"Lenteconcert HM alleszins geslaagd J aarvergadering werd redelijk goed bezocht Weekendrecept Nipte zege Holten Normaal na tien jaar nog niet uitgespeeld m 13 Müller-Van Heek Heek ondanks pech toch 3e op ranglijst Politie-weekjournaal „Klunen" in Dorpsstraat „The Wave- in Discus Op elf mei in Espelo: HOLTENS NIEUWSBLAD PROT. CHR. ONDERWIJS TE HOLTEN NBvP herdacht mevr. J. Cats Ouderenreis dit jaar naar Horhausen Bijeenkomst NBvP Dijkerhoek 1U DONDERDAG 2 MEI 1985 Er was ondanks het koude en natte weer een goede belangstelling voor het >ltf lenteconcers dat de Holtense Muiiekvereniging HMV afgelopen zaterdag gaf In g sporthal 't Mossink. Voor het eerst trad HMV naar buiten onder leiding van de >ri; nieuwe dirigent Ard Weeink. Een vuurdoop dus, die ondanks de korte voorbe- us reidingstijd als uitstekend geslaagd genoemd mag worden, vooral als men A bedenkt dat HMV in enkele maanden tijd niet alleen heeft moeten wennen aan k i de andere aanpak van Weeink, maar ook een achttal nieuwe nummers voor dit nc concert heeft ingestudeerd. Dar daarbij af en toe een nootje onder de lessenaar aji verdween was begrijpelijk. Zoals voorzitter Johan Meier in zijn openingswoord al vertelde, di rigent Weeink „zette de sokken er in". Afkomstig uit de popmuziek wereld (als trompettist van Teach In vierde hij triompfen tijdens het Eurosongfestival en dirigent van o.a. het Enschede's Politiemannen- koor zoekt de Haaksbergenaar be wust naar een wat ander repertoire voor HMV dan zijn voorganger Henny Fransen. Het uiteindelijke doel van de nieuwe aanpak is de Vaandelafdeling. Voorlopig zal dit nog wel even toekomstmuziek blijven. HMV heeft door de wisseling van de wacht en een groot aantal nieuwe jeugdleden - wat op zich een ver heugende zaak is - wat aan kwali teit ingeboet. Dirigent Weeink is er van overtuigd dat die muzikale te ruggang slechts een tijdelijke zaak is, zodat bij een volgend concert de resultaten weer op een hoger plan gebracht zullen zijn. Ondanks de bovengenoemde beperkingen was het een alleszins geslaagd concert met vooral voor de pauze veel muzi kaal luistergenot. Begonnen werd met de mars Royal Jubilee, van Henk van Lijnschooten als voor proefje voor de jubileumfeesten van het veertigjarig bestaan van HMV later dit jaar. Een geslaagd waagstuk was de ouverture Dich ter und Bauer van Franz van Sup- pé, normaal een orkeststuk voor symfonieorkesten. HMV liet vooral in de langzamer gedeelten merken de ouverture goed onder de knie te hebben. Ook de Suite in B flat, een oud paradestuk van HMV werd vlot uitgevoerd al liet het licht ko per af en toe een steekje vallen. Na de pauze was het orkest minder ge concentreerd waardoor vooral de Ragtime Suite van Ted Huggens rommelig werd afgewerkt. De drumband, voor het laatst onder leiding van Gerrit Schaperclaus was ritmisch uitstekend op dreef, evenals de majorettes die met be geleiding van eigentijdse muziek staaltjes van hun oefeningen lieten zien. Het concert werd gezamenlijk Dirigent Ard Weeink en HMV voor het eerst samen voor het publiek. afgesloten met de mars „Oons ken Oons" van Henk Kleinmeijer. In de hal van „De Schakel" werd donderdag 25 april de jaarlijkse le denvergadering gehouden van de „Vereniging voor Prot. Chr. Onder wijs te Holten". De redelijk goed be zochte bijeenkomst werd geopend met het zingen van Gezang 473:1,2 en 10, schriftlezing uit Prediker 3 waarna de voorzitter de heer Gerh. Beldman voorging in gebed. De no tulen die aan de leden waren toege zonden werden ongewijzigd goed gekeurd. In het jaaroverzicht werd o.a. me degedeeld dat per 1 augustus a.s. de beide kleuterscholen „Repel steeltje" en „Kleuterhoek" geslo ten zullen worden. De kleuters zul len dan „onderdak" krijgen in de „grote" school „De Schakel" (Bosc hkamp) en „Het Kompas" (Hoffes- straat). Voor het verbouwen van beide basisscholen is bij het ge meentebestuur crediet aange vraagd. Tot directeur van „De Schakel" is door het bestuur be noemd het hoofd der school de heer H. Ch. Vogely en als adj.-directeur de heer G. J. Piek, onderwijzer. Als directeur van de basisschool in de Hoffesstraat werd benoemd het hoofd de heer J. H. van Engbrink en als plaatsvervangend directeur de heer J. Berghuis, onderwijzer. Uit het financieel overzicht bleek o.m. dat de Unie-collecte in 1984 f2177.- heeft opgebracht en dat aan contri butie en ouderbijdragen resp. werd ontvangen f 4144.- en f 1917.-. De kascontrolecommissie die bestond uit de h.h. A. J. Nijkamp en J. Tro- mop had boeken en bescheiden inorde bevonden. De controle zal wat betreft 1985 plaats hebben door de h.h. J. Tromop en mevr. J. Rietman-Klein Nagelvoort. Als be stuursleden werden herkozen mevr. A. Markvoort-Bulsink en de h.h. G. Beldman en D. Bosschers. Na de pauze hield de heer K. Munk, inspecteur voor het kleuter- en la ger onderwijs in de inspectie Hol ten een inleiding over het onder werp: „De onderwijskundige aspec ten van de integratie kleuter- en la ger onderwijs". De vergadering werd na een woord van dank tot de heer Munk door voorzitter Bel dman met het lezen van het gedicht van ds. Thijs Weerstra „1 Corinthe 28" beëindigd. De tijdens slechte weersomstan digheden verreden Grand-Prix te Frome in Engeland, heeft voor de Nederlanders geen hoge score op geleverd. De Holtense combinatie Müller-Van Heek wist met een der de plaats in de eerste manche als beste te presteren. In de tweede manche sloeg het noodlot toe. Met nog vier ronden voor de boeg reed August lek, terwijl hij op dat mo ment op een zesde plek lag, Snel werd er een wiel verwisseld, maar de tijd was helaas te kort en meer dan een 17e plaats zat er dan ook niet in en dat leverde in die manche geen punten op. De 15 punten uit de eerste manche leverden wel een betere positie op in de tussenstand voor de wereldtitel en wel een ver betering van de 6e positie naar de derde. Zijn grootste Nederlandse concurrent, Ton van Heugten haal de in beide manches de finish niet. De stand is nu als volgt: 1. Bach- told, 97 pnt.; 2. Millard, 76 pnt.; 3. Müller, 60 pnt.; 4. Fox, 59 pnt.; 6. Good en Van Heugten, 46 pnt. Op het moment dat u het HN leest zijn de heren onderweg naar Finland waar 5 mei wordt gereden. Op de terugweg wordt Zweden aange daan voor de wedstrijd op 12 mei. Klassieke Hamburgers De ui was 6000 jaar geleden al be kend bij Babyloniërs en Egyptena- ren. De gewone rood/bruine ronde ui, wordt in grote hoeveelheden in Nederland vooral op de Zuid-Hol landse eilanden geteeld. Uien wor den aan het eind van de zomer ge oogst. Thuis kunt u ze op een koele droge plaats weken goed houden. U heeft nodig: 400 gr. mager rundergehakt, 1 ei, 1 eetlepel zeer fijn gesnipperde ui, 1 hele ui, peper, zout. Maak het gehakt aan met peper, zout, losgeklopt ei en de gesnipper de ui. Vorm er 4 platte schijven van. Rooster deze snel bruin onder de ovengrill of bak ze in hete boter in een koekepan bruin. Snijd de ui in ringen en fruit die goudgeel. Snijd ronde broodjes open. Leg op de ene helft een gehaktschijf, bedekt met ringen ui en klap het broodje dicht. Geef er mosterd en tomatenket chup bij. Bel de dagelijkse receptendienst. voor iedere dag een ander recept: 070-26 2311 Holten heeft ook zondag de punten weer mee naar huls genomen. Het team speelde een sterke eerste helft maar zwakte In de tweede wat af. Desalniettemin zijn de rood-zwarten nog steeds bezig aan een opmerkelij ke sterke tweede helft van de compe titie. Uit 9 wedstrijden werden maar liefst 14 punten gehaald. Tegenstan der Go Ahead, een technisch aardige ploeg, kon met name aanvallend geen vuist maken om de Holtenaren te ver ontrusten. Holten startte met de sterke wind in de rug erg offensief. In de 10e minuut wist de Deventer goalie nog net schade te voorkomen toen een vrije schop van Henk Warrink van richting werd veranderd. Vlak daarna was het Jan Wans ink deze middag in plaats van Ten Velde, die de keeper met een hard schot tot aktie dwong. Het spel van Go Ahead zag er leuk uit maar was niet effectief. In de 35e minuut werd een vrije trap doorgekopt en met de borst opgevangen door Jan Wan- sink die met een prachtige „fap- pruck zieher" a la Klaus Fischer scoorde (0-1). Na de rust tapte de thuisclub 4iit een heel ander (voetbal)vaatje. Eén van de spitsen stond al gelijk oog in oog met doelman Erwin Stukker die door rustig ingrijpen een tegen treffer wist te voorkomen. Een paar minuten later verdedigde Holten goed uit. René Bannink lanceerde met een uitgekookte pass Daniël Saamangung en uit diens voorzet kopte Jan van Mullem onhoudbaar in (0-2). Holten kwam hiema onder druk te staan. De organisatie was zoek maar de gastheren wisten hiervan niet te profiteren. De rood zwarten gingen op de counter spe len en dat bracht Jacques Speel man (ingevallen voor Henk Wan- sink) alleen voor de doelman maar hij wist z'n flitsende aktie niet doel treffend af te maken. Dat lukte Be- kendam van Go Ahead in de voor laatste minuut wel en dat beteken de een eindstand van 1-2. Opstelling: d. Stukker; a. Kief- tenbelt, Warrink, Veneklaas, Jal- ving; m. Knapen (55e min. ten Vel de), Brouwer, van Muilen; v. Saam angung, Wansink (80e min. Speel man), Bannink. Stand: Lemelerveld 19-30; Heino 20-30; Zwolle 19-25; Broekland 20- 25; IJsselboys 20-21; ZAC 20-19; Dalfsen 20-18; Roda 21-17; Union SV 20-14; Go Ahead 20-14; Overwe- tering21-8. Zondag thuis tegen Union. Holten ontvangt zondag voor het spelen van de voorlaatste competi tiewedstrijd Union I uit Den Hulst, 't Is de laatste thuiswedstrijd, die dachten wij om ook de supporters een plezier te doen, gewonnen moet worden. We achten de gasten niet in staat om de opmars van de rood zwarten te stuiten. De wedstrijd be gint om half drie. Vrijdag 3 mei a.s. zal voor het eerst in Holten een zeer bijzon dere sportwedstrijd worden ghouden. 's Avonds om half acht zullen de eerste deelne mers gaan strijden om de titel Kluunkampioen van Holten. „Klunen" is te vergelijken met korte baan hardloopwedstrij den, maar dan met schaatsen aan. Tijdens de Elfstedentocht afgelopen winter moest er door de deelnemers honderden me ters gekluund worden. Dit heeft zoveel indruk gemaakt dat er nu speciale wedstrijden voor geor ganiseerd worden. In Holten is de Kluuncommissie Dorps straat Westeinde, met daarin o.a. de schaatsliefhebbers Ten Velde en Maats actief. Zij zorgen voor het tapijtcircuit van plm. 150 meter waarop gekluund gaat worden. Ook voor schaat sen wordt gezorgd, evenals voor een aantal leuke prijzen. Voor de snelste dame is een bijzonder prijs uitgeloofd. De kluunwed- strijd wordt gehouden om het EHAG plein. Opgave is moge lijk bij café Maats, 't Klavier en foto Jan ten Velde. Deelname staat open voor kluners vanaf veertien jaar. De inschrijfkosten bedragen f 1,-. Een ietwat merkwaardig ver keersongeval deed zich op 23 april voor op de Oranjestraat. Een vrachtauto haalde twee fietsers in. Op dat moment klapte een laad- deur aan de achterzijde van de vrachtwagen open die één van de fietsers in de rug raakte. Deze fiet ser werd daardoor licht gewond. De fiets werd beschadigd. Bij een verkeerscontrole op de AI werden twee vrachtwagenbestuur ders bekeurd, omdat hun voertui gen niet waren onderworpen aan de periodieke keuring. Tevens bleek van één der voertuigen de vering niet te kloppen; een veerstrop was namelijk gebroken. Op 26 april geraakte op de AI een vrachtauto van de rijbaan af en botste tegen de vangrail. De be stuurder verklaarde dat hij een voor hem rijdende auto wilde inha len, doch dat deze auto toen ook aan het inhalen ging, zodat hij ver der naar links moest uitwijken met bovengenoemd gevolg. Er ont stond alleen materiële schade. Bij de Scholengemeenschap werd uit de fietsenstalling een bromfietshelm gestolen. De eige naar had zijn helm los op zijn brom fiets laten liggen. Een plaatselijke kruidenier be trapte een knaap bij het wegnemen van een stukje Mars. De energie was spoedig uit deze persoon ver dwenen toen de politie werd inge schakeld. In de avond van de 26-ste april werd er ingebroken in de Gaarden- straat. Vermoed wordt dat deze in braak tussen 22.00 uur en 23.30 mu is gepleegd. Men kwam binnen door een slot met een schroeven draaier te verbreken. Voor 22.00 uur waren n.l. nog vele versierders ter plaatse bezig. Mocht iemand die avond in de Gaardenstraat of om geving een vreemde snuiter hebben waargenomen, dan zou de politie dit graag willen weten. Er werden slechts enkele rookartikelen weg genomen. De politie vermoedt dat de inbreker(s) werd(en) gestoord. Op 27 april ontstond er een aan rijding op de kruising AI (afrit) en de Markeloseweg tussen twee per sonenauto's, doordat er geen voor rang werd verleend. Ook hier bleef het gelukkig bij alleen materiële schade. Op 28 april werd er bij de politie van Holten aangifte gedaan van diefstal uit twee vrachtauto's, die geparkeerd hadden gestaan langs de AI. Uit één vrachtwagen werden zeven kistjes met krab weggeno men. Uit de andere vrachtauto zes tien dozen waarin zich kettingza gen bevonden. Totale schade een kleine tienduizend gulden. Woensdag 24 april opende mevr. J. Legdeur-Magermans een zeer druk bezochte bijeenkomst van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afde ling Holten. Zij herdachten in haar opening de onlangs overleden me vrouw J. Cats. Zij was veertig jaar ge leden één van de oprichters van de vereniging. Dr. W. R. Couvelaar, huisarts hield deze avond een lezing met als onderwerp, hoe word je huisarts en wat doet een huisarts. Hij streepte een aantal punten aan, o.a. curatief en preventief bezig zijn, de begelei dende taak, verloskundige zorg, ge neesmiddelen verzorging, sociale taak, administratie enz. Zijn be toog was zeer interessant en er ont spon zich dan ook een leerzame dis cussie. Voor het jaarlijkse reisje op 7 mei kunnen zich nog enkele da mes opgeven bij de reiscommissie. De eerst volgende bijeenkomst is op 23 mei, een gezellige avond met het Wiener damesorkest uit Gors- sel. Het reiscomité Holtense ouderen organiseert ook dit jaar weer een reis speciaal voor de ouderen in Holten. Het reisdoel is dit keer Hor hausen in het Westerwald, West- Duitsland. Het is een zes-daagse reis met dagtochten o.a. naar Kö- nigswinter, Rüdesheim en de Wes- terwalder Beenplatte. Vertrek 9 september. De kosten bedragen f 400,- f 25,- voor de reis- en annu leringsverzekering. Gelogeerd wordt in Gasthof Waldfrieden, een eigen hotel van de OAD. Dit betekent dat het hotel in eigen beheer is, met een Nederland se kok en dus een Nederlandse keu ken. Het is een eenvoudig maar ge zellig hotel in een rustige omge ving. Het aantal eenpersoons ka mers en kamers op de begane grond is beperkt, dus wie het eerste komt, het eerste maalt. Ook dit jaar gaat er weer een be jaardenverzorgster van de Diessen- plas mee voor eventuele hulp gedu rende het verblijf in Duitsland. De vakantiereis is bij uitstek geschikt voor mensen die niet meer zo „piep" zijn. De aanmelding loopt al enige tijd. Velen hebben al geboekt, maar er zijn nog enige plaatsen beschik baar. Opgave zowel schriftelijk als telefonisch is nog tot 3 mei a.s; mo gelijk bij: Bejaardencentrum Dies- senplas, Vrijheidslaan 1, Holten. Tel. 05483-6 25 05. Inlichtingen over de reis kan men daar overdag op werkdagen verkrijgen. In verband met de bevrij dingsfeesten draait jongeren- soos „Discus" zondag 5 mei a.s. de film „The Wave" in de kelder van gebouw Irene. Dit is een schokkende film met als thema het fascisme. De film begint om 19.30 en de kelder is vanaf 19.00 open. De toegang is gratis. Ie dereen vanaf 15 jaar is welkom. Na afloop wordt er wat nage praat. De Ned. Bond van Plattelands vrouwen afd. Dijkerhoek hield op 25 april haar maandelijkse bijeen komst. Uitgenodigd was de heer H. J. Westerik, raadslid voor de CDA Holten. Hij gaf een uiteenzetting over het werk van de gemeente raad, de raadscommissies en de verkiezingen. Aan de hand van veel vragen kon hij de dames een goed inzicht geven in het werk van de gemeenteraad. Samen met alle verenigingen uit Dijkerhoek doen de dames van NBvP mee aan de optocht die op 30 april werd gehouden. Samen met de afdeling Espelo bemanden zij enkele kraampjes op het Smids belt. Vier dames zullen a.s. maan dag meedoen aan de Veilig Verkeer kwis. Het jaarlijkse reisje is op 15 mei. Op 15 augustus gaan de dames een hele dag fietsen. Al jaren lang oogst de bekende Achterhoekse Rock Groep „Normaar veel succes met de life optredens, vooral in onze regio. Zaterdag 11 mei is het dan eindelijk zover dat de plaatselijke .Gemeenschap Espelo" samen met de heer Ewald Kolbe uit Dalfsen er in is geslaagd de formatie voor de eerste keer naar Holten te krijgen. In een grote feestent op het kruispunt Pasmansweg-Okken- broekseweg in Espelo kunnen de liefhebbers van .Normaal" en dat zijn er on getwijfeld velen, hun favoriete groep die zaterdagavond zien, maar vooral horen. Buizen Beemd en zijn makkers staan garant voor een avondje onverval ste streek-rock. „Normaal", de echte en nog steeds meest succesvolle rockers uit de Achterhoek, hebben al zo'n tien jaar met hun in dialect gezon gen nummers, regelmatig een plaats veroverd in de hoogste regio nen van de nationale hitparades. Hun laatate langspeler „Steen, ■stoal en sentiment", opgenomen in de eigen studio Commodore in Zei- hem lijkt ook weer een grote hit te gaan worden. Buizen Beernd over deze plaat: „Deze elpee verschilt wel duidelijk van de laatste twee. Dat is een beetje in verband te brengen met het gebruik van 16 sporen in plaats van 24. Dan moet je jezelf dwingen tot eeh eenvoudi ger, je kan ook zeggen overzichtelij ker, benadering van alles. Je kunt niet alle gaten volstoppen met leu ke instrumentjes en andere mooie dingetjes. Normaal" bestaat nu tien jaar en scoort nog steeds bij zonder goed. Als gevraagd wordt of alles de laatste tien jaar volgens yerwachting is gegaan, is het weer Buizen Beemdt die antwoord dat hij en zijn mede-muzikanten al na vijf jaar wisten dat ze de tien en waarschijnlijk ook de vijftien wel zouden halen. Er is voor „Normaal" geen enkele aanleiding om ermee op te houden. De rek is er nog lang mrt uit zo stellen de groepsleden unaniem vast. Dus, op zaterdag 11 mei „Normaal" in Espelo met een geheel nieuwe show. Het voorpro gramma begint 's avonds om half negen, terwijl de tent een half uur tevoren open is. Toegangskaarten zijn te verkrijgen bij: Café Vosman, Ambachtsstraat 2, Nieuw-Heeten; café T. Brands, Stadionstraat 9, Holten; Café Jansen, Dorpsstraat 1, Holten; Café Vloedgraven, Ker- kweg 14, Haarle; Café De Wippert, Wippert 6, Laren: Café Bonte Paard, Deventerweg 87, Dijker hoek en bij J. W. Vruggink, Pas- mansweg 6, Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 11