Daar bij die molen Blauw Wit moeizaam naar verdiende zege Twenhaarsveld zwom in Wierden Hockey-meisjes terecht kampioen Carol Lynn Townes Mary J ane Girls Narada Michael Walden DeBarge Matige prestaties in Euregio-loop Muller-Van Heek op derde plaats wereldranglijst Successen ponyruiters Okia op kop in competitie Aaftink had snelste duif HOLTENS NIEUWSBLAD VRIJDAG 17 MEI 1985 9 De molen in Dijk.erh.oeJc krijgt zo langzamerhand internationale be kendheid. Niet in het laatst door de Canadese gasten die, verdeeld in qroepen, een bezoek hebben ge bracht aan de molen. Uitroepen als „how nice", en „wonderful" waren niet van de lucht. Natuurlijk wer den ontelbare foto's geschoten, waarvoor de Canadese gasten niet schroomden tot midden in de wei landen te lopen, om toch maar het mooiste plaatje te kunnen maken. De Canadese gasten werden in Dijkerhoek gastvrij ontvangen in Het Bonte Paard, waarna lopend de afstand tot de molen werd afge legd. Sommige Canadese gasten namen de vrijheid om bij de buren van de molen een kijkje te nemen op de deel. En hoewel men eikaars taal niet verstond, was de commu nicatie opperbest. Samen poseer den zijn nog even voor de fotograaf van het Hollens Nieuwsblad voor dat de koffer weer gepakt werd voor de terugreis. In een wedstrijd met twee gezich ten heeft Blauw Wit, na een 2-0 voor sprong, slechts moeizaam kunnen winnen van MW uit Marie. In de eer ste helft waren de gastheren duidelijk beter, maar het laatste half uur kwam MW sterk terug. Onder zeer goede omstandighe den en geleid door arbiter Koop- I mans uit Nijverdal traden beide ploegen aan op 't Vletgoor. Bij Blauw Wit was Fred Hulleman te rug in de selectie, maar trainer Scholten gaf vooralsnog de voor keur aan Albert Kolkman als basis speler. Hert eerste half uur gaf de beste kansen voor de thuisclub, maar Ri chard Beldman en Hans Stam za gen geen kans tot scoren te komen. Dezelfde Hans Stam had in de 23e minuut pech toen hij zijn kopbal van de doellijn zag getrapt. De bezoekers stelden daar snelle tegenstoten vanuit het druk bezet te middenveld tegenover, maar de Blauw Wit defensie en keeper Van Dijk gaven vooralsnog geen krimp In de 34e minuut kwam Blauw Wit verdiend aan de leiding. Een pass van Albert Kolkman bereikte de scherp opgestelde Hans Stam. Na met een kap beweging zijn te genstander omspeeld te hebben scoorde hij beheerst (1-0). Nauwelijks was de 2e helft 4 mi nuten oud of een afgrijselijke fout van de MW-doelman stelde Ri chard Beldman in staat om Hans Stam wederom in scoringspositie te brengen. De Holtense spits aar zelde te lang, maar zag nog kans de bal door te schuiven paar Albert Kolkman die geen fout maakte (2- 0). De thuisclub leek nu een grote overwinning te gaan behalen en de druk op het Marle-doel was groot. Een vliegend schot van Henri Stam werd door de MW-keeper weggestompt, maar de daarop vol gende inzet van Hans Stam was te zacht. In de 63e minuut kwam de ommekeer in de wedstrijd. Bij een hoge dieptepass wilde Ed van Dijk de bal onderscheppen, maar kreeg de bal niet goed vast. Voor goalget- ter Hazelhorst was het toen een voudig om 2-1 te laten aantekenen. MW kreeg door deze treffer vleu gels en nadat Albert Kolkman en J an Verveda het speelveld met lich te blessures hadden moeten verla ten nam de rust in de Blauw Wit gelederen zeker niet toe. Gelukkig toonde keeper Van Dijk aan dat zijn foutje op een vergissing berust te en gaf hij geen verdere kansen meer weg. In de slotfase hadden de Holtenaren zelfs nog weer kans op 3-1, maar ook daar was scoren te moeilijk. Zo eindigde deze partij in een, in totaliteit gezien, verdiende zege voor de thuisclub, door het be tere spel in het eerste uur, A.s. zaterdag: Blauw Wit-Sport- lust. Ook voor zaterdag staat voor Blauw Wit weer een thuiswedstrijd op het progrmma. Om half drie ont vangt men Sportlust uit Glaner- brug. De gasten zullen belust zijn op een revanche voor de 5-0 neder laag in de thuiswedstrijd, zodat een spannende match verwacht mag worden. Stand: Denekamp 21-30, Vabo 20- 29, Drienerlo 21-27, Eversberg 21- 25, Blauw Wit 21-23, Vesos 21-23, Sportlust 20-22, Oldenzaal 21-20, Marle 21-20, Markvogels 21-18, Daarle 22-14, Boswinkel 19-9, Riet- vogels 20-8. 'Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllljlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Tijdens het.kringconcours van de Markelose ponyclub hebben Berg- ruitertjes de volgende successen behaald: Zaterdag 11 mei: B. dressuur Ring 3:3. Henri Ste- geman met „Radisky" 129 pun ten. Ring 4:1. Zwennie Vincent met „Robby" 132. L-dressuur Ring 6: 2. Henri Ste- geman met „Prinses Dunja" 130, 5. Willy van Co^verden met „Strawinsky" 122. L2 dressuur Ring 7:1. Marie Eli- se Dollekamp met „Prinses Son- ja" 123. Ring 8: 1. Melanie Huiskamp met „Glenn" 117. Z-dressuur Ring 8: 1. Sandra Dieperink met „Amber" 122. Springen L cat. A/B: 1. Petra Smale met „Lea. Springen L Cat. D: 5. Jolanda Bolink met „Rufus". Springen B cat. C: 4. Hermien Bronsvoort met „Sabina", 5. Alieke Aal tink met „Chelly". Springen B cat. D: 2. Jan Jans sen met „Noran", 4. Karin We vers met „Angin". Het achttal won de eerste prijs in de dressuur. Zondag 12 mei uitnodigings concours Markelo: B-dressuur Ring 4:5. Karin We vers met „Angin" 128. L-dressuur Ring 9: 5. Melanie Huiskamp met „Glenn" 125. Z. dressuur Ring 11: 1. Sandra Dieperink met „Amber" 128. Springen klasse Cat. D: 2. Silvia Holl met Cupido". In de omgeving van Buurse werd zondag 12 mei de 2de „Euregio- Grensstreekloop", een estafette loop voor teams (2 tot 10 personen) over de marathonafstand van 42,2 km gelopen. Het parcours voerde over rulle zandwegen met enkele gedeelten asfalt. De weersomstan digheden waren verre van ideaal en de wind was meedogenloos. Het vo rige jaar behaalden de Holtense lo pers in Buurse schitterende succes sen en de drie teams die deze keer van start gingen deden hun best om dit te herhalen, maar het zat er niet in, althans het kwam er niet uit. Het team „De Doordouwers" (Koetsier en Baltus) was wel het snelste van de drie met 3 u. 59 sec. Deze tijd was slechts 2 minuten sneller dan die van het team „De Knalpotten", de „ouwe" Reitsma en zoon Henk. Het derde Holtense team „De Schenkers", geformeerd om familie Ophof, stal de show. Met de allerbeste bedoelingen vertrok ken verslikte Hans ten Dam zich bij de start in een hardgekookt ei en zo'n 7 km voor de finish ging het helemaal mis. Vader Benny Ophof verdwaalde en was spoorloos voor de rest van de familie. Ben finishte in een tijd van 4 uur 16 min. 38 sec (inclusief een omweg van ruim 8 ki lometer), een absoluut record voor deze loop, waarvoor geen poedel prijs beschikbaar was gesteld. PROGRAMMA Zaterdag 18 mei: 9e Parel van Drenthe-loop (20 km) te Dwingelo; 4e Drieluikmarathon te Ambt-Del den, 1,5,10 en 14 km. Zondag 19 mei: 16e Prestatieloop Haaksbergen, 1.6,5.8,16 en 21 km. Woensdag 22 mei: Mheenloop Apeldoorn, 3,6 en 9 km. Zaterdag 11 mei j.l. nam Z.P.C. Twenhaarsveld deel aan kringwed strijden voor niet startkaarthou ders in het overdekte bad de Kolk in Wierden, georganiseerd door de Aa uit Wierden. Deelnemende vere nigingen waren: V.Z. en P.C. - Vrie- zenveen; Het Ravijn - Nijverdal; De Grunte - Hardenberg; Heidelberg - Borne; Twenhaarsveld - Holten; de Aa - Wierden. In plaats van de- gebruikelijke van uitreiking van de snelste en best geplaatste verenigingen kre gen nu de drie snelste zwemmers- /sters na de wedstrijd een diploma; de andere deelnemers/sters kregen een herinnering. Schoolslag. 25 m. meisjes onder 8 jaar: Bertine Beltman 39.4; Marion Jansen 40.3; Caroline Men- sink 46.0. Meisjes onder 10 jaar: Anja Wansink 28.7; Maureen Jansen 28.9. 50 m meisjes onder 12 jaar: Judith Neurink 56.5; Annemarie KI. Velderman 53.3; Jean- net Wansink 54.5. Meisjes onder 14 jaar: Hanneke Hofman 1.03.0; Gerdien Goorman 50.0; Johanna Paalman 45.8; Ellen Krol 47.7. Meisjes boven 14 jaar: Agnes Tuller 46.3; Irma Arfman 43.8; Erna Veldwijk 43.1. Vrije slag: Meisjes onder 8 jaar, 25 m.: Caroline Men- sink 47.7; Bertine Beltman 47.2; Marion Jansen 37.4. Onder 10 jaar: Susan Boode 27.6; Maureen Janssen 29.7; Anja Wansink 30.1. Onder 12 jaar: Annemarie KI. Velderman 46.6; Judith Neurink 54.3; Jeannet Wans- sink49.7. Meisjes onder 14 jaar: Johanna Paalman 36.4; Hanneke Hofman 49.9; Gerdien Goor man 41.0; Ellen Krol 38.1. Meisjes boven 14 jaar: Agnes Tuller 37.1; Irma Arfman 34.1Erna Veldwijk 33.4. Jongensonder8jaar: Richard Neurink 33.0. Jongens onder 10 jaar: Geard ter Wierink 35.0; Frank Mensink 33.5. Jongens onder 12 jaar: Henk Jan Beltman 1.08.3; Dennis Schreurs 57.7. Jongens onder 14 jaar: Terry Kortlever 55.1; Simon Bronsvoort 46.8; Arjan Vros 44.3. Jongens boven 14 jaar: Anton Aarsen 40.7; Edwin Stegehuis 37.7. Jongens onder 8 jaar, 25 m.: Richard Neu- rink 36.6. Onder 10 jaar: Gerald ter Wierink 41.1; Frank Mensink 34.3. Onder12 jaar: Henk JanBeltman 50.1; Den- nis Schreurs 54.6. Jongens onder 14 jaar: Terry Kortlever 44.3; Simon Bronsvoort 33.3; Arjan Vros 33.7. Jongens boven 14 jaar: Edwin Stegehuis 29.4; Anton Aarsen 30.5. 4 x 25 estafette onder 12 jaar voor meisjes en jongens: Anja Wansink, Maureen Jans sen, Jorrit Hogeslag, Frank Mensink allen in de tijd van 2.02.3. 4 x 25 m. estafette onder 14 jaar voor meis jes en jongens: Ellen Krol, Gerdien Goor man, Arjan Vros, Simon Bronsvoort allen in de tijd van 1.05.2. 3. Olden Eibergen 15 pnt.; 4. Oos- terwijk 14 pnt.; 5. Des 7 pnt.; 6. OKIA 3 5 pnt. De touwtrekvereniging OKIA le verde een goede prestatie tijdens het derde competitie-toernooi, die zondag 12 mei werd gehouden bij T.T.V. Vorden te Vorden. OKIA 1 haalde bij de naaste concurrent Oosterwij k 2 punten weg. Tegen Bathmen, welke de derde plaats in neemt na 2 toernooien, en tegen Heure speelde men gelijk. De reste rende partijen werden gewonnen; hierdoor werd OKIA 1 dagkampi oen. OKIA 2 verloor van de naaste concurrent Heure, maar leverde verder een goede prestatie. OKIA 3 wat in de D-klasse uitkomt behaal de slechts 2 punten waardoor ze on deraan de ranglijst blijven staan. De stand in de B-klasse: 1. OKIA 1 37 pnt.; 2. Oosterwijk 35 pnt.; 3. Bathmen 31 pnt.; 4. Heure 22 pnt.; 5. OKIA 2 21 pnt.; 6. Bekveld 10 pnt.; 7. Vorden 8 pnt.; 8. Hofboys 4 pnt. De stand in de D-klasse: 1. Noord- ijk 25 pnt.; 2. Halfwegboys 24 pnt.; Voor de wedvlucht vanaf Maas tricht (plm. 170 km.) werden door de Bergvliegers 398 duiven inge- korfd die i.v.m. de slechte weersom standigheden pas om 12.10 uur wer den gelost. De eerste duif van Jan Aaftink arriveerde om 14.42. De laatste prijsvliegende duif (nr. 100) er deed een uur langer over. De uitslag: 1, 36, 48, 75, 84, Jan Aaftink; 2, 20, 38, 40, 53 G. Egberts; 3, 12, 24, 47, 59 Wim Aaftink; 4,31, 44, 51 G. J. Koetsier; 5, 9, 29, 77, 87 A. ten Dam (2), 6, 7, 43, 62, 70 Comb. Kolkman; 8, 21, 30, 50, Joh. Veld huis; 10,52,-91 W.v.d.Pluym; 11,33,35,41, 63 M. Lodeweges; 13,15,19, 64 Gert Steu nenberg; 14,17,42 H. van Beek; 16,18, 27, 37, 49 Comb. Oolbekkink-Tijhof; 25, 26, 55, 79, 90 Teun Schuppert, 22, 23, 34, 46, 86 Comb. Kwintenberg; 28,99 A., ten Dam (1 32, 58, 61, 69 H. J. ten Velde; 39, 92 H. Wansink en Zn.; 45,60,72,94 E. Veneklaas; J. G. Jansen; 73 66 René Bannink; 76 Mees- Voor het meisjes D-team van de Hockeyclub Holten was het een spannend seizoen. Om kampioen te worden moest het team de laat ste wedstrijd tegen Goor winnen. In de eerste helft bleef het lange tijd 0-0. Met een magere 1-0 begon men aan de rust. De tweede helft bleek echter dat zij de echte kampioenen waren. Nog vier goals werden er ge maakt. Met een 5-0 overwinning was de taart na afloop extra lekker. Op de foto: bovenste rij v.l.n.r., Bea van 't Hof. Barbara Kampers, Mirjam Pliester, Rebekka Linde- haar, Coach Rud Sandman. Onder ste rij: Inge Sandifort, Jolien Sand- mann, Rebecca van Rappard, Jes sica Alons, Veronique Arts, Margot Visser, Loura van Rappard, Nicole Zwijnenberg, Karlijn Dijksterhuis. Als producers van de elpee fungeren behalve El en Bobby DeBar- ge ook Richard Perry, Jay Graydon en Giorgio Moroder. Middels „Prime time", het Caraïbisch swingende „The heart is not so smart", „You wear it well", „The walls (came tumbling down)" en de grote hit „Rhythm of the night" leveren ze prima uptempo songs af. Het rustigere deel bestaat uit „Who's holding Donna now", „Give it up", „Single heart" en „Share my world" waarmee ze bewijzen ook balla des volledig te beheersen. Met het album „Rhythm of the night" schaart DeBarge zich definitief bij de topgroepen uit het r&b/soul- /disco gebeuren. DeBarge/Rhythm of the night Gordy ZL 72340 De uit Warrington (North Carolina) afkomstige Carol Lynn Tow nes zette haar eerste schreden op het muzikale pad in het plaatse lijke gospelkoor. Behalve aan vele talentenjachten op vocaal ge bied deed ze ook mee aan ettelijke schoonheidswedstrijden waar bij ze het tot Miss Black North Carolina bracht. In 1973 vertrok ze naar New York waar ze met haar groep the Dynamic Creations al snel op het toneel van het Apollo Theatre stond. Haar eerste elpee maakte ze als Carol Townes and Fifth Avenue terwijl ze ook nog een leuke cent meepikte als zangeres van reclame spots. Vervolgens zong ze in de film „Breakin" het nummer ,$%W. en dat leverde Carol de eerste hit op waarna „Believe in the beat" ook in Europa aansloeg en haar het eerste wereldsucces bracht. Op de door Rod Hui, Steve Loeb, Ollie E. Brown, Dave Renzer en Ken Ce- dar geproduceerde langspeler „Satisfaction guaranteed" zijn beide hits terug te vinden. „Believe in the beat" is de beste van de twee en opent het album op pittige wijze waarna „Trouble in paradise" wederom een geslaagde uptempo swinger is met enige roek-trekjes. Zoals het hoort op een disco-elpee blijft het B.P.M.-gehalte ook hoog in „Love is just a breath away", „Satisfaction guaranteed", „99V2", „I freak for you" (duet met D. Terrell), „Goodbye love" en „I want a man like you". Daar komt dan nog een prima versie van de Thorn Bell/Linda Creed compositie „People make the world go 'round" bij en je hebt een geslaagd solo-debuut van knap zingende en uitziende Carol Lynn Townes. Carol Lynn Townes/Satisfaction guaranteed Polydor 825 392 De Rick James' tegenhangers van Prince's Vanity 6 zijn de Mary Jane Girls die met „Only for you" aan de tweede langspeler toe zijn. Voorzien van een vervangster voor Cheri Wells in de persoon van Yvette 'Corvette' Marine gaat het viertal J0J0, Maxi, Candi plus Corvette er weer stevig tegenaan. Hun Amerikaanse hitsingle „In my house" en „Break it up" zorgen meteen voor een stevig tempo en zijn beide geslaagde songs die voor grote drukte op de dansvloer zullen zorgen. „Shadow lover" is een lekkere ballad waarna „Lonely for you" een midtempo song van té genvallende kwaliteit blijkt; bij „Wild crazy love" (interessante tekst trouwens) kunnen de voetjes weer van de vloer. In „Girlfriend" mag Corvette al meteen de lead-zang verzorgen en ze doet dat prima; Candi zingt vervolgens het uitstekende „I betcha" (waar lijkt dat toch op?) terwijl Maxi tot slot op boeiende wijze „Leather queen" ten gehore brengt. Alle songs werden geschreven, gearran geerd en geproduceerd door Rick James en de viër Mary Jane Girls zorgen voor uitstekende uitvoeringen van de meestal van behoor lijk sexy teksten voorziene composities. Mary Jane Girls/Only for you Gordy ZL 72 341 Hoewel pas 33 jaar oud is Narada Michael Walden ondertussen toch al zo'n 21 jaar in de muziek bezig. Na enige jaren in allerlei bandjes te hebben gespeeld wordt Michael bekend als drummer van John McLaughlin's Mahavishnu Orchestra. Eén jaar na het uiteenvallen van die groep verschijnt in '76 Michael's eerste solo elpee „Garden of love light", deze kreeg zeven opvolgers waarvan „The nature of things" anno '85 de laatste is. Tussendoor heeft hij ook nog 'n grote reputatie opgebouwd als producer van o.a. Sister Sledge, Patti Austin, Angela Bofill en Phyl lis Hyman. Natuurlijk produceerde hij zelf z'n laatste album en met goed gevolg: het swingende „That's the way it is", „High above the clouds" met z'n Oosterse/Arabische invloeden, de zeer fraaie hit (en duet met Patti Austin) „Gimme gimme gimme", het uitstekende - wat Toto-achtige - „Live it up" zorgen voor een uitstekende eerste plaatkant. Op kant twee van hetzelfde laken een pak: „The nature of things" voorzien van knap gitaarwerk van Corrado Rustici, het fraaie „Suspicion", de Amerikaanse geschiedenisles „Dancin' on Main St." (voor de tekst inspiratie opgedaan bij „Dancin' in the street" van the Vandellas) en het swingende slotnummer „Wear your love". Tezamen vormen deze achtuitstekende composities een fraai visitekaartje van Narada Michael Walden's kwaliteiten. Narada Michael Walden/The nature of things WB 925176 Henk Oldenhof Het familiebedrijf DeBarge boekt langzamerhand uitstekende resultaten want na de gouden elpees „All this love'U'82) en „In a special way" ('83) haalt hun nieuwe - vierde - elpee „Rhythm of the night" op z'n minst een gouden status. Verder scoorden ze de laat ste paar jaar drie nummer één hits in de V.S. en komen ze met het titelnummer van de laatste lp voor in de bioscoop-film „Berry Gordy's The Last dragon". Tijdens de zondag verreden Grand Prix van Zweden hebben August Mül- ler en Henk van Heek weer goed ge presteerd. Zij wisten met een vierde plaats in de eerste manche en een der de plaats in de tweede beslag te leg gen op een derde plaats in de eind stand en tevens in de tussenstand voor het wereldkampioenschap weer op te klimmen naar een derde plaats. In Zweden was het wederom de regerende wereldkampioen Bach- told die met de hoogste eer ging strijken. Ton van Heugten wist Au gust net de tweede plaats af te snoepen. Dat werd echter mede veroorzaakt door een lekke band in de laatste ronde van de eerste man che. Dat kostte August de derde plaats in die manche, belooft Ne derlanders scoorden erg goed in Zweden. In de eerste manche wa ren er vijf bij de eerste acht en in de tweede manche zelfs zeven bij de eerste tien. Dit beloofd dan ook zeer veel voor de Grand Prix van Nederland die a.s. zondag wordt verreden in het Friese Makkinga. Alle supporters uit Holten worden dan ook opgeroepen dit evenement bij te wonen. Makkinga is te berei ken via Raai te, Hoogeveen richting Assen. Daarna de afslag Drachten richting Drachten. Op die weg komt men automatisch Makkinga tegen. De aanvang van de wedstrij den is 13.00 uur. De tussenstand na vijf wedstrij den en halfcours is: 1. Bachtold, 150 pnt.; 2. Ton van Heugten, 115 pnt.; 3. August Muller, 112 pnt.; 4. Mil lard, 96 pnt.; 5. Fox 91 pnt.; 6. Boh- ler, 78 pnt.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 9