Droog oversteken Holtens Nieuwsblad ,De Schure in huidige vorm niet handhaven Prins Willem I regeert over het Keunedarp Holten op bres voor Ethiopië Voorzitter EXPLOITATIE DORPSHUIS Diessenplas geeft f 1450 aan Ethiopië I PvdA stapt naar Arob- rechter Spreekuur ZL U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuws afeonnee opgeeft. Hottens Nieuwsblad Donderdag >S=ffFBert 1984 38e jaargang Air. HZ Abonnementsprijs 32,92 Losse nummers 70 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loett BV in samenwerking met do stichting Holtens Nieuwsblad' Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, socretan'9 Kozekkenstraat 5, tel. 05483-30 22 Advertenties: Cetfertsingel 41, Enschede Tel. 053-320141 In de tijd dat het gemeenschapsgeld schaars begint te worden, is persoonlijk initiatief soms de enige mogelijkheid om zaken voor elkaar te krijgen. Maandag werd een produkt van zo'n persoonlijk initiatief met enig officieel vertoon overgedragen aan de verantwoordelijke autoriteiten, in casu de gemeente Holten. Al bij de eerste bouwplannen van de Scholengemeenschap Holten stond een overdekte verbinding tussen hoofdgebouw en bijgebouwen op het investeringsschema van de gemeente Holten. Andere, belangrijke financiële prioriteiten zorgden ervoor dat de schooljeugd jarenlang door weer en wind van het ene gebouw naar het andere moest lopen. Aansporingen van de ouders om er toch vooral voor te zorgen dat de lieve jeugd een jas aantrok op de barre tocht, waren tevergeefs, zodat uiteindelijk de oudercommissie zelf het initiatief nam tot de bouw van een „pergola". Daarmee werden twee vliegen in één klap geslagen: de jeugd kwam droog over en gelijkertijd werd een zinvolle besteding gevonden voor het cadeau ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de school. Gistermiddag was het dan zover dat voorzitter ir. J. Louwerenburg van de Ouderraad de pergola officieel kon overhandigen aan burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard. De pergola is een ontwerp van Bernd Pferrer en vormt een onderdeel van het plan het binnenterrein van de school aantrekkelijker te maken. Ondanks veel lovende woorden, was er ook kritiek. Vooral .de leraren die op de bovenverdieping tussen het lesgeven wel eens naar buiten kijken waren nog niet enthousiast over het bovenaanzicht van de overkapping. Als cadeau bracht de burge meester een snelgroeiende klimop mee, terwijl door de leerkrachten een even snel groeiende bruidssluier werd aangeboden. Samen met de door de dienst beplantingen al geplante snelgroeiers zal dit visuele ongerief binnen enkele jaren tot het verleden behoren. Op initiatief van de gezamen lijk oudercommissies van de Holtense scholen, zal op woens dag 28 november a.s. in zaal Vosman een grote bazaar van kinderspeelgoed worden ge houden. De baten hiervan ko men geheel ten goede aan de hulpverleningsactie voor Ethio pië. Het kinderspeelgoed zal gratis worden afgestaan door de Holtense schooljeugd, die hiermee hun Afrikaanse leef tijdsgenootjes willen helpen. Het is de bedoeling dat alle leerlingen van de lagere scho len minimaal één stuk speel goed - maar het mogen er ook meer zijn - gratis beschikbaar stelt voor de bazaar. De leer krachten hebben zich inmid dels bereid verklaard het speel goed in ontvangst te nemen. Tevens zullen zij in de klas aandacht besteden aan de hul pactie door de kinderen te ver tellen dat het speelgoed ver kocht zal worden om eten te kunnen kopen voor de mensen in Ethiopië. Ook in de lessen wereldoriëntatie zal aandacht worden besteed aan de actie. Zaal Vosman is voor deze bij zondere actie gratis beschik baar gesteld. De bazaar is geopend van 10 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur. Giften de grote actie-dag op maandag 26 november a.s. zal de RABO- bank 's avonds tussen 19.30 urn en 21.30 uur geopend zijn voor de afgifte van geld en goederen. De kerken zullen eveneens hun steentje bijdragen. Zo zal de wintercollecte van de Her- vormde kerk ten goede komen aan de actie. De Diakonie heeft toegezegd de opbrengst te ver dubbelen. In de Gereformeerde Kerk zal aanstaande zondag, een collecte worden gehouden voor de Algemene Diakonie die op haar beurt de opbrengst zal afdragen aan de actie voor Ethiopië. In onze rubriek Op bezoek bij, praten we deze week met de heer J. Aaftink sr. Al bijna dertig jaar is hij voorzitter van het Holtens Gemengd Koor. Eigenlijk houdt hij er niet van om op de voorgrond te treden. Voor zijn geliefd zangkoor maakt hij echter een uitzondering. Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104, Boekelo Tel. 05423-15 00 i Redactioneel adres: Smidsbelt 37, teL 054333303 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggecg Kol weg 14, tel. 05433-13 5S Advertentie-adviseurs: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18, Nijverdal Tel. 05485-132 64 J. Rozendom Rietmolenstraat 8. Tel. 05483-13 05 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. IV. Knapen Larenseweg 3, tel. 1224 tof dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34. tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Adres: Woonplaats: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 32,92 Met een bruto opbrengst van ruim dertienduizend gulden werd een nieuw record behaald in de De exploitatie van het toekomstige I Dorpshuis zal een van de knelpunten zijn in de besluitvorming van de Holtense gemeenteraad. Dit bleek I overduidelijk dinsdagavond tijdens de forumavond die door de Stichting Sociaal Cultureelwerk georganiseerd was ter gelegenheid van het hon- derdjarig bestaan van het club- en 3 buurthuiswerk in Nederland en het 1 koperen jubileum van de Stichting Sociaal Cultureel werk in Holten. Het forum was samengesteld uit de vier fractievoorzitters, J. Warrink (Gem. Belang), H. Spij- t ker (WD), W. Dalhuijsen (PvcLA), Wilma Dehin gaf een overzicht van de mogelijkheden en de moeilijkheden die de exploitatie van een Dorpshuis met zich mee kunnen brengen. Zij wees er op dat de gebruiknemers maatge vend moeten zijn voor de invul ling van het centrum, zonder al te strenge regels. Ook wees zij de politici er op een goed gefun deerd beleid op te stellen, dat tenminste een termijn van vijf tot tien jaar zou moeten bestrij ken De organisatie moet gericht zijn op de ontmoeting van en samenwerking van groepen en verenigingen. Zij maakte daarbij een uitzondering voor het jonge renwerk dat beter gebaat is met een eigen plek. Uit de - voor zichtige - bewoordingen van de heren politici bleek overduidelijk dat in hun ogen het Jongeren centrum De Schure zal moeten verdwijnen. Dit tot grote veront waardiging van het bestuur van De Schure. Bij monde van voor zitter G. Kamphuis vroeg De Schure een uitspraak aan voor zitter Van Bruggen van de bege leidingscommissie van het nieu we Dorpshuis en het forum. Vooral de opmerking dat de Schure slechts door een verbou wing van meer dan een ton te redden zou zijn, schoot het be stuur in het verkeerde keelgat. „U vergeet de zelfwerkzaamheid van de jongeren. Samen met een deskundige hebben wij een plan opgesteld dat gerealiseerd kan worden voor een bedrag van 70.000 gulden". Voorzitter Van Bruggen van de begeleidingscommissie gaf als zijn strikt persoonlijke mening dat de verplaatsing van het open jongerenwerk naar het centrum van het dorp in de nieuwe be bouwing de doodsteek voor De Schure zou betekenen. Het PvdA-raadslid J. H. van de Harst krijgt geen inzage in de dossiers betreffende de energie schuld van het Losse Hoes. Van der Harst had hierom schriftelijk gevraagd. Deze week heeft hij zijn verzoek mondeling toe ge licht aan het college van b en w. Na „ampele overweging" heeft het college besloten bij haar reeds eerder ingenomen besluit het raadslid geen inzage te ge ven. De heer Van der Harst zal nu met de Wet Openbaarheid van Bestuur in de hand proberen als nog inzage te krijgen in het dos sier. Hij zal hiertoe een uit spraak vragen van de Arob-rech- ter in Den Haag. Het spreekuur van burgemees- fter, mr. W. L. F. C. Ridder van Rappard komt aanstaande maandag (26 november) te ver vallen. en H. Westerik (CDA). Namens het buurhuiswerk was Wilma De hin, opbouwwerkster in Goor uit genodigd. Dominee Rob Visser was gespreksleider. De belang stelling was bijzonder groot. Uit de diverse inleidingen sprak een grote homogeniteit omtrent het nieuwe ontwerp van het Dorpshuis. Ook beide poli tieke partijen die in eerste in stantie een groot voorstander waren van De Halm (Gem. Bel. en WD) waren achteraf blij dat door de verkoop van de Halm slechts de lokatie Tuinstraat in beeld bleef. „Het is goed dat de tijd sommige problemen oplost", aldus H. Westerik. Over de invul ling rond het nieuwe Dorpshuis, waren de meningen van de vier kopstukken niet zonder twijfels. „Wij moeten voorkomen dat de exploitatie van het gebouw straks als een molensteen om de nek van de gemeente hangt" meende de man van Gemeente belang, J. Warrink, „Voorlopig is het nog natte vingerwerk. Wij zullen de kosten terdege moeten bekijken", reeks bazaars die om de twee jaar in het bejaardencentrum Diessen plas worden gehouden. Twee jaar geleden werd ruim tienduizend gulden bijeengebracht. Glunde rende gezichten derhalve toen dinsdagavond 13 november de opbrengst bekend werd gemaakt. De bazaarcommissie had I' voor het startsein reeds beslo ten om tien procent van de opbrengst te bestemmen voor hongerend Afrika. Samen met een anomieme gift gaat er f 1450 naar Ethiopië. Het aantal bezoekers dat de gezellige ba- Izaar heeft bezocht, lag rond de 750. Er werden zo'n 5000 olie bollen gebakken en de 300 liter snert was al snel uitverkocht,: I zodat verder op bestelling ver kocht werd. De vele schitte-i rende prijzen die er te winnen waren kwamen van de Holtense Middenstand en bedrijfsleven. De bazaarcommissie is hen zeer erkentelijk. Mede hierdoor werd de 'bazaar een groot sue ces. De uitslagen van de diverse! activiteiten waren: De pop luis- j tert naar de naam Wendy. De j i folkloristische groepen kwa-i men uit: 1. Frankrijk, 2. Frank- ij rijk, 3. Roemenië, 4. Spanje, 5 ;j Israël, 6. Roemenië, 7. Amerika. 8. Tsjechoslowakije, 9. Rusland en 10. India. Ook radio Diessen- plas had een stand waar men wat kon raden. Het aantal groe ven op een langspeelplaat is 2 De foto artiesten waren: Doll> j Dots, Mieke Telkamp, Willy Al-1 berti en Micheal Jackson. De koptelefoon-artiesten voor de ouderen waren: Wim Sonneveld en Heintje. De prijswinnaars zijn allemaal persoonlijk bena derd en hebben inmiddels hun •i prijs in ontvangst genomen. Tijdens een gevarieerd Elf- de-van-de-Elfdebal werd Prins Wil lem I van Oranjeboom, Schout van de Duustere Steege (in het dagelijkse leven beter bekend als Wim Dog- terom) uitgeroepen tot Prins van de Fienpreuvers. Prins Willem I kwam op in een nagebootste computer die door een „deskundige", president Jan Markvoort van de Fienpreuvers aan een aantal testen werd onder worpen. Na enig gepruts in het be gin, bleek dat Jan de stoomcursus toch niet voor niets had doorlopen en gaf de computer aan dat de nieuwe prins Willem zou heten. Na een zestal vragen over mogelijke Willem's in Holten, bleek de computer niet in staat om de juiste Willem te lokalise ren. Op dat moment stapte Prins Willem I uit de computer. Wim Dogterom is van geboorte Rotterdammer (vandaar de titel van Oranjeboom) en woont sinds dertien jaar in Holten. Het is een typische verenigingsman. Zo is hij o.a. actief bij de kegelclub „de Houtvellers" en de Holtense tennisvereniging. In zijn ope ningswoord verklaarde de nieuwe prins het een eer te vinden gedu rende het komende seizoen deze functie binnen de Keunedarpse gemeenschap te mogen vervul len. Zijn motto zal zijn: „Vrijwil ligers doen het achter de scher men". Als eerste officiële daad benoemde hij André Schuchard als zijn adjudant en nam hij ou d-prins Jan Andries op in de Prinsengarde. Tevens maakte hij de uitslag bekend van het Prins-raden. G. G. Nijland en Anja Aaftink hadden de uitver kiezing voorspeld. De opbrengst van deze aktie werd door de nieuwbakken prins overhandigd aan de heer Grefhorst, vertegen woordiger van de socio-woning van De Lathmer te Holten. Voorafgaande aan de prinsver kiezing werd afscheid genomen van prins Jan Andries en werden Fons Akkermans en Gerrit Nep- pelenbroek benoemd tot leden van de Senaat. Het amusements gedeelte van de avond werd ver vuld door Ricardo Aziz and his flames, waarbij de vlammen me tershoog de zaal in werden ge blazen. Er was volkomen stilte in de zaal toen één van de Keu- nedarper vuurbestrijders, Ap van de Bos tot drie maal toe het vuur na aan de mond werd ge legd. Ook de medewerking bij het Limbo-dansen van Wim Bies- ters, Henk Eshuis, Gerrit Koop man, Jan Maats, Ronnie Mees ters en hofhuishoudster Alie, werd door het publiek bijzonder gewaardeerd. De break-dancers Desmon en Virgil Vorst gaven nog eenprachtige show weg. Hun lenigheid en souplesse was vele malen groter dan die van de publieksmedewerkers Jan Mark voort ten Jan Dieks Bargboer. Het feest duurde tot in de kleine uurtjes, muzikaal begeleid door de Boerenkapel en het Salland Combo.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1