Toppers in 250 CC present in Markelo Resultaten Blauw Wit junioren Sportief paassucces scholengemeenschap Anton Aanstoot klaverjaskampioen Ons Genoegen-8" HOLTENS NIEUWSBLAD Jeugdtoernooi VV Holten op 1 en 2 juni SENIOREN Geboortenregeling Volwassen Poloteam dames zonder kracht Het onlangs volledig gemoderniseerde motocrosscircuit De Heriker- berg tussen Markelo en Goor zal op zondag 28 april het toneel zijn voor de Internationale 250-500 cc. motocross van Markelo. Een echt Nederlandse baan met een uitstekende accommodatie voor zowel publiek als rijders, beroemde en beruchte gedeeltes als De Tafelberg en een ideale combina tie van haarscherpe bochten en razendsnelle rechte stukken. Voor het evenement heeft Ons Genoegen een uitgelezen startveld gecontracteerd, met zowel in de 250 als 500 cc. rijders van internationale faam. Een interessante en aantrekkelijke combinatie: het brute vermogen en ge weld van de halve liters in tegenstelling met de lenige en soepel sturende kwartliters. Van de bakermat van de moto- cross, Engeland zal starten „Enge- lands hoop voor de toekomst" Dave Thorpe. De onder nummer 41 rijdende Brit scoorde een derde plaats in het wereldkampioen schap è50 CC en hij mag getipt wor den voor de overwinning. Opmer kelijk is ook de KTM-rijder Kurt Nicoll, een jonge, agressief rijdende Engelsman. Een man als Neil Hud son hoeft eigenlijk geen nadere in troductie en ook de naam van Mark Banks klinkt de kenners vertrouwd in de oren. Hij is de zoon van de 4- takt specialist John Banks. Zwe den komt met de oud-wereldkam pioen Hakan Carlqvist een man die wat nors overkomt, maar dat heeft zeker te maken met de maximale mentale oplading voor elke wed strijd. Uit de kwartliter - GP ken nen we Leif „Totte" Nilsson terwijl ook de Zweed Hans Nilson op Mai- co zal strijden voor een hoge klasse ring. Uit Frankrijk komt Jean Jac ques Bruno op Kawasaki en uit België Jaak van Velthoven op KTM; twee zeer bekende namen met een groot potentieel. De Nederlandse rijders zullen in Markelo dus geconfronteerd wor den met een sterke concurrentie. Heel opmerkelijk is de zeer stérke delegatie van „goud-rijders" Henk Poorte, Simon Schram en Dinand Zijlstra, stuk voor stuk goed voor een gouden plak in de Internatio nale Zesdaagse. Kanshebbers op een goede klassering zijn ook Gert Jan van Doom, Henk van Mierlo, Jaak Verwaaven, Theo Eggens en Leo Cömbee. 500 CC Bij de 500 cc-ers zien we onder startnummer H12 de naam van Honda-rijder Gerard Rond. Hij heeft na het vorige seizoen nog wat goed te maken. En dat hij dat van plan is bleek wel tijdens de NK 500 CC in Harfsen waar hij twee man ches won. Verder komen bij de hal ve liters aan de start Toon Karsma- kers, Peter Herlings, Henk Seppen- woolde en Johnny Ponjee ook een rijder die echt hard kan gaan. Bij de zijspannen zullen o.a. van de partij zijn onze plaatsgenoten Berry Vruwink/Bert Hulsbergen en Derk Jan Muller/Gert Jan Scheper man en de streekrijders Wim Ho- nes/Wim Vruggink (Nijverdal), Jan Oude Geerdink/Henk Martens (Al- bergen) en Evert Vruggink/Peter van Slingerland (Nijverdal). Verder zien we onder de in totaal 27 deelne mers de H12-coureur Willie van Hal, René en Herman Veis, Geert Knuiman en Eric Bruil. Ook komen in Markelo de 125 cc- ers Nationaal A. Maar liefst 73 rij ders hebben zich voor een plaatsje achter het starthek aangemeld. In De jeugdcommissie van de W Holten heeft zaterdag 1 en zondag 2 juni vastgesteld als data voor het traditionele Allard van Bruggen- toemooi. Het groots opgezette toernooi voor junioren en pupillen wordt zoals gebruikelijk afgewerkt op de velden van sportpark Meer manskamp. Blauw Wit C1 De eerste helft was duidelijk voor de gasten. Blauw Wit was te tam en stond bij rust met 1-2 achter. Na de thee liep Enter Vooruit nog uit tot 1-3 en dit was voor de thuisclub het sein voor wat meer inzet. Blauw Wit speelde de laatste 20 minuten ook met meer overleg en kwam in de eindfase nog langzij (3-3). Blauw Wit El El begon stevig aan deze wed strijd maar zakte na een wat onge lukkig tegendoelpunt snel terug. In de tweede helft liep het wat beter en kwam de thuisclub op 1-1 door Jan Willem Stam die de bal snoei hard in de rechterbovenhoek knal de. Doelpunt van het jaar! Doordat doelman Gerrit Jan in de slotfase een strafschop stopte bleef het 1-1. Blauw Wt B2 Blauw Wit nam in het begin het offensief maar Excelsior kwam uit de counter op 1-0. Na de rust werd Blauw Wit weggespeeld en wonnen de gastheren royaal met 4-0. Rlai ma/ \A/it 'O QXA/M P* door een fout 111 de BlauW Wit de Blauw Wit 2-SVVN 5 fensie verdiend met 1-0 voor. In de Blauw Wit 2 dat met een geha- tweede helft ging Blauw Wit ster vend elftal thuis moest spelen te- ker van start maar veel te gehaasl gen rode lantaarndrager SWN 5 waardoor goede kansen om zeer uit Nijverdal heeft ondervonden werden gebracht. Toen vijf minu hoe gevaarlijk het is om een elftal ten voor ^d de gasten op 2-0 kwa dat belaagd wordt door het degra- men was de strijd gestreden. SVyr datiespook te onderschatten. De maakte zelfs nog 3-0, waar door he gasten streden van meet af voor de kampioenschap voor Blauw wi overwinning en stonden met rust, bekeken is. Op vrijdag 13 april werd door de werd het een zeer spannende aan Scholengemeenschap Holten een gelegenheid waarbij Culemborg er interscolair badmintontournooi Holten om de bovenste plaats stre gehouden voor schoolteams uit den. De Holtense jongens John Ja het voortgezet onderwijs. De deel» cobs en Pieter Aarsen moesten he nemende scholen kwamen uit Le- laas het onderspit delven zodat Cu lystad, Diever, Emmen, Culcm- lemborg winnaar werd. Het tweedi borg, Nijverdal en Holten. team van Holten eindigde op df derde plaats. In de jongste categorie t/m 15 jaar Voor het eerste team van de SC werd het team van de plaatselijke Holten komt er waarschijnlijk nof scholengemeenschap eerste, ge- een vervolgtoumooi omdat di volgd door Lelystad en Emmen. Bij teams die als eerste en tweede eir de oudste teams (16 t/m 19 jaar) digden kunnen deelnemen aan he Nationaal Kampioenschap bad li i i min ton voor schoolteams. Er wei den in totaal 120 wedstrijden van 2 In de competitie van de Biljart» VollGybsI bond Ons Genoegen presteerden Op volleybalgebied manifesteei de Holtense clubs als volgt: de de Scholengemeenschap Holte zich bijzonder goed. In de voorrot Hoofdklasse: spekhorst 2-jansen 4-4, hbo des voor de Nationale Kampioei Kalfstetman 0-8. Bij de beste partijen was de „Hot ««ito1 score van Huub Brands (75-17-25.4.41) goed schappen in Nijverdal wist Holte voor de derde plaats. Voor het hoogste teamge- beslag te leggen op de eerste plaa' middelde (4.87) tekende Jansen. Eindstand hoofdklasse: 1. NBC 132 p., 2. Jan. sen 126 p., 3. Kalfcterman 114 p. het NK dat op Hemelvaartsdag r Overgangsklasse: Kalfctcrman 2-Schoenma- HnnrrovPfn wnrrit fphniidfn e' ker 2 2-6, Bolscher 2-Vlishoek 8-0, Jansen 2- HOOgeveen WOrat genouaen. v, Driehoek 4-4. meisjes van de SG Holten werde hcSfcSt*1U':9 Jansen' 1°'Kay&t*nnan, 11.Vlls- ,n Nljverdal detde. Qp het, Paa! f>„te klasse: BVM 2Jansen 3 6-2. KalCSter- tOUmOOl In Nijverdal Werd dOOr C ins^stuaknrrwisen. 11.Kamterman. jongens en de meisjes een derf Tweede klasse: Lterlnck 2-Kalfcterman 4 8-0. plaats behaald. Kortom een SU Eindstand: 12. KaUsterman. Derde klasse: Sporthal 2-Jansen 4 4-4. Eindstand: 6. Jansen. Holten. en dit geeft recht op deelname a cesvol Paasgebeuren voor de i de vos op stap. Het liefst eet hij kada vers, maar dat 'tafeltje' is lang niet altijd gedekt. Hij is dus voornamelijk aange wezen op levende prooi, waarbij zijn be langrijkste voedsel uit muizen bestaat. Die vindt hij met zijn fijne neus, maar vooral ook met zijn perfecte oren. Het lichtste muizepiepje is al voldoende. De vossemoer, waarvan de kop smaller en spitser is dan die van de rekel, jeagt voor haar jongen meer nog dan muizen alleen. Ze sleept alles mee wat zij te pak ken kan krijgen: vogels, kikkers, hage dissen, eekhoorns, konijnen en hazen. Meestal verschalkt de vos echter zwakke of zieke dieren. Daarvoor is hij ook door de natuur aangesteld en in feite is de schade die hij de wildstand berokkent dus gering. Toch wordt de vos in de Jachtwet nog steeds tot het schadelijke wild gerekend en dus mag hij het hele jaar door worden bejaagd. koals gezegd heeft de eenzelvige vos zijn Pasgeboren welpjes zijn grijsblauw en hebben een bolvormig kattekopje. Na vier weken is hun vacht donkerbruin. Met hun spitser wordende oortjes en snoet beginnen ze al snel op echte vos sen te lijken. Een vossenest bestaat gemiddeld uit vijf tot zes jongens, soms zelfs meer. De on derlinge concurrentie bij de welpjes is echter groot. Bovendien komt jeugd- sterfte vaak voor en dus hebben alleen de sterkste dieren een overlevingskans. Als alles meezit kunnen ze tot volwassen exemplaren uitgroeien. Maar ook dan nog loert het gevaar, want ondanks alle anekdotes over hun sluwheid en ge- wiektstheid laten vossen zich nog mas saal door jagers in de luren leggen. De oudere exemplaren worden afgeschoten en de jonge welpen uitgegraven. Het doden van vossen in het voorjaar moet echter sterk worden ontraden van wege de grote onrust die dit onder de overgebleven dieren veroorzaakt. Anton Aanstoot uit de Hoffes» nerw au» p.jj. Job struik 3921 p., ïu. win. straat is vrijdagavond klaverjas- Hee cr 3907 p kampioen geworden van de door De poedelprijs (een grote worst) de ZW Blauw Wit'66 georgani- was voor Jan Tromop die bleef ste- seerde competitie 1984/85. Hij won ken op 2309 punten. In een extra de laatste van de vier gespeelde ronde (12 x geven) werd de beste wedstrijden niet, maar z'n score prestatie geleverd door Ab Kolk- vah 4219 punten was ruim vol- man en Renger G. Veldhuis met doende voor het behalen van de ti- 1538 punten, tel met in totaal 13.492 punten, Dick Beldman sprak een woord van dank tot de dames Jannie Smit-Paalman, Ingrid Jansen en Dick Beldman voorzitter van de g^ka Abbink die zorgden voor gra- activiteitencommissie wenste hem en een hartige hap bij een hiermee geluk en bood hem aan drankje De kersverse kampioen WV-waardebon van veertig gul- joon dankte namens de jassers de den aan. Tweede werd Renger G. Activiteitencommissie voor het or- Veldhuis met 12574 punten en der- ganiseren van de wedstrijden waar de Jan Klunder met 12.026 punten. VOor ook dit seizoen weer zeer veel Zij kregen een waardebon van resp. belangstelling bestond. De trek- f 25 en f 15 gulden. j^g Van de jaarlijkse verloting (hoofdprijs een heren of damesfiets) Uitslag laatste wedstrijd i. Ai!eKoning-Keiipr7442p..2.B prinsen 4317 zal plaats hebben op maandag 29 p 3 A Aanstoot 4219p 4 Jaap Bogaard 4092 april om 20.00 UUT in het clubhuis 't p., 5. Jan Koning 3949 p.. 6. Benny Aanstoot 3943p .7 Rudy Drenth3932p 8.HansBekker- VletgOOr. sociale trekjes. Die komen vooral tot ui ting in de relatie moer-rekel en hun bei der verzorging van de welpen. Opmerke lijk is dat vossen geboortenregeling toe passen, waarbij de rekel een belangrijke rol vervult. Oudere rekels, die een terri torium hebben bezet, beschikken name lijk over meer wijfjes. Zij vormen een fa miliegroep van nauw verwante moeren met een strikte rangorde. In dit geheel is overigens de rekel de hoogste in rang. Toch krijgen niet al die moeren jongen. Per territorium wordt maar één nest grootgebracht. De paartijd van vossen ligt in het begin van de winter. De rekel krijgt bijzondere belangstelling voor een van de moeren. De dieren trekken veel met elkaar op, slapen overdag in dezelf de burcht. Na een draagtijd van onge veer 51 en 52 dagen komen de jongen in de werpburcht ter wereld. Aan deze werpburcht worden speciale eisen ge steld: een zo veilig mogelijke plek, een droge en ondiepe ligging, waardoor de bodem kan worden verwarmd door de voorjaarszon. Sinds mensenheugenis wordt de vos ge haat door pluimveehouders, vervolgd door jagers, verdacht als verspreider van hondsdolheid, gevreesd als roofdier, be schuldigd van alle menselijke ondeug den en is hij bovenal berucht om zijn sluwheid. Fabels, epossen en spreek woorden staan er bol van. Maar sluw in de menselijke zin van het woord is de vos niet. Hij is gewoon een natuurlijk en nuttig roofdier dat zijn instincten volgt. Maar 'Reinaert' is als roofdier wel anders dan andere. In het oktobernummer van Grasduinen wordt waarheid en roddel over dit fel bejaagde roofdier uit de doe ken gedaan. Als hondachtige neemt de vos een apar te plaats in. Hij leeft en jaagt niet in roe dels, maar is veel meer een eenling. Dat hij echter alles in z'n eentje opknapt is beslist niet waar, want vossen hebben ten opzichte van elkaar ook een duide lijk sociale inslag. Wanneer de schemer valt, en soms ook wel in de namiddag als hij in een rustig en betrekkelijk veilig gebied woont, gaat twee series zullen zij strijden voor plaatsing in de finale. Al met al een compleet programma, dat borg Zaterdag speelde het dameswa- terpoloteam een thuiswedstrijd te gen het team van de Mors uit Rijs- sen. Al gelijk na de start kregen bei de teams al te maken met een over treding, waarbij Twenhaarsveld wist te scoren door een doelpunt van Monique Schreur. Dit was maar voor korte duur want de Mors wist ook door te breken en op 1-2 te komen. In de tweede periode zag wederom Monique Schreur haar kans waar: 2-2. Dat was voor korte duur want de Mors scoorde ook 2-3. De derde periode bleek een periode met veel overtredingen van beide teams en geen doelpunten, totdat Frajis Sigmans staat voor een dag met spannende motorsport. vlak voor rust de Mors weer een gaatje zag en wist te scoren. In de vierde en laatste periode deden de dames er nog alles aan om de ach terstand weg te werken en zonodig nog op een voorsprong te komen maar dit alles mocht niet meer ba ten want de Mors was oppermach tig en liep nog verder uit: 2-6. Volgende wedstrijd is zowel voor het dames- als voor het herenteam een wedstrijd tegen ABS in het overdekte bad te Deventer. Voor de Holtense waterpoloclub is het een een avond om niet meer te vergeten want de heren worden na de wed strijd tegen ABS officieel gehul digd met het behalen van hun eer ste kampioenstitel. Vertrek vanaf de Dorpsschool om 20.00 uur pre cies. Holten bl-Tweothe bi Holten had donderdagavond ook tegen Twenthe gespeeld. Het werd toen een bittere nederlaag van 6-0. Zaterdag in de eerste helft een ge- lijkopgaande wedstrijd met aan beide zijden gevaarlijke counters. De Holtense keeper redde soms op fabelachtige wijze. De tweede helft gaf een geheel ander spelbeeld. Holten zette alles op de aanval. Dit resulteerde in de tiende minuut in een 1-0 voorsprong door een doel punt van Benno V. Vlak hierna sprong de bal uit een vrije trap via de doelpaal in het doel: 2-0. Twen- the was de draad geheel kwijt en begon hard te spelen. Vlak voor tijd werd het nog 2-1. Hierbij bleef het, met dank aan F. Meinders die ge leend was en keihard gewerkt heeft. DES e2-Holten e2 Bij de in Nijverdal gespeelde wedstrijd bleek dat Holten e2 nog niet bevrijd was van onkunde en machteloosheid. Ver in de tweede helft stond e2 achter met 2-0. Wat er hierna gebeurde was tot ieders ver bazing. Holten scoorde tegen door Jordy P. Niet lang daarna gaf de 'arbiter aan nog 1 minuut te spelen. Dit werd DES tc gortig en kapte met de boel en zo bleef het 2-1 Holten e3-Ni jverdalel De eenheid groeit bij dit elftal, gezien het samenspel en de afron ding. Ze moesten voor de tweede keer tegen Nijverdal el aantreden. Ook nu kon Nijverdal geen vuist maken. E3 zette Nijverdal dan ook stevig onder druk wat leidde tot één doelpunt voor rust. In de twee de helft zakte de verdediging van Nijverdal als een pudding in elkaar en werd de score opgevoerd naar 7- 0. SWNf5-Holtenf2 De Holtense jongens hadden in de eerste helft de wind in de rug en waren duidelijk sterker. Ondanks enkele goede schoten, wilde het maar niet lukken om de bal in het net te krij gen: Dit lukte SWN in de tweede helft wel twee keer. Holten fl-Nieuw Heeten f2 De jongens van fl moesten er nog wel een schepje bovenop doen, daar de tegenstander veel sterker voor de dag kwam dan veertien da gen geleden. Ze kwamen al snel op een achterstand. Door goed samen te werken werd deze achterstand nog voor de rust omgezet in een voorsprong. In de tweede helft werd een prachtige 4-1 eindstand opgebouwd.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 8