Kruisverpleging is meer dan de wijkverpleegster Iron Maiden Depeche Mode Everly Brothers Barry Gibb REKLAME Geslaagd KRUISWERK OP DE BRES VOOR GEZONDHEID Truusbokaal Kerstfeest NBvP Holten F0T0- STRIP- VER- HAAL REINAARDUS VIS ZALMSALADE 1 Kfl HUZARENSALADE G Cft BITTERGARNITUUR OE Een greep uit ons assortiment REINAARDUS VIS larenseweg 38 holten tel.05483-61416 Mintonette met winst winterstop in Vakantiebeurs groter dan ooit over het maken van een foto- wenskaart DONDERDAG 13 DECEMBER 1984 HOLTENS NIEUWSBLAD 5 ffissDecialiteiten Kersten Nieuwjaar zijn tijden van gezelligheid en lekker eten en omdat lekker eten ons vak is geven wij u hier enkele tips per persoon vanaf«WW per persoon vanafWiwV 6 pers. vanafbtl Gelieve vroegtijdig te bestellen om teleurstellingen te voorko men GEROOKTE ZALM, .VERS V/0 PLANK p 100 gramOi"* GEROOKTE PALING „GEFILEERD" 7 rn 100gram...(OU GESTOOMDE MAKREELFILET 4 alle soorten 100 gramI -™ Kilo ZALMSALADE (OM ZELF TE MAKEN)I O."" Hollandse garnalen-Noorse garnalen-Tong- Tongfilet-Haring-Heilbotfilet-Gerookte paling -Inktvis-Steurgarnalen-Kreeft Diverse haringgerechten voor toast Alle soorten zeeverse vis enz. enz. Hoeve Al-Holten A2. Holten speel de een oefenduel met negen man tegen Hoeve Al. Door dit spelersge brek vielen er vele gaten in de ach terhoede. Een voordeel was, dat de reserve keeper van Holten A2 in uitstekende vorm verkeerde. De ruststand brak aan met een ver diende 0-0 stand. In de tweede helft gooide Holten alles op de aanval, maar door een counter van Hoeve kwam Holten op achterstand 1-0. Holten A2 kreeg hierna uitste kende mogelijkheden, maar het duurde tot de 30e min. toen André Tuitert met een uitstekende lob de beide partijen weer op gelijke hoog te bracht. Beide partijen kregen hierna nog redelijke kansen, maar de 1-1 stand bleef toch gehand haafd. Een verdienstelijk resultaat. Deto Dl-Holten Dl 0-1. Zaterdag moest Dl op bezoek bij Deto waar de 9de wedstrijd van de competitie moest worden gespeeld. Een zware wedstrijden dat bleek al gauw want onze verdediging werd flink onder druk gezet. Achterin werd goed ge voetbald en er werden weinig kan sen weggegeven en ook de keeper greep een paar keer goed in. Een kwartier na rust had een goed opge zette aanval succes over links, een dieptepass op Jan die hem keurig in de rechterhoek plaatste 0-1. Deto probeerde hierna nog van alles maar in de stand kwam geen veran dering. SDOL b2-Holten b2 Na een rustperiode moest Holten aantreden tegen SDOL. Van het begin af aan werd er door Holten goed gespeeld. Dit resulteerde al in de eerste 20 min. in 6 doelpunten. De achterhoede van Holten hield opnieuw de nul vast, waarbij de keeper van Holten enkele prima reddingen in huis had. In de tweede helft lag het tempo niet meer zo hoog als in de eerste helft. Toch De heer H.J. Markvoort uit Hol ten is in Enschede geslaagd voor het V.E.V. diploma electrotech- nisch installateur. Voor veel mensen is de kruisver eniging gelijk aan een wijkverpleeg ster op de bromfiets. Weinigen we ten hoe belangrijk het werk van de kruisvereniging is voor duizenden thuis verblijvende zieken. De cijfers - hoe dor en oninte ressant op zichzelf ook - geven een imposant beeld van het werk, vooral wanneer men be denkt, dat achter die cijfers evenzoveel hulpbehoevende men sen verborgen gaan. Landelijk hadden de kruisverenigingen in 1983 133.710 zieken thuis in zorg. Daarnaast werden preventieve huisbezoeken gebracht aan ruim Veel eerder dan vorige jaren wordt ditmaal het Holtens kampioenschap volleybal ge houden om de Truusbokaal. Het toernooi vindt plaats op vrijdag 28 december a.s. in de sporthal 't Mossink, aanvang 19.00 uur. De prijzen zijn tradi tiegetrouw beschikbaar gesteld door Truus Arends van de sporthal. Hoewel het toernooi vooral bedoeld is voor recreatieve sportbeoefening, is het toege staan vier competitie-spelers per team te laten spelen. Wel moeten de teams gemengd zijn, maar ook damesteams zijn toe gestaan. Deelname staat open voor (ex)Holtenaren. De prij suitreiking door Truus zal om streeks 23.30 uur plaats vinden. De inschrijfkosten bedragen f20 per team. Inschrijven kan vóór 24 december bij Karei Jol, Beusebergerweg 13, tel. 6 26 95. 1 miljoen mensen. In totaal leg den de ca. 4500 wijkverpleegkun digen en ca. 1000 wijkziekenver zorgenden niet minder dan 8.365.699 huisbezoeken af. Het grootste deel van die huisbezoe ken betrof curatieve patiënten, dus zieken, nl. 6.203.979. Haast een kwart - namelijk 1.949.295 - van de huisbezoeken had een preventief doel. Deze huisbezoe ken waren dus bedoeld om ziek te te voorkomen, de gevolgen van chronische ziekte of handi cap te stabiliseren, etc.; ca. 13% van de preventieve huisbezoeken was gericht op de zuigeling- en kleuterzorg. De „echte" patiënten kregen gemiddeld per patiënt ruim 46 huisbezoeken; de men sen bij wie een preventief bezoek werd afgelegd, zagen de wijkver pleegkundige gemiddeld 1,6 keer bij hen thuis. Belangrijke rol Wanneer- men deze cijfers op zich laat inwerken, kan men niet anders dan concluderen dat de kruisverenigingen een geweldig belangrijke rol spelen in de Ne derlandse gezondheidszorg. Bij duizenden zieken komen de wijk verpleegkundigen en wijkzieken- verzorgdenden dagelijks op huis bezoek (2.182.754 dagelijkse huis bezoeken), bij andere duizenden komen zij wekelijks (1.338.811 wekelijkse huisbezoeken). In to taal dienden zij 1.512.587 injec ties toe. Wanneer men daar dan nog bij telt, dat het kruiswerk in 116.791 gezinnen kraamzorg le- •verde (dat is bij 68,6% van alle levend geborenen), dat 97% van alle zuigelingen en 90% van alle kleuters met hun ouders naar de consultatiebureaus voor zuigelin gen en kleuters kwamen (zo'n slordige 2,7 miljoen consulten op ca. 6000 bureaus), dat er door het hele land honderden cursus sen voor aanstaande en jonge ouders werden gegeven, dat de diëtisten van de kruisverenigin gen vele duizenden consulten ga ven, dat er honderden cursussen met betrekking tot gezonde voe ding, afslanken, zieken verzorgen thuis etc. gegeven werden, dat duizenden vrouwen zwanger- schapsgymnastiek kregen en eveneens duizenden bejaarden scoorde Holten nog 4 keer, waar door de eindstand 0-10 werd in het voordeel van Holten. Met nog één wedstrijd te gaan kan Holten het herfstkampioenschap bijna niet meer ontgaan. bejaardengymnastiek en andere activiteiten op het gebied van beter bewegen, dat er honderd duizenden verpleegartikelen wer den uitgeleend uit de uitleenma gazijnen, waarover elke kruisver eniging beschikt - dan krijgt men een beetje een beeld, wat „kruiswerk" in ons land bete kent. In totaal hadden 1.187.383 mensen in 1983 direct met het kruiswerk te maken wat huisbe zoeken betreft (dat is 8.3% van de bevolking). Daarnaast kwa men nog eens honderdduizenden mensen in contact met de kruis vereniging door het lenen van verpleegartikelen, het volgen van cursussen en lezingavonden, de spreekuren van de diëtisten en wijkverpleegkundigen, etc. Het is dan ook geen wonder, dat circa 3% miljoen gezinnen en enkelin gen lid zijn van de kruisvereni ging... De herenvolleyballers van Minto nette boekten hun zesde overwin ning op rij. Tegen Rivo 2 werd met 3-1 gewonnen. In de twee eerste sets liep het allemaal toch nog wat moeizaam, en met name de tweede set werd er gewoon slecht gepres teerd. Deze tweede set werd dan ook met 12-15 verloren. De eerste set was met 15-10 naar de Holtense ploeg gegaan. Dat de herenvolley ballers toch wel beter konden, bleek in de derde en vierde set, die beiden met groot verschil werden gewonnen, respectievelijk met 15-1 en 15-3. Door deze overwinning blij ven de heren stevig aan de leiding. De dames keken toch wel met iet wat zenuwen tegen hun tegenstan der (HAVOC 4) aan. Deze uitslag zou beslissend zijn wat betreft de tweede plaats. De eerste set begon meteen al lekker fanatiek en al gauw was Mintonette degene die het spel bepaalden. Door snelle aanvallen door mid en buiten, stond HAVOC met angst in het veld. De eerste set ging dan ook overtuigend naar Mintonette met 15-8. De tweede set verliep eender. Anja was als set-upster goed op dreef en ook deze set werd ruim schoots gewonnen met 15-9. De der de set was slechts nog een formali teit, HAVOC was nergens meer. Vooral door de zeer sterke gevari eerde opslag hebben de dames deze wedstrijd winnend kunnen beslui ten (derde set 15-7). Op 11 januari 1985 begint de tweede helft van de competitie thuis tegen MTSH (Hengelo) om 20.15 uur. Evenals in voorgaande jaren wordt er voor de aspirant-vakantiegangers van 1985 in de Utrechts Jaarbeurs weer de Vakantiebeurs gehouden. Van 9 tot en met 13 januari kunnen consument en producent van vakan ties elkaar weer ontmoeten. De eer ste openingsdag is speciaal voor de genen die beroepsmatig bij de reis wereld is betrokken. Vanaf 10 januari kan de vakantieganger terecht in de Jaarbeurs van 10 tot 18 uur. Vorig jaar kwamen ruim 80.000 bezoekers een kijkje nemen naar wat de toeristische industrie te bieden had. Dit jaar verwachten de organisatoren meer dan 100.000 bezoekers. Het aanbod van zowel binnen landse- als buitenlandse reisorga nisatoren zal dit keer groter zijn dan ooit. Naast wat dichterbij vakantiebestemmingen met name het Caraïbische gebied veel aandacht vragen. Ook het Nationaal Bureau voor Toerisme zal present zijn met een groots opgezette presentatie die uitnodigt tot vakantiehouden in eigen land. Voor de Vakantie beurs geldt de regeling met Trein-Toegangsbiljetten en, voor wie al een treinkaartje heeft, at- traktiekaartjes. Vanaf hun debuutelpee „Iron Maiden" uit april 1980 ging het zeer voorspoedig met deze vijf heavy-rockers en anno '84 zijn ze de onbetwiste toppers van het hardrockgebeuren. De toernee die Bruce Dickinson/lead vocals, Dave Murray/lead guitar, Adrian Smith/lead guitar, Nicko McBrain/drums en Steve Harris/bass momenteel onderne men Is er weer een van omvang. In navolging van voorgaande imposante wereldtochten maakt de groep er ook dit keer weer veel werk van: bijna 300 concerten in 28 landen (w.o. diverse Oostbloklan den) over een periode van 13 maanden; daarbij maken ze gebruik van 'n in Egyptische stijl opgetrokken toneel dat ze vervoeren middels zes vrachtwagens. Deze Egyptische invloeden zijn ook terug te vinden op hun laatste (5e) langspeler „Powerslave", overigens alleen op de hoes want het muzikale deel is ouderwets rockwerk. Het feest begint met de nieuwe single „Aces high", een uptempo stamper waarin Dave en Adrian een eerste proeve van snaarkunde geven; „2 Minutes to midnight", „Losfer words (Big 'Orra)", „Flash of the blade", „The duellists", „Back in the village" en „Powerslave" zijn eveneens stevige rockers van de vlotte soort. Als finale dient het ruim dertien minuten durende „Rime of the ancient mariner", waarvan de tekst is opgebouwd rond regels van Samuel Taylor Cole ridge; de song begint als stevige rocker en kent halverwege een rustige acoustische passage (met veel „zeilsfeer") waarna de electriciteit weer wordt ingeschakeld en het nummer naar het einde rockt. Een schitte rende uitsmijter op een ook verder zeer geslaagde Iron Maiden elpee. Iron Maiden/Powerslave Emi 240 2001 Het vertrek van Vince Clark leek in eerste instantie de groep Depeche Mode behoorlijk te treffen, uiteindelijk had Vince tot eind '82 alle hits geschreven. Martin Gore leverde vervolgens „See you" en ook dat werd een voltreffer en hun tweede langspeler „A broken frame" ging eveneens in fikse aantallen over de toonbank. Onder leiding van producer Daniel Miller maakten Martin Gore, Alan Wilder, David Gahan en Andrew Fletcher in 1983 de elpee „Construction time again" met daarop o.a. de single „Everything counts". Begin '84 verscheen het viertal (opnieuw) in Berlijn, ditmaal om de single „People are people" op te nemen, een nummer dat voor Depeche Mode de doorbraak in Nederland betekende. Sinds kort is nu de vierde lp „Some great reward" uit; daarop staan zowel „People are people", „Master and servant" als hun allernieuwste single „Somebody". Dit laatste nummer is een zeer geslaagd bewijs van de grotere aandacht die Depeche Mode momenteel aan ballads schenkt. Ook „Lie to me" en „It doesn't matter" zijn van de rustige soort en de groep voelt zich daarin uitstekend thuis. „Something to me", met schitterende „People are people", „Stories of old", „Master and servant", „If you want to" en „Blasphemous rumours" (b-kant van de nieuwe single die eigenlijk een tweede a-kant is) zijn weer uiterst dansbare uptempo werkstukken met vooral de beide singles als uitschieters. Al met al een prima album van Depeche Mode die daarmee een nieuw stukje vakwerk afleveren. Depeche Mode/Some great reward Mute 540 100 Voor veel popartiesten die hun carrière begonnen in de zestiger jaren waren, naast Buddy Holly en Elvis Presley, vooral de Everly Brothers de grote voorbeelden. De - echte - broers Don en Phil, die van '57 (Bye bye love) tot en met '67 (Bowling green) een grote serie hits scoorden en die met hun perfecte samenzang grote invloed uitoefenden op de latere popmuziek. Persoonlijke en muzikale problemen zorgden er in '73 voor dat het duo uit elkaar ging, vorig jaar hielden ze in de Royal Albert Hall een reünie en dat concert had zoveel succes dat ze weer aan een nieuwe elpee gingen denken. Vroegere fans als Dave Edmunds (producer van de lp), Paul McCart ney, Frankie Miller, Jeff Lynne, Pete Wingfield en Mike Vernon doen anno '84 iets terug en leverden songs voor het album „E.B. 84". Naast „On the wings of a nightingale", „Danger danger", „The story of me" en „More than I can handle" namen ze Bob Dylan's „Lay lady lay", „I'm takin' my time" (Rick Beresford Patrick A lger) en „The first in line" )Paul Kennerley) op terwijl Don het schitterende „Following the sun", „You make it seem so easy" en „Asleep" schreef. Zowel de covers als de eigen - Don - songs zijn uiterst geslaagd, de arrangementen zijn schitterend, vooral Pete Wingfield's toetsenwerk, en de close-harmony van de twee is als vanouds; een pracht comeback van de Everly Brothers die met „E.B.'84" de popgeschiedenis anno 1984 een eigen geluid geven. Everly Brothers/E.B. 84 Mercury 822.431-1 Als voorloper van BeeGee Barry Gibb's eerste solo-elpee „Now voyager" verscheen eerst de zeer fraaie single „Shine shine", voorzien van prima blazerswerk a la Sandie Shaw's „Long live love". Vergeleken met deze prachtig swingende popsong valt de rest van de elpee ietwat tegen: „I am your driver", „Fine line" (met o.a. Roger Daltrey en Olivia Newton-John in het koor), „A lesson in love", ..She says" en „The hunter" klinken niet slecht maar zijn wel van de 13-in-een-dozijn soort. Middels „Stay alone" is er nog wel een schitterende ballad op „Now voyager" terug te vinden, deze 'slijmer' lijkt me een echte hit op de dansvloer tijdens de late uurtjes. Zoals gezegd een tegenvallende plaat want 2 originele en goede songs is te weinig voor een geslaagde langspeler. Barry Gibb/Now voyager Polydor 823 429-1 HENK OLDENHOF De Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen houdt op dinsdag 18 december de jaarlijkse Kerstvie ring in zaal Vosman. Medewerking verlenen de dames F. Beezeman- Panman en S. Vrieze-van Wingen uit Dronten, met voordracht, ge dichten, zang en samenzang. In de laatste weken van het jaar kunt u alle vrienden en bekenden die u hun goede wensen sturen in groepen verdelen. De eerste groep is die van de "gewoon-doeners". Ze zoeken een keurige wens kaart uit in een winkel en sturen die op. De tweede groep vormen de "goed-doeners" die kaarten kopen waarvan een deel van de opbrengst bestemd is voor een goed doel. De derde groep bestaat uit "mooi-doe- ners". Dat zijn de mensen die veel tijd besteden aan het kiezen van een erg mooie, artistieke kaart. En als vierde en laatste groep is er die van de "persoonlijk-doeners". Dat zijn mensen die hun wenskaart een per soonlijk accent geven door er iets in te leggen van henzelf. Het lijkt er op dat de laatste groep wenskaartenver zenders steeds groter wordt. Het gaat dan om kaarten die ze zelf, eventueel samen met hun kinderen, heb ben gemaakt. Foto 1 is zo'n voorbeeld: zomJar wat simpel knipwerk van kranten- en gekleurd papier, toch een leuke voorkant van een kaart. Tot die groep behoren ook de mensen die een fotowenskaart ma ken. Dat is een kaart die wordt voorzien van een zelf gemaakte, bijzonder geslaagde foto (foto 2) of van een toepasselijk onderwerp (foto 3). De fotowenskaart is er in twee verschillende uitvoe ringen: u kunt een kant en klare kaart bestellen waar op de foto wordt afgedrukt compleet met de wens er al op. U kunt ook losse foto's bestellen die u dan zelf in een kaart verwerkt. In beide gevallen is het nodig dat u met de negatiefstrook van de gekozen foto naar uw fo to-adviseur gaat. 't Is verstandig dat binnenkort te doen want in de laatste weken van het jaar worden er vee-1 persoonlijke wenskaarten besteld.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 5