Feestprogramma Holtens NieuwsblM Hoe schijn Programma herdenking nu bijna geheel rond Deze week Burgemeester opent Waterloo b.v. Bato steelt show met unieke actie Werkloosheid blijft gelijk Hoog bezoek Herdenken Zomertijd J.B. Nijland 25 jaar in dienst bij Koopman b.v. Uonfvangt een fraaie als u ons een nieuwe C.P.B. leden kwamen bijeen Het is lang stil geweest rond de voorbereiding van het komende bevrijdings feest, nadat de eerste gegevens rond de viering bekend waren gemaakt door de Stichting Viering Nationale Feestdagen. Het bestuur heeft echter niet stil geze ten in de achter ons liggende weken zodat een vrijwel compleet programma nu gereed is. Over enkele dagen zullen ook de laatste programmapunten kunnen worden ingevuld, compleet met de juiste data en plaatsen, waarna het pro gramma naar de drukker kan worden gezonden om daarna huis aan huis bij de Holtenaren te worden bezorgd. Niet alleen de leden van de Stich ting zijn alle dagen druk met de voorbereidingen, ook de verenigin gen, scholen, families, ja hele stra ten zijn al druk in de weer om er straks een groots feest van te ma ken. Vooral de optocht belooft een schitterend evenement te worden. Nu al hebben zich reeds twintig groepen aangemeld om mee te lo- Op vrijdag 29 maart is het 25 jaar geleden dat de heer J. B. Nijland, wo nende aan de Witterietsweg 1 te Mar- kelo, in dienst trad bij het Bouwbedrijf H. Koopman b.v. aan de Kerkhofsweg in Holten. Als negentien-jarige werd Jan Nijland aangenomen als leerling- /gezel timmerman, waarbij hij zich al spoedig het timmervak meester maakte. In de loop van de jaren heeft Jan Nijland zich ontwikkeld als een accuraat allround vakman. Tevens is vermeldenswaard dat hij op staalgebied diverse lasdiplo- ma's behaald heeft, zodat de voor komende staalconstructies bij het bouwbedrijf Koopman door hem gemaakt worden. Het 25-jarig jubileum zal in een gezellige feestavond, samen met zijn vrouw, kinderen en collega's herdacht worden. pen of rijden in de allegorische op tocht die als motto mee heeft ge kregen: Vrijheid/Bevrijding. De Stichting heeft hoge verwachtin gen van de optocht. Zij stelt zich op het standpunt: „voor wat, hoort wat" en heeft dan ook een aantrek kelijk prijzenschema opgesteld. Voor de organisatoren van de op tocht is van belang dat zij tijdig op de hoogte zijn van het aantal deel nemende groepen. Daarom ver zoekt men, zich zo spoedig moge lijk aan te melden. Dit kan tot en met dinsdag 9 april a.s. bij Wim Klein Velderman, Larenseweg 65, tel. 6 13 99. Niet alleen verenigin gen of clubs zijn in de tocht welkom ook families vrienden of buurtbe woners. Op 30 april zal omstreeks 13.15 uur de eerste deelnemer vanaf het startpunt aan de Waagweg ver trekken. De deelnemende wagens en groepen zullen zich hier om ca. 12.45 uur verzamelen. De route die gevolgd zal worden is: Waagweg, Stationsstraat, Dorpsstraat, Kei- zersweg, Vrijheidslaan, Wilhelmi- nastraat, Larenseweg, Pastorie straat, Rietmolenstraat, Oranje straat, Noordenbergstraat, Waar- denborchstraat, Mr. Vixseboxestraat, Kolweg, Noor denbergstraat, Oranjestraat, Sta tionsstraat. De jurering geschiedt tijdens de optocht door een tiental Holtena ren die op verschillende, niet nader bekend te maken plaatsen, de groe pen en wagens zullen beoordelen. De prijsuitreiking van de optocht zal plaats vinden tijdens de Volks spelen op Kalfstermansweide, die vanaf ca. 15.00 tot ca. 17.00 uur wor den gehouden. Zeskamp De traditionele Volksspelen op Kalfstermansweide zullen in de vorm van een zeskamp worden ge speeld, waarbij de vele ploegen zul len strijden om de Oranje-bokaal en uiteraard om de eer. Zoals in voorgaande jaren is gebleken is het een leuke sportieve happening voor deelnemers en publiek. Deel nemende ploegen, bestaande uit vijf dames en/of heren en een niet spelende captain/coach, van een bepaalde buurt, vereniging, bedrijf, straat of instantie worden verzocht zich vroegtijdig hiervoor aan te melden en wel bij Wim Klein Vel- Maandag 29 april 20.00 uur: Opening van de festi viteiten in aula Scholenge meenschap; opening tentoon stelling oudheidkamer Hoolt'n: start actie Amnesty Internatio nal. Aansluitend concert Caeci- lia, Almelo. Ontvangst eerste Canadezen. Dinsdag 30 april 09.00 uur: Aubade op Smids belt. 09.30-13.00 uur: festivitei ten in het dorp; poppekast in gymzaal; puzzel tocht voor de jeugd; muziek door HMV. 13.30- 15.30 uur: optocht. 15.30-17.30 uur: Volksspelen op Kalfster mansweide. 19.00-21.00 uur: to neelvoorstelling in Irene. 20.00- 24.00 uur: oranjebal in Scholen gemeenschap. Woensdag 1 mei 19.00-21.00 uur: bevrijdingsloop vanaf Smidsbelt. Donderdag 2 mei 19.00-21.00 uur: veteranenrit; braderie op Smidsbelt. Vrijdag 3 mei Uitstapje Canadezen naar open luchtmuseum; 20.00 uur; con cert Holtense koren in De Kan delaar. Zaterdag 4 mei 11.00 uur; herdenking voor vete ranen en schooljeugd bij Cana dese begraafplaats. 19.00 uur: herdenking in Ned. herv. kerk, aansluitend Stille Tocht naar oorlogsmonument Holterberg- weg. Zondag 5 mei 14.00 uur: gezinsflets-puzzel- tocht. Maandag 6 mei Canadese gasten naar herden king in Apeldoorn. Dinsdag 7 mei Nationale herdenking in Groes- beek. Woensdag 8 mei Uitstapje Canadezen en gastge zinnen; „social evening". Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! J Naam. nnu I Mres: fw'lsPi'i j Woonplaat? Gebruik deze bon voor Geeft op als abonnee voor het het opgeven van een H°'"">s Nieuwsblad. nieuwe abonnee. ohr./mevr.: Inzenden aan: Adres: Holtens Nieuwsblad w „m: Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede I Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 34.25 Burgemeester mr. W. L. F. C. Rid der van Rappard zal op 19 april a.s. de officiële opening verrichten van het bedrijf Waterloo b.v. De ope- hing zal plaats vinden om 15.00 uur. Aansluitend wordt een receptie ge houden en is er tot 17.00 uur gele genheid het bedrijf te bezichtigen. Holtens Nieuwsblad Donderdag 28 maart 1985 - 38e jaargang - nr. 13 Abonnementsprijs f 34.25 Losse nummers 75 cent Gedrukte oplage 3075 ex. Uitgeversmaatschappij Van der Loef/BV in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-6 30 22. Advertenties: Gertfertsingel 41, Enschede Tel 053-32 01 41 Het aantal werkzoekenden, dat in geschreven staat bij het Gewestelijk Arbeidsbureau, heeft in de afgelopen maand weinig verandering onder gaan. Volgens de gegevens van het GAB stonden eind februari 305 werkzoekenden ingeschreven, 229 mannen en 76 vrouwen. In januari van dit jaar waren dat er 304, 227 mannen en 77 vrouwen. In februari van het vorig jaar stonden 231 werkloze mannen ingeschreven en 81 vrouwen, in totaal zeven meer dan in de vergelijkbare maand in 1985. WÊÊÊÊKÊÊIÊKmÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊm In alle opzichten is deze plaat op de voorpagina een voorbeeld hoe schijn kan bedriegen. Wat zo op het eerste gezicht lijkt op een winters plaatje, gehaald uit het archief, is een „lente foto", gemaakt op 20 maart, j.l. amper enkele uren voordat de officiële lentetijd inging. De schoolkinderen die die dag samen met de burgemeester op het Vletgoor een honderdtal boompjes zouden planten konden teleurgesteld hun laarzen en schopjes in de kast laten staan. Afgelopen woensdag ging het feest gelukkig wel door, waarover wij u volgende week zullen berichten. Ook in een ander opzicht is de stille pracht van de sneeuw bedriegelijk. Het fenomeen „zure regen" houdt niet op bij regen alleen. Ook sneeuw wordt als vorm van neerslag steeds milieu-onvriendelijker. De Werkgroep Natuur en Milieu Holten noemt het probleem van de zure regen dan ook heel juist „zure Redactrice: Frederique Rentenaar Vleleweg 104, Boekelo Tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37, tel. 05483- 6 38 03 Openingstijden redactie, vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewet ker: J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483- 6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal Tel. 05486-1 32 64 J Rozendom Schoutenstraat 33a Tel. 05483-6 36 25 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 612 24 tot dinsdag 12 uur. In Bathmen: H. Voogs- geerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur., derman, Larenseweg 65, tel. 6 13 99. Zoals uit bovenstaande blijkt, zitten dc organisatoren niet stil. Ook niet stil zitten de diverse stra ten en buurten die al weer druk be zig zijn met de voorbereidingen van de erebogen en straat versieringen. Binnenkort valt een gemeentelijke advertentie te ver wachten waarin de precieze voor waarden worden vermeld waar aan ereboog en dergelijke moet vol doen. Vooral van belang is de goede hoogte. Men kan, net als in 1980 in de Ab Sansenstraat het geval was, een vrachtwagen van de firma Ool- bekkink „lenen" om de juiste hoog te te meten, die toen ook mooi even gebruikt kon worden om de versie ring van de ene kant naar de andere kant van de straat over te brengen. Een lange meetlat is ook voldoen de, mits hij tenminste 4 meter twin tig kan aanwijzen. Ook moet de versiering voldoende zijn vastges jord om niet bij de eerste de beste rukwind op het wegdek terecht te komen. Initiatief Een verhaal apart is het initiatief van de altijd actieve vereniging Bato. Zij hebben de hand weten te leggen op een eenmalige unieke koektrommel die speciaal voor de 40e herdenking van de bevrijding is vervaardigd door Thomassen en Drijver in Deventer. De trommel wordt gevuld met „bijtjes", verpakt in cellofaan, zodat het ook als pre sentje naar vrienden en kennissen elders verstuurd kan worden. De bus, uitgevoerd in meer-kleuren- druk zal slechts verkrijgbaar zijn in de plaatsen Deventer, Apeldoorn, Zutphen en Holten. In de steden is de verkoop in handen van de orga nisatoren van de festiviteiten. In Holten heeft s.v. Bato het initiatief genomen, terwijl zij ook garant staan voor de eventuele kosten. In totaal zijn 500 trommeltjes met in houd besteld, met een uitloop tot duizend. De koektrommel is 13 cm. lang, 9 cm. breed erf" 11 cm. hoog. Inclusief vulling zal het f 9.75 gaan kosten. De eerste zending wordt in de week na pasen verwacht. Zij zijn uitslui tend verkrijgbaar bij de firma's Beltman, Wonnink en Schuppert allen aan de Oranjestraat, alwaar speciale stands worden ingericht. SV Bato komt tijdens de feestvie ring met een uniek herdenkings trommeltje, dat eenmalig is. Eer; van de straten tijdens de her den king in 1980, de Diessenpalsstraat die ook dit jaar weer mee zal doen. Donderdag 21 maart kwamen le den van de C.P.B.voor de laatste vergadering van dit seizoen bijeen De presidente, mevrouw M. Bul sink-Bakker heette iedereen wel kom. Gezamenlijk werd lied 476:1 gezongen. Na het lezen van enkelf gedeelten uit de Bijbel, las de presi dente de meditatie. De notulen werden gelezen door mevr. H. Im mink-Bartels. Mevr. A. Burgers, studieadviseuse aan de Landbouw Hogeschool te Wageningen sprak over de positie van de vrouw mei als thema: „Vrouw is haar naam' 1 vanuit de Bijbel gezien. Twee vrou- t wen uit de Bijbel, Mirjam en Lydia f stonden deze avond centraal. Van uit de Bijbel trok spreekster lijnen door haar het heden. De avond t werd besloten met een dankgebed. De Rijksvoorlichtingsdienst deelt mee, dat mr. Pieter van De tijd nadert dat we op grootse wijze de 40e bevrijdingsdag gaan vieren. WeIHcht een van de laatste gelegenheden waarbij de oud strijders en de mensen uit het ver zet daadwerkelijk aanwezig kun nen zijn. De helden van toen zijn oude mannen geworden. Voor veel oud-strijders wordt het meel open in de Stille Tocht op 4 mei bezwaarlijk. Is de herdenking een aflopende zaak? „Beslist niet" zo meent D. Beldman. „Wij moeten doorgaan, opdat wij vrij blijven". Vollenhove, de echtgenoot van prinses Margriet, samen met zijn zonen de prinsen Pieter Christiaan en Floris, op vrijdag 19 april een bezoek zullen bren gen aan Bos Dierenwereld. Het hoge bezoek komt ter gelegen heid van renovatie van het Velu- neerslag". Samen met de scholen wil de werkgroep aan dit probleem we-diorama, waaraan door aandacht schenken door middel van een „Zure regenspel", een variant op het Kees Bos momenteel de laatste bekende ganzebordspel. Dit ter gelegenheid van Boomplantdag en de hand wordt gelegd, internationale „Zure Regen Week" die in de derde week van april wordt gehouden. In die week zal door natuur- en milieuorganisaties en overheidsiln- stellingen als Staatsbosbeheer veel aandacht worden besteed aan het probleem van de zure neerslag, die zoveel schade aan onze bossen en monumenten toebrengt. De leerlingen van de lagere scholen helpen daarbij In de nacht van zaterdag 30 op zon- met het samenstellen van het Zure regenspel. burgemeester moeten daarvoor dag 31 maart zal de zomertijd weer plaatjes tekenen bij de teksten die over oorzaak en gevolg van zure neerslag ingaan. De klok moet dan een uur gaan. Uit de beste tekeningen wordt dan het Zure regenspel samengesteld, vóóruit gezet worden. De zomertijd Het is de bedoeling dat het spel landelijk zal worden yerspreid. duurt tot eind september.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1