Blauw Wit hoofdveld in gebruik genomen Muller- Van Heek dichter bij wereldtop sporty agenda Grote deelname fietscross-strijd SWN winnaar seniorentoernooi Goede prestatie Dinant Schippers Holten E3 hijst kampioensvlag HOLTENS NIEUWSBLAD „Ajax" wint mix-toernooi s.v. Holten SIMON EN BEN PUBLIEK TREKKERS OKIA stevig op kop Recreanten volleybal toernooi TENNISCLUB HOLTEN I DONDERDAG 23 MEI 1985 Niet minder dan 130 rijders en rijd sters streden zaterdag op de fiets- crossbaan op 't Vletgoor om de prij zen. Mede door het uitstekende weer werden goede prestaties gele verd en was de belangstelling groot. De resultaten waren: 5 jaar cn jonger: 1. Debora van de Vegt, Nijver- dal, 2. Gisela Kruiswijk, Holten, 3. Martin Ha- rink, Raalte. 6 jaar: 1. Mare Bussers, Haaksbergen, 2. Tamar Jansen, Raalte, 3. Jeroen Gerrits, Nijverdal. 7 jaar: 1. Niek Abink, Neede, 2. Giacoma van de Vegt, Niiverdal, 3. Raymon Klein, Raalte. 8 jaar: 1. Berry Meerman, Holten, 2. Bart Wil- lems, Holten, 3. Harmenk Kleinvelderman, Holten. 5 jaar: 1. Natasja Massop, Aalten,. 2. Gerben Pinkert, Bathmen, 3. Brigitte Busschers, Haaksbergen. 10 jaar: 1. Reinholt ten Hoopen, Neede, 2. Arjan Noordink, Haaksbergen, 3. Pascal Kloosterman, Haaksbergen. 11 jaar: 1. Jan Dijkman, Nijverdal, 2. Natasja van de Hulst, Raalte, 3. Desmon Pekkeriet, Holten. 12 jaar: 1. Jeroen Grave Holten, 2. Davy Kroes, Zwolle, 3. Oscar Grooten, Nijverdal. 13 jaar: 1. Henk-Jan Beldman, Holten, 2. Ha rold Holterman, Raalte, 3. Freddy de Roos, Raalte. 14 jaar: 1. Marco Payers, Groenlo, 2. Raymon Oostelaar, Nijverdal, 3. Michel Roelofs, Raalte. 15 jaar: 1. Ronald Wamelink Aalten, 2. Sandor Kruiswijk, Holten, 3. Harry Aanstoot, Holten. 16 jaar en ouder: 1. Andre Weigraven, Raalte, 2. Eric Baan, Nijverdal, 3. Peter Aanstoot, Hol- Zondag-competitie Spectaculaire wedstrijden waren het afgelopen weekend te zien op de tennisbanen van Holten. Het le mix-team, spelend in de 3e klasse en bestaande uit C. Heemstra, M. v. Geel, J. Bogers en aanvoerder E. Brouwer, speelde dit seizoen in een zware poule, waar alle teams aan elkaar gewaagd waren. Van de vier ploegen, t.w. Smash uit Borne, TEZ uit Enschede, Luctor et Emergo uit Almelo en het Holtense team had den niet minder dan drie teams kans op een kampioenschap, waar onder het Holtense team. Na een aantal spannende partijen won Holten met 5-3 van het team uit Al melo en kwam daardoor in punten gelijk met de koploper uit Ensche de. Enschede had in een eerder ge speelde wedstrijd van Holten ge wonnen, zodat het team uit En schede zich nu kampioen mag noe men en Holten op een zeer goede 2e plaats eindigde. Heren I kampioen Het le heren team, bestaande uit W. J. Bolkestein, T. Bontje, J. Speelman en aanvoerder W. Dogte- rom behaalde het afgelopen week end in een uitwedstrijd een vrij ge makkelijke overwinning (5-1) op Groot Driene, waardoor het Hol tense team zich nu kampioen mag noemen. De beslissende wedstrijd voor het kampioenschap was reeds een week eerder gespeeld in Hol ten, toen tegen de koploper Nijver dal een 4-2 overwinning werd be haald. Het herenteam promoveert nu naar de 5e klasse. De eindstand in deze poule: Holten 29 pnt., Nij verdal 27 pnt., Groot Driene 11 pnt. en ELTC. 5 pnt. Het 2e mix-team bestaande uit R. Thiele, R. Klynsma, L. Thiele en aanvoerder J. Hut speelde de laat ste wedstrijd van dit seizoen in Hol ten tegen Nijverdal. Hoewel de eer ste uitwedstrijd door Nijverdal met 6-2 werd gewonnen, kon het Hol tense team nu een 4-4 gelijk spel afdwingen en eindigde daardoor op een derde plaats. Kampioen in deze poule werd de tennisclub Wierden. Mix-I team Het team bestaande uit aan- voerdster R. Bogers, W. Speelman, H. Tutert en H. Muizebelt staat na vier wedstrijddagen in de 2e klasse van de KNLTB op een gedeelde tweede plaats, samen met de ten nisclub Acehof uit Tubbergen en met twee punten achterstand op Kampen. Op de vijfde wedstrijd dag op 11 mei werd tegen het vorig jaar uit de eerste klasse gedegra deerde Acehof een geweldige strijd geleverd. W. Speelman wist na een drie uur durende strijd haar enkel spel te winnen terwijl H. Tutert er net niet in slaagde om zijn tegen stander op de knieën te krijgen. Het gemengd-dubbel werd een over winning vppr het koppel Bogers- /Muizebelt. Bij deze 2-1 stand in het voordeel van Holten moesten de dubbel-partijen de beslissing bren gen. Helaas werden beide partijen door Holten verloren, hoewel de da mes-dubbel Speelman/Bogers in de derde set dicht bij de overwinning was. Op 18 mei werd de beslissende wedstrijd om de eerste plaats ge speeld tegen Kampen. In deze wed strijd bewees Kampen dat zij te recht op de eerste plaats stond, door Holten met 4-1 te verslaan. Al leen Speelman wist haar enkelspel te winnen, terwijl de overige partij en, zij het na een zware strijd, alle in overwinningen voor Kampen ein digden. Door deze overwinning kan Kampen het kampioenschap niet meer ontgaan en zal de strijd om de tweede plaats op 1 juni a.s. in Hol ten beslist worden in de wedstrijd Holten-TOP Enschede. Mix-2 team Het 2e mix team bestaande uit T. Colee, J. Lukkien, E. Hovingh en G. Heeres heeft afgelopen zaterdag de vierde overwinning op rij gevierd. Tegenstander was ditmaal een team uit Vriezenveen. In de heren enkel had Heeres weinig proble men met zijn tegenstander Wit voet, die duidelijk aan de mateco- baan moest wennen. 6-3/7-6. Ook nu weer ging de dames-enkelpartij verloren. 4-6/2-6. In de boeiende da- mes-dubbel Lukkien/Colee, waarin de eerste set nog gelijk op ging, maakten deze dames korte metten met hun tegenstanders. 7-6/6-1. Ho vingh speelde in de gemengd-dub bel met Colee een zeer goede partij. 6-4/6-4. De heren-dubbel leek eigen lek beslist met de stand 5-1 in de tweede set, nadat de eerste set reeds was gewonnen, doch de heren uit Vriezenveen kwamen knap te rug en wisten er nog een derde set uit te halen, welke pas in de tie break werd beslist. Uiteindelijk won het duo Smit/Witvoet. 6-2/5- 7/6-7. De totale overwinning ging naar het team uit Holten. Zondag Het zondagmixjeugdteam, be staande uit Corine v. Iperen, Marie ke Thiele, Erwin Dijk en Barend Jan Klijnsma hebben het voor het eerste jaar op de zondag goed ge daan, ze zijn tweede geworden. Het was afgelopen zondag nog span nend wie kampioen zou worden omdat 3 teams heel dicht bij elkaar stonden: Hellendoom 23 pnt, Hol ten en P. Braband 22 pnt en Raalte 13 pnt. Holten speelde de laaste wedstrijd tegen Raalte (ze wonnen met 5-3) en Hellendoom speelde te gen P. Braband (zij wonnen ook met 5-3). De eindstand is geworden: kampioen Hellendoom (28 pnt) 2e Holten (27 pnt) 3e P. Braband (25 pnt) en 4e Raalte (16 pnt). Jeugd Van TC Holten hebben 6 kinde ren meegedaan aan de jeugdkam pioenschappen van het district Overijssel op donderdag en vrijdag 16 en 17 mei, op deze 2 dagen wer den de voorrondes gespeeld. De fi nales worden gespeeld op zaterdag en zondag 25 en 26 mei te Diepen veen. De kinderen die meegedaan hebben zijn: Annemiek Klijnsma (t/m 12 jr.) Bettina Kramer, Corine v. Iperen en Barend Jan Klijnsma (t/m 14 jr.) Marieke Thiele (t/m 16 jr) en Carla Heemstra (t/m 18 jr). Carla Heemstra is direct tot de finales toegelaten op 25 en 26 mei. De an dere kinderen hebben goed partij gegeven, maar konden het niet red den om bij de laatste 3 te komen en dan met de anderen te strijden om de hoogste plaatsen, alleen Anne- mieke Klijnsma is het gelukt om bij de laatste 3 te komen op het park waar zij moest spelen. Carla en An- nemieke zien we dus van TC Holten spelen op 25 en 26 mei. Zondag 19 mei kwam er een einde aan het voetbaljaar '85-'85. Met een uitstekend verlopen mix-toernooi voor alle senioren werd het seizoen uitgeluid. Begunstigd door prach tig voetbalweer streden 12 teams 's morgens in de voorrondes om een plaats in de finalepoule. Toen om drie uur de balans werd opgemaakt was de groep "Ajax" (hoe kan het ook adders!) de gelukkige winnaar en mocht de felicitaites in ont vangst nemen. Maar wat het aller belangrijkste was op deze dag: er is geen onvertogen woord gevallen. De organisatie was perfekt, de scheidsrechters hadden de touw tjes goed in handen en niet in het minst het sportieve gedrag van de spelers verdiende een pluim. Met een tuinfeest op het grasveld bij de kantine, waar de inwendige mens versterkt kon worden bij de barbe- que en de muzikale omlijsting in handen was van „Daybreak", werd de zeer geslaagde dag afgesloten. Iedereen was bij het scheiden van de markt de mening toegedaan, dat zo'n slotdag een vaste plaats moet krijgen in het seniorengebeuren, want één ding is duidelijk: de thuis blijvers hebben deze keer veel ge mist. „Een tikkie terug", denkt oud-voor zitter Aanstoot. Wethouder H. Rustebiel en de beide voetbalsterren Tahamata en Wijstekers kijken toe. De Zaterdagvoetbalvereniging .Blauw Wit" heeft Hemelvaartsdag op feestelijke wijze het hoofdveld van het sportpark 't Vletgoor" onder schitterende weersomstandigheden en naar schatting twee duizend be zoekers officieel ingebruik genomen. ,Met het ingebruik nemen van dit vierde veld is het Vletgoorpro- ject afgerond en al heeft het dan soms wel wat langer geduurd dan verwacht werd nu het zo ver is is er reden om feest te vieren", zo zei de wethouder van sportzaken H. Rus tebiel. Hij wenste Blauw Wit geluk met de prachtige accommodatie en succes voor de toekomst én promo tie naar de 4e klasse van de KNVB. Rustebiel verrichte hierna met de heer Aanstoot (Popp'n Bets) de eer ste voorzitter van Blauw Wit de af trap. De voorzitter van Blauw Wit Gerrit Welink noemde in een korte toespraak de aanleg van het sport park een promotie van het sportge beuren in Holten en hij dankte al len die in welke vorm dan ook hun medewerking hieraan hebben ge geven. Grote publiektrekkers waren deze middag de Feyenoordspelers Simon Tahamata en Ben Wijnste kers die bij hun aankomst meteen werden bestormd door honderden jongelui om in het bezit te komen van een foto met handtekening. De oranjemannen hadden elk 300 fo to's meegebracht maar ze kwamen nog tekort om alle kinderen (en ook ouderen) een plezier te doen. Rond half twee verscheen het vliegtuig met de parachutisten bo ven het Vletgoor en plm. 10 minu ten later sprongen de leden van de paraclub Teuge uit de machine om precies op de gemarkeerde plek te landen. Als voorgerecht van de opening werd er een wedstrijd ge speeld tussen de Cl junioren van Blauw Wit en de SV Holten, 't Was een sportief partijtje dat door de rood-zwarten met 3-2 werd gewon nen. Een tweede wedstrijd bracht het eerste elftal van Blauw Wit en het pas naar de le klasse van de KNVB gepromoveerde Enter Voor uit op het veld. De gasten waren, zo als werd verwacht, technisch en tactisch superieur en de 13-3 neder laag sprak duidelijk (voetbal) taal. Het sfeervolle en sportieve feest werd muzikaal omlijst door de Ti- rolerkapel van de Holtense Muziek vereniging. Tijdens de afgelopen zondag in Makkinga verreden GP-zijspancross hebben August en Henk een uitste kende prestatie geleverd. Zaterdag tijdens de kwalificatiewedstrijden bleek August de snelste te zijn van alle renners. Zondagmorgen tijdens de tijdtraining wist hij zonder proble men beslag te leggen op de vierde trainingstijd en dat was voldoende voor een plaats op de eerste rij aan het starthek. De start van de eerste manche verliep niet helemaal volgens de re gels, mede doordat Jan Bakens vroegtijdig over het starthek klom. Er werd niet afgevlagd en dat gaf bij de andere coureurs toch wat ver warring, ook bij August. Dit had tot gevolg een niet al te beste start en hij moest dan ook van een tiende plaats naar voren komen. Mede door een buiteling van Mary Bens, waar August vlak achter zat, kon de Holtense zijspancombinatie niet in het juiste ritme komen en dat duurde tot ongeveer tien minu ten voor het einde. Toen kwam de gang er pas goed in, maar meer dan een vijfde plaats zat er helaas niet in. De manche-overwinning ging op voortreffelijke wijze naar Ton van Heugten met een uitstekende twee de plaats voor Bemie Jansen, die voor het eerst op een VMC-Honda reed van onze plaatselijke Vruwink motorconstructies. De tweede manche was direct raak, een kopstart en het ritme zat er direct in. August en Henk gingen er dan ook in een vreselijk tempo vandoor. Ton van Heugten heeft nog van alles in het werk gesteld om August te volgen maar dat bleek niet mogelijk en met een voorsprong van ruim twintig se conden wist August de tweede manche winnend af te sluiten met Ton van Heugten op een tweede plaats en weer Bemie Jansen op een voortreffelijke derde plaats. Dag klassement: 1. Ton van Heugten, 2. Bemie Jansen en 3. Au gust Muller, en dat betekent 2 VMC-Honda's uit Holten bij de eer ste drie. De tussenstand na zes wedstrij den is nu als volgt: 1. Bachtold, 159 pnt; 2. Ton van Heugten, 152 pnt; 3. August Muller, 143 pnt.; 4. Fox, 106 pnt; 5. Bohler 98 pnt.; 6. Millard 96 pnt.; 7. Good, 72 pnt.; 8. Jansen 60 pnt. De volgende GP is op 2 juni in Rotherturm Zwitserland. Voor de liefhebbers: achter Zürich, richting Chur en dan rechtsaf, plm. 850 km. Op het sportpark 't Vletgoor werd zaterdag het jaarlijkse Blauw- Wit-toemooi voor lagere seniore nelftallen gespeeld waaraan werd deelgenomen door 4 teams van Blauw Wit, 2 van CJV'ers uit De venter, 2 van de SV Almen, SWN (Nijverdal), DVO (Almelo), SVZW (Wierden) en SSS (Zutphen) met 1 elftal. 's Morgens werden in 4 poules de voorronden gespeeld waarna de fi nales volgden. SVZW 6 en DVO 3 speelden hierin om de 3e en 4e prijs gelijk (1-1) maar bij het nemen van penalty's hadden de Almeloërs meer succes. Ook de wedstrijd om de le en 2e prijs tussen SWN 7 en CJV'ers 8 eindigde na veel span ning onbeslist (0-0). De Nijverdal- lers waren bij het nemen van de strafschoppen doeltreffender en werden toemooiwinnaar. De fair- playcup werd door de scheidsrech ters toegekend aan SSS 7 uit Zut phen. Als scheidsrechters fungeerden de Holtenaren Jannes Hoven- kamp, Henk Westerik, Wim Bel dman, Jan van Avezaath, Tonny Haan, Ben Pleizier en Ben IJ- speerd. De voorzitter van Blauw Wit Gerrit Welink sprak bij de prijs uitreiking een woord van dank tot de arbiters, EHBO'er G. Willems en Gerrit van Zeijts die zorgde voor een perfecte organisatie van het ge zellige en sportieve toernooi. De einduitslag: l.SWN 7, 2. CJV'ers 8, 3. DVO 3, 4. SVZW 6, 5. Blauw Wit 5, 6. CJV'ers 7 7. Blauw Wit 9, 8. Almen 4, 9. Al- men 5, 10. SSS 7, 11. Blauw Wit 6, 12. Blauw Wit 8. De Holtense atleet Dinant Schip pers heeft op de in Nijmegen gehou den Oostelijke kampioenschappen met het behalen van een bronzen me daille op het onderdeel verspringen een goede prestatie geleverd. De nog jeugdige Dinant kwam in de beslis sende sprong tot maar liefst 6 meter en 56 cm. en dat was 7 cm. boven zijn persoonlijk record. Dat dit geen toevalstreffer was bleek tijdens testwedstrijden in Zwolle waar Dinant onder barre weersomstandigheden een eerste plaats behaalde met een sprong OKIA heeft in de competitiedag die de TTV Bathman op zondag 19 mei organiseerde de koppositie in de B-klasse weten te versterken. Behalve tegen Bekveld in de eerste wedstrijd van de dag, wist OKIA alle partijen te winnen. De laatste wedstrijd was tegen Oosterwijk die eveneens hoog op de ranglijst stond. Bij verlies kwam OKIA op een gedeelde eerste plaats met Oosterwijk. De jongens van OKIA hielden het hoofd koel, zodat de wedstrijd gewonnen werd. OKIA 2 was slecht op dreef en haalde dit keer slechts twee pun ten. OKIA 3 in de D-klasse haalde na een paar wissels meer uit de ploeg. In de wedstrijden tegen Des, Olden Eibergen en Noordijk wer den nog drie punten binnen ge haald. Eindstand B-klasse: 1. OKIA 49 punten, 2. Oosterwijk 46 punten, 3. Bathmen 36 punten, 4. Heure 25 punten, 5. OKIA 2 23 pun ten, 6. Bekveld 23 punten, 7. Vorden 14 punten, 8. Hofboys 8 punten. Eindstand D-klasse: 1. Noordijk 33 punten, 2. Halfwegboys 32 punten, 3. Olden Eibergen 20 punten, 4. Oosterwijk 18 punten, 5. Des 9 pun ten, 6. OKIA 8 punten. van 6.44 m. Nog zo vroeg in het sei zoen beloofd dit veel voor de toe komst. De „kilometervreters" van de afd. atletiek van de SV Holten waren weer op vele fronten actief. Ap Koetsier liep de vierde „Drieluik- marathon" op 18 mei in Delden en maakte de tien kilometer af in 41.40 min. Op 19 mei liepen enkele atle ten in Haaksbergen. Hans ten Dam liep de 5800 meter in een tijd van 25.30 min., bepaald niet slecht. Benny Ophof volbracht de 15 km. maar oh, oh, wat ging het moeilijk. Z'n tijd zal niet in de boeken wor den vermeld. Ap Koetsier „dieselde" er weer es een halve marathon uit. Hij had voor de 21.1 km. 1 u. 31.30 minuten nodig. Op 19 mei was de familie Zweers in Lochem actief. Dick pres teerde met een tijd van 10.51 min. prima op de 2825 meter en won hier mee de 2e prijs. Zus Sandra finishte op deze afstand in 13.20 min. en dat betekende een 10de plaats. Programma zaterdag 25 mei: City-loop Doetinchem: 1,4-3-6- en 10 km. Twaalfde Wallenloop El- burg: 25 km. Zuidwijk Parkloop Zutphen: 3-7 V^-15 en 22 »/2 km. Woensdag 29 mei: City Centrum Zwolle loop: 10 km. Op zaterdag 1 juni houdt de volleybalvereniging Mintonette haar jaarlijkse buitentoemooi. Dit toernooi is voor recreanten- teams uit Holten en omstreken. De straten-, verenigings-, buurt- kennissen- en vriendenteams kunnen zich voor 28 mei aan melden bij: G. te Winkel, tel. 6 3102 of W. Husslage, tel. 6 26 09. Holten E3 heeft afgelopen maan dagavond het kampioenschap bin nengehaald. De één na laatste wed strijd tegen SWN werd met 8-0 ge wonnen. Omdat concurrent Enter een punt liet liggen bij Excelsior kon E3 de kampioensvlag nu al hij sen. Met een doelsaldo van 44 voor en 6 tegen en zestien punten uit ne gen wedstrijden toonden ze zich de titel meer dan waardig. Blauw Wit DONDERDAG 23 MEI: Holten 2-Blauw Wit 119.00 uur. V. 18.15 uur. Holten 3-Blauw Wit 2 19.00 uur. V. 18.15 uur. Blauw Wit 3-Industriestraat 19.00 uur. Blauw Wit 8-Canadastraat 19.30 uur. ZATERDAG 25 MEI: Blauw Wit l-Vesos 1 2.30 uur. Blauw Wit 2 en 3 zijn vrij. Blauw Wit 4 en 7 naar toernooi SWN. V. 8.30 uur. Blauw Wit 5 naar toernooi DES. V. 11.00 uur. Blauw Wit 6 is vrij. Blauw Wit 8-Blauw Wit 9 1.30 uur. Blauw Wit A2-Blauw Wit BI 10.30 uur. DINSDAG 28 MEI: Wierden Bl-Blauw Wit BI 19.00 uur. V. 18.15 uur. S.V. Holten DONDERDAG 23 MEI Holten 2-Blauw Wit 1 19.00 uur. Holten 3-Blauw Wit 2 19.00 uur, ZATERDAG 25 MEI: TOERNOOI: Holten Al-Wilhelmina SSS V. 10.15 uur. Holten Bl-Wilhelmina SSS. V. 9.00 uur. Holten Cl-Wilhelmina SSS. V. 8.15 uur. Holten C2-Apeldoom Cl. A. 10.30 uur. Programma Sporthal 't Mossink voor de week van 25 mei tot en met 31 mei 1985: Zaterdag: 19.00-20.00 uur D. Veneman. 20.00-21.00 uur Klein Horstman. Zondag: gehele dag gesloten (le pinkster dag). Dinsdag: 16.15-22.30 uur Mintonette. Woensdag: 08.10-15.30 uur scholengemeen schap. 18.30-22.30 uur badmintonclub Holten. Donderdag: 08.10-16.30 uur: scholengemeen schap. 20.00-21.00 uur: sv Holten, All Stars. Vrijdag: 08.10-15.30 uur: scholengemeen schap.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 7