Kledingbeurs sloeg aan Unieke expositie in galerie Vincent ('mi van dag tot dag Kerkdiensten Medische diensten Gevonden voorwerpen Open Deur bijeenkomst Inbraak en colportage Bejaarden sociëteit Ouderavond Haarschool HOLTENS NIEUWSBLAD f AN MEIIER BOUWKUNDIGE GARAGE SCHUPPERT BV Verzorgde avond CPB Holten DONDERDAG 8 NOVEMBER 1984 De kinderkledingbeurs, zo als die vorige week woensdag werd gehouden bij hotel Vos man blijkt in een behoefte te voorzien. In een mum van tijd hadden de initiatiefneemsters Karin Knapen, Dinie Ehren en Henny Jansen zo'n 80 mensen over de vloer en ook in het verloop van de dag was het gezellig druk. Naar gelang de dag vorderde werd de keuze echter minder en evenredig daaraan de belang stelling. „We gaan er zeker mee door" verklaart Karin Knapen terwijl ze een dag la ter druk bezig is de niet-ver- kochte kleding in dozen te stoppen. „We denken dan aan april volgend jaar. Na de gro te schoonmaak wanneer ie dereen de kasten heeft schoongemaakt. Hopelijk komt er dan ook wat meer kleding voor de jeugd tot 16 jaar. Dat was nu ook de be doeling, maar het is zeker niet goed overgekomen. Ter wijl er best veel belangstelling voor bestond. Ook zullen we de kleren dan wat kritischer bekijken. Nu hebben we bijna alles geaccepteerd maar de volgende keer gaan we toch wat strenger selecteren". De kleding die afgelopen woens dag niet werd verkocht zal, wanneer de eigenaar ze niet meer terug wil, ten goede ko men aan de jaarlijkse Po len-actie. Op zondag 11 november a.s. wordt er weer een Open Deur bijeenkomst gehouden in de Ge- ref. kerk De Kandelaar, 's avonds om 19.00 uur. Spreker is deze keer de pastor van het St. Josefziekenhuis te Deventer, pas toor G. de Ridder, die hoopt te spreken over het thema: Vrede door geweld? Medewerking wordt verleend door het Gemengd Koor uit Nij- broek. Iedereen is van harte wel kom. bouwkundige tekeningen, ontwerpen, beton- en staal tekeningen en berekeningen, begrotingen, toezicht en voorbereidende werkzaamheden. Stokkumerweg 2, 7475 MT Markelo. Tel.: 05476- 1430. Na een lange tijd van voorbe reiding is het galeriehouder Vin cent gelukt de Holtense kunste naar Kees Stoop te strikken voor een overzichtstentoonstel ling. Vanaf 1 november tot en met 1 december toont de heer Stoop een tachtigtal tekeningen, die beslist uniek genoemd mo gen worden. Zowel in contékrijt als met pen en inkt weet Stoop verschillende landschappen op geheel eigen wijze vast te leggen. Vooral de pentekeningen van grassen en rogge behoren tot de allermooiste werkstukken. Stoop heeft hiermee zichzelf overtrof fen. Zijn onderwerpen zoekt de kunstenaar vaak dicht bij huis. Zo is hij vaak te vinden in de Holterberg en omgeving, vastge legd in een aantal conté-krijt te keningen. Zijn oog voor detail maakt dat de toeschouwer tel kens opnieuw verrassende vond sten ziet in de tekeningen. De tentoonstelling is dagelijks, behalve maandag, geopend van 's middags twee uur tot 's avonds negen uur. De heer Stoop is, behalve op donderdag, dagelijks aanwezig om uitleg te geven. Op donderdag 18 oktober be leefde de fotoclub Profoto een primeur. Op die avond vond na melijk de uitreiking plaats van de Henk Mulder Trofee voor de meest geslaagde foto of dia. De leden van Profoto waren van te voren dan ook avonden druk ge weest om hun werk zo goed mo gelijk te presenteren. Als „topplaat" wees Henk Mul der de foto aan van Wim Wijtten. Deze ontving dan ook de trofee en een tegoedbon. Al met al een initiatief dat bij alle leden een behoorlijke stimulans teweeg heeft gebracht. De bedoeling van de trofee is om de leden te stimuleren hun beste beentje voor te zetten, om zodoende in zijn totaliteit op een hoger plan te komen. Na een voorselectie door de leden van Profoto zelf, was het om half tien de beurt aan Henk Mulder om de „beste" dia of foto aan te wijzen. Gelet op het niveau van de leden was dat geen gemakke lijke taak. De ene foto zat com positorisch iets beter in elkaar, de ander was qua visie sterker. Op donderdag 22 november a.s. zal de heer Dierkx van de Rijkspolitie Zwolle spreken voor leden en belangstellenden van de Christelijke Plattelandsvrouwen Bond, afdeling Holten. Onder werp is Inbraakpreventie en col portage (verkoop aan de deur). Deze interessante lezing wordt gehouden in De Kandelaar, aan vang 20.00 uur. Op dinsdag 13 november a.s. zal er weer bejaardensociëteit wor den gehouden. Vanaf 14.30 uur is men van harte welkom in De Kandelaar. TOYOTA Schuppert De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Hotten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 Tel. 05483-13 63 De leden van de afdeling Hol ten van de Christelijke Platte landsvrouwen Bond hielden don derdag 25 oktober hun maande lijkse bijeenkomst. Presidente mevrouw H. van Engbrink-Ra- maker hield na het woord van welkom een korte meditatie over het gelezen schriftgedeelte uit Ps. 25. Na het zingen van Ps 25:7 en lied 456: 2 en 3 las secre taresse mevrouw H.F. Groenewe- gen-Goud de notulen voor. SPREEKUUR WETHOUDER STEGEMAN Wethouder Stegeman is verhinderd op maandag 12 november a.s. spreekuur te houden TOEPASSING ARTIKEL 19 W.R.0. EN ARTIKEL 50, LID 8, WONINGWET Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat door Godeschalk Holten Diervoeding B.V. te Holten, Industriestraat 11, een aanvraag om vergunning is ingediend voor het vernieuwen van een scheidingsmuur en het overkappen van de ruimte tussen deze scheidingsmuur en de bestaande bebouwing op het perceel kada straal bekend gemeente Holten, sectie F nr, 3975, plaatselijk bekend als Waagweg 7 te Holten. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldend bestemmingsplan „Holten 1966", daar door de voorgenomen uitbreiding van de bebouwing de bebouwingsgrens langs de Waagweg zal worden overschreden. Daar gezien de aanwezige muur op de erfscheiding, de beperkte uitbreidingsmoge lijkheid op het perceel en de verbetering van het uiterlijk aanzien ter plaatse geen overwegende bezwaren bestaan tegen uitvoering van het voorgenomen bouwplan, bestaat het voornemen met toepas sing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het. geldende plan en derhalve de gevraagde bouwvergunning te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Een ieder wordt hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende 14 dagen, te rekenen met ingang van 12 november 1984, schriftelijke bezwaren tegen toepassing van bovenvermelde wetsartikelen ten behoeve van het bouwplan van voornoemde firma bij ons college in te dienen. De bouw- en situatietekeningen, alsmede een uittreksel uit het bestemmingsplan „Holten 1966" en het ontwerp van een gedeelte lijke herziening van genoemd bestemmingsplan liggen gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 8 november 1984. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. L. F. C. van Rappard, burgemeester. J. P. Stegeman, secretaris. ONTWERP-AANVULLENDE GEBRUIKS BEPALINGEN VOOR DE BESTEMMINGSPLANNEN: HOLTEN 1SB6 (1968), HOLTERBERG, DE HAAR, HOLTEN KOM NOORD EN DIJKERH0EK. De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 12 november 1984 gedurende een maand ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van aanvullende gebruiksbepalingen voor de bestem mingsplannen: a. Holten 1966 (1968); b. Holterberg; c. de Haar; d. Holten Kom Noord; e. Dijkerhoek. Bedoelde aanvullende gebruiksbepalingen hebben betrekking op het uitsluiten van vestiging van bedrijven, vallende onder het Besluit categorie A-inrichtingen als bedoeld in artikel 16 van de Wet geluidhinder, en de uitoefening van detailhandel op binnen voor noemde bestemmingsplannen gelegen gronden met de bestem ming industrie- of bedrijventerrein. Gedurende bovengenoemde termijn van een maand kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het ontwerp van aanvullende gebruiks bepalingen voor voornoemde bestemmingsplannen indienen bij de gemeenteraad. Holten, 9 november 1984. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. SP0RTC0MMISSIE De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op dinsdag 13 november a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen inzake de vaststelling van een reglement voor de toekenning van de jaarlijkse sportprijs(zen) van Holten, de vaststelling van de tarieven en gebruiksvergoedingen van de diverse sportakkommodaties voor 1985 en de vaststelling van de zomersluiting van de sportvelden in 1985. Op donderdag 1 november j.l. werd in de crea van de Haar school de gezamenlijke ouder avond gehouden van de kleuter en lagere school. Namens de le den van de ouderraad en het personeel heette de heer A. Beu- wer allen van harte welkom. Hij gaf een uiteenzetting over het samengaan van de ouderraden van kleuter- en lagere school met het oog op de komst van de basisschool in 1985. De jaarverslagen van de o.r. werden voorgelezen door resp. de secretaresses mevr. M.W. Leb bink-Bloem en mevr. D. Laurijs- sens-Hueber. Zij gaven een over zicht van alle activiteiten in het afgelopen cursusjaar, zoals het jubileumfeest, de excursies, de kinderkennis, de schoolreisjes e.a. Na een uiteenzetting over de medezeggenschapsraad deed Mevr. G. Slotman-Post voor de kleuterschool diverse mededelin gen van huishoudelijke aard. De heer G.J. van 't Holt noemde het een historisch moment dat de ouders voor 't laatst werden toe gesproken door een hoofdleidster en een hoofd. In augustus 1985 is de basisschool immers het feit. Hij besprak het schoolwerkplan, de veranderingen van schooltij den, de sinterklaascollecte, de papieracties, de fietsencontrole en de strengere controle op het ongeoorloofd schoolverzuim. Daarna werd afscheid genomen van mevr. D. Laurijssens-Hueber als lid van de ouderraad. Zij kreeg een kleine attentie en de voorzitter dankte haar voor haar jarenlange grote inzet voor de school. Namens de school kreeg zij uit handen van dhr. Van 't Holt een tegeltje aangeboden. Na de rondvraag kon iedereen in de pauze een kopje koffie nuttigen. Na de pauze genoten de ouders van de schitterende dia's over de natuur rond Holten. Deze dia-se rie werd vertoond door de heer J.G. Boering die bij de prachtige opnames veel interessante infor matie over de natuur gaf. NED. HERV. KERK 10.00 u. ds. W. Vons m.m.v. Kerkkoor. Uitgangscoll. Na- jaarszendingscollecte. Oppas dienst: Dini Aalpol en Jorien Verboom, 10.00 u. Jongeren- dienst in gebouw „Irene", 19.00 uur Open Deur samenkomst in Geref. Kerk. Dinsdag 13 nov. Diessenplas 19.30 u. ds. W. Vons. GEREF. KERK 9.30 u. en 15.00 u. ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. de Dankdagcollecte en de 2e coll. voor rente en aflossing. Kindernevendienst: Klas 1 o.l.v. mevr. A. Beldman-Sta- man. Klas 2 o.l.v. C. Offiinga. OPPASDIENST Mevr. Rietman-Kl. Nagelvoort, mevr. Tromop-Prins, Ingrid Stam (res.). Mevr. Wieldraai- jer-Nijen Twilhaar, mevr. Scheurwater-Potkamp, mevr •W. Stam-Bosschers (res.). 19.00 uur: Open Deur-samenkomst: Pastoor G. de Ridder van De venter. Medewerking Gemengd Koor Nijbroek. R.K. KERK 10.00 uur: Heilige Mis in ge bouw „Irene". DIJKERHOEK 10.00 uur: Ds. H. J. Ekker. Uit gangscoll. Najaarszendingscoll. OKKENBROEK 10.00 uur: Ds. G. Bouman. Uit gangscoll.: 2% Ontwikkelings hulp. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 10.00 uur. Gevonden voorwerpen. trai ningsjack met gele strepen rode coltrui; zwart -quarts herenhor loge. Verloren voorwerpen: roze sjaal; chroomkleurig jongens quarts horloge; blauw etui met inhoud; gouden dameshorloge, rond model met kleine gouden- stukjes op de band. Weggelopen dieren, bastaar herder (teef); zwart-wit gevlek: kater; jonge zwarte kater. Aangetroffen dieren: Orai je-zwarte lapjeskat witte bef e poten, (omgeving Houtweg-W helminastraat). Donderdag 8 november: 19.45 uur jaarvergadering HVG „Ora et Labora" in gebouw „Ire ne". 20.00 uur rayonvergadering Chr. Plattelandsvrouwenbond in „Het Anker" te Wierden. Spr. dr. de Vries, zenuwarts Almelo. 20.00 uur receptie VDH-Kring- groep „Bergspeurders" i.v.m. le lustrum in „Trefpunt" Espelo. Vrijdag 9 november 20.00 uur ledenvergadering Hout-Bouwbond CNV in ca fé-rest. „Vosman". 20.30 u. jaarvergad. „De Fien- preuvers" in hofbar Jan en Jan na Maats met aansluitend ver plaatsen hofbar naar Tonnie en Betsie Brands. Zaterdag 10 november 20.15 u. popconcert Golden Earring in sporthal 't Mossink. In voorprogramma Haagse Rockgroep Jan Rot. Zondag 11 november 14.00 uur dansen in bar-daneing „De Wippert" (zie adv.) Maandag 12 november 19.30 uur ruilavond Holtense postzegelclub in café-rest. Vos man. Dinsdag 13 november 14.30 uur bejaardensociëteit Holten in „De Kandelaar". 20.00 uur bingo-avond S.V. Hol ten in café-rest. „De Biester". Woensdag 14 november 20.00 uur CDA-Vrouwenberaad regio Holten in café-rest. „Vos man" 20.00 uur vrouwenontmoetings ruimte in Barbarossa. Donderdag 15 november 20.00 uur ledenvergadering CDA afd. Holten in gebouw „Irene". 20.00 uur film/voorlichtings avond Ned. Hartstichting in ca fé-rest. „Vosman". Vrijdag 16 november 20.00 uur elfde van de elf de-avond „De Fienpreuvers" in zaal „Vosman". Zaterdag 17 november 20.00 uur feestavond afd. OLM in het „Bonte Paard". Opvoe ring Plattelandskomedie „Be loofd is beloofd". Maandag 19 november 19.45 uur vergadering afd. Es pelo Ned. Bond van Platte landsvrouwen in gebouw „Tref punt" mevr. Kiers, Nijverdal. Onderwerp „Proza en poëzie". Woensdag 21 november 19.00 uur Ned. Bond van Platte landsvrouwen afd. Holten. Brie ven schrijven Amnesty Interna tional in zaal „Vosman". 20.00 uur Lezing met dia's door de heer F. W. W. H. Ebbekink. Markelo: „De vier jaargetijen „Vosman". Donderdag 22 november 20.00 uur provinciale discussie avond CDA in „De Kandelaar". 20.00 uur bijeenkomst Chr. Plattelandsvrouwen afd. Hol ten in „De Kandelaar". Spr. de heer Dierkx van de Rijkspolitie te Zwolle. Onderwerp „Inbraak preventie en colportage" (ver koop aan deuren). Vrijdag 23 november 20.00 uur grote bingo-avond „Blauw Wit" In clubhuis 't Vlet- goor. Arts W. R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-35 53. Spreek uur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging Dienst 8 t/m 15 nov. Zr. W. Marcus, Bathmen, tel. 05704- 14 92 bgg. 05700-2 27 00. Spreek uur wijkverpleegkundigen alle werkdagen van 13.30-14.30 uur, Gaardenstraat 29, tel. 14 36. Te vens dan afhalen en terugbezor gen van magazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag v.d. maand. Tandarts J. H. Went, Marcus Samu- ëlstr. 3, Enter, tel. 05478-16 53. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts Th. A. Oostenburg, Diessen- plasstr. 5, tel. 05483-15 15. Kleuter/zuigelingenbureau: Gaardenstraat 29 op afspraak. Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw St. Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Stichting voor Maatsch. Dienstverlening Midden-Ove rijssel: Gaardenstr. 29, tel. 05483-27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuren maandag t/m vrij dag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in Het Groene Kruis- gebouw, Gaardenstraat 31 en volgens afspraak. Ziekenvervoer: 00 11 of dienst doende arts, tel. 05483-35 53. Voor inlichtingen over het „open" bejaardenwerk, tel. 05483-12 01 of 15 17. Energiebedrijf: Storing elektriciteits- en gas- voorziening melden bij het Gem. Energiebedrijf, tel. 05483 18 41. Politie: Tel. 05483-13 52 en 26 55, na 18.00 uur bellen tel. 038- 97 12 34. Brandweer: Tel. 00 11 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3