Sint bleef nog even Reservepolitie zoekt nieuwe vri ers Fancy-fair SGH van dag tot dag Kerkdiensten voor 2 goede doelen kol-bewoners gaan eigen tuin wieden Jac. de la Rie exposeert in bieb Medische diensten Kerstzang HOLTENS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen VROUWEN VAN HARTE WELKOM Geen krant in Kerstweek Kerstmiddag bejaardensoos Koffieconcert afgestemd op jaareinde GARAGE SCHUPPERT BV DONDERDAG 13 DECEMBER 1984- 4-12-1984: Op 4 december werden 3 jongens gehoord in verband met het op zondag 2 december 1984 in brand steken van de inhoud van een vuilcontainer die op het school plein van de Schakel stond. Het be troffen 3 jongens van 15 jaar. Tégen hen is proces-verbaal opgemaakt. 4-12-1984: 's Avonds, omstreeks 23.00 uur werd dank zij goed oplet ten van een bewoonster van de Haar een groep jongelui aangehou den die tegen verschillende lan taarnpalen hadden geschopt. Uit het onderzoek bleek dat er tevens één telefoonboek was vernield uit de telefooncel aan de Churchill- straat. De dader bleek een 15-jarige jongen uit Rijssen te zijn. De jonge lui kwamen terug van een klasse- fuif. 5-12-1984: Werd er 's ochtends een verkeerscontrole gehouden op de Deventerweg. Twee bestuurders werden bekeurd i.v.m. gebreken aan het voertuig. 7-12-1984: Door een Rijssenaar werd aangifte gedaan van vernie ling van haar fiets bij de scholenge meenschap. 8-12-1984:2 meisjes uit Deventer, 15 en 16 jaar oud, werden aangehou den op een gestolen fiets. De fiets bleek gestolen bij het NS-station. De dames hadden de trein gemist en hadden eerder op de avond de politie om êen lift gevraagd. Toen de dames dan ook op een fiets ge zien werden viel het wel erg op. Vuurwerk Met nadruk wordt er van politie zijde op gewezen dat er nog geen vuurwerk mag worden afgestoken. Dit mag pas op 30 december 1984 tussen 08.00 uur 's ochtends en 20.00 uur 's avonds, 31 december 1984 na 08.00 uur 's ochtends, 1 ja nuari 1985 tot 12.00 uur ('s middgs). Nu reeds bereiken vele klachten de politie over het afsteken van vuurwerk. De politie verzoekt vriendelijk een ieder die dit aan gaat een ander geen overbodige overlast te bezorgen. NED. HERV. KERK 10.00 uur ds. W. Vons m.m.v. He licon. (Heilige Doop), 19.00 uur ds. H. J. Ekker. Uitgangscoll. Solidaridad. Oppasdienst: Jenny Vukkink en Rita Meilink, 10.00 uur Jon- gerendienst in gebouw „Irene". Diessenplas: dond. 20 dec. 15.30 u. Kerstwijdingsdienst: ds. W. Vons. GEREF. KERK 9.30 uur ds. F. J. v.d. Wal van Nij- verdal, 15.00 uur ds. G. H. ter Maat van Goor. In beide dien sten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst: Klas 5 en 6 o.I.v mevr. G. van Zeijts. Oppasdienst: Mevr. Stam-de Waard, mevr. Kors-van Dijk, mevr. Withaar-Stam (res.). Ans Aanstoot en Dianne Bosschers. R.K. KERK 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". DIJKERHOEK 10.00 uur ds. H. J. Ekker. Uit gangscoll. Solidaridad. OKKENBROEK 10.00 uur ds. G. Bouman. Her denking 80 jarig bestaan van de kerkgemeente Okkenbroek. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag: 8.00 en 10.00 uur. Wie gedacht had dat Sinterklaas al hoog en breed in zijn wijnrode zwem broek aan het strand van de Middel landse zee ligt uit te puffen van de ver moeienissen rond zijn verjaardag heeft het mis. Pas nadat hij zaterdag uitgebreid samen met de geestelijk gehandicapten feest had gevierd, is hij afgereisd naar Spanje. Even zag het er somber uit zater dagmiddag op de Borkeld toen Sin- tekrlaas, zelfs na een uitgebreide zoekactie verdwenen bleek te zijn. De Sint, die tijdelijk samen met zijn beide Pieten verblijf hield in de Professor Bladergroenschool voor moeilijk lerende kinderen te De venter, was op weg naar het paar densportterrein aan de Borkelds- weg de weg kwijt geraakt en was uiteindelijk in Rijssen beland, waar hij teruggevonden werd door een van de bestuursleden van de Stich ting Paardrijden voor gehandicap ten. Vliegensvlug werd in galop naar Holten gereden, waar de kin deren en hun begeleiders al vol on geduld zaten te wachten. Erik Pek- keriet had met zijn electronisch or gel de stemming er alvast goed in gebracht. Alle Sinterklaasliedjes werden uit volle borst meegezon gen. Sinterklaas bleek uitstekend op de hoogte te zijn van de ondeu gende streken van de gehandicap ten. Vermoedelijk had hij zijn licht opgestoken bij het hoofd van de Bladergroenschool en de andere scholen voor moeilijk lerende kin deren in Deventer, maar over het algemeen was de Goedheiligman uitstekend te spreken over zijn „kinderen". Ondanks alle cadeaus die hij op zijn verjaardag al had uit gedeeld, had hij juist voor deze groep, die zijn speciale aandacht heeft, nog voor elke ruiter een rij zweep meegenomen terwijl de olij ke Pieten handen vol pepernoten uitdeelden. 9 Nagenoeg iedereen kent in Holten de Rijkspolitie. De mensen van de Rei- linksweg patrouilleren regelmatig door het dorp en zijn van de partij bij sportwedstrijden en andere evene menten. Wat de meeste Holtenaren niet weten is, dat er naast het beroep- spersoneel, ook nog een reserve-af deling Rijkspolitie bestaat. De reservepolitie werd in 1948 op gericht en heeft tot doel om in bij zondere omstandigheden te wor den ingezet bij het uitoefenen van de algemene taken van het Korps Rijkspolitie. Het reservekorps in Holten bedraagt momenteel zeven leden, en dat is te weinig. Gestreefd wordt om het korps reservepolitie op 2/3 van de sterke van het be roepskorps te brengen, zodat Hol ten nog enkele vrijwilligers kan ge bruiken. Heel nadrukkelijk moet worden vermeld dat ook vrouwen van harte welkom zijn. Om als re- serve-wachtmeester der reservepo litie in aanmerking te komen moet men in het bezit zijn van de Neder landse nationaliteit en vrij zijn van militaire verplichtingen. De mini mum leeftijd, zowel voor mannen als voor vrouwen is 21 jaar; maxi mum leeftijd 40 jaar. Verplichtingen De tijd van „oom agent", die rus tig wandelend zijn rondjes doet, is al lang verdwenen. Er wordt veel gevraagd van het politie-personeel, zo ook van de reservepolitie. De op leiding is vrij pittig. Gedurende de eerste twee jaar is daar tenminste één avond in de week mee gemoeid. Naast de algemene politie verorde ning wordt o.a. les gegeven in wa penleer en schietonderricht. Ook dienen de candidaten er goed van doordrongen te zijn zijn dat het ab soluut geen gemakkelijke taak is, die men zichzelf oplegt. Het kan soms behoorlijk tegenvallen, want ook buiten dienstverband kent men bepaalde verplichtingen. Wie de uitdaging aan wil nemen, ver antwoordelijkheid durft te dragen, en over incasseringsvermogen be schikt, is van harte welkom bij de Holtense reservepolitie. Aanmel den kan men zich bij de groepscom mandant der rijkspolitie adjudant G. W. Oberink, tel. 6 13 52, of per soonlijk Reilinksweg 2, bij het groepsbureau, waar men alle in lichtingen kan verstrekken. Evenals voorgaande jaren wordt er in de week voor de kerstvakantie weer een themaweek gehouden op de Scholengemeenschap Holten. Dit houdt in dat er geld zal worden inge zameld voor een goed doel. De keuze van de leerlingen is dit jaar gevallen op Ethiopië en de organisatie Am nesty International. Maandag 17 december a.s. is er een fancy-fair, waar bijna alle klas sen een kleine stand hebben. Men kan hier simultaanschaken, er is een rad van avontuur en men kan breakdansen. Tevens zijn er prach tige kerstkaarten, gemaakt door de heer Groenewoudt te koop. Verder vindt men op de fancy-fair een com- Voor het laatste koffieconcert van 1984 komt het ensemble Pleij- sant uit Goor naar de aula van de Scholengemeenschap te Holten op zondag 30 december. Het pro gramma zal afgestemd zijn op het einde van het jaar. Dit ensemble wat al jaren in Twente musiceert bestaat uit Beatrice Dees - zang, Leonard Schenck - piano en clave- cimbel, Erica Schenck - fluit, Ineke Mulder - hobo en Dick Lindeboom - cello. Aanvang concert: 11.30 uur (zaal open 11.00 uur). Einde 13.00 uur. Toegangsprijs inklusief een kopje koffie f5,-. Kinderen tot en met 14 jaar en C.J.P.-kaarthouders f3,- Gratis kindercrèche. Voorverkoop bij de V.V.V., 't Paalhuus en de Ra- b o-B ank Holten Vanaf 3 december tot en met 11 ja nuari 1985 exposeert in de Openbare Bibliotheek Jac. de la Rie. Van zijn hand zijn werkstukken te zien in olie verf en gemengde technieken. „De aanwijzing", een werkstuk van Jac. de la Rie uitgevoerd in ge mengde techniek. de la Rie werd geboren in in Leiden, als afstammeling i een Hugenotenfamilie. Hij igde een korte tijd een opleiding in de Amsterdamse Grafische jchool, maar ontwikkelde zich als kunstenaar op eigen kracht. De motieven in zijn werk zijn vaak geïnspireerd door muziek, mytologie en mysterie en gevat in een sfeer van symboliek, droom en werkelijkheid. De la Rie expo seerde o.a. in het Stedelijke Mu seum te Zutphen, de gemeentelijke Van Reekum Galery te Apeldoorn, de Bergkerk in Deventer en in de NCRV-studio in Hilversum. Ook als illustrator heeft de la Rie zijn sporen reeds verdiend. Zo illus treerde hij een paar boekjes van dr. Okke Jager en maakte hij tekenin gen voor enkele klankbeelden van de Audio-visuele Dienst te Hilver sum. De kunstenaar is woonachtig in Lochem. De expositie is te bekij ken tijdens de gebruikelijke ope ningsuren van de bibliotheek. In de laatste week van 1984, tussen Kerstmis en Nieuwjaar, zal het Holtens Nieuwsblad NIET ver schijnen, in verband met zettech- nische problemen. De laatste ver schijningsdatum van dit jaar is op donderdag 20 december. De eerstvolgende editje zal verschij nen op donderdag 3 januari. De copy voor de editie van 20 december kan op de gebruike lijke tijd worden ingeleverd. Voor de editie van 3 januari moet de copy uiterlijk op 28 december 's morgens vóór twaalf uur worden ingeleverd met uitzondering van (sport) evenementen die plaats vinden op zaterdag 29 en zondag 30 december. Hiervoor is de slui tingsdatum maandag 31 de cember vóór 12 uur. Het kan toor is op de gebruikelijke uren geopend. In Holten wordt de ,A plicht" nog goed in ere gehouden. Niet alleen door de bewoners on derling, ook door de de gemeente, wordt deze vorm van burenhulp ge hanteerd. Met name de afdeling plantsoenendienst van de dienst gemeentewerken gaat hierin zeer ver. Zo wordt al sinds de bouw van de woningen aan de Rörinkstraat en Gaardenstraat, in het oudere ge deelte van de Kol het tuinonder houd door de gemeentemensen op geknapt. De service gaat zelfs zo ver dat zelfwerkzaamheid niet op prijs werd gesteld. Alle heggen wor den uniform geknipt en ook het Evenals in voorgaande jaren wordt ook dit jaar weer een Volks-Kerstzang gehouden in de gereformeerde kerk De Kande laar, en wel op woensdag 19 de cember a.s. om 19.30 uur. Mede werking wordt weer verleend door de Holtense Muziekvereni ging en organist J. H. van Eng- brink. Verder wordt er meege werkt door een groot aantal schoolkinderen die een koor vor men, samen met het interkerke lijk kinderkoor Mozaïek. Ook het Hervormd Kerkkoor zal zijn me dewerking verlenen. Naast veel samenzang zal er een korte me ditatie worden gehouden door ds. J. H. Israël uit Holten die zijn meditatie de titel meegaf: ,,'t Zal je maar gebeuren". gras in de voortuinen wordt op ge lijke wijze kort gehouden. Dat een en ander uitsluitend wordt ingegeven door service aan de bewoners spreekt vanzelf. De re den voor de gemeente om de tuinen van particulieren te onderhouden kwam voort uit het streven in de ge ringe bouwoppervlakte die Holten rijk is, toch visueel een zo ruim mo gelijk plaatje op te leveren. Een uniforme groenvoorziening in de voortuinen spaarde een gemeente lijk plantsoen uit, waardoor meer woningen op een relatief klein op pervlak gebouwd konden worden. Ook toen de gemeentewoningen werden overgedragen aan de wo ningbouwvereniging „Onze Wo ning" bleef de gemeente het onder houd voor haar rekening nemen. De kosten bedragen zo'n f60.000 gulden per jaar. De gemeente heeft nu voornemen om het tuinonder houd over te dragen aan de bewo ners, wat een besparing van één manjaar op de dienst gemeente werken oplevert. Voordat de maat regel definitief van kracht wordt, zal de gemeente contact opnemen met de woningbouwvereniging. Men verwacht vanuit de bewoners geen al te grote bezwaren. Reeds meerdere malen was er door de be woners op aangedrongen om hun voortuin zelf te mogen onderhou den, geheel naar eigen inzicht, zon der uniforme voorschriften. Op de foto een overzicht van de fan cy-fair die vorig jaar werd gehou den. pleet theehuis met diverse soorten thee. Ook een boeken- en rommel markt ontbreekt niet. De fancy-fair wordt gehouden in de aula van de Scholengemeenschap op maandag 14.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. rOYOTA Schuppert De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 Tel. 05483-13 63 VRIJDAG 14 DECEMBER 19.30 uur Potstoten biljartclub „Jansen" in café Jansen. 20.00 uur Tweede wedstrijd Kla- veijascomp. „Blauw Wit" in clubhuis Vletgoor. ZATERDAG 15 DECEMBER 9.00-13.00 uur Open-huis Ove- rijsselsche Autobusdiensten. 19.30 uur Jubileum showavond SV Bato in sporthal 't Mossink. ZONDAG 16 DECEMBER 14.00 uur Dansen in bar-dancing De Wïppert. MAANDAG 17 DECEMBER 14.00 uur Openbare raadsverga dering gemeentehuis. Behande ling begroting 1985. 20.00 uur Kerstavond afd. Hol ten Chr. Plattelandsvrouwen- bond in De Kandelaar mmv de bijbelclubs „Geef mij kracht" te Wierden en Vriezenveen. DINSDAG 18 DECEMBER 14.00 uur Kerstviering Bejaar densociëteit in De Kandelaar mmv de bijbelclubs uit Werden en Vriezenveen. 19.45 uur Kerstviering Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in zaal „Vosman" mmv de dames F. Beezeman- Panman en S. Vrieze-van Klin gen uit Dronten. Voordracht, gedichten, zang en samenzang. WOENSDAG 19 DECEMBER 9.30 uur Officiële opening van het nieuwe OAD-gebouw door minister van Verkeer en Water staat mevr. drs. N. Smit-Kroes. 11.00 uur Openbare Höorzitting EDAH in gemeentehuis. 16.00-17.30 uur Receptie OAD t.g.v. opening nieuw gebouw en 60-jarig bestaan in het hoofd kantoor Burg. v.d. Borchstraat. 19.30 uur Volkskerstzang in „De Kandelaar" mmv HMV, Her vormd Kerkkoor, Interk. Kin derkoor Mozaik en J. H. van Engbrink.orgeL 20.00 uur Ledenvergadering SV Holten in clubhuis Meermans kamp. DONDERDAG 20 DECEMBER 19.45 uur Kerstwijding HVG Ora et Labora in gebouw Irene. VRIJDAG 21 DECEMBER 19.30 uur Potstoten in café Kalf- s term an. ZONDAG 30 DECEMBER 11.30 uur Koffieconcert in aula Scholengemeenschap. Met uw weekblad naar Brussel, Parijs en Antwerpen Drie gezellige dagen tussen Kerst en Öud en Nieuw Zie pag. 10 De bejaardensociëteit Holten houdt op dinsdag 18 december a.s. haar jaarlijkse Kerstmiddag. Plaats van samenkomst De Kande laar, aanvang 14.00 uur. Belang stellenden worden verzocht een kandelaar plus kaars mee te bren gen. ARTS J. H. A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53 (ingaande 15 dec. 6 35 53). Spreekuren: 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Dienst dond. 18.00 u.- dond. 8.00 uur: J. Roelvink, Dev. tel. 05700- 2 10 89 b.g.g. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkun dige alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur, Gardenstraat 29, tel. 6 14 36. Tévens dan afhalen en terugbezorgen van magazijnar tikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag v.d. maand. TANDARTS T. van Noort, Scherpenzeelse- weg 13, Goor, tel. 05470-53 17. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS W. C. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 20 04 (ing. 15 dec. 6 20 04). KLEUTER ZUIGELINGENBURAU Gaardenstraat 29 op afspraak. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat STICHTING MAATSCH. DIENSTVERLENING MIDDEN-OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel. 27 84 (ing. 15 dec. 6 27 84). Voor maat schappelijke werk, gezins- en bejaardenverzorging. Spreek uur maandag Urn vrijdag 8.30- 9.30 u. en volgens afspraak. ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat en vol gens afspraak. ZIEKENVERVOER 0011 of dienstdoende arts 05483-35 53 (ing. 15 dec. 6 35 53). OPEN BEJAARDENWERK Inlichtingen tel. 05483-12 01 (ing. 15/12 6 12 01) of 15 17 (ing. 15 dec. 6 15 17). ENERGIEBEDRIJF Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf tel. 05483-18 14 (ing. 15 dec. 6 18 14). POLITIE Tel. 05483-13 52 en 26 55 (ing. 15 dec. resp. 6 13 52 en 6 26 55) na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. BRANDWEER Tel. 00 11 (dag en nacht). Gevonden voorwerpen: lin kerhandschoen met zwart/wit streepje, f4.- aan kleingeld, blauw/wifc'rode collegesjaal, een paar donkerbruine glacé's heren. Lipssleutel. Verloren voorwerpen: witte damesportemonnee, daluren- kaart, zilverkleurig hangslot, gouden oorbel met parel, ge breide pop (boerenmannetje), zwarte linkerhandschoen.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3