„Onderneming getuigt van vooruitstrevende blik" Commissie kraakt nota Gemeentewerken 1 Tal van nieuwtjes op gezinsbeurs MINISTER BRAKS BIJ OPENING DMC: Gier-lozing aangepakt Hengevelde in de Rustpauze voor bomen buitengebied Bouw nieuw gemeentehuis na de zomer van start STEGEMAN: „ALLE KANTEN MEE OP" greep van Normaal INZAMELING LANDBOUWPLASTIC HINDERWET 5 „Het opgaan van een drietal relatief kleine mengvoederbedrijven in één nieuwe onderneming en de concentratie van de mengvoederactiviteiten in deze productie-eenheid, getuigt van een vooruitstrevende blik én vertrouwen in de toekomst. Het is zeker geen geringe prestatie om, in een tijd waarin de mengvoederafzet duidelijk onder druk staat, als onderneming toch te blijven groeien. Ik ben ervan overtuigd dat door deze moedige investering een gezon de basis is gelegd voor een rendabel voortbestaan op lange termijn", aldus landbouwminister G. J. M. Braks in zijn toespraak ter gelegenheid van de officiële ingebruikstelling van DMC, vorige week woensdag. De minister toonde zich in De venter niet optimistisch over de af loop van de onderhandelingen over de landbouwprijzen in de EG. De minister was in de vroege ochtend uren teruggekeerd uit Brussel om de opening van DMC te kunnen bij wonen. „Gisteren stonden in Brussel voor de eerste keer de prijsvoorstel len 1985/'86 op de agenda van de Ministerraad. En alhoewel de ver gadering tot ongeveer drie uur van nacht heeft geduurd, is er officieel nog nauwelijks over gesproken. Uit informele contacten is echter wel duidelijk geworden dat het dit jaar lastige onderhandelingen zullen worden". Met betrekking tot de mengvoe derindustrie merkte minister Braks op, dat deze met een jaarom zet van ruim f 9 miljard, een jaar productie aan voeders van bijna 16 miljoen ton, en een werkgelegen heid van meer dan 10.000 personen verspreid over zo'n 400 a 500 bedrij ven een grote uiterst belangrijke sector binnen de Nederlandse agro- industrie is. De omstandigheden waaronder de Nederlandse meng voederindustrie moet opereren zijn de laatste jaren echter niet verbe terd. De groei staat reeds enige ja ren onder druk en de hoge groeiper centages uit de jaren zeventig lij ken dan ook verleden tijd. Ontwikkeling „De mengvoederindustie maakt snelle ontwikkelingen door", aldus de minister. „In betrekkelijk korte tijd heeft de mengvoederbereiding zich ontwikkeld van een arbeidsin tensieve, ambachtelijke bezigheid tot een arbeidsextensieve, indus triële activiteit. De noodzakelijke investeringen moeten nu echter ge daan worden bij een stagnerende mengvoederafzet, wat de nodige complicaties met zich brengt. Voor efficiënte, goed geleide bedrijven zal er echter ook in de komende ja ren zonder twijfel een plaats zijn weggelegd. Ik meen dat ook de DMC zeker tot deze categorie van bedrijven gerekend kan worden". De officiële ingebruikname werd bijgewoond door een zeer groot aantal belangstellenden. Bijna had de plechtigheid verschoven moe ten worden, doordat de dag daar voor door een storing in een van de vetdosering vier ton vet van een hoogte van twee en een halve meter naar beneden was gestort. Met man 0p6n HUIS Slechts één man. en macht was er gewerkt om de gro te hal weer schoon te krijgen. Door de grote schoonmaak was de tem peratuur in de grote zaal ver bene den het aangename, zodat de mees te genodigden de winterjas erbij aanhielden. Een speciale coctail, samengesteld uiteen melkproduct en een behoorlijke scheut sterke drank zorgde echter voor de nodige binnenwarmte. Zoals directeur H. J. Dikkers in zijn openingsspeech vol trots ver telde, zal de doelstelling om 100.000 ton mengvoeders te maken waar schijnlijk dit jaar nog gerealiseerd kunnen worden. Het jonge bedrijf, dat zoals wij reeds eerder meedeel den, is opgebouwd uit drie plaatse lijke mengvoerderbedrijven met vestigingen in Holten, Oude Molen- /Lettele en Boskamp/Olst, heeft een duidelijk regionaal karakter met een afzetgebied ten oosten van de IJssel. Naast directe afzet aan landbouwers heeft DMC kort gele den samenwerking gevonden met Gardenbroek's Veevoederfabriek Navobi b.v. te Staverden, die haar mengvoeders thans laat produce ren bij DMC. Minister G. J. M. Braks, met naast hem een van de directeuren van DMC, de heer J. H. M. ten Have. Door middel van een druk op de knop stelde de minister de machi nes in werking. Afgelopen donderdag, vrijdag en zaterdag kregen afnemers en ande re belangstellenden de kans een kijkje te nemen in het nieuwe pand aan de Roermondstraat in Deven ter, waar dankbaar gebruik van werd gemaakt. Tijdens de rondlei ding door het veertig meter hoge fabriekspand kregen de bezoekers een goed inzicht in de technische hoogstandjes die in een bijna fluis- terstille omgeving zorgen voor de procesmatige fabrieksbesturing. De automatisering is zover doorge voerd dat één man de gehele pro ductie via een groot computerpa neel beheerst: De bouw van een van werelds modernste mengvoederbe drijven heeft alleen al aan automa tisering zo'n slordige twee miljoen gekost. De bouw van het nieuwe gemeen tehuis zal vermoedelijk direct na het zomerseizoen kunnen begin nen. Binnen afzienbare tijd zal de aannemer bekend zijn. Er is een viertal kandidaten waarmee het college van b en w binnenkort een gesprek heeft. De aannemer zal als opdracht meekrijgen zoveel moge lijk gebruik te maken van lokale onderaannemers. De panden die voor de bouw van het gemeentehuis gesloopt moeten worden zullen onmiddellijk na slui ting van de vakantieactiviteiten in het centrum van het dorp worden afgebroken, zodat de vakantiegas ten gedurende de zomerspelen niet tegen een aantal half afgebroken panden behoeven aan te kijken. De houthakkersspelen kunnen ook dit jaar dus weer plaats vinden op het Smidsbelt. Het Zuiveringsschap West Over ijssel heeft in de afgelopen maand een 14 tal processen-verbaal opge maakt in verband met onwettige lozingen. In dertien gevallen betrof het een lozing van gier, in het ene geval ging het om een lozing van gasolie. Het Zuiveringschap heeft een be drag van bijna f40.000, zijnde niet geïnde verontreinigingsheffing over de jaren 1979 tot en met 1981 als oninbaar verklaard. Nog voordat de commissieleden zich inhoudelijk hebben uitgesproken over de lang verbeidde nota Gemeen tewerken is al wel duidelijk, dat er tijdens de speciale commissieverga dering, die gehouden wordt op 27 maart a.s. om vier uur 's middags, nog heel wat harde noten gekraakt zullen worden. Unaniem werd de nota door de le den van de commissie Gemeente werken omschreven als onduide lijk. Het commissielid H. Westerik (CDA) was van mening dat de nota te vroeg in de openbaarheid was ge- komen, nu blijkt dat de buiten dienst van gemeentewerken nog zijn zegje erover moet zeggen. De socialist Dalhuisen had de nota slechts kunnen doorgronden aan de hand van het woordenboek. „Ik vraag me af of de mensen van ge meentewerken wei hebben begre pen waar het overgaat. De nota, die duidelijk is herschreven staat vol met ambtelijke taal. Ik zie woorden als empirisch, metonymisch, prin cipaal en jurisprudentie. Zelf kla gen wij erover dat wij uit Den Haag stukken toegestuurd krijgen die voor een gewoon mens niet te door gronden zijn. Dan moeten wij niet zelf dit soort taal gaan verwerken in een nota die bestemd is voor het eigen personeel". Wethouder Stegeman verklaarde dat speciaal voor de medewerkers van gemeentewerken een ruwe „vertaling" was gemaakt. Ook gaf hij toe dat men met de nota „alle kanten op kan". Het is slechts een concept, waarin nóg niets vast staat". De commissieleden wilden voor af ook wel antwoord op een aantal vragen omtrent de bezuinigingen die in de nota zijn aangekondigd. Ondanks verwoed cijferen waren geen van de commissieleden er in geslaagd de bezuiningen te door gronden. „Ik constateer slechts dat het voorzieningenniveau voor de burger wordt aangetast. Voordat we daartoe overgaan wil ik eerst wel een volledig beeld van alle be zuinigingen, evenals van de situa tie zoals die was en zoals die zal worden met betrekking tot perso neel en materieel. De consequen ties en doelstellingen zijn bepaald niet duidelijk", aldus Westerik.Ook bestond er onduidelijkheid over de aanbieder van de nota, wat niet of nauwelijks uit de inhoud van de nota valt op te maken. De nota zal op 27 maart in twee delen worden behandeld. Vanaf half twee vergadert de commissie achter gesloten deuren. Dan zullen de functionele taken besproken worden. Het publiek is welkom vanaf vier uur. De muren zullen schudden, de rui ten rinkelen, wanneer op vrijdag 8 maart in de sporthal De Marke in Hengevelde de groep Normaal de start maakt van haar nieuwe tour nee van dit seizoen. Het optreden in Hengevelde tij dens de zomerfeesten van Nor maal is de primeur van het nieuwe seizoen. Het is het allereerste op treden dit jaar dat de titel Steen, Stoal en Sentiment mee kreeg. Staan steen en stoal voor oerkracht en robuustheid, iets wat de Achter- hoekse formatie niet schuwt, zo duidt het sentiment op de minder krachtige elementen. Dat Normaal zijn eigen weg gaat is bekend. Ze bestaan dit jaar precies tien jaar, hetgeen toch wel een unieke prestatie genoemd mag worden in de wereld van de pop- (rock)muziek. Hier zullen zeker hun harde werken en de rake Achter- hoekse teksten aan hebben bijge dragen. Hun optreden wordt ge kenmerkt door veel spektakel en gevoel voor show. Hun populari teit is dan ook nog steeds groeien de ondanks het feit dat ze ook wel de schrik van de Achterhoek ge noemd worden. In de afgelopen tien jaar hebben ze het een en an der op poten gezet. De laatste stap in hun roemruchte karrière is het oprichten van een eigen grammo- foönplatenlabel genaamd P.K. het geen staat voor paardekracht. Eenieder die deze zwoe gende en hardwerkende paarden uit de Achterhoek live wil meemaken kan dus op 8 maart in Hengevelde terecht. Het programma be gint om 20.00 u. Kaarten in de voorverkoop bij de V.V.V.-kantoren in Groen- lo, Borculo, «Sleede, Goor, Delden, Enschede, Haaks bergen, Hengelo en Almelo, kosten f 10,-. Ook 's avonds aan de zaal kan men te recht. De prijs bedraagt dan f 15.-. Wie meer inlichtin gen wil kan bellen: 05473- 4 68, Van zaterdag 9 tot en met zondag 17 maart wordt in de Diekmanhal te Enschede de Twentse Gezins beurs gehouden. Dit jaarlijkse te rugkerend evenement betekent een gezellige ontmoetingsplaats voor consument en detaillist. Het overgrote deel van de standhou ders op de Gezinsbeurs is afkom stig uit de regio Twente. Voor wie geïnteresseerd is in het aanbod van huishoudelijke zaken, is een bezoek aan de Gezinsbeurs zeer aan te raden. Niet alleen het huishoudelijke, maar ook alle an dere aspecten van het leven in en om het huis, zoals vrijetijdsbeste ding en energievoorziening treft men op de Twentse Gezinsbeurs aan. Het publiek vindt onder meer in formatie over woninginrichting, verwarming, inbraakbeveiligings systemen, piano's, sieraden, doe- het-zelf-artikelen. Een aantal plaatselijke en regionale instanties geven tijdens de beurs voorlichting aan de bezoekers over uiteenlopen de zaken. Zo zijn er bijvoorbeeld stands van de werkgroep Laat Le ven, het Bureau regionale voorlich ting van de Gemeentepolitie, het telefoondistrict Hengelo en de Ne derlandse Spoorwegen. Ais bijzondere attractie mag ze ker genoemd worden, de mode show die dagelijks twee maal per middag wordt gehouden. De show van de Twentse Gezinsbeurs staat bekend als een bijzonder professio nele show. Op culinair gebied valt er op de beurs ook heel wat te beleven. Men kan er onder andere Winterswijkse kaas, Limburgse vlaaien, Does- burgse boerenmosterd, milkshakes en andere lekkernijen proeven. De openingstijden zijn van maandag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur, en van 19 tot 22 uur. Op zondag is de beurs geopend van 11 tot 17 uur. In hetHoltense buitengebied zul len dit jaar geen bomen gekapt mo gen worden, anders dan zieke bo men. Dit deelde burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard mee tijdens zijn wekelijkse praatje met de pers. Doordat de ruilverkaveling in de afgelopen jaren behoorlijk heeft huisgehouden onder de bo men in het buitengebied, waarvan slechts een deel herplant is, wil het college van b en w dit jaar een rust pauze inlassen. „Die bomen staan er al tientallen jaren, daar kan best nog wel een jaartje bij, denken wij. Wij willen de natuur een kans ge ven om zich van de kaalslag te her stellen. Dan moet je niet onmidde- lijk elders weer bomen gaan kap pen". De heer Klein Twenhaar, die een kapvergunning had gevraagd voor 3 eiken aan de Julekesweg kreeg dan ook nul op het rekest. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 26 FEBRUAR11985 VER LEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer H. J. Baltus voor de bouw van een open kapschuur bij het perceel Beusebergerweg 6; - aan de heer A. J. Ulfman voor de bouw van een kalverstal annex werktuigenberging bij het perceel Tromopsweg 5; - aan de heer J. F. Krikkink voor de verbouw van de woning Larense- weg 47; - aan Intared Design voor de bouw van 5 recreatiewoningen aan de Heideweg/Markeloseweg; 2. aan de heer J. Hendriksen te Enschede ontheffing verleend voor het houden van een grammofoonplatenruilbeurs op 9 maart 1985; VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUEJ.E MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. VOORBEREIDINGSBESLUIT GEDEELTELIJKE HERZIENING BESTEMMINGSPLAN BUITENGEBIED De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 25 februari 1985 heeft besloten I. te verklaren dat een herziening voor een gedeelte van het bestem mingsplan buitengebied wordt voorbereid, voor zover omvattende het gebied hetwelk in rode kleur op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. II. te bepalen dat dit besluit in werking treedt met ingang van de dag der bekendmaking. Het voorbereidingsbesluit heeft betrekking op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten F. nr. 3326, gelegen aan de Beusebergerweg (Beusebergerweg 10-12 met bijbehorend terrein). Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwer kingtreding af ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 7 maart 1985. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. Ook dit jaar zal de gemeente Holten weer een inzameling houden van landbouwplastics. De opzet is echter anders dan vorig jaar. Om het de mensen zo gemakkelijk mogelijk te maken zal dit jaar, bij wijze van proef, het landbouwplastic huis-aan-huis (huisvuilroute) worden opgehaald met een speciaal daarvoor in te zetten wagen. Dit betekent echter, dat het landbouwplastic in handzame pakketten (door één persoon te tillen) aan de weg moet worden gezet, op de plaats welke ook voor het huisvuil gebruikelijk is met inachtneming van de volgende punten: 1. geen touwof kleefband gebruiken bij het oprollen van defolie om af te binden. 2. de folie behoeft alleen maar opgerold te worden. 3. geen andere afvalstoffen (b.v. autobanden) in de folie wikkelen. 4. turf- en of kunstmestzakken afzonderlijk en niet dichtgebonden naast de zwarte folie aanbieden. Bovengenoemde punten zijn voor het hergebruik van groot belang. Wij vertrouwen ook op uw medewerking, opdat wij nadien wederom van een geslaagde aktie kunnen spreken. Na afloop van deze aktie zal worden bekeken of op deze wijze zal worden doorgegaan of dat gekozen moet worden voor het containersysteem, zoals vorig jaar is toegepast. Het huis-aan-huis inzamelen van het landbouwplastic zal plaatsvinden op woensdag 8 mei, en, bij een groot aanbod, eventueel nog een gedeel te van de donderdag. Men wordt verzocht het plastic tijdig, b.v. dinsdag 7 mei, aan de weg te zetten. Wat mag worden aangeboden? In principe mogen alle soorten plastic, zoals landbouwfolie, kunstmest-, veevoeder-, melkpoeder- en turfzakken, worden aangeboden. Er wordt echter op gewezen, dat de inzameling van „witte" landbouwplastics door de openbare lagere scholen „Dijkerhoek" en „Kolschool" ge schiedt. Deze inzamelingen vinden, zoals in voorgaande jaren, norm ??l doorgang,zodat „witte" plasticskunnenworden bewaard voordeakties van genoemde scholen. Voor degenen, die vallen onder de schoolkring Dijkerhoek wordt de aandacht gevestigd op de mogelijkheid van het deponeren van uitsluitend „witte" plastics bij de o.l. school Dijkerhoek (in fietsenhok). Verzocht wordt zoveel mogelijk aan de aktie mee te werken. Het welsla gen van de aktie heeft tot gevolg dat grote hoeveelheden afvalstoffen (plastic) niet meer op de vuilstortplaats behoeven te worden gestort, maar op milieuverantwoorde wijze opniew gebruikt kunnen worden om b.v. huisvuilzakken of landbouwfolie te vervaardigen. Vermeld wordt nog, dat op de gemeentewerf, Waagweg 4, permanent een container is geplaatst voor het deponeren van landbouwplastic. Voor nadere inlichtingen: Gemeentewerken (dhr. Brinkers), tel. 05483- 6 1471. TERINZAGELEGGING AANVRAAG OM VERGUNNING Op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten ligt vanaf 11 maart 1985 tot en met 11 april 1985 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage het verzoek om vergunning ingevolge de Hinder wet van de heer M. Hofman, Markeloseweg 23 te Holten tot het oprich ten en in werking hebben van een melkrundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest annex opslag van dieselolie in een boven grondse tank (inhoud 1500 liter). Voorts ligt deze aanvraag gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19,00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal „'t Mossink" (kantoor beheerder), Kei- zersweg 22 te Holten. Van deze aanvraag ligt tevens de ontwerp-be- schikking ter inzage. De ontwerpbeschikking omvat het ondervcorwaar- den verlenen van de gevraagde vergunning. Schriftelijk kunnen tot 11 april 1985 gemotiveerde bezwaren worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aan vraag en/of ontwerp-beschikking. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 4 april 1985 met de afdeling A|gemene zaken ter gemeen tesecretarie. TERINZAGELEGGING BESCHIKKINGEN Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen, op 26 februari 1985 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1. de heer H. W. Luggenhorst, Sangeldijk 7 te Holten tot het uitbreiden van de varkensfokkerij, annex opslag van mest en opslag van dieselo lie. 2. de heer H. J. Jansen, Weustenweg 2 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van een rundvee- en varkensbedrijf 3. de heer H. Rietberg. Broekweg 24 te Holt. '- tot een nieuwe, de gehele inrichting (fokvarkens-, mestvarkens- en rundveebedrijf, annex op slag van mest en opslag van dieselolie omvattende vergunning 4. de heer E. M. van Schooten, Oude Deventerweg 45 te Holten tot het oprichten en in werking brengen van een rundvee- en mestvarkensbe- drijf met opslag van mest en opslag van dieselolie en huisbrandolie 5. de Maatschap Brinkman, Broekweg 14 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het rundvee- en varkensbedrijf De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 11 maart 1985) op de gemeentesecretarie. Afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede in de sporthal „'t Mossink" (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter in zage. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren heb ben ingediend; c. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet irrstaat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennisgeving van terinzagelegging, derhalve vóór 11 april 1985, bij de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 5