Gezellige handel op postzegelbeurs «Op t spoor van zetten Op bezoek bij. Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Politie-weekjournaal I ormaal HOLTENS NIEUWSBLAD Disco show Tienersoos ■K Normaal in Espelo Burgerlijke stand Gevonden voorwerpen Jonge pianist in koffieconcert GARAGE SCHUPPERT BV Boerenbedrog en anderen in Irene DONDERDAG 7 MAART 1985 De jaarlijkse postzegelruilbeurs trok ook dit jaar weer tal van postzegelverzamelaars „Dat is mijn stoel, daar moet u af blijven". De daad bij het woord voe gend rukte het oude dametje zater dagmiddag in de aula van de Scholen gemeenschap de stoel uit de handen van uw verslaggever, om hem weer voor haar tafeltje neer te poten. Nog steeds heel boos pakte zij haar eeu wigdurend haakwerkje weer op, in af wachting van belangstellenden voor haar postzegelalbums. Het „incident" speelde zich af tij dens de postzegelruilbeurs die voor de veertiende keer georganiseerd was door de postzegelvereniging postzegelvereniging in Holten. Hoewel de recessie ook in de post- zegelhandel merkbaar is, werd er leuk gehandeld en geruild. Al jaren staat de postzegelruilbeurs in Hol ten bekend om de vriendelijke, gastvrije sfeer, waarin de hobbyis ten de boventoon voeren, waaron der het vinnige dametje dat al jaren trouw de beurs bezoekt. „Wij willen onze ruilbeurs toegankelijk hou den voor iedereen" zegt voorzitter Herman Koopman. „Daarom hou den wij het aandeel van de handela ren beperkt, zodat de pure verza melaars ook aan hun trekken ko men. De entree is dan ook gratis. Iedere deelnemer krijgt een tafel toegewezen, zonder dat het hem een cent kost. Slechts de handela ren moeten voor een tafel betalen". Voorzitter Koopman verheelt niet dat deze opzet geen vetpot is voor de vereniging. De winst moet op zo'n dag dan ook komen van de kantineverkoop. „De mensen heb ben minder geld, dat merk je ook bij de beursactiviteiten. In vroeger jaren werd er aan de postzegelhob by wel eens flink geld besteed, nu zoekt men het vooral in het ruilen met anderen en minder kostbare zegels". Toch toont de voorzitter zich niet ontevreden over de op komst tijdens de ruilbeurs. Ook over de belangstelling voor de club activiteiten is de voorzitter goed te spreken, al zou hij graag wat jonge mensen willen zien tijdens de maandelijkse clubavond in zaal Vosman. „Wij zijn een paar jaar achtereen langs de scholen gegaan om een praatje te houden voor de schooljeugd. Dat heeft wel een paar leden opgeleverd, maar het kan be ter. ZHENGEVELDE j pREWlltRt1985 I HENGEVELDE VR 8 MAART 20 UUR INFORMATIE:0S473-468 SPORTHAL DE MARKE VVKl iO- AAN DE HAL: 15.- RABOBANK HENGEVELDE S GROENLO/HEEDE/HAAKSBERGEN/'tNSCHEDE/GOOR/ALMELO/HENGELO Het ledental schommelt zo rond de zeventig, waarbij de volwassen leden in de meerderheid zijn. „Post- zegelen is een hobby die door alle lagen van de bevolking loopt, zowel mannen als vrouwen, jong en oud. Je kunt het zo duur maken als je zelf wilt, maar voor de echte verza melaar telt alleen het plezier. Dat staat in onze vereniging dan ook voorop". Jan Jaap Nuiver de talentvol le jonge pianist komt op zondag 17 maart een koffieconcert ver zorgen. Het programma omvat werken van: Mozart, Beetho ven, Debussy en Ravel. Jan Jaap Nuiver is opgeno men in het circuit van de Stich ting Live Music Now, de stich ting die veelbelovende beroeps musici gedurende een jaar on dersteunen in hun carrière. Een koffieconcert, die de liefhebbers van piano niet mogen missen. Aanvang concert: 11.30 uur (zaal open 11.00 uur). Einde 13.00 uur. Toegangsprijs inklusief een kopje koffie f5.-. Kinderen tot en met 14 jaar en C.J.P.-kaart- houders f3.-. Gratis kindercrè che. Voorverkoop bij de V.V.V., 't Paalhuus en de Rabo-Bank Holten. 25.2.85: Kreeg een bewoonster van Holten een vreemd telefoontje van een onbekende man. De man stelde zich voor als dokter en be weerde met een onderzoek voor kankerbestrijding bezig te zijn. Hij stelde eerst een paar algemene vra gen waarna de dame haar bovenli chaam moest ontbloten zodat haar geleerd kon worden hoe haar zelf te onderzoeken. Dit werd de dame na tuurlijk te gek waarna het gesprek werd beëindigd. Na informatie bleek dat er in het geheel niet zo'n onderzoek zal plaatsvinden. Een ie der zij dus tegen deze telefoonma niak gewaarschuwd. Er vond een aanrijding plaats op de Deventerweg ter hoogte van de Maneschijnsweg-Dooriopendedijk. Een bestuurder van een personen auto wilde twee achter elkaar rij dende vrachtauto's inhalen. Op het moment dat hij de eerste inhaalde sloeg de voorste vrachtauto links af. De personenauto schoot hierop onder de vrachtauto. Wonder bo ven wonder bleef de bestuurder on gedeerd. De auto werd totaal ver nield. Tussen de 24e en de 26e februari werden er bij de ijsbaan 7 ruiten vernield. Tevens werd het bordje "verboden toegang" vernield. De "grote jongens" bleven onbekend. 26.2.85: De apotheek is nog lang niet klaar maar als het zo door gaat zal het nog wel lang duren ook. De muurtjes die al opgetrokken waren werden namelijk door onbekenden weer afgebroken. Op nieuw begin nen dus. Een ieder wordt verzocht om, als zij iets zien wat niet door de beugel kan, dit door te geven aan de politie zodat deze dan de onver laten in de kraag kunnen vatten. 27.2.85: Uit de garderobe van de Scholengemeenschap werd een jas je (een z.g. B-side bommer) gestolen terwijl de eigenaar gezellig aan het carnaval vieren was. De lol was er, toen hij bij de garderobe kwam, snel af. Op de A-l verloor een Zwitserse vrachtauto een 80-tal tonnetjes ge vuld met zeep. 10 van deze tonne tjes sprongen open zodat de snel weg geleek op een circuit voor zes kamp spelers. Het verkeer werd omgeleid waarna de brandweer de weg weer "brandschoon" vrijgaf. De auto van een bewoner aan de Haarstraat werd door onbekenden bij gespoten meteen oranjekleurige verf. Jammer want die kleur past niet zo goed bij de oorspronkelijke kleur: grijs. Verderop in het dorp gebeurde hetzelfde. Tevens werd bij de Smidsbelt met zo'n zelfde kleur verf een anarchisten teken op een glasruit gespoten. Bij een bewoner aan de Nagel houtstraat kreeg een inbreker zijn verdiende loon. De bewoner van dat huis werd wakker toen hij hoor de dat iemand achter zijn huis van een trapje viel! Vermoedelijk pro beerde de dader in te breken het geen dus niet gelukte. 2.3.85: Op de Zweerssteeg vond een frontale aanrijding plaats tus sen twee personenauto's. In een on overzichtelijke bocht reden de be stuurders frontaal op elkaar in waardoor beide auto's totall-loss raakten. Een bestuurder moest naar het ziekenhuis omdat hij zijn voorhoofd gedeeltelijk open had liggen. Na enig hechtwerk mocht hij weer naar huis. Tussen 21.00 u. en 03.00 u. werd een alcoholcontrole uitgevoerd door 13 man van verschillende poli tiekorpsen. Tijdens deze controle moesten 17 personen in het beken de pijpje blazen. Er werden vier rij verboden opgelegd alsmede werd een bloedproef afgenomen. Verder werden er nog voor verschillende overtredingen processen-verbaal aangezegd. Tijdens de Enduro-rit kwam een motorrijder ten val waardoor hij een gebroken been opliep. De man werd naar het ziekenhuis overge bracht. 3.3.85: Op de hoek Lageweg- Drostenstraat werd een lantaarn paal, vermoedelijk door een perso nenauto, vernield. Door de klap is vermoedelijk de lichtkap uit de paal gevallen waardoor deze kapot ging. Op de paal werd een geelkleu rige verf aangetroffen. Mocht de da der niets gemerkt hebben dan kan hij zich nu alsnog melden. 4.3.85: In de sportzaal aan de Tuinstraat werd en geldbedrag van 27 gulden weggenomen uit een por temonnee. Enkele weken geleden is daar ook reeds geld ontvreemd. Een ieder wordt aangeraden om geen kostbaarheden mee te nemen naar een sportzaal en indien toch nodig, deze mee te nemen de zaal Tienersoos Musky presenteert op zondag 10 maart a.s.: De Paradise Disco Show o.l.v. Adje v.d. Berg. Dit belooft een heel spektakel te worden. Grandioze lichtshow, het nieuwste top 40 werk en ervaren Disc-jockey's die. het geheel pre senteren. Alle tieners van Holten zijn wel kom om 14.30 uur want dan zal het spektakel beginnen. Entree: 1 gul den. De naam „De Vrienden schaar" is voor het Christeliljk Jongerenverbond in Holten geen holle kreet, zoals zovelen: een vlag die de lading niet meer dekt. Ook in het „ik"-tijdperk, waarin de onderlinge band steeds losser wordt, heeft het CJV De Vriendenschaar haar karakter van vriendenclub met als inspiratiebron het Christe lijk geloof weten te behouden. Ondanks concurrentie van tal van clubs en verenigingen op al lerlei gebied weet de Vrienden schaar elke week zo'n 80 jonge ren te boeien met hun clubwerk. Het ledental is in het verleden wel eens groter geweest, maar voorzitter Dinie Aalpol is tevre den met dit aantal, hoewel nieu we leden van harte welkom zijn. „Toen wij in 1947 startten als Christelijk Jongemannen Ver bond, fungeerden wij als ont moetingsplaats voor jongeren. Er waren toen nauwelijks ande re clubs of verenigingen waarin de jeugd elkaar kon ontmoeten. De jongeren waren toen aange wezen op het CJV Holten. De toeloop tot het CJV Holten werd zo groot, dat besloten werd om een eigen CJV op te richten voor de j eugd uit de Beuseberg en De Borkeld. De animo voor de vere niging in het dorp liep al snel terug, zodat de club werd opge heven. De Vriendenschaar nam toen eigenlijk automatisch de plaats van het CJV Holten in. Eigenlijk is dat door de jaren heen zo gebleven. In 1961 moch ten ook de meisjes lid worden. Ondanks dat een groot deel van de leden, leiding en bestuur afkomstig is uit de Beuseberg zijn de jongeren uit „Holten dorp" van harte welkom. „Dat levert nooit problemen op", ver klaart Dinie. „Wij zijn open voor - «II iedereen die zich bij ons thuis ypelt". Het CJV in den lande wijkt enigszins af van de formu le die in Holten gehanteerd wordt. In Holten zijn het voor namelijk de Hervormde jonge ren die zich tot het CJV-werk voelen aangetrokken, terwijl el ders het accent meer ligt op de oecumene. De Vriendenschaar heeft dan ook een afvaardiging in de Herv. jeugdraad in Holten. Zij zijn tevens aangesloten bij het provinciale en landelijke CJV. Ondanks dat de „C" nog een duidelijke functie heeft in het jongerenwerk, is de signatuur in de laatste jaren wel veranderd. Dinie: „de samenleving is veran derd en ook het CJV. Ten op zichte van vroeger doen wij niet zoveel mee aan de „C". Toch is het Christen-zijn nog steeds een belangrijke leidraad voor ons. Anders gezegd: de boodschap van de bijbel in de ruimste zin van het woord is nu belangrijker dan de letterlijke tekst. Waar het nu om gaat is, dat je leert verantwoording te dragen te genover jezelf en anderen. Bin nen het CJV leer je ervaring op doen in het omgaan met andere mensen. Je leert van alles aan pakken. Ik persoonlijk heb veel ervaring opgedaan, waardoor je blik verruimd wordt en daar profiteer ik dagelijks van in mijn omgang met anderen. Dat is ook ons doel: jonge mensen door middel van sport, spel en bezinning helpen zichzelf te vin den en hen, hoe onopvallend misschien ook, op het spoor van het geloof te zetten". TOYOTA Schuppert De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 Tel. 05483-6 13 63 Het CJV De Vriendenschaar houdt a.s. vrijdag en zaterdag, 8 en 9 maart haar 38e jaarfeest. Het bestuur nodigt alle Holtenaren uit eens te komen kij ken waar zij zoal mee bezig zijn of om de kinderen, kleinkinderen, buurkin deren, neven en nichten in actie te zien. Beide avonden begint het pro gramma om 19.30 uur. De zaal is open om zeven uur. Maandenlang is er door de ver schillende groepen geoefend aan sketches en liedjes, welke door de jongeren vanaf acht jaar tot plm. 15 jaar zullen worden vertoond voor de pauze. De ouderen, vanaf zestien jaar zullen na de pauze het platte- landstoneelstuk „Boerenbedrog" ten tonele brengen. Voor de bejaar den zullen de CJV-ers het toneel stuk opvoeren op zaterdagmiddag, aanvang half drie. Ook belangstel lenden die geen gelegenheid heb ben om 's avonds te komen zijn op zaterdagmiddag welkom. Indien men geen vervoer heeft, dan kan men bellen naar Jan Aanstoot of Tonny Schutte, tel. 05483-6 16 89 of tel. 6 16 71. De bewoners van Espelo kunnen tijdens de komende Volksspelen hun hart ophalen aan de muziek van de Achterhoekse formatie Nor maal. B en w van Holten heeft in middels toestemming verleend voor een optreden van de band in de feesttent. Anders dan de norma le maatregelen om het ongetwijfeld drukke verkeer op de landwegen in goede banen te leiden worden niet genomen. Ned. Herv. kerk. 10.00 uurds. H. J. Ekker. Uitzenddienst mevr. Rita van Dijk m.m.v. zang- en gospelgroep „Freedom" o.l.v. Wim de Just. Uitgangscoll. Zen ding. Oppasdienst: mevr. Boode-Ve- neklaas Slots en Ariëtte Groen, 19.00 uur ds. H. J. Ekker. 10.00 uur Jongerendienst in gebouw „Irene". Woensdag 13 maart (Biddag) 9.30 u. en 19.30 u. ds. M. Berg. Collecte voor Interk. Recreatie- werk in Holten. Diessenplas: 19.30 uur ds. R. Visser. Geref. Kerk. 9.30 en 15.00 uur ds. M. Berg. In beide diensten is de le colL voor de diaconie en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst: Klas 1 o.l.v. mevr. T. Heusinkveld - Hulsman. Klas 2 o.l.v. mevr. A. Beldman-Staman. Kinderoppas: mevr Offringa- Werkman, mevr. van Dijk-Aan- stoot, mevr. Manenschijn-Roe- lofs (res.). Mevr. Oosterveld-Pot- man, mevr. Welink-Stam, Anita Aanstoot (res Woensdag 13 maart (Biddag voor gewas en arbeid in Ned. Herv. kerk). 9.30 u. en 19.30 u. ds. M. Berg. Coll. voor Interk. Re- creatiewerk in Holten. R.K. Kerk. 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". Di jkerhoek. 10.00 u. ds. W. Vons. Gezinsdienst. Uitgangscoll.: zending. Okkenbroek. 10.00 u. ds. G. Bouman. Uitgangscoll. Wereld- diaconaat. Biddag 19.30 u. ds. J. G. Beerthuis van Bathmen. Zendingsbussen bij de uitgang. Nieuw Heeten. Zaterdag 19.00 u., zondag 8.00 en 10.00 u. Arts J. H. A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging Dienst 7 t/m 14.3: Zr. J. Koerse, tel. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundige alle werk dagen van 13.30-14.30 uur. Gaar- denstraat 29, tel. 6 14 36. Tevens dan afhalen en terugbezorgen van magazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak elke le en 3e dinsdag van de maand). Tandarts J. A. Groot, Aaltinksweg 6, tel. 05483-6 28 84. Spreekuur spoed gevallen; 17.00-17.30 u. Dierenarts (Ook voor kleine huisdieren). W. C. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-6 20 04. Kleine Huisdierenpraktijk P. E. Helthuis, Dorpsstr. 63a, tel. 6 33 77 b.g.g. 05759-22 22. Kleuter/Zuigelingenbureau Gaardenstraat 29 op afspraak. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaarden- sestr. 29. Stichting Maatschappelijke dienstverl. Midden-Overijssel Gaardenstraat 29,tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in het Groene Kruisge- bouw Gaardenstraat en volgens afspraak. Ziekenvervoer 00 11 of dienstdoende arts 05483-6 35 53. Open bejaardenwerk: Inlich tingen tel. 05483-6 12 01 of 6 15 17. Energiebedrijf Storing elektriciteits- en gas- voorziening melden bij gem. Energiebedrijf. Tel. 05483- 6 18 14. Politie 05483-5 13 52 of 6 26 55 na 18.00 uur bellen 038:97 12 34. Brandweer Tel. 0011 (dag en nacht). vrijdag 8 maart 20.00 uur: Grote Bingo-avond ZW „Blauw Wit" in clubhuis 't Vletgoor. Prachtige prijzen! 20.00 uur: Jaarfeest CJV „De Vriendenschaar" in „Irene". zaterdag 9 maart 10.00-16.00 uur: Grammofoon platenbeurs in AC. Restaurant. 20.00 uur Jaarfeest CJV „De Vriendenschaar" in „Irene". maandag 11 maart 19.30 uur Ruilavond Holtense postzegelclub in rest. „Vos man". 20.00 uur Ledenvergade ring afd. Holten Ned. Rode Kruis" in cafe-rest. „De Bies- ter". Dinsdag 12 maart 14.30 uur Bejaardensociëteit Holten in „de Kandelaar". 9.30 uur Koffieochtend Espelose Plattelandsvrouwen in „Tref punt" Woensdag 13 maart Laatste dag voor opgave belas tingservice voor FNV-leden bij C. Reitsema, J. Calkhoven en J. Foks (zie bericht). 19.00 uur Gro te verwerping in- en t.b.v. ge bouw „Bethanie". Donderdag 14 maart 19.45 uur Avond van de HVG „Ora et Labora" in „Irene". Spr. ds. J. H. Israël. Onderw. „De weg naar de ander". 20.00 uur Bijeen komst afd. Holten CDA in „de Kandelaar". Spr de heer van Rossum, lid Ged. Staten van Overijssel. Onderw. „Landbouw - ruimtelijke ordening - milieu beheer". Zondag 17 maart 13.00 u. Zijspancross senioren en motocross 250 en 500 cc. ju nioren op circuit „De Zuur- berg". Crossterrein „De Imhof" de gehele dag gesloten. Maandag 18 maart 20.00 uur. Openbare bingo avond in cafe „De Biester", Sta- tionstr. Donderdag 21 maart 19.30 uur: Bijeenkomst afd. Hol ten Chr. Plattelandsvrouwen bond in „De Kandelaar". Spr. mevr. A. Burgers te Wagenin- gen. Onderwerp De positie van de vrouw. Thema „Vrouw is haar naam". Maandag 25 maart 19:45 uur. Bijeenkomst afd. Es pelo Bond van Plattelandsvrou wen in „Trefpunt" Spr. de heer Heidoorn. Onderwerp „Arbeids- werkeloosheid". Dinsdag 26 maart 20.00 uur: Jaarvergadering v.d. Supporterevereniging S.V. „Holten in het Ontmoetingscen trum „Meermanskamp". Geboren: Floor Rozemarijn d.v. R. A. Leerentveld en A. A. van der Woude (geb. te Deventer). Overleden: M. Bruggeman, oud 72 jaar; A. Koopman, oud 33 jaar (overl. te Groningen). Ondertrouwd: G. Knoef, oud 27 jaar. Borne en: G. J. Nijenhuis, oud 25 jaar, Holten. Gevonden: doublé dameshorlo ge, merk Olympic; paars dames horloge. Verloren: huissleutel no. 39; goudenringetje met vierkant steentje; blauwe vingerhand schoen; zwarte brillenkoke'* met goudkleurige herenbril; gele gehoorbeschermere; bruine portemonee met huissleutel; bromfietsplaatje RLL-225 (1985); bromfietsplaatje MQV- 303 (1985); 8 maanden oude ka ter, rood met witte bef.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3