Zo goed mogelijk willen presteren Toegewijde „Margje" nam afscheid G.E.B. Petra-Gospelkoor brengt musical in De Kandelaar Beste stuurlui staan aan wal Van dag tot dag Kerkdiensten Op bezoek bij. Open Huis LTS Rijssen Disco Stuif es in Jeugddienst Herv. kerk HOLTENS NIEUWSBLAD GARAGE SCHUPPERT BV DONDERDAG 24 JANUARI 1985. „Het is eind december 1968 van B. en W. een goéde keuze geweest dat men u met ingang van 13 janua ri 1969 op arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd uit meerdere sollicitanten benoemde als schoon maakster van het G.E.B.-kantoor aan de Industriestraat. U heeft uw werk altijd met grote zorgvuldig heid gedaan en het zag er op het kantoor altijd netjes en keurig uit. Achteraf bezien duurde deze onbe paalde tijd tot 30 maart 1983 toen u om gezondheidsredenen met het werk moest stoppen en dat is altijd jammer", zo zei burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard tot mevr. M. Meerman-Talens die vrij dagmiddag 18 jahuari in de raads zaal in tegenwoordigheid van het college van b. en w., gemeente-se cretaris Stegeman, raadsleden- /fractievoorzitters en het bijna vol tallige personeel van het Gemeen telijk Energie Bedrijf afscheid nam. Burgemeester van Rappard bood namens het gemeentebestuur een fraai wandtegeltje met het ge meentewapen aan en het gebruike lijk geschenk in couvert. Toegewijd Mevr. Meerman ik weet zeker, datje er geen enkel bezwaar tegen zult hebben als ik je aanspreek met Margje, want dat is toch de „titel" waaronder wij je allemaal kennen. Ons eerste kontakt met jou en ook met je gezin vond plaats geruime tijd voor dat je bij ons G.E.B. in dienst trad. Het was begin 1963 toen ik met mijn gezin in Holten kwam en vanaf dat moment was Margje een trouwe en toegewijde hulp in ons huishoudelijk gebeu ren. We deden nimmer tevergeefs een op beroep haar. Dat deze waar dering wederzijds was, mocht blij ken in 1969 toen ze mij ook als haar „baas" koos en bij ons G.E.B. in dienst trad. Margje voor je lofwaar dige taakvervulling, je plichtsbe trachting en je meeleven wil ik mede namens ons allen heel harte lijk bedanken. Ook je man zeg ik dank voor de soms verleende hand en spandiensten in het schoon- maakgebeuren. Margje je functie was er zo één van: je ziet haar vrij wel niet, maar je zag het wel zo be sloot de heer van der Berg, direc teur G.E.B. Hij deed z'n woorden van dank en waardering vergezeld gaan van een plantenbak en een schitterende zilveren zeeuwse knop met ketting. De heer Meer man dankte mede namens zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen voor de afscheidsreceptie, de waar derende woorden en de geschen ken. In de school aan de Wierdense- straat houdt de Technische School Rijssen op donderdag 31 januari en vrijdag 1 februari van 13.30-16.00 uur en 's avonds van 19.00-21.00 uur „Open Huis". Beide dagen kan men leerlingen bezig zien in de theoretische en in de praktische lessen als autotech niek, metaaibewerken, metselen, timmeren, consumptieve techniek, muziek etc. Ook kunnen de bezoe kers zich laten voorlichten over be roepskeuze, mogelijkheden voor vervolgonderwijs en werkgelegen heid. Speciaal de opleidingen die op C-niveau gegeven worden, bie den vele mogelijkheden voor ver volgopleidingen in het Middelbaar Beroeps Onderwijs (MBO), MTS, Middelbare Agrarische school enz. Ook voldoet het C-niveau aan de vooropleidingseisen voor politie, brandweer, verzorgende beroepen en verschillende legeronderdelen. Tijdens de „Open Dagen" zullen o.a. exposeren MBO, Wegenbouw, Philips, LHNO-school, Lagere Agrarische School, Vormingswerk, Arbeidsbureau, Stichting Handi cap en Studie e.d. Aanstaande zondag, 27 januari is er weer een disco voor tieners van twaalf tot en met vijftien jaar in Musky. De disco begint om 14.30 uur tot 17.00 uur en er wordt een uurtje ouderwetse Rock en Roll- muziek gedraald. Verder zal er een imitatie zijn van Dika van de Wier- dense Revue en Urbanus. De entree bedraagt een gulden. „Normaal gesproken laat ik dit soort prestatieloopjes links lig gen", vertelt een opmerkelijke fitte Meindert Koopman zon dagmiddag nadat hij de Holten- se Oliebollencross op overtui gende wijze had gewonnen. „Niet dat ik me daar te groot voor voel, maar ik leer er niets van als ik zo gemakkelijk win. Liever wordt ik in een nationale cross elfde of twaalfde dan dat ik in de regio op mijn gemak eer ste kan worden". Duidelijk is wel dat het Mein dert Koopman (26) bij het hard lopen niet in de eerste plaats om het winnen gaat, als was het succesje voor het thuisfront toch niet te versmaden. „Nor maal gesproken moet ik zo'n crossje wel kunnen winnen, al moet je de kracht van bijvoor beeld Egbert Veneklaas en Hen- ny Mentink (resp. nummer twee en drie), niet uitvlakken. Je weet toch nooit van tevoren of het allemaal zo goed gaat zoals je bij de start denkt. Vorige week in Wierden was ik ook on betwist de favoriet, maar dat ging mooi mis. Dat wilde ik in Holten toch zien te voorko men". Ondanks de uitstekende loop prestaties die Meindert Koop man sinds jaar en dag levert, is de publiciteit rond hem wat ge ringer dan van zijn naaste con currenten uit Holten. „Ze vra gen wel eens, loop je eigenlijk nog wel? Dat heb ik wel een beetje aan mezelf te danken", meent Meindert, die sinds een paar jaar de kleuren van de atle tiekvereniging Daventria uit Deventer verdedigt. „Ik loop niet zo graag met mijn presta ties te koop. Daarbij komt dat ik landelijk gezien nog lang niet aan de top ben. Ik draai leuk mee, maar het kan nog veel be ter". Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Koopman ooit zich zou gaan toeleggen op hardlo pen. Wel was hij altijd de rapste bij de conditietraining van de voetbalvereniging Blauw Wit Zondagmiddag 27 januari zal in De Kandelaar een bijzondere dienst wor den gehouden. Aan deze dienst werkt waar hij deel van uitmaakte. Toen hij tussen het eerste en tweede elftal tussen de wal en het schip dreigde te raken stap te hij over op atletiek. Aanvan kelijk bij s.v. Holten, maar op aanraden van de trainer zocht hij het hoger op bij Daventria, waar hij de benodigde begelei ding én ervaring kon opdoen bij o.a. Roelof Veld en Geert Nij- boer. Vooral Roelof Veld geeft hem waardevolle adviezen om zo efficiënt mogelijk met zijn ta lent om te gaan. Geen sport zonder trainen, geen topsport zonder veel trai nen, zo ook voor Meindert Koopman. Dagelijks traint hij zo'n 20 tot 25 kilometer. Op „rustdagen" zo'n 15 kilometer per dag; gemiddeld 130 kilome ter per week, onder alle weers omstandigheden; winter en zo mer door. „Elk weertype heeft zo weer z'n voordelen", ant woordt Meindert op de vraag of hij klimatologische voorkeuren heeft. „Als het hard regent kost het me wel eens moeite om te gaan trainen, vooral 's avonds, maar als je eenmaal loopt ver geet je het weer en loop je ge woon door. Het voordeel is dat je dan de hele Holterberg voor je alleen hebt. In de zomer is het ondanks alle opmerkingen zo als „ze hebben hem al" van de wandelaars ook fijn trainen op de berg. Vooral als het bloed heet is, dan is het echt afzien". Als elke rechtgeaarde lange- afstandsloper is zijn uiteindelijk streven naar een goede klasse ring op de marathon. Voorlopig is hij daar nog niet aan toe, on danks zijn overwinning vorig jaar van de Singelloop in Utrecht. Daarvoor zullen aller eerst zijn prestaties op de 20 ki lometer (nog) beter moeten wor den. „Lopes won vorig jaar in Los Angeles op z'n 38e jaar nog de marathon. Wat dat betreft heb ik nog een paar jaar voor de boeg. Wel weet ik zeker: als er geen vooruitgang meer in zit dan stop ik. Ik ben niet bang om te verliezen maar wil wel zo goed mogelijk presteren". mee het welbekende Gospelkoor uit Leiden met de presentatie van de reli- musical „Voor jou". De dienst begint om 15.00 uur. Het Petra Gospelkoor is geen on bekende in deze regio, want in het verleden was de groep ook al regel matig in diverse plaatsen te gast met o.a. de reli-musical „Gods Plan" en „Marcus". Sinds kort heeft de groep haar oude naam „Inter kerkelijk Petra-jeugdkoor" veran derd in Petra Gospelkoor. Het koor draait alweer zo'n 15 jaar mee in de Nederlandse gospelscène. De groep telt ca. 30 leden, afkomstig uit ver schillende plaatsen in het midden van de randstad. De groep heeft haar domicilie in Leiden. De groep kreeg ruime landelijke bekendheid met de presentatie van de musicals „Gods Plan" en „Marcus", die elk wel ruim 100 presentaties beleef- Evenals vorig jaar organiseert de carnavalsvereniging De Fienpreu- vers weer „Stuif is in". Op dinsdag 19 februari vanaf 15.00 uur, staat de boel weer op z'n kop in zaal Vos man, voor de jeugd tot 14 jaar. Iedereen die iets speciaals kan, wordt verzocht zich op te geven, bijv. goed dansen, zingen, play-bac- ken, wellicht een leuke mop vertel len of iets anders. Een deskundige jury zal alles beoordelen en er zijn weer leuke prijsjes te verdienen. De insehrijfadressen zijn: Foto Ten Velde, Dorpsstraat 44, Speelgoed Van de Maat, Smidsbelt 7 en D. Ve neman, Schoutenstraat 7. TOYOTA Schuppert De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 ["TeL Ö5483-613 63 Arts W.R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 u. en 16.00 uur. Dokter J. F. Sijtsema is af wezig tot maandag 28 januari. Wijkverpleging Dienst: 24 t/m 31 januari: Zr. J. Roelvink, tel. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundi ge alle weekdagen van 13.30- 14.30 uur. Gaardenstraat 29, tel. 6 14 36. Tevens dan afhalen en terugbezorgen van magazijnar tikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke-le-en 3e dinsdag- v.d. maand. Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. Stichting maatschappelijke dienstverl. Midden-Overijssel Gaardenstraat 29, tel. 6 27 8 Voor maatschappelijk werk, ge zins- en bejaardenverzorging Spreekuur maandag t.m. vri dag 8.30-9,30 yur en volgens spraak. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.3( 10.00 uur in het Groene Krui: bouw, Gaardenstraat en vo gens afspraak. Tandarts N. A. Bakx, Reggestraat 14, En ter, tel. 05478-27 74. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts (ook voor kleine huisdieren) W.C.C. Wamelink, Houtweg 18, te. 05483-6 20 04. Kleine huisdierenpraktijk: P.E. Helthuis, Dorpsstr. 63a, tel. 6 37 77 b.g.g. 05759-20 03. Kleuter/Zuigelingenbureau: Gaardenstraat 29 op afspraak.. Ziekenvervoer 0011 of dienstdoende arl 05483-6 35 53 - Open bejaardenwerk Inlichtingen tel. 05483-6 12 01 6 15 17. Energiebedrijf Storing electriciteits- en ga voorziening melden bij gen Energiebedrijf, tel. 0548 6 18 14. Politie 05483-5 13 52 en 6 26 55 na 18.( uur beUen 038-97 12 34. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Brandweer; Tel. 00 11 (dag en nacht). over aan de mensen die daadwerke lijk een club leiden? Het weekend begint op vrijdag 15 febr. om 18.00 uur en eindigt op za terdag 16 febr. om 16.00 uur. De kos ten bedragen f25,50. Aanmelden: Jongeren Vormingscentrum „Ode Vechte", Zeeserweg 12, 7731 BC Ommen, tel. 05291-19 63. „Vrijheid-blijheid?", is het thema van de jeugddienst die a.s. zondag 27 januari gehouden wordt in de Ned. Herv. kerk in Holten. Voor ganger is ds. Vons. De dienst begint om tien uur. Dominee Vons zal uit gebreid op het thema van de dienst ingaan. Vrijheid wordt door menig een als een hoog goed beschouwd. De vraag is: geeft vrijheid zonder grenzen altijd blijheid? Dit is het thema voor een weekend dat op 15 en 16 februari a.s. zal wor den gehouden in het Jongeren Vor mingscentrum „Olde Vechte" in Om men. NED. HERV. KERK 10.00 uur ds. W, Vons (Jeugd dienst) 19.00 uurds. H. J. Ekker. Uitgangscollecte: Plaatselijk Jeugdwerk Oppasdienst: mevr. Markvoort- Baltus en Margreet Veldman. DIESSENPLAS: woensdag 30 januari 19.30 u. pastoor Rade maker. GEREF. KERK 9.30 u. en 15 uur ds. M. Berg 's Middags jeugddienst m.m.v. het bekende Petra-Gospelkoor uit Leiden. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Het is bestemd voor mensen die binnen het Christelijk jeugd- en jongerenwerk een funktie hebben in een jeugdraad, oudercommissie, hoofdbestuur of iets dergelijks. Veelal zijn zij niet degenen die het direkte uitvoerende jeugdwerk doen. Wat dat betreft staan zij als goede stuurlui aan de wal. Zij ma ken wel de plannen voor grote akti- viteiten, zorgen voor het geld, heb ben kontakten met bijvoorbeeld kerk of gemeente en worden inge schakeld bij problemen. Tijdens het weekend zal er tijd zijn voor het uitwisselen van erva ringen. Daarnaast zal men zich be zig houden met zaken als: Hoe kun je het uitvoerende jeugdwerk zo goed mogelijk ondersteunen? Hoe sta je ten opzichte van kerk/kerke- raad? Hoe zoek je nieuwe clublei ding? Wat is jou taak en wat laatje Kindernevendienst: klas 1 en 2 o.l.v. mevr. G. Wolters. Oppasdienst: Willy Brinks, Ma- j rianne Kolkman, Wilma Aan stoot (res.) Mevr. Withaar-Krui thof, Petra v. Wingerden, mevr. Stam-Veldhuis (res.). R.K. KERK 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene" DUKERHOEK 10.00 uur ds. H. J.. Ekker. Uit- gangscoll. Plaatselijk Jeugd werk. OKKENBROEK 10.00 uur ds. G. Bouman. Uit gangscollecte Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur. Zondag 8.00 en lO.OOuur. Donderdag 24 januari 20.00 uur: Jaarvergadering afd. Holten v.d. Chr. Plattelands vrouwenbond in „De Kande- Het Petra-Gospelkoor. den. De groep was enige malen op radio en bracht alle reli-musicals ook op elpee/casette uit. De reli-musicals zijn eigentijdse muziekprogramma's rondom een centraal bijbels thema. De nieuw ste musical „Voor jou", heeft als thema dat het evangelie juist ook nu nog bestemd is voor de mensen van deze tijd. In dé afgelopen an derhalfjaar reisde de groep met dit programma vrijwel ieder week-end naar een andere plaats om daar een of meer presentaties te verzorgen. De belangstelling ervoor is nog zo groot, dat zeker tot de tweede helft van '85 nog presentatie van „Voor jou" zullen plaats vinden. Vanaf het najaar start de vierde musical, die „De Bron" zal gaan heten. Zondag 27 januari is de groep dus te zien en te horen in Holten. Bij de ingang van de kerk worden tekstboekjes uitgereikt, zodat de tekst goed ge volgd kan worden. laar" Mevr. Hoogakker en de heer H. Beltman zullen iets ver tellen (met vertoning van film) over de aktie „Hulp aan Polen". Belangstellenden zijn heel har telijk welkom! Vrijdag 25 januari 19.45 uur: Dropping MAC „De Holterberg". Vertrek per bus vanaf clubhuis „De Biester". Zaterdag 26 januari 20.00 uur: Prinsenbal „De Fien- preuvers" in feestzaal „de Pop- pe". Vertrek bussen 19.00 u. en 19.20 u. vanaf café „Tonnie en Betsie". Zondag 27 januari 14.00 uur: Dansen in bar-dan- cing „De Wippert". Dinsdag 29 januari 14.30 uur: Bejaardensociëteit Holten in „De Kandelaar". Donderdag 31 januari 13.30-16.00 uur: „Open-Huis" Technische School Rijssen. 19.45 uur: Avond van de H.V.G. „Ora et Labora" in „Irene". Spr. de heer J. Tutert van het Fysio- therapeutischcentrum „Hol ten" over „Prothese". Vrijdag 1 februari 19.00-21.00 uur: „Open-Huis" Technische School Rijssen. Zaterdag 2 februari 20.00 uur: Prinsenbal „De Fien- preuvers" in zaal „Het Bonte Paard". Vertrek bussen 19.00 u. en 19.20 uur vanaf café „Tonnie en Betsie". Dinsdag 5 februari 19.30 u.: Samenkomst H.V.G. Dijkerhoek. Lèzmg'over „Chris tenen en Mohammedanen in ge sprek" door mevr. Speelman uit Driebergen. Vrijdag 8 februari 20.00 uur: 3e Klavezjasavond comp. '85/86 ZW „Blauw Wit" in clubhuis Vletgoor. Zaterdag 9 februari 9.30 uur: Aanvang spellenmor- gen pupillen S.V. „Holten" en „Blauw Wit" in kantine S.V. „Holten". Woensdag 13 februari 20.00 uur: Vergadering afd. Dijk erhoek Ned. Bond van Platte landsvrouwen in „Het Bonte Paard" m.m.v. de A.N.W.B.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3