Scholen fusiegemengdontv angen Kader functies eisen incasseringsvermogen éPtuhnPJË Geen vergunning vogel preparateur Egbert Veneklaas heerste in Delden Alle vedetten aan start bij de Bevrijdingsloop Schakers stellen hun positie veilig „ZE STAAN NIET TE JUICHEN" Biljarten Stille Week Samenwerkm: is noodzaak Disco in De Schure ^et 15 kompleet! ingerichte baby- en kinderkamers, et de best gesorteerde fasbyspeciaalzaak von I Oost-Nederland, j Wij nodigen alle a.s. moeders in Twente uit voor onze grote vOORJAABS- SHOW welke gehouden wordt a.s. OPEN HUIS DONDERDAG VRIJDAG EN ZATERDAG Kom vrijblijvend binnen, 1 pi imïtn ir- onze nieuwe kollekties zijn binnenLLz!~ PImmpieBafoygpedaalzaak Elsenerstiaat 12-14 Rijssen (Do koopavond) Tel.05480-14433 UUiiL/i-ivL/nu io hULltiNi iNltU WböLAU De afdeling rechtspraak van de Raad van State heeft afwijzend be slist op het verzoek van vogelprepa rateur G. H. Bosman om alsnog in het bezit te komen van een speciale "vogelvergunning die het hem moge lijk zou maken vogels te prepareren. Reeds in eerdere instantie had in 1983 de minister van land bouw en visserij Braks al gewei gerd een dergelijke vergunning te verlenen. De eerste aanvraag van vogel- deskundige Bosman dateert ech ter al uit 1978. Die aanvraag werd toen afgewezen, met de vermelding dat na een jaar het verzoek opnieuw in behandeling genomen zou worden. Het jaar daar op werd de vergunning op nieuw geweigerd. Eind 1980 leek het er op dat alle misère voorbij zou zijn toen vanuit Den Haag de toezegging werd gedaan dat hij voor het seizoen 1981 tot de serieuze kandidaten zou behoren. In 1983 was de vergunning nog steeds niet verleend. De afwijzing werd beargumen teerd met het feit dat het aantal vogelpreparateurs binnen de norm van 40 moet blijven. Blij kens het verweer van de heer Bosman geen steekhoudende zaak, dat er in dat zelfde jaar 1983 al 48 officieel erkende pre parateurs in Nederland waren. De heer Bosman verwijt het mi nisterie dan ook willekeur. Voorts wijst hij er op dat hij door gebrek aan inkomsten aan gewezen is op de bijstand. De Raad van State benadrukt in haar uitspraak dat geen vergun ning verleend kan worden als de betrokkene in de twee jaar voor afgaande aan het verzoek voor een strafbaar feit is veroordeeld. De heer Bosman werd in 1982 veroordeeld wegens een overtre ding van de vogelwet. Op het altijd lastige parcours in Delden vond de vierde wed strijd plaats van de P.J.G.O.-crosscompetitie. Wim Klein Baiting was actief op de 5 km. Zijn tijd was 18.47 m. De junioren Dick Zweers in 21.50 m. en Ronald Brinks in 22.52 m. deden het gezien voor hun toch wel lange afstand naar wens. Jan Deijk in 28.05 m. is pas in het lopers jargon terecht en hij zal binnenkort wel een paar minu ten sneller gaan. De 10 km bracht louter Hol- tense successen. Werkelijk opper machtig heerste hier Egbert Ve neklaas die de afstand over brugde in de prachtige tijd van 33.20 min. Belangrijk was ook de prestatie van Marinus Baltes die derde werd in 35.19 min. Hij was hiermee wel de eerste binnenko mende competitieloper waarmee hij definitief de competitie op de 10 km winnend afsloot. Met nog 2 wedstrijden voor de boeg is Dirk Hoekman, 5e in 36.24 min. en derde in de compe titie, nog niet kansloos voor een ere-plaats. Ook Gerard Mark voort, deze keer afwezig, en Chris Offringa 10de in 37.20 min. hebben nog kans op een plaats bij de beste tien. Goede midden moters blijven altijd nog Wim Brinks in 42.27 m. en good-old Benny Ophof in 46.03 min. Programma Zaterdag 30 maart: Radiocross Kootwijk, 3-6-9-15 en 21 km. Prestatieloop V.G.V. den Ham: 5 en 10 km, 5e Terre de Hommes loop Almelo: 2-6-10 en 20 km. Zondag -31 maart: Voshaarloop, Eibergen 1, 5, 10 en 20 km. Tuk kersloop, iUbergen: 2, 5, 10 en 16 km. Joppe-cross Gorssel: 3, 6, 12 en 21 km. Argo-cross Gaanderen. In het kader van het programma .Herdenking Bevrijding" wordt door de afd. Atletiek van de Sportvereni ging Holten op woensdag 1 mei een .Bevrijdingsloop" georganiseerd. Het is de bedoeling dat er wordt gestart op Smidsbelt. Na een korte „aanloopronde" van 150 meter be gint men aan een grote ronde van ruim 1100 meter vanaf Smidsbelt voor de Herv. Kerk en „Irene" langs, door de Tuinstraat, Pastorie- straat, Larenseweg en Smidsstraat terug naar Smidsbelt. Er kan over drie verschillende afstanden wor den gelopen. Woensdagavond 1 mei om plm. 18.00 uur zal het start schot klinken voor de „Scholieren loop" over 1250 meter (aanloopron de plus 1 ronde), een kwartier later staat de 3500 meter op het pro gramma (aanloop plus 3 ronden) en daarna (om ca. 18.45 u.) komen de meer gerenommeerde lopers voor de 8000 meter (aanloop plus 8 ron den) in actie. Voor de laatste race zal getracht worden om alle Hol- tense coryfeeën aan de start te krij gen. Voor kenners onder de atleten is het een uniek parcours. De grilli ge lijn van de Pastoriestraat en de Larenseweg en enig hoogteverschil (z.g.n. „valsplat") kan een extra handicap zijn. Door de vele door komsten op Smidsbelt wordt het voor het publiek een extra aantrek kelijk sportgebeuren. Mocht deze eerste „Bevrijdingsloop" een suc ces worden dan bestaat de moge lijkheid van een jaarlijks gebeuren. Tijdens de snelschaakwedstrij den die begin maart in Hardenberg werden georganiseerd voor jonge lui tussen 8 en 16 jaar plaatsten de Holtense deelnemers zich niet slecht. Er waren 260 deelnemers In de wedstrijden van de com petitie Biljartbond „Ons Genoe gen" (Nijverdal en Omstr.) pres teerden de Holtense clubs als volgt: Hoofdklasse: Poppe-Kalfsterman 4-4; Jansen-Sporthal 6-2. Beste partij van A. Alberts van „Jan sen" met 160-10-107-16. Alberts tekende tevens voor de hoogste serie (107 car.) Overgangsklasse: Vlishoek-Oude Aanleg 2-6; Kalfsterman 2-Stroek 8-0; Tonne 2-Jansen 2 6-2. Eerste klasse: Jansen 3-Klepper- derk 6-2. Tweede klasse: Paddestoel-Kalf- sterman 4 4-4. Hoogste serie van G. Paalman van Kalfsterman met 18. waaronder enkele Duitse schaak vrienden. Er werd gespeeld in ver schillende poules. Ronald Klein Teeslink legde in poule 13 beslag op de eerste plaats. W. Lubberthuizen legde in groep 24 beslag op de 4e plaats, Anko Beldsnijder en Erik Bosman bereikten ieder een vijfde plaats en Jansen een zesde plaats. Zowel het eerste team als het tweede hebben zich veilig gesteld voor degradatiegevaar. Het tweede team klopte op Meermanskamp het eerste team uit Raalte met 4-2. Teamleider Theo van Lindenberg hield zich in verloren positie uiter mate kalm. Hij wist de partij te win nen door zijn tegenstander in tijd nood te brengen. Hoewel het eerste team verloor van Hardenberg blijft het toch in de eerste klasse van de S.B.O. Er staan nog drie afgebroken partijen tegen H.S.C. Men heeft goede hoop, dat die wedstrijd, die op 18 maart gespeeld werd, in winst kan worden omgezet. De recreanten speelden met wisselend succes. Zij wonnen in Raalte met 4-0. In Almelo werd verloren met 3-1. Alleen Jan ten Velde won. Zoals te verwachten viel, heeft de nota: „Het voortgezet onderwijs te Holten", die onlangs aan alle betrok kenen is uitgereikt de nodige discus sie op gang gezet. Met name de leraren van de Scholengemeenschap en De Marke hebben in eerste instan tie nogal wat kanttekeningen gezet! tegen de voorgenomen fusieplannen. In navolging van hun collega's bij het Hóger Beroepsonderwijs willen zij eerst de nodige zekerheden over een sociaal plan alvorens met de fusie plannen te kunnen instemmen. „Er Ook dit jaar zullen in de „Stil le Week" (tussen Palmzondag en Pasen) in de Hervormde Kerk lijdensmeditaties worden gehouden. De samenkomsten op maandag 1, dinsdag 2, woensdag 3 en donderdag 4 april zullen ongeveer een half uur duren. Aanvangstijd: 19.30 uur. Maandagavond 1 april zal pas toor Am. J. Rademaker spre ken en verleent het Hervormd Kerkkoor medewerking. Dinsdagavond 2 april spreekt ds. R. Visser en zal medewer king worden verleend door het Holtens Mannenkoor. Woensdagavond 3 april zal ds. M. Berg spreken en verleent het Interkerkelijk Kinderkoor „Mo- zaïk" medewerking. Donderdag 4 april wordt het Heilig Avondmaal gevierd. Voorganger is dan ds. W. Vons. In deze dienst zijn allen, die behoren tot de organiserende kerkgenootschappen hartelijk welkom! Vrijdagavond 5 april zal door het koor „Helicon" Passiemu ziek naar het Johannes Evange lie ten gehore worden gebracht. Deze avond zal ongeveer een uur duren. Zaterdagavond 6 april wordt de Paaswake gehouden. Voor ganger zijn ds. R. Visser, pas toor Arn. J. Rademaker en de heer H. J. van Jaarsveld. Duur van deze dienst plm een uur. In de loop der jaren is de belang stelling voor deze avonden steeds toegenomen en de orga nisatoren hopen dan ook dat ook dit jaar wederom velen de ze samenkomsten/diensten zul len bijwonen. De Liturgiecom missie van de Hervormde Ge meente Holten, in samenwer king met vertegenwoordigers van de Geref. Kerk en de R.K. Parochie Holten. heerst enige onrüst, dat is zeker", verklaart drs. P. Bakker, rector van SGH, samen met P. H. Cammeraat directeur van de scholengemeen schap De Marke „kraamvader van het borelinkske. „Men wist dat er veranderingen op til waren, maar hoe een en ander op papier zou verschijnen was nieuw voor hen. Hoewel ik de offi ciële reacties nog niet binnen heb, is het al wel duidelijk da't men niet staat te juichen, zo van: jongen dat heb je goed gedaan. Toch meen ik dat Cammeraat (De Marke) en ik de beste oplossing hebben aangedra gen voor het voortbestaan van een zo breed mogelijk voortgezet on derwijs in Holten". Rector Bakker verheelt niet dat er, hoe dan ook, banen zullen verdwijnen, ook zon der de fusie. „De inschrijvingen sluiten per 1 april, daarom zijn de gegevens nog uit de losse pols, maar nu staat al vast dat we één brugklas minder krijgen dan dit jaar. Bij De Marke geldt dit nog sterker, omdat zij voornamelijk aangewezen zijn op een leerlingenaanbod uit Holten zelf. Die teruggang zet zich in de komende jaren verder voort. Dat betekent een verlies van zeker vier arbeidsplaatsen over een paar jaar". De onzekerheid over wie er zal moeten afvloeien, hoe dc rechtsver houdingen na de fusie zullën zijn, de pensioenopbouw welke lessen zullen verdwijnen, zijn enkele van de nog onbeantwoorde vragen van de leraren. „Wij hebben het voor deel gehad al een jaar lang met de fusie bezig te zijn, daarom kunnen wij het in wat breder perspectief zien. Toch ben ik er van overtuigd dat wij onze mensen ervan kunnen overtuigen dat een fusie de enig juiste weg is". Het personeel is ech ter nog niet zover. Zij willen bij deze fusie niet voorop gaan lopen nu lan delijk allerlei ontwikkelingen aan de gang zijn. Zij hebben dan ook tot 1 mei uitstel gekregen om hun reac ties kenbaar te maken. Dan ook zal de prognose bekend zijn van het te verwachten leerlingenaantal in de komende jaren. „Dat getal kan nooit definitief zijn. Je bent daarin afhankelijk van het aanbod van leerlingen, maar globaal geeft het een indicatie voor de komende ja ren". De Medezeggenschapsraad, be staande uit vertegenwoordigers van de ouderraad, leerlingen en personeel zal een grote inbreng hebben in het uiteindelijke resul taat. Rector Bakker heeft al eens eerder met het fusie-bijltje gehakt, toen inspraak nog een ongekende luxe was. „Toen werd van bovenaf beslist. Geen goede zaak. want we zullen er met z'n allen achter moe ten staan". Opmerkelijk is trou wens dat de ouders zich op een en keling na wel enthousiast hebben getoond over de fusieplannen. Partij Rector Bakker wijst de suggestie af, dat de grootste partij, in deze de SGH, ook straks de vorm en inhoud van de school zal bepalen. „Zo be gin je niet aan een fusie. Ik kan zeg gen dat Cammeraat en ik in grote eenstemmigheid aan het plan heb ben gewerkt zonder dat ik als verte genwoordiger van de grootste school mijn wil heb opgelegd. Wij zijn er vanuit gegaan dat het be lang van het kind voorop moet staan. Wel hebben wij gesteld dat, als wij de fusieplannen eenmaal op de rails hebben gezet, er ook op kor te termijn besluiten genomen moe ten worden. Dat is vooral van be lang om de leegloop van de kleinste partij tegen te gaan. De ervaring met soortgelijke fusies in Olst en Wijhe heeft geleerd dat zodra er fu sieplannen ter tafel komen de leeg loop van de kleinere school ver sneld plaats vindt. „Nu is De Marke nog een school in de bloei van het bestaan. Een gezonde basis om te praten, over samen gaan. Beter dan In de dinsdagavond 12 maart in het clubhuis 't Vletgoor gehouden ledenvergadering heeft voorzitter Welink in z'n openingswoord gewe zen op het beleid en uitvoering van verschillende activiteiten. „Dat de ene beslissing zou worden bekriti seerd en de andere zou worden toe- gejuichd kon worden verwacht, maar desondanks hebben we ze kunnen en durven nemen, met als achtergrond het belang van u en onze vereniging. Het vervullen van kaderfuncties, vooral wanneer die ook nog vaak vervult moeten wor den in vrije tijd, eist steeds opnieuw inzet én incasseringsvermogen. En de beste stuurlui aan wal komen er dan vaak ook pas achter hoe moei lijk een schip besturen is als ze zelf meehelpen het in de vaart te hou den", aldus Welink. „Hiermee wil ik geen pessimistische denkbeelden oproepen, integendeel Blauw Wit kan bogen op een team van mede- werkers(sters) waar menige vereni ging jaloers op is. Willen we ze ech ter actief en enthousiast houden dan zullen ze zich gesteund moeten weten door alle leden van de vereni ging waarvoor ze zich inzetten. Voordat het hoofdveld in gebruik zal worden genomen zullen er dug outs gebouwd moeten worden en reclameborden zijn aangebracht. Een extra lamp pp het trainings veld is nodig en in samenwerking met de TTV „OKIA" en de fiets- crossclub „De Holtertrappers" zal naar een kostenbeperkende oplos sing worden gezocht. Willen we al onze plannen realiseren dan is het nodig dat de goede sfeer binnen Blauw Wit gehandhaaft blijft. Is deze sfeer niet optimaal dan kun je het vergeten", zo besloot Welink. Programma Als alles volgens de planning ver loopt zal het hoofdveld officieel worden geopend op Hemelvaarts dag (donderdag 16 mei). Over wat of er t.g.v. de opening gaat gebeu ren staat nog niet vast. Op zaterdag 18 mei zal het jaarlijks toernooi voor lagere elftallen plaats hebben en op zaterdag 1 juni zal het beken de BlaUw-Witfamiliefeest de „To taal-sportdag" worden gehouden. Op een nog nader te bepalen dag zal het veteranenteam van de SC „Barneveld" op bezoek komen o.a, voor het spelen van een wedstrijd. Een aantal Blauw Witters heeft zich de laatste maanden ingezet voor uitwisseling.met het Oosten rijkse Hirschegg. Helaas zal dit om organisatorische redenen in Oos tenrijk niet doorgaan maar de uit nodiging van Blauw Wit blijft van kracht. De jaarlijkse gezellige avond voor alle Blauw Wit mede werkers zal op zaterdag 13 april worden gehouden in feestzaal „de Poppe". straks een school over te moeten nemen die in de problemen zit. Ik weet dat er veel onzekerheid heerst. Wij hebben met dit rapport beoogt zo vlug mogelijk alle be trokkenen op de hoogte te stellen. Ik weet ook dat je het eigenlijk nooit goed doet. De een zal zeggen, jullie zijn zo vaag, maar dat is altijd beter dan achteraf het verwijt krij gen dat wij dingen achter hun rug om hebben geregeld. Als je het op de keper beschouwd verandert er heus niet zoveel". De plattelandsjongerenorganisa ties zullen in de naaste toekomst meer moeten gaan samenwerken. Dat is dè mening van voorzitter J an van de Riet van de PJGO. Hij doel de op de aanpak van de milieupro blematiek, superheffing en steun maatregelen voor agrarische be drijven. Van de Riet zei een en an der in zijn jaarrede tijdens de algemene ledenvergadering van de PJGO, die maandag j.l. gehouden werd in De Leeren Lampe in Raal te. Van de Riet wees erop dat steeds meer taken op het platteland door vrijwilligers moeten worden ver richt. Een van de hoofdpunten van het beleid van de PJGO is dan ook de ledenwerving. Momenteel zijn er zo'n 1000 geïnteresseerde leden, vrijwel allemaal mannen. Ook de boerinnen gullen meer betrokken moeten worden bij het werk van de jongerenorganisatie. In de vergadering werd afscheid genomen van vertrekkende be stuursleden en werden Wilma van Hen, Hans Tiebot en Henk Olsman verwelkomd als nieuwe bestuursle den. Zaterdagavond 30 maart a.s. zal er een Nederlandstalige discospeci- al gedraaid worden in „J.S. De Schure". De muziek zal gedraaid worden door twee kenners op dit gebied. Niet alleen nieuwe muziek maar ook de oudere muziek komt aan bod. Ook kunnen we enkele carnavalskrakers verwachten. Ie dereen is deze avord van harte wel kom. De entree is gratis.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 11