Echtpaar Aaftink 60 jaar getrouwd Bejaarden horen in het centrum' Kerkdiensten Op bezoek bij.. Optocht dit jaar groter dan ooit Medische diensten Raads agenda werd snel afgewerkt HOLTENS NIEUWSBLAD HHHHSifii BURGERLIJKE STAND GARAGE SCHUPPERT BV DONDERDAG 31 JANUARI 1985 In precies een half uur heeft de ge meenteraad maandagavond de twaalf punten tellende agenda van de januari-raadsvergadering afgewerkt. Grote eenstemmigheid alom. Slechts met een enkele kanttekening van de raadsleden werden zonder tegen stemmen alle voorstellen van het col lege aangenomen. De aanbesteding van het nieuwe gemeentehuis kan inderdaad na de zomervakantie verwacht worden nu de gemeenteraad het crediet- voorstel, groot f232.945, voor de voorbereidende werkzaamheden heeft goedgekeurd. Wel zal het col lege de raadsleden met grote regel maat op de hoogte moeten houden van de vorderingen om de „grote eenstemmigheid die over dit onder werp in de raad heerst" zoals het PvdAraadslid W. Dalhuijsen het uitdrukte, niet te verstoren. Voor zitter van Rappard zegde toe dat de raad bij alle daadwerkelijke stap pen zo uitgebreid mogelijk zal wor den ingelicht, maar dat het niet doenlijk is alle werkzaamheden rond het nieuwe gemeentelijk naar de raad door te spelen. Het CDA-raadslid H. Westrik plaatste, evenals in de raadsverga dering van december, kanttekenin gen bij de uitstraling die de Holten- se Muziekschool heeft naar de an dere verenigingen. Hij wilde een bredere basis voor de school en een goede overlegstructuur naar de commissie Sociaal Cultureel Werk. Hij vond het hypocriet om nu al te denken aan kortingen op de ge meentelijke subsidie in de komen de jaren, aangezien de muziek school een school in opbouw is. Wethouder Rustebiel becijferde dat de bijdrage van het rijk in de komende jaren een daling te zien geeft, terwijl de kosten voor de leer krachten nog aanmerkelijk toe zal nemen. Nog 46 procent van de les sen op de muziekschool wordt ge geven door niet bevoegde leer krachten, waarvan de loonkosten lager zijn dan de bevoegde leer krachten. Binnen enkele jaren zul len de lessen uitluitend door be voegde leraren gegeven mogen worden. „Wij moeten er voor waken dat de personeelskosten op de nek van de gemeente wordt gescho ven". Herman Johan Aaftink (84) en Be- rendina Hegeman (86) hebben op dinsdag 22 januari '85 het feit her dacht dat ze 60 jaar geleden elkaar voor altijd trouw beloofden. Dit ge beurde ten stadhuize van Rijssen waar hun huwelijk werd voltrokken door gemeente-secretaris Roelof Bos nia. Op diezelfde dag trouwden een zuster van Herman met een broer van Berendina dus dubbetfeest in de fami lie. Een feest dat zo ais toen gebruike lijk, op zeer bescheiden wijze werd gevierd. Het diamanten bruidspaar Aaf- tink-Hegeman ontmoette elkaar voor de eerste keer op Hemel vaartsdag 1922 tijdens een buiten- feest op het sportpark van de voet balclub „Rijssen Vooruit" en be sloot toen om 's avonds te gaan dansen in het Parkgebouw te Rijs sen. Uit deze eerste kennismaking kwam het tot vaste verkering en 3 jaar later tot het huwelijk tussen de Hol tense horlogemaker en de doch ter van de Rijssense caféhouder Hegeman op het Schild. Aaftink, in Holten geboren en ge togen kwam als 15-jarige knaap aan het werk bij horlogemaker Langeler die toen een klein winkel tje annex werkplaats had in een ka mertje bij Vincent (Jan Grofs) aan de Beusebergerweg. Na plm. 1 jaar kwam hij voor opleiding bij horlo ge- en klokkenmaker Dollekamp in Rijssen waar hij plm. 7 jaar (met onderbreking door militaire dienst tijd) met veel plezier heeft gewerkt. Aaftink begon in 1923 voor zichzelf in een gedeelte van het pand van garagehouder T. Stukker (Kleine Teunis) in de Dorpsstraat en ves tigde zich in januari 1925 in het nieuw gebouwde pand op de Smidsbelt. Kontant betalen was er in die jaren nog niet bij. Een groot aantal klanten betaalden eens per jaar. Optiek Om financieel wat meer armslag te krijgen ging Aaftink z'n werkter rein uitbreiden met optiek. Voor het mogen uitoefenen van het vak opticien moest hij in Leiden exa men doen wat voor hem als een van de oudere kandidaten bestond in het maken van een proefwerk dat weinig voorstelde. Hij ging dan ook met het diploma huistoe. Veel van z'n klanten had Aaftink onder de boeren aan wie hij vaak nieuwe klokken verkocht. Een „schaduwkant" aan deze verkoop was bijna altijd datje de oude klok moest inruilen voor 5 of 6 gulden. Men bleef zitten met de oude niet te maken Friese staartklokken die werden opgeslagen op de zolder. „Achteraf gezien had ik ze moeten bewaren want ze waren later hoe slecht dan ook en met houtworm heel veel geld waard". In 1967 deden Herman en Beren- dina (die meer dan 40 jaar de winkel deed) de zaak op Smidsbelt over aan hun zoon Gerrit die er in 1973 een punt achter zette. Dat beteken de opheffing van de zaak. De naam Aaftink blijft echter in de horloge rie en optiekbranche want een kleinzoon heeft een zaak in Didam. „Met weemoed", zo zei de heer Aaftink, „denk je in deze dagen toch terug aan de Smidsbelt van vroeger waar in het gezellige kleine winkeltje van Jan Albert van den Bos van alles en nog wat te koop was op het gebied van het zgn „kleinvak", waar smid Van den Bos de paarden rondom besloeg voor 12 en een halve gulden, waar je in dorpshotel Holterman een borrel tje kon drinken voor 5 cent en in de Sikkenstraat kapper Ten Hove (Kaal'n Dieks) je haar knipte voor een dubbeltje. Het diamantenpaar heeft 3 kin deren, 4 kleinkinderen en 6 achter kleinkinderen. Tijdens de receptie in rest. „Vosman" kwamen velen gelukwensen en op Kolweg 41 kwa men burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard en mevr. van Rappard-Buitenhuis feliciteren na mens het gemeentebestuur. Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. H. J. Ekker. Thema- dienst Werelddiaconaat. Uit gangscollecte: Werelddiaco- naat. Oppasdienst: Mevr. Wolters- Tesselink en Annet Vukkink. 10.00 uur Jongerendienst in ge bouw „Irene". Diessenplas: Woensdag 6 febr. 19.00 u. ds. Visser, H. Avond maal. 19.00 uur Open Deur- dienst in geref. kerk Pastoor G. de Ridder van Deventer. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. D.H. Borgers van Den Ham. Kindernevendienst klas 5 en 6 o.l.v. Chris Offringa. 15.00 uur ds. Th. J. van Loo van Vroomshoop. In beide diensten is de coll. voor het Werelddiaconaat en de 2e voor rente en aflossing. Een van de wagens in de carna valsoptocht 1984. Wonen is meer dan een dak boven het hoofd hebben. Wonen is een thuis hebben. Wonen is: „mijn huis is mijn kasteel". Dat kan staan in de Holterberg of in het villapark, maar evenzogoed in de Roerinkstraat, Gaarden- straat of in De Haar. Het is maar wat men er van maakt. De kapi taalkrachtigen in Holten heb ben wat koopwoningen betreft, de vrije keus; tenminste als het banksaldo het toelaat. Voor de anderen ligt het wat gecompli ceerder. Wie om welke reden dan ook in Holten een woning wil huren zal zich moeten wen den tot de commissie voor woonruimtezaken die, met een onderbreking van enkele jaren, het college van b en w adviseert bij de verdeling van de beschik bare huurwoningen. Over de werkzaamheden van de com missie en haar macht bestaan nogal wat misverstanden. Re den voor het Holtens Nieuws blad om een gesprek aan te kno pen met voorzitter J. Beldman. „De mensen denken wel eens dat, als ze nu maar regelmatig op het spreekuur verschijnen, zij eerder aan een woning gehol pen worden. Dat is beslist niet het geval", verklaart de heer Beldman. „Met uitzondering van bejaardenwoningen, waar bij wij met een urgentielijst wer ken, worden alle aanvragers ge holpen op basis van het inschrij vingsnummer". Toch komt het wel voor dat iemand die zich zo juist heeft ingeschreven vrijwel gelijktijdig de sleutel van zijn nieuwe woning in ontvangst kan nemen, terwijl anderen al een jaar of langer staan inge schreven. „Hoe triest het ook is, dit soort situaties komt voor. Ik kan ook wel uitleggen hoe deze, in de ogen van de aspiranthuur ders onrechtvaardige, toewij zing tot stand komt. Net als bij een koopwoning wordt gekeken naar de financiële draagkracht van de aspirant hum-der. Wij gaan daarbij uit van het salaris van de hoofdbewoner. Het sala ris van de partner tellen wij er niet bij op om latere betalings problemen te voorkomen. Bij het salaris hoort een bepaalde hum. Niet iedereen kan de hoge hmen in de nieuwste woningen op bijv. Mossinkerf betalen, zo dat vraag en aanbod lang niet altijd met elkaar in overeen stemming zijn. Dat is soms moeilijk uit te leggen, maar wij willen de mensen de zaken niet mooier voorstellen dan ze zijn, al komt het wel eens hard over". De commissie woonruimteza ken houdt spreekum eenmaal per maand op de eerste dinsdag van de maand, waarvan gemid deld zo'n zes Holtenaren ge bruik maken. De commissie is nu ruim vier jaar samengesteld uit vertegen woordigers van de politieke par tijen die zitting hebben in de Holtense gemeenteraad, aange vuld met de wethouder van wo ningzaken. Toegevoegd als se cretaris is de ambtenaar die op het gemeentehuis de woningza ken hbehartigt, met die beper king dat in de commissie niet over politieke zaken gepraat wordt. „Daar houd ik strikt de hand aan", zegt de voorzitter met klem. „Wij zijn er om de mensen zo goed mogelijk van advies te dienen, niet om poli tiek te bedrijven". Vooral het gebrek aan door stroming vanuit de goedkopere naar de duurdere woningen baart voorzitter Beldman zor gen. „Je kunt nu zo weinig doen voor jonge mensen die nog moe ten beginnen". Daarnaast hoopt hij dat de gemeenteraad de uitkomst van de vorig jaar gehouden enquête onder de ou dere woningzoekenden ter har te neemt. In eerste instantie wil het gemeentebestuur een con tingent bejaardenwoningen bouwen in het nieuwe plan Beu- seberg. „De enquête heeft uitge wezen dat niemand van de on dervraagde ouderen wil wonen in de Beuseberg. Dat moet toch voldoende zeggen. Ik weet wel, toen wij de eerste bejaardenwo ningen bouwden wilde er bijna geen bejaarde uit Holten in. We hebben er mee moeten leuren. Nu is de drempelvrees voorbij, en is er animo voldoende. Waar om?, omdat de bejaarden zich veilig voelen in de directe omge ving van de Diessenplas en het Medisch centrum. Nee, laat het; gemeentebestuur de kleine wo ningen maar bestemmen voor kleine gezinnen of alleenstaan den. Die komen in Holten bijna niet aan de bak. Bejaarden ho ren in het centrum, dat heeft de enquête overduidelijk aange toond". Zaterdagmiddag 16 februari is het zover. Dan zal weer een bonte stoet van versierde wagens, fiet sers, auto's, loopgroepen enz. door Holten trekken. Tot op heden heb ben al een groot aantal verenigin gen, elftallen, vrieden, bedrijven enz. gehoor gegeven aan de uitno diging van de Carnavalsvereniging de Fienpreuvers om ook dit jaar met de carnavalsoptocht mee te doen. Alle bedrijven sport-, buurt en andere ontspanningsverenigin gen hebben een uitnodiging van de Fienpreuvers ontvangen. Maar ze kunnen natuurlijk iemand verge ten zijn. Hebt u interesse om met een versierde wagen, als groep of individueel, in een of andere uitdos sing met de optocht mee te doen en u heeft geen uitnodiging ontvan gen, schroom niet maar laat u dan alsnog inschrijven bij het VW-kan- toor, foto ten Velde, speelgoed v.d. Maat of kantoor van het Holtens Nieuwsblad. Hoe meer inschrijvin gen, hoe meer plezier voor publiek en deelnemers, denken ze bij de Fienpreuvers. De Fienpreuvers verwachten dan ook, dat er nog veel inschrijvingen binnen zulen komen. Zodat de op tocht ook dit jaar weer een grandio ze happening zal worden. De rege rende prins Willem van Oranje boom heeft dan ook besloten voor de praalwagens, loopgroepen of in dividuele deelnemers zeer aantrek kelijke prijzen beschikbaar te stel len. Tevens zal een aparte jury, be staande uit prominente Holtena ren, jureren voor de zeer interessan te publieksprijs. Nogmaals heeft u interesse, wilt u meer weten, of heeft u een goed idee nodig bel even Oppasdienst. Ingrid Jansen, mevr. Lubberdink-Assink, Ina Stam (res). Mevr. Zwiers-Berkel, Mevr. Heinen-Bremer, Hannie Stam (res.); 19.00 uur Open deur-dienst. Pastoor G de Rid der van Deventer Medewerking vocaalensemble gebroeders Gerritsen. R.K. Kerk: 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene" Dijkerhoek 10.00 uur ds. R. Visser. Uit- gangscoll. voor Werelddiaco naat. Okkenbroek 10.00 uur ds. G. Bouman. Uit- gangscoll. Plaatselijke diaconie Nieuw Heeten Zaterdag: 19.00 uur zondag: 8.00 uur. en 10.00 uur. Donderdag 31 januari en vrij dag 1 februari met de optochtcommissie van de Fienpreuvers tel. 6 29 39. Inschrijven Carnavalsoptocht bij: VW-kantoor, foto Ten Velde, Speelgoed Van de Maat of kantoor van Holtens Nieuwsblad. Geboren: Alma Hendriët dv. H. J. Hulsman en HJ. Zwiers. Ondertrouwd: J. Steunenberg, oud 24 jaar, Holten en M. Weg- stapel, oud 23 jaar, Holten. Overleden: B. J. Vlogtman- Rensink, oud 86 jaar; G. L. Scholten, oud 74 jaar; A. Jeur- link-Nijenhuis, oud 91 jaar; Jvr. J. Bekkernens-van Coeverden, oud 92 jaar; T. Stoppels-Winter- boer, oud 61 jaar (overl. te De venter). 13.30-16.00 uur en 19.00-21.00 uur Open-Huis Technische School te Rijssen. Donderdag 31 januari: 19.45 uur Herv. Vrouwengroep „OraetLa- bora" in gebouw „li ene". Spr. de heer J. Tuiert van het Fysiotherapeutisch "Jolten over „Prothese". Zaterdag 2 februari: 20.00 uur Prinsenbal De Fien preuvers" in zaal „H 't Bonte Paard". Vertrek buss n 19.00 uur en 19.20 uur var af café „Tonnie en Betsie" Si -tions- straat. Zondag 3 februari: 14.00 uur Dansen in bar-dan ing „De Wippert". Dinsdag 5 februari 19.30 uur Samenkomst H.V.G. „Dijkerhoek in „Bethanie" Le zing over „Christenen en Mo hammedanen in gesprek" door mevr. Speelman, Driebergen. Vrijdag 8 februari 20.00 uur Derde Klaveijasavond comp. '84-'85 ZW „Blauw Wit" in club huis Vletgoor, 20.00 uur Feesta vond Holtense Vrijwillige Brandweer in café-rest. „De Biester". Zaterdag 9 februari: 9.30 urn- Aanvang spellenmorgen pupil len SV Holten en Blauw Wit in kantine SV Holten. Zondag 10 februari 11.15 uur Aanvang Jongerenzondag in ge bouw „Irene" 15.00 uur Carnavalsfeest voor de minder-valide Keunedorp(er- s)ertjes bij „de Biester". Maandag 11 februari 19.30 uur Ruilbeurs Holtense Postzegel club in rest. „Vosman" Dinsdag 12 februari 20.00 uur „Politiek-cafe" afd. Holten WD in café „De Bies ter". Woensdag 13 februari 20.00 urn- Vergadering afd. Dijkerhoek Ned. Bond van Plattelands vrouwen in „Het Bonte Paard" m.m.v. ANWB Zaterdag 16 februari: 13.00 uur Keuring wagenscarnavalsop tocht. 13.45 uur Vertrek op tocht van Keizersweg. 15.00 uur Kin dercarnaval in zaal „Vosman". 20.30 uur grote carnavalsavond in zaal „De Poppe". Maandag 18 februari 20.30 uur Rosenmontag in cafe Jansen met de „Funmakers". Dinsdag 19 februari 15.00 uur Bejaardencamaval in hofbar „Tonnie en Betsie". 20.30 uur Af- sluitingsfeest carnaval '85 in hofbar De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 Tel. 05483-6 13 63 Arts J. F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. Dokter Bruins is met vakantie afwezig tot maandag 18 febr. Wijkverpleging Dienst 31 jan. t/m. 7 febr. Zr. W. Marcus, tel. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundi ge alle weekdagen van 13.30- 14.30 uur. Gaardenstraat 29, tel. 6 14 36. Tevens dan afhalen en terugbezorgen van magazijnar tikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak elke le en 3e dinsdag v.d. maand. Tandarts R. Jongkees, Middenstr. 15, Goor, tel. 05470-60 21. Spreek uur voor spoedgevallen: 17.00- 17.30 uur. Dierenarts (ook voor kleine huisdieren): Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 05483-6 15 15. Kleine huisdierenpraktijk P. E. Helthuis, Dorpsstraat 63a, tel. 6 33 77 b.g.g. 05729-20 03. Kleuter/Zuigelingenbureau Gaardenstr. 29 op afspraak. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar denstr. 29. Stichting Maatschappelijke Dienstverl. Midden-Overijssel Gaardenstr. 29, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in het Groene-Kruis gebouw, Gaardenstraat en vol gens afspraak. Ziekenvervoer 0011 of dienstdoende arts 05483-6 35 53. Open bejaardenwerk Inlichtingen tel. 05483-6 12 01 of 6 15 17. Energiebedrijf Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij gem Energiebedrijf, tel. 05483- 6 18 14. Politie 05483-5 13 52 of 6 26 55 na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer Tel. 00 11 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3