Henme Vrawink ziet toekomst zonnig ie i Het vertrouwen was geweldig" HdÉÜ Filter live in Schure Avondje theater in zaal Vosman Medische diensten Op bezoek bij. VMC-ZIJSPAN NU AL EEN SUCCES MM MEIIER 1®' SIMISI Gevonden voorwerpen HOLTEfyS MEÜWSBLAD 99 Van de Maat voorzitter af GARAGE SCHUPPERT BV DONDERDAG 21 FEBRUARI 1985 3 Aanvankelijk behaalde hij succes sen in de ruitersport om in de beginja ren zeventig over te stappen op de motorische paardekrachten. Samen met bakkenist Henk van Heek, nu de vaste partner van August Müller be haalde hij tijdens het Nederlandse kampioenschap zijspancross een keu rige zevende plaats. „Meer zat er niet in", zegt Hennie Vruwink, „ik ben veel te laat begon nen". De liefde voor de motorcross bleef overeind. Regelmatig was hij dan ook langs de lijn van de cross banen te vinden om zijn oude mak kers aan te moedigen. Later werd zijn enthousiasme nog groter toen zoon Barry zich ging toeleggen op de zijspancross. Ook zakelijk hield Vruwink zich met de motorsport bezig, al was het in de eerste jaren slechts achter de schermen. Sinds mei van het vorig jaar kwam daar verandering in. Door een in wezen onbelangrijk verschil van mening met het door hem financieel ge steund bedrijf, nam Vruwink de be slissing om zelf de constructie van zijspanmotoren ter hand te nemen. Ruimte voldoende in de grote loods aan de Markelo'seweg 17 en in okto ber werd een begin gemaakt met de productie van de eerste machine, die door de geheel nieuwe construc tie onmiddellijk een doorslaand succes werd. Het duo August Mül- ler/Henk van Heek was een van zijn eerste klanten. Doorkneed „Binnen een week hadden we er veertien verkocht", herinnert Vru wink zich. Toch is hij er de man niet naar om nu buiten zijn schoenen te gaan lopen van verwaandheid. „Ik ben slechts de man die de bedrijfs ruimte en het geld beschikbaar Zaterdag 23 februari zal in J.S. De Schure de band Filter een liveopt reden geven. De formatie Filter be staat nu al bijna weer een jaar en is opgedoken uit de as van Hengelose band „Plain". Alle leden van Filter hebben een ding gemeen: ze zijn gek op (het maken) van muziek. En of dat nou ska, funk, rock'n roll of new wave is doet er eigenlijk niet veel toe, als het maar swingt! Het bovenstaande houdt eigenlijk niet in dat muziek en tekst enige diep gang zouden missen, integendeel! De band Filter bestaat uit; Luc Bannink - slagwerk, Jacky ten El zen - zang, Roland Scheurwater - gitaar, Bert de Vries - zang en Kees van Zanten - basgitaar. Het reper toire van de band bestaat voor een deel uit eigen nummers, terwijl ook bekende nummers de revu passe ren. bouwkundige tekeningen, ontwerpen, beton- en staal tekeningen en berekeningen, begrotingen, toezicht en voorbereidende werkzaamheden. Stokkumerweg 2, 7475 MT Markelo. Tel.: 05476- 1430. heeft gesteld. Het succes is vooral het werk van de mensen achter de machines en niet te vergeten Gerrit Leunk, de constructeur. Als oud werknemer van EML in Neede, is Gerrit Leunk doorkneed in het spe ciale vak van zijspanconstructeur. Toen door de dalende conjuncteur de machines van EML minder ge vraagd werden kwam Leunk in de WW. Hennie Vruwink zag in hem onmiddellijk de man die V.M.C., zo als de b.v. in oprichting officieel te boek staat, tot een succes zou kun nen maken. Samen gingen zij aan de slag om een zijspanmotor te con strueren die door een uitgekiende constructie concurerend zou kun nen zijn. „Veel concurentie op dit gebied is er niet. EML in Neede le vert weliswaar een hoogwaardig product, maar is een stuk zwaarder én een stuk duurder. Verder zit er nog een firma in Zwitserland, maar die jongens pakken het niet profes sioneel aan. We vullen dus een gat in de markt", concludeert Vruwink tevreden. VMC richt zich niet uit sluitend op de kleine wereld van de zijspancross, maar ziet een enorme afzetmarkt in de zijspanmotoren van toerrijders. Vooral in Duits land, Engeland, de Scandinavische landen en Amerika bestaat een gro te belangstelling voor zijspanmoto ren. Momenteel heeft men reeds het proto-ontwerp gereed voor een eigen zijspanbak, die net als de fra me van de motor, vervaardigd gaat worden van hoogwaardig lichtge wicht materiaal. De eerste contac ten met Amerika hebben al weer orders opgeleverd. Handenvol werk dus voor het nieuwe Holtense bedrijf. Zoveel werk zelfs, dat zoon Barry het voor lopig zonder zijspancrossmachine uit eigen huis moet stellen. Toch wil Hennie Vruwink de zaak niet overhaasten. „Wij willen de zaak zo voorzichtig mogelijk opbouwen. Voorlopig hebben wij tijd nodig om technisch gezien alles in perfecte staat te brengen. Vooral het perso neel is hierbij van groot belang. Naast Gerrit Leunk hebben wij een aantal enthousiaste vakmensen aan het werk, zoals Henk Stevens, Eddy Lohman en Hans van Zon die straks de verkoop voor zijn reke ning gaat nemen. VMC ziet in de toekomst werkgelegenheid voor nog een aantal motorspecialisten, waarvan wij de opleiding in eigen hand gaan nemen. We zien wat VMC betreft de toekomst zonnig te gemoet". - -"v i Hennie Vruwink: een gat in de markt vullen Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. ds. R. Visser. Jeugddienst m.m.v. „He licon" en „Mozaïk". 19.00 u., ds. H. J. Ekker. Uitgangscollecte: gebouw „Irene". Oppasdienst: Mevr. Tuitert en Astrid v.d. Wiel. Diessenplas: Woensdag 27 febr. 19.30 uur ds. H. J. Ekker. Gercf. Kerk: 9.30 u. en 15.00 u. ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. voor de zending en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendicnst: Klas 1 o.l.v. mevr. J. Stam-Slotboom. Arts J. H. A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Dokter W. R. van Couwelaar is met vakantie tot woensdag 27 febr. Wijkverpleging Dienst: 21 t/m 28 febr. zr. J. Roel- Spelmoment uit „Weerzien van Hanna". ding moeilijk kunnen verwerken. Maar bovenal, beiden op een ver schillende manier. Annemiek Ver hoeven en Hanna van der Steen spelen de beide zussen. De entree bedraagt f7.50. Kaar- De Rooie Vrouwen in de Partij van de Arbeid, afdeling Holten organise ren ook in 1985 een avondje theater. Op vrijdag 1 maart a.s. komt de thea- Negen jaar geleden kondigde J. B. Prinsen, broodbezorger bij de toenmalige broodfabriek De Halm, zijn talrijke klanten aan dat hij: „voor een week of twee in de ziekenboeg zou gaan; niets bijzonders, alleen even een knobbeltje weg laten halen uit het midden van de linker hand palm". Het knobbeltje veroorzaakte hem pijn en ongerief, zodat ope ratief ingrijpen noodzakelijk was. Wat er toen in het zieken huis fout is gegaan, weet de heer Prinsen niet precies, maar in plaats van na veertien dagen weer monter en wel zijn ronde te doen door Holten en het buiten gebied werd hij arbeidsonge schikt. Door de operatie waren een aantal vitale spieren ge raakt, zodat hij volledig de kracht en het gevoel in zijn hand kwijt was geraakt. Plotseling was Prinsen uitgeschakeld, in valide verklaard. Vooral in de eerste tijd na de operatie kon hij er moeilijk vrede mee hebben. „Ik heb toen twee afschuwelijke jaren gehad", weet hij zich te herinneren. „Ik was van de ene op de andere dag uitgeschakeld, uitgeteld. Ik kon er maar niet aan wennen dat ik nooit meer met mijn bakkerswagen mijn ronde zou kunnen doen. Ik heb daardoor toen ook niet de moed op kunnen brengen om mijn klanten te bedanken voor de prettige tijd die ik hier in Holten heb gehad. Achterafheb ik daar spijt van. Ik had zo'n goede band met mijn klanten, maar ik kon eenvoudigweg niet. Het zat te diep". Uiteindelijk heeft de heer Prinsen zich met zijn lot ver zoend. Hij zocht en vond hob by's. Onder andere legde hij zich toe op tuinieren, schilde-, ren, knutselen en was hij actief in de buurtvereniging De Bek kenkamp, waarvan hij nu drie jaar voorzitter is. De gezond heid is er echter in de laatste jaren niet beter op geworden. Vorige week nog moest het hart nog even een extra stootje heb ben om weer op gang te worden gebracht. Reden voor de heer en mevrouw Prinsen uit te kijken naar een kleinere woning, die gevonden werd in Nieuw Hee- ten. Op 1 maart rijdt de verhuis wagen voor op de Oude Deven- terweg 5, bij huize Erica. Voor dat het echter zover is, wil de heer Prinsen nog graag een oude schuld voldoen: De Holte naren, en in het bijzonder zijn oude klantenkring in De Beuse- berg en op De Borkeld bedan ken voor de fijne tijd die hij en zijn gezin in Holten hebben ge had. De heer Prinsen kwam vijftien jaar geleden naar Holten als broodbezorger bij De Halm. Hij werd 60 jaar geleden geboren in het dorp Erica, waar ook de be faamde meester Brouwer werd geboren. De naam op zijn wo ning herinnert daar nog aan. Prinsen was daar werkzaam in de tuinbouw. Toen hij door de economische crisis werkloos werd, zocht hij zijn geluk in Twente in de „textiel", en ging wonen in Almelo. Hij woonde daar 21 jaar, maar naar zijn ei gen zeggen: „één en twintig jaar te lang". Zijn hart trok naar de gemoedelijkheid van het platte land en het dorp. Toen hij dan ook kon komen wonen en wer ken in Holten nam hij de kans met beide handen aan. „Vooraf ben ik bij de naaste buren gaan vragen, wat zo de gebruiken en de gewoonten waren, want we wilden ons aanpassen in onze nieuwe omgeving". Dat lukte wonderwel, zodat de familie on middellijk werd opgenomen in de Holtense gemeenschap. „Wij hebben in al die jaren, ook toen het met mij niet zo best ging, zoveel steun gehad, dat wij daarvoor iedereen willen bedan ken. Ik doe dat niet omdat ik zo nodig in de krant wil staan, maar om uiting te geven aan mijn dankbaarheid. De vroege re klanten bedank ik bij deze voor het grote vertrouwen dat zij altijd in mij gesteld hebben. Dat was in één woord geweldig. Holten is een prachtig dorp met prachtige mensen, jammer dat wij het moeten verlaten, maar vergeten doen wij het zeker niet". tergroep „Spektakel" uit Arnhem naar Holten met het toneelstuk „Weerzien van Hanna", geschreven door Evert de Jager. De voorstelling vindt plaats in café-rest. Vosman, aanvang 20.00 uur. Het „Weerzien van Hanna" is in feite niet meer dan een nachtelijk gesprek tussen twee vrouwen. Of eerder nog een gevecht, hard en on ontkoombaar. Vanaf het eerste mo ment is de spanning daarvan aan wezig, en wordt steeds verder opge voerd. De ruimte waar het zich af speelt, een buitenhuisje, wordt tij dens hun confrontatie als een gevangenis. Daarin bieden zelfs de schaars aanwezige attributen geen mogelijkheden van ontsnapping. Drie wanden, een stoel, deur, raam en twee actrices. Het gegeven: twee zussen ontmoeten elkaar weer na tien jaar. Vroeger waren zij onaf scheidelijk maar op een gegeven moment zijn ze abrupt uit elkaar gegaan. Beiden hebben de schei- De Holtense Handelsvereniging is op zoek naar een nieuwe voorzit ter. De huidige voorzitter, J. A. van de Maat heeft te kennen gegeven niet meer beschikbaar te zijn. Ook het bestuurslid B. J. Kraan stelt zich niet meer herkiesbaar. Tijdens de algemene ledenverga dering die op dinsdag 26 februari a.s. om 20,00 uur wordt gehouden in restaurant Vosman hoopt de HOV de nieuwe kandidaten ter verkie- zin| te kunnen voorstellen. Verder staan op de agenda de aanstaande zomeractiviteiten. ten zijn verkrijgbaar aan de zaal of telefonisch te bestellen op nr. 05483-6 32 10. Hoewel georgani seerd door de Rooie Vrouwen, is het avondje toneel ook voor mannen toegankelijk. De theatergroep „Spektakel" trad met „Weerzien van Hanna" reeds met succes op in een groot aantal theaters, o.a. Amsterdam, Amersfoort, Arnhem en Apeldoorn en kreeg zeer gunstige recensies in o.a. de Volkskrant, Deventer Dag blad en de Gelderlander. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 Tel. 05483-6 13 63 Donderdag 21 februari: 20.00 uur Vergadering afd. Holten Chr. Plattelandsvrouwenbond in „De Kandelaar". Spr. mevr. J. Bongers-Kaastra. Onderwerp „Drankbestrijding". Vrijdag 22 februari: 20.00 uur Discobal in café „De Wippert". Zondag 24 februari: 12.00-14.00 uur Koffie-concert formatie „Hotclub" in boerderij fa. Buur man, Oxersteeg 6, Bathmen. 14.00 uur Discobal in café „De Wippert". Maandag 25 februari: 20.00 uur Jaarvergadering MAC „De Hol- terberg" in clubhuis „De Bies- ter". Woensdag 27 februari: 14.30 uur Officiële opening Deventer Mengvoeder Centrale „DMC" (v/h Mengunie) door minister van Landbouw Braks. Donderdag 28 februari: 19.45 uur Gewone avond H.V.G. „Ora etLabora" in „Irene". Donderdag 28 februari - zater dag 2 maart: 10.00-17.00 „Open- Huis" Deventer Mengvoeder centrale, Roermondstraat, In- Gevonden: Een zilveren broche met drie Zeeuwse knoppen; een fietssleutel; een U-Balk, kleur rood, gewicht ongeveer 100 kg; een bankbiljet; een bruine por- temonnaie met rits inhoud enig kleingeld; een zilverkleurig kin derfietsje; een groene heren fiets; twee nylon wanten, kleur zwart; een kleine zwarte porte- monnaie met rits, inhoud onge veer f 20,-; een witte shawl; een portefeuille met buitenlandse Klas 2 o.l.v. Hans Paalman. Kinderoppas: Mevr. Smit-Paal man, mevr. Tromop-v.d. Meu- j len, mevr. Prins-Nijkamp (res.). Mevr. Paalman-Zwiers, Marion Dul, mevr. Dul-de Fockert(res.). R.K. Kerk: 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". Dijkerhock: 10.00 uur ds. H. J. Ekker. Uitgangscollecte: ge bouw „Irene". Okkenbroek: 10.00 uur ds. G. Bouman. Uitgangscoll. Kerk voogdij. Nieuw Ileetcn: Zaterdag: 19.00 uur. Zondag: 8.00 en 10.00 uur. vink, tel. 05700-2 27 00. Spreek uur wijkverpleegkundige alle werkdagen van 13.30-14.30 uur. Gaardenstraat 29, tel. 6 14 36. Tevens dan afhalen en terugbe zorgen van magazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak elke le en 3e dinsdag v.d. maand). Tandarts J. H. Went, Marcus Sa- muëlstr. 3, Enter, tel. 05478- 16 53. Spreekuur voor spoedge vallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts (Ook voor kleine huisdieren). W. C. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-6 20 04. Kleine huisdierenpraktijk P. E. Helthuis, Dorpsstraat 63a, tel. 6 33 77 b.g.g. 05759-22 22. Kleuter/zuigelingenburcau Gaardenstraat 29 op afspraak. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. Stichting Maatschappelijke dienstverl. Midden-Overijssel Gaardenstr. 29; tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in het Groene-Kruis- gebouw. Gaardenstraat en vol gens afspraak. Ziekenvervoer Ziekenfonds 0011 of dienstdoende arts 05483-6 35 53. Open bejaardenwerk Inlichtingen tel. 05483-6 12 01 of 6 15 17. Energiebedrijf Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij gem. Energiebedrijf, tel. 05483- 6 18 14. Politie 05483-5 13 52 of 6 26 55 na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer Tel. 00 11 (dag en nacht). dustrieterrein, Deventer. Vrijdag 1 maart: 20.00 uur: The atergroep „Spektakel" uit Am- hem met „Het weerzien van Hanna" in zaal „Vosman" Org. Rooie vrouwen P.v.dJA afd. Holten. 20.00 uur Open-Huis „Waterloo BV" Industriestraat. Zaterdag 2 maart: 9.00 uur Start le deelnemer Enduro „MAC-Vooijaarsrit" (KNMV- afd. Overijssel) bij camping „De Holterberg" (Veneklaas). 10.00- 17.00 uur Postzegelruilbeurs Holtense Postzegelclub in aula Scholtengemeenschap, Haar straat. 16.00-18.00 uur: „Open-Huis" dierenarts P. Helthuis. Zondag 3 Scholengemeen schap, 19.00 uur Zangavond Prot. Chr. Vereniging „Bartimeus" m.m.v. „Holtens Mannenkoor" en In- fcerk. Kinderkoor „Mozaïk" in „De Kandelaar". Vrijdag 8 maart: 20.00 uur Gro te Bingo-avond ZW „Blauw Wit" in clubhuist Vletgoor. valuta; Verloren: Een jongensbril in bruine koker; een magnetische reclameplaat; een blauwe kin derwant; een gouden broche (speld); een linnen tas met gym- kleren voorzien van een em bleem van de Haarschool; een grijs-zwarte fietspomp; een lin- ker want, kleur blauw; een beige mantelceintuur; twee blauwe kinderhandschoenen; een hond, Friesche stabij.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3