Doorzetting siert brandwachten „Hulp aan Polen moet doorgaan" - Aantrekkelijk spel en weinig publiek bij koffieconcert u Op bezoek bij.. - H Medische diensten van dag tot dag Kerkdiensten ■k'-MP HOLTENS NIEUWSBLAD -0-OPEIa Prima sfeer muziekavond in 't Klavier Yoga voor beginners Gevonden voorwerpen NBvP-dames bij Enko BOLSENBROEK mêêêMêêtwê GARAGE SCHUPPERT BV WOENSDAG 13 FEBRUARI 1985 i De onderscheiden brandweerlie den poseerden samen met de da mes Willems, Veltkamp en Ter Harmsel voor de fotograaf. Hoofd brandwacht Heller moest wegens uitstedigheid verstek laten gaan. Tijdens de jaarlijkse feestavond van de vrijwillige brandweer Holten, die vorige week vrijdag gehouden werd in café De Biester, werd afscheid ge nomen van een drietal trouwe corps leden, en kon aan een groot aantal brandweerlieden een diploma wor den uitgereikt als bekroning van een cursus en werd één corpslid onder scheiden wegens langdurig dienst verband. Burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard, in zijn functie als hoofd van de brandweer, reikte de di verse diploma's uit. Als eerste mocht de heer H. Wil lems de onderscheiding met de jaartekens en bijbehorende oor konde in ontvangst nemen als dank voor meer dan twintig jaar trouwe dienst. Samen met zijn col lega's G. ter Harmsel en H. Velt kamp mocht de heer Willems even later nogmaals naar voren treden, nu om afscheid te nemen van het. brandweercorps. Het drietal had op eigen verzoek ontslag gevraagd, wegens verschillende redenen. Zo wilden de heren Willems en Ter Harmsel na respectievelijk 20 en 24 jaar, plaats maken voor de jonge ren terwijl de heer Veltkamp we gens drukke werkzaamheden na negen jaar zijn ontslag indiende. ,Het langdurig dienstverband van de brandweerlieden gaf volgens de burgemeester al aan, dat de inzet van de brandweer voor de gemeen schap in Holten optimaal is. „Het is zo vanzelfsprekend, datje kunt re kenen op de brandweer, maar twin tig en vierentwintig jaar is een heel end. Dat doe je alleen als het werk je aanspreekt". Commandant Es- huis dankte het drietal voor hun uitstekende staat van dienst. Voor al de heer Willems als onderhouds- man van de brandkranen en de heer Ter Harmsel, die lange tijd de sirene heeft bediend, kregen een extra pluim. De heer Veltkamp was negen jaar lang chauffeur-pompbe diende. Kennis De vernieuwde aanpak van de brandbestrijding en het moderne materieel dat de brandweer tegen woordig ter beschikking staat, be hoeft van de brandweerlieden een grote mate van technische kennis. De tijd dat een beetje handige jon gen het ver kon brengen bij de brandweer is allang voorbij, zoals de burgemeester het opmerkte. De burgervader was bijzonder ver heugd dat zoveel brandweerlieden naast hun werk, de tijd en het door zettingsvermogen hebben weten op te brengen om de lang niet ge makkelijke cursussen te volgen om vervolgens met uitstekende cijfers te slagen. De hoogste diploma's werden behaald door H. Dam Wie- chers en J. H. Heller die slaagde voor het diploma Hoofdbrand wacht. De heer J. A. v.d. Bos slaag de voor het diploma eerste klas en de heren H. Beunk, J. W. Jacobs, J. Hofman, W. S. Boode, G. J. Fokker ontvingen hun diploma van de brandweercursus tweede klas. Spe ciale aandacht kregen de heren H. J. Wansink, H. Pekkeriet, H. Dam Wiechers en J. H. Hellers, die het EHBO-diploma behaalden. „Hier door zult u beter dan voorheen, in staat zijn te bepalen wat er voor hulp verleend moet worden. Het kan van levensreddend belang zijn te weten of een slachtoffer ja, dan nee vervoerd mag worden of ander zins geholpen moet worden. Zon der die specifieke kennis wordt de schade wellicht nog groter dan het ongeval", aldus burgemeester Van Rappard. Per 1 maart zullen de he ren A. Willems, J. A. Tuiter, G. Mey- erink, H. Eshuis en J. F. M. Marken- stein het brandweercorps gaan ver sterken. Met het ensemble Ad Lebitum kre gen we in Holten een concert van een opmerkelijk ensemble. Niet alleen qua techniek, ook de wijze van sa menspelen verried een grote dicipli- ne, waarbij hoboïst Sjo Gelissen en Henrie Pastoor met fagot excelleer den zonder fluitiste Ellen Hardy en klarinettist John Keulers tekort te doen. Ellen Hardy bleef soms wat aar zelend. Als jonge musici niettemin wisten zij in hun samenspel een grote homogeniteit te bereiken. Daarin lag een grote belofte voor de toekomst. Het programma was heel gevarieerd, allereerst door de spreiding in de tijd van onstaan van de verschillende composities en bovendien door de bezetting, zo bleek Sjo Geüssen op piano al evengoed waardoor de variatie in bezetting veel mogelijkheden biedt. Het ensemble speelde als eerste een fuga voor 4 blaasinstru menten van de Nederlandse 17e eeuwer Matthias Mercker. Mooi van toon maar pas in Vivaldi's con cert no. 25 in ontwaakte hun muzi kale gevoel. Vooral in het prachtige largo, waarbij de fluitiste en de ho boïst fraai tegenspel lieten horen. In de daarop volgende Tarantella op. 6 van Saint Saens, werd het mu zikale vuur op gestookt waarbij Sjo Gelissen op piano de stuwende krachtwas. Het gematigd moderne divertimento van Jan Harrold was aantrekkelijk gespeeld en in de drie moravische dansen van Leos Jana- cek werden de verschillende facet ten van dit ensemble nog eens sa mengevat. Na de pauze volgde een aantrekkelijk gespeeld trio van Francois Devienne, waarna een compositie uit 1967 van Bo Nilsson voor een boeiend contrast zorgde. Van de onbekende Slavische com ponist Bela Tardo viel tenslotte een divertimento te beluisteren waarin de musici afwisselend de Markelo - Tel. 19 07 Amper een jaar geleden gin gen vanuit Holten dozen vol kle ding en voedsel, ingezameld door de afdeling Holten van de Stichting „Oost Nederland helpt Polen", richting By dgoszcz, 350 kilometer na de Poolse grens. De nood was hoog. Vele Poolse families leefden in omstandigheden die in de zoge naamde „beschaafde" wereld niet meer voor mogelijk werden gehouden. Het voedsel was op de bon, schreeuwend duur en slechts na uren lang in de rij te hebben gestaan verkrijgbaar, als er al wat te kopen viel. Kle ding, vooral schoeisel, was schaars en van zeer slechte kwa liteit. Inmiddels heeft de grote hongersnood in Afrika de aan dacht van het Poolse leed ver drongen. Heel terecht, vindt mevrouw J. H. Hoogakker-van Bergem, initiatiefneemster van de Holtense Polenactie, al voegt zij er onmiddellijk aan toe dat de bevolking in Polen ook nu nog dringend hulp nodig heeft. „De mensen sterven er niet van de honger, zoals in Afrika, maar daar is dan ook alles mee ge zegd. Nog steeds leven de Polen onder de.meest armoedige om standigheden. Vrijwel het gehe le schamele loon gaat op aan voedsel, zodat er niets over blijft om kleding van te kopen. De rantsoenering is opgeheven. Al leen het vlees is nog op de bon. Er is echter een groot gebrek aan voedsel. Verse groente en fruit is vrijwel niet verkrijgbaar, en het vlees is onbetaalbaar. Het gevolg is dat de algemene gezondheidstoestand van de Polen erg slecht is. Niet zonder verontwaardiging in haar stem vertelt mevrouw Hoogakker over de reacties die zij soms krijgt van bekenden die in Polen met vakantie zijn ge weest. „Ze denken dat het alle maal wel meevalt. De mensen daar zagen er toch keurig ge kleed uit? Ja met jouw oude jas of jouw schoenen aan; geschon ken en ingezameld door de hulp verleningsinstanties in Neder land is dan mijn antwoord". „Dat is juist de kracht van de hulpactie aan Polen", meent mevrouw Hoogakker. „Je kunt helpen, zonder dat het je een cent kost". Overtollige kleding, mits heel en gewassen is nog steeds van harte welkom op de Fazanten weg 11 in Holten. Van daar uit gaat het naar het verza melpunt in Almelo, waar wordt ingepakt. Zodra er weer een vrachtwagen vol is en de beno digde gelden bijeen zijn „gebe deld" om de transportkosten te financieren, gaat een ploeg van Stichting „Oost Nederland helpt Polen" op pad. De aan dacht richt zich nu vooral op de kinderen en bejaarden in de om geving van Poznan. Via de Pool se stichting „Jeugd onder dak" probeert men de nood te lenigen van 1617 families, voornamelijk alleenstaande moeders met in totaal 5554 kinderen. De Poolse stichting ontvangt o.a. hulp voor hun hulpcentra voor pa tiëntjes met suikerziekte, gees telijk gehandicapte kinderen, minder valide kinderen en pa tiëntjes die slechts via een spe ciaal dieet in leven kunnen blij ven. „Vooral het gebrek aan me dicijnen is dramatisch", zegt mevrouw Hoogakker. „Er zijn ziekenhuizen met meer dan 400 patiënten, die maar voor 150 pa tiënten medicijnen hebben. Stelt u zich eens voor, dat zo'n situatie zich in een van onze zie kenhuizen zich zou voordoen". Nederlandse artsen en apothe kers hebben een groot aantal ziekenhuizen geadopteerd, zo als de we werk artsen en apothe kers in Oldenzaal onder leiding van dr. Frans Wagenaar die een Pools longziekenhuis onder hun hoede hebben genomen. Ook een bejaardencentrum met 60 zeer arme oude mensen wordt vanuit Oost Nederland van kle ding voorzien. Samen met haar man heeft mevrouw Hoogakker enkele be zoeken gebracht aan Polen. Be zoeken die haar ervan hebben overtuigd dat de hulp vanuit het rijke Nederland nog steeds dringend nodig is. „Wie werk heeft in Polen, zal het overleven. Wie niet werkt, zoals kinderen en ouden van dagen hebben zonder hun hulp nauweüjks kansen". bijna staccato gespeelde ritmische figuren omspeelden met sterk wis selende melodiën. Een en ander werd met een uitbundig applaus beloond. Helaas was de publieke belang stelling erg klein, wat welhaast tragisch is tegenover dergelijk en sembles. Te weinig mensen besef fen welk voorrecht het is goede en sembles zo dicht bij huis te kunnen beluisteren. Het is te hopen, dat de vele liefhebbers van deze muziek aansporing krijgen om de overige concerten goed te bezoeken. Het is de moeite waard. R. Berends. Dinsdag 5 februari j.l. werd de twee de muziekavond bij 't Klavier gehou den. Na het succes van de eerste avond, vorig jaar, besloten de organi satoren Jos Kamphuis en Herman Ga- zan met deze avonden door te gaan. Dit keer traden op Flashback, een for matie uit Holten en Oakfield uit En schede. Flashback, bestaande uit Ronnie Hulleman - zang, Arno Keestra - gitaar, Arjan Beumer - basgitaar, Edwin van Hoevélaak - drums en de background-zangeressen Alice Bruins en Joke Vruggink, gaven anderhalf uur lang een vlot achter elkaar doorlopende serie nummers ten gehore, voorzien van een goede show. Van deze groep zullen wij in de toekomst nog veel horen. Oakfield uit Enschede is een groep die al diverse jaren met el kaar musiceert, maar zuiver als hobby. Zij spelen nummers van o.a. Stones, NeU Young en Bob Dylan. Het begin van hun optreden in 't Klavier werd bemoeilijkt door een ontstemde gitaar omdat deze zo van de kou in de warmte kwam. Na dat alles gestemd was werden de talrijke muziekliefhebbers verrast op een prima stukje muziek. In de pauze van hun optreden trad zan geres Edith Meier, samen met gita rist Geert Hof van Oakfield op, waarna de groep nog een 5 tal num mers bracht. Gezien de reacties van het 175 man tellende publiek gaan Jos Kamphuis en Herman Gazan door met het brengen van „soft-rock" in 't Klavier, wat kenne lijk in een grote behoefte voorziet. OYOTAj Schuppert De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 r~Tér.'Ö5483"6 13 63 Het bestuur van s.v. Bato heeft het. voornemen om op 27 februari een nieuwe cursus Yoga te starten voor diegenen, die nog niet eerder met Yoga hebben kennis gemaakt. De cursus zal uit ca. negen lessen bestaan en zal worden gegeven on der zeer deskundige leiding van Monique Schunck. De cursus zal gehouden worden op de woensdag morgen van 10.45-11.45 uur in het gymnastieklokaal aan de Dorps straat. Opgave bij het secretariaat van s.v. Bato, mevr. W. M. G. Eg- gink-ten Velde, tel. 6 20 00. KNIPTIP Fotografeer uw huis eens als het heeft gesneeuwd. In zo'n ver sierde wereld komt het extra voordelig uit. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. R. Visser (Heilig Avondmaal), 19.00 uur ds. H. J. Ekker. Uit gangscollecte: Fonds Kerkinte rieur. Oppasdienst: Joke Vogely en Joke Markvoort. 10.00 uur: Jon- gerendienst in gebouw „Irene". Diessenplas: Woensdag 20 febr. 19.30 u.,ds. W. Vons. Geref. Kerk: 9.30 en 15.00 u., ds. H. J. Zwarts van Apeldoorn. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en af lossing. Kindernevendienst: Klas 3 en 4 o.l.v. mevr. G. van Zeijts. Oppasdienst: Mevr. Lubber- dink-Oldenhuis, mevr. Harbers- Potman, mevr. Jansen-Stam (res.). Anja Veldhuis, Wilma Po- liste, mevr. Baerends-Norder (res.). R.K. Kerk: 10.00 uur Heilige mis in gebouw „Irene". Dijkerhock: 10.00 uur ds. H. J. Ekker. Uitgangscollecte: Fonds Kerkinterieur. Okkenbroek: 10.00 u., ds. G. Bouman. Uitgangscoll. Prot. In- terk. Thuisfront. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur - Zondag 8.00 en lO.OOuur. Arts J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 en 16.00 u. Dokter W. R. van Couwelaar is met vakantie van maandag 18 tot woensdag 27 februari. Wijkverpleging Dienst: 14 t/m 21 febr. Zr. T. Kamphuis, tel. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundi ge alle weekdagen van 13.30- 14.30 uur. Gaardenstraat 29, tel. 6 14 36. Tevens dan afhalen en terugbezorgen van magazijnar tikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak elke le en 3e dinsdag v.d. maand). Tandarts W. J. Zwijnen, Pelmolenweg 4, Rijssen, tel. 05480-1 22 60. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 u. Dierenarts (Ook voor kleine huisdieren) Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstr. 5, tel. 05483-6 15 15. Kleine Huisdierenpraktijk P. E. Helthuis, Dorpsstr. 63a, tel. 6 33 77, b.g.g. 22 22. Kleuter/Zuigelingenbureau Gaardenstraat 29 of afspraak. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar- denstr. 29. Stichting Maatschappelijke dienstverl. Midden-Overijssel Gaardenstr. 29, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in het Groene-Kruis- gebouw, Gaardenstraat en vol gens afspraak. Ziekenvervoer 0011 of dienstdoende arts 05483-6 35 53. Open bejaardenwerk Inlichtingen tel. 05483-6 12 01 of 6 15 17. Energiebedrijf Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij gem. Energiebedrijf, tel. 05483- 6 18 14. Politie 05483-5 13 52 of 6 26 55 na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer Tel. 00 11 (dag en nacht). Zaterdag 16 februari 13.00 uur. Keuring wagens etc. carnavals optocht. Vertrek optocht Kei zersweg 13.45 uur, 15.00 uur. Kindercarnaval in zaal „Vos man" 20.30 uur. grote carnavals avond in zaal „De Poppe". Zondag 17 februari: 13.00 uur: Gecostumeerde voetbalwed strijd op „Meermanskamp" om de „Keune-cup". Aansluitend „Kleintje-carnaval" in Hofbar „Tonnie en Betsie". 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wip- pert". Maandag 18 februari: 20.30 uur Rosenmontag in café Jansen met de „Funmakers" Dinsdag 19 februari: 15.00 uur Bejaardencamaval in Hofbar „Tonnie en Betsie". 20.00 uur Bijeenkomst Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in Bethanië. Eigen avond met col- lagewerk. 20.00 uur: Ned. Bond van Platte landsvrouwen afd. Holten in zaal „Vosman". Ned. Spoorwe gen: „Reizen door de eeuwen heen", dia-serie over de konink lijke treinen in Europa en een quiz. 20.00 uur „Politiek-cafe" afd. Holten WD in café-rest. „De Biester". Spr. de heer Ankers mit, lid van Ged. Staten Overijs sel. 20.30 uur: Afisluitingsfeest car naval '85 in „Hofbar". Woensdag 20 februari 14.30 uur Bejaardensociëteit Holten in gebouw „Irene. 20.00 uur Ledenvergadering afd. Holten CBTB ten huize van voorzitter E. Stam, Schreurs- weg 3, Look. 20.00 uur Jaarvergadering „De Bergvliegers" in clubhuis. Hul diging generaal-kampioenen seizoen '84. Donderdag 21 februari 20.00 uur Vergadering afd. Holten Chr. Plattelandsvrouwenbond in „De Kandelaar" Spr. mevr. G. J. Bongers-Kaastra. Onderwerp „Drankbestrijding". Maandag 25 februari: 20.00 uur Jaarvergadering M.A.C. „De Holterberg" in clubhuis „De Biester". Vrijdag 1 maart 20.00 uur Thea tergroep „Spektakel" uit Am- hem met „Het weerzien van Hanna" in zaal „Vosman". Org. Rooie vrouwen PvdA Holten. 20.00 uur Open Huis Waterloo BV, Industriestraat. Zaterdag 2 maart 10.00-17.00 uur Postzegelruil beurs H.P.C. Holten in aula Scholengemeenschap. 10.00-17.00 Open Huis Mengu- nie Deventer, Roermond straat 10. 16.00-18.00 Open Huis dieren arts P. Helthuis. Gevonden: een chroom quartz hor loge; een langwerpige speld met „parel" en steentjes; een herenhor loge quartz merk Piratron; een paar nieuwe rode sokken; een blau we wollen handschoen; twee stoel- hoezen; een bruine hond (Pincer) reu. Verlóren: Renault sleutels aan BP hanger; twee sleutels aan een brum leertje; een zwarte wollen hand schoen, rechts; een contactsleute1 van een Zündapp in een blauw hoesje; een zilveren broche mei drie Zeeuwse knopjes; een hond Golden Retriever, reu met tatoua ge YGN 2042. Vijf en tachtig dames van de Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Holten werden vorige week gastvrij ontvangen door het25 jarig bedrijf Enko. Aan de hand van een dia-serie werden de dames door het moderne bedrijf gevoerd. Persoon lijk mochten zij een kijkje nemen in de grote vriescellen. Aan de rond gang was ook een leuke prijsvraag verbonden. Vijf dames wonnen een prijs door het juiste aantal gehakt balletjes te raden. Twee dames kre gen de poedelprijs. Royaal werden de dames getrac teerd op Enko-producten. Me vrouw A Obrecht-Brands dankt» na afloop namens de afdeling vooi de gezellige en leerzame avond. Al> dank bood zij de medewerkers var die avond een handdoek van Hol ten aan.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3