Deze week Holtens Nieuwsblad. Verkeerssituatie dorpskern struikelblok voor toerisme Pasen Bosschool krijgt noodlokaal H. Maats voorzitter Handelsver. TOERISTISCH HOLTEN DOORGELICHT: Nu vierde dierenarts in Holten U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Puzzel mee Naar Wenen met uw Nieuwsblad oltens Nieuwsblad Donderdag 4 april 1985 - 38e jaargang - nr. 14 Abonnementsprijs f 34.25 Losse nummers 75 cent Nog voor de grote vakantie zal begonnen worden met de aanpas sing van de Dorpsschool om na de vakantie plaats te kunnen bieden aan de nieuwe basisschool. Vanuit Den Haag is het bericht binnen ge komen dat een bedrag van minder f 125.000.- hiervoor beschikbaar wordt gesteld, f 5000.- dan de mede zeggenschapsraad had begroot. Voor de leerlingen van de Dagma vo, die tot nu toe een lokaliteit le nen in de Dorpsschool is overeen stemming bereikt met de Ned. Herv. kerk. Gedurende een jaar mag de Dagmavo gebruik maken van een ruimte in gebouw Irene. Voor de basisschool Espelo is het verheugde bericht binnengekomen dat er een semi-permanent lokaal geplaatst kan worden, terwijl er ook geld beschikbaar komt voor de aanpassing van het schoolplein. De woning naast de school zal nu niet opgeofferd worden voor leslokaal. Met het hoofd van de school, de heer Waaskop Reiers die in afwach ting van het besluit uit Den Haag, gratis in de woning mocht wonen zal nu overleg gepleegd worden over de opknapbeurt van de wo ning, waarna de huurprijs kan wor den vastgesteld. Door de plaatsing van het noodlokaal zal het niet no- Gedrukte oplage 3075 ex. „Feest van de hoop", zo karak teriseert ds. L. de Vrijer, Ned. Herv. predikant te Holten het paasfeest. Op verzoek van de redactie van het Holtens Nieuwsblad heeft ds. De Vrijer de Paasmeditatie ge schreven. Pasen staat in Holten dit jaar ook in het teken van de bevrijding. In deze editie opnieuw een verhaal uit de serie: Herinneringen aan veertig jaar geleden. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B V in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-6 30 22. Advertenties: Gertfertsingel 41, Enschede Tel. 053-32 01 41 Redactrice: Frederique Rentenaar V/eleweg 104, Boekelo Tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37, tel. 05483- 6 38 03 Openingstijden redactie, vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewei ker: J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483- 6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal Tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Schoutenstraat 33a Tel. 05483-6 36 25 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 612 24 tot dinsdag 12 uur. In Bathmen: H. Voogs- geerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! j Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres:- Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: - Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 34.25 dig zijn de kleuters voorlopig onder te brengen in Het Trefpunt. Nog niet helemaal leek het lente, vorige week woensdag op 't Vletgoor, maar in ieder geval waren de weersomstandigheden zoveel beter dat de uitgestelde Boomplantdag 1985 nu toch doorgang kon vinden. Honderdnegen leerlingen van de vierde klassen van de lagere scholen in Holten, de Dorpsschool, Haar- school, Kolschool, Hef Kompas, de Schakel en de scholen in Dijkerhoek en Espe lo plantten, bijgestaan door wethouder Stegeman die Gemeentewerken in zijn portefeuille heeft, zo'n zevenhonderd jonge bomen, planten, heesters en strui ken die straks de beschutting moeten gaan vormen van het hoofdveld van ZW Blauw Wit, dat in september a.s. officieel in gebruik genomen zal worden. Zorg vuldig werden alle planten in het plantgat gezet, waarbij de mensen van gemeentewerken af en toe de behulpzame hand toestaken. Ook de hoofden van de scholen staken de handen flink uit de mouwen. Voor wat hoort wat, en daarom kregen de scholen van wethouder Stegeman een vaantje mee met als opschrift: Nationale Boomplantdag 1985. Door het be stuur van Blauw Wit werden de leerlingen na het zware werk uitgenodigd in de kantine voor een glaasje prik en een lekkere koek. Wethouder Stegeman vertelde dat bij de nieuwe inplant voor het eerst in Holten een proef genomen zal worden met milieuvriendelijke houtsnippers om het onkruid binnen de perken te houden. Lukt het goed, dan zal ook elders in de gemeentelijke plantsoenen het milieuonvriendelijke gif vervangen worden, danwel aanzienlijk verminderd worden. Waar boomplantdag al niet goed voor is. Tijdens een buitengewone leden vergadering die maandag gehou den werd in zaal Vosman is Herman Maats met algemene stemmen ge kozen tot voorzitter van dc Holten- se Handelsvereniging. Hij volgt M. v.d. Maat op, die na twaalf jaar voorzitterschap te kennen had ge geven te willen aftreden. met het Holteris Nieuwsblad en maak kans op 3 dagen Parijs. Het landschap en de rust zijn nog steeds de belangrijkste redenen waarom de toerist de vakantie in Holten komt doorbrengen. Dat is de conclusie die getrok ken kan worden uit het rapport „Holten met de Holterberg, produkt en promo tie", van de hand van Ronald van Vliet, student aan het Nederlands Instituut voor Toerisme en Recreatie te Breda. Gedurende een drietal maanden in 1984 inventariseerde en analyseerde Van Vliet het toeristisch produkt Holten, wat hij verwerkte in zijn eindexamenscriptie, die hij onlangs met succes verdedigde te genover zijn examinatoren. Op 22 april a.s. zal Ronald Van Vliet zijn rapport officieel overhandigen aan voorzitter Muller van de Holtense VW. Vanaf 3 april is het voor leden van de VW-Holten tegen betaling van f 10.- kopieerkosten op te vragen bij de VW-Holten. Om een zo goed mogelijk inzicht te krijgen in de zwakke en sterke punten van het toeristisch produkt Holten intervieuwde Van Vliet een groot aantal vakantiegangers en bezocht hij alle belangrijke accom modatieverleners, zoals hotels, pensions, campings en bungalow parken met uiteindelijk doel een duidelijk beeld van de samenstel ling van het toeristisch produkt Holten te krijgen, het aangeven van mogelijke verbeteringen in dat produkt om zodoende het toerisme Holten heeft er sinds kort een vierde dierenarts bij. In het pand Oude Deventerweg 7 heeft dieren arts S. Minnema, afkomstig uit Bathmen een praktijk gevestigd. Naast zijn specialisatie op het ge bied van paarden zal de nieuwe die renarts een algemene praktijk uit oefenen. Volgens de heer Minnema zijn er in Holten voldoende mogelijkhe den voor een vierde praktijk. Pro blemen over een „overbewinke- ling" verwacht hij dan ookniet. Lezers van dit nieuwsblad stellen we in de gelegenheid om tegen een meer dan aantrekke lijke prijs op vakantie naar Oos tenrijk te gaan. In samenwer king met de OAD in Holten kun nen lezers van dit blad voor slechts f 460,- per persoon deel nemen aan een geheel verzorg de zevendaagse reis naar We- nen-Wienerwald. Gereisd wordt per super-comfortabele Oad- slaapbus. In het nabij Wenen ge legen Baden verblijven de deel nemers aan deze reis in het ei gen Oad-hotel. De reis, waaro ver elders in dit nummer uitgebreide informatie, omvat ook verschillende excursies en mogelijkheden voor concert- en opera-bezoek. Van Vliet: „De verkeerssituatie in de dorpskern is bijzonder slecht. Op deze plaats dient er nog maals op gewezen te worden dat deze situatie dringend veranderd dient te worden. De verkeersitua- tie is totaal tegenstrijdig met de rest van het toeristisch produkt Holten, wat een en al rust uit straalt. De verkeersdrukte kan dan ook aangemerkt worden als een van de grootste knelpunten op gere sociale klassen wordt als te vredenstellend ervaren. Minder te spreken is men over het aantal acti viteiten in het dorp en het ontbre ken van bezienswaardigheden. Leuk bedacht, maar niet origineel, naar de mening van Ronald van Vliet. Beter is te zoeken naar een eigen ontwerp, waarin Holten en Holterberg duidelijk naar voren komen. dit moment en als zodanig het toe risme negatief beinvloeden". Gastvrij Het winkelbestand wordt te be perkt genoemd. Voor een uitgebrei der winkelen zijn de gasten aange wezen op plaatsen als Deventer, Rijssen en Zwolle. Deze steden die nen ook als elk-weer-voorziening, daar sl^chtweervoorzieningen in Holten volledig ontbreken. Positief staat de vakantieganger over de gastvrijheid in Holten en het contact met de lokale bevol king al wordt de communicatie soms bemoeilijkt door het dialect. Ook het aantal ovemachtingsmo- gelijkheden met name voor de ho- Ook zou er een verdergaand onder zoek naar de mogelijkheden van waterrecreatie bij de zandafgra- ving ten noorden van Markelo moe ten plaats vinden. De verbeterin gen aan het zwembad Twenhaars- veld zijn in de ogen van Van Vliet een goede zaak, al moet men met het bekendmaken van het zwem bad wachten tot de vernieuwingen zijn aangebracht om een negatief effect te voorkomen. De specifiek toeristische verkeersvoorzienin- gen, zoals de fietspaden, Toeristen- weg, bewegwijzering, alsmede de inlichtingenborden aan de ge meentegrens worden hoogelijk ge waardeerd. Om de vakantiegan gers in het hoogseizoen te trekken en vast te houden zullen de Hout hakkersfeesten anders en grootser worden opgezet en zullen daar naast andere activiteiten georgani seerd moeten worden in het dorps centrum. Ook zal er meer voor kin deren georganiseerd moeten wor den. Functioneren Niet alleen het vakantiepakket werd door de student van NWITR aan een onderzoek onderworpen, ook het functioneren van de VW zelf maakte deel uit van het onder zoek. Over het algemeen werd dit als goed ervaren. Wel dient het ver strekken van informatie naar zijn mening verder te gaan dan de plaatselijke informatie; overleg met VW's van omliggende plaat sen zou daarbij een goede zaak zijn. De informatietochten die vanaf het seizoen 1985 elke week door de VW georganiseerd zullen worden, kun nen een belangrijke schakel zijn tussen vakantieganger en toeris tisch Holten. Naar de mening van Van Vliet moet de slogan „Holten, het groene winkelhart van Overijs sel", zo snel mogelijk vervangen worden door een meer „eigen" pro dukt, daar Ommen reeds jaren met een soortgelijke slogan toeristen werft. Om het seizoen te verlengen beveelt Van Vliet aan over te gaan tot het samenstellen van all-in-ar- rangementen, het geven van kor ting aan 55-plussers en jonge gezin nen met kinderen door het opne men van speciale onderdelen voor jonge kinderen. Om de toeristen uit het westen naar Holten te lokken, Houthakkersfeesten moeten groot ser worden opgezet om succesvol te kunnen concurreren met gelijk soortige evenementen in de regio zal naar zijn mening op beursen en met behulp van de mobiele infor matiewegen ter plekke duidelijk maken dat Holten niet ver weg ligt en een uitstekende verbinding heeft met de randstand. Ook in de vakantiefolders en de advertenties zou dit aspect duidelijk vermeld moeten worden. naar Holten ook in voor- en nasei zoen te bevorderen. Veel van de gegevens die door Van Vliet op een rijtje zijn gezet zijn al bekend, maar zijn door de weten schappelijke onderbouwing door cijfers gestaafd. Uit het rapport büjkt dat vooral de toerist in ge zinsverband, zowel oudere als jon ge zich een vakantie in Holten wenst, al met name de gezinnen met jonge kinderen uitermate slecht te spreken over de verkeers situatie in de dorpskern, Oranje straat/Dorpsstraat.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1