Mevrouw de minister opende OAD-gebouw Buren genoten van Noabersfeest OAD Van Kerstbak tot Nieuwsjaarsdisco Gouden insigne voor chauffeur J. Mondeel Koffie - concert Ensemble Pleysant Inkomen in gevaar door superheffing HOOGSTE PUNT JUBILEUMVIERING Biljarten Oudejaars- toernooi S.V. Holten Uitslagen Eendracht Verwerping Activiteiten Stichting SoCuWe: Skandinaviërs gaan fietsen in Overijssel G. Paalman bovenaan bij klaverjassen DONDERDAG 20 DECEMBER 1984HOLTENS NIEUWSBLAD Bijna dreigde de feestelijke opening van het hernieuwde OAD-gebouw woensdagmorgen een pijnlijke ge beurtenis te worden voor minister mevrouw N. Smit-Kroes. Samen met de elfjarige zoon Julius ter Haar en de oprichter van de Overijsselsche Bus dienst, de 93-jarige heer G. ter Haar verrichte de minister de opening door aan de voorzijde van het gebouw met een ouderwetse slinger een autobus paneel weg te draaien voor een pla quette. Kennelijk was een en ander niet in de praktijk uitgeprobeerd, want nauwelijks had de minister een flinke draai aan de slinger gegeven of het paneel klapte rakelings langs haar hoofd naar beneden. „Dat gaat snel", voegde ze er lachend aan toe. De komst van minister Smit- Kroes naar Holten betekende het hoogtepunt in de viering van het 60-jarig bestaan van O AD. De mi nister was voor deze gelegenheid al vroeg uit Den Haag vertrokken om half tien de officiële opening te ver richten. Voorafgegaan door de ei gen muziekvereniging van OAD ar riveerde om half tien de hoogbe jaarde heer Ter Haar in een zestig jaar oude autobus in gezelschap van zijn kleinzoon Julius, waarna de openingshandeling werd ver richt. De minister toonde zich tij dens de rondleiding bijzonder gein- teresseerd in het reilen en zeiien van OAD. Na de opening ging het gezel schap van het Parkgebouw in Rijs- sen, waar het grote syposium plaats vond over de plaats van het Openbaar vervoer in Nederland Di recteur Ter Haar vroeg zich in zijn openingsspeech af of het vervoer nog wel op een maatschappelijk aanvaardbare manier wordt ver richt. „De organisatie-opzet van het openbaar vervoer roept vragen op", zo meende hij 'n een bedrijf als OAD ervaren wij bijna dagelijks de tegenstelling tussen tour- en het openbaar vervoer. In de toursector zijn wij voortdurend bezig met marktgericht denken. Kan het openbaar-vervoer dit ook waarma ken of wordt er te weinig op inge speeld", aldus Ter Haar. Minister Smit-Kroes stelde in haar speech dat „Openbaar Vervoer, alternatie ven denkbaar", het thema van het symposium zeker tot de mogelijk heden behoort. Het inzetten van touringcars in het openbaar ver voer kan daarbij een hulpmiddel zijn. De minister prees de creativi teit en ondernemingszin van OAD. Tijdens het syposium werd het rap port van het Economisch bureau voor het weg- en watervervoer, dat in opdracht van OAD is uitgevoerd uitgebreid aan de orde. In dit rap port zijn de mogelijkheden betref fende het inschakelen van taxibe drijven en T en O-bedrijven onder zocht. De Dijkerhoekse Schietveren- ging De Zaagmolen houdt vrijdag 28 december vanaf 19.30 uur in zaal Het Bonte Paard de jaarlijkse ver werping van grote taarten, karbo nades, braadhaantjes, krentebrood en nog veel meer lekkers. Ook zijn er prijzen te winnen met schieten, rad van avontuur, ring- gooien, enz. Ook voor de kinderen is er veel te doen. Zoals gebruikelijk heeft de Stichting Sociaal Cultureel Werk in Holten voor de komende Kerst vakantie weer een aantal activi teiten voor de jeugd georgani seerd. Zowel in 't Paalhuus als in 't Kolnus hoeft de jeugd zich de ko mende vrije dagen dus niet te ver velen. Veel belangstelling was er voor de paradepaardjes van OAD, de fietsbus en de slaapbus. „Een goede buur is beter dan een verre vriend", zegt het spreekwoord. OAD heeft beiden, verre vrienden maar ook zeer goede buren. Dat bleek wel tijdens het Noabersmoal dat de directie van OAD aanrichtte voor de Noabers ter gelegenheid van het jubi leumfeest. Hoewel tot in de wijde om-, trek van het hoofdkantoor aan de Burg. v.d. Borgstraat de uitnodigin gen in de bus waren gedaan, rekende men voorzichtigheidshalve op zo'n zestig mensen. Het waren er uiteinde lijk tweehonderd die aan de uitnodi ging van directeur ir. Ter Haar gehoor gaven. Het Noabersmoal werd gegeven in de feesttent die aangebouwd was aan het hoofdkantoor. Het werd een ongedwongen samen-zijn dat aanmerkelijk langer duurde dan of ficieel was gepland. De laatste gas ten gingen pas na elven naar huis, niet nadat in de tent en de naastge legen garage een spontane polo naise was gehouden. Hoogtepunt van de avond was het optreden van de beroemde Latijn-Amerikaanse zanggroep Los Paragyaios, die tot twee maal toe na een ovationeel ap plaus een toegift gaven. De overige Holtenaren hebben afgelopen zaterdag in groten getale de gelegenheid te baat genomen om tijdens het Open Huis een kijkje achter de schermen van het tou- ringcarbedrijf te nemen. In de grote garage stonden de paradepaardjes van OAD, zoals de fietsbus en de slaapbus blinkend gepoetst ter be zichtiging klaar en in het ver nieuwde hoofdkantoor kon men kennismaken met de verschillende afdelingen die het zenuwcentrum vormen van OAD, zoals de afdeling reserveringen en planning waar ge werkt wordt met de modernste computerapparatuur. In een apar te ruimte kon men tenslotte genie ten van een dia-voorstelling waarin een overzichtelijk beeld werd gege ven van de veelzijdigheid van dit Holtense bedrijf. Het personeelsfeest, dat afgelo pen zondag gehouden werd in Res taurant de Scherpenhof in Ter- wolde bij Deventer was eveneens een geweldig feest waaraan de 400 personeelsleden en hun partners deelnamen. Ook de buitenlandse relaties van OAD waren hier van de partij. De OAD fietsbus zal naar ver wachting veel gaan bijdragen in het aantrekken van vakantiegan gers uit de Skandinavische landen naar Overijssel. In 1985 zal hiermee een begin worden gemaakt. Dit deelde Gedeputeerde Dijkema mee tijdens de overhandiging van het Toeristisch-Recreatief Beleidsplan van de gemeente Hellendoom. Sa men met de provinciale VW en de OAD worden plannen uitgewerkt waarin de Fietsbus centraal staat. De bus die vanuit Nederland lief hebbers naar Noord-Europa ver voert zal dan fietsers uit die con treien naar Overijssels kunnen ver voeren. De Gedeputeerde wees er op dat Overijssel nog niet vol doende profiteert van het vele na tuurschoon dat juist het actieve toerisme kansen biedt. De Gedepu teerde waarschuwde de bevorde ring van toerisme niet te zien als een puur plaatselijke aangelegen heid. Coördinatie tussen de ge meenten langs de Vecht en op de Sallandse Heuvelrug noemde hij absoluut noodzakelijk. OAD chauffeur Jan Mondeel (56) heeft maandag uit handen van staatssecretaris drs. J. F. Scherpenhuizen van Verkeer en Waterstaat de IRU-onderschei- ding uitgereikt. Samen met Mon deel kregen nog twee Neder landse beroepschauffeurs een on derscheiding uitgereikt. In totaal krijgen 838 beroepschauffeurs uit twintig landen dit jaar een IRU-on- derscheiding. De drie Nederlan ders vertegenwoordigden hun 119 Nederlandse collega's. De IRU (International Road Transport Union) te Geneve verleent jaarlijks een eredi ploma en een gouden insigne aan chauffeurs, die aan een aan tal zware eisen voldoen. Zo die nen ze tenminste twintig jaar hun vak te hebben uitgeoefend waarvan tien jaar in het interna tionale verkeer. Zij moeten ten minste tien jaar in dienst zijn van hun huidige werkgever en tenminste 750.000 kilometer als internationaal chauffeur te heb ben afgelegd. Verder mogen zij niet door eigen schuld betrok ken zijn geweest bij een ongeluk en zich correct te hebben gedra gen ten opzichte van werkgever, klanten en collega's. land. In al die jaren is hij nooit betrokken geweest bij een onge luk, direct of indirect en, dat was een van de redenen waarom de directie hem bij de IRU had voorgedragen voor een onder scheiding, Jan Mondeel is een uitstekend gastheer voor de OAD klanten. Aan al de voorwaarden heeft de heer Mondeel ruimschoots voldaan. De Nijverdaller is al 27 jaar beroepschauffeur. Vanaf 1957 tot 1971 was hij werkzaam bij Oostveens touringcarbedrijf in Nijverdal. Daarna werkte hij twee jaar als chauffeur bij de GEBO in Nijverdal. Sinds 1973 is hij chauffeur bij OAD. Sinds die tijd heeft hij 605.000 kilome ters afgelegd op de internatio nale routes en 70.000 in eigen Komende zaterdag 22 december worden er in 't Paalhuus weer Kerstbakjes gemaakt voor de Hol tense bejaarden. Zowel de kinderen als de ouders kunnen hun creativi teit hierop loslaten. Vooral voor het vervoer per auto zijn enkele oude ren nodig. De leeftijdsgrenzen zijn 6 tot 12 jaar. Op maandag 24 december wordt in 't Paalhuus de film Martijn en de Magiër vertoond. Spanning en hu mor voor 2 gulden voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Dezelfde leeftijdsgroep kan op donderdag 27 december terecht in 't Paalhuus waar dan Nieuwjaars kaarten en kalenders worden ge maakt. De kosten zijn 1 gulden per persoon. Eén dag later, op vrijdag 28 december staat er een heuse vos- sejacht op het programma. Verza melpunt is op de parkeerplaats bij het gymnastieklokaal in de Tuin straat om 14.00 uur. Kosten 1 gul den. Ook de kleuters trekken erop uit. Op woensdag 2 januar wordt in de buurt van het Kolnus een speur tocht gehouden onder begeleiding van oudere vrijwilligers, waarbij prijsjes kunnen worden gewonnen. Verzamelpunt het Kolnus om 14.00 uur. Kosten 1 gulden. Vrijdag 4 januari tenslotte is er voor de leeftijdsgroep 6 tot en met 12 jaar in het Paalhuus een quiz met Nieuwjaarsdisco die om 14.00 uur begint. Hiervoor bedragen de kosten ook 1 gulden. Voor alle acti viteiten van de Stichting geldt dat opgave vooraf verplicht is. Dit kan telefonisch bij het Paalhuus (6 27 55). De jeugd van 12 tot en met 15 jaar luidt op zondag 30 december het oude jaar uit met een daverende oudej aarsdisco in tienersoos Mu sky. De toegangsprijs voor deze middag die van 14.30 uur tot 17.00 uur duurt bedraagt 1 gulden. In de elfde week van de competi tie van de biljartbond „Ons Genoe gen" boekten de Holtense clubs de volgende resultaten: Hoofdklasse: Koedijk-Kalfster- man 2-6. Eerste klasse: café Jansen 3-Poppe 2 4-4, Kalfsterman 3-Spekhorst 3 6- 2. Beste partijen van H. Gierveld van BVW met 62-19-10-3.26 en Ti- nus Aanstoot van Kalfsterman met 55-19-10-2.29. Overgangsklasse: Kalfsterman 2- Vlishoek 2 6-2, café Jansen 2-Koe- dijk 2 6-2. Het beste team gemid delde kwam op naam van Jansen 2 met 2.50. Tweede klasse: Royal-Kalfster- man44-4. Derde klasse: Poppe 3-café Jansen 444. Op maandag 31 december orga niseert het jeugdbestuur van de SV Holten in de sporthal 't Mossink, weer het oudejaarstoemooi voor haar junioren. Bij dit toernooi wor den de verschillende leeftijdsgroe pen gemengd, zodat 12 nagenoeg even sterke teams gevormd wor den. Deze 12 teams worden ver deeld over 3 poules die onderling gaan uitmaken wie de oudej aars kampioen wordt. De organisatoren hopen, dat er in de zaal, op het doel veel „kruit" verschoten wordt, zo dat het buiten wat rustig kan blij ven die dag. Het toernooi begint om 8.30 uur en duurt tot 14.45 uur. De deelnemers moeten om 8.15 uur aanwezig zijn. Ensemble Pleysant komt op zon dag 28 december a.s. naar de aula van de Scholengemeenschap met een eindejaars-concert. De Werk groep Koffieconcerten heeft daar mee de sfeer van Kerstmis nog even vast willen houden en sluit uiteraard ook aan op het nieuwe jaar. Het ensemble, afkomstig uit Goor, bestaat uit vijf musici. Be atrice Dees (zang) Leonard Schenck (piano en clavecimbel); Erica Schenck-Teesing (fluit); Dick Lindeboom (cello) en Robert Huf- ten (hobo). Tijdens dit concert zullen werken ten gehore gebracht worden van Gabriëli, Vivaldi, P'latti, Telemann, Pergolési en Kuhnau. Daarnaast zullen er ook nog Engelse Kerstlie deren worden gespeeld waarvan de componist onbekend is. Aanvang concert: 11.30 uur (zaal open 11.00 uur). Einde: 13.00 uur. Toegangsprijs incl. een kopje koffie f 5,-. Kinderen t.m. 14 jaar en CJP- kaarthouders f3,-. Gratis kinder crèche. Voorverkoop bij de VW 't Paalhuus en de Rabo-bank Holten. Vanwege het succes in de vorige winter houdt het Consulentschap voor de Veehouderij in Hengelo (O) in samenwerking met de Vereni gingen voor Bedrijfsvoorlichting in Holten en Bathmen weer enkele bijeenkomsten voor groepen van ongeveer 15 personen. Deze winter zal aandacht worden besteed aan het onderwerp De gevolgen van de superheffing en de mogelijkheden Voor de tweede Klaverjaswedstrijd comp. 1984/'85 bestond vrijdagavond weer een flinke belangstelling. Rond de klok van elf maakte de vorzitter van de „Aktiviteitencommissie" de uitslag bekend en werden de prijzen die bestond uit een vleesschotel, taar ten etc. uitgereikt. Beldman sprak te vens een woord van dank tot Jannie Beldsnijder-Dennebos en Anke Kruid- hof-Jasen die gratis koffie en hartige hapjes presenteerden. De uitslagen (3 partijen van 12 keer geven): l.Gerrit Paalman 4772 p., 2. Anton Aanstoot 4682 p, 3. Renger Veldhuis 4566 p, 4. mevr. Brusseé 4511 p, 5. Wim Stam (Diepenheim) 4428 p, 6. J. IJmker 4414 p, 7. G. Ef- ftink 4409 p, 8. Ria Tromop-Prins 4121 p, 9. Henk Smit 4107 p, 10. Ka- rel Jol 4070 p. De poedelprijs was met 2363 pun ten voor H. Kappert en de prijs voor de hoogste score in de 4e ronde (niet meetellend voor het kampi oenschap) was met 1634 punten voor het koppel Johan Stam en Gerrit Paalman. Bij de gratis verlo ting lonkte vrouwe Fortuna naar mevr. Brusseé, mevr. KI aassen en Henny Paalman. om die gevolgen zo gering moge lijk te doen zijn. Aan de hand van gemaakte be grotingen zal nader worden inge gaan op factoren, die erg belangrijk zijn om het inkomen zo goed moge lijk op peil te houden en welke maatregelen op het gebied van de fokkerij belangrijk zijn en welk ver- vangingsbeleid aanbeveling ver dient. Aan de bijeenkomsten zullen meewerken: J. Kuiper, bedrijfstak- deskundige, ir. M. Sikkema, specia list veefokkerij van het consulent schap en J. W. Lubbersen, bedrijfs- voorlichter. De groepsbijeenkomsten zullen 's middags worden gehouden in ja nuari en februari. Opgave voor deelname tot uiterlijk zaterdag 29 dec. a.s. bij: L. Bronsvoort, Oude Deventerweg 55, Holten, tel. 05483- 6 17 24; A. Stegeman, Marsdijk 4. Bathmen, teL 05704-15 71 en J. W. Lubbersen, Stegemanskamp 13, Bathmen, tel. 05704-14 38. Luchtgeweer: klasse A: 1. G. Koop man 181 p.; 2. G. J. Schuppert 165 p.; 3. Dick Jansen 159 p., 4. G. H Paalman 156 p.; 5. W. Paalman 48 p.; 6. B. J. Oplaat 137 p. Klasse B: 1. G. J. Grootentraast 152 (4x9); 2. A. Paalman 158 p. (3x9): 3. Bets Paalman 151 p.; 4. B. Wier- bos 137. Klasse C: 1. C. L. Tromop 142 p.; 2. A. Pekkeriet 129 p.; 3. G. J. van Aefst 121 p. Luchtpistool: Open klasse: 1. G. A Haverslag 163 p. (2x10); 2. A. J. Bie leman 163 p. (1x10); 3. G. H. Paal man 158 p.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 13