Ingezonden Holtens produkt voor gladheidbestrijding Ingezonden f Resultaten s.v. Holten Dames-Poloteam ging kopje onder Sport prijs wordt jaarlijks gebeuren Biljarten Romeinen in Braks komt naar Zwolle Opknapbeurt 34,5 km sloten Behandeling begroting '85 De Eendracht j'OTO- 5TRIP- ER- 1AAL Gevangenen vrijgelaten HOLTENS NIEUWSBLAD Geanimeerde discussie op CD A-vergadering JUNIOREN DONDERDAG 22 NOVEMBER 1984 - 11 Bewoners-inspraak De ruim 30 bewoners, van het „Reilinkshof'; huurders van de Deventer woningbouwver. „On ze Woning" hebben de eerste stappen gezet om hun woon wensen en huurdersbelangen gezamenlijk te behartigen. Zowel op de voor-vergade ring, alsook op de grote onder- houdsvergadering te Deventer, hebben zij hun op- en aanmer kingen op schrift gesteld, daar neergelegd, waar ze thuis horen n.l.'op de bestuurstafel en ter plaatse voorzien van de nodige toelichting. Het nog jeugdige FNV afd. bestuurslid en medebewoon ster Mej. J. Bos, treedt voorlo pig op als kontakt-adres en heeft inmiddels een eerste af spraak geregeld met Mevr. L. Bolier hoofd bewonerszaken van Onze Woning. Bestuur en werkapparaat van „Onze Woning" zijn bijzon der ingenomen met dit initia tief, en hebben alle steun toege zegd, en de wens uitgesproken dat dit prille begin mag uit groeien tot een echt goed wer kend bewonerskomité, waar mee de belangen van zowel huurder als verhuurder op de juiste wijze kunnen worden ge diend. Het zou een goede zaak zijn wanneer de andere kom- plexen in Holten, dit goede voorbeeld voor hun komplex zouden volgen. Voor de komplexen 32-33-34 welke in groot-onderhoud zijn werkt al enige tijd een kon- takt-kommissie van bewoners, Reilinkshof is komplex 43. De veelheid en ingewikkeldheid van tal van bepalingen en voor schriften in de huurwoningsek- tor, vergt per komplex, een doeltreffende aanpak. Door een bewoners-inspraak-kommissie weet de individuele bewoner zich vertegenwoordigd. Afd. FNV Holten, sekretariaat G. Hogendom Hoffestraat 28, tel. 30 60. De minister van landbouw, ir. G. J. M. Braks komt dinsdag 27 november naar Zwolle. Hij houdt een inleiding tijdens de algemene vergadering van de Overijsselsche Landbouw Maat schappij. De aanvang is kwart voor tien. De bijeenkomst wordt gehou den in de Buitensociëteit Tijdens deze algemene verga dering zal ook de nieuwe voorzit ter van de Overijsselsche Land bouw Maatschappij worden ge kozen. Als enige kandidaat hier voor staat onze plaatsgenoot de heer H. J. Slijkhuis. Hij zal per 1 januari 1986 het voorzitterschap van de heer D. J. Jonkhans over nemen. De inleiding van minister Braks vormt de hoofdmoot van de algemene vergadering die voor alle OLM-leden toegangke- lijk is. De bewindsman spreekt over het onderwerp „aktuele ont wikkelingen in de landbouw en landbouwpolitiek". De OLM heeft al haar leden opgeroepen deze vergadering bij te wonen. "Van verzorgingsstaat naar ver zorgingsmaatschappij", Over dit onderwerp sprak in de ledenvergadering van de afd. Holten van het CDA oud:ge- meente-secretaris de heer G. J. Langenbarg. Van verzorgings staat - naar verzorgingsmaat schappij wil zeggen dat we van een verzorgingsstaat afwillen en willen koersen naar een verzor gingsmaatschappij waar meer plaats is voor particulier initia- SI P tief met als achtergrond de ver- Qt jCllXl rCantwoordeliikheid voor de mede mens. Er ontspon zich n.a.v. het on derwerp een geanimeerde discus sie die een vervolg zal krijgen in de in januari a.s. te houden ver gadering waarin een werkgroep haar visie zal geven op het rap port. De vergadering stond we- gens verhindering van voorzitter J. H. van Engbrink onder leiding van 2e voorzitter de heer H. Rietberg. De firma Arfman heeft op dracht gekregen om vier en der tig en een halve kilometer sloot in de gemeente Holten op te knappen. Dit deelde voorzitter H. Stegeman mee tijdens de ver- I Wilt u zich een avond in het gadering van de commissie ge- Dude Rome wanen, dan bent u meentewerken. Met het opscho- taterdagavond van harte wel- nen, dat wordt uitbesteed in het pm. De poorten van het oude kader van de privatisering is een lome zullen vanaf 20.00 uur ge- bedrag gemoeid van f35.045.- in- bend ?zijn. clusief BTW. IOp zaterdagavond 24 novem- er a.s. wordt in J. S. de Schure e klok ongeveer twintig eeuwen ;ruggedraaid. De Schure zal oor deze gelegenheid zijn omge- foverd in een Romeins Lusthof. Speciaal voor deze avond zijn enkele gladiatoren uit Rome overgekomen. Zij zullen in de arena treden ten behoeve van ons financieel pleegkind Jama- fang. Het gevecht van deze gla diatoren zal een ongekende vorm aannemen. I De Romeinen hielden van het goede van het leven. Er zal deze avond gelegenheid zijn zich te bed te doen aan een glas „Ro meinse" wijn, tevens zal er „Ro- jneins" voedsel verkrijgbaar zijn. een Romeins lusthof hoort :en badhuis. Zo'n badhuis zal er iijn, en wat zich daar allemaal afspeelt. Het op gladheidbestrijdings- machines gespecialiseerde be drijf Nido-Universal bv breidt zijn aktiviteiten steeds meer uit. Door de ontwikkeling van de z.g. natzoutstrooiers, wist dit Holtense bedrijf bij de Neder landse overheidsinstanties zo als Rijkswaterstaat, Provin ciale Waterstaat en Gemeenten een aanzienlijk orderbestand op te bouwen. Echter ook bui ten de landsgrenzen doet Nido steeds weer van zich spreken. Zo werd de opdracht verworven voor de levering van bevochti gingsinstallaties op strooima- chines voor het Engelse Minis- tery of Transport. Uit hetzelfde land, maar ook uit Schotland De behandeling van de gemeente lijke begroting 1985 zal gehouden worden op 10 december en 17 de cember a.s. Op 10 december, 14.00 uur zal de indeling over de commis sies en bij de commissies behorende delen van de begroting en van de aanbiedingsbrief worden meege deeld. Op 17 december, eveneens om 14 uur zal de behandeling van de begroting vooraf worden gegaan door de „gewone" december-raads- vergadering. Op beide data's geldt, dat zonodig de vergadering wordt voortgezet 's avonds om 19.30 uur. Op de agenda van de raadsver gadering van maandag 26 no vember a.s., aanvang 19.30 urn- staat o.a. het voorstel inzake verhuur van het pand Koningin- nelaan 2; voorstel inzake het ver lenen van recht van opstal op gemeentegrond van de voetbal vereniging Blauw-Wit'66; het voorstel inzake onderhoud en herstelwerkzaamheden aan ver schillende bomen in de dorps kern; de reconstructie van Oude Deventerweg en verbetering van de Jeurlinksweg en enkele agen dapunten met betrekking tot uit breiding van het electriciteitsnet. Ook de gemeentelijke subsidie ten behoeve van de verbouwings- kosten van gebouw Bethanië komt aan de orde. en Ierland kwamen en komen nog steeds orders voor zout- strooiers en sneeuwploegen. Natzoutstrooiers werden eer der dit jaar al geleverd voor enkele autosnelwegen in Frankrijk, terwijl daar ook steeds meer gemeenten met in Holten gefabriceerde machines de winterse problemen op hun wegen te lijf gaan. België, Span je, Zwitserland, Denemarken en Zweden behoren eveneens tot de vaste afnemers van de Nido-produkten. Door een voortvarend inno vatiebeleid en het onderhouden van een gedegen serviceorgani satie, mag Nido-Universal in de komende jaren rekenen op een gezonde groei en een toene mende naambekendheid in Eu ropa en zelfs in de Verenigde Staten. Hector A2 - Holten A2 (oefen duel). Holten moest onder slechte omstandigheden aantreden tegen Hector A2. In de eerste helft een gelijkopgaande strijd, toch kreeg Hector de betere kansen. Na een donderspeech van trainer leider H. Eshuis pakte A2 de zaken in de tweede helft beter aan. Het resultaat was, dat „snoekie" in de 15e minuut scoorde via on derkant lat 0-1 en dat B.J.V. hem nog verder achter de lijn werkte. 10 min. later was het weer „snoekie", die voor 0-2 zorg de. De Zweef Dl - Holten Dl 1-3. Zaterdag moest Dl aantreden in Nijverdal tegen de Zweef. Al na 1 minuut werd het 1-0 voor Holten en door het betere voet bal werd het voor rust nog 2-0. Na de rust verslapte, door het slechte en koude weer, de con centratie en werd het voetbal ook minder van kwaliteit, hier door kon de Zweef 1-2 maken. 5 minuten later maakte Marco aan alle onzekerheid een einde door 3-1 te scoren en gingen de pun ten verdiend mee naar Holten. Holten Cl-Rietvogels Cl In een spannende wedstrijd is het de jongens niet gelukt de wedstrijd te winnen. Er is in de hele wedstrijd hard gewerkt en er waren volop kansen. Maar als zo vaak werd er aan de andere kant gescoord. Als de spelers el ke week zo blijven knokken, dan blijven overwinningen zeker niet uit. Holten C3-ExceIsior C5 Holten C3, de koploper op dat moment, moest thuis aantreden tegen Excelsior. De eerste helft werd er matig gespeeld en kwam Excelsior zelfs op voorsprong door gekoei in de achterhoede. Holten zette toen alles op de aanval, maar er werd slordig met de geboden kansen omgespron gen. De tweede helft kwam er een aanvaller bij en Holten be gon beter te spelen. De druk op het doel van Excelsior werd gro ter. Na 25 min. spelen soleerde KI. Velderman door de hele ver dediging van Excelsior en scoor de de gelijkmaker 1-1. Dit was tevens de einduitslag. Holten E3-Holten E2 Afgelopen zaterdag was het al weer de laatste wedstrijd van de le pupillen competitie. Holten E3 speelde een thuiswedstrijd te gen het eigen E2. Doordat beide ploegen geen kampioenskansen meer hadden werd het een spor tieve ontmoeting. E3 had in deze wedstrijd een licht veldover- wicht, doch kon helaas niet sco ren. De verdediging van E2 was goed georganiseerd. E2 had nog redelijke counters in huis, maar de stand bleef in evenwicht 0-0. Het afgelopen weekend speel den beide waterpoloteams van Twenhaarsveld een uitwedstrijd. De dames speelden tegen Zignea uit Emmeloord. Gelijk na de start werden zij verrast met een achterstand 2-0. In de tweede periode liepen de dames van Zignea verder uit tot 5-0. In de derde periode werd het 6-0, waarna Erna Veldwijk scoorde, na eerder een strafworp te heb ben gemist 6-1. Helaas scoorde Zignea opnieuw. In de laatste periode liep het zelfs uit tot 11- 1, wat tevens de eindstand was. De heren speelden zondag in Hoogeveen tegen Steenwijk. Na 38 sec. speeltijd was het Wim Boode die 0-1 maakte, gevolgd door een gelijkmaker van Steen- wijk. In de tweede periode was Luchtgeweer-klasse A: G. Koopman 174 p, W. Paalman 167, G. H. Paalman 164, B. J. Oplaat 160 p (3 x 10), H. J. Nek kers 160 p (2 x 10), Dick Jansen 119 p. Klasse B: H. Vincent 164 p, A. Paalman 161 p, E. J. Grooten- traast 159 p, B. Wierbos 142 p, Bert Paalman 140 p, D. J. Nijen- dijk 124 p. Klasse C: G. Vuuregge 139 p, C. L. Tromop 137 p, G. J. van Aefst 130 p, F. L. Tromop 120 p. Luchtpistool Open klasse: H. J. Nekkers 169 p, G. H. Paalman 164 p, Ab Bieleman 161 p. het Anton Aarsen die scoorde, opnieuw gevolgd door een ge lijkmaker van de gastheren 2-2. Laat in de derde periode kwam Steenwijk op een voorsprong, 3- 2, maar Anton Aarsen wist Twenhaarsveld de gelijkmaker te bezorgen. In de vierde en laatste periode kwam Steenwijk door twee U45 overtredingen op een voorsprong, die later weer goed werd gemaakt door een doelpunt van Wim Boode. Twen haarsveld ging volledig in de verdediging om het gelijk spel vast te houden, doch negen se conde voor het eindsignaal wist Steenwijk door de verdediging heen te breken, 5-4. Zondag 25 november a.s. spelen de heren een uitwedstrijd tegen de Oost dobbers uit Raalte, vertrek 16.00 uur vanaf de Dorpsschool. Klassieke homoeopathie Het is een bekend gegeven dat veel zieke mensen hun heil zoe ken bij andere geneeswijzen dan de officiële. Dat gebeurt meestal omdat men ondervonden heeft of instinctmatig vermoedt, dat de artsen zich met de verstrekking van de huidige vaak sterk onder drukkende medicijnen op de ver keerde weg bevinden. Een on langs in Amerika gehouden on derzoek lijkt het gelijk van deze verontruste patiënten te bewij zen. Daaruit kwam nl. als op merkelijk resultaat naar voren, dat ca. 37% (meer dan een der de) van alle ziektes wordt ver oorzaakt door het gebruik van al dan niet voorgeschreven medicij nen. Veel mensen, waaronder ikzelf, hebben met het volgen van een klassiek homoevpathische consti- tutiebehandeling zeer gunstige ervaringen opgedaan. Derhalve meen ik er goed aan te doen op deze bijzondere geneeswijze te attenderen, daar zij zich m.i. in gunstige zin onderscheidt van andere geneeswijzen. Voorlich ting over de klassiek homoevpa- thie wordt gegeven op de eerst volgende drie dinsdagavonden, 6- 13 en 20 november a.s. in het Postiljon Motel te Deventer, aan vang 8 uur. De sprekers zullen de bezoekers met een geheel an dere benaderingswijze van ziekte laten kennismaken. B. Jonkers, Holten. De sportcommissie zal in het ver volg jaarlijks een of meerdere sport- prijzen toekennen aan sportlieden- of sportploegen die zich bijzonder ver dienstelijk hebben gemaakt. ^et |jgt in de bedoeling de prijs(zen) in de maand januari, tijdens de jaarverga dering van de Sportcommissie met de besturen van de Holtense sport verenigingen uit te reiken. iver het ilezïer van iet zelf rergroten Ieder mens heeft een hobby nodig want we beschikken over N»/steeds meer vrije tijd. De een zoekt het in een sport buitenshuis, ,een ander in de natuur, het sparen van postzegels of in borduren. En zo jis er ook een groep mensen die zo nu en dan een avondje gaat "spelen met licht". Ze maken foto's in kleur of in zwart/wit. Ze ontwikkelen in hun donkere kamer de films, vergroten hun eigen foto's en scheppen er plezier in alles uit hun negatieven te halen wat er in zit. En na zo'n uurtje j>f een avondje werken in de doka komen ze tevoorschijn met een verza meling foto's waar ze trots op zijn. Want wie zoveel aandacht kan geven ian zijn of haar fotowerk bereikt vaak bijzondere resultaten. Als u enige ervaring hebt verkregen, dan hebt u geen problemen met het maken van een mooie vergroting in kleur (foto 1). Ook met zwartwit-vergrotingen kun je al vlug goede resultaten bereiken. Er zijn nog veel fotografen die graag in zwartwit werken. Je kunt bij voorbeeld het contrast tussen licht en donker verster ken (foto 2), of door montage een element aan een fo to toevoegen (foto 3). De drie vogels zijn vanaf een an der negatief in deze foto gemonteerd. Als u meer wilt weten over deze boeiende hobby dan is het goed kennis te maken met de twee minicursus sen die over de doka zijn verschenen. De eerste heet "De donkere kamer in" (f 5,-) en gaat over zwartwit- vergroten. De tweede is "Kleurvergroten" (f 6,-). U kunt de cursussen bestellen bij de Stichting Amateur fotografie, Singel 32,1015 AA Amsterdam door het genoemde bedrag aan postzegels in te sluiten in een gefrankeerde envelop met vermelding van uw adres en de naam van de gewenste cursus. Het voorstel hiertoe is afkom stig van het dagelijks bestuur van de Sportcommissie. Vorig jaar werd voor het eerst een Hol tense Sportprijs uitgereikt door de Sportcommissie. Een klein werkgroepje uit de Sportcommis sie, bestaande uit de heren Schuchard, Ten Velde en Groe- neveld heeft nu een reglement opgesteld, dat vorige week tij dens de vergadering van de Sportcommissie zonder tegen stemmen werd aangenomen. De toekenning van de sportprijs(zen) geschiedt door de Sportcommis sie. In aanmerking kunnen ko men: individuele sporters(sters); verenigingen en teams; personen of groepen van personen die zich voor de sport bijzonder verdien stelijk hebben gemaakt. De kan didaten dienen in Holten woon achtig of gevestigd te zijn, met uitzondering van studenten en militairen, dit ter beoordeling van de Sportcommissie. Er is geen leeftijdsgrens. Mocht er na derhand behoefte toe bestaan, dan zal er tevens een speciale jeugdprijs worden ingesteld. Door middel van de „Sport-in- fo" worden de Holtense vereni gingen in staat gesteld namen van eventuele kandidaten in te dienen. Dit is mogelijk tot en met 31 december, uitsluitend schriftelijk en voorzien van argu mentatie. Er kunnen jaarlijks maximaal drie prijzen beschik baar gesteld worden; - sportman van het jaar; - sportvrouw van het jaar; - sportvereniging/groep/team; Het reglement zal voor de eer ste maal toegepast worden bij de toekenning van de sportprijzen over het jaar 1984. Het afgelopen jaar is Amnesty International een internationale campagne tegen martelen begon nen. Met deze actie probeert de mensenrechtenorganisatie duide lijk te maken, dat er nog steeds gemarteld wordt en dat daar een einde aan moet komen. In en kele gevallen, mede dankzij de inzet van al die mensen en wel licht mede dankzij degene die dit bericht leest (in Holten zijn vele brieven geschreven), zijn successen te melden. Het bankrekeningnummer van Amnesty International te Holten is: 328521841 - giften hartelijk welkom -. En op de volgende adressen kan men materiaal (buttons, posters, kaarsen etc.) bestellen: Mevr. H. Visser, Raal- 'terweg 12, tel. 1018. Mevr. A. Wissink, Nagelhoutstraat 35, tel. 30 28. BLAUW WIT JUNIOREN WW b2-Blauw Wit b2. Blauw Wit b2 heeft het in Hengevelde niet kunnen redden tegen koplo per WW b2. Beide partijen kre gen weinig kansen op scoren doordat de verdedigers sterk speelden. WW kwam uit een snelle aanval over links op 1-0. Rust 1-0. Na de thee bleef WW sterk aandringen maar de Blauw Wit defensie wist het niet te kla ren totdat vijf minuten voor tijd Oedse Blok kansloos was (2-0). De Blauw Wit aanval speelde een goede wedstrijd, kreeg ook nog wel een paar kansen maar de WW doelman wist doelpun ten te voorkomen. Voor de 8ste week van de com petitie van de biljartbond „Ons Genoegen" werden de volgende partijen gespeeld: Hoofdklasse: Spekhorst 2-Kalf- sterman 2 2-6, Jansen-NBC 2-6. Hoogste serie kwam op naam van Albers van „Jansen" met 46 caramboles. Overgangsklasse: Vlis- hoek-KOT 2 6-2. Kalfsterman 3-Driehoek 2 6-2, BVW-Jansen 2 6-2. Beste partijen van G. Schoolkate van KOT met 84-17- 18-4-94 en H. Nikkels van Vlis- hoek met 72-16-15-4.50. Het hoog ste teamgemiddelde was voor Vlishoek met 2.74. Eerste klasse: Jansen 3-Kalf- sterman 3 4-4. Tweede klasse: Kalfsterman 4- Tonne 3 2-6. Derde klasse: Koedijk 3-Jansen 4 2-6.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 11