Bonnetjes... Holtens Nieuwsblad Nota Gemeentewerken opnieuw struikelblok Als zoutzakken Deze week Hoorzitting over Edah Vooruitzien CDA wil de minima sponsoren Geen extra koopavond Aan de abonnees U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. kerkgemeente Okkenbroek tachtig jaar CDA ONGERUST OVER VERKEERSSITUATIE IN CENTRUM Oorzaak lek ijsbaan is opgespoord De stijgende kosten nopen ons tot een geringe aanpassing van de abonnementsprijs. De abonnementsprijs per 1 janu ari 1985 is f34.25 per jaar, losse nummers 75 cent. Van de abon nees die een machtiging hebben verstrekt tot automatische af schrijving van het abonnements geld van bank- of girorekening zullen wij gaarne aannemen dat zij ermee akkoord gaan, dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonnementsprijs wordt aangehouden. De uitgever Holtens Nieuwsblad Donderdag 13 december 1984 - 36e jaargang nr. 50 Abonnementsprijs 32,92 Losse nummers 70 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loe ff BV in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-6 30 22. Advertenties: Gertfertsingel 41, En schede Tel. 053-32 0141 Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 32,92 Op woensdag 19 december a.s. zal om elf uur in het gemeentehuis in Holten een hoorzitting worden gehouden over de Edah-vestiging aan het Smidsbelt. Gebruikers en bewoners van gebouwde eigen dommen, gelegen in de directe om geving van de Edah, kunnen daar hun bezwaren over de vestiging na der toelichten. Bezwaar aanteke nen kan ook schriftelijk bij het ge meentebestuur. Men heeft daar nog tot 3 januari 1985 de tijd voor. De aanvraag voor een hinderwet vergunning ligt. dagelijks ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 tot 12.00 uur en op dinsdagavond, van 19.00 tot 22.00 uur in sporthal 't Mossink. De kerkgemeente Okkenbroek bestaat dit jaar 80 jaar. Op zondag 16 december zal in de Nederlands Hervormde kerk van Okkenbroek dit feit worden gevierd met een her denkingsdienst die zal aanvangen om 10.00 uur. Voorganger is ds. G. Bouman. Medewerking zal worden verleend door Diny Kloosterboer (sopraan) uit Wesepe. „Een terugblik op zestig jaar vooruitzien", is het motto van het zestigjarig bestaan van de Overijsselsche Autobusdien sten b.v., bij iedereen beter be kend als OAD. Als geen ander bedrijf heeft de OAD steeds de bakens op tijd weten te verzetten, heeft men ingespeeld op de veranderin gen in het recreatiepatroon van de Nederlander, zonder daarbij de kwaliteit uit het oog te ver liezen. In deze editie een ge sprek met directeur ir. J. G. J. ter Haar, wiens naam onlosma- kend verbonden is met het suc ces van OAD. Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104, Boekelo Tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37, tel. 05483- 63803 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483- 6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal Tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Rietmolenstraat 8 Tel. 05483-6 13 05 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur In Bath men: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur De Holtense middenstand is dik tevreden met de resultaten van de Sin terklaasverkoop. In vergelijking met vorig jaar werd er - ondanks de be zuinigingen- weer meer verkocht, al was er een verandering in het beste dingspatroon merkbaar. „De mensen hebben dit jaar meer geld uitgege ven in de comsumptieve sfeer; vooral de supermarkten hebben in de Sin terklaastijd goede zaken gedaan, evenals de bakkers", aldus de heer Brussee van de Holtense Handelsvereniging. „Opvallend was wel dat de mensen kleinere cadeau's kochten. Men was kritischer en prijsbewuster. Ook op de kwaliteit werd meer gelet. Daaraan merk je dat de consument bewuster omgaat met het cadeaugeld". Het „gezellig avondje", zo bleek, wordt steeds vaker opgefleurd met een hapje en een drankje. Van de koopavonden werd druk gebruik gemaakt, evenals van de bonnenactie van de HHV, al liep de uitgifte van bonnen niet in alle winkels even van zelfsprekend. „Het moet een automatisme worden, de klanten moeten er niet om hoeven vragen", meent Brussee. Donderdagavond, op de échte verjaardag van Sinterklaas werd in een bomvol Durapand de trekking verricht. In de onvoorstelbaar grote berg groene bonnetjes waren de namen verborgen van de winnaars. De be langstelling voor de trekking was zo groot, dat een grpot aantal Holtena ren de trekking buiten, via de beslagen ramen moest volgen. De win naars, nog geheel onkundig van hun prijs, waren niet aanwezig, maar konden later op de avond alsnog hun prijs in ontvangst nemen uit han den van voorzitter v.d. Maat van de HHV. De overige prijswinnaars kun nen op zaterdag 15 december in het Durapand 's morgens tussen elf en twaalf uur hun prijs afhalen. De hoofdprijs, een reis voor twee personen werd gewonnen door de familie Kettelari j, Kolweg 28. Het CDA, bij monde van het raadslid Harry Dul heeft tijdens de begrotings behandeling een plan gelanceerd om in bepaalde gevallen de contributie en lesgelden van de zogenaamde Echte Minima te laten sponsoren door de gemeente. Het idee werd door het CDA afgekeken van de gemeente Houten (U), die speciaal voor de laag ste inkomens een potje heeft ge vormd waaruit dergelijke contribu ties betaald kunnen worden. Volgens de heer Dul zal hiermee het sociale isolement van de be trokkenen worden opgeheven. „Wij hebben in Holten een zeer uitge breid verenigingsleven. Het zou niet juist zijn als de echte minima wegens gebrek aan middelen aan de kant moeten blijven staan". Het CDA-raadslid stelde voor de contri buties te laten betalen via de dienst Sociale Zaken, die tevens kan be oordelen of de aanvraag al dan niet terecht is. Het voorstel werd gesteund door de fraktie van de PvdA; de overige frakties zagen grote problemen, evenals wethouder Rustebiel. Gem. Belangen en WD vonden de Isolement opheffen. steun aan de echte minima meer de taak voor de verenigingen zelf, ter wijl de wethouder problemen voor zag in het hanteren van de criteria; hoeveel leden van een gezin in aan merking zouden moeten komen, hoe hoog het bedrag zou moeten zijn. Ook de overvraag, van hoeveel verenigingen een echte minima lid zou mogen zijn kon de wethouder zich nog geen concrete voorstelling maken. Daarnaast was hij van me ning dat de anonimiteit, die het CDA gewaarborgd zag door deze methode, wel eens heel wat minder kon zijn in de praktijk met alle nare kletsverhalen van dien. De toestand van de gemeen telijke gymnastieklokalen laat ernstig te wensen over. Dit bleek uit de lange waslijst van klachten die mevrouw M. Eg- gink-te Velde (WD) voorlegde aan wethouder Stegeman van Gemeentewerken, de dienst die verantwoordelijk is voor het onderhoud van de gemeente lijke gebouwen. In de gym-zaal aan de Tuin straat sluiten de ramen niet, zodat er tijdens het week-end op diverse toestellen wordt ge speeld. Aan het inventaris dat behoort tot de middelen die de basisscholen ter beschikking staan, ontbreekt het nodige. De gymzaal wordt tevens slecht schoongemaakt. Dit gymlokaal aan de Lage- weg is zo mogelijk nog erger. Het slot van de voordeur is ka pot. De lichten van de kleedka mers zijn vaak stuk en men moet zich in het licht van de doucheruimtes verkleden. De deuren in de toestellenruimte zijn tevens stuk. De jeugd kan er vanaf de buitenkant zonder meer in. De jongens uit de buurt maken daar graag ge bruik van om te gaan voetbal len in het lokaal. In het gymlo kaal aan de Haarstraat man keert ook het nodige, de stop kontakten hangen er bij, de ra men sluiten niet goed, zodat het erg tocht en de haken van het volleybalnet zijn levensge vaarlijk bevestigd. In het gym lokaal aan de Dorpsstraat han gen de gordijnen „als zoutzak ken voor de ramen". Ze kunnen nog open nog dicht. De WD- fractie wil dat hier zo spoedig mogelijk wat aan gedaan wordt. Na een marathonvergadering van in totaal negen;uur, slechts onderbro ken door een gezamenlijke boeren- koolmaaltijd in restaurant Vosman heeft de gemeenteraad haar eerste in druk uitgesproken over de gemeente begroting 1985. Zoals te verwachten viel, werd in deze gezamenlijke commissiever gadering het kruit droog gehouden tot 17 december als de Algemene Beschouwingen worden gehouden. Toch viel er hier en daar al wel en kele kritische woorden te beluiste ren aan het adres van het college van b en w. Met name het uitblijven van de langverwachte nota ge meentewerken viel niet in goede aarde bij de raadsfrakties. Fraktie- voorzitter H. Westerik van het CDA vond het een slechte zaak dat de nota gemeentewerken nog steeds niet in zijn bezit was. Vooruitlopen op de nota wilde de heer Westerik inzicht hebben in de functies die door de dienst gemeentewerken moeten worden uitgeoefend. Slechts op die basis is het volgens hem mogelijk mensen en middelen te bepalen. De overige frakties wendden zich in soortgelijke be woordingen tot de verantwoorde lijke wethouder, de heer J. Stege man. „Hoe langer dit duurt, hoe meer vraagtekens deze nota op roept bij ons". Wethouder Stege man kon niet ontkennen dat het uitbrengen van de nota erg lang op zich laat wachten. De voortdu rende werkdruk, zieken op de afde ling en het herschrijven van de ge hele nota was daar debet aan. In eerste instantie zegde hij toe dat de nota hopelijk maandag beschik baar zou zijn, echter voorzitter mr. W.L.F.C. ridder van Rappard nam gas terug en zegde toe dat de nota in januari publicabel zou zijn. Wethouder Stegeman kreeg al vast een voorproefje op de alge mene beschouwingen toen de heer J. Warrink (Gem. Belang) hem eni ge starheid verweet inzake beleids veranderingen. „Ik zou het ernstig betreuren indien dit volgende week ook het geval is"; ook de Partij van de Arbeid had zo zijn bedenken te gen het beleid van de wethouder in zake de aanschaf van minicontai- ners. Het onderwerp werd als on voldoende beantwoord „overge- tilt" naar de 17e. Alle frakties komen op het func tioneren van de dienst gemeente werken uitgebreid terug tijdens de Algemene Beschouwingen, tegen het advies van voorzitter Van Rap pard in. „Het heeft geen zin om er lang over te praten. De nota is nog niet af. Dat is een puur capaciteit sprobleem". De heer Westik gaf te verstaan dat de nota niet lang om zich kon laten wachten. „Ik ben bang dat we dan nog verder uitglij den". Ook de notitie over de verkeers veiligheid kwam niet ongeschon den door de bespreking. Het CDA is bijzonder teleurgesteld over de mo gelijkheden voor verbetering van de verkeersstroom in het dorp. De conclusie van het VAC, dat hier over recentelijk een rapport heeft uitgebracht toont aan dat slechts een rondweg om Holten enig sou laas kan bieden. Het door het CDA voorgestelde plan om de kruising Larenseweg/'Stationsstraat/Dorps- straat ingrijpend te veranderen, werd door de Verkeers Advies Com missie afgewezen. Het CDA vond het antwoord van het college hier over onvoldoende en zal volgende week dit punt opnieuw aan de orde stellen. „Wij moeten geen gevaar lijke toestand in stand houden om andere gevaarlijke toestanden te gen te gaan". Heel aardig voor de ingewijden was het onverwachte zelfstandig opereren van wethouder Stegeman inzake de verharding van de Broensweg en Schreursweg. Op vragen van het raadslid van Schoo- ten van Gemeentebelang ant woordde de wethouder dat binnen kort een voorstel gepresenteerd zal worden tot verharding van de in- steekwegen bij de boerderijen, ter wijl voorzitter van Rappard in tweede instantie slechts een princi pebesluit hierover wilde toezeggen. Stegeman bleef bij zijn eerder ge dane uitspraak. De raadslieden wil len volgende week het college ook Verkeersdrukte Dorps straat/Oranjestraat is een bron van zorg voor het CDA nader aan de tand voelen over de ruimtelijke ordening, met name het uitbreidingsplan Beuseberg en de invulling daarvan. De CDA-er Nijkamp verbaasde zich erover dat er nog geen exploitatieopzet ge reed was voor de uitbreiding Bu- eseberg en Dijkerhoek. De raadslid J. Warrink wilde over dit onder werp helemaal nog niets loslaten. „We kunnen maar één keer leuk we zen", wezen", meende hij. De afsluiting van de zandwegen op de HoRerberg, Holten promo tion en de samenwerking met de overige toeristenplaatsen in de Sal- lanse Heuvelrug komt eveneens volgende week uitgebreid aan de orde. De onderwijsbegroting haal de, op wat kanttekeningen na, on geschonden de eindstreeps. Heel wat minder positief was men over het sociaal cultureel werk, dat, sa men met het Dorpshuis volgende week nog voor het nodige vuurwerk kan zorgen. De ijsbaan is inderdaad zo lek als een mandje. Dat is de conclusie di< getrokken kan worden uit het uit voerige rapport, dat is opgestelc door directeur gemeentewerken d< heer De Jong. Afgelopen vrijdag i: het rapport ter hand gesteld var het dagelijks bestuur van de Sport commissie, die in dergelijk tijdsbe stek nog geen uitgebreid oordee over de ijsbaanproblematiek ter ta fel kon brengen tijdens de commis sievergadering van afgelopen dins dag. De heer De Jong wilde inhoude lijk geen uitspraken doen over d< schuldvraag. Wijselijk liet hij zici daar niet over uit. Wel deelde hi mee dat globaal gezien de lekkage veroorzaakt wordt door een com plex van factoren, waarbij de aan leg van de S 14, het Vletgoor en d< drainage van de sportvelden zeker van invloed zijn. Momenteel zaki het water op de ijsbaan met 4 cn per dag. De commissieleden Te Vel de en Westerik drongen er bij hei bestuur van de Sportcommissie o? aan zo spoedig mogelijk maatrege len te nemen zodat er toch nog va? de winter geschaatst kan worden desnoods met fiattering van één er ander achteraf. Tijdens de begro tingsvergadering zal de ijsbaan nogmaals aan de orde worden ge steld. In Holten zal ter gelegenheid van het Kerstfeest geen extra koopavond worden gehouden. De winkels zullen op de gebrui kelijke tijd geopend zijn met uitzondering van maandag 24 december en maandag 31 de cember. Dan zullen de winkels om vier uur gesloten worden. Deze sluitingstijd is een advies- tijd van de Holtense Handels- vereniging die de leden niet I dwingend wordt opgelegd, zo- j; dat sommige zaken wellicht i pas om vijf uur sluiten. Op de I koopavond, donderdag 27 de- cember zijn de winkels zoals gebruikelijk tot 21.00 uur open.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1