AnneMareU Blauw Wit op dreef Sportlust Meer bezoekers in het Rijksmuseum Annelies Megelink opent stoffenshop Nieuwe regels voor alle sportvissers - 10 JAAR AUTOBEDRIJF DRIES WILLEMS Zonnig veilig sportief GRATIS!!! Eindeloos kombineren en variëren. Daarop ligt het avontuurlijke accent bij AnneMarèl dit seizoen. Twee voorbeelden om uw fantasie te prikkelen. De rijk geplooide rok (links) heeft lekkêr makkelijke zakken en een opvallend modieus bloemdessin in kobalt en fuchsia. Met bijpassende ceintuur. Maten 36-42 De blouse in hetzelfde kleurige dessin past natuurlijk uitstekend bij de rok. De mouwen zijn luchtig wijd. Maten 36r42 Het geheel wordt gekompleteerd door een zomerse witte blazer. Nonchalant van stijl door de brede schouderpartij en opgezette zakken. Maten 36-42 De plissérok in chique wit (rechts) is soepel vallend en van een zeer modieuze ""7T~Y lengte. Maten 36-42 /^-y_ Het luchtige blazerjasje met opgestikte zakken zorgt voor het kleuraccent; Het bloemdessin is pittig getint in kobalt en fuchsia. Maten 36-42 Het geheel laat zich uitstekend kompleteren door een zomers luchtig topje. In wit natuurlijk. r— Maten 36-42 K Wierdensestraat 2-6 Rijssen Tevens tot en met 30 mei op al onze occasions gratis striping naar uw keuze om nog meer persoonlijkheid aan uw auto te geven. Het bezoekersaantal van het Rijksmuseum Twenthe is het afge lopen jaar flink gestegen. Het mees te in trek waren de tentoonstellin gen over Cornelis Springer en Odi- lon Redon. Het streven om het werkterrein van het museum te verbreden kwam o.m: tot uiting in de deelneming aan de eerste; Foto- biennale Enschede. D^nk zij het succes daarvan is de komst van de tweede Biennale in 1986 verzekerd. Inmiddels staat voor 1985 een eigen fototentoonstelling op het pro gramma. Ook in het begin van 1985 ont wikkelde het bezoekersaantal zich gunstig. Gedurende de eerste vier maanden konden ruim 100% meer bezoekers worden geteld dan in de zelfde periode van het vorig jaar. Deze kwamen vooral af op de ten toonstelling Odilon Redon (laatste weken), Werk van Docenten van de AKI en „Bekijk 't maar" (laatste maand). Naar de laatstgenoemde tentoonstelling van een verzame ling hedendaagse kunst die in april en mei te gast is, kwamen in de eer ste vier weken ruim 2800 bezoekers kijken. Als bijzondere atractie zah iedere 250e bezoeker tijdens de Pinksterdagen een catalogus en een bijbehorende prent naar keuze gratis ontvangen en zal aan de 5000e bezoeker van de tentoonstel ling een catalogus en een map met alle 12 voor deze tentoonstelling ge maakte prenten worden uitgereikt. KNIPTIP Water geeft vaak mooie weerspiegelingen die zorgen voor een boeiend dubbel beeld. Evenals plaatsgenoot sv Holten blij ken ook de zaterdagvoetballers van Blauw Wit na de winterstop bedui dend beter op schot dan ervoor. Op nieuw werd een zege behaald en wel met 3-1 thuis tegen Sportlust Glaner- brug. Met de rust hadden de Holtena ren al een ruime 3-Q voorsprong. Voor het eerst traden de Blauw witters voor de competitie aan op hun nieuwe hoofdveld. Onder lei ding van scheidsrechter Camp in ans en met zomerse temperatu ren werd begonnen aan een sportie ve en by vlagen op goed niveau staande ontmoeting. Gedurende het eerste kwartier was het duide lijk een aftasten aan beide zijden, maar langzamerhand bouwde de thuisclub een overwicht op. In de 18e minuut bracht Harry Kolkman Hans Stam vrij voor het Sportlust- doel, maar zijn schot ging hoog over. Nauwelijks 5 minuten later liet dezelfde speler een nagenoeg identieke kans opnieuw onbenut, wederom ging de bal over het doel. In de 27e minuut kwamen de Holte naren, verdiend aan de leiding. Hans Stam heroverde op rechts de bal, zijn lage voorzet werd hard in geschoten/maar geblokkeerd. In de rebound scoorde Richard Bel- dmari (1-0). Na deze treffer was de Sportlust defensie volkomen de kluts kwijt. Blauw Wit profiteerde dankbaar. In de 29e minuut had Hans Stam (eindelijk) wel succes. Met een diagonaal schot knalde hij de bal in de bovenhoek (2-0). Blauw Wit bleef de toon aange ven met snel opgezette kombina- ties, waarop de verdediging van de gasten het antwoord schuldig moest blijven. In de 33e minuut werd Johan Stam, hij speelde een goede wedstrijd, evenals rechts back Albert Kolkman, op rechts de ruimte ingestuurd. Hij passeerde 2 verdedigers en schoot de bal in de korte hoek (3-0). Na de pauze was keeper Ed van Dijk vervangen door Ron Hulle- man, die deze taak voortreffelijk vervulde. Toen echter in de 52e mi nuut de verdediging onvoldoende ingreep was ook hij machteloos te gen de schuiver van Gerritsen (3-1). De gasten drongen nu sterker aan, maar de kansen kwamen aan de an dere kant. Zowel Hans als Johan Stam zagen echter geen kans te scoren, terwijl Harry Kolkman zijn lob op de lat zag neerdwarrelen. De Blauw Witte defensie, waarin Henk Bolink de aan zijn rug geblesseerde André Scliuppert was komen ver vangen, oogde wat onrustiger dan gebruikelijk, maar de bezoekrs toonden zich weinig slagvaardig. In de 72e minuut was een, fabuleuze redding van Hulleman noodzake lijk om de schade te beperken, ter wijl in de 80e minuut de Blauw-Wit doelman een aanvaller ten val bracht, waarvoor arbiter Camp- mans geen strafschop wenste te ge ven. De kans van de dag was in de 84e minuut voor Fred Hulleman, die na uit de counter 3 man te hebben om speeld alleen voor de doelman ver scheen maar jammerlijk miste. Al met al een verdiende zege, die als de kansen beter benut waren, zeker hoger uit had moeten vallen. Stand: SC Denekamp 22-31 ;Vabo 21-30; Drienerlo 22-29; Eversberg 22-27; Blauw Wit 22-25; Vesos 22-23; Glanerbrug 21-22; Oldenzaal 21-20; MW'69 22-20; Markvogels 22-20: Daarle 23-16; Boswinkel 20-9; Riet vogels 21-8 Thuis tegen Vesos. Zaterdagmiddag ontvangt Blauw Wit voor het spelen van de laatste thuiswedstrijd comp. '84/'85 het Hellendoomse Vesos waarvan uit met 2-0 werd verloren. Er valt dus nog wat te „vereffenen". De wedstrijd begint om 14.30 uur DONDERDAG 23 MEI 1985 HOLTENS NIEUWSBLAD HOLTEN Keizersweg 61-70 Industrieterrein „De Haar". Tel. 05483-6 19 00 De 21 jarige Annelies Megelink ziet de toekomst zonnig tegemoet. Na vier en een halfjaar ervaring te hebben opgedaan bij de Deventer vesti ging van Stoffenhuis Otte staat zij nu op eigen benen: op woensdag 15 mei jj. opende zij Stoffenshop Annelies, gevestigd in het pand Larenseweg 1 waar tot voor kort mevrouw Otte de scepter zwaaide. Tal van bekenden, zakenrelaties en niet te vergeten de „noabers", maakten gebruik van de gelegenheid om Annelies succes te wensen met haar eigen zaak. „Het is een misverstand te denken dat mevrouw Otte haar stoffenwinkel heeft moeten sluiten wegens gebrek aan belangstelling, het tegendeel is waar", vertelt Annelies temidden van de bloemstukken. Het ging mevrouw Otte aan het hart dat zij er mee moest stoppen, maar haar gezondheid liet het niet meer toe. Ik ben dan ook erg dankbaar dat zij aan mij hebben gedacht toen er een opvolger gezocht werd. Ik heb die kans met beide handen aan gegrepen, dat kan men begrijpen". Stoffenshop Annelies heeft een grondige opknapbeurt gekregen waar door dezelfde verkoopruimte groter lijkt dan voorheen, naast de modieuze stoffen van het seizoen in de populaire prijsklasse heeft Annelies een ruime collectie kleingoedartikelen en bijpassende sieraden. Ook op het ge bied van patronen heeft de nieuwe stoffenshop een grote keuze. „Door mijn grondige opleiding bij de familie Otte heb ik veel geleerd over de ver schillende soorten modestoffen. Daardoor ben ik in staat prijsbewust in te kopen, terwijl ik de modetrend op de voet kan volgen". Stoffenshop Annelies is ook op maandagmiddag geopend omdat uit de praktijk is gebleken dat veel dames dan de tijd hebben om rustig rond te snuffelen in de stoffenshop. Voorlopig runt de jonge onderneemster haar shop alleen, af en toe bijgestaan door moeder Megerink die al even enthou siast is als haar dochter. Gratis: Ford zonnedak Gratis: Grille met verstralers Gratis: Achterspoiler Gratis totale waarde 475.- 325.- 285. 1085.- N.8. EN TOCH... EEN GOEDE INRUILPRIJS VOOR UW AUTO!"! Stoffenshop Annelies werd geopend door mevrouw Otte, de vorige eigenaresse Voor sportvissers is weer de tijd aangebroken om hun visdocumenten in orde te maken. Daarbij krijgen zij dit jaar te maken met enkele nieuwig heden. Dat komt doordat de Visserij- wet per 1 juni is gewijzigd. Voor het vissen in de zgn. binnen wateren moesten sportvissers tot nu toe een viskaart kopen. Die was er in drie soorten: met een roodze-. gel (voor het vissen met één gewone hengel), met een blauw zegel (voor het vissen met twee gewone hen gels, met één speciale hengel of een peur), en met een geel zegel (voor het vissen met alle wettelijk toege stane vistuigen; alleen voor be roepsvissers van belang). Dat is nu anders. In plaats van de viskaarten met het rode en het blauwe zegel is de zgn. sportvisakte gekomen. Daarmee mag men vissen met twee hengels, ongeacht de aassoort, of met één peur. Personen die nog geen 15 jaar zijn, hebben in veel ge vallen geen sportvisakte nodig. Maar er is nog meer veranderd. Daarom toten met zaterdag 25 mei extra aanbieding op Ford Escort, welke uit voorraad geleverd worden. Waren de viskaarten tot nu toe gel dig van juni tot juni, de sportvisak te heeft een geldigheid van januari tot en met december, het kalender jaar dus. Dat betekent dat de sport visakte die nü te koop is, maar ze ven maanden geldig is, nl. van juni tot en met december. Hij kost daar om nu f7.-. Aan het eind van het jaar is voor het eerst een akte voor een héél jaar te koop. De manier waarop u een sportvi- sakte kunt kopen is niet veranderd. In het postkantoor of postagent schap liggen blanco sportvisakten klaar. Zo'n akte vult u volledig in - niet met potlood! Daarop koopt u vervolgens aan het loket een zegel. De loketbeambte plakt de zegel op uw akte en zet er een stempel op. Pas dan is de sportvisakte geldig. Met alleen een sportvisakte is men er in veel gevallen nog niet. Doorgaans is ook een schriftelijke vergunning nodig van de rechtheb bende op het viswater. Dat is de eigenaar of de huurder van het vis recht, vaak een hengelsportvereni ging. Maar op die regel zijn uitzon deringen. Informatie daarover en over andere nieuwe en bestaande regels voor de sportvisser vindt u in het vouwblad „Voortaan koopt u een sportvisakte". Dat is gratis ver krijgbaar in alle postkantoren en agentschappen. Als u straks gaat vissen, vis dan sportief. Probeer te voorkomen dat de haak wordt ingeslikt. Raak een gevangen vis alleen aan met natte handen. Verwijder de haak uiterst voorzichtig. Zet een ernstig gewon de vis niet terug. Gebruik liever geen leefnet. En dood onmiddellijk elke vis die niet wordt teruggezet.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 11