Straks minder doen met zelfde mensen HMV huldigt trouwe leden Hendrik Kevelham al 50 jaar geluk in tuk OPRUIMING Prinsenbal nu in duo-uitvoering Kerkdiensten Medische diensten BURGEMEESTER IN TOESPRAAK Subsidie Gevonden voorwerpen JAN MEIIER BO UMOIGE koopstad GOOR HOLTENS NIEUWSBLAD ^WÊÊÊÊÊÊÊÊÊt 'p-: DE (EIGEN)AARDIGHEDEN VAN TRADITIES GARAGE SCHUPPERT BV Klein Orkest niet in aula VANAF MORGEN IN DONDERDAG 10 JANUARI 1985 Het jaar 1985 wordt een jaar van voorzichtig, maar vastberaden door werken onder moeilijker wordende omstandigheden", aldus burgemees ter mr. W. L. F. C. ridder van Rappard in zijn speech tijdens de nieuwjaars bijeenkomst voor medewerkers van de gemeente Holten en genodigden in de aula van de Scholengemeen schap, vorige week woensdag. „Hoewel op rij lesniveau enig opti misme heerst moeten wij ons niet laten verleiden daar lokaal aan mee te doen. Wij hebben als ge meente te maken met het naijl ef fect: pas twee tot drie jaar na de economische omslag wordt dit lo kaal pas voelbaar in Holten. Kort om de bezuinigingen en kortingen zijn nog niet van de luóht." De burgemeester wees er op dat de lastenverzwaring van de burger tot nu toe gering is gebleven door te korten op de eigen organisatie. In 1983 werden vier formatieplaatsen niet vervuld, in 1984 werden drie vakatures niet vervuld. Een bespa ring van f 385.000.-. „Wij kunnen op die weg niet doorgaan. Het is al eer der gezegd, het elastiek gaat uit de organisatie. Er zullen keuzes ge- t moeten worden. Tot nu toe hebben wij meer gedaan met min der mensen. Straks zullen we min der kunnen gaan doen met onge veer hetzelfde aantal mensen. Dat wil zeggen: kiezen voor lastenver zwaring en of afstoten van taken of minder uitvoeren." De keuzes die straks gemaakt moeten worden zijn o.a. de exploi tatiekosten van het Dorpshuis, dat volgens de burgemeester niet als een steen om de hals van de ge meente moet hangen, de oplossing van de verkeersproblematiek door middel van een zuid- of noordtan gent waarmee miljoenen gemoeid zijn, de consequenties van de ge westvorming dat door het opstap pen van Lochem en Zutphen uit het gewest Midden IJssel tot hogere kosten voor de andere deelnemen de gemeenten zal leiden en de ver dergaande bezuinigingen van Rijkswege in de sociaal culturele sector. „Wij staan voor een moeilijke maar ook uitdagende periode. Veel zal gevraagd worden van ons allen, ieder vanuit zijn eigen plaats; pri mair opkomend voor-het eigen taakveld, maar met een open oog voor het totaal. Dus niet op voor hand niet overvragen, in de weten- W& !S schap dat b en w toch wel zal schrappen, maar vanuit onze gene rale taakstelling om het algemeen belang te behartigen. Er zal veel in ventiviteit worden gevraagd en in de clubs en verenigingen zal veel en vaker een beroep gedaan moeten worden op de zelfwerkzaamheid. Alleen op die manier kunnen wij behouden wat is opgebouwd. Veel vraagt onze aandacht en inzet. Wij hebben de capaciteiten daarvoor in huis en ik roep u allen op de uitda ging die 1985 ons biedt met twee handen aan te grijpen", aldus bur gemeester van Rappard. De receptie was als vanouds een geanimeerde bijeenkomst van ge meentemensen en hun aanhang, raadsleden en anderen die nauw met het gemeentelijk werk betrok ken zijn. Ook de gepensioneerden waren van de partij, zoals oudbur gemeester mr. Enklaar en zijn vrouw en oud-gemeentesecretaris Langenbarg. De nieuwjaarsrecep tie 1985 zal een van de laatsten zijn die in de aula wordt gehouden. Na het gereedkomen van het nieuwe gemeentehuis zullen dergelijke evenementen in de hal van het ge meentehuis worden gehouden. Secretaris G.H. Voordes (li feliciteerde de jubilarissen van HMV. HMV is haar Jubileumjaar (40-jarig bestaan) begonnen met een nieuw jaarsreceptie op vrijdag 4 januari, die haar werd aangeboden door de aktie- ve supportersvereniging. De voorzitter van de supporters vereniging, de heer J. Schuppert, opende deze receptie door een ieder een voorspoedig 1985 toe te wensen en was verheugd dat de leden (zo wel jong als oud) in zo'n grote geta le opgekomen waren. Tevens me moreerde hij de gezamenlijke akti- viteiten van het afgelopen jaar, zo als: de Lompenaktie, Boeldag, Taptoe, de Openluchtspelen en de concerten. Om ±21.00 uur huldigde de voor zitter van HMV de heer Joh. Meijer, Bertha Jansen voor haar 12,5-jarig lidmaatschap en dankte haar voor de inzet en studiezin, die zij steeds weer aan de dag legt en daarbij een voorbeeld voor velen is, waarna haar de ster op de mouw werd ge speld. Hierna was de microfoon voor de secr., de heer G. H. Voor des, die op zijn beurt de heer Joh. Meijer huldigde voor z'n 25-jarig lidmaatschap. Waarbij hij inging op het vele werk, dat door hem werd en nog steeds wordt verzet en de vele vrije tijd die hij voor de vere niging beschikbaar stelt. Onder luid applaus werd hem de ster met lauwerkrans op de mouw gespeld, terwijl aan de dames Bertha Jan sen en mevr. Meijer een bloemetje werd overhandigd. Hierna werd de avond met een gezellig dansje en enkele speeltjes voortgezet. Omdat in voorgaande jaren de be langstelling zó groot was - reeds een week voor de geplande datum was de zaal volledig uit-verkocht en moesten velen teleurgesteld worden - heeft de carnavalsvereniging De Fienpreuvers voor dit jaar twee, aan elkaar identie ke prinsenbal-avonden georgani seerd. Op zaterdag 26 januari in De Poppe en op zaterdag 2 februari in Het Bonte Paard in Dijkerhoek, Een keur van Holtense artiesten zal borg staan voor een gezellige uitgaansavond met klasse- enter tainment. Medewerkenden zijn o.a. TOYOTA Schuppert De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 Tel. 05483-6 13 63 Indien' de gemeenteraad ermee accoord gaat, zal de subsidie voor rieten daken voor dit jaar vastge steld worden op f 20,- per vierkante meter. Dit voorstel zal in de raads vergadering van 28 januari worden behandeld. De commissie gemeen tewerken heeft reeds haar goed keuring uitgesproken over dit voor stel. De aanvragen voor subsidies moeten worden ingediend voor 1 maart a.s. Geboren: Remon zv A Muller en A Wassink Overleden: G J Stam-Ezink, oud 79 jaar; J H Harmelink-Oonk, oud 76 jaar. Gehuwd: G C A Rottink, oud 26 jaar, Enschede en: B S Schnei der, oud 25 jaar, Holten. KNIPTIP Als uw flitser een poosje niet is ge bruikt, test dan tijdig voor u gaat fotografe ren of de batterijen of accu nog voldoen de geladen zijn. De jaarwisseling gaat gepaard met tal van eenuwenoude tradities. Er wordt vuurwerk afgestoken en er worden kniepertjes gebakken. Ook wensen wij elkaar en de naaste buren „geluk in tuk" of woorden van gelijke strekking. Toch blijkt het nieuwjaar- wensen in sommige buurtschappen in de loop der jaren te zijn uitgegroeid tot een gebeurtenis die een gehele dag in beslag neemt. Zo ook in de buurtschap Beuse- berg waar de mannen op nieuw jaarsdag om elf uur op pad gaan om de buren „Veel heil en zegen te wen sen". Afgezien van een pauze tus sen de middag gaat dat nieuwj aars- wensen tot 's avonds rond de klok van half elf door. In de ploeg nieuw- jaarwensers uit de omgeving van de Liezenweg werd dit jaar een klein jubileum gevierd. Hendrik Kevelham (72) liep dit jaar voor de vijftigste keer mee. In al die jaren heeft hij slechts een maal verstek moeten laten gaan wegens het overlijden van zijn vrouw, maar verder is hij altijd present. „We ko men om half elf 's morgens bij el kaar en dan gaan we de buurt af', verklaart Kevelham. „We brengen dan onze wensen over, wat gepaard gaat met een borreltje of twee. Na een uurtje trekken we weer verder naar het volgende adres. Zo gaan we door tot we stoppen voor de middagpauze. Dan gaan we naar huis om een flinke bodem in de maag te leggen. Omstreeks half drie gaan we weer verder tot 's avonds half elf'. Ondanks de flinke hoeveelheid nieuwjaarsborreltjes die in de loop van nieuwjaarsdag worden genuttigd blijft het altijd gezellig. „We kwamen in het begin wel eens bij mensen waar het wat uit de hand liep, daar zijn we toen mee gestopt. Een borreltje smaakt best, maat het moet niet te gek wor den", meent de nieuwj aarwenser. Om het aangename met het nutti ge te verenigen, worden tussen de nieuwjaarswensen door ook vaak nog zaken gedaan, zoalsrie aan- en verkoop van vee. „Behalve als nieuwjaarsdag op zondag valt, dan doen we dat niet. Dan zijn we meestal ook wat vroeger thuis". Sinds de ruilverkaveling beschikt het buitengebied in de Beuseberg over goede verharde wegen. Dat was enige jaren geleden wel wat an ders. Toen moest men, al lopend over zandpaden naar de boerderij en. Ook kan Kevelham zich wel herinneren dat zij tot aan hun mid del door de sneeuw moesten waden om bij een huis te komen. Met zijn 72 jaar is hij de oudste van de nieuwj aarwensers. Of de aloude traditie nog lang gehandhaafd zal blijven is nog maar de vraag. De Liezenweg is nu nog een stukje on gerept buitengebied maar nog dit jaar zullen de werkzaamheden be ginnen voor de uitbreidingsplan nen van-Plan Beuseberg. De eerste zandhopen liggen er al. „We zijn nu nog eigen met elkaar, dat gaat over als er zoveel mensen van buiten bij komen. Maar met onze eigen kring gaan we vast nog jaren door", be sluit Hendrik Kevelham. Johan Nikkels, het duo Bets Ve- neklaas-Derk Jansen, parodist Erik Rensen uit Dijkerhoek, Jan Luesink van de Elta, De Fienblao- zers, Gait en Willem uit Splo, de dansgroep Skip, Gert Neppelen- broek van Gunder, De Swalk Sis ters en Mans van Sangel. Zij zorgen voor een zeer afwisselend program ma met zang, muziek, dans en hu mor. De avond wordt besloten met een dansje onder muzikale begelei ding van de band T.S.M. De voorverkoop voor beide avon den start op zaterdag 12 januari a.s. bij speelgoedhandel v.d. Maat, foto Ten Velde en de horeca-zaken Maats, Jansen, Tonnie en Betsie, Het Bonte Paard en De Poppe. J.S De Sehure krijgt geen toe stemming om een concert te orga niseren van Het Klein Orkest in de aula van de Scholengemeenschap. Het college b. en w. is van mening dat een dergelijk concert teveel pu bliek trekt, waar de aula en de school niet voldoende voor zijn in gericht. Tegen het optreden van de popgroep als zodanig heeft het col lege geen enkel bezwaar, maar dan wel in een geëigende ruimte. Hendrik Kevelham, onder rechts, geflankeerd door zijn mede heil- wensers. Naast hem B. J. Krikkink. Op de tweede rij H. Klein Teeslink (r) en W. ter Beest. Geheel voorG J. Volkerink <r) en J. Bosschers. /5£N //2\ Ned. hervormde kerk: 10.00 uur ds. R. Visser (Heilige doop), 19.00 uur ds. W. Vons. Uitgangs- coll. Inwendige zending. Oppas dienst: mevr. Admiraal-Koen- ders en Héléne Pluygers, 10.00 uur jongerendienst in gebouw „Irene". Diessenplas: woensdag 16 januari 19.30 u ds. J. W. Dragt. Geref. kerk: 8.30 u en 10.30 u. (Viering Heilig Avondmaal) en 15.00 uur ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2de voor rente en af lossing. Oppasdienst: mevr. Beldman-Aanstoot, Lianne v.d. Zwaag, mevr. Aanstoot-Stam (res.), Karin Bosschers en Loes Dijkink. R. K. kerk: 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". Dijkerhoek 10.00 uur ds. W. Vons, uitgangs- coll. Inwendige zending. Okken- broek 10 u ds. G. Bouman. Nieuw Heeten: zaterdag 10.00 uur, zondag 8.00 en 10 uur. Vrijdag 11 januari 22.00 uur. Aanvang voetbaltour- -nooi „Nacht van Truus" in sporthal 't Mossink. 20.00 uur Motorsport-filmavond MAC „De Holterberg" in zaal „Vosman". Zaterdag 12 januari 20.30 uur Gezellige dansavond met de „Vulcano's" in „Het Bon te Paard" Zondag 13 januari 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" Maandag 14 januari 19.30 uur Ruilbeurs Holtense Postzegelclub in rest. „Vos man". Donderdag 17 januari .19.45 uur Gewone avond HVG „Ora et Labora" in gebouw „Ire ne". Vrijdag 18 januari 19.30 uur Openbare les Holtense Muziekvereniging in het oude gymlokaal (Dorpsstraat). Zondag 20 januari 9.30 uur: Eerste start ..Oliebol lencross" rond sportpark „Meer manskamp". Maandag 21 januari 19.45 uur: Jaarvergadering afd. Espelo Ned. Bond van Platte landsvrouwen in „Trefpunt" Spellenavond. Dinsdag 22 januari 19.00-21.00 uur: Uitgifte visver gunningen '85 HHV „De Riet voorn" in café „Kalfsterman" 20.00 uur: Jaarvergad. afd. Hol ten Ned. Bond van Plattelands vrouwen in zaal „Vosman". Me dewerking verleent „Vishandel Reinaardus". Donderdag 24 januari 20.00 uur: Jaarvergadering Chr. Plattelandsvrouwen Bond afd. Holten in „De Kandelaar". Zaterdag 26 januari 20.00 uur: Prinsenbal „De Fien preuvers" in feestzaal „De Pop pe". Zaterdag 2 februari 20.00 uur: Prinsenbal „De Fien preuvers" in zaal „Het Bonte Paard". Arts: W. R. van Couwelaar, Kei- zersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: 10 t.m. 17 jan. zr. J. Koerse, tel. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundi ge alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur. Gaardenstraat 29, tel. 6 14 36. Tevens dan afhalen en terugbezorgen van magazijnar tikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag v.d. maand. Tandarts: L. H. Mees ten Oever, Nd. Achteresweg 8a Markelo, tel. 05476-29 92. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: W. C. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-6 20 04. Kleuter/Zuigelingenbureau: Gaardenstraat 29 op afspraak. Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat. Stichting Maatsch. dienstver lening Midden-Overijssel: Gaardenstraat 29, tel. 6 27 84, Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekiiur maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat en volgens afspraak. Zieken vervoer: 00 11 of dienst doende arts 05483-6 35 63. Open bejaardenwerk: Inlich tingen tel. 05483-612 01 of 6 15 17. Energiebedrijf: Storing electri- citeits- en gasvoorziening mel den bij gem. Energiebedrijf tel. 05483-6 18 14. Politie: Tel. 05483-6 13 52 en 6 26 55 na 18.00 uur bellen 038- 97 12 34. Brandweer: Tel. 00 11 (dag en nacht). Gevonden: een bankbiljet; (2 keer); een sleutel Nemet No. 23; 1 hamer; een leren hanger met twee Lips sleutels; een langha rig bruin/wit hondje; een jong zwart poesje met Vlooienband. Verloren een rabopasje met één of twee cheques; een rijbewijs BE; een stel witte wanten; een zilveren oorbelletje met wit pa reltje; een achthoekige witte da meshorloge merk „Olympic"; een sierwieldop van een Colt personenauto; een mapje in houdende enkele ABN cheques en girokaarten; een bruin lede ren glacé; een zwakte damestas met inhoud. bouwkundige tekeningen, ontwerpen, beton- en staal tekeningen en berekeningen, begrotingen, toezicht en voorbereidende werkzaamheden. Stokkumerweg 2, 7475 MT Markelo. Tel.: 05476- 1430.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 9