Holten buiten spel in advertentie provincie SruGOPim ONZE SERVICE. „Vertrouwen is erg belangrijk" Wegwijzer van lollen {ÊBiïuslïÏÏ. Politie-weekjournaal Op bezoek bij. a Kerkdiensten Medische diensten HOLTENS NIEUWSBLAD WV-BESTUUR WIL OPHELDERING de filofoe TeL °5483-62630 HOE U OOK REIST...WIJ VERZORGEN MES! Chauffeurs kunnen nu draaien Postzegel ruilbeurs Gevonden voorwerpen IEL GARAGE SCHUPPERT BV reisburo Burg. v/d Borchstraat 2 - 7451 CH Holten BOLSENBROEK DONDERDAG 28 FEBRUARI 1985 Het bestuur van de VW Holten is allesbehalve te spreken over de ad vertentiecampagne van de Provincia le VW Overijssel, die vorige week in een van de grote landelijke dagbladen heeft gestaan. Hoewel Holten met drie advertenties aan de campagne meedoet, wordt in de redactionele tekst met geen woord gerept over Holten, terwijl omliggende plaatsen wel met name worden genoemd. „Een hoogst vervelende zaak, die we beslist niet over onze kant zullen la ten gaan", verklaart voorzitter Muller. In een pagina-grote advertentie die ais titel meekreeg: „Diepzeedui- ken kan men niet in Overijssel, maar voor de rest alles", prijst de Provinciale VW de vakantiege noegens van Overijssel aan. Naast een meer algemene opsomming van de vakantiemogelijkheden, worden de diverse streken redac tioneel nader toegelicht. Naast Twente, West-Overijssel en Sal- land is in de advertentie sprake van de „Overijsselse Heuvelrug". Let terlijk staat er: „Het prachtige na tuurgebied van de Overijsselse Heuvelrug geniet terecht grote be kendheid, waarbij de plaatsen Om men, Dalfsen en Hellendoorn/Nij- verdal een scala aan toeristische mogelijkheden te bieden hebben. Het maken van wandel- en/of fiets tochten vanuit Ommen, Dalfsen en Nijverdal/Hellendoom is van natu re een peuleschilletje, want alle be nodigde ingrediënten zijn reeds „van nature" aanwezig. De Overijs selse Heuvelrug kent voorts de Nij- verdalseberg, de Holterberg, de Hellendoornseberg, de Eelerberg, Sprengenberg en Archemerberg". „Wij zijn beslist niet content met deze tekst", aldus voorzitter Mul ler. „Holten behoort tot een van de grotere vakantieplaatsen in dit ge bied, met meer overnachtingen dan bijvoorbeeld Nijverdal en Hel- lendoorn. Wij zijn van mening dat, als er in de redactionele tekst plaatsnamen genoemd worden, Holten niet „vergeten" mag wor den. Juist door de grote adverten ties van de gezamenlijke VW's in Overijssel komen tal van gerichtte aanvragen binnen. Zo hebben wij naar aanleiding van de vakantie advertentie, die in januari in de gro te landelijke dagbladen heeft ge staan, als 250 aanvragen binnenge kregen. Wij zullen er dan ook werk van maken dat Holten niet wordt achtergesteld bij de andere vakan tieplaatsen." Directeur Oomens van de Pro vinciale WV Overijssel, die zelf de redactionele tekst voor zijn reke ning heeft genomen, verklaarde desgevraagd dat er geen opzet in het spel is, al denkt hij dat de ver ontwaardiging van de Holtense WV mede wordt ingegeven door de grote aandacht die aan Ommen wordt besteed. Ommen neemt met een kwart pagina-grote adverten tie deel, terwijl Holten vertegen woordigd is met een advertentie van bescheiden formaat. De WV Nijverdal/Hellendoorn heeft geen enkele advertentieruimte afgeno men. Activiteiten Hoewel het ijs nog nauwelijks van de sloten is, zijn de voorberei dingen voor het komende vakan tieseizoen al in volle gang. De „Wegwijzer van Holten met de Hol terberg" is in een nieuw jasje gesto ken. Evenals alle gemeentelijke pu- blikaties presenteert de VVV zich nu met het stylistische beeldmerk van Holten met de negen denne- boompjes. Naast de gebruikelijke activiteiten van de VW, zoals de fietsroutes zullen in het komende seizoen ook iedere dag huifkarren met koetsier te huur zijn. Ook de kaasboerderij Smale is in de folder opgenomen. Daarnaast zal de mo len in Dijkerhoek extra onder de aandacht van de vakantiegangers worden gebracht. Voor de overige evenementen is de VW afhanke lijk van de plaatselijke verenigin gen, die ook dit jaar weer wekelijks in de recreatiekranten zullen wor den opgenomen. De VVV-folder 1985 is in een nieuw gemeentelijk beeldmerk met de jasje gestoken, compleet met het denneboompjes. ÖYOTAj Schuppert De garantie voor service ""•en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo.j Oranjestraat 30 f n"ei. 05483*6 13 63 Nu het voorjaar nadert zult u ongetwijfeld al weer plannen maken voor uw zomervakantie. ?a'^sfeenSf ebun-efHo(elWa Stap met die plannen naar de vakmensen bij het erkende ANVR reisburo. Ons reisburo. Wij garanderen u een maximale keus in alle soorten vakanties in elke prijsklasse. 21 februari: De spoorwegovergan gen van de Rijssenseweg-Dikkes- teensweg en Beukelaantje vertoon den weer eens kuren. De bomen van deze drie overgangen bleven hangen. Bij nader onderzoek bleek dat men een fietsbel op een bepaal de plaats op de rails had gelegd, waardoor de bomen niet meer om hoog gingen. Vermoedelijk kwajon gens werk, hetgeen echter zeer ern stige gevolgen kan hebben, waarbij men echter niet bij nadenkt. Twee keer werd er aangifte ge daan van diefstal van enkele goede ren die bij zomerhuisjes op de Bor- keld hadden gestaan. Weggeno men werden deze keer een regenton en een antiek karrewiel. Totale schade ongeveer f 800,-. De diefstal len moeten zijn gepleegd vanaf eind januari. 23 februari: Omstreeks 22.30 uur vloog een auto met grote snelheid uit de bocht op de Beusenberger- weg. Het voertuig kwam daarbij in een droge sloot, botste vervolgens tegen een duiker, sloeg toen over de kop en kwam tenslotte aan de an dere kant van de weg tot stilstand. De vier inzittenden, twee inwoners van Holten en twee inwoners uit Nijverdal, liepen diverse verwon dingen op, zoals een sleutelbeen breuk, hoofdwonden, kneuzingen, een zware hersenschudding e.d. Alle gewonden werden overge bracht naar een ziekenhuis in De venter. Twee personen moesten worden opgenomen. De auto werd geheel vernield. 24 februari: Omstreeks 20.00 uur probeerden onbekenden in te bre ken in een bedrijf te Dijkerhoek. De dader(s) sloegen op de vlucht toen het alarm overging. Bij nader on derzoek bleek dat men een raam Wie in de afgelopen weken een bezoekje heeft gebracht aan de Rabobank, zal het niet ontgaan zijn dat er flink verbouwd en ge timmerd wordt. Rollen vloerbe dekking en losse balie's stonden her en der verspreid in de pu blieke ruimte en het geratel van een boor maakte een gesprek tot een moeizame zaak. „De mensen zullen wel denken: al weer een verbouwing. Zeker van ons geld", lacht Erna Pasop. „Dat valt allemaal best mee. De vloerbedekking die pas vier jaar oud is, bleek een miskoop te zijn die gelukkig door de verzeke ring wordt vergoed. Hopelijk hebben we met de nieuwe vloer bedekking meer geluk. Verder staat alles op zijn kop om straks onze klanten beter van dienst te kunnen zijn". Erna is met haar twintig jaar een van de jongere, Holtense ba- lie-employe's. Na haar eindexa men Havo aan de Scholenge meenschap in Holten volgde zij een opleiding aan de school voor Toerisme te Hengelo met het vaste voornemen verder te gaan in de reiswereld. De banen liggen echter ook in die branche niet voor het opscheppen zodat zij elke gelegenheid benutte om dan maar elders aan de slag ter komen. Dat lukte bij de Rabo bank. „In eerste instantie was ik allang blij dat ik een baan had, maar achteraf gezien ben ik erg blij dat ik hier terecht ben geko men. Het bevalt me uitstekend. Ik heb gezellige collega's en de sfeer is hier erg fijn". Na een in terne opleiding, die haar ver trouwd maakte met de verschil lende bankafwikkelingen, kwam zij achter de balie en in de snelkas. Haar toeristische oplei ding komt haar goed te pas als zij eenmaal in de vier weken dienst doet bij de reizenbalie. Toch zou ze niet voorgoed een plaats tussen de reisboeken wil- len innemen, „men denkt wel eens dat het saai werk is bij een bank, maar dat is beslist niet waar". Vooral het contact met de klanten vindt Erna erg be langrijk. „Wij zijn als het ware het visitekaartje van de bank. Daarom is de sfeer onderling ook van belang. Is de stemming tussen het personeel onderling niet goed, dan merkt de klant dat onmiddellijk". Als straks de verbouwing ge reed is, beschikt de Rabobank over een drietal spreekruimten, waarin men de klant afzonder lijk van advies kan dienen zon der dat er „meegeluisterd" kan worden. „Dat is een grote verbe tering", zegt Erna. „Niet ieder een luistert doelbewust mee, als naast hem iemand over geldza ken praat, maar nu met de open balie is het toch bijna niet te ver mijden. De ene spreekkamer die wij nu tot onze beschikking had den is te weinig". Daarnaast krijgt de Rabobank in juni de beschikking over een nieuw computersysteem dat de afhan deling van bankzaken aanmer kelijk zal kunnen versnellen. „Daardoor krijgen wij meer de gelegenheid onze klanten van advies te dienen over de ver schillende spaarvormen bij voorbeeld. „In haar advies is Erna tweetalig: hollands of plat, al naar gelang de klant. De meeste klanten kent zij als ge boren en getogen Holtense per soonlijk. Toch is dat voor haar of de klanten geen probleem. „Het personeelsbeleid in Holten is er op gericht zoveel mogelijk mensen uit de eigen plaats aan te nemen. Tenslotte is hier wer keloosheid genoeg. Daarbij schept het een vertrouwens band tussen klant en de bank, die men hier goed weet te waar deren. Het is niet voor niets het motto van onze bank: „voor geld en goede raad". had uitgenomen. Er werd niets ver mist. 25 februari: 's middags ontstond er een aanrijding op de Deventerweg ter hoogte van de Doorlopendedij k. Een vrachtauto komende uit de richting Holten, wilde ter plaatse linksaf slaan, doch werd op dat mo ment ingehaald door een personen auto. Deze laatste schoof als het ware onder de vrachtauto. De be stuurder kwam er echter zonder verwondingen vanaf. De auto werd geheel vernield. De vrachtauto had slechts lichte schade. In afwachting van de verplaatsing van het NS station in Holten, dat ver moedelijk in 1987 zijn beslag zal krij gen, zal het stationplein worden uit gebreid opdat de buschauffeurs van de OAD zonder probleem met hun bussen kunnen draaien. Al geruime tijd drong de OAD er bij NS en gemeente op aan de draai- mogelijkheden voor de lijnbussen te verbeteren. Aanvankelijk werd gedacht dataie Wilhelminapaal de grote boosdoener was, maar na ver plaatsing werd de situatie voor de buschauffeurs er niet beter op. De geparkeerde auto's voor het sta tion en bij café De Biester en de uitstekende luifel van het stations gebouw zorgen ervoor dat slechts met zeer behendige stuurmans kunst het stationplein in één keer genomen kan worden. De OAD dreigde tenslotte de bushalte op te heffen indien er niet op korte ter mijn verbetering zou komen in de situatie. In gezamenlijk overleg is nu besloten het stationplein uit te breideh met een aantal stelconpla- ten, zoals die ook gebruikt worden in spoorwegovergangen. Hiervoor zal een gedeelte van de heg terzijde van het stationsgebouw en een aantal struiken rechts van het ge bouw worden opgeofferd. De kos ten van de tijdelijke maatregel be dragen f9000. De gemeenten Hol ten, Markelo en NS nemen ieder een derde hiervan voor hun reke ning. De Holtense Postzegelclub „H.P.C." organiseert op zaterdag 2 maart van 10.00-17.00 uur in de aula van de Scholengemeenschap haar jaarlijkse grote ruilbeurs. De voorgaande 13 beurzen moch ten zich altijd in een flinke belang stelling verheugen en het actieve clubbestuur heeft er alle vertrou wen in dat ook deze keer de belang stelling van verzamelaars uit de re gio en ver daarbuiten weer groot zal zijn. Op de beurs zullen koffie, fris drank, soep en belegde broodjes te koop zijn voor een redelijke prijs. Zij die per auto komen worden ver zocht gebruik te maken van de rui me parkeergelegenheid t>ij sport hal 't Mossink aan de Keizersweg. De toegang tot de beurs is gratis. Markelo - Tel. 19 07 /XS //fry Ned. Herv. kerk: 10.00 uur: ds. W. Vons. Bediening Heilige Doop. 19.00 uur: ds. R. Visser. Uitgangscollecte voor de zen ding. - - Oppasdienst: Joke en Alie Tem pelman. 10.00 uur Jongeren- dienst in gebouw „Irene". Diessenplas: woensdag 6 rpaart 19.30 u. ds. I. de Vrijer. Geref. kerk: 9.30 u. en 15.00 u. ds. G. J. Mink van Arnemuiden. In beide diensten is de le coll. voor de Vrije Universiteit en het Ned. Bijbelgenootschap. Twee de coll. voor rente en aflossing. Kindernevendienst: klas 3 en 4 o.l.v. Henk Beltman. Oppasdienst: Mevr. Tromop- Prins, Ingrid Stam, mevr. Riet- man-l£lein Nagelvoort. Mevr. Scheurwater-Potkamp, mevr. W. Stam-Bosschers (res.), mevr. Wieldraaijer-Nijen Twilhaar (res.). 19.00 uur: Zangavond Pröt. Chr. Vereniging „Bartimeus" m.m.v. „Holtens Mannenkoor" en In- terk. Kinderkoor „Moza'ik". Korte meditatie ds. M. Berg. R.K. kerk: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw „Irene". Dijkerhoek: 10.00 uur ds. R. Vis ser. Uitgangscollecte voor de zending. Okkenbrock: 10.00 uur: ds. G. Bouman. Doop en gezinsdienst. Zendingsbussen bij de uitgang. Nieuw Heeten: Zaterdag 1^00 uur - zondag 8.00 en 10.00 uur. Donderdag 28 febr.-zaterdag 2 maart: 10.00-17.00 uur: „Open- Huis" Deventer Mengvoeder- centrale, Roermondstraat, In dustrieterrein, Deventer. Donderdag 28 februari: 19.45 uur: gewone avond HVG „Ora et Labora" in „Irene" Provinciale Ledenvergadering Chr. Platte landsvrouwenbond in Ommen. Vertrek leden afd. Holten 08.45 u. vanaf „De Kandelaar". Vrijdag 1 maart: 20.00-22.00 uur „Open-Huis" Waterloo B.V. In dustriestraat 3. Alle geïnteres seerden zijn hartelijk welkom! 20.00 uur Theatergroep „Spek takel" uit Arnhem met „Het weerzien van Hanna" in zaal „Vosman" Org. Rooie vrouwen PvdA afd. Holten. Zaterdag 2 maart: 9.00 uur Start le deelnemers Enduro „MAC-Vooijaarsrit" (KNMV afd. Overijssel) bij camping Ve neklaas. Crossterrein „Imhof" de gehele dag gesloten. 10.00- 17.00 uur Postzegelruilbeurs Holtense Postzegelclub in aula Scholengemeenschap, Haar- straat. 16.00-18.00 uur. „Open- Huis" dierenarts P. E. Helthuis. Zondag 3 maart: 19.00 uur Zangavond Prot. Chr. Vereni ging „Bartimeus" m.m.v. „Hol tense Mannenkoor" en Interk. Kinderkoor „Mozaik" in De Kandelaar". Dinsdag 5 maart: 20.00 uur Bij eenkomst HVG Dijkerhoek in „Bethanië" Boekbespreking. Vrijdag 8 maart: 20.00 uur Gro te Bingo-avond ZW „Blauw Wit" in clubhuis 't Vletgoor (zie adv.). 20.00 uur Jaarfeest CJV „De Vriendenschaar" in „Irene". Zaterdag 9 maart: 10.00-16.00 uur Grammofoonplatenbeurs in AC Restaurant. 20.00 uur Jaarfeest CJV „De Vrienden schaar" in „Irene". Maandag 11 maart: 19.30 uur Ruilavond Holtense Postzegel club in rest. „Vosman". 20.00 uur Ledenvergadering afd. Holten van het Ned. Rode Kruis in café „De Biester". Donderdag 14 maart: 20.00 uur Bijeenkomst afd. Holten CDA in „de Kandelaar" Spr. de heer van Rossum, lid Ged. Staten van Overijssel. Onderwerp „Landbouw - ruimtelijke orde ning - milieubeheer". Zondag 17 maart: Crossterrein „Imhof' i.v.m. Motocross Zuur- berg de gehele dag gesloten. Arts J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 u. en 16.00 u. Wijkverpleging Dienst: 28/2-7/3: Zr. W. Marcus tel. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundi ge alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur. Gaardenstraat 29, tel. 6 14 36. Tevens dan afhalen en terugbezorgen van magazijnar tikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak elke le en 3e dinsdag van de maand). Tandarts: R. Brouwer Boomkamp 10A Rijssen tel. 05480-1 31 94. Spreekuur voor spoedgevallen; 17.00-17.30 uur. Dierenarts Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstr. 5 tel. 05483-6 15 15. Kleine huisdierenpraktijk P. E. Helthuis Dorpsstr. 63a tel. 6 33 77 b.g.g. 05729-22 22. Kleuter/zuigelingenbureau: Gaardenstraat 29 op afspraak. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Stichting kruiswerk Gaarden straat 29. Stichting Maatschappelijke dienstverl. Midden-Overijssel Gaardenstraat 29 tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in het Groene-Kruis- gebouw Gaardenstraat en vol gens afspraak. Ziekenvervoer 0011 of dienstdoende arts 05483-6 35 53. Open bejaardenwerk Inlichtingen tel. 05483-6 12 01 of 6 15 17. Energiebedrijf Storing elektriciteits- en gas- voorziening melden bij gem. Energiebedrijf tel. 05483-6 18 14. Politie 05483-5 13 52 of 6 26 55 na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer tel. 00 11 (dag en nacht). Gevonden: twee bruine wanten; één bruine suède want; een fietspomp van een Spartafiets; een paar zwarte dameshand schoenen; een gouden „vijfje" als hanger; één bankbiljet. Verloren: een grote houten slee een donker rode knipportemon- naimet inhoud; éen döublésleu- teitje aan een rode hanger; een giropasje; één paar blauwe kin- derwanten. Geboren: Marieke Geertrui dv. C. L. Tromp en J. van der Meu- len (geb. te Deventer). Ondertrouwd: J. Dijkink, oud 25 jaar, Holten en J. Aanstoot, oud 22 jaar, Holten. Gehuwd: J. Wegstapel, oud 29 jaar Gouda en: C. Oolbekkink. oud 25 jaar, Gouda. Overleden: H. J. Aalpol oud 82 jaar.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3