Blauw-Wit had geen geluk in Enschede W aterpoloteam kan feest al bestellen T afeltennisteam terecht kampioen Resultaten sv Holten Holten's glorie reed overtuigend Mintonettedames onbetwist eerste Wisselbokaal voor Kwiek uit Raalte 1 Koploper op bezoek bij sv Holten Veneklaas succesvol De Eendracht Biljarten Kampioenschap nu al binnen Geslaagd Gasttraining ÜQIJËNS NIEUWSBLAD Liesbet Smitt eerste in dressuur DONDERDAG 4 APRIL 1985 Wegens de slechte terreinsom- standighedèn werden in het afgelo pen weekend alle wedstrijden van sv Holten afgelast. Indien het weer en het terrein het toelaat krijgen de rood-zwarten aanstaande zaterdag koploper Lemelerveld op bezoek. Dit wordt zondermeer een zware kous. Een gelijk spel zou een ver dienstelijk resultaat betekenen. De gasten scoorden tot nu toe maar liefst 34 keer, terwijl de doelverde- diger slechts zeven doelpunten moest toelaten. De wedstrijd be gint om 18.00 uur. Paasmaandag is Holten 1 vrij. Egbert Veneklaas was afgelopen zaterdag weer succesvol in de Ach terhoekcross in Gaanderen. Zijn tijd op de 10 km was 33.22 min en dat is gezien het sterke deelnemers veld een prima prestatie. Henk Mulder finishte in een tijd van 37.20 min op de 21ste plaats. Beide lopers zijn lid van de sv Holten afd. atle tiek. Programma zaterdag 6 april: Vijf de wedstrijd PJGO-crosscompetie in Diepenheim. Bij de wedstrijden om het clubkampioenschap van de schietvereniging „De Eendracht" scoorden de schutters als volgt: Luchtgeweer: Klasse A: 1. G. Koopman 182 p. 2. G. H. Paal man 171 p. 3. G. J. Schuppert 162 p. (3x10). 4. W. Paalman 162 p. 5. B. J. Oplaat 160 p. 6. Dick Jansen 139 p. Klasse B: 1. E. J. Grotentraast 153 p. 2. D. J. Nijendijk 152 p. 3. A. Paalman 147 p. 4. Bert Paal man 143 p. 5. B. Wierbos 135 p. Klasse C: 1. G. J. Sluiter 149 p. 2. G. J. van Aefst 139 p. 3. A. Pekkeriet 114 p. Luchtpistool-Open Klasse: 1. G. H. Paalman 168 p. 2. A. J. Biele man 167 p. 3. H. Mulder 155 p. In de wedstrijden van de com petitie Biljartbond „Ons Genoe gen" (Nijverdal en Omstreken) waren de resultaten van de Hol- tense clubs als volgt: Hoofdklasse: V.O.G.-Jansen 4-4. Kalfsterman-Parkgebouw 6-2. Overgangsklasse: K.O.T. 2-Kalf- sterman 2 4-4. Jansen 2-B.C.O.G. 2-6. Eerste Klase: Haarlerberg 2-Jan- sen 3 6-2. Klepperderk-Kalfster- man 3 44. Hoogste serie van Hulsman van de Ster en Tinus Aanstoot van Kalfsterman 3 met 18 car. Tweede klasse: Kalfsterman 4- H.B.C. 2 44. Derde Klasse: Jansen 3-O.B.K. 3 4-4. Afgelopen weekend werden in Heeten de finales verreden van de deze winter gehouden dressuur- competitie waarvoor alleen de hoogst geplaatste combinaties wa ren uitgenodigd. Liesbet Smitt met „Zarja" won in de klasse B de eerste prijs met 122 punten en de 131 pun ten die Dries Willems in de klasse L2 met „Wilco" behaalde waren goed voor de 2e prijs. Programma sporthal 't Mossink voor de week van 6 april 1985 tot en met 12 april 1985. Zaterdag: 14.00-16.30 Mintonette; 19.00-20.00 J. Koerkamp; 20.00- 21.00 Klein Horstman. Zondag: le Paasdag - gehele dag gesloten. Maandag: 12.30-17.00 De Schure. Dinsdag: 16.15-22.30 Mintonette; 22.30-23.30 Blauw-Wit. Woensdag: 08.30-18.00 Wegen wacht; 18.30-22.30 badmintonclub Holten. Donderdag: 14.00-16.30 Twen haarsveld; 16.30-22.00 s.v. Holten, afd. handbal; 22.00-23.00 K.N.V.B.; 23.00-24.00 s.v. Holten, All Stars. Vrijdag: 08.00-17.00 scholenge meenschap Holten; 18.30-23.00 Mintonette. S.V. Holten Zaterdag 6 april: Holten 1-Leme- lerveld 118.00 uur. Maandag 8 april: Holten 3-Hera- cles 3 10.00 uur; LAP 4-Holten 4 In een wedstrijd waarin de gasten uit Holten voortdurend de toon aan gaven is het Enschedese Boswinkel er niettemin in geslaagd om de volle winst thuis te houden. Na een 2-0 ruststand zegevierden de gastheren met 2-1. Vanaf de aftrap liet Blauw Wit duidelijk merken waarvoor men de reis naar de textielstad had onder nomen: winnen van de FC Boswin kel. In het eerste kwartier heersten de Holtenaren op alle fronten be halve dat van de productiviteit. De ene kans na de andere werd om zeep geholpen en als het al leek te lukken dan verhinderde de Bos winkel-goalie erger voor zijn team. De druk op het Enschedese doel bleef voortdurend aanhouden en enige doelpunten voor Blauw Wit leken slechts een kwestie van tijd, maar het zou heel anders lopen. In de 27e minuut nam de thuisclub, tegen alle verhoudingen in een voorsprong. Een counter van Bos winkel resulteerde in een corner. De bal werd scherp voor het doel gebracht en gedragen door de wind, verdween hij in de boven hoek (0-1). Opnieuw trok Blauw Wit furieus ten aanval, maar naast nauwkeurigheid miste de Holtense ploeg deze middag ook elk greintje geluk. In de 39e minuut werd de voorsprong van Boswinkel zelfs uitgebreid. Opnieuw vormde een corner de inleiding. Door de defen sie werd de bal onvoldoende ver werkt, waardoor Roossen 2-0 kon laten aantekenen. Ook in de twee de helft, met Hulleman voor Albert Kolkman, hield de Blauw Witte bri gades een duidelijk overwicht, maar, mede door fanatiek verdedi gen van de thuisclub, bij vlagen lei dend tot afbraakvoetbal, zagen ze lange tijd geen kans om de aanslui ting tot stand te brengen. Toen dat, uit een indirecte vrije trap, in de 86e Met nog twee wedstrijden te spe len en zes punten voorsprong op de naaste concurrenten kunnen de heren van het waterpolotéam Twenhaars- veld het kampioensfeest alvast gaan bestellen. Afgelopen zaterdag werd de beslissende wedstrijd tegen De Mors uit Rijssen ruimschoots gewon nen. Met veel Holtens publiek op de tribune begon de wedtrijd direct met een openingstreffer van Wim Boode. Vlak voor rust maakte Ed win Stegehuis er 0-2 van. In de tweede periode vocht De Mors hard terug om de stand weer in te lopen of zelfs nog in hun voordeel uit te breiden, want bij een overwinning bleven de Rijssenaren nog in de race voor het kampioenschap. Even begon het er benauwd uit-te zien voor de kampioensaspiraties van Twenhaarsveld toen De Mors- heren tot twee keer toe scoorden. Twenhaarsveld behield echter de rust in de ploeg en wist via Edwin Stegehuis weer op een voorsprong te komen. In de derde periode scoorde Wim Boode nog een keer, gevolgd door een doelpunt van De Mors, maar Edwin Stegehuis ant woordde onmiddellijk met een te gendoelpunt. In de vierde en laat ste periode stelde hij de winst voor Twenhaarsveld veilig door op nieuw te scoren, onder luid gejuich van de enthousiaste supporters- schare. Door deze overwinning kan Twenhaarsveld zich gaan opma ken voor de promotie van de derde naar de tweede klas. Een uitsteken de prestatie van de Holtense vere niging. 's Avonds moest het damesteam aantreden tegen W.Z.C. uit Wijhe in Raalte. Zij hadden er een zware klus aan. De eerste periode ver streek vlekkeloos en in het begin van de tweede periode begon het er zelfs op te lijken dat de Holtense dames niet geheel kansloos waren toen Agnes Tuller de openingstref fer maakte. Vlak voor rust maakte Wijhe echter gelijk en in de derde periode liepen zij uit tot 2-1. Mede door het uitstekende keeperswerk van Herma Oolbekking hielden de Holtense dames stand. In de vierde en laatste periode kwam voor Hol ten het grote moment toen Agnes Tuller de gelijkmaker scoorde. Zij wisten deze stand tot het einde toe vast te houden. De volgende wedstrijd is een uit wedstrijd voor het damesteam te gen De Mors uit Rijssen op zater dag 20 april a.s. Vertrek vanaf de Dorpsschool om 13.45 uur precies. minuut uiteindelijk wel lukte, (Henri Thalen gaf het laatste tikje (2-1), was de resterende tijd te kort nog tenminste 1 punt uit deze ont moeting te halen. Een onfortuinlij ke nederlaag voor een Holtense ploeg die zaterdag geen kans zag de (vele) kansen te verzilveren. Programma Voor de komende week heeft de TVB voor Blauw Wit een zwaar pro gramma vastgesteld. In 1 week moeten liefst 3 uitwedstrijden wor den afgewerkt. A.S. zaterdag tre den de Blauw Witten aan in Olden- zaal tegen de club van die naam en op Paasmaandag staat de return tegen koploper Sc Denekamp op het programma. Beide ploegen achten zichzelf nog zeker bij de kanshebbers in deze spannende competitie. Hetzelfde geldt voor de w Drienerlo, afkomstig van de TH Twente, waar Blauw Wit op 13 april op bezoek moet. Aangezien de bles sure-perikelen inmiddels wat ach ter de rug zijn kan trainer Scholten weer over een wat bredere basis be schikken en in de sterkst mogelijke opstelling de tegenstanders partij geven. Stand: SC Denekamp 16-22; Drienerlo 16- 21; VABO 14-20; Sportlust 15-19; Vesos 14-18; Oldenzaal 15-18; Eversberg 15-18; Blauw Wit 16-16; Marle 15-14; Markvogels 15-12; SC Daarle 16-9; Boswinkel 14-7; Riet vogels 15-2. Diana Visser en Saskia Mulder hebben op 27 maart het zwemdiplo ma A behaald. Beiden zijn leerlin gen van de zwemschool Holten die onder leiding staat van mevrouw Zwienenberg. Het eerste team van de tafeltennis vereniging HOLTEN is in de uitwed strijd tegen de Brug 6 uit Apeldoorn kampioen geworden in de derde klas se. Voordat de wedstrijd begon wa ren ze eigenlijk al kampioen, omdat de Brug, de enige bedreiging die ze nog hadden, hun vorige wedstrijd verloren hadden en daardoor Holten I niet meer konden inhalen. Ondanks dit gegeven waren Ar jan Hakkert en Gerard O vervelde er toch nog genoeg bij om resultaat te behalen. Aijan won al zijn drie partijen, ook al ging het soms niet makkelijk Gerard wist twee partij en te winnen en verloor één maal. Nico Valk was waarschijnlijk al aan het feestvieren, want hij kon geen van zijn drie partijen op zijn naam brengen. Omdat het dubbel (Arjan en Nico) ouderwets liep ging dit punt ook naar Holten en daardoor werd het toch een 64 overwinning. Door dit kampioenschap promo- veert het eerste team naar de twee- de klasse afdeling IJsselstreek. La ten we hopen dat ze in deze klasse goed mee kunnen komen, maar dat moet eigenlijk wel gezien het peil waarop ze deze kompetitie hebben gespeeld. Gerard Overvelde was de grote gangmaker van het team. Hij heeft erg weinig verloren. Omdat Arjan Hakkert en Nico Valk ook ge middeld 60% spelen werden de meeste wedstrijden gewonnen. Na een spannende competitie werd vrijdag j.l. Mintonette C1 ongeslagen kampioen. Weliswaar hadden de da mes tweemaal in het zand moeten bijten tegen Katers uit Almelo, doch deze ploeg speelde buiten mededin ging mee. Vrijdag tegen het Hengelose HTC werd het weer een vlekkeloze drie-sets overwinning voor het team dat bestond uit: Bettina Kra mer, Lilian Sluiter, Yvonnen Lan- gendoen, Caroline Dogterom, Wil- moen Boode, Christien van Meurs en Mascha de Lange. Esther van Avezaath was reserve. Het team stond onder leiding van trainer- coach Arie Langendoen. Wie had dat gedacht, de voorberei dingen waren uitstekend, het materi aal goed, de inzet en conditie van Au gust en Henk niet minder, maar toch denk je dan .Hoe zou de VMC-Honda het doen tussen de grote wereldtop pers'. Het antwoord werd zondag op het circuit in Warching in Zuid-Duits- iand gegeven: het ging fantastisch. Via twee sterk gereden manches wisten August en Henk twee maal een derde plaats te bereiken en dat bleek ruimschoots voldoende om de eindzege mee naar Holten te ne men. De kwalificatie op zaterdag middag werd met zeer snelle trai ningstijden vlekkeloos genomen. Zondagmorgen in de tijdtraining, die zeer belangrijk was om een goe de plaats op de eerste rij aan het starthek te krijgen, ging eveneens uitstekend, een zevende trainings- tijd. De eerste manche ging het duo niet zo goed van start, zo te zien werd er geen risico genomen. Au gust had echter de taak zijn Honda van een 18e plaats naar voren te werken en dat ging voortreffelijk. Na zes ronden lag hij op de achtste' plaats en toen de finishvlag viel was hij derde. In de tweede manche een iets betere start en na drie kwart race was de vijfde plaats be reikt. Toen werd de jacht ingezet op le kopgroep en rukten zij op naar ren derde plaats. Als de wedstrijd 00 meter langer was geweest, dan waren zij zelfs tweede geworden. De overwinning leverde 30 punten op voor het wereldkampioenschap. Een geweldig succes, niet alleen voor August en Henk maar ook- voor Vruwinks Motorconstructies van eigen bodem uit Holten. Het feest was helemaal compleet toen het bericht binnenkwam dat brper „motormuis" Dirk-Jan de juniorzij span in Amsterdam gewonnen had. Holten A2-Blauw-Wit A2: Holten moest deze zaterdag aantreden tegen plaatselijke rivaal Blauw- ~Wit. Holten begon zeer sterk en scoorde al in de le minuut een doelpunt door „toks". Hierna werd Blauw-Wit sterker en scoor de maar liefst 2 keer tegen, rust stand 1-2. Na de thee was Holten een stuk agressiever en men kreeg legio kansen, maar in de afwerking werd gefaald. Na onge veer 20 minuten verving de lei der van Holten A2 de keeper en die werd veldspeler. Dit bleek la ter een gouden wissel te zijn. Uit een corner van links kopte B. J. V. feilloos in 2-2. Tien minuten voor het einde was het weer B. J. V., die voor de winnende tref fer zorgde. Een hardwerkend Holten kreeg z'n eerste ver diende overwinning. Holten C3-Wierden Cl: De eerste helft ging men goed van start en na een paar gemiste kansen was het J. van Beek, die na ongeveer 15 minuten 1-0 aantekende. Deze voorsprong was maar kort, want Wierden maakte gelijk 1-1. Na de rust moest Holten tegen de wind in. Het winnende doelpunt werd 5 minuten voor het einde van de wedstrijd gescoord door R. Ak kermans. Eindstand 2-1. Holten E2-Haarle E2: In een voor Holten gemakkelijke strijd, leek het in het begin toch nog wel moeilijk te worden. Toch wist Holten in 14e minuut de score te openen 1-0. Na de thee kwam men op 2-0. Dit leek het einde van Haarle. Haarle pro beerde toch nog iets terug te doen, maar strandde op de stug ge verdediging van Holten. Het werd tenslotte nog 3-0 en zo werd de laatste plaats verlaten ten koste van de zeer sportieve groep uit Haarle. Holten F2-S.O.S. F2: De jongens van F2 komen er steeds meer in. Bij slecht weer hebben ze zater dag een mooie 3-0 overwinning behaald op S.O.S. In de eerste helft konden ze de weg naar het doel niet goed vinden, maar de tweede helft werd het goede sa menspel en de inzet beloond met drie doelpunten. 10.45 u.; Holten 10-De Zweet li 10.45 u.; Holten 2,5, 6,7,8, 9,11,12 en 13 zijn vrij. Junioren: Haarle Al-Holten Al 14.30 u. V. 13.30 u.; Sp. Rijssen A2- Holten A2 12.45 u. V. 12.00 u.; Hol ten A3-SWN A2 14.30 u.; Holten Bl-SVZW BI 14.30 u.; Holten B2- Des B2 14.30 u.; MW 29 Cl-Holten Cl 11.30 u. V. 10.30 u.; Holten C3- RKSV Cl 13.00 u. Pupillen: Holten Dl-W.school Dl 10.00 u.; Excelsior D4-Holten D2 8.45 u. V. 8.00 u.; Vesos D2-Holten D3 10.00 u. V. 9.15 u.; Holten El- SWN E3 11.00 u.; Holten E2-Des E2 10.00 u.; Nijverdal El-Holten E3 11.00 u. V. 10.45 u.; Nw. Heeten F2- Holten F110.00 u. V. 9.15 u.; Vesos F2-Holten F210.00 u. V. 9.15 u. Blauw Wit Zaterdag 6 april: Senioren: Oldenzaal 1-Blauw Wit 1 2.30 u. V. 1.00 u.; Blauw Wit 2- D.V.O. 2 12.45 u.; Blauw Wit 4- Blauw Wit 6 12.45 u.; Blauw Wit 7- Blauw Wit 9 2.30 u.; O.N. 6-Blauw Wit 5 12.45 u. V. 11.45 u.; SWN 9- Blauw Wit 8 2.30 u. V. 1.30 u. Junioren: Blauw Wit Al-Den Ham Al 2.30 u.; Daarlerveen Al-Blauw Wit A2 12.45 u. V. 11.45 u.; SC Rijs sen Bl-Blauw Wit BI 11.00 u. V. 10.15 u.; Blauw Wit B2-SWN B2 12.45 u.; Hector B3-Blauw Wit B3 13.00 u. V. 12.00 u.; Blauw Wit Cl- Excelsior C210.30 u. Pupillen: Blauw Wit Dl-SC Rijssen Dl 10.00 u.; WW D3-Blauw Wit D2 10.00 u. V. 9.00 u.; SOS E2-Blauw Wit El 12.00 u. V. 11.00 u.; Blauw Wit Fl-Huls.Boys F110.00 u. Programma Paasmaandag: S.C.- Denekamp 1-Blauw Wit 111.00 u. V. 9.30 u.; Excelsior 9-Blauw Wit 3 10.30 u. V. 9.30 u. Afgelopen zondag organiseerde de afdeling handbal van de S.V. Holten voor de 6e keer haar Kem- perkamptoumooi voor recreanten. Aan dit toumooi werd door 8 teams in 2 poules deelgenomen. In poule A werd na een halve competitie de volgende stand bereikt: 1. Heeten; 2. Nw. Heeten; 3. Voorwaarts; 4. Dalfsen. In poule B eindigde het team van Holten keurig op een 2e plaats achter het sterke Kwiek uit RaaltQ. Derde werd hier Broekland en 4e Achilles. In de kruiswedstrij- den won: Achilles met 2-1 van Dalfsen (de winnaar van vorig jaar); Won Broekland na het nemen van strafworpen van Voorwaarts. Hol ten won om de plaatsen 3 en 4 over tuigend van Nieuw Heeten met 4-1, met o.a, 3 doelpunten van Mini Kemper, op wiens idee dit toernooi 6 jaar geleden werd gestart. In de wedstrijd om de le en 2e plaats vond een spannende wedstrijd plaats tussen Kwiek en Heeten. In een qua handbal voor recreanten goed niveau gespeelde partij won Kwiek met 2-1 na eerst nog met 0-1 achter gestaan te hebben de le prijs en de Truus Wisselbokaal. Aan het eind van de middag be dankte voorzitter Wim Dalhuisen de organisatoren; de E.H.B.O. en Truus Arends voor de inzet en het beschikbaar stellen van de prijzen. Een geslaagd toumooi, dat ook vol gendjaar zeker op voortzetting kan rekenen. Eindstand 6e Kemper- kamptoumooi: 1. Kwiek; 2. Hee ten; 3. Holten; 4. Nw. Heeten; 5. Broekland; 6. Voorwaarts; 7. Achil les; 8. Dalfsen. Competitie: Door het slechte weer werd de competitiewedstrijd van Holten - uit tegen Pollux in Hat- tem, afgelast. Blauw Wit B2 - Rood-Zwart B2 In een goede wedstrijd tegen kop loper Rood-Zwart heeft Blauw-Wit de tegenstander fors klop gegeven. De wedstrijd begon met een sterk offensief van de Deldenaren maar de Blauw-Wit verdediging onder leiding van Dick Schuppert pareer de elke aanval. De gastspeler in het elftal van Blauw Wit, Jaap Kruk, zette de wedstrijd naar z'n hand door de twee eerste goals te scoren. Ruststand: 2-0. In het begin van de tweede helft dachten de Blauw Wit ters dat ze er al waren en dat werd meteen afgestraft door Rood Zwart (2-1). Deze tegentreffer was voor de thuisclub het sein om met meer elan te strijden en zo werd aan elke illusie bij de gasten resoluut een einde gemaakt. De wedstrijd ein digde in 6-1 door doelpunten van Erwin Dul, een eigen goal en twee treffers van Wemer Stam. Blauw Wit 5 Markvogels 2 Blauw Wit 5 heeft door een krap pe 3-2 zege op haar naaste concur rent het kampioenschap, met pro motie naar de derde klasse, nu bin nen béreik. Uit de nog vier te spelen wedstrijden zijn nog vier punten nodig. In de eerste helft kwam Markvogels beter uit de startblok ken dan de thuisclub. Dit resulteer de in een verdiende 1-2 voorsprong. Voor Blauw Wit scoorde Jan van der Berg uit een strafschop. Na de thee ging Blauw Wit fel in de aanval en dat leverde na enkele minuten c(e gelijkmaker op waarvoor Bertus Rietberg tekende (2-2). De gasten hadden dit niet verwacht en raak ten uit hun ritme. Toen dan ook na ongeveer een kwartier tweede helft Anton Beldsnijder 3-2 scoorde uit een pass van uitblinker Seino Lo- huis was het voor Blauw Wit" kat in 't bakkie". De thuisclub hield, met aan het hoofd Gerard Kolkman, de verdediging goed gesloten, waar door Markvogels nauwelijks meer gevaarlijk kon worden. In totaal heeft Blauw Wit 5 nu 24 punten uit 14 wedstrijden (doelsaldo 48-11!!) Zaterdag a.s. naar Oranje Nassau 6 in Almelo. Blauw Wit 6 -Vesos 6 De eerste overwinning van het zesde is een feit! Na een flitsende partij, mede door enkele gastspe- lers van het 9de, eindigde de wed strijd met een royale 5-1 stand. Voor de rust zorgden Gerrit Bolink en Tonny Beldman voor de goals en na de thee maakten Gerrit Aan stoot (dikke Gerrit) en Ronald Kolkman (2x) het karwei af. On danks het aantal gemiste kansen stonden de champagne en het bier koud. De goede lijn hoopt het zesde over 3 weken voort te zetten in de laatste thuiswedstrijd. Jan van Staa, trainer van Hera cles zal op dii^dag 9 april a.s. om 13.30 uur de Al jeugd van s.v. Hol ten komen trainen. Op donderdag 11 april a.s. om 14.00 uur komt oud Go-Ahead speler Bart Kolkman naar Meermanskamp om de BI jeugd te trainen.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 5