Echtpaar Veneklaas vijftig jaar getrouwd Verkeersproef dit jaar erg moeilijk werkloosheid Dauwzeitimen nieuwe trend Hemelvaartsdag van dag tot dag Medische diensten BMÉB I If I ilim Gevonden voorwerpen HOLTENS NIEUWSBLAD Balletgala s.v. Bato ■IPQIIA autobedrijf BV. Kleuters van de Kolschool op televisie YaffinGale live in J.S. de Schure zet door GARAGE SCHUPPERT BV ALLE LEERLINGEN GESLAAGD SCHADEREGELING CARROSSERIEWERK SPUITWERK ItlVt De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30, Tel. 05483-6 13 63 I Gevonden: Een rode regenjas; een rood/bruine portemonnaie met inhoud; een ronde broche met bloemmotief; een rose swe ater; een bedelarmband met vuurtoren e.d.; een groene da mesfiets, merk Jüncker; Verloren: een windscherm van een kinderwagen; een witte col trui; een bruine portemonnaie met inhoud; een licht bruine le ren jack; twee agenda's 1984 en 1985; een bruine portemonnaie met inhoud; twee sleutels van een Zundapp en van een hangs lot; een huissleutel met een gele label; een leesbril zilverkleurig in bruin étui; een beige tas met o.a. een regenjack; ëen heren- polstas, bruin met inhoud; een dameshorloge met zwarte band; een bruine Gazelle herenfiets; heren Union fiets,, zwart; een bruine herenfiets Rivel. DONDERDAG 23 MEI 1985 Op woensdag 15 mei j.l. legden de scholieren van de Hóltense scholen hun praktische verkeersproef af. Dat dit bij de Hóltense bevolking een ver trouwd beeld is behoeft geen relaas want ieder jaar weer organiseert Vei lig Verkeer Nederland, afdeling Hol ten, weer deze scholen verkeersproef. De scholenverkeersproef bestaat uit twee belangrijke onderdelen, namelijk een theoretisch gedeelte en een praktisch gedeelte. Het theoretische gedeelte was reeds op donderdag 25 april j.l. van de leer lingen afgenomen. Dit jaar was de theoretische proef verre van ge makkelijk, doch het pleit voor de inzet van de diverse leraren tijdens het geven van de in het leerschema ingebouwde verkeerslessen want alle 108 deelnemers legden deze proef met goed gevolg af. Op woensdag 15 mei j.l. werd de laatste proef, de praktische proef afgenomen. Deze proef begon bij de garage van de rijkspolitie Holten met een fietsenkeuring waarna men een met pijlen aangegeven tra ject moest afleggen die bij de ge meentegarage werd besloten met een glas limonade. Tijdens de fiet senkeuring kwamen, ondanks door WN Holten eerder uitgevoerde fietsencontroles op de scholen, nogal wat gebreken boven water. Ondanks dat hebben alle deelne mers de gehele verkeersproef goed doorstaan en zal hun het verkeers- diploma worden uitgereikt. Veilig Verkeer Nederland afdeling Holten dankt iedereen die aan dit gebeu ren heeft meegewerkt, zodat er een vlekkeloze en vooral veilige ver keersproef kon worden afgelegd en hoopt ook volgend jaar weer een beroep op hen te mogen doen. Op zaterdag 1 juni a.s. houdt de af deling Ballet van s.v. Bato een uitvoe ring onder de naam Bailetgala '85 in zaal Irene, aanvang 19.30 uur. Onder leiding van Ine v:d. Wal hebben de jongens en meisjes de afgelopen maanden diverse dansen ingestudeerd om er die avond iets heel moois van te maken. Het Bal letgala '85 is een aaneensluitend verhaal over een dorpje waar de in woners een grote verrassing te wachten staat door de komst van een circus. Het verhaal wordt ge danst door de afdelingen klassiek en jazzballet. Het geheel belooft door de kleding, muziek en lichtef fecten een bijzondere avond te wor den. Kaartverkoop aan de zaal op za terdag 1 juni vanaf 19.00 uur. SCHADEAFDELING Stationsdwarsweg 19, 7461 AR Rijssen TEL. 05480-1 30 24 VRIJBLIJVENDE PRIJSOPGAVE Op vrijdag 7 juni is het groot feest voor de kleuters van de Kolschool. Zij zullen dan een t.v. opname van de film van Ome Willem bij gaan wonen in de VARA-studio. Met de bus gaan zij naar Hilversum, waar ze met limonade ontvangen wor den. Hierna worden de kleuters ge schminkt, waarna het feest pas écht begint: de ontmoeting met Teun, Toon, August en natuurlijk Ome Willem. Een geweldige beleve nis, waar door iedereen met veel Joepie, de poepie's" naar toe wordt geleefd. En dan maar met spanning uitkijken naar de t.v. uitzending. Geboren: Kim d.v. G. J. Aanstoot en H. Pluimers (geb. te Deventer); Mike Ricardo Carlo z.v. G. C. A. Rottink en B. S. Schnei der (geb. te Enschede); Rudolf Hendrik z.v. R. W. Egberts en A. G. van Ree- nen. Gehuwd: T. W. Beker, oud 27 jaar, Holten en J. G. .van Heun, oud 23 jaar, Holten. Het was niet moeilijk te vinden, de woning van het gouden echtpaar Ve- neklaas-Veneklaas aan de Churchill- straat 53, daar hadden de buren wel voor gezorgd. In de tuin prijkten twee kerstbomen in volle „bloei", terwijl vanaf het balkon een vlaggen-guilan- der uiting gaf aan de feestvreugde. Een teken dat de beide echtelieden uitstekend overweg kunnen met de buurtjes. „Dat klopt ook wel", zegt me vrouw J. Veneklaas. „Ondanks dat wij beide geboren en getogen zijn op de boerderij, voelen wij ons uit stekend thuis in Holten. Je hebt al les lekker dicht bij de hand, terwijl we toch zelfstandig kunnen blijven wonen". Het echtpaar Veneklaas is ondanks de gelijkluidende naam geen familie. De heer D. Veneklaas (75) werd geboren op de camping Holterberg en verhuisde later met zijn ouders naar Holterbroek. Me vrouw J. Veneklaas (74) is een gebo ren en getogen Dijkerhoekse. Zij leerden elkaar kennen op de avond- i school in Dijkerhoek. „In die tijd ging je na de lagere school direct i aan het werk in het huishouden of j op de boerderij. Doorleren was er niet bij", verklaart de heer Venek laas. „Je mocht al blij zijn datje nog twee jaar na de avondschool mocht". Tussen het leren door en na afloop van de les trok de jeugd I met elkaar op en werden de eerste vriendschapsbanden gesloten die I later omgezet werden tot een hech tere band. „Eigenlijk vieren we nu 1 ons 55 jarig samengaan", lachte mevrouw Veneklaas. „Voordat we trouwden hadden wij vijfjaar stevi ge verkering". De heer Veneklaas werkte een poosje bij de boterfa- briek, maar het boeren leven trok hem meer, zodat uiteindelijk een boerderij werd gekocht in Dijker- hoek 7 en er getrouwd werd. Het jonge echtpaar kreeg aanvankelijk veel verdriet te verwerken toen het eerste kind onverwacht stierf. De Ned. herv. kerk: 8.30 uur: ds. R. Visser. 10.00 uur: ds. H. J. Ekker en ds. R. Visser. Openbare Belij- denisdienst met medewerking van Helicon. 19.00 uur: ds. W. Vons. Viering Heilig Avond maal. Oppasdienst: Joke Voge- ly en Joke Markvoort. 2e Pink sterdag: 9.30 u. ds. W. Vons. Tij dens de Pinksterdagen in alle diensten uitgangscollecte: Pinks terzendigscollec.te. Diessenplas: Woensdag 29 mei 19.30 uur ds. J. W. Dragt. Geref. kerk: 9.30 u. ds. E. War- nink van Nijverdal. 19.15 u. ds. H. J. Bouwhuis van Rijssen. 2e pinksterdag 9.30 u. ds. TjZuide- ma van Apeldoorn. (Gezins zangdienst). Tijdens de Pink sterdagen is in alle diensten de le collecte voor de zending en de 2e voor rente èh aflossing. R.k. kerk: 10.00 u. Heilige Mis in gebouw „Irene". Dijkerhoek: 9.00 uur ds. H. J. Ekker. Bij de uitgang Pinkster- zendingscoll. Okkenbroek: 9.30 uur ds. G. Bouman, bevestiging nieuwe lidmaten, viering Heilig Avond maal. Uitgangscollecte Pink stercollecte voor de zending. 2e Pinksterdag: 9.30 u. ds. G. Bou man. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur. Zondag 8.00 u. en 10.00 u. 2e Pinksterdag: 8.00 u. en 10.00 u. m.m.v. Jongerenkoor. DONDERDAG 23 MEI 19.00-21.00 uur: Gratis theorie les Rijschool „Stam", Pannen bakkersstraat. 20.00 uur: Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in zaai „Vosman" Lezing met dia's over het leven van dichteres Johanna van Bu ren. ZATERDAG 25 MEI 14.30 uur: Receptie Hóltense Muziekvereniging „H.M.V." in restaurant „De Wielen". 13.30-17 uur: Schaapscheerders- feest op Smidsbelt. PINKSTERMAANDAG 13.30 uur: Autobal M.A.C. „De Holterberg". Terrein Beuseber- gerweg. DINSDAG 28 MEI 19.30 uur: Openbare raadsver gadering ten gemeentehuize. VRIJDAG 31 MEI 20.00 uur: Docentenconcert Mu- Het zwembadpersoneel van Twen- haarsveld is vastbesloten om door te gaan met het organiseren van het dauwzemmen op Hemelvaartsdag, al betekent dat ook een werkdag van 's morgens zes tot 's avonds acht uur. Vorig jaar werd het dauwzwemmen voor het eerst georganiseerd met een redelijke belangstelling, dit jaar wer den tussen zes en zeven uur al drie honderd bezoekers geteld. „De mensen komen tot de ont dekking dat er op Hemelvaartsdag meer te beleven valt dan alleen fiet sen. Door een grotere publiciteit hebben wij goed kunnen inspelen op de-nieuwe trend", aldus een van de badmeesters. Het zwembadper soneel had voor de eerste dag van het nieuwe zwemseizoen een uitge breid activiteitenprogramma sa mengesteld dat goed aansloeg bij het publiek, terwijl de watertempe ratuur van zo'n 22 graden uitnodig de tot een duik in het niet al te koe le nat. In totaal passeerden ca. dui zend bezoekers de kassa. Naast spelletjes in en om het wa ter, zoals de hernieuwde record- jacht, plankhangen, bodemzitten en verspringen van de lage duik- plank dat het gehele seizoen wordt voortgezet en het spectaculaire spuitbal gaf de heer Molink uit Hel- lendoom een demonstratie rolski. Vooral de jeugd toonde zich ent housiast voor deze manier van skieën op wieltjes. In het komende seizoen zal het zwembadpersoneel telkens kleine activiteiten organiseren terwijl zij tevens een deel van de organisatie van de zwemvierdaagse voor hun rekening nemen. „Wij kunnen niet al te veel doen, daarvoor beschik ken wij over relatief te weinig men sen. Voorlopig zal dat ook wel zo blijven, omdat eerst het aanzien van het zwembad verbeterd moet worden", aldus het badpersoneel. „Het eerste begin is er. Er zijn een aantal bomen gekapt en de eerste acht zonnestoelen zijn gearriveerd, zodat het geheel een frisse zonnige indruk maakt. Dat zal zeker zijn weerslag hebben op het bezoekers aantal. Ook afgelopen zondag was het al lekker druk". De uitslagen van de verschillen de spelen waren: Overall aantrekken; 1. Erik Jansen. Meisjes: Erna Veldwijk. Touwhangen aan duikplank: 1. Bart Soer, 1 min. 55 sec. Verspringen van de lage duik plank: 1. Sjon Meijerink 7.15 m. Meisjes: Agenes Tulier 6.50 m. Plankhangen: 1. Tuitert 3 min. 30 sec. Bodem zitten: Tuitert 1 min. 12 sec. Lekker je blootje op de ski, was een van de attracties tijdens Hemel vaartsdag in Twenhaarsveld. ziekschool in Ned. Herv. Kerk. ZATERDAG 1 JUNI Recreantentoumooi Volleybal vereniging „Mintonette" op sportterrein Scholengemeen schap. 8.30 uur: Blauw Wit-Totaaldag met sport en spel op 't Vletgoór. 9.00 uur: Allard van Bruggen- toumooi op „Meermanskamp". 9.00-12.00 uur: Opendag Mu ziekschool. 19.30 uur: Balletgala S.V. Bato in gebouw „Irene", ZONDAG 2 JUNI 10.00 uur: Allard van Bruggen- toumooi S.V. Holten. DINSDAG 4 JUNI 9.00-10.00 uur: Inschrijving Dag mavo voor volwassenen in de Dorpsschool (Tuinstraat). DINSDAG 11 JUNI 9.00-10.00 uur: Inschrijving voor Dagmavo voor volwassenen in de Dorpsschool (Tuinstraat). geboorte van een gezonde dochter een jaar later hielp hen over de moeilijke periode heen. Daarna werd nog een zoon geboren die nu het boerenbedrijf heeft overgeno men. Samen zorgden zij voor acht kleinkinderen. Hoewel Dijkerhoek blijft trekken (daar werd zaterdag ook de recep tie gehouden) heeft het echtpaar af stand genomen van de boerderij. „Je moet de jongelui niet voor de voeten lopen. Het is leuk om af en toe wat te tuinieren en om als op pas te dienen voor de kleinkinde ren, maar verder hebben wij alle maal ons eigen leven. Wij zijn goed gezond en hebben veel hobby's. Dat houdt ons jong". Zaterdagavond 25 mei is er weer een grandioos live-optreden in J.S. de Schure. Deze keer van de forma tie Yaffin Gale. Deze viermans for matie bestaat uit: Jos Klein Ge- bbing- bas en zang; Hennie Boe- yink - drums en zang; Fons Klein Gebbing - gitaar en mondharmoni ca; Harry Mol - lead gitaar. De band brengt uitsluitend eigengemaakte goed klinkende, swingende en me lodieuze rockmuziek. Het doel van de groep is om zo veel mogelijk publiek tevreden te stellen bij het ten gehore brengen van haar muziek. Wat dit betreft zijn ze op de goede weg aangezien ze bij een streekgebonden talenten jacht eens als derde uit de bus kwa men na verschillende voorrondes en o.a. goede kritieken hebben mo gen ontvangen van de leden van de formatie Normaal, nadat ze hierbij in een voorprogramma opgetreden hadden. Kortom, dit geweldige live-optreden mag je niet missen. Arts: van 24/5 17.00 uur tot dins dag 28 mei 8.00 uur: J. F. Sijtse- ma, Keizersweg 32, tel. 05483- 6 35 53. Spreekuur: 11.00 uur en 16.00 uur. Wijkverpleging: dienst 23 t.m. 30 mei: zr. J. Roelink, tel. 05700- 124 25. Spreekuur wijkver pleegkundige alle werkdagen van 13.30-14.30 uur Gaarden- straat 29, tel. 6 14 36. Tevens af halen en terugbezorgen van ma gazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak elke le en 3e dinsdag van de maand). Dierenarts: (ook voor kleine huisdieren) W. C. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-6 20 04. P. E. Helthuis, Dorpsstraat 63a, tel. 6 33 77 b.g.g. 05759-22 22. (Ook voor paarden). S. Minne- ma, Oude Dev. weg 7, tel. spreekuur 8.00-9.00 uur, tel. •05483-6 28 35. Tandarts: 25/26 mei: W. Pot, Bil- derdijkstraat 3, Goor, tel. 05470- 22 79, 27 mei: T. I. Lafeber, H. Dunantstr. 1, Rijssen, tel. 05480' 183 83. Spreekuur voor spoed gevallen: 17.00-17.30 uur. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstrat 29, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29. Stichting maatschappelijke Dienstverl. Midden-Overijssel: Gaardenstraat 29, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Ziekenfonds: spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat en volgens afspraak. Zieken vervoer: 0011 of dienst doende arts 05483-6 35 53. Open bejaardenwerk: inlichtin gen tel. 05483-6 12 01 of 6 15 17. Energiebedrijf: storing elekjri- citeits- en gasvoorziening mel den bij gem. Energiebedrijf, tel. 05483-6 18 14. Politie: 05483-5 13 52 of 6 26 55. Na 18 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer: tel. 0011 (dag en nacht). De daling van het aantal werklozen 5 In Holten heeft zich in de afgelopen maand verder doorgezet. In de eerste twee maanden van dit jaar stonden nog resp. 305 en 304 werklozen inge- sbb schreven. In maart daalde dit aantal tot 269 en in april liep het werkloos heidcijfer verder terug tot 241; 174 mannen en 67 vrouwen. Zoals ook blijkt uit het Overzicht Schoolverlaters van het districtbu reau voor de Arbeidsvoorziening te Zwolle zijn de kansen voor werklo zen met een middelbare en/of hoge- Kre beroepsopleiding aanmerkelijk groter dan voor werklozen met uit sluitend lagere school of een L.B.O. H opleiding. In Holten vertaalde zich dat in een relatief hoog percentage E werklozen met een L.B.O. oplei ding (83 mannen en 35 vrouwen), terwijl als tweede op de lijst staan Nde mensen met alleen lagere school (83 mannen en 35 vrouwen). De ove rige werklozen hebben als oplei ding MBO (26 mannen en 22 vrou wen) terwijl er 5 werkloze mannen «en 1 werkloze vrouw met een HBO opleiding staan ingeschreven. Bij de gegevens die ons zoals ge- bruikelijk ter beschikking zijn ge steld door Jan Dijkstra van het Ar- beidsbureau Deventer, zijn nog niet de schoolverlaters die dit jaar op de arbeidsmarkt komen ver werkt.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3