Juli Politie-wee November December Augustus September Oktober HOLTENS NIEUWSBLAD Tea-afternoon in De Schure DONDERDAG 10 JANUARI 1985 Op 28 december botste een perso nenauto op de Ericaweg tegen een boom, vermoedelijk tengevolge van te hoge snelheid. De auto werd zwaar beschadigd. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Op 29 december werd er door een inwoner van Holten aangifte ge daan van mishandeling. Aanlei ding daartoe zou geweest zijn het gooien van een rotje, waarna er een flinke tik werd uitgedeeld, tegen het hoofd van de aangever. Op de kruising van de Larense- weg en de Tuinstraat ontstond een aanrijding tussen een fietser en een personenauto, doordat de bestuur der van de auto geen voorrang ver leende. De bestuurder van de fiets werd hierdoor licht gewond. Op 30 december werd er alsnog aangifte gedaan van diefstal van twee kerstbomen. De daders kon den hierover worden gehoord; te gen hen werd proces-verbaal opge maakt. 31 december: Een personenauto ,otste tegen een lantaarnpaal aan de Deventerweg. De dader is verder gereden zonder hiervan melding te maken. Het is mogelijk dat deze persoon niet heeft gemerkt dat er schade was ontstaan, want in eer ste instantie was hiervan ook niets te zien. Bij nader onderzoek door personeel van het G.E.B. bleek ech ter dat de schade boven in de paal ongeveer f 650,- bedroeg. In de schoolstraat raakte een auto in de slip door de gladheid en botste tegen een geparkeerde auto. Het bleef bij materiële schade. Eveneens door de gladheid raak te een personenauto in de Lang straat in moeilijkheden en beland de in een droge sloot. Op de parkeerplaats bij hotel Vosman botste twee auto's op el kaar tijdens het achteruit rijden. Ook hier slechts geringe schade. In de nacht van Oud en Nieuw waren er enkele personen van me ning dat de gemeente Holten best aan -gebiedsuitbreiding mocht doen. Zij haalden daartoe enkele borden die de gemeente Holten aangeven van hun plaats en beves tigden deze borden in Lettele. Er werd overigens niets vernield. Op 2 januari werd er aangifte ge daan van diefstal van twee wiel doppen van een Citroen personen auto, die geparkeerd stond in de Churchilistraat. Op 3 januari werd door de politie van Amsterdam meedegedeeld dat zij de daders te pakken hadden, die enkele maanden geleden een kraak hadden gezet bij electro Broek- maat aan de Larenseweg, waarbij o.a. een video werd weggenomen. Het betrof hier drie inwoners uit Amsterdam. De betreffende video kon niet achterhaald worden. Eveneens op 3 januari kon door de politie een drietal knapen wor den gehoord, die een brievenbus en een buitenverlichting in het villa park hadden vernield. Ze zullen de schade moeten betalen en tevens werd tegen hen een proces-verbaal opgemaakt. Op deze dag vond er tevens een aanrijding plaats op de Beuken laan. Twee auto's kwamen elkaar tegemoet. Door de gladheid geluk te het één van de bestuurders niet om voldoende uit te wijken waar door beide voertuigen tegen elkaar botsten. Ook hier ontstond alleen materiële schade. Door een garagehouder werd er aangifte gedaan van oplichting. Een bestuurder van eén personen auto had getankt en deed daarna voorkomen dat hij zijn portemon- naie en autopapieren had vergeten. Hij barstte vervolgens in tranen uit, omdat hij haast had; zijn vader was namelijk net overleden. Hij zet te vervolgens een krabbel op een rekening en vertrok met de mede deling dat hij binnen een uurtje zou terugkomen. De garagehouder werd door dit „toneelstukje" zo be wogen dat hij het verhaal voor waar aannam, doch noteerde voor de ze kerheid toch maar het kenteken. Aan de hand hiervan kon de politie de dader, een inwoner uit Uden, achterhalen. Het hele verhaal bleek op een rijke fantasie te berus ten. Tegen hem wordt proces-ver baal opgemaakt terzake oplich ting. 4 januari: De politie werd te hulp geroepen omdat een vrachtwagen bestuurder onwel was geworden nabij de spoorwegovergang op de Rijssenseweg. De man werd per ambulance vervoerd naar een zie kenhuis te Deventer. Nabij de waterzuiveringsinstalla tie aan de Beusenbergerweg kon den twee mannen op heterdaad worden aangehouden die aan het stropen waren. Zij hadden aldaar ongeveer 80 strikken uitgezet. Eén konijn was „het haasje" door in een strik te lopen. Het betrof hier twee personen uit Rijssen. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Sociaal- Cultureel Werk wordt gehouden op maandag 14 januari a.s. om 19.45 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen met betrek king tot de afrekening van de emancipatiesubsidie t.b.v. de Kerngroep Rooie Vrouwen en de N.B.v.P./afd. Dijkerhoek en voorstellen m.b.t. de reservering van het eigen vermogen van H.M.V. en het Holtens Man nenkoor. Ookzal gesproken worden over de voorgang m.b.t. het nieuw te bouwen sociaal-culturele centrum en de opzet van het nieuwe soci aal-culturele plan 1986-1989. Onttrekking aan het openbaar verkeer van een voetpad in de kom van het dorp. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat het raadsbesluit dd. 25 juni 1984, nr. 232/Vi, voor zover het daarin gestelde sub II (onttrekking aan het openbaar verkeer van een voetpad) betreft, is goedgekeurd door gedeputeerde staten dezer provincie bij besluit van 29 november 1984, afdeling 3. nummer 22603. Het betreft hier een voetpad, overkluisde passage, lopende tussen de winkels met boven woningen van het DURA-complex aan de Smidsbelt. Het goedgekeur de besluit ligt gedurende tenminste 14 dagen (van 14 januari tot en met 27 januari 1985) voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling Alge mene Zaken, ter inzage. Burgemeester en wethouders voornoemd. W. L. F. C. van Rappard, burgemeester. J. P. Stegeman, secretaris. Holten, 10 januari 1985. ces. Het verving de gebruikelijke receptie. Niemand had daar spijt van. Oktober was de maand van nog meer jubilea, zo ook van ds. W. Vons die 25 jaar in het- ambt „stond", zoals dat wordt genoemd. „De Scholengemeenschap kreeg een nieuw computerlokaal waar de lie ve jeugd bijna niet is weg te slaan. Zo lang ze nog geen vierkante hoof den krijgen mag er naar hartelust gehobby'd worden. Dc afsluiting van de ruilverkaveling, net nog in september, werd door de uitspraak van burgemeester van Rappard van haar belangrijkheid onttroond, maar betekende voor veel mensen werkzaam en wonend in het buiten gebied een belangrijk gebeuren. Heel uitzonderlijk was het feestje dat gebouwd werd rond de verhar ding van een gedeelte van de Rus- sendijk, waardoor de families Ag- terkamp, Groteboer, Nijenhuis en Schutte nu ook in natte tijden hun woningen en landerijen zonder pro blemen kunnen bereiken. Binnen sv Holten veroorzaakte het aftre den van een gedeelte van het voet- balbestuur grote opschudding. Wakker geschud door de harde woorden van het dagelijks bestuur ging men op zoek naar een oplos sing. De Bergvliegers kregen m Henny en Wim Willems waardige kampioenen. Opnieuw werd een pand van Dura verkocht. Elly en Wy ts opende een stoffenzaak. Door de verkoop van De Halm aan de firma Waterloo werden een flink aantal problemen opgelost. De be geleidingscommissie voor het nieu we Dorpshuis kon nu verder met de Duizenden mensen waren er op de baan toen de grote Folkloristische optocht door Holten trok. lokatie Tuinstraat. Of er werkelijk gebouwd gaat worden hangt nog steeds in de lucht. De bloedavond van het Rode kruis werd massaal bezocht. Ook goed bezocht werd de muzieka vond in het Klavier, een initiatief van Herman Gazan van de Gitar workshop. Dat geeft de burger weer moed. Tropische toestanden en temperaturen tijdens het popcon cert van Golden Earring, waar men met bosjes tegelijk onderuit ging. De Stichting Sociaal Cultureel werk Holten herdacht het 12%-ja- rig bestaan met een forumavond. Hierop bleek dat de Schure geen enkele behoefte heeft om mee te verhuizen naar de lokatie Tuin straat. Uit de reacties bleek dit voor veel bezoekers uit gemeente lijke en politieke kring toch een verrassing. Dat werd later in het jaar - voorzichtig - vertaald in de Algemene Beschouwingen. Inmid- dels was het schetsplan voor het nieuwe Dorpshuis gereed. De ba zaar van de Diessenplas trok hon derden belangstellenden. De baten werden bestemd voor Afrika. De gemeente probeert alsnog via de curator een gedeelte van haar geld terug te krijgen van de eigenaren van het Lósse Hoes. Prins Willem 1 bracht het Keunedarp in het com- Ook de kerken lieten zich hierin niet onbetuigd, zo bracht de Ned. Herv. kerk voor dit doel 30.000 gul den bijeen. De jubileumshow van Bato klonk als een klok. Niet min der dan driehonderd jeugdleden deden daar aan mee. De O AD kreeg vererend bezoek van minister me vrouw N. Smit-Kroes die het ver bouwde en uitgebreide pand aan de Burg. v.d. Borchstraat opende, sa men met zoon Julius ter Haar, al leen ging het paneel wel erg vlug naar beneden. O AD liet ook de no- baers meevieren tijdens een uiterst gezellige avond in de feesttent die met een polonaise werd besloten. Het echtpaar De Boorder, 91 en 87 jaar, vierde hun 65-jarig huwelijks feest in goede gezondheid. Eind goed al goed, de lasten voor de Hol- tense burger gaan volgend jaar vrij wel niet omhoog. De o.r. belasting blijft gelijk en de prijs van electra gaat omlaag. Was het allemaal het vermelden waard? Ach, niets is ou der dan het nieuws van gisteren maar ook journalisten hebben wei eens om terug te kijken op een voorbij jaar, vooral als men juist op een nieuwe stek bent begonnen, zo als ik. Overigens wordt bij sv Hol ten weer gevoetbald in plaats van vergaderd. De problemen zijn op gelost en het interim-bestuur werkt druk aan een nieuwe opzet. De synagoge viel dit jaar onder de slopershamer om plaats te kunnen maken voor het nieuwe gemeente huis. De sloperij deed letterlijk en figuurlijk veel stof opwaaien. KNIPT1P Baby in de familie? Maék zo nu en dan wat filmop namen die laten zien wat zo'n hummel in de eerste jaren beleeft. Zondag 13 januari wordt er in j.s. De Schure een tea-afternoon geor ganiseerd, aanvang 14.30 uur. Er kunnen verschillende Engelse theesoorten en hapjes genuttigd worden. De voorinschrijving is geo pend tot en met 11 januari in De Schure of door 6 12 25 te bellen: in het weekend 6 27 55. Voorzitter v.d. Maat en oud-voor zitter Wissink trokken samen aan de bel van de grote tentoonstelling van de HHV in het Durapand. meer vrije tijd en stopte met zijn dirigeerwerk voor de muziekvere niging. Tijdens de Taptoe, een sfeervol gebeuren op het sportveld Eric Vincent deed een geweldige klom hij in korte tijd op naar klasse sprong naar voren. Van klasse L z. Het volksfeest in Dijkerhoek is met het onderdeel Tobbedansen een succes geworden, ook het to neelstuk Markus de Waterman van DAT brengt de handen op elkaar. Verder stond juli in het teken van het grote internationale folklore- festival dat van 19 t/m 24 juli werd gehouden. Ruim duizend deelne mers waaronder Russen, Amerika nen, Roemenen en dansers uit In dia bevolkten in die dagen Holten. Tal van Holtenaren hebben er goe de vrienden aan over gehouden, zo als de heer en mevrouw Van Rap pard die nog steeds contact hebben met hun „pleegkinderen" uit India. Het traditionele Volksfeest kwam door het internationale gebeuren wat in de verdrukking al was de verkiezing van miss Holten weer een van de hoogtepunten. Alica Roodnat, werd met véél voorkeur stemmen uit het publiek gekozen tot Holtens mooiste. Samen met Schutterskoning slager Piet Brands, reed zij mee in de grote op tocht die door tienduizenden werd gadegeslagen. Het vakantieweer liet te wensen over. De eerste voor stelling van het openluchtspel Va kantie aan de Bodensee werd door een handjevol mensen bezocht en het noodweer maakte een onver wacht einde aan het houthakkers- feest. Het Smidsbelt werd opnieuw bestraat en wordt weer gebruikt als parkeerterrein. putertijdperk. Pieter Ehren had de grooste pompoen gekweekt met een omvang van maar liefst 174 centimeter. SV Bato jubileerde voort met een gezellige receptie. kreeg een nieuw, huismerk, com pleet met Holterberg en de OAD bracht een primeur op de reis- markt, de slaapbus. Deze winter een eerste klas succes op de winter sportroutes. Na 15 jaar van voorbereiding nam de ruilverkavelingscommissie afscheid van het college in Holten. De spraakmakende toespraak van Holtens burgemeester kwam in een later stadium, tijdens de officiële overdracht in Markelo. Nog maan denlang werden te pas én te onpas de uitspraken van de burgemeester over het functioneren van de ge meentelijke democratie ter berde gebracht. In Espelo waren Gait en Willem s'maakmakefs tijdens het Volksfeest. Het Goede Doel bleek een waardige vervanger tijdens het Popconcert van De Schure. Zij ver vingen Het Klein Orkest dat ver stek moest laten gaan. Hongerend Afrika laat ook Hol ten niet onberoerd. Ouders en kin deren brengen speelgoed ter ver koop bijeen. De baten worden door het gemeentebestuur verdubbeld. Door burgemeester en wethouders op 2 januari 1985 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan de heer H. J. Jansen voor het veranderen van een varkens- schuur bij het perceel Weustenweg 2. - aan Mengunie Holten voor het veranderen van de winkelruimte met berging Zwartepad 6; - aan de heer J. Balk voor het uitbreiden van de woning Diessenplas- straat 42; - aan aannemersbedrijf Paalman-Tempelman voor het vernieuwen van een loods bij het perceel Maneschijnsweg 32; 2. aan de heer A. L. M. van Well vergunning verleend voor de uitoefe ning van een horecabedrijf in het perceel Keizersweg 28-30. VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WELOVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN VOOR HETINDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE, Commissie sociaal cultureel werk De Stichting Oudheidkamer Hol- een uitstekende toeristentrekker ten exposeerde haar trotste bezit in maar ook de Holtenaren zelf kwa de molen in Dijkerhoek. Het bleek men in grote getale kijken. Gestart werd met een onderzoek naar het functioneren van de VW. In 1985 komt dit rapport uit. „Good-old" Henny Fransen wilde De tentoonstelling ter gelegen heid va» de gouden Holtense Han- selsvereniging is een geweldig suc- In augustus zorgde zomerse tem peraturen voor en flinke belang stelling voor het zwembad Twen- haarsveld waar het badpersoneel in hun nieuwe T-shirts beter her kenbaar waren voor het publiek. Een afvaardiging van de Holtense boërendansers ging op bezoek bij de Russische Ambassade in Den Haag. Als dank voor de uitsteken de verzorging van het Holtense Fol- klorefestival kregen zij een uitnodi ging om over twee jaar in Moskou op te treden. De gemeente Holten van de Scholengemeenschap was hij voor het laatst present. HMV nam node afscheid van hem. Het tweedaagse concours hippique op de Borkeld bleek een waardige ver vanger van de ter ziele gegane Kor te Militaire Holten. Erik Vincent viel op door zijn uitstekende pres taties en promoveerde van L naar M. Later in het jaar zou hij zijn pres taties nog verbeteren en uit mogen komen in klasse Z. Zus Zwennie deed het bij de afdeling pony's al even goed. Een schitterende dans groep uit Taiwan, The Lan Yang- dancers kreeg niet die belangstel ling die het beslist verdiend had. De energieschuld van het Lósse Hoes hield de gemoederen danig bezig. Zelden zijn zoveel ingezon den brieven binnen gekomen over het zelfde onderwerp. Jammer ge noeg kregen vaak de verkeerden de verwijten naar het hoofd geslin gerd. Het zwemseizoen sloot af met een gezellig zwemspektakel. vol gend jaar wordt het allemaal nog mooier, mag men verwachten als alle plannen ten uitvoer worden ge bracht. Het nieuwe gemeentehuis heeft handen en voeten gekregen. Het ontwerp is gereed en dit jaar wordt het gebouw aanbesteed. Unaniem is men het er over eens dat de architect een meesterstuk heeft afgeleverd. De openstelling van het verharde deel van de Russendijk in oktober was een van de laatste officiële handelingen van de ruilverkave ling Holten!Markelo.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3