Themaweek SGH nu al een daverend succes Inspraak personeel in nota gemeentewerken Rondweg nog niet geheel kansloos Leden s.v. Holten accoord met plan Ook sociaal aspect van belang Politie-weekjoumaal wsmzm Puzzelrit Holterberg NOTA IN ENKELE WEKEN ROND HOLTENS NIEUWSBLAD Elf clubs handballen in sporthal BURGERLIJKE STAND O.P.C. toernooi met ruim 1200 voetballertjes GEMEENTE HOLTEN DONDERDAG 20 DECEMBER 1984- Op het moment dat deze krant bij u in de bus glijdt worden op de Scholengemeenschap Holten de laatste oliebollen aan de man ge bracht in het kader van de thema- week ten behoeve van Ethiopië en Amnesty International. Hoewel de opbrengst van die verkoop en de baten van het cabaret en eindfeest van vanavond nog moeten worden afgewacht, zit het er dik in dat het streefbedrag van 10.000 gulden ook dit jaar weer zal worden ge haald. De grote fancy fair die afge lopen maandag maar liefst 6500 gulden opbracht was wat dat be treft een uitstekende start. Voor het zevende jaar alweer haakt de Scholengemeenschap op deze manier in op de actuele we reldproblematiek. Kon het in 1977 nog worden gerund door een uit voerend comité van drie docenten, nu zijn er dat al zeven. Waarbij na tuurlijk dankbaar wordt gedele geerd naar zowel leerlingen als an dere docenten. „Dat is ook een be langrijk voordeel van deze thema- weken" merkt docent D. G. Klein- Burink op namens de organisato ren. Doordat leerlingen en docen ten nu eens op een heel andere ma nier met elkaar omgaan functione ren andere zaken binnen de school ook beter. Je ziet elkaar eens van een andere kant. Het gaat er zeker niet alleen maar om zoveel moge lijk geld bij elkaar te halen. Ook de problematiek zelf komt naar voren. Die wordt ingepast in het lespro gramma. De vaksectie aardrijks kunde heeft bijvoorbeeld een speci aal lesprogramma voor de onder bouw samengesteld. En er wordt een diaserie over Amnesty Interna tional vertoond. Allemaal binnen de normale lesuren. Deze week is daar juist erg geschikt voor. Zo vlak voor de Kerstvakantie wan neer de rapporten al klaar zijn. Je merkt nu ook dat het in de klassen leeft". Bewustwording of niet, afgelo pen maandag rinkélde de kassa voor Ethiopië en Amnesty Interna tional. Opgewekt door een speciale Themaweekkrant (oplage 1800 stuks) hadden alle leerüngen die maar iets te verkopen, te vertonen of te laten proeven hadden een ei gen standje ingericht waardoor de school één dag lang werd omgeto verd in een grote markthal. Schandpaal Een computershow, een poffer- tjeskraam, een heuse disco, het rad van avontuur, een theeschenkerij, een modehoekje en zowaar een schandpaal waar docenten tot ve lerlei (leed)vermaak met een natte spons mochten worden bekogeld gaven een prima indruk van de in ventiviteit waarmee het geld uit de zakken van de talloze bezoekers werd „geklopt". Meer dan andere jaren gaven nu ook de ouders acte de présence. En dat het thema nog eens goed naar voren werd ge bracht was te danken aan de aan wezigheid van UNICEF, de Derde Wereldwinkel en Amnesty Interna tional met een eigen informatie stand. Aan het eind van de avond heer ste er dan ook een juichstemming toen de voorlopige opbrengst van 6500 gulden bekend werd gemaakt. Domper op de vreugde was alleen even de mededeling dat het ver zoek aan de gemeenteraad van Hol ten om (indachtig de verdubbeling van de opbrengst van de onlangs gehouden speelgoedbeurs) ook in de SGH-actie bij te springen, niet gehonoreerd werd. Alle fracties in de Holtense raad stelden zich in de maandag gehouden begrotingsver gadering achter het standpunt dat, gezien het bijna lege potje voor on voorziene uitgaven en de kans voor precedentwerking, dit verzoek niet kon worden ingewilligd. Het enthousiasme waarmee de rest van het programma op de Scholengemeenschap deze week werd afgewerkt was er niet minder om. Dinsdag was er een feestavond voor de klassen 3 en hoger met dis co en de groep Cairo Nights uit Rot terdam. Woensdagmiddag werd er gevoetbald tussen leerlingen en do centen en 's avonds bracht het on dertussen roemruchte schoolcaba- ret haar nieuwste voorstelling voor de klassen 1,2 en 3 die daarna naar de disco gingen. Met de oliebollen verkoop van vandaag en de caba retvoorstelling en feestavond voor bovenbouw, leraren en ouders van avond hoopt men de 10.000 gulden te halen. Driekwart van de op brengst gaat naar de Ethiopië-ac- tie, de rest naar Amnesty Interna tional. Dit volgens een verdeelsleu tel die door de leerlingen zelf is op gesteld. Niet minder dan elf verenigingen uit de afdeling IJsselstreek hebben inge schreven voor het grote zaalhandbal- toernooi, dat op zondag 30 december gehouden wordt in sporthal 't Mos- sink. In totaal zullen zestien teams'tus- sen de lijnen verschijnen. Deelnemers zijn: Broekland, Lettele, Heeten, Raal- te, HHZO, Wesepe, DSC, Voorwaarts, Nieuw Heeten, SDOL en RSC. Het toernooi begint om 09.00 uur. De organisatie is in handen van Tonny Lubbers en Monique Swartjes, die door middel van dit toernooi de hand balsport in Holten willen promoten. Hoogtepunt van deze handbaldag zal zijn de demonstratiewedstrijd tussen twee teams die uitkomen in de tweede divisie, SDOL en RSC. De organisatie van dit toernooi werd mogelijk gemaakt door Truus Ardens van de sporthal die voor ie dere poulewinnaar een bal beschik baar heeft.gesteld. De prijsuitreiking wordt verwacht om 19.00 uur. De Motor- en Automobielclub „De Holterberg" houdt in samen werking met de M.A.C. „Haarle" op woensdag 26 december (2de Kerst dag) de traditionele puzzelrit voor het hele gezin. De start voor het ri tje van plm. 35 kilometer is om half twee bij het MAC-clubhuis „De Biester" in de Stationsstraat. Het bijzondere van deze rit is dat ook de inzittende kinderen er bij betrok ken worden. Vader en moeder zul len met hun kroost tijdens de rit een aantal niet al te moeilijke pro bleempjes moeten oplossen. De prijsuitreiking zal plaats heb ben in hotel „De Haarlerberg" te Haarle, waar tevens met bingo een aantal leuke prijzen zijn te winnen. Al met al voor mensen die er eens even uit willen een gezellige mid dag. Op maandag 10 december kwam de surveillanceauto op de kruising van de Beusebergerweg en de Flier- matenweg. Zij zagen, dat enige ver nielingen aan de aldaar staande lantaarnpaal waren gepleegd. Ge volg is, dat het G.E.B. een nieuwe paal moest plaatsen. Personen die dit hebben zien gebeuren en hier over mededeling kunnen doen, kunnen het bureau bellen. Op maandag 10 december wer den collega's geroepen om hulp te verlenen aan een mevrouw die de sleutels in haar auto had laten zit ten. Op zich niet zo erg. Wel echter als de deuren zijn afgesloten en de reservesleutel ook in de auto ligt. Na enig ge wurm met staaldraad werd de auto geopend, dit tot vreugde van de eigenaresse. Op maandag 10 december werd bij een grutter in het dorp een me vrouw aangehouden die proleta risch aan het winkelen was. Aangezien dit een ongebruikelijke manier van boodschappen doen is, werd zij overgebracht naar het bu reau. Daar vertelde zij, dat zij het al een aantal keren vaker had gedaan. Zij betaalde de eigenaar van de winkel het hierdoor ontstane te kort in zijn kassa terug. Dinsdag 11 december werd de hulp van de politie ingeroepen door een persoon die te maken dacht te hebben met stropers. In de kofferbak van de auto werd ook inderdaad wild, een fret en een aantal netjes aangetroffen. De afgegeven verklaring echter leidde ertoe, dat de heren weer wer den heengezonden. Hierbij de op merking, dat in de donkere dagen voor Kerstmis nogal eens onbe voegd wordt gejaagd (stropen). Mocht u dit zien, bel dan direct het bureau of de meldkamer in Zwolle. Wij kunnen dan direct een onder zoek instellen. Op woensdag 12 december, om streeks 14.10 uur vond er een aanrij ding plaats op de Dijkerhoekse- weg, tussen een personenauto en een tractor met giertank. De beide voertuigen kwamen elkaar tege moet en raakten elkaar bij het pas seren. De personenauto raakte to- tall los en de bestuurder werd met een hersenschudding en enige snij- wonden afgevoerd naar het zieken huis. De tractor met tank kwam gedeel telijk in de sloot terecht. Het kostte nogal enige moeite om deze combi natie uit de sloot te halen. In de tank zat 6000 liter gier. Eveneens op woensdag kwam de melding, dat er bij De Schure een aantal dingen waren vernield. Da ders zijn niet aangehouden, maar het ingestelde onderzoek heeft toch enig resultaat opgeleverd. Later op de dag zag men op de Enk een personenauto diep in de modder staan. Vermoedelijk had den de inzittenden geprobeerd een crosswedstrijd te houden. De auto werd er door een vriend met zijn auto uitgetrokken. Op zaterdag 15 december lag op de kruising Rijssenseweg-Markelo- seweg een verkeerszuil op een plaats waar deze niet hoorde, na melijk in de berm. Gemeentewer ken werd in kennis gesteld en her plaatste de zuil. De zelfde dag werd aangifte ge daan van diefstal van een fiets. Een mevrouw had deze bij een super markt in het dorp laten staan. In de middaguren werd melding gemaakt van vernieling aan een zo genaamde „winkel aan huis". De dader hiervan ligt op het bekende „hof'. Op zondag 16 december kwam er melding binnen, dat er op de Rijks weg A-l kalveren liepen. Deze wer den na te zijn gevonden weer in hun omheining gedreven. De beslissing omtrent de bouw van het Dorpshuis is vooralsnog doorgeschoven tot een later tijd stip. Alle frakties in de gemeente raad hadden in de Algemene Be schouwingen hun bezorgdheid uit gesproken over de exploitatieop- zet. Het CDA waarschuwde ervoor dat het Dorpshuis geen steen om de nek van het college moet worden. PvdA wenste op korte termijn een kostenplaatje en de beide liberale frakties, Gem. belang had bij een aantal potentiële gebruikers een grote terughoudendheid bespeurt, o.a. bij de H.M.V. die reeds geïnfor meerd heeft naar de mogelijkheid van aankoop van het gymnastie klokaal aan de Dorpsstraat en de WD wilde eerst een realistisch ex- ploitatievoorstel zien waarbij de te benaderen verenigingen zich ver binden om mee te gaan naar het nieuwe Dorpshuis. Wethouder H. Rustebiel kon digde aan dat binnen enkele maan den een rapport ter tafel zal komen met een exploitatieopzet. Mocht uit de enquête naar voren komen dat er te weinig belangstelling is vanuit de verenigingen voor een dorpshuis dan zou het voorstel van de WD, om de leegkomende kleu terscholen geschikt te maken voor het sociaal cultureel werk, de we thouder wel aanspreken. Wat er uiteindelijk met de jongerensocië- teit De Schure zal gaan gebeuren, wordt pas bekeken nadat het rap port van het Dorpshuis gereed is. De langzamerhand beruchte nota gemeentewerken nam in de Alge mene Beschouwingen veel ruimte in bij alle frakties. Unaniem was men van oordeel dat het allemaal wel erg lang ging duren. Met na druk werd er op gewezen dat reeds vorig jhar een nota op stapel stond en dat men nu nog steeds geen in zicht heeft over het verschijnen van de nota. Ook de kwaliteit van de nota werd door de frakties in twijfel getrokken. Met name de socialisti sche fraktie trok fel van leer over het feit dat bij de totstandkoming van de nota het personeel tot op heden geen inbreng heeft gehad. Wethouder Rustebiel kon nu ech ter meedelen dat het ei nagenoeg gelegd was. Binnen enkele weken wordt de nota met het personeel doorgenomen. De op- en aanmer kingen van het personeel zullen als nog in de nota worden verwerkt, waarna de commissie gemeente werken in eerste instantie er over zal oordelen, alvorens het langver wachte stuk in de raad zal worden behandeld. De uitkomst van de Verkeers Ad vies Commissie omtrent de ver keersproblematiek in Holten houdt de gemoederen in de ge- meentefrakties danig bezig. Geen van de frakties was van mening dat men zich er zondermeer bij moet neerleggen dat de huidige situatie de gunstigste is. Er werd dan ook bij het college op aangedrongen uit te zien naar andere mogelijkheden om de verkeersdrukte in Dorps straat en Oranjestraat te vermin deren. Het CDA stélde hét college voor na te gaan of de verkeerssitu atie als studieobject voor de ver- keersacademie aantrekkelijk zou zijn. Zij vroeg na te gaan welke mo gelijkheden er bij het Rijk of Pro vincie zijn met betrekking tot sub sidie voor een Noord of Zuid tan gent. De fraktie van de WD wilde op de verkeersproblematiek terug komen in de Commissie Ruimte lijke Ordening terwijl de fraktie van Gemeentebelang de leefbaar heid van het centrum voorop stelde. Het doorgaande verkeer moet volgens Gemeentebelang uit het dorp verdwijnen, waarbij de fi nanciële consequenties onderge schikt moeten zijn aan de beste be sluitvorming. Voor de PvdA was de noord- of zuidtangent uit milieu oogpunt niet zo'n aantrekkelijke keuze. Zij stelden voor om op korte termijn de kruising Rijssen Mar- kelo zodanig te wijzigen dat het doorgaande verkeer, met name het vrachtverkeer Holten zal gaan mij den. Voorzitter van Rappard zegde toe met de nieuwe wet Dorps- en Stadsvernieuwing in de hand bij de verantwoordelijke mensen in Den Haag aan te dringen op financiële middelen voor de aanleg van een noord- of zuidtangement. Tevens zegde hij toe bij de toekomstige werkzaamheden aan de riolering in de Dorpsstraat verkeersremmende maatregelen toe te passen. Met Rijkswaterstaat zal het college, op verzoek van de raad, aan de tafel gaan zitten om opnieuw de krui sing Rijssenseweg aan te kaarten, met dien verstande dat bij de re constructie in de eerste plaats wordt gekeken naar de verkeersaf wikkeling richting Holten. Geboren: Tessa d.v. G. H. Brands en A. J. H. Schöppers, Sanne d.v. D. J. Dijkman en A. A. Altena. Overleden: A. J. Withaar 66 j. (overl. te Deventer). Voor ruim 1200 voetbalpupillén uit de regio Nijverdal, waaronder ook de S.V. Holten valt, wordt op 27 en 28 december het jaarlijks terug kerend O.P.C.-Kerstzaaltoemooi gehouden. Dit evenement vindt plaats in de sporthallen van Rijs sen, Nijverdal, Haarle en Holten. Ouders en belangstellenden kom allen kijken naar de verrichtingen van Holtens jongste voetbaljeugd. Door burgemeester en wethouders op 11 december 1984 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer G. Baan voor het plaatsen van een antennemast bij het perceelZwartepad 5; aan de heer G. J. Brinkman voor het vergroten van een kapschuur bij het perceel Broekweg 14; aan Drankengroothandel Beilen B.V. voor het uitbreiden van de keu ken in het perceel Holterbergweg 14 Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecre tarie. SLUITING GEMEENTESECRETARIE De gemeentesecretarie van Holten, met uitzondering van de afdeling bevolking en het kantoor gemeentewerken, is voor het publiek geslo ten op 24,27,28 en 31 december 1984. WIJZIGING REGELING HUISVUILOPHAALDIENST EN OPENSTELLING CONTAINER WAAGWEG I.V.M. DE FEESTDAGEN Het huisvuil in het buitengebied wordt niet op dinsdag 25 december a.s. (1e Kerstdag), maar op woensdag 2 januari 1985 opgehaald, de container bij de gemeentewerf aan de Waagweg is gesloten op dinsdag 25 december 1 e Kerstdag), woensdag 26 december (2e kerst dag) en op dinsdag 1 januari 1985 (Nieuwjaarsdag). OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De commissie financiën vergadert op dinsdag 8 januari 1985 om 16.00 uur in het gemeentehuis. Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - overneming feitelijk eigendom voormalige boerderij Deijk en ver huur van dit pand aan Soweco te Almelo; - begroting 1985 Stichting Antenne-inrichting Holten; - definitieve vaststelling subsidie 1983 Muziekschool Holten. De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 7 januari 1985 om 15.15 uur in het gemeentehuis, Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.; - overneming feitelijk eigendom voormalige boerderij Deijk en ver huur van dit pand aan Soweco te Almelo; - vaststelling subsidiebedrag per m2 te vernieuwen rieten dakbedek king voor 1985; - onttrekken gedeelte voetpad in het plan „De Haar" aan het openbaar verkeer. COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN De eerstvolgende zitting van de commissie vindt plaats op dinsdag 8 januari 1985 en wel van 19.30 uur - 20.30 uur in het gemeentehuis. GEMEENTELIJK ENERGIEBEDRIJF HOLTEN MEDEDELING AAN AL ONZE VERBRUIKERS In de raadsvergadering van 17 december 1984 werd besloten de tarie ven voor kleinverbruik van gas en elektriciteit met ingang van 1 januari 1985 als onderstaand vast te stellen. Gasprijs Het gastarief voor kleinverbruikers gaat omhoog met 3 cent per ku bieke meter (exclusief BTW). Het vastrecht blijft gelijk. In de onderhan delingen met de Gasunie hebben de gezamenlijke gasbedrijven geen accoord bereikt over de gasprijs. De Nederlandse gasbedrijven vinden een verhoging van 3 cent per kubieke meter namelijk te veel. De minister van Economische Zaken dwingt de gasbedrijven echter toch het kleinverbruikerstarief te verhogen. Opgrond van de Wet Aard- gasprijzen verplicht hij de Gasunie namelijk een 3 cent hogere prijs per kubieke meter aan de gasbedrijven in rekening te brengen dan in 1984. De tarieven zien er dan als volgt uit: Ter vergelijking zijn ook de tarieven voor 1984 vermeld. KLEINVERBRUIKERSTARIEF prijs per kubieke meter* inclusief milieuheffing, voor het verbruik tot 170.000 kubieke meter per jaar vastrecht per aansluiting per jaar vastrecht per woning per jaar bij blok-/wijkverwarming met een minimum per blok/wijk van milieuheffing per 1000 m3 tarieven 1985 tarieven 1984 excl. 19% BTW incl. 19% BTW excl. 19% BTW incl. 19% BTW 55,65 ct 57.- 15,- 210,- 50.-ct 66,22 ct 67,83 17,85 249,90 59,50 ct 52,65 ct 57.- 15,- 210,- 50,- ct 62,65 ct 67,83 17,85 249,90 59,50 ct Groningen-kwaliteit ELEKTRICITEITSPRIJS De kilowattuur-prijzen worden iets verlaagd. De tarieven luiden als onderstaand. KLEINVERBRUIKERSTARIEF tarieven 1985 tarieven 1984 excl. incl. excl. incl. 19% BTW 9% BTW 19% BTW 9% BTW Vastrecht bij een waarde van per per de hoofdbeveiliging van maand maand maand maand 3 x25a of 1 x35a 5,- 5,95 5,- 5,95 3x 35a 36,- 42,84 36,- 42,84 3x 50a 75,- 89,25 75.- 89,25 3 x63a 145,- 172,55 145,- 172,55 Vastrecht nachtstroom 2,50 2,975 2,50 2,975 Verbruik: per kWh. per kWh. per kWh. per kWh. dagkilowattuur 9,90 ct 11,78 ct 10,25ct 12,20 ct nachtkilowattuur 4,70 ct 5,59 ct 4,80 ct 5,71 ct brandstoffenbijslag 13,24ct 15,76ct 13,05 ctl 15,53 ct Met grote eenstemmigheid heb-~ ben de leden van de afdeling voet bal van s.v. Holten zich geschaard achter het voorstel om tot juli 1985 een interim-bestuur te benoemen. Ruim honderd leden bezochten dinsdagavond de buitengewone le denvergadering. Het interim-be stuur onder voorzitterschap van Jan Leussink heeft 200 dagen de tijd om een der lijnen uit te zetten voor de toekomst van s.v. Holten. In principe wordt de koers voortge zet dat door het aftreden bestuur onder voorzitter J. Warrink is inge zet, al sluit men niet uit dat tussen tijds veranderingen worden aange bracht. Tijdens de büitengewoneleden- vergadering werd afscheid geno men van de afgetreden bestuursle den, Beldman, Dalemans en War rink. Oud-voorzitter Warrink kon digde aan ook in de toekomst actief te blijven voor s.v. Holten, zo zal hij zich bezig gaan houden met de op zet van een seniorenplan, in navol ging van het juniorenplan. In zijn toespraak keek hij terug op de 15 jaar voorzitterschap. Hij stelde dat het vrijwilligerswerk de basis moet zijn voor de bloei van s.v. Holten. Hij riep op om vooral het eerste elf tal te steunen.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 5