Aandacht trekken... Has NiiuuvshlM, Geen kijk op afbraak oude pand Mengunie Dierenpraktijk groeit tegen verdrukking in 1 I Deelname Jongerendag is groot MINISTER OPENT NIEUWE VESTIGING j Openbaarheid op de tocht U ontvangt een fraaie Verwisseling WD-data Protest tegen doortrekken van Haarstraat Holten s Nieuwsblad Donderdag 7 februari 1985 - 37e jaargang - nr. 6 Abonnementsprijs f 34.25 Losse nummers 75 cent Gedrukte oplage 3075 ffi00ÊmSS Ondanks de sombere voorspellingen, dat dit jaar. het aantal nieuwe leerlingen voor de Scholengemeenschap Holten drastisch zou teruglo pen, kan nu bijna al weer gerekend worden op tenminste tien brugklas sen voor het komende schooljaar. Vrijdagavond kregen de toekomstige brugklassertjcs en hun ouders de gelegenheid kennis te maken met de school tijdens het Open Huis, waarvan honderden gebruik maakten. Het was een drukte van belang in de gangen en verschillende leslokalen. Aangemoedigd door de „ervaren" leerlingen van S.G.H. konden de zesde klassertjes alvast kennis maken met de eerste beginselen van vrijwel alle vakken. In de aula speelde het eigen schoolorkest en in de handar- beidlokalen kon naar hartelust geknutseld worden. Ook de voorlichting van rector Bakker werd met aandacht gevolgd. In de kelder dromden de geïnteresseerden samen rond de groene schermen van de computers. Ook de niet zo spectaculaire vakken probeerden alvast wat bekendheid te brengen bij de nieuwe lichting. Zo bijvoorbeeld het vak Latijn, een vaak onbegrepen vak dat afgeschilderd wordt als saai, en te moeilijk. Yvonne Hanenberg, Jeanet van Bruggen en Beate Zwijnenberg, zijn het met die stelling beslist niet eens. Vandaar dat zij, gekleed in Romeinse toga, de aandacht trokken voor de lessen Latijn. „Het is reuze interessant. Je leert niet alleen de Latijnse taal, maar ook de geschiedenis van het Oude Rome", aldus de drie „Romeinse schonen". Dat in het vijfde jaar een werkweek wordt gehouden in Rome, is daarbij nog een extra stimulans voor de dames. „Wij raden alle leerlingen aan die later bijvoorbeeld talen willen studeren om vooral Latijn als bijvak te kiezen. Het is niet al leen nuttig, maar ook erg leuk". De openbaarheid van ge meentelijke commissievergade ringen blijkt voor een aantal raadsleden nog geen vanzelf sprekende zaak te zijn. Tijdens de eerste evaluatie, na een jaar van proef, in de commissie fi nanciën bleken de stemmen ge lijk verdeeld WD en CDA te gen, en PvdA en Gemeentebe lang voor, al had ieder voor zich zijn eigen uitgangspunten en ar gumentatie om voor of tegen te stemmen. Volgens PvdA-raadslid W. Dalhuijsen is openbaarheid een vanzelfsprekendheid, terwijl J. Warrik (Gem. belang) slechts voorstemde omdat de regelge ving in Nederland hiertoe aan leiding geeft. Het CDA bij mon de vanhet commissielid H. Dul kwam tot zijn afwijzing op grond van de „affaire Murris", dat in de openbaarheid kwam door loslippigheid van een van de commissieleden die uit een besloten vergadering klapte, terwijl de WD (H. Spijker) ten slotte geen heil zag in openbaar heid omdat het publiek tijdens de commissievergaderingen de grote afwezige was en de pers slechts de smakelijke onderde len naar het publiek doorspeelt. Met uitzondering van de PvdA-er Dalhuijsen werden door de overige commissieleden oneigenlijke argumenten aan gevoerd omtrent de openbaar heid, de publieke interesse en de taak hierin voor de pers. De pers is slechts een doorgeefluik van de gevoerde discussie. Aan de taak van de commissieleden om zo duidelijk en zakelijk mogelijk die discussie te voeren; de aan wezigheid van het publiek is hierbij niet maatgevend. Poli tiek wordt vaak een spel, maar is slechts een vertegenwoordi ging van de bevolking in de ge meenteraad. Hoe eerder hier over geïnformeerd kan worden, des te meer weet de bevolking zich betrokken. Besturen in openbaarheid is vaak een toch tige aangelegenheid, waarin men al vlug een kou kan oplo pen. Onder het motto „Een zondag an ders" hebben het Christelijk Jonge- renverbond. De Provinciale Her vormde jeugdraad en het Provinci aal Gereformeerd Centrum voor Jeugd- en Jongerenwerk uit Over ijssel voor komende zondag 10 fe bruari voor de derde keer in succes sie een Jongerenzondag georgani seerd. Niet minder dan 130 jonge ren hebben voor deze bijeenkomst, die gehouden wordt in Holten, in geschreven. Dit jaar wordt aan de Jongeren- zondag een extra accent gegeven door de deelname van ouderen aan een gedeelte van het programma, dit in het kader van de NCRV-aktie „Voor elkaar" De ouderen hebben bijzonder enthousiast gereageerd op de uitnodiging van de jongeréh. Verwacht wordt dat een dertigtal oudere Holtenaren aan de uitnodi ging gehoor zal geven. De Jonge renzondag heeft als thema meege kregen „Recht op je eigen plek, maar niet ten koste van anderen", en wordt gehouden in gebouw Ire- Uitgeversmaatschappij Van derLoeffBV in samenwerking met de stichting Jiollens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-6 30 22. Advertenties: Gertfertsingel 41, Enschede Tel. 053-32 01 41 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104, Boekelo Tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37, tel. 05483- 6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewer ker: J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483- 613 56 Advertentie-adviseur: W. Frederik.s Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal Tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Schoutenstraat 33a Tel. 05483-6 13 25 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 612 24 tot dinsdag 12 uur. In BathmenH. Voogs- geerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter baüpoint geïnformeerd. als u ons een nieuuue daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voer het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 32,92 Landbouwminister Braks zal op 27 februari a.s. 's middags om 15.00 uur de officiële opening verrichten van het nieuwe bedrijf D.M.C. aan de Roermondstraat 10 te Deventer. De letters D.M.C. staan voor Deventer Mengunie Centrale, de nieuwe com binatie die is opgebouwd uit de mengvoederbedrijven Ten Have, Olst/Boskamp; Bessem b.v. Oude Mo- len/Lettele en de Holtense Mengunie. De directie wordt gevormd door J. Wansink, productie en expeditie, J.H.M. ten Have, verkoop H. Dik kers, inkoop en algemene zaken. Het nieuwe bedrijf is het modernste op dit gebied ter wereld. „Die voorsprong is maar tijde lijk", zegt directeur Henk Dikkers relativerend. „Voor datje het weet wordt je door nieuwe ontwikkelin gen op verwerkings- of computer gebied ingehaald, maar voorlopig blijven wij nog wel een tijdje het In het bericht over de bijeenkom sten die de WD de komende weken in de regio organiseert, zijn vorige week enkele data verwisseld. De af deling Holten houdt op 19 februari in café De Biester een liberaal café waarvoor het statenlid J. Ankers mit is uitgenodigd, terwijl niet op 11 maar op 12 februari in de Foyer van de Deventer Schouwburg mr. drs. F. Bolkestein zal spreken. modernste". De volledig computer gestuurde productie is al in volle gang. Als sluitstuk van de operatie verhuisde enige weken geleden de administratie vanuit het Holtense naar het hypermoderne kantoor pand naast de grote productie ruimte. Ook de administratie wordt volledig verwerkt met be hulp van de computer. Met de verhuizing kwam een ein de aan een jarenlang omstreden aanwezigheid van een typisch Hol tens bedrijf in het centrum van Hol ten. Er resteren nog de winkel van de Mengunie en het grote lelijke be drijfspand achter de supermarkt van de gebroeders Wansink. Wie echter mocht verwachten dat met de ingebruikneming van het D.M.C. pand op het Deventer in dustrieterrein het pand zal worden afgebroken om plaats te maken voor woningbouw of iets in die trant, komt bedrogen uit. Het oude Menguniepand zal geschikt ge maakt worden voor de verwerking van grondstoffen voor de menselij ke consumptie. De winkel zal wor den uitgebreid en als contactpunt gaan fungeren voor de lokale klant. De droom van het gemeentebe stuur om op die plaats woning bouw te plegen, blijft vooralsnog een droom. „Wij zijn een bedrijf, geen sociale instelling", reageert Henk Dikkers. „Als ik op die ma nier het bedrijf zou leiden, gaan we gauw failliet". De pijn omtrent de uitbreiding van het Holtense be drijf, is bij Dikkers nog niet geheel verdwenen. Wie de berichten in de plaatselijke en lokale pers goed heeft bijgehouden, herinnert zich de opwinding die in 1976 ontstond toen de Mengunie uitbreiding aan vroeg van het bestaande complex. De Mengunie bestond toen bijna tien jaar, ontstaan uit een samen gaan van de maalderijen van de ge broeders Wansink en Dikkers. Als Holtenaar in hart en nieren (de his torie van de familie Dikkers in Hol ten gaan terug tot 1550) heeft direc teur Dikkers er moeite mee gehad dat de puur Holtense ontwikkeling niet in het eigen dorp kon worden voortgezet. Ook de manier waarop gereageerd werd op het - volstrekt - legale verzoek tot uitbreiding is nog niet uit zijn geheugen gewist. Ondanks de verhuizing van Hol ten naar Deventer voelt D.M.C. zich nog nauw verbonden met de „thuisbasis". „Wij proberen het contact met de klant niet te verlie zen", aldus Dikkers. „Tenslotte ko men wij zo'n twintig tot dertig keer per jaar bij onze klanten. Daardoor ben je nauw betrokken bij het wel en wee van hele families. Ondanks dat wij nu wat uit het oog zijn ver dwenen, willen wij de gemoedelijke sfeer die altijd in het Holtense be drijf heeft geheerst in de nieuwe combinatie voortzetten". Op zater dag 2 maart wordt in Deventer „Open Huis" gehouden. Tegen alle verwachtingen in blijkt de nieuwe huisdierenpraktijk van die renarts Peter Helthuis, gevestigd aan de Dorpsstraat, nu al uit het jasje ge groeid. Aanvankelijk lag het in de be doeling de praktijk in Holten slechts als dependance te laten fungeren van de dierenkliniek van dierenarts Her man Aa te Espe. Door de grote toe loop van (huisdieren)patienten heeft men besloten om de Holtense vesti ging verder uit te breiden en geschikt te maken voor vrijwel alle behande lingen. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de uitbreiding van het gebouw. Zo is inmiddels een operatietafel geïnstalleerd en een röntgenapparaat. Ook een klein la boratorium, geschikt voor bloed, urine- en mestonderzoek krijgt een plaats in de nieuwe uitbouw, even- Mengunie Holten: foeilelijk, maar bedrijfsmatig. als de kantoorruimte. Daarnaast komt een speciale afdeling voor ge wonde dieren, zodat de Holtense vestiging nu geheel zelfstandig kan functioneren. Opvallend is het „kijkvenster", dat vanuit de aparte wachtruimte zicht geeft op de ope ratietafel, zodat men nauwgezet de verrichtingen aan Bello of Minette kan volgen. Op zaterdag 2 maart kan men tussen vier en zes uur een kijkje nemen in de nieuwe huisdie renpraktijk. Ondanks dat de praktijk kenne lijk in een groote leemte voorziet (vooral tijdens het avondspreekuur zit de wachtkamer steeds vol), ver loopt- de verstandhouding met de overige twee dierenartsen in Hol ten niet zonder problemen. Zo is bij de Maatschappij voor Diergenees kunde "gevestigd in Utrecht, be zwaar aangetekend tegen het lid maatschap van dokter Helthuis en de nieuwe vestiging ter discussie gesteld. Woordvoerder Bos van de Maatschappij deelde desgevraagd mee, dat iedereen die in het bezit is van een door de Maatschappij voor Diergeneeskunde erkend diploma zich vrij mag vestigen in Neder land. Wel is het gebruikelijk dat hiervan de vestigingscommissie van de maatschappij in kennis wordt gesteld, evenals de reeds ge vestigde collega's De Scholengemeenschap Holten en De Lathmer hebben bezwaar aangetekend tegen het voornemen De Haarstraat door te trekken naar de Keizersweg. De gemeente stelt dit voor terwille van de ontsluiting van de tien woningen die daar ge bouwd zullen worden. De Haar straat is momenteel een doodlo pende straat. Het plan is om van Haarstraat in het nieuwe gedeelte een straat met eenrichtingsverkeer te maken.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1