Prima promotie badmintonsport Zevendaagse Wenen-reis van uw krant voor f 460,- Alle azen present in kampioenscross JEUGDIG ZIJSPANDUO TIMMERT FLINK AAN DE WEG Agrarisch jongerenwerk in de knel HOLTENS NIEUWSBLAD - I DONDERDAG 4 APRIL 1985 9 ketters Het jeugdige zijspanduo Dirk-Jan «t a m. Müiler en Gert-Jan Scheperman ves- "W 1 tigt regelmatig de aandacht op zich I IlT" £1 f* 1 fl /I P |7|| "f*"! "1 en staat op het punt door te breken I dill 1J.JL U-V i\i|JVvl 1 litlvll binnen de zijspancross-wereld. J J j? en na één ronde werd de koppositie ingenomen die gedurende de man che niet meer werd afgestaan. Zij eindigden met 40 seconde voor sprong op de naaste concurrenten. Ook de tweede manche was voor het Holtense duo. Zonder moeite wisten zij na de start de eerste plaats te bereiken die zij de gehele manche niet meer afstonden. De derde 500 cc-cross voor het Ne derlands kampioenschap op zondag 31 maart in Harfsen is de enige cross boven de grote rivieren. Alle H-rijders zullen dan ook aanwezig zijn. In de eerste plaats Toon Karsma- kers die zijn kampioenstitel wil ver dedigen. Hij krijgt daarbij grote te genstand van Kees v.d. Ven, in 1984 derde by de wereldtitel 125 cc, nu al weer in goede vorm. Ook de inmid- aanvulling kunnen betekenen op de noodzakeiyke overheidssubsi die. De besturen van de Platte landsjongeren organisaties zullen deze suggestie zeker niet naast zich neerleggen. dels blessurevrije Gerard Rond die wil trachten zijn vroegere titel te heroveren. In blakende vorm steekt nog steeds good old Frans Sigmans., bezig aan zijn laatste seizoen,, die zich in Harfsen weer eens wil laten zien. Dan-is er Henk Seppenwoolde, hersteld van een ernstige voetblessure, die voor ei gen publiek weer zal willen vlam men. Terwijl ook wereldkampioen Enduro Henk Poorte en Neder lands kampioen 125 cc Dinand Zyl- stra proberen dit jaar in de ko ningsklasse hoge ogen te gooien. Voorts zijn natuurlijk Peter Her- lings, Jaak Verwaayen, Gieyo v. Zoggel en Johny Ponjee ook in de ry van kanshebbers te scharen. In het omiystende programma rijden vele smaakmakers: de viertakt- klasse en de nationalen 250 cc. In de nostalgische viertaktklasse met hun sonore bromgeluid komen 90 coureurs aan het starthek waar onder maar liefst 10 H rijders. Deze wedstrijd telt favorieten in de rij ders: Ad Verstegen, Bert v. Dui men, Fons Nijhof, Jo Lammers en Herman v. Hoegee. Voor eigen sup porters rijden de streekrijders Al- bert Bensink en Willem v. Maanen uit Voorst, Henk Wassink en Harry Fleming uit Lochem, Bennie Har- telman uit Hengelo en Wim en Jan Steegink uit Deventer. Bij de 250 cc gaat de aandacht vooral uit naar Henri Sanderman uit Markelo: Gerard Uytdewilligen uit Nieuw Wehl en de HAMAC streekryders Laslo Tichi en Gerrit Norder uit Deventer, Jack Enden dijk uit Diepenveen en Aaldert El- singa uit Lochem. Het circuit Het Peppelenbos ligt in de driehoek Deventer/Zutphen- /Lochem en is door bepijling ge makkelijk te vinden. De training begint om 10.00 uur, terwijl de eer ste wedstrijd om 12.30 van start zal gaan. tijd besteed wordt aan de motor en het lopende gedeelte van het .zy- span. De fysieke gesteldheid wordt op peil gehouden door minimaal twee conditietrainingen per week onder leiding van deskundige men sen. De aandacht gaat vooral uit naar het uithoudingsvermogen en het oefenen en versterken van de spiergroepen die onontbeerlijk zijn voor het crossen. Daarnaast wordt er, als er geen wedstrijden zijn, in het weekend op de motor getraind. Dit gebeurt dan in Deventer of St. Isidorushoeve. De motorsport is een dure sport, die zonder hulp van buitenaf haast niet uit te oefenen is. Dirk-Jan: „Het kost erg veel, maar gelukkig worden de kosten een beetje gedrukt door toedoen van diverse sponsors. Daar zijn we erg biy mee. Zonder hulp van deze mensen en bedrijven is er geen be ginnen aan. Dit jaar willen we ons in de kijker rijden en in ieder geval senior worden". Gert-Jan: „We hebben erg veel plezier aan onze sport, waarin we heel wat aflachen. We steken een boel op, vooral in de wedstrijden. Maar ook in het omgaan met ande re mensen, je beleeft nog eens wat. We hebben het goed voor elkaar. Het materiaal en de kleding waaro ver we beschikken zien er prima uit. Daar zal het niet aan liggen. De rest zullen we zelf moeten doen". Met de zeer welkome steun van een aantal bedrijven waaronder Vlogtman landbouwmechanisatie, Motorpaleis Piet van Dyk, Verpak- kings Industrie Rotterdam, Gara ge Baltes en het mengvoederbedrijf C. A. Müiler is de rijspancombina- tie haast verplicht hier wat tegen over te stellen. De motivatie is aan wezig. De eerste resultaten geven goede hoop voor de toekomst. Amper hadden we de verwach ting uitgesproken dat het jeugdige duo wel van zich zou laten spreken, of de eerste overwinning kon al by- geschreven worden. Afgelopen zon dag werd met grote overmacht de grand-prix voor junioren op het KNMV terrein van Amsterdam ge wonnen. In de eerste manche moes ten Dirk-Jan en Gert Jan starten op een 28e plaats, maar na 100 me ter werd de tweede positie bereikt, Het plattelandsjongerenwerk ontvangt al jaren steeds minder subsidie van de overheid. Om het voortbestaan van dit werk te ga randeren in de toekomst lanceerde Wim S te gem an in zyn afscheids woord van de Plattelands Jongeren Gemeenschap Overijssel, als agra- agrarische jongeren". Deze bydra- risch bestuurslid, een idee „wan- ge moet aftrekbaar worden van het neer de subsidie nog verder terug bedrag dat elke boer af moet dra- loopfc verhoog dan de by dra ge van gen aan het Landbouwschap. Deze regeling geldt al voor leden van de standsorganisaties. Voor jonge boeren moet deze mogeiykheid er ook komen. Dit zou een wenselijke In de schaduw van broer August Müiler en Henk van Heek hebben Dirk-Jan en duo-passagier Gert- Jan zich één groot doel voor ogen gesteld. In hun eerste seizoen in de nationale zijspanklasse junioren willen ze doorstoten naar de senio ren. Reeds aan het begin van dit crossseizoen heeft het jonge duo (beiden 20 jaar) zich sterk gemani festeerd. Dit gebeurde in wedstrij den met voomameiyk senioren aan de start waarin goede klasseringen werden behaald. Hetgeen de vraag opwerpt om dispensatie aan te vra gen by de K.N.M.V. om senior te mogen worden. Dirk-Jan: „Bij de senioren zou den we elke wedstrijd achteraan moeten starten, wat inhoudt datje meestal niet veel verder komt. Voor ons is dit jaar een leeijaar waarin we veel kunnen opsteken. Bij de ju nioren kun je als je kopstart hebt veel leren. Het advies van August, om niet over te stappen naar de se nioren, is voor ons van doorslagge vende betekenis geweest". Het hele zijspangebeuren oefent op beide coureurs erg veel aantrek kingskracht uit. Dirk-Jan is daarby zeker geholpen door vader Dick, die jarenlang deel uitmaakte van de internationale zyspanelite. Au gust bewyst al enkele jaren dat hy internationaal ook mee kan ko men. De jongste telg uit dit „zy- spangeslacht" had zyn keus dan ook snel gemaakt. Bakkenist Gert- Jan Scheperman heeft een aantal seizoenen als helper by August dienst gedaan. In het begin van 1984 werd besloten samen te gaan rijden. De eerste motor was een af dankertje, een derde-hands E.M.L. frame voorzien van een oud motor blok van broer August. Met vallen en opstaan werden de eerste wed strijdjes tot een goed einde ge bracht. Die ritjes vormden de basis om het samen hogerop te proberen in nationale zijspanklasse junio ren. De Honda-E.M.L. waarover het duo nu beschikt is één van de eerste lichtgewicht zyspannen. Deze re volutionaire ontwikkeling binnen de zyspansport: een superlicht fra me met een Honda 500 cc motor, wordt naar het er nu uitziet ge zichtsbepalend in de toekomst. De motorsport is niet geheel van ge vaar ontbloot, getuige het ongeval van vorig jaar op de Zuurberg in Holten. Tydens deze wedstryd gin gen August Müiler en Henk van Heek met zwaar letsel naar het zie kenhuis. Gert-Jan: „Natuurlijk sta je daar by stil, maar als je bang bent moet je niet in die bak gaan staan". Dirk- Jan vult aan: „Alleen als er echt wat gebeurt, zoals tydens onze eer ste wedstrijd in Amsterdam. Dan weetje dat er wat achter je zit, tja... en dan gaat het net goed". Talent Dat dit jonge duo in het bezit is van enig talent is overduideiy k Ta lent alleen is niet voldoende. Mo torsport is een mechanische sport waarin de mens een belangrijke schakel is. Dat heeft als consequen tie dat een groot deel van de vrije Badmintonliefhebbers uit Hol ten en omstreken hebben woens dagavond hun hart op kunnen ha len. In het kader van een promotie- toer van de firma All Weather Sports was door bemiddeling van Stoelinga sport uit Deventer aan de Badmintonclub Holten de eer gegund om nader kennis te maken met Carlton-badmintonmateriaal. Eerst werden de leden in de gele genheid gesteld om te spelen met goede en nog betere rackets, waar na vier Nederlandse topspelers een flitsende demonstratie van hun niet geringe kunnen gaven. Lex Coene, meervoudig nationaal kam pioen die net terug was uit Enge land van de All-Englands nam het op tegen jeugdintemational Ron nie Michaels, terwyi de Nederland se nummer drie by de dames, Erica van Dijk, tegen haar clubgenoot van B.C. Carlton Helmond Frans Swinkels, ook een hoofdklassespe ler, liet zien, dat naast een goede slagenbeheersing het loopvermo gen minstens zo belangrijk is. Hier na trakteerden bovengenoemde spelers het publiek op een wel zeer flitsende game dubbelspel. Na het aanbieden van een kleine attentie aan de spelers en de vertegenwoor digers van bovengenoemde firma's kregen plaatseiyke talenten de ge legenheid de strijd aan te binden tegen het demonstratieteam. Een betere promotie van de badmin tonsport kan een vereniging rich niet wensen! Oad reizen Aanmeldingsbon zevendaagse reis Wenen Naam: Adres: Postcode: Telefoon: Aantal personen:. Kamerindeling: Woonplaats:, x2-pers. kamer xl-pers. kamer *Wel/geen reisverzekering/aanmeldingsverzekering, "aangegeven s.v.p. •voorkeurdatum 15 april/20 april Namen deelnemers: Naam:„ Naam: Naam:. Naam:. Geb. datum:. Geb. datum: Geb. datum:. Geb. datum:. Deze bon kan tot uiterlijk dinsdag 9 april a.s. gezonden worden aan: OAD Postbus 20 7450 AA Holten. Uw definitieve aanmeldingsformulierwordt u per omgaande thuis gezonden. Voor nadere informatie kunt u bellen met OAD 05483-7 77 77. Het Oad-hotel in Baden... Zoals gezegd worden de deel nemers aan deze reis onderge bracht in het Oad-hotel in Ba den. Het is het prachtig gereno veerde hotel Esplanade: sfeer vol en van alle moderne comfort voorzien. Er is een grote lounge, tv-zaaltje, bar, lift, een gedeelte- ïyk overdekt buitenterras en een grote tuin. Alle kamers zyn voorzien van een badkamer met douche of bad en toilet. De Oad zelf voert de directie. Er wordt Nederlands gesproken en de maaltyden rijn aangepast aan de Nederlandse smaak. De reis wordt op vaderlandse bodem af gesloten met een gezameniyk ontbyt. De terugreis wordt ge maakt met de slaapbus. 0 Langs tal van bezienswaardigheden... Alle wetenswaardigheden over deze reis volledigheids halve hieronder even op een rijtje: Vertrekdata: 15 april, 20 april. Aantal dagen: 7. Prijs: f 460,- per persoon netto. Minimum aantal personen: 34 per bus. Bij de reissom is inbegrepen: busreis per slaapbus vanuit de regio naar Baden v.v. 5 nachten verblijf in Hotel Esplanade nieuwe gedeelte in 2-persoonskamer met bad/toilet en balkon. verzorging tijdens de reis op basis van volpension van af het ontbijt bij aankomst in het hotel in Baden tot het diner op de dag van vertrek uit Baden ontbijt laatste dag. reisbelastingen en tolgelden. excursies zoals omschreven. Niet ingebrepen: Entreegelden. operette- en concertbezoek ca. f 40,- p.p. per avond. uitgaven van persoonlijke aard. toeslag 1 pers. kamer f 15,- p.p. ving te zien en te beleven. Óm een aantal in de reis begrepen uitstapjes te noemen: het slot Schönbrunn krijgt men te zien, het Belvédère, de Staatsoper en natuuriyk ook het Prater, be kend door z'n 65 meter hoge Riesenrad. Wenen is overigens niet alleen de stad van historie en prachtige barokke bouwwer ken, maar ook van kilometers gezellige winkelstraten, waar van de Karin te rstrasse de meest chique is. Ook het prach tige berggebied ten zuidwesten van Wenen staat op het pro gramma en uiteraard kan men naar een concert of operette (in het hotel kan men daarvoor boeken; de kosten bedragen cir ca f 40,- per avond). Baden Baden, de standplaats van deze reis, ligt twihtig kilometer van Wenen af. Het is een gezellig stadje, beroemd door zyn vele warmwaterbronnen. In Baden een veelheid aan gezellige win kelstraten en veel zogenaamde „Heurige" wynlokalen. In Ba den ook een groot Kurpark en een casino. Voor de ongekend lage prijs van f 460,- per persoon stellen wij onze lezers inde gelegenheid om een geheel verzorgde zevendaagse reis naar Wene.T-Wienerwald te maken. De organisatie van genoemde reis is in handen van de Oad in Holten. Gereisd wordt ,net de super-comfortabele slaapbus van de Oad. Overnacht wordt in het eigen Oad-hotel in het na bij Wenen gelegen Baden. Wat vertrekdata betreft heeft men de keuze tussen 15 april en 20 april. reikt. Daar, in het eigen hotel van de Oad, worden de deelne mers aan deze aantrekkeUjke reis ondergebracht. Aantrekkelijk Een aantrekkeUjke reis, want veel valt er in Wenen en omge- Deelnemers aan de reis ver trekken op zaterdag of maan dag aan het eind van de middag. Rond half elf wordt de bus waar mee gereisd wordt, omgebouwd tot slaapbus. 's Nachts wordt doorgereden. In de loop van de volgende dag wordt Baden be-

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 9