Eervol verlies voor heren handbalteam I Holten en Go Ahead vergeten te scoren Prima prestatie Zwennie Vincent ï'rr'teo Dames Blauw Wit keurig in 't pak Mintonette leest Rivo 2 de les Weekje rust voor junior crossers jflgar" Blauw Wit ontvangt Daarle Formatie White-Heat in de Schure Vergadering Onderlinge Biljarten Provinciale vergadering NCRV HULTfcNS NltUWSbLAU Bijeenkomst Tennisseizoen staat weer voor de deur DONDERDAG 21 MAART 1985 In de thuiswedstrijd tegen koplo per Pollux heeft Holten op prima wijze partij gegeven. Vooral in de eerste helft speelde Holten bij vla gen uitstekend handbal, waarbij Pollux tot aan de rust zelfs een ach terstand opliep. Met goed opge bouwde aanvallen en goedlopende combinaties scoorden Meino van Beek en Frans van Gennep meer dere keren. Ook verdedigend speel de Holten duidelijk beter dan de afgelopen weken, zodat bij rust een verdiende 10-8 voorsprong op het scorebord bord stond. Na rust zette Pollux alles op alles. Toen bleek ook, dat de 2e divisie ervaring van meer dan de helft van het team van Pollux doorslaggevend zou wor den. Aanvallend begon Holten on rustiger te spelen en wilde men te snel tot resultaat komen. Pollux kon daardoor met enkele snelle uit vallen al na 5 minuten de stand ge lijk trekken. In het daarop volgend kwartier trokken de gasten het spel naar zich toe en moest Holten voor al conditioneel zijn meerdere in Pollux erkennen. Ondanks het goe de tegenspel moesten de punten met 12-20 aan de gasten uit Hattem gelaten worden. Toch had een be ter resultaat er in gezeten, alleen al gezien het feit, dat Holten tot 3 maal toe en strafworp mistte. On danks de nederlaag kan terugge zien worden op een goede wedstrijd en met eenzelfde instelling, kan de wedstrijd uit tegen C.V.O. met ver trouwen tegemoet gezien worden. Scores: Meino v. Beek 5; Frans v. Gennep 4; Jan v.d. Hoff 2; John Lamping 1. Heren 2 speelde een spannende wedstrijd tegen D.S.C. 2. In deze 4 punten wedstrijd nam D.S.C. voor rust een ruime 3-7 voorsprong. Na rust bleek dat Holten conditioneel meer over had. Ook werd aanval lend met meer overleg gespeeld en kon Holten halverwege de tweede helft de voorsprong van D.S.C. on gedaan maken en een voorsprong nemen. Toch bleek deze inspan ning zoveel krachten te hebben ge kost, dat de voorsprong niet groter dan maximaal 2 treffers was. Hol ten hield met de 13-1.2 overwinning echter terecht voor de 2e maal in de competitie de punten in eigen huis. Scores: Jan Victor Dorlas 6; Alex Stegink 4; Rudi v.d. Voet, Erwin Bakker en Alwin van Ommeren 1. De dames senioren liepen voor rust onnodig een achterstand op te gen A.B.S. (2-3). Na rust kwam er meer lijn in Holtense spel en werd in vlot tempo een welverdiende 10- 5 winst behaald. Scores: Sonja van 't Holt 5; Wilma ter Harmsel 2; An- nemarie Ophof, Erna Aaftink, Mini v. Munster 1. De dames junioren speelden uit tegen Haarle. Voor rust was het een wedstrijd van veel gemiste kansen, vooral van Holtense kant. Haarle kon daardoor de 2e helft beginnen met een 2-1 voorsprong. Na rust kwam Haarle nog voor met 3-2, maar daarna pakte Holten de za ken wat energieker aan en werd de achterstand omgebogen tot een 3-5 voorsprong. Vlak voor tijd kwam Haarle nog op 4-5, maar Holten hield het hoofd koel en behield de minieme voorsprong. Scores: Ma rieke Nijland 2; Jeanet Nijland, An- nelies Dollenkamp, Birgit van Zon elk 1. Jeugd Deze week te beginnen met de pupillen. Met een winst van maar liefst 9-0(!) uit tegen Schalkhaar is het kampioenschap zo goed als ze ker!!! Met de wedstrijd thuis tegen Overwetering op zaterdag om 12.45 alleen nog voor de boeg, is het eer ste kampioenschap sinds 2 jaar voor de afdeling handbal zo goed als een feit. Ook tegen Schalkhaar liep het in de eerste helft nog stroef. 0-2. Na rust kwam Holten als van ouds weer los en won het makkelijk met 9-0. Al speelde een goede wed strijd tegen W.S.V. Zonder wissels was deze wedstrijd een hele opgaaf. Holten gaf alles en het was dan ook jammer dat het team net de energie te kort kwam om W.S.V. op een ge lijk spel te houden. Verlies met 5-4. En dat was voor de 3e keer dat Hol ten met 1 punt verschil aan de ver keerde kant van de streep stond... Jammer. B2 speelde een leuke wed strijd tegen Boskamp. Holten stond tijdens de wedstrijd regelma tig voor en wist dit tot het eind zo te houden. Boskamp kwam nog wel heel dicht bij, maar moest de pun ten verdiend aan Holten laten. Eindstand 8-9 voor Holten. Mevr. A. Burgers te Wageningen komt donderdag 21 maart spreken op de bijeenkomst van de Christe lijke Plattelands Vrouwen Bond. Thema is: „Vrouw is haar naam", vanuit de Bijbel gezien. Tevens zul len brieven geschreven worden voor Amnesty International in het kader van de campagne tegen het martelen. Deze avond wordt ge houden in de Kandelaar. Aan vangstijd 19.30 uur. Het dameselftal van de ZW „Blauw Wit" in het keurige volledi ge sporttenue dat zaterdagmiddag werd aangeboden door de sponsor fa. gebr. Schuppert BV te Holten. Staande v.l.n.r.: clubvoorzitter G. Welink, Marjon Beldman, Betsie Beldman, Hennie Meesterberends, Herma Aanstoot itrainer-ieidster), Renate Stam, Géke Kappert, Ani ta Stam, Joke Stam en Johan Schuppert. Zittend v.l.n.r.: Netty van Dijk, Petra Koning, Petra van Wingerden, Jolanda Harbers, Willy Aanstoot (trainer-leidster) en Ju liette Meijerink. Hoewel de weersomstandighe den nog niet zo bijster aantrekke lijk zijn, staat toch het seizoen 1985 van tennisclub Holten voor de deur. Voor de seniorleden van deze vereniging begint het nieuwe sei zoen op zaterdag 30 maart a.s. met het traditonele Openingstoernooi. Dit is een gezelligheidstoernooi, waaraan alle seniorleden van de vereniging kunnen deelnemen. Het toernooi begint om 10.00 uur en het inschrijfgeld bedraagt f 2,50. Aanmelding is mogelijk tot en met woensdag 27 maart a.s. bij Jaap Schipper, tel. 6 26 04 of bij Hans Wissink, tel. 6 30 28. Blijkbaar kunnen de rood-zwarten de druk van het moeten presteren en niet te vergeten het scoren voor het thuisfront niet aan. Evenals vorige week bleef de score, in de overigens sportieve wedstrijd, blank. Holten begon sterk en zette de gasten gelijk onder druk. In de tien de minuut combineerden Henk Ve neklaas en Jan Traanman door de Deventer defensie naar Jan, in ide ale positie, verzuimde te scoren. Even later was het Daniël Saaman- gung, die uit een voorzet van René Bannink over de lat kopte. Go Ahe ad, een technisch goede ploeg loer de op de counter. Het gevaar kwam dan van linkerspits Jansen, maar ook zijn medespelers wisten geen raad met de geboden kansen. In de 35ste minuut kwam René Bannink oog in oog met de Deventer goalie maar ook hij lobde de bal over het doel. Op slag van rust kreeg Saam- angung een opgelegde kans maar tot 2 keer toe was de aanvaller niet koelbloedig genoeg. Na de thee een zelfde vertoning. Tot aan het 16 me- tergebied konden de Holtenaren, met name Edwin Brouwer als inspi rator, overtuigen maar eenmaal er binnen ontbrak de kracht, overtui ging en misschien ook wel een beet je geluk om de Deventergoalie, deze middag een goede sta-in-de- weg, te passeren. Go Ahead loerde nog steeds op de counter, brak soms gevaarlijk uit maar de beide puntjes pakken was ook voor de rood-gelen een te zware opgave en zo bleef de brilstand op het score bord. Opstelling: Doel: Stukker, a. Ten Velde, Warrink, Kieftenbelt, Jal- ving; m. Brouwer, Van Mullem, (Knapen 65e min.), Traanman; v. Saamangung, Veneklaas en Ban nink. Stand: Lemelerveld 14-24, Heino 14-23, Zwolle 13-20, Broekland 15- 20, ZAC 15-15, IJsselboys 15-14, Roda 16-13, Union SV14-11, Holten 15-11, Dalfsen 14-10, Go Ahead 15- 10, SC Overwetering 16-5. Zondag a.s. speelt Holten de be langrijke uitwedstrijd tegen hek- kesluiter Overwetering dat er alles aan zal doen om de puntjes thuis te houden. Een zege zal voor Holten betekenen behoud van het vierde klasserschap. Zwennie Vincent. Zwennie Vincent die begin maart in Almelo op de Overijsselse Kam pioenschappen vierde werd, heeft zaterdag op de Nationale Indoor kampioenschappen Springen Klasse „Zwaar" in Ermelo met het behalen van de 2e prijs een schitte rende prestatie geleverd. Zij nam met „Mark" op uitnodiging deel aan het evenement dat werd verre den in het Federatiecentrum waar 45 combinaties uit het hele land in de verschillende klassen streden om de hoogste eer. De wedstrijd werd beslist in 2 manches en een barrage. Toen na twee zware parcoursen acht combi naties foutloos waren gebleven, be gon het knap spannend te worden ook al omdat Zwennie in de barra ge als 2e moest starten en dus maar moest afwachten wat haar concur renten zouden doen. Toch wist ze een snelle tijd neer te zetten en foutloos te blijven. Amazone Zoer, die de provincie Drente vertegen woordigde, maakte een iets snelle re tijd en won de titel. Mede door toedoen van de parcoursbouwer, de heer. H. Slaghekke uit Borne, werd het een prachtig geslaagd kampioenschap waarbij fel doch sportief en eerlijk om de linten werd gestreden. Na een vrij weekeinde ontvangt Blauw Wit a.s. zaterdagmiddag de Sc. Daarle. De gasten maken dit jaar een slecht seizoen door en bi vakkeren momenteel in de onder ste regionen van de rangltyst. Ook Blauw Wit mag zich inmiddels uit geschakeld achten voor een ere plaats en bezet met 14 punten uit evenveel wedstrijden de 8e plaats. Gezien de spanning die de ontmoe tingen in voorgaande jaren altijd kenmerkten kan een afwisselende strijd verwacht worden. Trainer Scholten kampt nog steeds met veel blessures binnen de selectie, maar hoopt zaterdag weer te kunnen beschikken over Albert Kolkman en Fred Hulleman. In dien ook de kwetsuur van André Schuppert zich voorspoedig ont wikkeld kan met een redelijk com pleet team getracht worden de vol le winst op 't Vletgoor te houden. De wedstrijd begint, als gebruike lijk, om half drie. Rivo 2-Mintonette I (heren): 0-3 Een goed spelend herenvolley- balteam heeft de gevaarlijke outsi der Rivo 2 een gevoelige les gele zen. De tegenstander werd konsek- went onder druk gezet en zodanig dat ze zelf niet in hun spel kwamen. Al in de eerste set bleek de vondst van Wim, de trainer/coach én spel verdeler, om Jan in de aanval te zetten goud waard. Hij scoorde er lustig op los, deze nestor van het team. Mede dank zij zijn inbreng werd de set met 6-5 gewonnen. In de tweede set ging het iets slechter, daar er in de opstelling gerommeld werd. Maar de setuitslag van 13-15 doet misschien meer vermoeden dan er in werkelijkheid aan de hand was. In de derde set bleek dat Min tonette niet voor niets op kop staat. Met een vernietigende 3-15 werd deze moeilijke tegenstander terug naar de kleedkamer gestuurd. Mor gen in Holten de klapper! Tegen de nummer 2, het gevreesde Holyoke, de ploeg waar uit met maar liefst 3- 0 werd verloren. De wedstrijd be gint om 21.30 in de sporthal. Havoc 4-Mintonette 1 (dames): 2-2 Na het gevoelige verlies tegen de dames van Rivo, moest de draad weer opgepakt worden bij Havoc 4 in Haaksbergen. Al vroeg in de wedstrijd bleek echter, dat de da mes van Mintonette nog niet hele maal over de inzinking van de laat ste weken heen waren. Ieder punt werd moeizaam bevochten en hoe wel er niet echt slecht gespeeld werd, verliep het spel allesbehalve soepel. Het hardwerkende Havoc- team zag tweemaal kans om een achterstand in sets van respectie velijk 1-0 en 2-1 weg te werken. De wedstrijd eindigde uiteindelijk in een 2-2 gelijkspel. Uit de setstan den 12-15,15-12,13-15 en 15-9 blijkt wel hoe gering het krachtsverschil in deze sub-topper was. Mintonette handhaaft nog steeds de tweede plaats in de competitie, hoewel de nummer drie met 1 punt achter stand wel erg dicht is genaderd. J. S. de Schure krijgt op zaterdag 13 april a.s. een uniek live optreden binnen haar muren van de formatie White-Heat, bestaande uit Alan Cascoigne (de Gaspiepe), afkom stig van de Achterhoekse formatie Normaal, bassist Hans Hoogstoe- venbelt, ex-Waanzin, Jo Junk, die voor de vierde maal het Schure po dium zal bestijgen, Chris Meurs uit Long Tall Ernie and the Shakers en Tim Disney, een Engelsman met een bronzen stemgeluid. Kortom een bezetting die een groot publiek rechtvaardigt. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de Schure. Bij voor verkoop a f 5,- Aan de kassa f 7,- li--' Door burgemeester en wethouders op 12 maart 1985 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN - aan de heer H. J. Deten voor de verbouw van een varkensstal bij het pand Stevenssteeg 3; - aan de heer J. W. Rensen voor het vergroten van de woning Boerrichterstraat 7; - aan de heer Jhr. F. W. W. H. van Coeverden voor het vergroten van een landbouwschuur aan de Schuppertsweg; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan de heer G. J. Brinkers voor een boom bij de woning Churchillstraat 139; - aan de heren Aanstoot/Oolbekkink voor een boom bij de woning Kolweg 36/38; 3. aan de Stichting Triathlon Laren toestemming verleend voor het houden van een triathlon op 9 juni 1985; 4. aan de Zwem- en Poloclub "Twenhaarsveld" vergunning verleend voor een financiële aktie op 12 april 1985; 5. aan CC 75 te Nijverdal een verklaring van geen bezwaar afgegeven t.b.v. een wielerwedstrijd op 31 augustus 1985; 6. aan de heer J. Haverslag en mevr. G. Holmer-Pinkert ontheffing verleend voor een standplaats voor de verkoop van ijs; 7. aan P.C. de Bergruitertjes vergunning verleend voor het houden van een verloting; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf danwel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Hinderwet Ter inzagelegging aanvraag om vergunning. Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 25 maart 1985 tot en met 25 april 1985 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. de heer G. Stam, Landuwerweg 12 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een rundvee-, mestvarkens- en pluimveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie (2 bovengrondse tanks inhoud 1000 liter) 2. Aral Nederland B.V., Nassaulaan 11's-Gravenhage tot het uitbreiden en wijzigen van een verkooppunt van motorbrandstoffen aan de Rijksweg nr. 5 (A1) onder Holten. Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal "'t Mossink", (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Van deze aanvragen liggen tevens de ontwerp-beschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunning Schriftelijk kunnen tot 25 april 1985 gemotiveerde bezwaren worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvraag en/of ontwerp-beschikking. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 18 april 1985 met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. TER INZAGELEGGING BESCHIKKINGEN. Burgemeester en Wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen op 19 maart 1985 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1. de heer H. B. J. Velthuis, Larenseweg 106 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een rundvee- en varkensfokbedrijf annex opslag van mest en dieselolie. 2. de heer G. J. Veneklaas Slots, Tolweg 6 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van een rundvee- en varkensmestbedrijf, annex opslag van mest en dieselolie. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 25 maart 1985) op de gemeente-secretarie. Afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede in de sporthal "'t Mossink" (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage. Beroep tegen deze beschikkingen kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; c. enig andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennisgeving van terinzagelegging, derhalve vóór 25 april 1985, bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA, 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. In de wedstrijden van de comp. Biljartbond „Ons Genoegen" (Nij verdal en Omstr.) presteerden de Holtense Clubs als volgt: Hoofdklasse: N.B.C.-Jansen 2-6, Kalfsterman-Spekhorst 2 6-2. Voor de hoogste serie (68 car.) tekende A. Alberts van „Jansen". Overgangsklasse: Driehoek 2-Kalfsterman 2 2-5, NOT 2-Vlis- hoek 6-2, Jansen 2-BVW 6-2. Beste partijen: G. Schoolkate van K.O.T. met 102-13-31-7.85 en Jan Mark voort van Jansen 2 met 78-17-21- 4.59. Eerste klasse: Kalfsterman 3-Jan- sen 3 6-2. Tweede klasse: Tonne 3-Kalfster man 4 4-4. Derde klasse: Jansen 4-Koedijk 3 6-2. Dirk-Jan Muller en Gerf-Jan Sche perman sleepten moeizaam de eerste punten binnen voor de Nederlands kampioenschap zijspannen junioren. Tijdens hun eerste wedstrijd in Am sterdam verliep het debuut in de ju niorenklasse niet geheel vlekkeloos. Met een uitnodiging op zak voor de cross op de Zuurberg werd toch heel verstandig gekozen voor het kampioenswedstrijd. Want evenals bij de senioren tellen alle verreden manches mee voor het kampioen schap. Zeker dit seizoen is voor dit aanstormende zijspangeweld elk punt belangrijk om het gestelde doel: senior worden, te bereiken. De startvolgorde wordt bij elke wedstrijd bepaald door loting tij dens de eerste manche. De tweede manche gaat volgens de' uitslag van de eerste. De juniorenklasse is erg gewild, er stonden zo'n 35 com binaties aan de start. Laten de Hol tenaren nu net nummer laatst trek ken. Even waren de jongens aange slagen, maar niet voor lang. Vanaf de achterste rij werd de opmars be gonnen. Er waren rondes bij waarin 3 tot 4 tegenstanders werden voor bijgestreefd. De duur van de wed strijd was helemaal te kort. De combinatie bleef steken op een zes de stek. De eerste punten waren binnen. De tweede manche bood betere perspectieven dan de eerste, op de eerste startlij. In het startge- weld, toucheerde een naast hun lig gende combinatie de Holtenaren. Gevolg een lichte buiteling, waar na toch weer verder gereden kon worden. De tweede opmars was be gonnen, zij het wel van zeer korte duur. In een poging om buitenom te passeren kreeg Dirk-Jan een tik van een ander zijspan. Zij voet kwam klem te zitten tussen de be- schermbeugel, wat het einde bete kende van deze wedstrijd. Een fikse kneuzing rond het enkelgewricht werd 's avonds thuis geconstateerd wat betekent een weekje rust. De Onderlinge paardeverzeke- ring hield haar jaarvergadering on der voorzitterschap van de heer E. Veneklaas in café van de heer J. A. Jansen. Na een welkomstwoord van de voorzitter werd het jaarver slag uitgebracht door de admini strateur de heer H. Vosman. Hier uit bleek dat 73 paardehouders 119 paarden hadden verzekerd voor een totaalbedrag groot f226.875.-. Uit het financieel verslag eveneens uitgebracht door de heer Vosman bleek dat 3 paarden moesten wor den overgenomen. Ondanks dat slechts 2% premie werd geheven was er een batig saldo van f 4.355.-. welke bij de reserve werd gevoegd. Namens de kascontrolecie, be staande uit de heren D. Jansen en G. Mekenkamp deelde laatstge noemde mede boeken en beschei den in keurige orde te hebben be vonden. De voorzitter bedankte voor de uitgebrachte verslagen. Tot ledefl van de kascontrolecie. werden aangewezen de heren G. W. Markvoort en D. Jansen. De perio diek aftredende taxateurs de heren J. H. Aanstoot en D. Veneklaas wer den bij acclamatie herkozen. Na een geanimeerde rondvraag werd de vergadering door de voorzitter met een woord van dank gesloten. Op 28 maart zal in de Twentse Schouwburg in Enschede de jaarlijkse provinciale ledenvergadering van de NCRV voor Overijssel worden gehou den. In de vergadering zijn, zoals ge bruikelijk, de leden van de Raad van Bestuur van de NCRV en de programmaleiders van radio en te levisie aanwezig om vragen van le den te beantwoorden. Voorzitter drs. Th. D. Jansen zal een toe spraak houden onder het motto: „zestig jaar NCRV, wat doen we er mee". Na de pauze wordt onder lei ding van Judith Bos het bekende spelletje „Ben je zestig" gespeeld. De vergadering wordt opgeluisterd door het Christelijk Mannenkoor- Sursum Corda, dat onder leiding staat van Rinus Luttikhuis. De ver gadering begint om 19.30 en duurt tot ca. 22.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 7