Vaaronbbzorgd mtPONSKQMPOS. m Bedrijfsopvolging vraagt een goede voorbereiding „Aan jeugd ooorverieiien Op bezoek bij.. Kerkdiensten Medische diensten HOEU OOK REIST... WIJ VERZORGEN ALLES! autobedrijf BV Gevonden voorwerpen H0LTENS NIEUWSBLAD .11» 99 Hekje voor karweitje Postzegel ruilbeurs Epilepsie- opbrengst reisburo Burg. v/d Borchstraat 2 - 7451 CH Holten Q© slobfi Tel' °5483"62630 SCHADEREGELING CARROSSERIEWERK SPUITWERK VEEL BELANGSTELLING INFORMATIEAVOND NBvP Dijkerhoek hield modeshow BOLSENBROEK Nu het voorjaar nadert zult u ongetwijfeld al weer plannen maken voor uw zomervakantie. Stap met die plannen naar de vakmensen bij het erkende ANVR reisburo. Ons reisburo. Wij garanderen u een maximale keus in alle soorten vakanties in elke prijsklasse. SCHADEAFDELING Stationsdwarsweg 19, 7461 AR Rijssen TEL. 05480-1 30 24 VRIJBLIJVENDE PRIJSOPGAVE NED. HERV. KERK. 10.00 uur: ds. R. Visser. 19.00 uur: W. ds. Vons. Uitgangscoll. voor Plaatselijke Vrouwenver enigingen. Oppasdienst: Gerdien Slotman en mevr. Admiraal-Koenders. 10.00 uur: Jongerendienst in ge bouw „Irene". Diessenplas: woensdag 3 april 19.30 u. ds. J. H. Israël. GEREF. KERK. 9.30 uur de heer H. K. Brethou- wer van Aalten. 15.00 uur ds. J. R. Zijlstra van Vorden. In beide diensten is de le coll. voor eigen jeugdwerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst: Klas o.l.v. mevr. G. Wolters. Klas 2 o.l.v. mevr. D. Hospers. Kinderoppas: Gea Aanstoot en Wilma Meijerink. Ans Aan stoot en Dianne Bosschers. R.K. KERK. 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". DIJKERHOEK. 10.00 uur ds. W. Vons. Uitgangs coll. Plaatselijke Vrouwenver enigingen. OKKENBROEK. 10.00 u ARTS J. H. A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuur: 11.00 u. en 16.00 uur. dokter J. F. Sijtsema is afwezig van 1 tot 9 april WIJKVERPLEGING. Dienst 28/3 t/m 1 april zr. w. Marcus, tel. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkun dige alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur. Gaardenstraat 29, tel. 614 36. Tevens dan afhalen en terugbezorgen van magazij nartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak elke le en 3e dins dag van de maand). TANDARTS W. Pot, Bilderdijkstr. 3, Goor, tel. 05470-22 79. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS (Ook voor kleine huisdieren) Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstr. 5, tel. 05483-6 15 15. KLEINE HUISDIERENPRAKTIJK P. E. Helthuis, Dorpsstr. 63a, tel. 6 33 77 b.g.g. 05759-22 22. KLEUTER ZUIGELINGENBUREAU: Gaardenstraat 29 op afspraak. Fysiotherapie: alle werdagen wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29. Stichting Maatschappelijke dienstverl. Midden-Overijssel, Gaardenstraat 29, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t/m vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat en volgens afspraak. Ziekenvervoer: 00 11 of dienst doende arts 05483-6 35 53. Open bejaardenwerk: inlich tingen tel. 05483-6 12 01 of 6 15 17. Energiebedrijf: storing elektri- citeits- en gasvoorziening mei-» den bij gem. Energiebedrijf. Tel. 05483-6 18 14. Politie: 05483-5 13 52 of 6 26 55 na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer: Tel. 00 11 (dag en nacht). Donderdag 28 maart: 19.00 uur: Paaswijding HVG „Ora et Labo- ra" in gebouw „Irene". Vrijdag 29 maart: 14.30-17.00 en 18.30-20.00 uur Schrijfmiddag- en avond Amnesty Internatio nal werkgroep afd. Holten in bi bliotheek, Rörikstraat. Zondag 31 maart: 12.30 uur: Aanvang Kampioensmotocross 500 CC in Harfsen. Maandag 1 april: 20.00 uur: Openbare avond afd. Holten PvdA in zaal „Vosman". Spr. Ien Dales, 2e-Kamerlid. Thema „Sociale Zekerheid". Dinsdag 2 april: 9.30 uur: Kof fieochtend afd. Dijkerhoek Ned. Bond van plattelandsvrouwen in rest. „Het Bonte Paard". 14.30 uur: Bejaardensociëteit in ge bouw „Irene". 20.00 uur: Jaar vergadering Hengelaarsvereni- ging „De Rietvoorn" in café- rest. „De Poppe". 20.00 uur: Bij eenkomst H.V.G. Dijkerhoek in gebouw „Bethanië". Paaswij ding. Dinsdag 9 april: 19.30 uur: Ruil- avond Holtense Postzegelclub in rest. „Vosman". Voorlopig niet op maandagavond. Woensdag 10 april: 20.00 uur: Jaarvergadering afd. Holten CDA in rest. „Vosman". Dinsdag 16 april: Uitstapje afd. Holten Chr. Plattelandsvrou wenbond. Vertrek 13.30 uur van af „De Kandelaar". 9.30-11.30 en 13.30-16.30 uur Kledingbeurs in zaal „Vosman". Vrijdag 19 april: 15.00 uur: Offi ciële opening Waterloo B.V., In dustriestraat. 20.00 uur: Laatste klaveijaswedstrijd ZW „Blauw wit", comp. '84/'85 in clubhuis 't Vletgoor. Geboren: Helena Maria dv H. A. Bartelds en S. M. Haverhoek (geb. te Deventer); Rachel dv G. W. Schalk en M. Steunenberg. Overleden: T. Boode, oud 60 jaar (overl. te Deventer); M. Paalman, oud 77 jaar. Ondertrouwd: H. W. Sprick, oud 26 jaar, Eibergen en A. G. Goorman, oud 28 jaar. Holten. Getrouwd: J. Dij kink, oud 25 jaar, Holten en J. Aanstoot, oud 22 jaar, Holten; G. Knoef, oud 27 jaar, Borne en G. J. Nijenhuis, oud 26 jaar, Holten. Gevonden voorwerpen: 1 bank biljet Verloren voorwerpen: 1 bruin- leren portemonnaie met 2 bank- pasjes. lichtblauwe gymtas inh. gymschoenen, turnmajot en shirt bruine portefeuille inh. f150,-, giropas en bibliotheek kaart herenbril met bruin mon tuur in beige etui Dieren: Gevonden: jong grijs katje met grijze strepen. Verlo ren: poesje, grijs met donker bruin en zwart. Duitse herders hond reu, 6 jaar oud, middel groot. De belangstelling van de agrarische stand was groot. DONDERDAG 28 MAART 1985 Dat de gevolgen van bedrijfsopvol ging ingrijpend zijn/ bleek duidelijk tijdens de informatieavond die de Rabobank vorige week woensdag avond in het Bonte Paard hield voor de agrarische stand. En die gevolgen beperken zich niet tot de financiële aspecten; ook de menselijke gevol gen vragen een lange verwerkings periode. Het vroegtijdig inschakelen van deskundigen, zoals de boekhou der en notaris, is een belangrijke Er komt een tijd dat de gene ratie die de Tweede Wereldoor log daadwerkelijk heeft meege maakt is weggevallen. Nu al wordt de groep die de bezetting aan den lijve heeft meegemaakt steeds kleiner. De helden van toen zijn de oude mannen van nu. Het deel nemen aan de Stille Tocht, die traditiegetrouw op 4 mei wordt gehouden met als einddoel het monument voor de gevallenen in de meidagen van 1940 dat staat aan de voet van de Holterberg wordt voor velen te bezwaarlijk. Ook haken steeds meer ouderen af omdat zij teleurgesteld zijn over wat er uiteindelijk van hun idealen te recht is gekomen. Heeft herden ken nog wel zin, of is het een loos gebaar geworden dat ter gele genheid van de 40e bevrijdings dag even van stof en desinteres se wordt ontdaan om daarna weer tot het volgend jubileum -slechts belangstelling te trek ken van degenen die kunnen meepraten over vrijheid en on vrijheid? Wij vroegen D. Bel- dman (61) die jaarlijks, samen met anderen, de organisatie van de Stille Tocht voor zijn reke ning neemt. In het Holtens Nieuwsblad van donderdag 14 maart deed hij een dringend be roep op alle oud-strijders, men sen van het verzet, binnenland se strijdkrachten èn Indonesië- strijders om toch vooral mee te werken aan het welslagen van het komende bevrijdingsfeest. Zelf behoort hij tot de groep oud-Indonesië-strij ders. „Herdenken zinvol? Wis en waarachtig! Dodenherdenking en bevrijding liggen op één lijn: er zijn veel offers gebracht voor onze vrijheid. Dat moeten wij doorvertellen aan onze kinde- voorwaarde voor het goed verwer ken van de bedrijfsopvolging. De informatieavond - die door ruim 100 belangstellenden werd bezocht - werd geopend door de direkteur van de bank, de heer J. van Wingerden. In zijn openings woord ging hij ook in op de recente rentestijgingen voor opgenomen geld in rekening-courant. De rente voor hypothecaire leningen be draagt nog 7,8% en dat is een half procent beneden het geldende ren tepeil op de kapitaalmarkt. „Als u bedenkt dat onze bank alleen al ruim 25 min. in de agrarische stand aan hypothecaire leningen heeft uitstaan, dan zou de kop boven het verslag over deze avond in de krant kunnen luiden: Rabobank Holten geeft jaarlijks f125.000.- aan de agrarische stand in Holten en dan praten we nog niet eens over de andere sectoren waarin onze bank geld heeft uitstaan", aldus de heer Van Wingerden. Na zijn openingswoord werd een videofilm vertoond die op diverse in de zaal geplaatste monitors kon worden gevolgd. Speciaal de men selijke aspecten werden daarin be licht, doordat de film was samen gesteld uit gesprekken waarin va ders en zoons en moeders en schoondochters over hun ervarin gen vertelden. De heer E. Otterman, sociaal-eco nomisch voorlichter van de O.L.M., hield daarna een inleiding over de wijze waarop de bedrijfsop volging meestal wordt gerealiseerd namelijk via het oprichten van een maatschap. Ook ging hij in op de voorwaarden voor bedrijfsopvol ging: voldoende eigen vermogen als buffer voor latere tegenslagen; een redelijke inkomensprognose en - niet in de laatste plaats - goed en open overleg binnen de familie. Aan de hand van een als voorbeeld genomen agrarisch bedrijf ging de heer D. J. Dijkman, hoofd Bedrij ven/plaatsvervangend direkteur van de bank, in op de diverse financiële gevolgen. „Tot voor kort betekende het gaan meewerken van de zoon in het bedrijf dat een uitbreidingsinvestering werd ge daan, om daardoor in de tijd dat vader nog geen 65 jaar is, er 2 gezinnen van het bedrijf moeten leven. Door de vorig jaar inge voerde superheffing en meststof- fenregeling is investeren nu nau welijks meer mogelijk. Oplossin gen zullen dan vooral moeten wor den gezocht in verbetering van de technische resultaten ei kostenbe sparingen in de bedrijfsvoering". Na beide inleidingen volgde een levendige discussie met de inlei ders, waarin ook diverse fiscale en juridische zaken aan de orde kwa men. Uiteraard kon niet op alle aspecten diepgaand worden inge gaan, maar - en dat werd overdui delijk - iedere bedrijfsopvolging vraagt maatwerk en daarvoor is de hulp van verschillende specialis ten in een vroegtijdig stadium on ontbeerlijk. klare, heldere zinnen uit waar om het uiteindelijk allemaal draait: de jeugd de boodschap doorgeven over vrede en vrij heid. „Ik kan me voorstellen dat voor de oudere generatie soms moeilijk is, dat er zo weinig van hun idealen van vlak na de oor log is terecht gekomen. Toch ge loof ik dat wij in Europa op het ogenblik Op een van de veiligste plekjes ter wereld wonen. Een lokale oorlog zoals de Tweede Wereldoorlog eigenlijk was, waarin één land de andere wilde overheersen is nu niet meer mo gelijk, denk ik. Dat is een van de positieve dingen die wij nu, veertig jaar na het einde van de oorlog vanzelfsprekend vinden. Wij moeten onze kinderen ervan overtuigen dat die vrijheid slechts tot stand kon komen door de inzët en de offers van zeer velen. Zo ook de mannen die in de meidagen van 1940 voor ons land zijn gesneuveld. Him namen staan gebeiteld in 'het oorlogsmonument aan de voet van de Holterberg, dat is opgericht op initiatief van de heer v.d. Bos, mogelijk gemaakt door giften van de bevolking en vormgegeven door de heer Hoe ve, eveneens een oud-strijder. Die jaarlijkse Stille Tocht is meer dan een herdenking. Het is een waarschuwing aan het adres van de volgende genera tie, niet dezelfde fouten te ma ken. Gelukkig leeft dat besef steeds meer bij de oudere jeugd en stellen zij zich open voor in formatie. Daarom moeten wij de jeugd betrekken bij de herden king opdat zij straks de lan taarn van ons kunnen overne men". Dit jaar wordt het feit herdacht dat 75 jaar geleden Scouting werd opgericht. Dit heugelijk feit wordt met alle Scoutinggroepen in Neder land gevierd. De maand april staat in het teken van de dienstbaarheid van Scouting. Kabouters, welpen, padvindsters, verkenners, rowans en sherpa's doen mee aan de actie Heitje voor een karweitje. Scouting Holten houdt deze actie van 10 t/m 13 april. De kinderen gaan in groepjes of alleen op pad om karweitjes te doen. Met het geld dat daarmee wordt verdiend wordt materiaal ge kocht en een deel wordt gereser veerd voor activiteiten zoals het zo merkamp begin juni van de verken ners, padvindsters, rowans en sher pa's en de landelijke speldag van de kabouters en welpen (alle ka bouters en welpen bezoeken dan een pretpark in Nederland). Voor karweitjes kan men zich opgeven: tel. 05483-6 28 03. Op 21 maart hielden de dames van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen, afd. Dijkerhoek een maandelijkse bijeenkomst, samen met de afd. Espelo. Zes dames van de afdeling Dijkerhoek traden die avond op als mannequin in de mo deshow van de heren G. en W. Wolfswinkel uit Maarsbergen, te weten de dames D. Stevens, D. Rietman, B. Wijnberg, D. Boer, A, Wijlhuizen en W. Stukker. De da mes showden blouses, jurken, rok ken en broekrokken, nachtkleding, ochtendjas en positiejurk, allemaal gemaakt van zakdoeken en batik doeken, in totaal zo'n 90 verschil lende soorten. Veel bewondering oogste de slotronde met het tradi tionele bruidje, omringt door oma, moeder, schoonmoeder en tante, allen gekleed in japonnen vervaar digd van, of afgewerkt met zakdoe- kenstof. De bruidsjurk was opge bouwd uit allemaal witte zakdoe ken. De mannequins kregen voor hun medewerking een presenteer blad aangeboden en een boeket bloemen. In de pauze kon men het bóeren- schilderwerk van de gebroeders Wolfswinkel bewonderen en kon men zich opgeven voor het reisje op 15 mei. Op 2 april komen de dames bij een voor de koffie-ochtend en op 25 april wordt uitleg gegeven over het werk van de gemeenteraad. Op zondag 31 maart houdt de En- schedese Philatelisten Vereniging (EPV) haar jaarlijkse en in dit geval de 24ste internationale ruilbeurs in Zalencentrum Avion aan de Deur- ningerstraat te Enschede. Van voorgaande jaren is bekend, dat dit voor Twente altijd een groot en be langrijk gebeuren is voor de phila telisten. Philatelisten uit alle wind streken alsmede de handel uit het gehele land komen dan samen om met elkaar zaken te doen. Nodig is dat men tenminste één twee keer per jaar eens verder kijkt dan al leen in eigen omgeving. De postzegelhandel is weer ruim vertegenwoordigd met een ruim aanbod tegen redelijke prijzen. Voor de liefhebbers is er nu volop gelegenheid om de ontbrekende postzegels te bemachtigen. Voor hen die nog een hobby zoeken is deze manifestatie een uitstekende gelegenheid om zich te informeren. Ook voor de jeugd is er een aparte hoek ingericht en wel onder des kundig toezicht. Er wordt vanzelf sprekend gaarne alle informatie verstrekt aan de jeugd. Er worden ook deze keer weer vele honderden bezoekers ver wacht. Zalencentrum Avion is ge makkelijk te bereiken, het ligt zeer dicht bij het station en heeft aan de achterzijde een ruime parkeergele genheid. De toegangstijden zijn van 10.00 tot 17.00 uur. De toe gangsprijzen zijn fl,50 voor vol wassenen en f 0,50 voor de jeugd be neden de 14 jaar. Markelo - Tel. 19 07 De ten bate van de Vereniging Nationaal Epilepsiefonds in Holtef gehouden collecte heeft f3836,3; opgebracht. Het plaatselijkcomit zegt hen die gaven en de collectart ten heel hartelijk dank. ren als een waarschuwing opdat heid tot vrijheid moeten ko- wij niet opnieuw door onvrij- men". De heer Beldman legt in

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3