„Pasen: feest van de hoop" Wie wint de beker? Computer favoriet bij Holtense jeugd van dag tot dag Kerkdiensten Medische diensten Kledingbeurs nu voor zomerspullen HOLTENS NIEUWSBLAD Gezinsdienst IAN WEIIER BOUWKUNDIGE- autobedrijf BV PAASBOAKENS GEREED GARAGE SCHUPPERT BV SCHADEREGELING CARROSSERIEWERK SPUITWERK DONDERDAG 4 APRIL 1985 N.H. Kerk Goede vrijdag: 10.00 uur ds. R. Visser. Viering H. Avondmaal. Eerste Paasdag: 8.30 u. Gezins- dienst m.m.v. de Zondagsscho len. 10.00 uur ds. H. J. Ekker. Paasdienst m.m.v. Kerkkoor. Oppasdienst: Eerste Paasdag: mevr. Tuitert en Joke Mark voort. Tweede Paasdag: mevr. Lichtenberg-Schooien en Annet Vukkink. Tweede Paasdag: 10.00 uur ds. R. Visser. Collectes met Pasen: Paascollecte NHK. Diessenplas woensdag 10 april 19.30 uur ds. M. Berg. Geref. Kerk Goede Vrijdag: 19.15 u. ds. M. Berg. Eerste coll. voor de kerk en 2e voor rente en aflossing. Eerste Paasdag: 9.30 uur ds. M. Berg. 15.00 uur ds. G. H. ter Maat van Goor. In beide diens ten le coll. voor Evangelisatie in Nederland en 2e voor rente en Oppasdienst: Mevr. Samson, Els van Wingerden en Anja Paalman (res.). Ans Paalman en Betty Aanstoot. Tweede Paasdag: 9.30 uur ds. M. Berg. (Zangdienst). R.K. Kerk (Geb. Irene.) Eerste Paasdag 10.00 uur Heili ge Mis. Paasmaandag 10.00 uur Heilige Mis. Dijkerhoek Goede Vrijdag 10.00 u. ds. H. J. Ekker. Viering H. Avondmaal. Collecte voor de diaconie. Eer ste Paasdag: 10.00 uur ds. R. Visser. Paasdienst. Okkenbroek Goede Vrijdag 19.30 u. ds. G. Bouman. Viering H. Avond maal. Eerste Paasdag 10.00 uur. Ds. G. Bouwman. Paasdienst m.m.v. Zanggroep. Uitgangs-, coll. Paascoll. Alg. Kerkewerk. Tweede Paasdag: 10.00 uur. Nieuw Heeten: Goede Vrijdag 15.00 uur Kruis weg. 19.00 uur Plechtige herden king van Christus Kruisdood. Zaterdag 6 april: 21.00 uur Paas wake. Eerste Paasdag 8.00 uur Heilige Mis. 10.00 uur PI. Heilige Mis. 15.30 uur Plechtig Lof. Paasmaandag: 8.00 uur Heilige Mis. 10.00 uur Gebedsdienst m.m.v. Jongerenkoor. Arts Van vrijd. 5/4 17.00 u. tot dins dag 9/4 8.00 uur: W. R. van Cou- welaar Keizersweg 32, tel. 05483- 6 35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Dokter J. F. Sijtsema is afwezig tot 9 april. Dokter J. H. A. Bruins is afwezig van 9 tot 16 april. Wijkverpleging Dienst: 4 t.m. 11 april: zr. T. Kamphuis tel. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundi ge alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur. Gaardenstraat 29 tel. 6 14 36. Tevens dan afhalen en terugbezorgen van magazijnar tikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak elke le en 3e dinsdag van de maand). Tandarts 5 en 6 april: F. B. Zeilstra Brede- rostraat 6 Rijssen tel. 05480- 1 45 69. 7/8 april: L. H. Mees ten Oever Nd Achteresweg 8a Markelo, tel. 05476-29 92. Spreekuur voor spoedgevllen; 17.00-17.30 uur. Dierenarts (Ook voor kleine huisdieren) Th. A. Oostenbrug Diessen- plasstr. 5 tel. 05483-15 15. Kleine huisdierenpraktijk P. E. Helthuis Dorpsstr. 63a tel. 6 33 77 b.g.g. 05759-22 22. Kleuter zuigelingenbureau: Gaardenstraat 29 op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen kruiswerk, Stichting kruisweg Gaardenstraat 29. Stichting Maatschappelijke dienstverl. Midden-Overijssel, Gaardenstraat 29 tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af- Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat en volgens afspraak. Ziekenvervoer: 00 11 of dienst doende arts 05483-6 35 53. Open bejaardenwerk: inlichtin gen tel. 05483-6 12 01 of 6 15 17. Energiebedrijf: storing elektri- citeits- en gasvoorziening mel den bij gem. Energiebedrijf tel. 05483-6 18 14. Politie: 05483-5 13 52 of 6 26 55 na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer: tel. 00 11 (dag en nacht). De garantie voor service i en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 Tel. 05483-6 13 63 Wie in de eerste en tweede maar ik voel hem achter my eeuw na Christus een bezoek staan, bracht aan de stad Rome kon hij is misschien rakelings langs daar twee wel heel verschillen- mij gegaan: de groeten horen. Wanneer het hij sluipt op zwarte, geruisloze Paasfeest was aangebroken, be- voeten, onzichtbaar achter het groetten de christenen elkaar leven aan... met de vreugderoep: „De Heer Dat is natuurlijk griezelig is opgestaan! Hij is waarlijk op- wddr, maar moet deze nuchtere gestaan! Halleluja!" En je kunt waarheid je daarom nu wanho- je voorstellen, hoeveel hoop en pig maken? Jf een", zeiden die verwachting en blijdschap er in christenen te Rome. ff een", die begroeting schuil ging. Die hebben christenmensen door mensen, die tot de eerste chris- olie eeuwen heen gezegd. ,f)at tengemeente te Rome behoor- maakt ons niet wanhopig. En den, waren deels slaven, deels dat is niet zo, omdat we dereali- vrijenmaar allemaal omvan- teit van de dood hebben wegge- gen en bedreigd door de dood. moffeld of verdrongen - we wïl- Als christen werd je gewoon len niet als struisvogels leven! - staatsgevaarlijk geacht, en, maar wanneer wij bij elkaar ko- werd je gegrepen, dan beteken- men als gemeente van de Heer, de dat een zekere dood: dan en in het bijzonder op het feest werd je gekruisigd, of je werd van Pasen, dan vieren we de voor de leeuwen in de arena ge- verrijzenis, de opstanding uit de worpen, of je werd op een ande- doden van Jezus Christus, die re afschuwlijke manier doodge- gekruisigd was. Dan vieren we marteld. Maar op het Paasfeest zijn overwinning op de dood en groetten deze mensen elkaar - door Hem zijnwe zelfs meer dan hoewel ze heel goed wisten, dat overwinnaars!" En Petrus, de ze vrij zeker ten dode waren ge- apostel, de grote pastor van die doemd - met de woorden: „De eerste christengemeente te Heer is waarlijk opgestaan!" En Rome, heeft in een brief geschre- ze zeiden het met een tinteling ven: „God heeft ons herboren van triomf in hun ogen. Ze zei- doen worden tot een leven vol den het - ten dode opgeschreven hoop. Hij heeft dat gedaan door - als overwinnaars. Jezus Christus uit de doden op te wekken.Pasen - het feest van Wanneer je echter in Rome de hoop! een bezoek bracht aan het cir- Want HOOP - en dat is hoop, cus, dan kon je daar, bij de aan- die echt doet leven! - is het ver vang van de voorstelling, de wachten van al die dingen, die gladiatoren zien binnenmarc- volgens de overtuiging van ons heren Dat waren slaven, die op- geloof door God werkelijk zijn geleid en getraind waren als beloofd. Geloven en hopen ho- zwaardvechters. Zij moesten ren onafscheidelijk bij elkaar, zich in de arena letterlijk dood Je kunt niet iets van God ver vechten tot vermaak van het wachten, wanneer je niet tevo- daar verzamelde publiek. En ren gelooft aan zijn beloften, wanneer die gladiatoren - op maar wil je zwakke geloof niet weg naar dat dodelijke gevecht uitgeput in elkaar storten, dan -inde arena langs de keizerlijke moet het gesteund en gesterkt loge trokken, de ereplaatsen, worden doordat je geduldig waar de keizer en zijn gemalin blijft hopen en wachten. Door gezeten waren, omstuwd door het gelóóf kom je het ware leven hun hofhouding, dan riepen op het spoor, maar alleen de deze ten dode gedoemde hóóp hóudtje op dat spoor. En zwaardvechters: Ave Caesar! dat is niet ijdele hoop, maar een Morituri te salutant!" (Wees ge- gegronde hoop, een gegronde groet, Caesar, zij die sterven verwachting, want Christus, de gaan.groetenU!")Nukanikme opgestane Heer, heeft de dood best voorstellen, dat er mensen overwonnen. En daarom vieren zijn, die denken: Maar dan vind vnj het feest van Pasen, het feest ik die groet van die ten dode ge- van de hoop. Die hoop geeft ons doemde zwaardvechters heel een uitzicht over de grenzen van wat realistischer dan de groet bet leven heen, een uitzicht tot van die ten dode gedoemde bet hart van God, van wie christenen. „Zij die sterven zelfs de dood ons niet kan schei gaan..." Dat gold immers ook den. Maar nog meer betekent voor die christenen in Rome? Pasen: niet alleen hoop en Misschien is er ook wel ie- troost in ons afbrokkelend en mand,die denkt: Ja,maar als je tot sterven gedoemd persoon- er goed over nadenkt en de za- Wk leven, maar ook Gods verzet ken nuchter bekijkt, dan geldt tegen lijden en sterven, tegen dat eigenlijk voor ons allemaal, vernedering en belediging, te- wie we ook zijn en wat we ook 9en de slechtheid van het zijn, in elk geval zijn we moritu- kwaad. En wij mogen ook daar- ri, mensen, die gaan sterven, in medewerkers van God zijn, vroeger of later, en je hebt toch °P weg naar een nieuwe hemel allemaal wel eens of meermalen zn een nieuwe aarde, vol van ge- zo'n ogenblik beleefd, waarin je rechtigheid en vrede. Pasen - jezelf herkende in de dichter, die feest van de hoop! Vrolijk Paas- over de dood schreef: feest! Ik kan hem niet zien, L. de Vrijer VRIJBLIJVENDE PRIJSOPGAVE Zaterdag 6 april: 20.30 uur Ge zellige Dansavond in „Het Bon te Paard" Dinsdag 9 april: 19.30 uur: Ruil- avond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman" (Voorlopig niet op maandagavond.) Woensdag 10 april: 20.00 uur Jaarvergadering afd. Holten CDA in rest. „Vosman". Zaterdag 13 april: 20.00 uur me dewerkersavond ZW „Blauw Wit" in zaal „De Poppe". Dinsdag 16 april: Uitstapje afd. Holten Chr. Plattelandsvrou wenbond. Vertrek: 13.30 uur van „De Kandelaar". 9.30-11.30 u. en 13.30-16.30 u. Kledingbeurs in Zaal „Vosman". Vrijdag 19 april: 15.00 uur: Offi ciële opening Waterloo BV, In dustriestraat. 20.00 uur Laatste klaveijaswedstrijd comp. '84/85 ZW „Blauw Wit" in clubhuis 't Vletgoor. Maandag 22 april: 19.45 uur: Vergadering afd. Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in „Trefpunt" Onderwerp „Boe- rinnenleven". «ir> Zondag 7 april a.s.f eerste Paasdag vieren alle zondagsschoolkinderen en de jongeren van de jongerendienst het paasfeest in de eerste dienst van de Ned. Herv. kerk, aanvang half ne gen. Voorganger is Ds. H. Ekker. Alle ouders, broers, zusters en an dere belangstellenden zijn welkom om deze dienst mee te vieren. De zondagsschoolkinderen verzame len zich om kwart over acht bij de Dorpsschool, vanwaar men geza menlijk naar de kerk gaat. Na af loop van de kerkdienst gaan de oudste kinderen van de Zondags school (klas 4-5-6) bloemen brengen aan de inwoners van het bejaarden centrum Diessenplas. zij zullen daar met elkaar enkele Paasliede- ren zingen. Aansluitend wordt in Irene de Paasmaaltijd gehouden. bouwkundige tekeningen, ontwerpen, beton- en staal tekeningen en berekeningen, begrotingen, toezicht en voorbereidende werkzaamheden. Stokkumerweg 2, 7475 MT Markelo. Tel.: 05476- 1430. SCHADEAFDEUNG Stationsdwarsweg 19, 7461 AR Rijssen TEL. 05480-1 30 24 Op dinsdag 16 april zal in zaal Vos man opnieuw een kledingbeurs ge houden worden van tweedehands kinder- en tienerkleding. Na het grote succes van de najaarsbeurs, waarop een grote hoeveelheid winterkleding werd verkocht, verwachten de initia tiefneemsters Henny Jansen, Dini Eh- ren en Karin Knapen dat er ook een markt zal zijn voor zomer- en voor- jaarskleding. De dames stellen echter als eis, dat de ingebrachte kleding, schoon, heel, maar ook goed draag baar moet zijn. „Dat hebben wij ge leerd van de vorige keer. Het heeft geen zin om broeken, truien of jas sen in te brengen die door een vreemde kleur toch niet gedragen wordt door de jeugd. Het gaat er ons om de moeders de mogelijk heid te geven voor een niet al te gekke prijs leuke kinderkleding te kunnen kopen. Meer dan vorig jaar zullen wij vooraf een selectie toe passen". De kledingbeurs staat dit keer open uitsluitend voor voorjaars- en zomerkleding; de winterkleding komt weer aan bod tijdens de na jaarsbeurs. Gedacht wordt aan: ba- bykleding, badkleding, blouses, broeken, gym- en sportschoenen, jassen en jacks, jurken en overgooi- ers, pyama's en nachtponnen, re genkleding, rubber laarzen, sport- kleding, trainingspakken, b-shirts, zomertruien en sweaters. De kle ding kan worden ingebracht op maandag 15 april in zaal Vosman van 13.30 tot 16.30 uur, eventueel 's morgens op afspraak. Maximaal mag twintig stuks kleding worden ingebracht a f 0.25 bewaarloon. De verkoop is dinsdag 16 april van 09.00 tot 11.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Op woensdag 17 april wordt afgerekend en kan de niet verkochte kleding worden afge haald. Voor de kleding die eventu eel niet wordt afgehaald hebben de dames weer een liefdadige bestem ming gevonden, in het najaar ging de kleding naar Polen, dit keer zul len de overgebleven zomerkleertjes geschonken worden aan het hulp project van Elri Nieuwenhuis in Sri Lanka. Eventuele inlichtingen omtrent de vooijaarsbeurs zijn verkrijgbaar bij mevrouw Knapen, tel. 6 12 03. Zoals ook bij de vorige beurs zullen de prijzen voor de ingebrachte kle ding in overleg worden vastgesteld. Burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard zal zondagavond de grootste boaken aansteken. Welke dat zal zijn, wordt pas bekend na de keuring die op zaterdag 6 april zal plaats vinden. Vier grote Paasboakens maken kans op de fraaie wisselbeker die door de burgemeester voor de grootste boaken beschikbaar stel de in 1983. Veel wordt weer ver wacht van de bouwers van de Beu- seberg die reeds vier jaar achtereen de eerste prijs gewonnen hebben en nu ook alles op alles hebben gezet om de beker definitief in het bezit te krijgen. Naast de eer en de beker zijn er ook dit jaar weer geldprijzen beschikbaar gesteld voor de bou wers en tevens een extra prijs voor de mooiste brandstapel. De boa- kens die zondag in brand worden gestoken staan op de volgende plaatsen: Beuseberg: aan de Evertjesweg tussen Aanstoot „De Grieze" en Aanstoot „Huusken". Holterbroek: aan de Broekweg- /Doorlopendedijk in de weide van de fam. G. J. Boode-Meyerman. Dijkerhoek: Dijkerhoekseweg, hoek Espelosedijk/Schuttenweg. Espelo: Okkenbroekseweg tussen Op de foto de meisjes die met ver eende krachten een brandende tak uit het vuur slepen voor het zoge naamde zwart maken. Dat de slachtoffers meestal jongens zijn hoeft geen betoog. Toomeman en Boode. De keuring die al voor de 21e keer wordt gehou den vindt zaterdag plaats tussen 16.30 en 18.00 uur. De van Beuse- bergse bouwers wordt verwacht dat zij de wisselbokaal zaterdag meebrengen naar café Kalfsteman waar de uitslag bekend gemaakt zal worden en de prijsuitreiking plaats zal vinden. De computer, en alles wat daarmee samenhangt, neemt een steeds gro tere plaats in bij vrijetijdsbesteding van de jeugd. Dat mag blijken uit de uitslag van de enquête die door de Stichting Sociaal Cultureelwerk in de maand februari gehouden is onder 270 kinderen in de leeftijd van 7, 8, 9 en 10 jaar uit Holten. Dit zijn de 2e, 3e en 4e klassers van de Kolschool, Haar- school en de Dorpsschool. Het doel van de enquête was het peilen van de behoeftes en interes ses van de Holtense lagere school jeugd anno 1985. Uit de mogelijkhe den die de Stichting te bieden heeft voor de Holtense jeugd mochten de kinderen een „top-tien" samenstel len, terwijl daarnaast de mogelijk heid werd gegeven eigen ideeën naar voren te brengen, waarbij acti viteiten die aan mode trends onder hevig zijn in de verwerking van de gegevens niet werden meegeno men. Hoewel het computergebeu- ren zeker als trendgevoelig be schouwd mag worden, bleek de ani mo om althans een deel van de vrije tijd voor het vierkante scherm door te brengen, om te leren wat men er allemaal mee kan doen en hoe het werkt, enorm te zijn. Bij alle groe pen stond de computer boven aan het verlanglijstje. De enquête gaf voor de overige activiteiten wel eni ge verschillen te zien. Zo bleek de groep zevenjarigèn vooral geïnte resseerd te zijn in timmeren en schilderen, terwijl ook de aloude speurtocht hoge ogen gooiden. Als eigen idee brachten zij Textiel-ver- ven naar voren. De achtjarigen wa ren vooral geïnteresseerd in het bakken van taarten en brood, even als de negenjarigen. Zeer optimis tisch was de suggestie van een van de ondervraagden die voorstelde om een zeilboot plus buitenboord motor te gaan maken, al waren er ook zeer aardige voorstellen die door de leiding van 't Paalhuus ze ker in de nieuwe activiteitenlijst zullen worden opgenomen, zoals veijaardagscadeautjes maken, brooddeegfiguren maken, potte- bakken en leren omgaan met elec- triciteit. Naast een Top-tien voor de afzonderlijke groepen werd ook een Top-tien van alle leeftijden op gesteld. Huizenhoog favoriet de computer. Bakken (taarten, cake's en brood) kwam als tweede uit de bus, foto's maken en afdrukken was een goede derde (vooral de wat oudere jeugd was daar in geïnteres seerd), vierde werd de speurtocht. Nummer vijf: werken met gips. Striptekenen werd als zesde uitge kozen. Zelf je knuffeldier maken kwam op de zevende plaats, tim meren en schilderen werd nummer acht, solderen als negende en een voudig koken èn daarna zelf opeten eindigde als tiende op de fijst. Oriëntatiecursus Gezien de uitslag van de enquête is het niet verwonderlijk dat de toe loop tot de computercursus die door 't Paalhuus georganiseerd wordt enorm is. Op dinsdagavond 16 april zal de eerste les gegeven worden in de scholengemeenschap. De cursus staat onder leiding van A. Hakkert. Wegens het grote suc ces zullen er twee groepen van start gaan. De eerste groep van 18.30 tot 20.00 uur en de tweede groep van 20.15 tot 21.45 uur. De cursus zal vijf lessen duren en hiema kan eventu eel een vervolg komen, al naar ge lang het animo van de deelnemers. Er wordt op een Tandy TRS 80 mo del 1 en 4 gewerkt. In de lessen zal de apparatuur worden behandeld, de programmeertaal basic en de toepassing van de computer. Ver der wordt er ook een videofilm ver toond. De docent zal zich in princi pe richten op de belangstelling van de deelnemers. Voor de oriëntatie cursus zijn nog enkele plaatsen vrij Men kan zich opgeven samen met ,zoon of dochter of alleen als volwas sene. De kosten bedragen f50,- voor vijf lessen. Voor eventuele vra gen kan men terecht bij A. Hak kert, tel. 6 35 31 en voor opgave kan men bellen naar 't Paalhuus, tel. 6 27 55. Computers op school en in de vrije tijd staan hoog genoteerd bij de J'oltense jeugd.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3