•'4i. Palmpasenoptocht in herfstbuien vraagtekens op Scholenfusie roept veel Visie ontbreekt in nota gemeentewerken Veel publiek bij lente-modeshow Wie kent echtpaar Bob en Eva Wilcox Paaseiwedstrijd in de Flevohof Winkelen Zakendoen Udema jubileert Stille week '=1-1V, Jt Oranjestraat 34',Holten,tel.Q5483-63501 Voor de paasdagen 5.50 10.00 10.00 7.50 BARVELlNKTel.6 15 64 Bijeenkomst NBvP Espelo C.P.B. vrouwen schreven voor Amnesty DONDERDAG 4 APRIL 1985 HOLTENS NIEUWSBLAD 12 InterVisie 30 JONGE HENNEN EITJES voor erg lekker 6 KUIKENSCHNITZELS voor 6 KUIKENPOTEN voor 500 GRAM FILET voor Vers van uw poelier Winkel Oranjestraat 13 Donderdagavond open of op de markt Hoewel de originele palmtak ken, zoals de gelovigen in de hand hielden toen ze Jezus bij zijn intocht in Jeruzalem toe- juigden, nergens meer worden gebruikt, hebben de daaruit voortgekomen palmpasenop tochten alle tijden overleefd. Niet overal even traditiege trouw op Palmzondag, de zon dag voor Pasen. In Holten wordt de traditie nog slechts hoogge houden door de kinderen van de kleuterscholen, zoals op de foto de kleuterschool aan de Dorps straat. Zou dit aardige gebruik straks ook gaan verdwijnen als de kleuterschool opgaat in het grote geheel van de basis school? Laten we hopen dat de kleuterjuffen ook in het nieuwe bestel de kans krijgen om sa men met de kinderen Palmpa- sens te versieren als voorproefje van het Paasfeest en de Paasva kantie. Wel zou het aardig zijn als in plaats van de steeds neer vallende regen van de afgelopen vrijdag volgend jaar het zonne tje zal schijnen, zodat het een extra feestelijk gebeuren wordt. Op tweede Paasdag kan ieder een, ongeacht de leeftijd, in de Fle- vohof deelnemen aan de Paasei- wedstrijd onder het motto: „Wie maakt het mooiste paasei?" De eie ren kunnen van 10.00 tot 11.00 urn- bij de jury worden ingeleverd. Om 14.00 uur worden de winnaars be kend gemaakt en de prijzen uitge reikt. De 10 hoofdprijzen bestaan uit koperen bakvormen, paté vor men en kopergravures uit 1800 in haan-, kip- en eifiguren. Vervolgens zijn er nog 215 troostprijzen zoals peper en zoutsteiletjes in kipvorm. Kinderveilige kleurstiftensets en siereiren. De spelregels zijn op aan vraag verkrijgbaar (03211-15 14). Dus iedereen die op eerste Paasdag eieren heeft versierd, moet het mooiste ei tot tweede Paasdag be waren en kan dan op Flevohof deel nemen aan de paaseiwedstrijd. De 25 mooiste eieren worden de gehele paasvakantie tentoongesteld. Bo vendien kan er van paaszaterdag tot en met tweede Paasdag door kinderen gratis eieren geschilderd worden. In een 800 m2 grote kas staan de eerste tulpen en hyacinthen tijdens de Paasdagen al in volle bloei en een kijkje in het onlangs door H.M. Koningin Beatrix geopend Ban ketbakkerijmuseum is ook zeker de moeite waard. Iedere deelnemer aan de paasei wedstrijd kan tegen een sterk gere duceerde prijs met het hele gezin gebruik maken van de speciale „Paasschotel". Om 11.45, 14.30 en 15.30 uur vinden er door het Pro- duktschap voor Pluimvee en Eie ren demonstraties plaats met kip, kalkoen en eieren uit het onlangs geïntroduceerde nieuwe recepten boek. Onder de toehoorders wor den ter plekke bereide en gegar neerde kippen verloot en iedereen mag gratis meeproeven van de omelet en eierdrank. De 4000 m2 grote tropische kassen zijn uitgebreid met tientallen soor ten vleesetende planten, zoals zon nedauw en vliegenval. De tropische gewassen zoals bananen, sinaasap- Ned. Herv. Kerk. Donderdag 4 april 19.30 uur Vie ring Heilig Avondmaal. Voorgan ger ds. W. Vons. In deze dienst zijn allen, die behoren tot een van de organiserende kerkge nootschappen hartelijk welkom!! Vrijdag 5 april: 19.30 uur zal „Helicon" koor „Helicon,, Passie muziek naar het Johannes Evan gelie ten gehore brengen. Deze avond zal plm. 1 uur duren. Zaterdag 6 april: wordt de Paas wake gehouden. Voorgangers zijn ds. R. Visser, pastoor Am. J. Ra demaker en de heer H. J. van Jaarsveld. Deze dienst die onge veer een uur zal duren begint om 22.30 uur. Woensdag j.l. werd in de zaak van Schuppert Mode, Dorpsstraat 3 Holten de traditioneel geworden modeshow gehouden. Het is onderhar regel geworden dat Schuppert Mode elk halfjaar een modeshow orgar seert. Nu was het weer de beurt aan de voorjaarsmode. Hoewel het bui te af en toe sneeuwde, werd er binnen een bonte keur aan luchtige voorjaar en zomerkleding geshowd. Vier mannequins en een dressman lieten middags en 's avonds in totaal drie shows zien hoe we de komende zom< gekleed kunnen gaan. De mode is zeer draagbaar, de roklengte variee van royaal onder de knie tot nèt onder de knie. Geen extravagante dinge waren er te zien. Het enige opvallende beeld in de herenmode is het w; korter wordend kolbert. Het sluit in de taille. Kleurtjes voor de komenc zomer zijn, zowel voor dames als heren: blauw, groen, bleu, geel, rose, he licht grijs en natuurlijk weer wit. De wervelende show trok weer erg ve publiek. De afdeling Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield op maandagavond 25 maart haar maandelijkse bijeenkomst in gebouw het Trefpunt. De heer Heldoom uit Wierden hield een inleiding over werkloos heid bij jongeren. Aan de hand van een film vertelde hij over de gang van zaken bij het Arbeidsbureau, de vacaturebank, beroepenvoor lichting, arbeidstesten etc. Na d' pauze werd een tweede film g> draaid over werkloosheid, gezie vanuit de kant van de werkgeve omscholing, bijscholing en social en culturele factoren die ten gronc slag kunnen liggen van werkloo: heid. De eerstvolgende bijeenkomst i op maandag 22 april om 19.45 uui Dan wordt een toneelstukje, Boe rinneleven, met aansluitend eei discussie gehouden. Wie kent de heer en mevrouw Bob en Eva Wilcox, wonende 21- 931 Gleneagles dr., Kamloops, B.C. V2E lk4 in Canada? Ergens in Nederland, en zeer waar schijnlijk in Holten is een fami lie die Bob en Eva Wilcox ont moet hebben in Canada tijdens een bezoek aan Kamloops. Ook ontmoetten zij daar de heer Gordon Atchison, die het adres van het ons nog onbekende Hol- tense echtpaar aan de Wilcoxen heeft gegeven. Wij vragen dit niet uit pure nieuwsgierigheid maar om een inwoonster van Holten ter wille te zijn die op haar adres een al lervriendelijkste brief heeft ge kregen van het paar uit Canada, zonder dat zij enige kennis heeft aan Bob en Eva. Ook de ge meente heeft geen oplossing kunnen verschaffen, evenals de leden van de Canadacomite. De laatste hoop van de ontvangster van de brief is nu om via het Hol- tens Nieuwsblad de naam van de Holtense familie te achterha len opdat de brief op het juiste adres terecht komt. Het verzoek zou niet zo dringend zijn indien niet in de brief vermeld staat dat Bob en Eva Wilcox geduren de de bevrijdingsfeesten eer. be zoek aan Europa brengen en de herdenking bijwonen in Wagen borgen in Groningen. Zij arrive ren op 29 april in Amsterdam met de Seaforth's delegation. Hun vrienden en oud-kamera den Max en Helen Bronnum zul len ook met deze groep in Am sterdam arriveren. Verder blijkt uit de brief dat het echtpaar in Calgary contact had met mr. Sam de Walle, een naam die voor de Holtense familie bekend moet zijn. Bob en Eva vertrek ken op 15 april uit Canada, zo dat het kort dag wordt om hen in contact te brengen met hun Holtense vrienden. Weet u raad, graag dan een telefoontje aan het Holtens Nieuwsblad of een kort briefje in het buskastje. pels, koffie, rijst en ananas zijn ook al te zien tijdens de Paasdagen. Voor het eerst is in de kassen een oppervlakte van 800 m2 ingeplant met bloembollen. Daardoor staan de tulpen, hyacinten en keizers kroon (waarvan buiten nog maar net de knopjes boven de grond ko men) tijdens de Paasdagen op Fle- Van paaszaterdag tot en met twee de Paasdag gratis eieren schilde ren voor de kinderen. In de kas van Flevohof staan tulpen en hyacinten al in volle bloei. vohof al in volle bloei, evenals de Bonsais en duizenden soorten cac tussen van over de hele wereld. Een tiental leraren van de Scholen gemeenschap Holten bevolkten maandagmiddag de tribunes, nieuwsgierig naar de uitleg die voor zitter van de commissie onderwijs, mr. W. L. F. C. van Rappard zou geven aan de leden van de gemeentelijke onderwijscommissie over het fusie rapport. Of zij gerustgesteld zijn door de uitleg is nog maar de vraag. Zijn zeer uitvoerig betoog, stond haaks op het fusierapport zoals dat onlangs is gepresenteerd en de uitleg die rector drs. P. Bakker daarover heeft gegeven aan vertegenwoordigers van enkele kranten. Ook de onderwijscommissie had zo zijn bedenkingen over de uitleg en het rapport. Met name mevrouw Metsemaker (PvdA) toog onver vaard ten strijde tegen de uitwij kingsmanoeuvre van de voorzitter. Een groot deel van de vergadering werd dan ook gevuld door de dis cussie tussen beide opponenten. Het was het commissielid niet dui delijk dat een discussiestuk ter ta fel lag. Veel meer constateerde zij een pasklaar plan, dat zonder meer op een fusie afgestemd was. „Ik zie in dit stuk geen discussiestuk. Ner gens vind ik een verwijzing naar het inroepen van deskundigen of vak bonden". Ook de andere commissieleden lieten zich met moeite door de voor zitter tot andere gedachten bren gen. Het commissielid Warrink had het stuk bijna voor kennisgeving aangenomen, uitgaande van de in houd, waaruit de fusiegedachte duidelijk naar voren kwam. Ook de WD'er Spijker deelde die mening. Hij vroeg zich af welke rol de com missie onderwijs en daarnaast de gemeenteraad hierin zou gaan spe len. Naar zijn informatie - die niet expleciet werd tegengesproken - ligt het beslissingsrecht bij het Be voegd Gezag, in dit geval het colle ge van b en w. Voorzitter Van Rap pard haastte te verzekeren dat een dergelijke operatie nooit zonder in stemming van de gemeenteraad genomen zou worden, en zegde toe de onderwijscommissie regelmatig op de hoogte te houden van de voortgang. De haast waarmee het plan tot een uitwerking moet ko men, was voor de commissieleden eveneens een probleem, daar de zorgvuldigheid in de knel dreigt te komen. Wel kwamen zij tenslotte tot de conclusie dat de uitleg van de voorzitter verhelderend had ge werkt. In het kader van de campagne tegen het martelen van vrouwen schreven leden van de Chr. Platte landsvrouwen Bond afd. Holten brieven voor Amnesty Internatio nal. De dames H. Visser, A. Wissink en H. Stam waren aanwezig als ver tegenwoordigster van de plaatselij ke werkgroep van Amnesty Inter national. Laatstgenoemde las een reactie van een brief van een vrijge komen gevangene voor. Het jaarlijkse uitstapje van de C.P.B. zal zijn op dinsdag 12 april. De orchideëen kwekerij van de fir ma Kloerzeman en het stadhuis te Deventer zullen bezocht worden. De broodmaaltijd zal bij De Biester in Holten gebruikt worden. De bus vertrekt om 13.30 uur vanaf De Kandelaar. Alvorens er op het personele vlak veranderingen doorgevoerd kunnen worden, zal er een duidelijke taak- en functie-omschrijving moeten komen voor al het personeel van de dienst gemeentewerken van de gemeente Holten. Niet alleen voor het lagere personeel, maar ook voor de top, in clusief directie. Dat was de unanieme mening van de leden van de commis sie Gemeentewerken, vorige week woensdag tijdens de extra vergade ring die in haar geheel gewijd was aan de nota Gemeentewerken. De discussie rond de nota die ge schreven is door directeur De Jong en daarna herschreven door b en w, werd gedeeltelijk in beslotenheid gevoerd. Vooral de personele bezet ting van de dienst en het functione ren daarvan kwam in dit gedeelte van de vergadering aan de orde. Na afloop gaven de leden van de com missie voor de pers hun algemene visie op de lang verbeide nota. Zo als te verwachten viel, was de kri tiek lang niet mals. „Het is een mooi verhaal, maar ik kan er niets mee", was de mening van de socia list W. Dalhuisen. Hij becijferde dat bij doorvoering van de geschetste bezuinigingsoperatie tien tot veer tien arbeidsplaatsen bij de dienst verloren zullen gaan, hetgeen door voorzitter H. Stegeman catego risch werd ontkend. Evenals Dal huisen vond het commissielid J. van Schooten (Gem. Belang) dat het taalgebruik in de nota hoogdra vend was en niet leesbaar voor de mensen die er mee moeten werken. Dalhuisen was verder van mening dat de inspraak, met name van de mensen van de buitendienst ten ene male onvoldoende was ge weest. Het CDA-commissielid H. Westerik verklaarde dat de aan pak van de nota verkeerd was ge weest. Het doel van de bezuinigin gen dient naar zijn mening aller eerst omschreven te worden, alvo rens een invulling van mensen en materiaal gegeven kan worden. Hij had grote bezwaren tegen het te rugdraaien van de service aan de burger, zoals die in de nota wordt voorgesteld. De liberaal J. Robers wenste nadrukkelijk genotuleerd dat in de nota aangegeven moet worden dat er geen ontslagen zul len vallen. In het huidige stuk blijkt dat niet duidelijk genoeg, wat grote onrust bij de betrokken werkne mers van de dienst teweeg kan brengen. Hij wilde het huidige stuk slechts zien als een praatstuk dat een verdere uitwerking nodig heeft. Door middel van een bloemenhulde van het personeel aan de famil: Udema werd vrijdag j.l. herdacht, dat 20 jaar geleden de eerste 60 varker in het bedrijf aan de Pannenbakkersstraat te Holten geslacht werdei Thans is de exportslachterij en vleeswarenfabriek gegroeid tot een bedri met een ruim vleeswaren pakket, en worden er per dag ruim 700 varker geslacht. Een exportcijfer van 75% naar o.a. Engeland, Duitsland, Itali- Frankrijk, Griekenland, toont de dynamiek van het bedrijf, waar meer da 80 mensen dagelijks hun werk vinden. Op de foto de familie Udema.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 13