w Pianoconcert op goed niveau Kompas viert feest STARTMtTOHZZ \NTIE-IDWl „Motorgek zijn we een beetje" 0 SSïS® Kerkdiensten Medische dienst HOLTENS NIEUWSBLAD Jeugddienst HOE U OOK REIST... WIJ VERZORGEN ALLES! Bejaarden Stille Week ^sociëteit m hm Gevonden voorwerpen i-eisbuiH) de globe GARAGE SCHUPPERT BV DONDERDAG 21 MAART 1985- Leerlingen en onderwijzend personeel verkleed in clownscostuums, samen op defoto onder deereboog. Zondagmorgen werd in de aula van de Scholengemeenschap het op één na laatste koffieconcert gehouden. De commissie Koffieconcerten ziet 't bij gebrek aan belangstelling - niet meer zitten en hangt de lier aan de wilgen. Dit is voor Holten een betreurens waardige gang van zaken. Op zondag 21 april a.s. volgt dan nog het traditio nele concert door Holtenaren en dan is het einde daar. Het redelijk bezochte concert door de talentvolle pianist Jan Jaap Nuiver, stond op een goed ni veau. Eigenlijk is het jammer, dat zo'n recital op een gewone piano gespeeld moet worden. Maar wie weet komt er bij de inventaris van het nieuw te bouwen Gemeente huis wel een mooie vleugel te staan. Dat zou representatief en cultureel voor Holten veel mogelijkheden bieden. Jan Jaap Nuiver begon zijn op treden met de prachtige Fantasie in C kleine terts K.V. 475 van Mo zart. Echt helemaal goed op dreef raakte hij in de Sonate opus 26 in As grote terts van Beethoven. Be halve wat missers in het laatste deel werd hier zeer boeiend gemusi ceerd. Vooral het gesyncopeerde Scherzo maakte veel indruk maar ook in de Marcia Funèbre werd de spanning goed vastgehouden. Na de pauze liet de Hommage a Ra- meau van Claude Debussy het ge mis van een vleugel goed voelen. De pianist maakte er het beste van en het resultaat was optimaal. Jammer was het dat de muziek van Ravel door tijdgebrek kwam te ver vallen. Het nu als laatste gespeelde werk van Tera de Marez Oyens zal, ondanks de interessante toelich ting, de meeste aanwezigen op z'n minst hebben verbaasd. Om zo'n recent avant-garde werk op het programma te zetten is voor Holten een waagstuk, waarvan je maar moet afwachten hoe het uitpakt. De tape-klanken waren nogal een tonig en langdradig en de piano partij te fragmentarisch. Toch kan niet ontkend worden, dat er inte ressante klankencombinaties te beluisteren waren. Henny Fransen. Wie dinsdag door de Hoffestraat reed, zal het niet ontgaan zijn dat er feest was in Het Kompas. Temidden van de dorre struiken en de gestaag vallende sneeuw „bloeide" tientallen papieren bloemen, liefdevol aange bracht door de bewoners rond de school. Ook fraaie ereboog, eveneens vol papieren bloemen was een bijdra ge van de buurt aan het tienjarig be staan van de Christelijke lagere school Het Kompas. Zo'n versiering werkt aansteke lijk, dat was duidelijk te zien aan de uitzonderlijk fraaie vermommin gen, waarin het onderwijzend per soneel zich had gestoken. Geen juf fen en meesters deze dag maar bónt beschilderde clowns die met veel plezier meededen aan het feestpro gramma. Ook de kinderen kwamen voor het feest fraai uitgedost op school. De gehele dag was er feest op school, 's Morgens werd als eer ste de vlag gehesen op het school plein. Adriaan Heemskerk, gebo ren op 8 mei 1975, bijna op de dag dat de school op de Kol van start ging viel de eer te beurt, samen met de oud-voorzitter van de activitei ten commissie, de heer G. Bulsink. Gezamenlijk werd de plechtigheid afgesloten met het zingen van een speciaal gecomponeerd feestlied. Daarna werd een groot spellencir- cuit uitgevoerd, waarbij de ouders behulpzaam waren. De puzzeltocht in de naaste omgeving in de Kol die het ochtendprogramma besloot werd door de winterse omstandig heden wat bemoeilijkt, maar ou ders en kinderen lieten zich door kou en sneeuw niet ontmoedigen. Het middagprogramma bestond uit een aantal toneelstukjes dat door de verschillende klassen was ingestudeerd. Tussen de middag smaakte de patat en de croquetten opperbest. Vanavond (donderdag) wordt een gezellige avond gehouden voor ouders buren en andere belangstel lenden, terwijl vrijdag een reünie gehouden wordt voor de leerlingen die de school verheten in de jaren '77, '78, '79 en '80. Op zaterdag 23 maart volgt dan het slot van de feestweek met een grote rommel markt, waarvan de opbrengst be stemd is voor het project „Eten voor Eritrea". Zondag 24 maart zal er weer een jeugddienst zijn in de Ned. Herv. kerk in Holten. Deze keer is de jeugddienst gecombineerd met een gezinsavond- maal. Het thema van de dienst is: Nu het voorjaar nadert zult u ongetwijfeld al -weer plannen maken voor uw zomervakantie. nF menu nt<epark\A vanaf"'15 per week Stap met die plannen naar de vakmensen bij het erkende ANVR reisburo. Ons reisburo. f Wi) garanderen u een maximale keus in alle soorten vakanties in elke prijsklasse. Burg. v/d Borchstraat 2 - 7451 CH Holten Tel. 05483-62630 Het zal niet veel Holtenst sportmensen overkomen dat zij zich gesteund weten door een hoogst persoonlijke supporters club, en daar ook nog - ogen- schijlijk althans - volkomen on beroerd door blijven. August Muller is zo'n sportman en de Supportersclub August Muller is zijn trouwe aanhang. „August is een bescheiden jongen, te be scheiden denken wij wel eens, zegt voorzitter Wim Bouwhuis van de supportersclub. „Hij vindt naar onze mening het al gauw goed, en heeft maar een hekel aan al die poespas. „Als voorbeeld noemt Bouwhuis een Grand Prix wedstrijd een twee- tai jaren geleden. August had, samen met Henk van Heek, een uitstekende prestatie geleverd. Na afloop van de wedstrijd zag het zwart van de mensen rond de wagen van het duo, maar Au gust was in geen velden of we gen te bekennen. Die liep geheel onbekommerd rond door het rennerskwartier, gezellig een praatje makend met de andere renners, zonder zich te bekom meren om zijn supporters. Wim Bouwhuis vertelt de historie met pretoogjes. Hij, kent zijn pappenheimer door en door. Niet voor niets is hij al vanaf de eerste successen van August een onvermoeid supporter van de Holtenaar met een rotsvast vertrouwen in de geweldige kwaliteiten die August in huis heeft. „Hij moet alleen zich wat meer laten zien buiten de baan. Zelf contacten zoeken met de pers. Zoals in alle sporten doet een goede publiciteit soms won deren. Bouwhuis staat in zijn ent housiasme voor de zijspanspor- ter niet alleen. Samen met zijn makkers Jan Rozendom, Henny Vruwink, en Annie Meerman richtte hij in 1978 de Suppor tersvereniging August Muller op. Het idee werd geboren tij- dens een Grand Prix-wedstrijd in Makkinga waar een groot aantal supporters van August langs de lijn vertegenwoordigd waren. De club werd direct pro fessioneel opgezet, compleet met statuten en inschrijving bij de Kamer van Koophandel. Het idee sloeg enorm aan. Niet al leen in Holten, maar van ver daarbuiten meldden zich en thousiastelingen. „Wij hebben leden in Rozendaal, Enschede, ter Heide, Made Etten Leur, kortom overal vandaan". Een bijzonder actieve supporters- groep is afkomstig uit Ommen. Hun enthousiasme gaat zover dat zij zelfs meerijden, geheel op eigen kosten,- naar de wedstrij den in Zwitserland en Frank rijk. „Ach, een beetje motorgek zijn we allemaal, maar motorfa naten zijn we niet. Als suppor tersclub zijn wij er echt om Au gust te steunen met onze aan wezigheid". Als echte fanclub heeft de supportersclub een clubblad, waarin alle verrichtin gen van het duo wordt ver meldt. Ook een complete wed- strijdlijst ontbreekt niet. Het le dental bedraagt nu zo'n 199. „Dat is in de absolute topdagen van August en Henk wel eens 300 geweest. Door het ongeluk van vorig jaar heeft een aantal mensen afgehaakt, maar de kern is hecht gebleven. Het be stuur wordt momenteel ge vormd door Wim Bouwhuis, voorzitter, Hermien Elkink, se cretaris-penningmeester, Mans Bouwhuis (geen familie), Henny Vruwink en Herman van Pijke- ren uit Rijssen, een vriend van Henk van Heek. Henny Vru wink zal binnenkort afhaken wegens drukke werkzaamhe den. Ondanks dat het bijwonen van de wedstrijden het belang rijkste is voor de supporters club, is de jaarlijkse feestavond het absolute hoogtepunt, die bekendheid geniet tot in de ver re omtrek. Van heide en ver ko men de supporters eenmaal per jaar een avond bij elkaar, en ook August en Henk ontbreken nooit op het feest. De resultaten worden dan besproken en colle garenners die in de prijzen zijn gevallen worden geëerd. „Dan merk je pas wat voor aanhang de jongens hebben. Niet in de laatste plaats hebben zij dat zelf opgebouwd, door hun sympa thieke houding, in en om de baan". „avondmaal voor iedereen". Tegen alle vooroordelen in mag iedereen deelnemen aan het avond maal. Vanzelfsprekend ook de kin deren. Het Hervormd/Gerefor meerd jongerenkoor Akousate uit Dalfsen verleent zijn medewerking aan deze dienst. Voorganger is ds. R. Visser. Aanvang van de dienst is 10.00 uur. Reacties op de dienst zijn welkom bij de jeugddienstcommis sie, na afloop van de dienst in ge bouw Irene, waar men ook een kop je koffie kan drinken. Op dinsdag 2 april wordt voor de bejaarden in Holten weer een socië teit georganiseerd. Dit keer in Ire ne, aanvang 14.30 uur. Ook dit jaar willen in de „Stil le Week" (tussen Palmzondag en Pasen) in de Hervormde Kerk lij dens meditaties worden gehouden. De samenkomstenj op maandag 1, dinsdag 2, woensdag 3 en donderdag 4 april zullen ongeveer een half uur duren. Aanvangstijd: 19.30 uur. Maandagavond 1 april zal pas toor Am. J. Rademaker spreken en verleent het Hervormd Kerk koor medewerking. Dinsdagavond 2 april spreekt ds. R. Visser en zal medewer king worden verleend door het Holtens Mannenkoor. Woensdagavond 3 april zal ds. M. Berg spreken en verleent het Interkerkelijk Kinderkoor „Mo- zaïk" medewerking. Donderdagavond 4 april wordt het Heilig Avondmaal gevierd. Voorganger is dan ds. W. Vons. In deze dienst zijn allen, die be horen tot de organiserende kerkgenootschappen hartelijk welkom! Vrijdagavond 5 april zal door het koor „Helicon" Passiemu ziek naar het Johannes Evange lie ten gehore worden gebracht. Deze avond zal ongeveer een uur duren. Zaterdagavond 6 april wordt de Paaswake gehouden. Voorgan ger zijn ds. R. Visser, pastoor Am. J. Rademaker en de heer H. J. van Jaarsveld. Duur van deze dienst plm. een uur. In de loop der jaren is de belang stelling voor deze avonden steeds toegenomen en de orga nisatoren hopen dan ook dat ook dit jaar wederom velen deze samenkomsten/diensten zullen bijwonen. De Liturgiecommissie van de Hervormde Gemeente Holten, in samenwerking met vertegen woordigers van de Geref. Kerk en de R.K. Parochie Holten. De garantie voor service i en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 Tel. 05483-6 13 63 /X\ Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. R. Visser. Jeugd dienst met gezinsavondmaal, 19.00 uur ds. W. Vons. Uitgangs- coll. voor jeugdwerk. Oppasdienst: Dmi Aalpol en Marianne Bogaard. 10.00 u. jon- gerendienst in „Irene". Geref. Kerk 9.30 en 15.00 uur ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2de voor rente en aflossing. Kindemevendienst: klas 5 en 6 o.l.v. dhr. J. Stam. Oppasdienst: mevr. Kolkman- Bolink, Karin Beldman, mevr. Beldman-Staman (res.). Mevr. Kors-van Dijk, mevr. Saalmink- Stam, mevr. Stam-de Waard (res.). R.K. Kerk 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". Dijkerhoek: 10.00 uur ds. Vons. Uitgangscoll. voor Jeugdwerk. Diessenplas: woensdag 27 maart 19.00 u. ds. H. J. Ekker. Viering Heilig Avondmaal. Okkenbroek: 10.00 uur ds. G. Bouman. Zen dingsbussen bij de uitgang. Nieuw Heeten: zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 10.00 uur. Arts: J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: Dienst: 21 t/m 28 mrt.: Zr. J. Roelvink, tel. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundi ge alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur. Gaardenstraat 29, tel. 6 14 36. Tevens dan afhalen en terugbezorgen van magazijnar tikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak elke le en 3e dinsdag van de maand). Tandarts: J. Ph. Koppert, T. van Ameron- genstr. 25, Markelo, tel. 05476- 22 79. Spreekuur voor spoedge vallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: (Ook voor kleine huisdieren) W. C. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-6 20 04. Kleine huisdierenpraktijk: P. E. Helthuis, Dorpsstr. 63a, tel. 6 33 77 b.g.g. 05759-22 22. Kleuter/zuigel ingenbureau Gaardenstraat 29 op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29. Stichting Maatschappelijke dienstverl. Midden-Overijssel, Gaardenstraat 29, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat en volgens afspraak. Ziekenvervoer: 00 1 i of dienst doende arts 05483-6 35 53. Open bejaardenwerk: inlichtin gen tel. 05483-6 12 01 of 6 15 17. Energiebedrijf: storing elektri- citeits- en gasvoorziening mel den bij gem. Energiebedrijf. Tel. 05483-6 18 14. Politie: 05483-5 13 52 of 6 26 55 na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer: Tel. 00 11 (dag en nacht). Donderdag 21 maart: 19.30 u. Bijeenkomst afd. Holten Chr. Plattelandsvrouwenbond in „de Kandelaar" Spr. mevr. A. Burgers, Wageningen. Thema „De positie van de vrouw vanuit de Bijbel gezien". Donderdag 21 en vrijdag 22 maart: 20.00 uur: J aarfeest C JV „Imma- nuël" Dijkerhoek, in „Betha- nië". Zaterdag 23 maart: 20.00 uur: Jaarlijkse feestavond MAC „De Holterberg" in café- rest. „Het Bonte Paard". Huldi ging kampioenen seizoen 1984. Maandag 25 maart: 19.30-21.00 uur: Schrijfavond Amnesty Internat, in „Irene". 19.30 uur Openbare raadsverga dering ten gemeentehuize. 19.45 uur: Bijeenkomst afd. Es- pelo Ned. Bond van Platte landsvrouwen in „Trefpunt" Spr. de heer Heldoom. Onder werp „Arbeidswerkloosheid". 20.00 uur: Ned. Bond van Platte landsvrouwen afd. Holten in zaal „Vosman". Toneelgroep v.d. afd. Hellendoom met het spel „Het rollenpatroon". Dinsdag 26 maart: 19.45 uur: Lezing door dr. W. R. van Couwelaar voor afd. Holten EHBO in „De Marke" Oranje straat 54. 20.00 uur: Jaarvergadering v.d. Supp. Vereniging SV „Holten" in Ontmoetingscentrum „Meer manskamp". 20.00 uur: Vergadering van alle oud-strijders, Indonesiëstrij- ders, verzetsmensen en Binnen landse Strijdkrachten (B.S.) in bovenzaal rest. „Vosman" i.v.m. herdenkingen en feestelijkhe den op 30 april en 4 mei. Donderdag 28 maart: 19.00 uur: Paaswijding HVG „Ora et Labora" in gebouw „Ire ne". Vrijdag 29 maart: 14.30-17.00 uur: Schrijfmiddag en -avond Amnesty Internatio naal in bibliotheek, Rörik- straat. Zondag 31 maart: 12.30 uur: Aanvang Kampioens- motocross 500 CC in Harfsen. Maandag 1 april: 20.00 uur: Openbare-avond afd. Holten Partij v.d. Arbeid in zaal „Vosman". Spr. Ien Dales, 2e ka merlid PvdA. Thema: „Sociale zekerheid". Dinsdag 2 april: 14.30 uur: Bejaardensoos, ge bouw Irene. Gevonden: een lichtbruin knip- beursje met o.a. een penning G.S.G.; een blauw dames quart- zhorloge; twee rode nylon wan ten; een zwarte Parker ball point; een autospiegel Verloren: een beige want; een giropasje nr. 32514167; een brui ne lederen portemonnaie inhou dende 2 bankbiljetten van f 10,-; een klein zwart hondje met rode halsband; een Adidas sporttas met sportkleding; een huissleu tel Nr. 24; een Duitse herder donker gekleurd, roepnaam Wanda. Burg. stand Geboren: Johannes Gerwin zv H. J. Prins en H. Nijkamp. Overleden: H. van den Berg-Koopman oud 80 jaar; W. B. Schutrups oud 63 j (overl. te Deventer), G. Vorkink- Jansen oud 56 j (overl. te Deven ter).

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3