat is juist zo leuk aan dit contact. Je krijgt altijd een persoonlijk antwoord terug en geen voorgestencild briefje. Dat is een teken dat jouw opmerkingen serieus wor den genomen". Zo gaf de heer Beijers het KNMI aan de hand van voorbeelden uit de praktijk het advies het weerbericht te re gionaliseren. Met name voor het noorden en oosten zijn de weers voorspellingen van het KNMI nu niet optimaal. „Er zit een enorm verschil in het weer in het westen van het land en bij ons. Zelf luister en kijk ik vaak naar het weerbericht op de Duitse te levisie. Dat klopt veel beter. Ook de weervoorspelling voor het noorden komt beter met ons weertype overeen dan wat het KNMI voor het hele land voor spelt". Tot voor twee j aar was de heer Beijers slechts zijdelings betrokken bij de weersvoorspel ling. Behalve tuinieren had hü in zijn werkzame leven, en nog lang daarna, talloze functies in het verenigingsleven en de poli tiek, wat hem o.a. vijf ere-lid- maatschappen opleverde. Toen de jaren toch écht gingen tellen trok de heer Beijers zich terug uit het actieve leven, wat niet betekende dat hij vanaf die dag zijn tijd in ledigheid zou kunnen doorbrengen. Een advertentie in Deventer Dagblad waarin weerman Hans de Jong mede werkers zocht om gezamenlijk de weersvoorspelling voor de re gio te gaan samen stellen was een kolfje naar zfjn hand. Sinds dien neemt hij dagelijks, weer of geen weer de temperatuur op en de hoeveelheid neerslag. Een voormalig vogelhuisje in de tuin doet dienst als weerhuisje. De gegevens geeft hij eenmaal in de week door aan de regionale con- invloed laat merken voor het weer in Holten moet de heer Beijers ontkennend beantwoor den. Zelf meent hij te constate ren dat de buien zich boven de berg in tweeën splitsten, maar in een uitvoerig antwoord van het KNMI werd dit als een op tisch effect uitgelegd. Ook ko men in Holten en omgeving niet meer onweersbuien voor dan el ders. Wel in de Achterhoek, die erg onweersgevoelig is. De ge weldige bui twee weken gele den, waarbij in Markelo in korte tijd twaalf en een halve millime ter regen viel kon hij vanuit zijn woonkamer zien aankomen. Omdat de heer Beijers zijn hobby zo grondig mogelijk voor bereidt werd hij lid van de werk groep weeramateurs, een selec te groep van 660 enthousiaste lingen die maandelijks in hun blad Weerspiegel gegevens uit wisselen over het weer in Neder land. Daarnaast houdt hü zorg vuldig boek over alle natuurver- schijnselen die hü vanuit zün weerpost op de berg opmerkt. Zo noteerde hü dat de warmste dag in 1984 viel op 23 augustus met 31 gr. De koudste dag was 19 februari - 5 gr. (de grootste koude kwam na 1 januari 1985). De totale neerslag bedroeg 985 mm de grootste neerslag viel in één etmaal op 22 mei, 35 mm. De grootste droogteperiode was van 19 augustus t.m. 3 septem ber. Toen viel er in tweeëntwin tig dagen geen druppel régen. Dat was de grootste droogte sinds 135 jaar. Wat voor zomer het dit jaar wordt? „Ik zou het echt niet weten, aldus de heer Beijers. Gelukkig kunnen we de natuur nog niet besturen". Oppasdienst: Mevr. Paalman- Verveda, Jeanette Potman, mevr. Tromop-Imhof (res.). Ans Aanstoot en Dianne Bosschers. R.K. kerk 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". - Dijkerjhoek: 9.30 uur ds. R. Visser. Uitgangs- ccoll. Jeugdwelzijn/Kinderbe scherming. Okkenbroek: 9.30 uur ds. G. Bouman. Uit- gangscoll. Jeugdwelzyn/Kin- derbescherming. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur zondag: 8.00 en 10.00 uur. Arts: W. R. van Couwelaar, Kei zersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 en 16.00 uur. Dokter van Couwelaar afwezig van 12 tot maandag 24 juni. Wijkverpleging: Dienst: 6 t.e.m. 13 juni: T. Kamphuis, tel. 05700- 124 25. Spreekuur wijkver pleegkundigen alle werkdagen van 13.30-14.30 uur, Gaarden- straat 29, tel. 614 36. Tevens af halen en terug bezorgen van magazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts: H. Went, Marcus Sa- muëlstr, 3, Enter, tel. 05478- 16 53. Spreekuur voor spoedge vallen: 17.00-17.30 uur. Ziekenvervoer: 0011 of dienst doende arts tel. 05483-6 35 53. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 29, op afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrijag van 8.30-10.00 u. in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat en volgens afspraak. Fysiotherapie Alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. Stichting Maatsch. Dienstverl. Midden-Overijssel: Gaarden straat 39, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, gezins en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag tón. vrü- dag 8.30-9.30 u. en volgens af spraak. Open bejaardenwerk: Inlich tingen tel. 05483-12 01 en 6 13 28. Dierenarts: (Ook voor kleine huisdieren) W. C. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-6 20 04. P. E. Helthuis, Dorpsstr. 63a, tel. 6 33 77 b.g.g. 05759-22 22 (Ook voor paarden). S. Mihne- ma, Oude Dev. weg 7, tel. spreekuur 8.00-9.00 uur, 05483- 6 28 35. het zwembad); een badpak kleur blauw grijs merk Speedó; twee sleutels aan een Canadese penning; een rond doublé horlo ge een blauw notitieboekje met adressen; een autosleutel met label van Dries Willems; een zil verkleurig dameshorloge merk Seiko; een zilveren armband van dubbeltjes; vier a 5'sleutels genummerd 25-21-46. honden: een Golden Retriever, teef; een kruising Herder-Collie, reu, 17 jaar oud. Een damesfiets merk Simplex, kleur obergine; een herenfiets zwart, merk Gazelle. Vooral de jongsten oogstten veel büval door hun hartverwarmend optreden als de schoolklas en de toom biggetjes. Het balletgala'85 speelde zich af in een dorpje op het platteland waar op een zekere dag een circus zün tenten opsloeg. Voor de pauze maakte het publiek ken nis met de dorpsbewoners en het rustige leven op het dorpsplein. De wasvrouwen, de postbode met de brieven, de schoolklas, de punkers en de zwerver dansten op muziek van. o.a. Strauss, Lionel Richie en Chópin. Na de pauze was op het dorpsplein een circustent op ge bouwd. In een vlot tempo treden artiesten op zoals clowns, bigge tjes, panters, slangen en paarden. Ook de krachtpatsers en de goo chelaars ontbraken niet. Het Bal- tactman, de heer Caverlee in Raalte die op zijn beurt de ver zamelde gegevens weer door speelt aan Hans de Jong. Naast de routinegegevens geeft de heer Beijers ook andere na- tuursverschünselen door zoals onweers „neuzen" de hoogste temperatuur en de laagste, de komst van de eerste meikevers en in de herfst de hoeveelheid eikels. Onze weerman rekent meteen af met het fabeltje als zou het aantal eikels bepalend zijn voor een strenge winter. „Dat is nog nooit bewezen; flau we kul". Of de Holterberg enige Energiebedrijf: Storing elektri- citeits- en gasvoorziening mel den by gem. Energiebedrijf, tel. 05483-6 18 14. Politie: Tel. 05483-6 13 52 of 6 26 55 na 18 uur. Bellen 038- 97 12 34. Brandweer: Telefoon: 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3