Pieter Ehren kweekte de grootste pompoen Naaldkunst in het Blauwe winkeltje Deur staat altijd wagenwijd open Politie-weekjoumaal Kerkdiensten Van dag tot dag Op bezoek bij. Medische diensten Zwart wonen aangepakt Bejaarden sociëteit HOLTENS NIEUWSBLAD GARAGE SCHUPPERT BV DONDERDAG 22 NOVEMBER 1984 In de nacht van 14 op 15 no vember werd een oud reclame bord vanaf een winkelpand weg gehaald. De bewoonster hoorde verdachte geluiden. Toen zij naar buiten keek zag zij twee mannen staan met een bord in de hand dat net van de muur was verwijderd. De onbekende daders reden vervolgens met een auto weg. Op 15 november werd een per sonenauto aangereden die stond geparkeerd op de parkeerplaats bij AH. De dader maakte zich niet bekend. De schade was aan zienlijk. Op 16 november werd er aan gifte gedaan van vernieling aan een bromfiets. De lichtkabels werden vernield en de accu met twee bougiesleutels werden weg genomen. Eén en ander was de vorige dag reeds gebeurd op het moment dat de bromfiets stond gestald bij de Scholengemeen schap. Eveneens op 16 november ont stond er een aanrijding op de kruising Noorde4nbargstraat/Kol- weg. Een bromfietser haalde ter plaatse een personenauto links in, terwijl op dat moment die auto linksaf sloeg. Er ontstond lichte materiële schade. Ook op 16 november ontstond er een aanrijding op de Markelo- seweg waarbij drie personen auto's waren betrokken. De toe dracht was nogal ingewikkeld. Vermoedelijk is bij. een inhaal manoeuvre één der auto's naar links uitgeweken, waardoor de twee andere auto's in moeilijkhe den kwamen. Eén auto vloog over de kop, een andere botste in volle vaart tegen deze auto. De schade was groot. Twee au to's geheel vernield en ook de derde auto liep behoorlijk scha de op. Wonderlijk genoeg bleef het alleen bij materiële schade. In de nacht van 16 op 17 no vember werd er ingebroken in het NS-station. Men kwam bin nen door een ruit te vernielen. De daders vonden het nodig een stel bloempotten omver te gooi en. Verder werd er een radio-cas setterecorder ontvreemd. Het afgelopen weekend werd er ingebroken in een woning aan de Burg. v.d. Borchstraat terwijl de bewoners afwezig waren. Men kwam binnen door een raam aan de achterzijde te vernielen. Men kwam echter niet verder dan in de bijkeuken, omdat de rest van de woning verder afgesloten was. Er wordt niets vermist. Ondanks de slechte zomer heeft Pieter Ehren het gepresteerd een pompoen te kweken van maar liëfst 35 kilo, met een omtrek van 174 cm.Het was daarmee de onbetwiste winnaar van de pompoenenwed strijd die de Werkgroep Natuur en Milieu-Holten in het voorjaar had uitgeschreven voor de leerlingen van de Holtense scholen. De tweede prijs werd behaald door Menno Boer uit Dijkerhoek, klas 6, die een pompoen van 30 kilo kweekte met een omvang van 160 cm. De weersomstandigheden wa ren deze zomer jammergenoeg niet optimaal, zodat de 'wedstrijd voor veel kinderen al vroegtijdig eindigde doordat het plantje de overgang van binnen naar buiten niet overleefde. Het aantal grote pompoenen viel dan ook wat te gen. Omdat de pompoenenplanten veel ruimte vragen (plm. 4 m2) kregen de leerlingen niet alle maal een eigen plant, zoals bij de zonnebloem wedstrijd in 1982, maar ging de wedstrijd tussen de klassen onderling. Er werden enige zaden per klas verstrekt, waarna een leerling- met vol doende tuin het voorgetrokken plantje mee naar huis kreeg. Bij sommige scholen werden de planten op het terrein uitgezet. Eind oktober vond de weging plaats. De grootste pompoen was dus van Pieter Ehren, klas vier van de Kolschool. De volledige uitslag was: 1. Kolschool, klas 4, Pieter Ehren, 35 kg; 2. Dijker- hoek, klas 6. Menno Boer, 30 kg; 3. Dorpsschool, klas 6, Eric Hu- zen, 16 kg; 4. Espelo, klas 5, Ma rieke Markvoort, 16 kg; 6. De Schakel, klas 5; Hermien Klein Teeselink, 13 kg; 7. Het Kompas, klas 5, Katja Heddendromp 11 Vb kg; van de Haarschool werden geen pompoenen ter weging aan geboden. Elke school heeft in middels een prijs voor de groot ste pompoen ontvangen terwijl de telers van de grootste pom poenen een extra prijs kregen. Tenslotte een overzicht van de drie grootste pompoenen per klas: Klas 2: Harold Vruggink, De Schakel, 2Vb kg; klas 3: Ger- win Boode, Espelo, 9 kg; Jeroen Lubbersen, Espelo, 8 kg; Henri- ëtte Saalmink, Kompas, 5 kg; klas 4: Pieter Ehren, Kolschool, 35 kg; Rita van Meurs, De Scha kel, 5-kg; Erik Bleumink, Dijker- hoek, 2Vb kg; klas 5: Mariek Markvoort, Espelo, 16 kg; Her mien KI. Teeselink, De Schakel, 13 kg; Katja Heddendorp 11 Vb kg; klas 6: Menno de Boer, Dij kerhoek, 30 kg; Eric Huzen, Dorpsschool 16 kg; Brenda Bog aard, De Schakel, 5 kg,. Het illegaal verblijven in de zo merhuisjes zal in Holten strenger worden aangepakt. Bij een on langs gehouden controle bleken een zevental huisjes permanent bewoond, hetgeen tegen de gel dende voorschriften is. In verschillende gemeenten is het illegaal bewonen van zomer huisjes tot een onuitroeibaar kwaad geworden dat uiteindelijk wordt gedoogd. Het college van B en w van Holten is niet van plan het zover te laten komen. Er zal regelmatig controle wor den gehouden in het zomerhuis jes-gebied. Voorlopig komen de mensen er met een schrobbering vanaf omdat er nog geen oplos sing is gevonden voor vervan gende woonruimte voor hen die geen andere woon- of verblijf plaats hebben. Op dinsdag 27 november wordt 's middags vanaf half drie weer een soosmiddag gehouden voor ouderen in Holten, in gebouw Irene. „Met naald en draad" is de titel van bewonderden valt in het Holtense de tentoonstelling die tot 5 januari te Blauwe Winkeltje aan de Deventer- weg. De heer Aaftink timmert niet zo graag aan de weg. Veel liever houdt hij zich wat op de achter grond. Als het om „zijn" zang koor, het Holtens Gemengd koor gaat, maakt hij graag een uitzondering. Sterker i zelfs, het initiatief tot deze „op bezoek bij", ging uit van Aaftink zelf. „Zo'n koor is een stuk van je zelf', verklaart hij tijdens de, koffie. Het koor is opgericht in 1931 en wij, mijn vrouw en ik zijn direct na de bevrijding lid geworden". In de oorlog is het koor een tijdje ondergedoken toen alle verenigingen van de bezetter te horen kregen dat zij zich aan moesten sluiten bij de Cultuurkammer. Na de oorlog startte men opnieuw. De toe loop tot het koor was enorm, weet Aaftink zich te herinne ren. „Alle mensen waren uitge laten en wilden overal aan mee doen. Iedereen wilde in die da gen lid zijn van zoveel mogelijk verenigingen. Het was een dolle tijd". De eerste koorrepetities gingen van start met telkens zo'n tachtig negentig leden. Na de eerste opwelling haakten er al spoedig een groot aantal gelegenheidszangers af. Het koor ging verder met een veer tigtal leden. „Net genoeg om het overzichtelijk te houden". Aaftink zong bij de tenoren;- zijn vrouw Hanneke, ook al een enthousiast lid van HGK, bij de sopranen. De concurrentie van de andere koren in Holten, Heli con, het kerkhof en het Man nenkoor vormde geen beletsel. „Ieder had zijn eigen aanhan gers, daar waren nooit proble men mee". Vooral in de jaren vijftig en zestig ging het het Gemengd Koor naar den vleze. De zan guitvoeringen, gevolg door to neelspel van eigen leden èn bal na in het aloude Amicitia wa ren jaarlijkse hoogtepunten. „Het is niet alleen die paar uurtjes zingen op maandag avond. Wij vormen een hechte vriendenclub. Als je elkaar te genkomt op straat, dan wordt er altijd wel even een praatje gemaakt. Ook bij ziekten en andere zaken helpen wij elkaar. Natuurlijk valt er in de vereni ging wel eens wat te hakketak ken, maar sinds ik voorzitter ben, en dat is nu al bijna dertig jaar, zijn die onenigheden een zeldzaamheid". Daarmee wil Aaftink niet zeggen dat het Holtens Gemengd Koor een ge sloten gemeenschap is. „Alle mensen, dus ook de „buitenlan ders" om het zo maar eens te noemen, zijn bij ons altijd di rect in ons midden opgenomen. Natuurlijk moeten de mensen zelf ook openstaan, dat spreekt vanzelf'. Zo te horen alles pais en vree in het koor. „Dat klopt, op één vervelend aspect na. Wij hebben een chronisch tekort aan bassen. Daardoor staat het bestaan van het koor op het spel. Wij hebben al eens eerder een dieptepunt beleefd; dat was de tijd toen de televisie in op komst was. Toen waren er nog maar achttien leden. Zo erg is het nu niet, maarzonder bassen kunnen wij niet optimaal zin gen. Wij worden vaak uitgeno digd in de regio te zingen. Het zou zonde zijn als het nu afgelo pen is". Niet alleen het gebrek aan bassen baart voorzitter Aaftink zorgen, ook de vergrijzing van het koor. „De doorstroming vanuit het jongerenkoor is mi nimaal. Of het nu de drempel vrees is of niet, we krijgen de jongeren niet meer. Toch blij ven we optimistisch. Wellicht draagt de publiciteit er toe bij dat we een aantal nieuwe leden kunnen begroeten. Elke maan dag staan de deuren van Irene wagenwijd voor hen open". NED. HERV. KERK 10.00 uur ds. R. Visser (Her denking van de gestorvenen). 19.00 uur ds. W. Vons. Uit- gangscoll. Pastoraat buiten land. Oppasdienst: Mevr. Tuitert en Astrid v.d. Wiel. 10.00 u. Jon- gerendienst in gebouw „Ire ne". Diessenplas: Woensdag 28 nov. 19.30 u. pastoor Radema ker. GEREF.KERK 8.30 u. en 10.30 uur (Viering Heilig Avondmaal) 15.00 u. (Nabetrachting) ds. M. Berg. In alle diensten is de le coll. voor de diaconie en de 2e voor rente en aflossing. Avondmaalscollecte t.b.v. de bevolking van Ethiopië en an dere Sahel-gebieden, Kinderoppas: Andrea Schip per, mevr. Hulsman-Zwiers, mevr. Tromop-Nijkamp(res.). Mevr. Schutterd-Beltman en Esther en Marion. R.K. KERK 10.00 uur heilige Mis in ge bouw „Irene" DUKERHOEK 10.00 uur ds. W. Vons. Uit- gangscoll. Pastoraat buiten land. OKKENBROEK 10.00 uur ds. G. Bouwman. Uit- gangscoll. Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN Zaterdag: 19.00 uur zon dag 8.00 en 10.00 u. Donderdag 22 november: 19.45 uur: Gewone avond H.V.G. „Ora et Labora" in ge bouw „Irene". 20.00 uur Provinciale discussie avond CDA in „De Kandelaar" Rita Bos en Wil Smit, de eige naresse van het Blauwe Winkel tje willen door deze aardige ex positie de aandacht trekken van die mensen die graag met naald en draad bezig zijn. Zij hebben daarvoor de cursisten van An neke ten Bokkel-Huinink uit Schalkhaar uitgenodigd hun werkstukken tentoon te stellen. Geen alledaags kruissteekwerk, hoe mooi dat soms ook kan zijn, maar fijn stikwerk, zoals enkele werkstukjes van Zaans stikwerk, Amerikaans stikwerk en - heel bijzonder- seminol, een naaima chine techniek die veel overeen komst vertoont met het Ameri kaanse lapjeswerk, maar toch verrassend anders is. Ook zijn er enkele werkstukken in open naaiwerk en gouddraad-verwer king te zien. De tentoongestelde werken zijn niet te koop. Wel te koop zijn de bijzondere glas-in- lood lampen van W. Wessels uit Kloosterhaar die hierin een ge heel eigen stijl heeft ontwikkeld. De kunstenaressen zelf zijn volop bezig met nieuwe technie ken en ontwerpen. Wil stelt mo menteel een deel van haar werk tentoon in Galerie Tholen in Bergen aan Zee. Zij heeft zich de laatste tijd vooral bezig gehou den met het ontwerpen van klei ne sieraden, zoals ringen, oor knoppen en manchetknopen. Ri ta heeft het aloude overschort een geheel nieuwe impuls gege ven, zodat het nu als een mo dieus kledingstuk prima past bijv. over een spijkerbroek. Bij beide kunstenaresse blijft de kleur blauw als vanouds de hoofdkleur in al hun ontwerpen. Het Blauwe Winkeltje is open op maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 13 tot 17.00 uur. De entree is gratis. met o.a. Steef Weijers, Tweede Kamerlid. 20.00 uur Bijeenkomst Chr. Plattelandsvrouwen Bond afd. Holten in de Kandelaar Spp. de heer Dierkx van de Rijkspolitie te Zwolle. Onderwerp „Inbraak preventie en colportage" (ver koop aan de deur). Vrijdag 23 november: 20.00 uur Grote bingo-avond Z.V.V. ,31auw Wit" in clubhuis 't Vletgoor. 20.00 uur Verwerping in bar-dancing „De Wippert" 20.00-22.00 uur Receptie S.V. „B.A.T.O." i.v.m. jubileum in cafe „De Biester". 20.00 uur Gewicht Touwtrek- toumooi T.T.V. „Okia" in zaal „Het Bonte Paard". Zaterdag 24 november: 14.00 uur Aankomst Sint Nico- laas en ontvangst ten gemeen tehuize door B en W. Na ont vangst rondrit door het dorp. Plm. 15.30 uur Sint Nicolaas op bezoek in Dijkerhoek Feest met de kinderen in zaal „Het Bonte Paard" Zondag 25 november: 14.00 uur Dansen in bar-dan cing „De Wippert" Maandag 26 november: 19.30 uur Openbare raadsverga dering gemeentehuis. 19.30-21.30 uur Rabo-Bank ge opend voor Ethiopië Dinsdag 27 november: 9.30 uur Koffie-ochtend afd. Es pelo Ned. Bond van Platte landsvrouwen in Trefpunt. 20.00 uur Jaarvergadering IJs club „De Noordpool" in ca- fe-rest. „Vosman". Woensdag 28 november: 10.00-12.00 u en 14.00-17.00 uur Grote bazaar voor Ethiopië in zaal „Vosman". TOYOTA Schuppert De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmpn eo. Oranjestraat 30 Tel. 05483-13 63 ARTS J. H. A. Bruins, Keizers- weg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuren: 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Dienst dond. 18 u. t/m dond. 8.00 uur. Zr. T. Kamphuis, Gorssel, tel 05759-22 85 b.g.g. 05700-2 27 00. Spreekuur wijk verpleegkundigen alle werkda gen van 13.30-14.30 uur, Gaar- denstraat 29, tel. 14 36. Tevens dan afhalen en terugbezorgen van magazijnartikelen. Diëtis te spreekuur (op afspraak) el ke le en 3e dinsdag v.d. maand. TANDARTS J. A. Groot, Aaltinksweg 6, Holten, tel. 05483-28 84. Spreekuur voor spoedgeval len: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS A. Th. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 15 15. KLEUTER/ZUIGELINGEN- BUREAU Gaardenstraat 29 op afspraak. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaarden straat 29. STICHTING VOOR MAATSCH. DIENSTVERLE NING MIDDEN-OVERIJSSEL Gaardenstr. 29, tel. 05483- 27 84. Voor maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenver zorging. Spreekuren maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 urn en volgens afspraak. ZIEKENFONDS Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in Het Groene Kruisgebouw. Gaarden straat 31 en volgens afspraak. ZIEKENVERVOER 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-35 53. Voor inlichtingen over het „open" bejaarden- werk, tel. 05483-12 01 of 15 17. ENERGIEBEDRIJF Storing elektriciteits- en gas- voorziemng melden bij het Gem. Energiebedrijf, tel. 05483-18 41. POLITIE Tel. 05483-13 52 en 26 55, na 18.00 uur bellen tel. 038- Q7 19 BRANDWEER Tel. 00 11 (dag en nacht). HOLTEN - Geboren: Henk zv D. B. Kolk en P. Sala. Ondertrouwd: S. U. Wietsma 24 j en G. Alberts 23 j. Gehuwd: R. Slijkhuis 24 j en J. W. Dommerholt 22 j, Rijssen.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3