Cadeau's de Lathmer i Directe vlak bij hulp bieden eigen huis Sportcl Brummen wint jeugdtoernooi Wegraces in Raalte met volop spanning Muziekschool had geslaagde open dag Demonstratie beregening Braderie in Bathmen GEWIJZIGDE OPZET OP LUTTENBERGRING HOLTENS NIEUWSBLAD Goor wint Baggers- en Keilerstoernooi BOLSENBROEK OLM-bestuur: voorzichtig met varkens uit België EERSTELIJNS PSYCHOLOGENPRAKTIJK Wm Folkloristisch dansfestival in Eibergen DONDERDAG 6 JUNI 1985 Een deputatie van de bewoners van de Ab JansenstraafNagelhout straat hebben vrijdag 29 mei een bezoek gebracht aan de bewoners van de sociowoning de Lathmer. Niet zonder reden, maar om de ca- deau's te overhandigen die ge kocht waren van het prijzengeld dat de bewoners gewonnen hadden ter gelegenheid van de viering 40 jarige bevrijding. De versiering van de Ab Jansenstraat en Nagelhout straat was ook dit keer weer een van de mooiste, wat een tweede prijs opleverde. Geheel overeenkomstig de tradi tie van het organisatiecomité wor den de eventuele voordelige saldi bij soortgelijke gebeurtenissen ge schonken aan een goed doel. Dit keer waren dat de bewoners van de sociowoning. Bij navraag bleek dat een parasol en kruidenrek ontbrak in het huishouden van de jonge be woners. Een vijftal bewoners van de Ab J ansenstraat/Nagelhoutstraat overhandigde de cadeau's. Onder genot van een kopje koffie werd nog gezellig nagepraat. De Muziekschool Holten hield za terdagmorgen voor weer een groot aantal aspirant leerlingen en hun ouders een open dag, waarop de toekomstige leerlingen alvast eëns kennis konden maken met de di verse muziekinstrumenten, be speeld door leerlingen van de mu ziekschool. Gezien het enthousias me van de Hol tense jeugd zal er on- Het voor de derde keer door de A- jeugd van de Holtense Hockey club georganiseerde Baggers- en Keiler stoernooi is ook dit jaar een succes geworden. Deelnemende clubs wa ren Goor, Lochem, Souburg en Hol ten. De eerste dag van het tweedaag se toernooi werd gespeeld in een jongens- en meisjespoule. De slot dag werd in mixespoules afge werkt. In spannende wedstrijden in de laatste plaatsingsrondes moest beslist worden wie in de finale zou den uitkomen. Uiteindelijk win naar werd het team van Goor A. Voorzitter John Reinhard overhan digde de wisselbeker, vergezeld van een blijvende, door de Holtense A-jeugd zelfgemaakte prijs. De eindstand van het toernooi was: 1. Goor A, 2. Lochem A, 3. Lochem B, 4. Holten B, 5. Souberg A, 6. Sou burg B, 7. Goor B en 8 Holten A. De algemene ledenvergadering van de Hockeyclub wordt gehou den op 12 juni a.s. om 20.00 uur in hét clubhuis. getwijfeld ook dit jaar weer een groot aantal nieuwe leerlingen kunnen worden ingschreven, waar bij het bestuur van de muziek school-verzoekt de aanmelding vóór de laatste week van juni in te leveren, in verband met de rooster planning voor het nieuwe school jaar. Was de open dag speciaal voor de instrumenten, op maandag 10 en dinsdag 11 juni wordt een speciale openbare les Algemene Muzikale Vorming gegeven door mevrouw W. van Santen en mevrouw G. Ploeg in de school de Schakel. De les begint om 15.45 (na schooltijd dus). Het doel van deze A.M.V. cursus is het kind al zingend en spelend muzi kaal te vormen. Dit ter voorberei ding van het bespelen van een in strument in de toekomst. De nieu we cursus begint weer in augustus en is bestemd voor de kinderen in de tweede klas en eventueel in de derde klas. Tijdens de openbare les is er gelegenheid het kind vast op te geven. Concert Het traditionele leerlingenconcert, waarop een aantal leerlingen solo of ensemblevorm musicieren wordt gehouden op woensdag 19 juni aan staande in de aula van de Scholen gemeenschap, aanvang 19.30 uur. De toegang is gratis. MARKELO-TEL. 19 07 De zonneparasol werd door de be woners van de sociowoning direct uitgeprobeerd. Het Consulentschap voor de Rundveehouderij in Arnhem orga niseert op dinsdag 11 juni 1985 in Wijchen de landelijk erkende de monstratie beregening met regens- langsystemen. Dit gebeurt in sa menwerking met de Consulent schappen voor de Rundveehoude rij in Doetinchem, voor Bedrijfsuitrusting in de Veehoude rij in Wageningen en de Federatie „Het Landbouwwerktuig" in Den Haag. De demonstratie vindt plaats op het bedrijf van P. van Casteren, Wilhelminalaan 60 (voorheen Beu- ningsesteeg) in Wijchen bij Nijme gen, aanvang 13.00 uur. Aan de de monstratie zullen 15 machines van 8 firma's deelnemen. Bij ongunsti ge weersomstandigheden zal de de monstratie in plaats van op 11 juni op donderdag 13 juni worden ge houden. Het secretariaat is in handen van het Consulentschap voor de Rund veehouderij, Gildemeestersplein 1, 6800 ED Arnhem, telefoon 085- 62 91 11, toestel 448. Het demon stratieterrein is te bereiken over de A-50 Arnhem - Den Bosch via de afslag Beuningen/Nijmegen (A-73). Na de afslag Beuningen/Wijchen verlaat men de A-73. Hiema is de route met behulp van borden aan gegeven. Aanstaande zaterdag, 8 juni wordt in Bathmen een grootste braderie gehouden, die georgani seerd wordt door de VBO, de Vere niging Bathmense Ondernemers. In totaal zullen 40 deelnemers, 35 winkeliers en vijf verenigingen hun waren aanprijzen. Plaats van han deling is de Brink in Bathmen. De braderie begint om 13.00 uur en duurt tot 21.30. Alle bezoekers kun nen tussen 13 en 20 uur een gratis lot afhalen. De trekking met o.a. als hoofdprijs een weekend voor twee personen naar Londen en nog acht tien andere mooie prijzen vindt plaats tussen 20.00 en 21.30 uur. Op een speciaal podium voor het ter ras van café-restaurant Boode wordt tussen 19.30 en 22.30 uur een groot regionaal blaaskappelen fes tival gehouden, met o.a. de blaas kapellen uit Holten, Markelo en Bathmen. Bij slecht weer wordt uit geweken naar de grote zaal van Boode. Het OLM-hoofdbestuur toonde zich maandag 3 juni bevreesd voor de Afrikaanse varkenspest, die in België opnieuw de kop heeft opge stoken. „Je houdt je hart vast", ver woordde vice-voorzitter H. J. Slijk huis de angst in varkenskring voor deze zeer besmettelijke ziekte. Te gen de Afrikaanse varkenspest be staat geen afdoende geneesmiddel. Wanneer de ziekte van België naar Nederland zou overslaan, kan dat een ramp betekenen voor de var kenshouderij. De tropische varken spest brak enige maanden geleden voor het eerst uit bij verschillende Belgische bedrijven. Een tijdje leek het erop, dat men de situatie mees ter was. Halverwege mei zijn er ech ter weer drie nieuwe gevallen van Afrikaanse pest gesignaleerd. Het vervelende van deze ziekte is, dat het virus heel lang in leven blijft, bij wijze van spreken kan het na een jaar rust nog eens toeslaan. In het OLM-hoofdbestuur werd er op aangedrongen om toch vooral voorzichting te zijn met vlees en met varkens uit België. Ook werd ervoor gepleit om geen menselijk voedsel meer aan varkens te voe ren. Dat gebeurt op zogenaamde Swill-bedrijven, die het voedsel eerst moeten koken voor gebruik. Er is een kleine kans, dat een deel van dat voedsel uit België of uit Zuid-Europese landen komt, waar Afrikaanse pest heerst. Via dat voedsel kan men de gevreesde ziek te in huis halen. De OLM zal lande lijk die kwestie rond de Swill-be- drfiven aankaarten. In de gezondheidszorg zijn de zoge noemde „eerstelijnshulpverleners", zoals huisarts, wijkverpleging, kruis werk en maatschappelijk vertrouwde begrippen waarvoor geen drempel vrees bestaat. Anders is dat met de psychologische hulpverlening. Deze was van oudsher gesitueerd in de tweedelijnsinstituten die sinds kort samengegaan zijn in de RAIGG's (re gionale Instituten voor Ambulante Geestelijke Gezondheidszorg) en de poli-klinieken van inrichtingen en zie kenhuizen. Over de inhoud van deze psycho logische hulpverlening bestond in de zeventigerjaren onvrede bij zo wel huisartsen als psychologen. Dit resulteerde in een groot aantal sa- menwerkingsexperimenten tussen huisartsen en psychologen. Op 27 mei 1983 werd door het NIP (de be roepsvereniging van de psycholo gen), de werkgroep Eerstelijns Psy chologen opgericht. Er werd een nota uitgebracht waarin de functie van de eerstelijnspsycholoog en zijn mogelijk takenpakket duide lijk werd omschreven. Sindsdien heeft er een stormach tige ontwikkeling plaats gevonden en is het aantal praktijken de hon derdvijftig reeds gepasseerd. Sinds kort kent de regio Raalte, Holten, kunnen bieden worden alle aanvra- Markelo, Laren, Bathmen en gen om hulp gehonoreerd, wat bij Nieuw-Heeten ook een eerstelijns de huidige hulpverleningsinstan- praktijk, gevestigd in Nieuw-Hee- ties niet altijd het geval is. De psy- ten, Timmermansstraat 19. chologen hebben daartoe reeds J,. contacten gelegd met de plaatselij- UI p ke huisartsen die zich in de nieuwe De eerstelijn psychologische situatie meer betrokken weten bij hulp wijkt in veel opzichten af van de hulpverlening aan hun patiën- de hulpverlening zoals die via het ten. RIAGG wordt gegeven. Drs. Jet van Santen en drs. Bart de Ruyter Specialisatie de Wildt, die samen de praktijk De beide psychologen hebben ie- nurnen gaan uit van direct hulp. De der hun eigen specialisatie. Zo zal kleinschaligheid van de hulpverle- Jet van Santen zich voor een groot mng heeft het voordeel dat geen deel gaan richten op de hulpverle- langdurige intake-procedures ning aan ouders en kinderen. In- plaats vinden en de wachttijden be- dien er belangstelling voor bestaat perkt blijven tot hooguit enkele da- zal zij oudercursussen organiseren, gen. Het psychologenpaar wil voor al hulp bieden bij individuele-, rela tionele- of gezinsproblemen waar kortdurende hulp uitkomst kan bieden. Individuele therapie kan onder andere gegeven worden bij problemen op school, problemen thuis, leerproblemen, hyperventi latie, slaapproblemen, depressies en onverwerkte rouw. Relatiethe rapie kan aangewezen zijn bij com municatieproblemen of sexuele problemen. Om zo effectief mogelijk hulp te u Onder prachtige, haast tropische omstandigheden is afgelopen zater dag en zondag 8e Allard van Bruggen-, jeugdtoernooi van de s.v. Holten ge houden. Alle jeugdelftallen van de vier deelnemende verenigingen tra den tegen elkaar in het strijdperk. De deelnemende verenigingen waren S. C. Brummen, S.V. Schalkhaar, V.V. Victoria'28 uit Enschede en organisa tor S.V. Holten. Alle verenigingen namen deel met 16 elftallen, die tezamen 96 wedstrijden speelden over twee da gen. Wedstrijden die bovenal door een vlekkeloze organisatie prima zfin verlopen. De enige dissonant was Schalkhaarspeler René Kreile- man, die een dubbele beenbreuk opliep na een ongelukkige „kluts". Een delegatie van het jeugdbe- stuur heeft René inmiddels be zocht en hem als troost een fruit mand overhandigd. De eindoverwinnaar van het toernooi liet zich na de eerste dag nog niet duidelijk aantekenen. Brummen en Victoria'28 waren met resp. 30 en 27 punten het beste in punten verzamelen. Schalkhaar behaalde 21 punten en de s.v. Hol ten deed het wat magertjes met 18 punten. Dan de zondag. Opnieuw dezelfde omstandigheden met veel zon, zweet en behoefte aan water. Maar ook een prima stemming op de velden waar fanatiek om de pun ten werd gestreden. Brummen ging het voor de wind, met de hete adem van s.v. Holten in hun nek haalden zij weer de dagzege. Schalkhaar en Victoria'28 volgden. Na enig reken werk kwam de einduitslag toch uit de bus. De wisselbeker beschik baar gesteld door de fam. Van Bruggen van Victoria'28 naar de nieuwkommer SC Brummen. De terwijl ook een slaapcursus voor mensen met (in)slaapproblemen tot de mogelijkheden behoort. Bart de Ruyter zal zich voornamelijk be zig houden met de hulpverlening aan volwassenen. Om een overzicht te krijgen van de problematiek vinden allereerst een aantal gesprekken plaats, waarna een afspraak gemaakt wordt met de cliënt over verdere behandeling. De resultaten worden regelmatig tussentijds geëvalueerd en het behandelingsplan zonodig bijgesteld. Men kan zich recht streeks wenden tot de eerstelijns psychologen of na overleg met de huisarts, zodat de afstand van hulpzoeker en hulpverlener zo kort mogelijk blijft. Voor afspraken kan men bellen op werkdagen tussen 12.00 en 13.00 uur of tussen 18.00 en 18.30 uur, tel. 05725-604. Helaas vergoeden ziekteverze keraars de kosten van psychologi sche eerstelijnshulp nog niet. Ter voorkoming van een financiële drempel hanteren zij een tarief ge baseerd op het inkomen. Dit is per consult twee procent van het bru to maandgezinsinkomen, met een ondergrens van f25 en een boven grens van f 100. Op 7, 8, en 9 juni wordt in Eiber gen voor de zesde keer een interna tionaal folkloristisch dansfestival gehouden. Groepen uit Italië, West-Duitsland, Polen, Ierland! Nederland, België en mogelijk Rus land treden op in het prachtig gele gen openluchttheater De Maat. De muzikale omlijsting is in handen van de Rekkense muziekvereni ging onder leiding van dirigent Rob van Nus. Het openluchttheater biedt plaats aan ca. 1200 toeschou wers. De buitenlandse gasten worden ondergebracht in gastgezinnen en presenteren zich tijdens een op tocht door het centrum van het dorp op zaterdagmiddag. De voor prijsuitreiking werd geleid door stellingen beginnen steeds om acht jeugdvoorzitter J. Heyda, die alle uur's avonds. Bij slecht weer wordt medewerkers bedankte en me- uitgeweken naar de Pickerhal aan vrouw Van Bruggen een boeket de Kerkstraat. De toegangskaar- aanbood. Daama kreeg Johan van ten kosten f 10,- voor volwassenen Bruggen het woord. Deze memo- en f*>,- voor 65-plussers en kinde reerde het ontstaan en de naamge- ren- De heer Van Bruggen overhandigt de vertegenwoordiger van Sport club B rummer de beker ving van dit toernooi. „Wijlen mijn broer Allard was een zeer aktief Holten-lid en jeugdleider". Hiema reikte hij de wisselbeker uit aan de jongste aanvoerder Niels Noorder- meer van eindoverwinnaar S.C. Brummen en deed dit met de woor den: „Brummen kwam, zag en over won". Einduitslag: 1. Brummen 61 pun ten, 2. Schalkhaar 44,3. S.V. Holten 44, 4. Victoria'28 43. Uit het Italiaanse dorp Ranica komt de veelzijdige groep Gli Zan- ni. Polen is vertegenwoordigd door Poltex uit Lodz. Uit Hambrug komt de vrolijke groep Lünborger Siet. Ierland komt met een groep jongeren. Op vrijdagavond treedt als extra attractie de Belgische groep Stoere Jan op. Nog niet be kend is of de Russische groep Gu- rija uit Georgië een uitreisvisum krijgt. De internationale wegraces op het circuit „De Luttenbergring", die dit jaar op 8 en 9 juni voor de 14e keer worden verreden, zullen dit jaar be langrijk afwijken van het geijkte pa troon in de afgelopen iaren. De ontwikkelingen in de motor sport hebben de organisatoren van de Raalte Races genoodzaakt uit te zien naar een gewijzigde opzet om te be reiken dat de spanning terugkeert. De situatie in de klasse 250 cc met het zeer grote aanbod van ge lijkwaardige rijders hebben tot een geheel nieuwe opzét geleid. De R. A.M. gaat in deze klasse de span ning opvoeren door een groot aan tal rijders naar de „Luttenber gring" te laten komen. Er wordt ge reden in 2 heats, waaruit de 8 best geklasseerden uitkomen in de fina le. Er vind een aanvulling tot 24 fi nalisten plaats door in een derde heat een herkansingsmogelijkheid te bieden. Een prijzenpot, gevuld met ruim f 54.000.-, valt in de finale te verdelen. De winnaar wacht een bedrag an f 10.000.-. De opzet van de races, de krachtsverhoudingen binnen het deelnemersveld en de niet te versmaden prijzen staan borg voor spanning tot het laatste moment. 500 CC klasse De ontwikkelingen in de 500 cc gaan meer en meer de kant op, wel ke gelijk is aan de formule I in de autoracerij, waarbij de rijders in dienst zijn van een race- en/of fa- brieksteam. Deze teams richten zich uitsluitend op het Grand Prix- gebeuren. Om deze ontwikkeling tegen te gaan en het publiek span nende races te bieden is naar nieu we wegen gezocht. Deze zijn gevon den door uitsluitend privérijders te contracteren, welke veelal over kwalitatief gelijkwaardig materi aal beschikken. Om de spanning verder op te voeren zullen er drie manches verreden worden, waarbij in elke manche het prijzenschema belangrijk hoger ligt dan in het ver leden. Zodoende is er voor rijders, die prestaties leveren, Joon naar werken". De gewijzigde opzet van de races heeft voor de toeschouwers een prettige financiële consequentie. Aan de opwaartse ontwikkeling van de kosten is een einde gekomen en dat resulteert in een verlaging van de entreeprijs (deze is voor 1985 vastgesteld op f22,50). Het circuit „De Luttenbergring is prachtig ge legen. De fraaie bochten vragen enerzijds veel van de stuurmans kunst van de deelnemers; ander zijds bieden ze de toeschouwers prachtige racetaferelen. Rond het hele circuit kunnen de races gevolgd worden. De R.A.M. heeft gezorgd voor goede afeettin- gen op voldoende afstand van de baan. zonder deze afstand onnodig groot te maken. De tribunes bieden aan 15.000 toeschouwers plaats. Daar van daan kan een groot deel van het circuit overzien worden. De gezelli ge sfeer op het circuit is voor een belangrijk deel te danken aan het feit, dat de afstand van de toe schouwers tot de coureurs tot een minimum beperkt is. Dit is vooral te danken aan het feit, dat het ren nerskwartier aan de buitenkant van het circuit gesitueerd is. Be langstellenden kunnen er een kijk je nemen. De band tussen toe schouwers en deelnemers wordt nog eens vergroot, doordat de rij ders steeds langs het publiek van en naar het circuit gaan. De grote parkeerterreinen zijn op korte af stand van het circuit. Om onnodig wachten bjj het oprijden van de parkeerplaatsen te voorkomen, wordt er geen parkeervergoeding gevraagd. Om het financieel zo aantrekkelijk mogelijk te maken, mogen kinderen tot 12 jaar zonder betalen met de ouder(s) mee naar de races. Voor de jeugd van 13 tot 16 jaar bedraagt de entreeprijs f 10.-. In de regel zijn de bezoekers al eni ge uren voor de aanvang van de wedstrijden op het circuit aanwe zig. Om het wachten te veraange namen zal er tussen 11.00 en 12.00 uur een wielerronde worden verre den op het circuit. Zaterdag 8 juni vinden de trainingen plaats. Vanaf 9.00 uur bieden deze de hele dag een boeiend spektakel. Aan de hand van de trainingstijden wordt be paald op welke positie de rijders zondag van start zullen gaan. Aan vangstijden van de wedstrijden op zondag 9 juni 1985 is om 13.00 uur. De exacte aanvangstijden zullen per klasse tijdig bekend gemaakt worden.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 13