Fietscross ontwaakt uit de winterslaap MAC Holterberg huldigt kampioenen Economie in de knel Winkelen Zakendoen Overwetering geen partij voor Holten Hockey-dames nu blits in blauw Volop vakantiepret in Het Paalhuus Mode presentatie in lentesfeer Nieuwe eigenaar Hotel Müller IJssalon Nijkamp SGH AAN KAMER: Werkgroep stop er mee HOLTENS NIEUWSBLAD DE HOLTERTRAPPERS WEER IN ACTIE NBvP dames kwamen bijeen DONDERDAG 28 MAART 1985 Nu de stille wintermaanden, voor wat de fietscrosssport betreft, voorbij zijn, begint de vereniging De Holtert- rappers weer met een aantal activitei ten. Niet dat men helemaal stil heeft gezeten. Tijdens de wintermaanden werden een aantal manégecrossen bezocht door de leden. Tevens werd door De Holtertrappers zelf drie keer een behendigheidswedstrijd georga niseerd, die werd gehouden in de ga rage van Pfieffers aan de Keizersweg. Nu het zomerseizoen weer voor de deur staat, heeft het bestuur weer de nodige voorzorgsmaatre gelen getroffen. Zo zal de baan weer in goede conditie worden gebracht. Er is een trainer aangetrokken om de leden de fijne kneepjes van het crossen bij te brengen. Het is het bestuur gelukt om hierover afspra ken te maken met de oud club- en regiokampioen Jan Zwiers. Met een vijftal verenigingen afkomstig uit Zwolle, Raalte, Heeten, Nijver- dal en Diepeveen is overeengeko men om een competitie te verrij den. Er is een wedstrijdkalender vastgesteld in overeenstemming met de andere verenigingen. Op de baan 't Vletgoor zullen drie open wedstrijden worden verreden. Hieraan mag iedereen die in het be zit is van een crossfiets meedoen. Er zullen tijdig aanplakbiljetten worden opgehangen in het dorp. Kampioenschap Voor de bij de verenigingen aan gesloten leden zijn ook tal van acti viteiten gepland. Zo wordt de laat ste cross die verreden wordt om het kampioenschap van Salland op de baan in Holten verreden. Ook zul len een aantal leden van De Hol tertrappers meerijden om de hoog ste eer tijdens het Nederlandse Kampioenschap van fietscrossver- enigingen die niet bij de KNWU zijn aangesloten. Het kampioenschap wordt gehouden in het Pinkster weekend te Bergen op Zoom. De baan 't Vletgoor is geopend op maandag van 18.30 tot 20.00 uur; woensdag van 14.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Tevens zal de baan geopend zijn tij dens de Paasvakantie in de week van 9 tot en met 12 april, iedere middag van 14.00 tot 16.00 uur. Voor leden is de toegang gratis. Voor niet-leden zijn de kosten f 2.- per keer. De training wordt gege ven op woensdagavond van 18.30 tot 20.30 uur, in verschillende leef tijdsgroepen. De wedstrijden die gehouden worden voor het club kampioenschap, worden verreden op vrijdag, aanvang omstreeks 18.30 uur. Het lidmaatschap be draagt voor de kinderen f25,- per kind. Daarbij komt dan nog het lid maatschap van één der ouders a f5,-. Belangstellenden zijn altijd welkom tijdens de openingsuren van de baan. Er is altijd iemand aanwezig die iets meer kan vertel len over de vereniging. Ook kan men contact opnemen met één van de bestuursleden. In de grote zaal van café-rest. „Het Bonte Paard" in Dijkershoek zijn za terdagavond onder enorme belang stelling de leden van de Hoitense Motor- en Automobielclub „De Hol terberg" gehuldigd die in het seizoen 1984 prestaties leverden die goed waren voor het kampioenschap. Clubvoorzitter Dirk J. Schooien sprak een woord van welkom en dankte allen die in het afgelopen seizoen zich hebben ingezet voor de vereniging en prees de sportivi teit van de „Maccers". Hij herin nerde verder aan het 40-jarig be staan van de club in november 1985 een jubileum dat feestelijk zal worden gevierd. Er staat over het programma nog niets vast maar dat het iets groots zal worden is zeker. Kampioenen Oriëntatieritten: Clubkampioen sportklasse A: Henk Paalman.; Clubkampioen sportklasse B: Ep Klein Tees- elink.; Clubkampioen toerklasse C: harm Mooiweer.: Clubkampi oen toerklasse D: Hans Lensink. Autocross. Clubkampioen autocross klasse 1600 cc. Gerrit Nyiand.; Club kampioen autocross klasse 2000 cc. Eduard van Oene.; Clubkam pioen autocross dames Jenny Wevers; Clubkampioen autocross Erwin-klasse Johan Stevens.; Clubkampioen autocross Er win-klasse dames; Willy Vincent. Moto-Cross: Clubkampioen jeugdcross klasse 50 cc. Bert Rietman. Clubkampi oen jeugdcross 80 cc. kleine wie len Herman ter Beest. Clubkam pioen jeugdcross 80 cc. grote wielen Rene Plekkenpol. Club kamp. motocross 125 cc. Johan Maassen v.d. Brink. Clubkampi oen motocross boven 125 cc. Sjors Wagelaar. Regio kampioen motocross klasse 125 cc. Erwin- Sanderman. Clubkampioen vis sen: Tonnie Tuitert. Enduro-Kampioen Ned. kampioen Enduro klasse 250 cc (Nat.) Herman Roelofs. Wereldkampioen Enduro klasse 500 cc. Henk Poorte. Hii won in de loop der jaren reeds 7 keer goud in zesdaagsen en 3 keer brons, werd 10 keer nationaal kampioen Betrouwbaarheidsrit- ten/Enduro KNMV en 2 keer Ned. Crosskampioen. In het najaar van 1984 werd Poorte in een heroische strijd met de sterkste crossers uit de hele wereld, onder zeer slechte terrein- en weersomstandigheden in Noord-Drente wereldkampioen Enduro klasse 500 cc. Hij kreeg hiervoor de hoogste KNMV-on- derscheiding de „Hans Beaufort- beker. Namens de „M.A.C." bood voorzitter Schooien een fraaie wandklok met inscriptie aan. Al le kampioenen ontvingen als her innering aan het behalen van de titel een beker. Bij de gehouden verloting was de hoofdprijs, een draagbare T.V., voor de heer E. Broeze uit Enter. Aan de zeer geslaagde avond werkte mee de bandparodist Picolo. De avond werd besloten met een gezellig bal onder leiding van het stem mingstrio „Las Palmas". Met de paasvakantie in het vooruit zicht heeft Het Paalhuus weer een groot aantal activiteiten op het pro gramma gezet voor de Hoitense jeugd. Op woensdag 3 april is voor de jeugd van 12 t/m 16 jaar een drop ping georganiseerd, waarin volop gegriezeld kan worden. De drop ping begint 's avonds om 20.00 uur. Deelname kost één gulden. Ver wacht wordt dat men op de tocht heel wat Witte Wieven en andere enge griezels zal tegen komen. Aan gezien de dropping slechts door gaat bij voldoende deelname is spoedig opgave by tel. 6 27 55 ge wenst. Op donderdag 4 april wordt in het Kolnus voor de kleuters van 4 tot 6 jaar een paasmorgen gehou den. Er wordt poppenkast gespeeld en paasversiering gemaakt. Deel name kost eveneens één gulden. Een show met een echte artiest, die goocheld, buikspreekt en nog meer leuke dingen doet, wordt ge geven door Ton Cup op dinsdag 9 april. Het programma begint om twee uur en kost f 2,50. Voor de kin deren die niet met eigen vervoer naar het Paalhuus kunnen komen Op de koffieochtend van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen gaf schoonheidsspecialiste Henny Oolbekkink een demon stratie die bijzonder werd ge waardeerd. Op maandag 25 maart kwamen de dames uit de afdeling HellenÖoorn op bezoek. Samen speelden zij het rollen spel „Vrouwen spelen voor vrou wen". Uitgebeeld werden verhou dingen tussen moeders en doch ters, vakantie perikelen, reclame campagnes, verpleegsters enz. In de pauze werden vragen uitge deeld in verband met deze on derwerpen. Onder leiding van mevrouw T. Koelemay-Abspoel ontstond er na de pauze over de onderwerpen een levendige dis cussie. De volgende avond is op 24 april met dr. W. R. van Cou- wel, huisarts te Holten. De Scholengemeenschap Holten maakt zich ernstig zorgen over de invulling van de vacature voor een volledige baan economische weten schappen 11 voor het komende cur susjaar. Ondanks advertenties in de landelijke dagbladen en vakbladen ziet het er naar uit dat de vacature niet tijdig vervuld zal worden. Reden voor de schoolleiding om, in overleg met de burgermeester een open brief te sturen aan de onderwijsfrakties waarin zij hun bezorgheid uitspreken over de situatie. De brief werd ook toegezonden (en opgenomen) in een aantal onderwijsbladen. Het probleem is geen specifiek Holtens probleem. Door de aan trekkingskracht van het bedrijfsle ven, dat een aanmerkehjk hogere salariëring garandeert en een be tere bestaanszekerheid nu de be drijvigheid in Nederland weer aan trekt kost het de scholen steeds meer moeite de vacatures op te vullen. In Holten speelt dit pro bleem al vier jaar, zo bhjkt uit de brief. Met kunst en vliegwerk en allerlei kunstgrepen kan het vak economie nu nog op het lesrooster geplaatst worden. Op dit moment geeft een lejaars student economi sche wetenschappen op één dag les aan de leerlingen van 4 Athe neum. Hy reist daarvoor op en neer van Delfinjl naar Holten (6Va uur reistyd). De schoolleiding wijst de onderwysspecialisten van de Tweede Kamer er op dat door deze noodmaatregelen de vervolgoplei dingen van leerlingen in het ge drang komen door gebrekkige voorkennis van economische of handelswetenschappen. Ook het bedrijfsleven zit te springen om mensen met een goede economi sche kennis. Zy stelt als oplossing voor HEAO gediplomeerden leraren van verwante vakken of met een onvolledige opleiding middels een spoedcursus op korte ternujn het M.O. diploma te laten behalen, waarna zy in een le graads functie benoembaar zijn. Dan kan het pro bleem per 1 augustus 1986 uit de wereld zyn. -„.IN v Hifi Zondag 24 maart behaalde dames 1 van de Hockeyclub Holten een knappe 3-0 overwin ning op Flevoland. Ongetwij feld waren zij extra geïnspireerd door de nieuwe outfit, die hen ter beschikking was gesteld door de nieuwe sponsor Sanders Bimie b.v. uit Enschede, impor teur van technische artikelen zoals schakelklokken, electri- sche aandrijvingen en schakel kasten. Sanders Bimie stelde blitse blauwe trainingspakken beschikbaar. Voor deze gelegenheid gingen de dames even op de kiek; v.l.n.r.: Zittend: L. Martens, B. Boode, M. Buurman, D. Dieben, R. den Heijer, L. Pijfers. Staand: B. Dames, J. Boode (coach), C. van Idekinge, H. Wansink, M. van Maurik. J. Reinks, J. Mon- hemius (coach) en H. Hart kamp. rijdt de huifkar omstreeks kwart voor twee langs de Kol- Haar- en Dorpsschool. Op woensdag 10 april, kunnen kinderen tussen 6 en 12 jaar terecht in het Paalhuus voor een Paasker- mis. De kinderen worden om kwart voor tien opgehaald bij de Kol- Haar- en Dorpsschool. Er zullen al lerlei dingen gemaakt worden die betrekking hebben op Pasen. De kermis duurt tot half twaalf, deel name kost f 1,50. Een heuse play- backshow, met een bijna echte Hennie Huisman als presentator, wordt gehouden op 11 april. De jeugd tussen 6 en 12 jaar kan zich vanaf heden aanmelden voor deel name op het bekende telefoonnum mer 6 27 55. Deelname kost f 1.-, ook voor bezoekers, 's Morgens is er vanaf 10 uur een generale repetitie en 's middags vanaf 2 uur zal een deskundige jury de nummers „streng" beoordelen. Alle fans en ouders zijn eveneens welkom. Na een jaar proberen heeft de werkgroep Vrouwen-ontmoe tingsruimte Holten besloten er mee te stoppen. Het initiatief, dal er op gericht was vrouwen twee maal per maand de mogelijkheid te bieden elkaar te ontmoeten, is mislukt. De eerste vier kennisma- kingsbyeenkomsten zag het ei nog naar uit dat er - hoewel aarzelend - voldoende belang stelling voor een Hoitense vrou wenonmoetingsruimte was. De positieve geluiden van veler werden echter maar door wei nig vrouwen in een regelmatig bezoek omgezet. Hoewel de werkgroep, bestaande uit Ma rion Heitink, Martien Sarink Frieda Vorst, Hilda Poortmar en Marjan Heetveld, het zelf erg jammer vindt, is doorgaan geer haalbare kaart. De werkgroep wil in elk geval de min of meei vaste bezoeksters bedanker voor het enthousiasme waar mee zy steeds kwamen en Gie leke van Embden voor het on derdak in Barbarossa. De firma Wonnink kon het niet beter treffen bij de presentatie van d nieuwste voorjaarsmode. Na dagen van kou en sneeuw, scheen afgelope donderdag het zonnetje volop, wat de belangstellende dames al vroe naar Oranjestraat 3 lokten, alwaar de deuren wagenwijd openstonden. Zoals gebruikelijk werden de modelletjes geshowd door mannequir „van eigen vlees en bloed", zoals mevrouw Wissink het treffend uitdrui te. Geen ragdunne, superslanke mannequins, die vanaf een afstand te b> wonderen waren, maar dames uit eigen (Hoitense» kring, die zich tussc het publiek mengden. „Dat verkleint de afstand" menen de heer en m vrouw Wissink. „Aan een mannequin vraag je niet zomaar even om zie eens even om te draaien, zodat je het jurkje of pakje nog eens goed kui bekijken. Dafdoe je wel bij onze dames, dat is vertrouwd". Veel heldere kleuren dit jaar, zoals geel, fuchsia roze, groen in appel jeskleur, met daarnaast zachte kleurtjes, zalm mint en zacht blauv Schoenhandel Steunenberg, Larenseweg3, leverde voor de show h bijpassende schoenwerk. Ook daarin overheersen de lichte, vlotte kleT ren. Voor het eerst werd de modepresentatie gecompleteerd met mak up adviezen van Henny Oolbekkink, waar veel belangstellende dam' dankbaar gebruik van maakten. De salon van Henny is gevestigd aan Oranjestraat. Als kleine lenteattentie kregen alle bezoekers een bos narcissen mee naar huis. Na een leegstand van ruim een jaar is er een koper gevonden voor hot Müller aan de Deventerweg. Met ingang van juni as. zal horeca-expl' tant J. K. W. Vos uit Giethoorn een restaurant in het voormalige hoi openen. Vorige week donderdag werd de overeenstemming bereikt m de eigenaar van het hotel, de exploitatiemaatschappij Deska Xlll, e< onderdeel van de Westland-Utrecht hypotheekbank. De heer Vos drijft momenteel een eethuis in Giethoorn, het Kruum dat zal worden afgestoten. Het voormalige hotel Müller zal grondig worden opgeknapt. Keukf zaal en bovenverdieping krijgen nieuw aanzien. De familie Vos zal h voormalige hotelgedeelte gaan inrichten als woning. Het nieuwe restaurant zal een menukaart gaan voeren die voor ied< een betaalbaar zal zijn, met daarnaast enkele specialiteiten. Bakker A. M. Nijkamp zal nog voor de a.s. Paasdagen een ijssalon open in het pand Smidsbelt 2, dat sinds vorig jaar zijn eigendom is. Voorlop wordt slechts een gedeelte van het pand voor de verkoop van ijs ingerici met een mogeiy kheid tot uitbouw, indien „de zaken goed lopen", zoals h zelf zegt. Er zal uitsluitend eigen bereid ijs verkocht worden, vervaardi van natuurzuivere producten. Ook zal de softijsmachine, die nu nog sta in de ruimte naast het restaurant in de banketbakkerszaak een plaat' vinden in het nieuwe pand. Met de gemeente Holten is inmiddels overee stemming bereikt om het bestaande terras 's zomers uit te breiden t voor de nieuwe ijssalon. Holten heeft zondag in de uitwed strijd tegen Overwetering in Bos kamp een royale 5-0 zege behaald en het vierde klssserschap geprolon geerd. De rood-zwarten, thuis erg weinig scorend, hadden er echt zin in, maar uit de 5-0 zege moet niet de con clusie worden getrokken dat er uitste kend werd gespeeld. De kansen die Holten kreeg werden echter goed be nut dus toch een belangrijk pluspunt. Vanaf de aftrap was duideüjk, dat de spanningen een belangrijke rol zouden spelen. Beide partyen kon den elkaar moeilyk vinden en zo speelde het spel zich af op het mid denveld met zo af en toe ongevaar- üjke uitvallen. Daar kwam in de 37ste minuut verandering in toen Edwin Brouwer een voorzet inkop te. Een verdediger bracht op de doelhjn redding maar de onvol doende uitverdedigde bal werd een prooi van Henk Veneklaas die Erik Knapen zuiver aanspeelde, 0-1. Holten kwam door deze voor sprong beter in z'n spel en zette de gastheren onder druk en uit een comer kopte Daniël Saamangung, geheel vrijstaand onhoudbaar in (0- 2). Vlak na rust- kreeg van de Kuit de kans om de achterstand te ver kleinen maar z'n lob verdween net naast het doel. In de 15e minuut stuurde Daniël Ëdwin Brouwer (deze middag veruit de beste Holte- naar) de diepte in, hy omspeelde de goalie en scoorde beheerst 0-3. De gastheren, bewezen deze middag dat ze terecht de rode lantaren tor sen. By een van hun spaarzame aanvallen kwam Bosch oog in oog met doelman Erwin Stukker maar hy knalde tegen Erwin op en zo bleef het 0-3. De wedstrijd leek, met nog vyf minuten te gaan gespeeld, maar Edwin Brouwer dacht daar blijkbaar anders over en ging er na te zyn aangespeeld tussenuit, om speelde 2 tegenstanders en liet ook de doelman met een listig tikje kansloos (0-4). Even later zette René Bannink op maat voor. Da niël behield het overzicht en kopte de bal terug op Henk Veneklaas die geen pardon kende 0-5. Met nog vijf wedstrijden te spelen lijkt het doek voor „SC Overwetering" te zijn ge vallen Gezien het deze middag ver toonde spel een terechte degrada- t.Opstelling Holten: Stukker, Te Velde, Warrink, Kieftenbelt, Jg ving, Brouwer, Van Mullem (80e rr nuut Stevens), Knapen (45e rr nuut Traanman), Saamangun; Veneklaas en Bannink. Stand 4e klasse: Lemelerveld 15-2 Heino 15-24, Broekland 16-22, Zwo le 14-21, IJsselboys 15-14, ZAC lf 14, Roda 17-14, Holten 16-13, Dalr". en 15-12, Union 16-11, Go Ahead It 10, Overwetering 17-5. Thuis tegen Union. Zondag speelt Holten thuis tege Union uit Den Hulst. De uitwee strijd (4 nov. 1984) werd verlore met 1-0. De rood-zwarten speelde toen een klasse beter dan hun gas heren die aan een doelpunt in d slotfase genoeg hadden om de be de puntjes thuis te houden. Helaa ontbreekt het Holten thuis veela aan produktiviteit Dat het ander kan is zondag in Boskamp geblë ken. De wedstrijd begint om hal. drie.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 9